Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
383 posty 8910 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - ...katol i moher z kościoła toruńskiego, parafia podhalańska...łowca jehowitów...

Kiedy Dzień pogaństwa w Kościele Katolickim?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Cztery dni temu odbył się tzw "Dzień islamu w Kościele Katolickim...

 

 Cztery dni temu odbył się tzw "Dzień islamu w Kościele Katolickim"....w tym samym czasie na Filipinach na wyspie Jolo w katolickiej katedrze wybuchają dwie bomby zabijając 27 i raniąc około 80 osób. Jak czytam na stronie Episkopatu ponoć... cytuję: "„Wszyscy mamy prawo i obowiązek zaświadczać o Jedynym Wszechpotężnym, którego wyznajemy i dzielić się z innymi treścią naszej wiary, przy jednoczesnym poszanowaniu ich religii i uczuć religijnych. Abyśmy zatem mogli postępować na drodze pokojowych i braterskich relacji, pracujmy razem i okazujmy sobie wzajemny szacunek”...zaplanowano m.in. czytanie fragmentów Pisma Świętego oraz Koranu, modlitwę i przekazanie znaku pokoju oraz wystąpienia...wszystko w Archidiecezji Białostockiej...

Sam fakt pisania o "Jedynym Wszechpotężnym" bez sprecyzowania, że chodzi o Boga Trójjedynego i z pominięciem Osoby Jezusa Chrystusa, który jest jedyną (!!!) "Drogą, Prawdą i Życiem" świadczy o wysokich lotów religijnej politpoprawności organizatorów tejże nie zawaham się nazwać "pogańskiej imprezy".

 
Oczywiście wyprzedzam pytania...rozróżniam normalnych muzułmanów od muzułmanów z tak zwaną zjechaną psychiką na tle religijnym. Warto w tym kontekscie przeanalizować fakt, że tzw "demokratyczny świat zachodni" pała nienawiścią i de facto czynnie rozwala normalne państwa muzułmańskie takie jak Libia, Tunezja, Liban, Syria, Irak...z ostrzeniem pazurów na Iran, a wspiera serdecznie wrogo do chrześcijan nastawionych wahabitów saudyjskich. Tak samo rozróżniam muzułmańskich Tatarów, którzy żyją w Polsce nie wadząc nikomu, od czeczeńskich napływowych, którzy trzeba to podkreślić są grupą podwyższonego ryzyka. 

Ale to temat na inną opowieść. Przy okazji tematu męczeństwa chrześcijan zmartwił mnie okrutnie komentarz księdza katolickiego, którego znam od dzieciństwa i bardzo go poważam, ale który stwierdził, że według wypowiedzi jakiegoś "biskupa Kairu" na jednego zabitego chrześcijanina ponoć nawraca się 100 muzułmanów. Szczerze powiedziawszy mam w "głębokim poważaniu" nawracanie muzułmanów. Wolałbym, aby to raczej katolicy się nawracali  i odrzucili prymitywny modernizm posoborowy, który trawi jak nowotwór wiarę naszych ojców, niż tracili niepotrzebnie życie, aby wątpliwie "nawracać" innowierców.

Dobra, przechodzę do sedna...czyli tego, co można wyczytać w Koranie na temat Jezusa Chrystusa, Jego Matki..to tak przy okazji tzw "dnia islamu w Kościele Katolickim"...przy okazji podziękowania za wersety dla Pani Joanny, dzięki której mogłem je opublikować...

"Zaprawdę, Mesjasz - Jezus, syn Marii - był tylko Posłańcem od Allacha oraz spełnieniem Jego Słowa, którego zesłał Pan Marii wraz z litością od Niego. Zatem uwierzcie w Allacha i Jego posłańców oraz nie powiadajcie: "Jest ich troje". Odstąpcie od tego, tak bowiem będzie dla was lepiej. Zaprawdę, Allach jest Jedynym Bogiem. On jest Święty, daleki od posiadania syna". (Koran, rozdział 4. werset 172.)

"(...) powiadali: "Zabiliśmy Mesjasza, Jezusa, syna Marii, Posłańca od Allacha", podczas gdy nie zabili go, ani nie spowodowali jego śmierci na krzyżu, on bowiem tak tylko wyglądał, jak ktoś ukrzyżowany; ci, którzy mają w tym względzie różne zdania, są z pewnością w stanie zwątpienia co do tego; nie posiadają o tym pewnej wiedzy, lecz tylko słuchają domysłów, a nie zdobyli w tej sprawie pewności." (Koran rozdział 4. werset 158.)

"Kiedy Allach powie: "O Jezusie, synu Marii, przypomnij sobie (...) kiedy Ja powstrzymałem Dzieci Izraela przed zadaniem ci śmierci ( przypis 806: Nawiązuje się tutaj do prób, jakie Żydzi podejmowali w celu zabicia Jezusa na krzyżu, od czego uratował go Bóg.)" Koran rozdział 5. werset 111.)

"I kiedy Allach powie: "O Jezusie, synu Marii, czy powiedziałeś ludziom: >>Weźcie mnie i moją matkę za bogów oprócz Allacha?<<?" (przypis: 811.: Werset ten odnosi się do praktyki Kościoła chrześcijańskiego, polegającej na przypisywaniu Boskiej mocy Marii. W Litaniach błaga się o pomoc Marii, zaś w Katechizmie rzymskokatolickim wpaja się doktrynę, że Maria była matką Boga.

(...) Wszystko to składa się na wyniesienie jej na piedestał Boskości i to jest właśnie to, co protestanci określają mianem Mariochwalstwa." (Koran rozdział 5. werset 117.)

Przypis 814: (...) werset ten mówi o Jezusie wykazującym ignorancję wobec faktu, iż jego uczniowie po jego śmierci zaczęli traktować go oraz jego matkę jako dwoje bogów (...) (Koran rozdział 5.)

