Czy wysadzenie kukły Elona Muska w powietrze jest antysemityzmem?

Dziś Szanowni będzie z tego gatunku wiecie, co najbardziej lubię...i straszno i śmieszno, albo coś jak sos słodko-kwaśny...

Mỗi ngày tiêu 1 tỉ đồng, mất bao lâu để "đốt" hết tiền của Elon Musk?
Dziś Szanowni będzie z tego gatunku wiecie, co najbardziej lubię...i straszno i śmieszno, albo coś jak sos słodko-kwaśny. Otóż wiemy, że nie tak dawno została spalona kukła żyda Sorosa, w Pruchniku obkładano kukłę Judasza kijami a zupełnie nie dawno spalono tzw statuty kaliskie, co niby one mają świadczyć o nadprzeciętnych przywilejach nabytych przez Eskimosów na terenie dzisiejszej Polski. Nie piszę kto dokonał czy po co, bo to w tym momencie nie istotne. Wiemy, że podniosło się larmo pod niebiosa na te wszystkie okoliczności, a sprawców ciągano po sądach niczym babę z brodą po okolicznych jarmarkach domagając się głów nieszczęśników na tacy z jabłkiem w zębach...

Pozostańmy jednak jeszcze w nastroju lekko strasznym. Najbogatszy człowiek na świecie z prawie 240 miliardami dolców na koncie, wizjoner,  ojciec chrzestny tzw lotów w kosmos (jak zwał tak zwał) Elon Musk jak wiecie produkuje także samochody elektryczne Tesla, ulubione automobile naszego premiera wszechczasów Vateusza.
 
Kreowany w mediach jako biedny emigrant z Republiki Południowej Afryki.  "Biedny", ponieważ ponoć potwór ojciec nie dał mu ani grosza na wyjazd i naukę. Elonek, aby skończyć studia dorabiał jako drwal w Kanadzie...a potem to już poszło z górki, jako bankowiec, a skończył jako fizyk. Wiemy, że bez "odpowiedniego" pochodzenia nie ma się szans zostać bogatym człowiekiem,  a już na pewno najbogatszym. Nie będę udowadniał, czy jest "odpowiedniego pochodzenia", bo na na wielu forach trwa po dzień dzisiejszy zażarta debata w tej tematyce, ale mogę sparafrazować klasyka i uznać, wertując drzewo genealogiczne owych Musków, że na pewno jakiś lwi procent domieszki tej krwi posiada.
 
W Finlandii facet kupił ośmioletnią Teslę klasy S elektryczną i po przejechaniu 1500 km zaczęła mu tablica rozdzielcza świecić jak choinka, wykazując szereg usterek. Po zawiezieniu do serwisu okazało się, że trzeba wymienić baterie za 20 tys euro, a to dwie trzecie ceny auta za które zapłacił. No więc facet uznał, że lepiej, a może taniej, ale na pewno spektakularniej będzie wysadzić tą Teslę w powietrze. Obłożyli ją trzydziestoma kilogramami trotylu i tak zrobili. Smaczku dodaje fakt, że do Tesli przed wysadzeniem włożono dmuchaną kukłę ojca dyrektora fabryki Tesli, niejakiego Elona Muska.  
Abstrahując, warto dodać, że Tesla to mocny niewypał i kto wie, czy w ramach "współpracy" atlantyckiej niedługo premier wszechczasów Vateusz może nas zasypać tym obiecanym milionem aut elektrycznych od ziomala zza wielkiej wody. 
 
Oczami wyobraźni widzę jak mógłby taki performans wyglądać w Polsce...na przykład wyobraźmy sobie, że w Drawsku Pomorskim gość chce wysadzić swoją Teslę w powietrze i wkłada do niej kukłę Elona Muska i ku uciesze zebranej gawiedzi, vlogerów i jutuberów i innych gadów wysyła nieszczęśnika w kosmos. 
Być może nic by się nie wydarzyło, media motoryzacyjne pisałyby jak w fińskim przypadku pierdoły o "jeszcze nie dopracowaniu" technologii elektrycznych samochodów, a w mediach ogólnego ścieku pisaliby o ogromnej chmurze dymu z akumulatorów owej Tesli i katastrofy ekologicznej na Pomorzu z tego wynikłej, co i tak w tydzień rozeszło by się po kościach... 
 
