Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
374 posty 8871 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - ...katol i moher z kościoła toruńskiego, parafia podhalańska...łowca jehowitów...

Redukcja emisji CO2, czyli brak tlenu dla ekogimbazy...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO2 równa się zero, czyli jak zostać ekoświrem...

Kiedyś kolega, który pracuje w Austrii wspomniał mi, że pewien jegomość mieszkający w pobliżu miejsca jego pracy przybił sobie tabliczkę na płocie na której krótko napisał "CO2 = zero" informując okolicznych tubylców, że w zredukowaniu emisji CO2 do atmosfery na poziomie domowym doszedł do perfekcji. Zapytałem kolegę czy ów jegomość zaprzestał oddychania, bo jeśli nie, to  w tej materii nie osiagnął jeszcze nirvany...

Ale...jeśliby nawet facet jakimś cudem zredukował swoje oddechy do minimum, to niestety jego skóra wydala CO2...facet może nie jest świadomy, że nawet jak (że tak się wyrażę kolokwialnie) sobie pierdnie, to wydala CO2 ...ale co najgorsze wraz z "gazami cieplarnianymi", które to wiadomo powiększają dziurę ozonową. W tym wypadku minimalnie, ale jednak sukcesywnie...do zgryzoty doprowadzając ukochaną Matkę Ziemię.
Dobra, żarty na bok...na poważnie, to mamy tutaj niestety do czynienia z jakimś total-analfabetyzmem, ponieważ każdy uczeń podstawówki, nawet ten najbardziej oporny na wiedzę miał biologię i powinien wiedzieć, że tzw CO2 jest potrzebne do procesu fotosyntezy. Na chłopski rozum tłumaczę dla "gimbazy", która być może jeszcze nie przyswoiła, albo dała się przerobić mediom "wartkiego nurtu". 
Info dla "gimbazy"...
Aby rośliny wytworzyły tlen, potrzebny jest dwutlenek węgla, czyli to, co się w mediach nazywa brzyćko trującym "CeO dwem". Bez CO2 nie będzie tlenu, bo rośliny zielone tego potrzebują, aby "gimbazie" wytworzyć  tlen do mózgu, coby racjonalnie myślała. Jeśli zredukujemy CO2 do minimum, to nie będzie tlenu dostarczanego przez rośliny do mózgów "gimbazy" i de facto zakłóci to zdrowe podejście do życia...a to się niestety dzieje...
Koniec info dla "gimbazy"...
Na szczęście człowiek ma minimalny wpływ na emisję CO2 do atmosfery, bo największym emiterem "trującego CO2" są morza i oceany...i chwała Bogu Najwyższemu. 
Nie to jest jednak najgorsze. Trzeba mieć świadomość, że globalne cwaniaki znalazły sposób na zarabianie wielkich pieniędzy na tzw "emisji CO2". Cena za emisję CO2 ostatnimi czasy się potroiła, a analizy przewidują jeszcze czterokrotność tej ceny. Zapłaci przeciętny Kowalski i Nowak oczywiście w swoich podatkach. Ale najgorsze jest to, że wierzą w to "wybrańcy narodu", czyli tzw "Posły" i duraczą swoich wyborców koniecznością ograniczania tejże emisji wiążąc to z tematyką polskiego węgla. 
Wygląda na to, że poziom dotlenienia mózgu w społeczeństwie wyraźnie spada...rośliny nie mają z czego produkować tlenu...

KOMENTARZE

 • Autor
  Tą notkę należałoby przesłać naszym posłom...
 • CO2 a oddychanie
  CO2 potrzebne jest nie tylko do fotosyntezy.
  Człowiek w procesie oddychania może przyswoić tlen właśnie na zasadzie wymiany z CO2.
  CO2 jest nam do życia niezbędny.
  Proste doświadczenie; spróbujmy szybko oddychać przez 1 minutę.
  Zaczynamy mieć zawroty głowy.
  Dlaczego?
  Wydaliliśmy dużo CO2.
 • @Robik 00:30:40
  Bardziej poglądowo:
  https://www.youtube.com/watch?v=BmrvqZoxHYI
 • @ Autor, All
  "Bez CO2 nie będzie tlenu, bo rośliny zielone tego potrzebują..."

  W takich momentach zawsze zaczynam myśleć o oceanach/fitoplanktonie, które ten tlen produkują i co się jeszcze może wydarzyć.
  Na Pacyfiku wielka plama śmieci, wszędzie drobinki plastiku, a Fukushima ciągle emituje promieniowanie...
  Czarno to widzę :-(

  5*
 • @Autor
  "że nawet jak (że tak się wyrażę kolokwialnie) sobie pierdnie, to wydala CO2 ...ale co najgorsze wraz z "gazami cieplarnianymi", które to wiadomo powiększają dziurę ozonową."

  Pełne poparcie dla tej tezy; tylko nie rozumiem dlaczego Autor nazywa to "dziurą ozonową"?
  Są inne, starsze określenia, a bardzo stosowne.
  Taki neologizm chyba nie jest słuszny.
 • Autor
  Z ideą oczywiście się zgadzam. Jest jeden na prawdę skuteczny sposób dbania o środowisko: redukcja konsumpcji. (np.budujemy skromny szałas zamiast kupować campera ). Ale wywód mętny :
  "Bez CO2 nie będzie tlenu, bo rośliny zielone tego potrzebują, aby "gimbazie" wytworzyć tlen do mózgu, coby racjonalnie myślała."- jeżeli nie "spali się" węgla (=pierwiastka) w tlenie, to nie potrzeba będzie odzyskiwać O z CO2.
 • Robienie z tata wariata
  Cała ludzkość w ogólnym bilansie CO2 produkuje ok 4% tego gazu. Wciskanie kitu, że mamy ograniczyć emisję, nie palić węglem ani drewnem to czysta hipokryzja. Wybuch jednego wulkanu na Islandii "załatwia" temat ograniczania emisji CO2 na lata. Jak nie wiadomo o co chodzi, to......wiadomo o co chodzi
 • @Mariusz G. 10:57:08
  Ale ja uwielbiam emitować CO2 do atmosfery, bo mam pewność, że powróci do mnie w postaci tlenu...czego nie ogarniasz?
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:04:18
  ...wiem, że są inne określenia, na przykład jest to miejsce gdzie plecy nazwę swą szlachetną tracą...jakby tak zacytować moją ulubioną blogerkę Izabelę Brodacką Falzmann :)))
 • @Jasiek 01:29:27
  Ciekawe właśnie jest to, że Fukushimą nikt się już nie przejmuje..widocznie nic tam już nie można zarobić...
 • good job
  Rozsądny tekst, ale niestety nie zahamujemy tego obłędu. Tylko niewielu ludzi orientuje sie w prawdzie, a nawet ci zorientowani ze strachu przed systemem i alienacją nie są w stanie zmienić kierunku na amerykański gaz.

  pozdrawiam pięknie
 • @Robik 00:38:28
  O fajny filmik...szkoda, ze po angielsku, bo bym podrzucił gimbazie :))pozdr
 • @trybeus 19:13:04
  No problemo..
  Tutaj masz super dokument (podzielony na 8 części) z polskimi subtitles:
  https://www.youtube.com/watch?v=TzKoyVfRTFA&list=PLCB8EB7712661F6BA
  Pozdrawiam
 • @trybeus 19:01:46
  A ja Ci nie bronię emitować CO2. Z metanem tylko trochę przystopuj.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031