Reasumując: muzułmanie, zgodnie z Koranem, uważają, że:

- Jezus nie jest Synem Bożym i żaden Syn Boży nie może istnieć;
- Jezus nie został ukrzyżowany i tym bardziej nie zmartwychwstał;
- chrześcijanie wierzą, że wg chrześcijan Trójca Przenajświętsza to Allach, Jezus i Maria;
- chrześcijanie oddają Marii cześć boską;
- po śmierci Jezusa (lecz nie krzyżowej, a zwykłej) chrześcijanie przekręcili Jego naukę.

Jeśli tak ma wyglądać "dialog" z innowiercami, to ja stanowczo upraszam, aby organizatorzy tychże nie zawracali doopy katolikom w Polsce, ale niechże by rychło pojechali choćby do Arabii Saudyjskiej nawracać tamtejszych Imamów...

I to by było na tyle, jeśli chodzi o "dzień islamu w Kościele Katolickim"...

KOMENTARZE

 • 2 Stycznia
  Był dzień judaizmu, a teraz dzień islamu. 8 Marca dzień Kobiet i słynna rocznica ,, wydarzeń marcowych, także Duda znów będzie przeczołgany przez swoich żydowskich przyjaciół. Ufff.,.....
  Dobrze, że 1go Czerwca jest dzień dziecka.
 • Chciałbym nieśmiało przypomnieć,
  że ten "ekumeniczny trynd" do Krk wprowadził dobrze nam znany papież. I ten trynd już od lat skutecznie rozwala kościół.
  O radosnej twórczości obecnego aty-papieża nie będę się publicznie wypowiadał bo jest głową państwa i przysluguje mu ochrona prawna.
 • Witanko :)
  Ooo... jakiś jeden Imam Cię przypałował!!

  Pozdrówka
 • Autor
  Brawo, ważny, potrzebny tekst.
  Jedna uwaga co do źródła, bo albo muzułmanie aktualizują tekst Koranu - tak jak żydzi dokładają coraz to nowe i ważniejsze wersje Talmudu, albo ten tekst jest lewy:
  "(...) Wszystko to składa się na wyniesienie jej na piedestał Boskości i to jest właśnie to, co protestanci określają mianem Mariochwalstwa." (Koran rozdział 5. werset 117.)"
 • niestety
  niestety
  5*
 • @Marx 8888 22:25:51 Problem w tym, że w WATYKANIE NIKT (x) NIE WIERZY W BOGA
  x - to nam powiedział filozof dr Józef Kwapiszewski, który z często bywającym w Watykanie księdzem filozofem Józefem Tischnerem napisał książkę "Filozofia ks. Józefa Tischnera jako źródło dialogu", Wyd. WSP w Słupsku 1998.

  Według ks. Tischnera, już w latach 1990 kardynałowie w Watykanie zrobili ankietę, który z nich wierzy. I okazało się, że na ok. 80 ankietowanych, tylko trzech wierzy w Boga, w tym jeden znany Żyd Levinas.

  Stąd i dzień pogaństwa w Kościele. (Skądinąd wzmiankowany powyżej islam jest o CAŁE NIEBO racjonalistyczną religią niż żydochrześcijaństwo. Poniżej kopia opinii Lwa Tołstoja na ten temat.
 • @Berkeley72 23:12:15 Religia chrześcijańska to MISOLOGOS, w zrozumieniu Lwa Tołstoja
  Religia chrześcijańska to MISOLOGOS, w zrozumieniu Lwa Tołstoja

  (z książki Jana Ciechanowicza „Antysemityzm”, str. 320-325, Astra, New York 2010)

  Bardzo sceptyczny stosunek do Starego Testamentu, jako do absurdalnego zbioru żydowskich klechd i legend, miał genialny pisarz Lew Tołstoj, którego za jego Spowiedź biskupi cerkwi prawosławnej wyklęli. Autor Wojny i pokoju m.in. pisał:

  «Historia święta zaczyna się od opisu, jak to Bóg, istniejący wiecznie, stworzył z niczego przed sześcioma tysiącami lat niebo i ziemię, jak potem stworzył zwierzęta, ryby, rośliny i wreszcie człowieka Adama i żonę jego Ewę, uczynioną z jego żebra. Mamy następnie podane, jak to Bóg, bojąc się, aby Adam z żoną nie jedli jabłek z drzewa, mającego czarodziejską siłę obdarzania potęgą, zabronił im jeść tych jabłek; jak to, nie bacząc na ten zakaz, pierwsi ludzie zjedli jabłko i zostali za to wypędzeni z raju i jak za to samo zostało następnie przeklęte całe ich potomstwo, przeklęta ziemia, która odtąd zaczęła wydawać trujące rośliny. Mamy potem opisane życie potomków Adama, którzy tak znikczemnieli, iż Bóg zmuszony był ich potopić i to nie tylko ludzi, ale i zwierzęta, a zostawił tylko jednego Noego z rodziną i z zabranymi do arki zwierzętami. Mamy dalej opisane, jak to ze wszystkich ludzi, którzy się po potopie rozrodzili, Bóg wybrał Abrahama i zawarł z nim przymierze, według którego Abraham zobowiązał się uznawać Boga za Boga i na dowód tego zaprowadzić obrzezanie, a w zamian za to Bóg zobowiązał się obdarzyć Abrahama licznym potomstwem i popierać go i jego potomków. Potem mamy opowiedziane, jak to Bóg, protegując Abrahama i jego potomków, czynił w ich Interesie same nadzwyczajne rzeczy, zwane cudami i popełniał zarazem najbardziej wyszukane okrucieństwa.