Moje mocno wyczulone algorytmy podpowiadają mi, że na pewno słowem-kluczem, jest tutaj słowo "żyd"...wszak pamiętajmy, że ongiś Piotr Rybak spalił kukłę Georga Sorosa, amerykańskiego żyda, natomiast właściciel Tesli w Finlandii wysadził (tylko) kukłę Elona Muska.  Gdyby odbyło się to u nas, to orkowie szechtera wyłyby pod niebiosa jakie antysemickie byłoby wysadzenie Tesli z kukłą jej producenta, a media motoryzacyjne spuściłyby w kwestiach technicznych lekko temat do kibla...
SXSW: Elon Musk is trying to reshape three industries
No więc...mamy tu li z przypadkiem tzw "antysemitizen" czy to sze ne wpiszuje w szadna rybryka? 
A gdzie Greta Thunberg i całe to "zielone" tałatajstwo się podziało, dlaczego jeszcze nie ma konwoju misji ekologicznej skierowanej w kierunku Finlandii?

http://trybeus.blogspot.com/2021/12/czy-wysadzenie-kuky-elona-muska-w.html

trybeus

trybeus - Kogut polski, niekoszerny, heteroseksualny...rasa górska

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

5

liczba ocen: 12

 • Pieprzyć Muska

  ale wysadzenie takiego śmieciowego "samochodu" wiąże się jednak z ogromnymi stratami środowiskowymi. Strażacy nie chcą nawet zbliżać się do czegoś takiego jak płonie.

  Powinni produkować nakręcane samochodziki, patent Słodowego już chyba wygasł.

  Jest jeszcze napęd parowy, z powodzeniem używany przez Niemców w czasie wojny.

  • @Jarek Ruszkiewicz SL#Pieprzyć Muska

   No i patent w samochodach na tzw holzgaz, który był już udokumentowany przez Niemców w czasie wojny..

   • @trybeus#Jarek Ruszkiewicz SL#Pieprzyć Muska

    Ktoś zakazał normalnej produkcji aut . Nie ma na rynku nic benzynowego . Nawet Jaguar się ob..ał . Nadszedł czas kretynów przy korycie . Salute 5*.

  • @Jarek Ruszkiewicz SL#Pieprzyć Muska

   Pochodzenie Muska jest oczywiste. Elon - to jest hebrajskie imię i znaczy ' mlode drzewo' 'dąb', Jego życiorys i ak sie bedzie zmieniac Zrobil 'karierę jako computer whizz-kid, i dostal stypendium ha Harvard, która to uczelnie wiadomo przez kogp jest subsydiowana.. Matka jego jest z Kanady. Po roku studiow na Harwardzie , Elon zrezygnował z uczelni bo zaczął robić zawrotną karierę.

   Jakoś dziwnie, Musk dostał duże fundusze na pierwsza rakietę, której sama awaria (wybuch przy starcie) w Izraelu kosztowala ...miliard dolarów. Ten pan sie nie zna na niczym ale ma pieniądze głównie z giełdy. Jego samochody elektryczne w Chinach wybuchaly na parkingu.

   A eakieta na Marsa poleciala w przeciwnym kieunku.

   Zadziwiająca kariera i tolerancja świata wobec okropnego zanieczyszczania planety przez różnych 'wybrancow'.

   Tolerancja? Nikt na świecie nie odważyłby sie ukraść imienia własnego, geniusza wszechczasow : Nikola Tesli.

 • "No więc...mamy tu li z przypadkiem tzw "antysemitizen"

  czy to sze ne wpiszuje w szadna rybryka?"

  -------------------------

  Kto jest 7ydem a kto nim nie jest - decyduje ja - Hermann Göring.

  Wniosek?

  To samo jest z tzw. antysemityzmem.

  • @demonkracja#

   Czyli jak? Nie ma Goeringa, nie ma antysemityzmu?

 • Baardzo ciekawe bedzie(choc straszne)

  Gdy w czasie jazdy owym wynalazkiem wybuchnie pare akumulatorow.

  Zabijajac kierowcow, tez Eskimosow.

  Czy to dadza rade zamiesc pod dywanik?

  Czy potraktuja jako wojenke w rodzinie?

  Nawiasem, wybuch akumulatora komorki zwlaszcza przy glowie jest b.grozny.

  Czy i jaka odpowiedzialnosc za takie przypadki poniesli ich producenci.

  Czy znowu"niewlasciwe uzytkowanie".

  Dodajace niebezpiecznego sensu slowom:kupilem taaaki smarcik ze leb urywa. Albo: kupilem taki fajny rower elektryk ze jaja...