  W ten sposób cała ta historia, z wyjątkiem naiwnych (jak odwiedziny Abrahama przez Boga i dwóch aniołów, ożenek Izaaka i inne), niekiedy niewinnych, lecz częściej nieetycznych opowieści (jak oszustwo umiłowanego przez Boga Jakuba, okrucieństwa Samsona, przebiegłość Józefa), cała ta historia, począwszy od klęsk zesłanych przez Mojżesza na Egipcjan i wymordowanie przez anioła wszystkich ich pierworodnych, do ognia, który zniszczył 250 buntowników, do zapadłych w ziemię Kore, Datana i Abirona, do zniszczenia w ciągu kilkunastu minut 14.700 ludzi, do rżniętych piłami wrogów tępionych przez Eliasza (wziętego na ognistym wozie do nieba) ofiarników i Elizeusza, przeklinającego wyśmiewających się z niego malców – oto szereg cudownych wydarzeń i przeraźliwych przestępstw, dokonanych przez naród żydowski, jego wodzów i samego Boga.

  Jeżeliby cała ta historia Starego i Nowego Testamentu była wykładana jako zwykła powiastka, wtedy mało który z wychowawców odważyłby się opowiadać ją dzieciom lub dorosłym, których, chciałby oświecić. Powiastka ta jednak uważana jest za nie nadającą się do roztrząsania przez ludzi, jako zawierająca jedynie prawdziwe opisanie świata i jego praw, jako najbardziej wierne odtworzenie życia dawniej żyjących ludzi i tego, co należy uważać za dobre, a co za złe, o istocie i własnościach Boga i obowiązkach człowieka. Mówi się o książkach szkodliwych. Lecz czyż jest w chrześcijańskim świecie książka, która by przyniosła więcej szkody ludziom niż ta okropna książka, zwana „Historią świętą starego i nowego przymierza”?

  …Dla człowieka, któremu wtłoczono do głowy jako najświętszą prawdę, wiarę w stworzenie świata z niczego przed sześcioma tysiącami lat, a następnie w arkę Noego, która pomieściła wszystkie zwierzęta, w upadek Adama, w niepokalane poczęcie, w cuda Chrystusa i poniesioną przezeń ofiarę na krzyżu dla ludzkiego zbawienia – dla takiego człowieka wymagania rozumu nie są obowiązujące i taki człowiek nie może potem uwierzyć w żadną inną prawdę. Jeżeli możliwą jest trójca, niepokalane poczęcie, odkupienie ludzkości przez krew Chrystusa, staje się możliwym wszystko i potrzeby rozumu są zbyteczne.

  Wbijcie klin pomiędzy deski podłogi spichlerza. Choćbyście potem nie wiem ile sypali weń zboża wszystko wyleci. Podobnie jest z głową, w którą wbito klin trójcy, czyli Boga, który stał się człowiekiem i swoim cierpieniem odkupił ludzkość, a następnie znowu wrócił do nieba – w głowie tej nie utrzyma się potem żadne rozsądne, trzeźwe pojmowanie życia.(MG – patrz Platona definicja mizologos – człowieka z lekceważeniem odnoszącego się do rozumu.)

  Syp ile chcesz ziarna do spichlerza z dziurawą podłogą, wszystko ci wyleci. Kładź, co chcesz w głowę, która raz przyjęła na wiarę rzeczy bezsensowne, nic się w niej nie ostoi.»

  (Ciechanowicz dodał) Nie tylko hierarchowie cerkwi prawosławnej, ale też liczni pisarze żydowscy mieli te słowa Tołstojowi za złe, ogłaszali je wręcz za manifestację antysemityzmu. (« Jako że Głupota Boża jest mądrzejsza od zasad logiki praktykowanych przez rozumnych ludzi » by zacytować Święte Słowa Bożego Bęcwała, powszechnie znanego pod ksywą św. Pawła – patrz komentarze na https://wiernipolsce.wordpress.com/2012/07/07/5564/.)

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2018/07/TOLTOJ-Lew.jpg

  Tak to Lew Tołstoj, podobnie jak i ja, miał marzenie, aby w każdym liceum był obowiązkowy kurs etyki pod tytułem «Biblia jako testament ambitnego, starożytnego kretynizmu», czyli zjawiska dewastującego zarówno przyrodę jak i życie człowieka rozumnego, polegające na szukaniu wiedzy – i dzielenia się nią z innymi – na temat możliwie wszystkiego, “boga /w formie/ Izraela” oczywiście włączając do tego.
 • @ trybeus
  "Jedyny Wszechpotężny” jest masońskim odniesieniem się do Boga, który również nazywany jest w manuskryptach wolnomularzy Wielkim Architektem lub Wielkim Budownikiem Świata.
  Jeśli rzeczywiście określenie „Jedyny Wszechpotężny” napisane jest „na stronie Episkopatu”, to można ten zapis uznać jako infiltrację Kościoła Katolickiego przez Wolnomularzy.
  Za wskaznie tej dywersji dałem +5.

  Niemniej jednak, istnienie tego zapisu jest tak wątpliwe jak stwierdzenie Marka Głogoczewskiego, że (podobno) „w WATYKANIE NIKT NIE WIERZY W BOGA”.
  Tego typu masońska BZDURA i karygodny zarzut warty jest tyle co dzieła „Zjednoczonych Braci” Marksa, Engels'a, Voltaire'a, Karlheinz Deschner'a, Lwa Tołstoja, Józefa Kwapiszewskiego, i Głogoczewskiego „Berkeley72” (sami wściekli anty-Chrześcijanie) razem wziętych.

  Jako odtrutkę, polecem broszurę Georg'a F. Dillona p.t. „Masoneria Zdemaskowana czyli Walka Antychrysta z Kościołem”.
 • Szanowny Panie Trybeusie...
  naprawianie Kościoła trzeba zacząć od księży - kapłanów Jezusa Chrystusa.
  Większość z nich nie wie o tym, że gdy oni błogosławią, to tak jakby błogosławił sam Pan Jezus, że gdy odpuszczą komuś grzechy, to te grzechy RZECZYWIŚCIE Tam są odpuszczone itd, itd.

  Gdyby o tym wiedzieli, to nie lekceważyli by sobie swojego urzędu i Kościół nie wyglądał by tak jak wygląda.

  Zachęcam do wysłuchania całego cyklu Rekolekcji kapłańskich (nie tylko dla kapłanów) gdzie te wszystkie kwestie są poruszane.
  Tutaj jest odcinek o ich grzechach nieczystości :
  https://www.youtube.com/watch?v=c5LHNzXkbXQ&t=730s

  Myślę, że każdy powinien tego wysłuchać
 • @Jan Paweł 07:47:07
  Zachęcajmy swoich proboszczów (i nie tylko) do wysłuchania tych bardzo ważnych dla nich, dla nas i przede wszystkim dla naszego Kościoła, rekolekcji.

  Uratujemy w ten sposób wielu z nich od kary jak ich czeka, bo ich SĄD będzie o wiele, wiele razy surowszy od naszego, bo oni dostali łaski które zmarnotrawili.

  Tak samo nasz SĄD (katolików) także będzie surowszy od np islamistów, którzy przecież nie dostali takich łask urodzenia się w kraju katolickim jak my. Nie będzie usprawiedliwienia za to nasze lenistwo w Wierze.
  To my wierni także jesteśmy odpowiedzialni za ten stan naszego Kościoła.
  A przyczyniliśmy się do tego brakiem sumienności w naszym życiu sakramentalnym, brakiem pobożności (uleganie tym wszystkim nowinkom neokatechumenalnym), uleganie i popieranie światowej deprawacji i demoralizacji itd, itp...

  CIĘŻKIE BATY NAS CZEKAJĄ...
 • @Jan Paweł 07:58:48
  I jak widać gołym okiem, Pan Bóg odbiera nam naszą Ojczyznę - kiedyś synowie tej ziemi byli bardzo gorliwymi w Wierze (potwierdziła to sama Matka Boska w objawieniu O. Mancinellemu)...
  A jak dzisiaj wygląda nasza Wiara?

  Nasz katolików stosunek do Pana Boga niech zobrazuje takie widok, który kiedyś widziałem przejeżdżając w niedzielę w czasie Mszy Św obok kościoła.
  Było to latem, gdzie jak wiadomo, wielu ludzi stoi na zewnątrz (daleko od Pana Jezusa), paru młodych chłopców (ok 25-30lat) stało w bramie ogrodzenia.
  No... samo stanie w bramie (już samo w sobie naganne) jeszcze nie wzbudziłoby mojego zainteresowania, ale oni wszyscy w zaplecionych z tyłu rękach trzymali... puszki z piwem...

  TAK WŁAŚNIE WYGLĄDA NASZA POLAKÓW WIARA...

  Czemu więc dziwimy się, że Pan Bóg odbiera nam Kościół i naszą Ojczyznę...?
 • @Jan Paweł 08:08:49
  "A jak dzisiaj wygląda nasza Wiara? ...
  No... samo stanie w bramie (już samo w sobie naganne) jeszcze nie wzbudziłoby mojego zainteresowania, ale oni wszyscy w zaplecionych z tyłu rękach trzymali... puszki z piwem..."

  Co jest najważniejsze w wierze wg Pana?
 • SLAWA
  KEEP PAGAN EUROPE!!!
 • @Pedant 08:21:33
  Marka piwa.
 • trybeusie
  Też jesteś porąbany i głosisz pogaństwo.

  Co by nie było, SWII "poluźnił" zasady formalne.
  Tyle, że to przełożyli niektórzy na możliwość dowolnej interpretacji.
  W efekcie zamiast spowodować refleksje - spowodowało to przyspieszenie judaizacji. Także poprzez włączenie formalne elementów doktryny judaizmu, co, obecnie to widać, utożsamiło doktrynalnie KK z judaizmem. Śmierć Chrystusa i jego nauka stały się niepotrzebne, a służą jedynie do celebry ogłupiającej ludzi.

  Z KK jest gorzej niż z islamem, bo islam zachowuje (fałszywe) swoje zasady. A KK propaguje obecnie treści sprzeczne z nauczaniem Chrystusa.

  Tu już nie da się niczego naprawić; to musi upaść i dopiero wtedy może się do zbudować nową wspólnotę.
 • @Pedant 08:21:33
  Szanowny Panie.
  Najważniejsze (wg mnie) jest stałe pogłębianie swojej Wiary (przez duże W, bo w Jezusa Chrystusa), poprzez:
  1. życie sakramentalne (comiesięczna spowiedź i przynajmniej w niedzielę Komunia św), codzienne modlitwy poranne i wieczorne. Zwracanie się do Matki Boskiej i Pana Jezusa w momentach pokus do grzechu (np poprzez akty strzeliste "Jezu Ty się tym zajmij, Matko Boska Ty się tym zajmij"- bardzo skuteczne)
  2. codzienne (przynajmniej jakiś krótki urywek, np przed snem) Pisma Świętego i żywotów Świętych.
  3. udział w życiu swojej parafii, także poprzez jej finansowanie. Obowiązkiem wiernych jest utrzymanie kościoła razem z kapłanami. Inicjowanie modlitw, ruchów modlitewnych (np poprzez udział w Krucjacie Różańcowej za Ojczyznę)
  4. Zapoznawanie sie z Orędziami dawanymi nam na przestrzeni tych 2tyś lat poprzez tzw prywatne objawienia, które wcale nie są prywatne, bo Pan Bóg daje je by osoba którą wybrał od ich objawienia, przekazała je całemu światu. Tak jest w każdym wypadku było w przypadku np w Fatimie, Lurdes, Garabandal, czy nawet Siostrze Faustynie Pan Jezus mówił "przekaż to całemu światu" (Objawień danych Św Siostrze Faustynie nie udało sie masonerii kościelnej zatrzymać, tak samo jak fatimskich, ale wiele, wiele innych jest uznanych za prywatne i są zwalczane. A są one bardzo dla nas ważne)

  Wiele, wiele można by jeszcze tutaj napisać. Wiadomo że pogłębianie Wiary jest procesem.
  Osoba niewierząca powinna zacząć od spowiedzi generalnej z całgo życia, na którą trzeba sie umówić z księdzem.
  Warto zapytać wtedy o to jak zrobić rachunek sumienia.