  Czego pewnemu znanemu elektrykowi na ten nowy rok...

 • Solaris

  Doskonale napisana notka. A to dla tego, że czyta się ją lekko, jest krótka, klarowna i łatwa do strawienia, jak parówka z musztardą.

  Co do samochodów elektrycznych. Spalinowe na samym starcie też były z niedomaganiami wielu niemowlęcego.

  Autobusy Solaris, wprawdzie tylko krajowej polskiej produkcji, w komunikacji miejskiej w Olsztynie dobrze sobie radzą.

  • @Oświat#Solaris

   W Warszawie też sobie świetnie radzą...

   Należy pamiętać, że pierwsze spaliniaki to był początek motoryzacji jako takiej....

 • Musk to jedno "zboczenie" ale są i inne.

  Przed czym broni Rosjan Putin a Polaków PIS.

  Zachodu nikt nie broni no może "Lepen" jak dostanie władzę.  https://cont.ws/@alex581210/2166610  Takiego zboczenia nie wymyśliłby najlepszy satyryk, kabareciarz.

  To się "pale" normalnego Polaka nie mieści...

  ale to są "wartości" promowane przez UE, PO i inne kabarety polityczne..

  .

 • @trybeus

  5*

  Najpierw skomentuję tytułowe pytanie. Moja odpowiedź brzmi NIE! Powiem więcej, nawet spalenia samego Muska nie będzie antysemityzmem.

  Jeżeli ktoś ma wątpliwości, chętnie wyjaśnię.

  • @Maur#trybeus

   Rasizm/antysemityzm jest tylko wtedy gdy jest sankcjonowany przez państwo . Dlatego, ze tylko rząd może wprowadzic dyskryminacje.

   W prywatnej rozmowie zas wyzywanie kogoś od Żydów - na przykład tylko dlatego, ze kogoś nie lubimy albo podejrzewamy - jest czystym chamstwem. Na to nie ma wytlumaczenia.

   Tak sie jakoś składa, ze obecnie nazwaniem kogoś 'qrwa' - jest mniejsza obraza niz zwyzywaniem od zydow. Ale to nie jest rasism. To jest chamskie zachowanie.

   proces w Norymberdze zakazał zbiorowej odpowiedzialności. Polacy sie oburzają często, ze ktoś 'generalizuje' zachowanie niektórych n. polityków- ze np niby Polacy. A przecież to nie sa Polacy tylko "polskojęzyczni' - co dla mnie jest zwyklym idiotyzmem.

   Co to znaczy 'polsko- języczny?

   • @Tiamat#Maur#trybeus

    Pozwolę sobie mieć nieco odmienne zdanie niż Pani.

    Rasizm jest zupełnie czym innym niż antysemityzm. Żadno z tych pojęć nie jest samo w sobie złe.

    Złem staje się wówczas, gdy dla jednostki lub zbiorowości zaczyna być doktryną dominującą.

    Wyzwanie ani nazwanie kogoś żydem w prywatnej romowie wcale nie musi być chamstwem.

    To zależy od sposobu tego wyzwania lub nazwania i kontekstu sytuacyjnego. Jeżeli np. powiem do

    bratanka "masz wybitnie żydowskie podejście do interesów" to on się jedynie śmieje.

    Podobnie będzie, gdy w negocjacjach druga strona będzie uparcie trzymała się opcji win-lose, nazwanie

    takiej postawy żydowską, może zmienić postawę drugiej strony albo zerwać negocjacje. Ponieważ takie

    podejście sugeruje już nam na stracie, możliwość nieuczciwości w interesach.

    Użycie pojęć typu: niby Polak lub polskojęzyczny, jest dla mnie zupełnie naturalne. Nie widzę w tym

    nic złego, a szukam istoty przekazu i próbuję zrozumieć, co autor miał na myśli. Nie muszę się z nim zgadzać

    ani polemizować. Dzisiejsze przekazy via MSM mają swoje prawa i pewna dosadność sformułowań

    jest w pełni uprawniona.

    --------

    Kwestii chamstwa czy idiotyzmu nie warto omawiać. Zawsze będziemy mieli do czynienia z kontekstem sytuacyjnym,

    w którym nie zawsze taka opinia byłaby prawdziwoą lub racjonalną.

 • Na wierzchu bardzo ładny obrazek ale...

  Lepiej by był ruchomy:)