  Zachęcam do zrobienia tego, bo zazwyczaj dowiadujemy sie o tym gdy jest juz za późno. Wielu z nas zdaje sobie z tego sprawę dopiero wtedy, gdy nagle (np w wypadku samochodowym) widzi, że to są ostatnie sekundy lub minuty.

  W takim wypadku należy wzywać Pana Boga słowami : "OJCZE".... to może przesądzić nasz los w wieczności i spowodować że podniesiemy się ponad tą bardzo cieńką granice pomiędzy piekłem i Czyśćcem...
 • @Jan Paweł 09:19:55
  Zapomiałem napisać, że jak ognia należy się w naszych kościołach wystrzegać wszelkich ruchów, działań itd NEOKTECHUMENATU...

  Należy się trzymać od tego z daleka. Proboszczom, kapłanom pokazywać np ten film :
  https://www.youtube.com/watch?v=XMYrdckG-gk&t=15s
  (zanim zniknie z YT)
 • Bizantyjski Katolicki Patriarchat
  ogłosił anathemę -Boże przekleństwo na biskupa Franciszka za wygnanie Ducha Świętego z Kościoła i przyjęcie ducha antychrysta.
  https://www.youtube.com/watch?v=mTnCJ_J2jQs&list=PLk0AQx55NxZ7YHeDkHFPtLdwnbyHqAcN1
  Ekskomunikowani przez Patriarchę Bizantyjskiego Katolickiego Patriarchatu zostali także Benedykt XVI i Jan Paweł II.
  https://www.youtube.com/watch?v=mP4lmk-5uOM&index=3&list=PLk0AQx55NxZ7YHeDkHFPtLdwnbyHqAcN1
  Również Jan XIII i Paweł VI.
  Wszyscy związani soborem Watykańskim II, który wykrzywił dotychczas jasną doktrynę KK wprowadzając praktyki sprzeczne z Ewangelią -jak opisane tutaj dialogowanie z poganami.
  Ewangelia nakazuje nawracanie, praktyka posoborowia -dialogowanie, szacunek dla innych religii i szukanie w nich jakiejś cząsteczki Boga (JPII)
  Św.Paweł -ale gdyby kotokolwiek inny albo my sami głosili wam inną ewangelię, niech będzie przeklęty.
 • @Zdzich 04:13:47 Odnośnie Boga, który nazywany jest przez wolnomularzy Wielkim Architektem lub Wielkim Budowniczym Świata
  Otóż mit Dobrego Demiurgga, Wielkiego Budowniczego Świata stworzył Platon w dialogu "Timaios" - a św. Paweł, co rusz się odwołuje do platońskiego podziału na materialne CIAŁO (siedlisko ZŁA) i niematerialną DUSZĘ (siedlisko DOBRA) - stąd faryzeusz Szaweł/Paweł został przez Kościół uznany za przywódcę "hellenistycznej" frakcji wśród pierwszych chrześcijan.

  Natomiast u bardziej DOJRZAŁEGO POZNAWCZO niz Platon, jego ucznia Arystotelesa, nie ma już przeciwieństwa ciała i duszy, a zatem i rozróżnienie miedzy DOBREM i ZŁEM jest bardziej sokratyczne: DOBREM jest WIEDZA, a ZŁEM IGNORANCJA. Czyli dokładnie na odwrót niz u św. Pawła, a za nim Augustyna: "WIEDZA NADYMA, A MIŁOŚĆ (IGNORANCJI zatem logicznie) BUDUJE (Świat czczący IGNORANCJĘ jako Wszechmogącego Boga: DEUS IGNORANTIA EST - http://markglogg.eu/?p=1199).

  No i z tych nauk św. Pawła a za nim Augustyna O SZKODLIWOŚCI WIEDZY (obaj byli, w pierwszej fazie ich karier religijnych wrogami chrześcijan, pierwszy jako ortodoksyjny żyd, drugi jako manichejczyk) pojawił się wyznawany przez "Zdzicha" na neon24, chrześcijański KULT BEZROZUMU, którą Lew Tołstoj tak spuentował:

  //Jeżeli możliwą jest trójca, niepokalane poczęcie, odkupienie ludzkości przez krew Chrystusa, staje się możliwym wszystko i potrzeby rozumu są zbyteczne.

  Wbijcie klin pomiędzy deski podłogi spichlerza. Choćbyście potem nie wiem ile sypali weń zboża wszystko wyleci. Podobnie jest z głową, w którą wbito klin trójcy, czyli Boga, który stał się człowiekiem i swoim cierpieniem odkupił ludzkość, a następnie znowu wrócił do nieba – w głowie tej nie utrzyma się potem żadne rozsądne, trzeźwe pojmowanie życia.//
 • @Berkeley72 09:40:36
  "św. Paweł, co rusz się odwołuje do platońskiego podziału na materialne CIAŁO (siedlisko ZŁA) i niematerialną DUSZĘ (siedlisko DOBRA) - stąd faryzeusz Szaweł/Paweł został przez Kościół uznany za przywódcę "hellenistycznej" frakcji wśród pierwszych chrześcijan."

  Można prosić o cytaty ze Św. Pawła, gdzie taka doktryna jest przedstawiona?
 • @miarka 22:53:01
  Być może...
 • @Astra - Anna Słupianek 22:49:44
  Albo imam, albo posoborowy, radosny modernista-ekumenik :))pozdr
 • @Zdzich 04:13:47
  https://episkopat.pl/xix-dzien-islamu-w-kosciele-katolickim-w-polsce-26-stycznia/
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:04:39
  //Co by nie było, SWII "poluźnił" zasady formalne//

  Ciekawostką jest, że kilka lat przed SWII "nasi" zaczęli przemeblowywać ołtarze..."poluźnił" według mnie to słowo zbyt słabo określające problem...

  ...wszyscy jesteśmy porąbani...Waść też nie odbiegasz za daleko :))
 • @zbig71 22:28:26
  :))...czekam z niecierpliwością :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:34:24
  Zgadza się...epicentrum na ten teren znajduje się w Laskach...
 • @
  BARDZO FAJNA UROCZYSTOŚĆ!

  Cytat z artykułu:

  "Cztery dni temu odbył się tzw "Dzień islamu w Kościele Katolickim...".

  *

  Wyimaginowana historia:

  Apostoł Piotr odzywa się do Apostoła Pawła blisko 2000 lat temu:

  "Wiesz co bracie, za cztery dni razem z Apostołami obchodzić będziemy w naszym zgromadzeniu "dzień Artemidy"!".

  Na to Paweł: "Dobrze Piotrze, przyjdę bardzo chętnie. Lubię Artemidę!".


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @trybeus 11:07:09
  Porąbanie Szanownego Trybeusa polega na tym, że chce na wzór i podobieństwo KK ukształtować postać człowieka.
  I jest wielce zadziwiony, że mu za każdym razem świnia wychodzi.
 • @Berkeley72 Jeszcze raz
  "św. Paweł, co rusz się odwołuje do platońskiego podziału na materialne CIAŁO (siedlisko ZŁA) i niematerialną DUSZĘ (siedlisko DOBRA)


  Można prosić o cytaty ze Św. Pawła, gdzie taka doktryna jest przedstawiona?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:34:24
  Chodzi przeciez o to, aby wymieszac wszystkie religie monoteistyczne i z tego zlepka wyprowadzic jedna, ogölnoswiatowa.
 • @Jan Paweł 07:47:07
  Zapomniałem dodać, że w żadnym wypadku nam zwykłym wiernym, nie wolno pouczać, napominać, nachalnie coś wciskać, uchowaj Panie Boże wchodzić w jakieś ordynarne spory itd, księdza.
  Ksiądz, choćby nie wiem jakim był grzesznikiem, pijakiem, rozpustnikiem itd, to w dalszym ciągu aż do swojej śmierci pozostaje kapłanem Pana Jezusa, który ma pełnię władzy udzielonej mu przez Niego.

  Matka Boska poucza nas o tym w swoich objawieniach, m.in w Medziugoriu. Mówi Ona, że powinniśmy tylko i wyłącznie modlić się za takiego zagubionego kapłana.
  Jeżeli uda nam się swoimi gorliwymi i najlepiej masowymi całej parafii, nawrócić takiego kapłana, to z całą pewnością :
  MATKA BOSKA NAM TEGO w swoim czasie (gdy będzie sie ważył nasz los) NIE ZAPOMNI
 • KK realizuje tylko żydowski program.
  Dzień Judaizmu , dzień islamu...to żydowski program
  ale nie ma dnia hinduizmu, dnia Światowida, dnia Boga Słońca...

  Co jest wspólne ?
  Wspólny jest żydowski Bóg...(Judaizm, chrześcijaństwo, Islam )
  Różnice są w interpretacji żydowskich bajek sprzed 2000 lat.
  Jak widać bajki o tym samym (o żydowskim Bogu) mogą mieć całkiem różne treści.
  Wspólny jest żydowski interes bo w każdym przypadku żydzi są ustawianie ponad inne narody przez wymyślonego przez żydów żydowskiego Boga.
  Kojarzą wam się żydowskie media...plujące ordynarnymi kłamstwami od rana do wieczora...a 2000 lat temu było inaczej w żydowskich środowiskach ?
  Kłamstwo , kreowanie przy pomocy kłamstwo pożądanej "rzeczywistości" to przecież fundament kultury żydowskiej.
  Dla nich nie ma znaczenia rzeczywistość realna... dla nich wszystko jest kwestią interpretacji.. czyli dowolnego kłamstwa które tak zmieni rzeczywistość że przyniesie to żydom korzyść.

  Tak było 2000lat temu i tak jest do dzisiaj .. możecie to sobie oglądać w TV do wyrzygania.

  Na tym tle kłamstwem tysiąclecia, epokowym było stworzenie przez żydów legendy żydowskiego Boga....i tym kłamstwem podbijali narody świata... kłamstwo się zmutowało na islam i chrześcijaństwo ...
  ale pochodne kłamstwa zawsze pozostaną kłamstwem.

  To nic osobistego..
  to czysta logika oraz jej uzasadnienie.
 • @morgan 12:29:10
  Dlatego ratujmy naszych parafialnych kapłanów, bo to jest JEDYNA droga do uratowania Kościoła Chrystusowego i nas na tej Ziemi.

  Jeden zdrowy proboszcz, oznacza zdrową parafię (znam takiego i widzę wielkie błogosławieństwa, które spływają na wieś w której jest ta parafia).
  Jeden zdrowy biskup oznacza zdrową diecezję itd.
  Przy czym gorliwe modlitwy, pobożne życie sakramentalne (czyli bez modernistycznych, neokatechumenalnych chorób) wiernych itd, powodują łaski które promieniują także na diecezję i cały kraj.
 • @trybeus 10:59:50
  "Być może..."

  "Być może..." to mało. Protestantyzm jest dużo późniejszy jak Koran.
 • @Jan Paweł 13:35:38
  KK to hierarchia .. i każdy proboszcz MUSI wykonywać polecenia przełożonych .. to struktura wprost wojskowa.

  Proboszcz może co najwyżej po cichu sabotować władzę Biskupi`a czyli Papieża.. ale to już jest przestępstwo.. jakoś tam pewnie karane przez Biskupów... aż do wywalenia "z zawodu".
 • @Pedant 10:15:12 sie pyta o cytaty ze św. Pawła dot. Przeciwstawienia Ciała i Duszy
  Oto te cytaty, posłużyłem się opracowaniem http://www.mariuszrosik.pl/wp-content/uploads/2017/05/ANTROPOLOGIA-LIST%C3%93W-PAW%C5%81OWYCH.pdf

  //Ciało jest też „ciałem opanowanym przez grzech” (Rz 8, 3), a st
  ąd „ci, którzy żyją według ciała, dążą do tego, czego chce ciało” (Rz 8, 5). Jako „uczynki ciała” zostały wyliczone liczne wady i grzechy człowieka (Gal 5, 19-21). Ciało i grzech są ostatecznie tymi potęgami, które przejmują panowanie nad człowiekiem i go zniewalają (Rz 5, 21; 6,
  6. 17-23; 7, 7-25). Negatywny wpływ ciała na życie i postępowanie człowieka ilustruje najpełniej przeciwstawienie ludzkiego ciała – duchowi człowieka. Pisze Apostoł: „Ciało dąży do czego innego aniżeli duch, a duch do czego innego niż ciało, i stąd nie ma między nimi zgody” (Gal 5, 16-17). W Liście do Rzymian Paweł zachęca usilnie do postępowania
  w duchu i do życia według Ducha, by nie ulec pożądliwości ciała, bowiem „dążność ciała prowadzi do śmierci, zaś dążność Ducha – do życia i
  pokoju” (zob. Rz 8, 4-13). To przeciwstawienie ciała i ducha (sarks
  – pneuma) jest czymś charakterystycznym dla antropologii Pawłowej.//

  Wystarczy?
  .
 • @Oscar 13:31:27 Odnośnie KK realizuje tylko żydowski program to wkleję i tutaj opinię rabina Pinchasa Polonskiego
  Cytuję młodszego ode mnie o 16 lat rabina Pinchasa Polonsky'ego, wychowanego w ZSRR, ale obecnie z Izraela (https://en.wikipedia.org/wiki/Pinchas_Polonsky)

  https://youtu.be/TG_ViIncdVw

  w Wielkiej Chóralnej Synagodze w Petersburgu (d. Leningrad) powiedział on w 1994 roku co następuje swym współwyznawcom:

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2018/06/Globalny-Judaizm.jpg

  //“… Nauczono was, że judaizm nie jest religią mesjańską. Otóż tak nie jest! Judaizm jest religią misyjną na ziemi, dzięki naszym filiom – chrześcijaństwu i islamowi – szerzymy nasz pomysł dla ludzkości. A teraz będziemy pracować bezpośrednio z ludzkością! To znaczy, że zarówno chrześcijaństwo, jak i islam spełniły najważniejszą misję historyczną. Przekazali ludzkości wiedzę o narodzie żydowskim. … Po tym wspaniałym przygotowaniu możemy wreszcie porozumieć się z ludzkością! Dlatego zamierzamy zaoferować Nową (Jedwabną?) Drogę na poziomie Solomona i zamierzamy ją zaoferować w krótkim czasie. To jest PRZEKSZTAŁCENIE JUDAIZMU W UNIWERSALNĄ RELIGIĘ LUDZKOŚCI. To przygotowanie jest w pełnym rozkwicie! “// więcej tutaj:

  No i właśnie TO JEST TA PRAWDA, dla ugruntowania której, Jezus z Nazaretu, jako potulny "baranek boży" ponoć dał się powiesić na krzyżu - w co muzułmanie NIE WIERZĄ i Pinchas Polonski KŁAMIE, że islam także prowadzi do JUDAIZMU jako UNIWERSALNEJ RELIGII LUDZKOŚCI
 • @Berkeley72 16:11:19
  "Wystarczy?"

  Oj nie. Wykład Św. Pawła jest subtelny, i nie należy wprojektowywać w niego swych uprzedzeń, oraz należy czytać jego nauki w całości.

  Trochę na kolanie, pobieżne wprowadzenie:

  Św. Paweł mówi o pożądaniach cielesnych walczących z duchem (pneuma) nie z duszą (psyche). Jednak stosuje się to do ciała upadłego człowieka, i aby to ciało odkupić Bóg się wcielił. Ciała odkupionych stają się "świątynią Ducha Świętego" (Kor 6:19). Skutki grzechu i upadku naszych prarodziców, czynią ciało śmiertelnym, jednak zostanie ono wskrzeszone i przywrócone do właściwego stanu czyli będzie w pełni dobre zgodnie ze swoją oryginalną naturą.

  Św. Paweł nie przeciwstawia ciała (sarks) duszy (psyche), tylko jedność psychofizyczno/cielesnoduszną (psychikon lub w skrócie sarks - żywe ciało zawiera duszę) zbawczemu duchowi życia w Jezusie Chrystusie - "pneumatos tes zoes en Christo Jesu" (Rz 8:2)

  Są też grzechy samej duszy jak na przykład pycha czy zawiść, stan grzechu nie jest ograniczony ściśle do cielesności.

  Ciało nie jest więzieniem duszy, tylko jej naczyniem i widzialną odczuwalną postacią poprzez którą człowiek żyje. Ciało razem z duszą konstytuuje całego człowieka, czy to w stanie upadku, czy łaski.
 • @Pedant 19:17:57 A jak wszystko co sz. pedant napisał powyżej to zwykły żydowski bleft??
  Weźmy na przykład stwierdzenie:

  //Skutki grzechu i upadku naszych prarodziców, czynią ciało śmiertelnym, jednak - dzięki zbawczemu duchowi życia w Jezusie Chrystusie - zostanie ono wskrzeszone i przywrócone do właściwego stanu czyli będzie w pełni dobre zgodnie ze swoją oryginalną naturą.//

  Otóż NIE BYŁO ŻADNEGO GRZECHU PIERWORODNEGO, biologia jest tak skonstruowana, że wszystkie jej przejawy mają charakter CYKLICZNY, nieśmiertelność organizmów wyższych jest NIEMOŻLIWA. A zatem i ORYGINALNA NATURA ludzi - począwszy od ich stanu embrionalnego w formie ogoniastej kijanki - jest z konieczności ŚMIERTELNA i postulowane WSKRZESZENIE, dzięki zbawczemu duchowi życia w Jezusie Chrystusie, jest zwykłą FARYZEJSKĄ OBŁUDĄ.

  Istnieje natomiast REGENERACJA USZKODZONEGO CIAŁA z jego komórek zarodczych które, w sprzyjających ku temu warunkach, mogą ulec TRANSFORMACJI i UNIEŚMIERTELNIENIU w formie niezróżnicowanego, prawie pozbawionego organów sensorycznych RAKA pasożytującego na niezdolnej do reakcji odpornościowej osobie.

  Czy mnie zrozumiano i czy "pedant" swą grzeszną "duszą sensoryczną" dostrzegł, jak OBŻYDLIWIE blefował św. Paweł głosząc "ciała zbawienie przez jego systematyczne wyniszczenie", tj. kenozę na wzór powolnego "wypróżniania się z życia" Jezusa na krzyżu?

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2018/07/TOLTOJ-Lew.jpg
 • @Berkeley72 20:00:51
  "A jak wszystko co sz. pedant napisał powyżej to zwykły żydowski bleft??"

  Po co ten jad?

  "Niezawodną oznaką prawdy jest prostota i jasność"

  W takim razie wyższa matematyka, chemia organiczna, mechanika kwantowa etc są kłamstwem. Także gramatyka węgierska ;)

  Po co studiować latami trudne przedmioty skoro wystarczy nam znać konstrukcję cepa i mieć poniżej 100 IQ.
 • @Oscar 14:48:57
  Uwierz w moc modlitwy. Ona już wiele razy ocaliła całe narody.
  Problemem naszych księży a ślad za nimi także i nas zwykłych wiernych, jest niewiara w moc modlitwy.
  Dlatego masoneria kościelna tak zaciekle walczy z tzw objawieniami "prywatnymi" i żywotami Świętych.
  Objawienia te, oraz przykłady życia Świętych mają swoją moc, więc budują naszą Wiarę. A Wiara to Siła, której boją się przeciwnicy Jezusa Chrystusa.

  My mamy wolną wolę wyboru dobra albo zła. Każdy wybór ma swojej konsekwencje, dlatego jest tyle zakłamania, że diabła i piekła nie ma, że Pan Bóg jest miłosierny i każdego zbawi.
  Takie herezje głoszą więc także i niektórzy księża, fałszując Orędzia dane nam przez Św Siostrę Faustynę, gdzie wyraźnie jest powiedziane, że obok Miłosierdzia Bożego jest Boża Sprawiedliwość.
  Pan Jezus zresztą zabrał Siostrę Faustynę do piekła, co opisała w Dzienniczku, ale heretyccy księża przemilczają ten fakt.

  Nie mamy innego wyjścia musimy "łagodni jak baranki, ale roztropni jak węża". Nie wolno nam więc pozwolić na to by ktoś nas zwiódł, bo to bardzo drogo może nas kosztować, nawet jeszcze dzisiaj.
  Pozdrawiam
 • @Pedant 20:10:11 To "pedant" sobie samemu wylicza IQ?
  "P." napisał:

  //Po co studiować latami trudne przedmioty skoro wystarczy nam znać konstrukcję cepa i mieć poniżej 100 IQ//

  To "pedant" sobie samemu potrafił wyliczyć IQ? Gratuluję, ba ja sobie samemu tego nie potrafię zrobić i to pomimo, iż przez wiele lat studiowałem TRUDNE PRZEDMIOTY. I dzięki temu WIEM, że HIPOKRYZJA związana z BIZNESEM ZGŁADZANIA SKUTKÓW GRZECHU PIERWORODNEGO, to GRZECH PIERWORODNY "CHRYSTUSOWEGO" KOŚCIOŁA.

  Na wszelki wypadek prezentuję zaświadczenie, podpisane przez przyszłego prezydenta USA Ronalda Reagana, że przez lata studiowałem - z bdb skutkiem - b. trudne przedmioty, takie jak fizyka i geofizyka:

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2011/11/Dyplom-MG-z-UC-Berkeley.jpg
 • @Jan Paweł 20:59:39 A odnośnie "konstrukcji cepa", to Jan Paweł II dzierżył go nad swą głową
  Poniżej projekt pomnika Jana Pawła II, wykonany w latach 1980, przez polsko-amerykańskiego rzeźbiarza STANISŁAWA SZUKALSKIEGO, znanego w II RP jako "Stach z Warty". Najwyraźniej autor projektu pomnika, wstawiając w ręce PRAWIE NAGIEGO PAPIEŻA, zamiast krzyża prosty cep, sugerował jaką to IQ LICZBĘ mają "proste jak cep" nauki tego pontyfikatu, zwłaszcza ta sławna "Nie lękajcie się (Mamona)!":

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2016/11/16.-Szukalski-papie%C5%BC-Jan-Pawel-II.jpg

  (To z tekstu "Wykład w Nitrze (Sk) 2016: „Genetyczne pochodzenie kultury Słowian” - http://markglogg.eu/?p=1722

  https://www.youtube.com/watch?v=UBCk7SlowG8

  Skądinąd, ten wykład wygłoszony w j. słowackim, doskonale się wpisuje w "Dzień pogaństwa w KK", czyli temat niniejszego postu!
 • @Berkeley72 23:11:45
  "Poniżej projekt pomnika Jana Pawła II, wykonany"

  Nie przepadam za JPII
 • @Berkeley72 22:47:03
  "I dzięki temu WIEM, że HIPOKRYZJA związana z BIZNESEM ZGŁADZANIA SKUTKÓW GRZECHU PIERWORODNEGO, to GRZECH PIERWORODNY "CHRYSTUSOWEGO" KOŚCIOŁA."

  We are talking past each other.
 • 365 dni pogaństwa w kk
  Ty mi lepiej pokaż mi dzień bez pogaństwa w Kościele Katolickim. Hehe.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829