Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
363 posty 8813 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - ...katol i moher z kościoła toruńskiego, parafia podhalańska...łowca jehowitów...

SZKOŁA PRZETRWANIA...WEDŁUG TRYBEUSA...CZĘŚĆ 4.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zbliża się 11 listopada, a zarządzający Zieloną Wyspą gorączkowo przygotowują się do tych obchodów...my też się przygotujmy i nie dajmy się zaskoczyć policyjnymi “suprajsami”...

Korzystając z przysługujących nam ponoć demokratycznych praw, tłumnie przybędziemy do Warszawy na obchody Święta Niepodległości...oby nas było jak najwięcej, ale musimy mieć to na uwadze, że namiestniki Zielonej Wyspy nie dadzą nam spokoju...gdzieś czytałem, że Żandarmeria Wojskowa będzie towarzyszyć Policji w ramach “ochrony” nas, biednych, protestujących żuczków...pozwoliłem sobie w ramach Szkoły Przetrwania na Zielonej Wyspie skrobnąć parę zasad, których powinniśmy się trzymać, by nie dać się zastraszyć i żeby być przygotowanym na różne ewentualności...ostatnie dwa lata pokazały, że trzeba poważnie podejść do tematu...


 

1.Nie wpadać w panikę...


 

W razie jakichś dziwnych zachowań czy to prowokatorów, czy też innych zagrożeń (wybuchy, petardy, race), trzeba bezwzględnie i spokojnie zidentyfikować “zjawisko”...dynamika spanikowanego tłumu jest ogromna, posłużę się tutaj zachowaniem ławicy ryb...ryby reagują na zachowana sąsiednich osobników. I w ten sposób jedna ryba może wpłynąć na zachowanie całej ławicy. Podobnie jest wśród ludzi. Kiedy jedna osoba w gęstym tłumie popchnie drugą - fala się przenosi na kolejne osoby, a jej siła może się zwielokrotnić, dlatego ważne jest, aby nie wpadać w panikę, bo wtedy ludzie mogą się tratować nawzajem, a pamiętajmy, że na marsze zabierane są też dzieci, które mogą być najbardziej poszkodowanymi ofiarami.


 

2.Obserwacja...


 

Obserwujmy, co dzieje się wokół nas, ostatnie dwa lata dały nam wiele informacji co do policyjnych prowokatorów...wpierw zakładali białe kominiarki, za rok były brunatno-zielone...to jest ich swoisty znak rozpoznawczy, nie trudno to zaobserwować...zawsze jest to znamienne, że kilkudziesięciu osobników nagle i tym samym czasie stosuje jednakowy znak rozpoznawczy, który pomaga im się nawzajem zidentyfikować, aby przeprowadzić akcję prewencyjną, czyli np. skopać jakiegoś Daniela Kloca.


 

3.Obserwacje rejestrujmy...


 

Jak ważna jest rejestracja obrazu na cyfrowych urządzeniach, chyba nie muszę tego udowadniać, gdyby nie zarejestrowanie obrazu video skopania Daniela Kloca przez policjanta w cywilu, to Daniel Kloc pewnie do dziś siedziałby w więzieniu za to, że jego ciało było na tyle perfidne, że stanęło na drodze czcigodnej, policyjnej kończyny dolnej, co przez bardzo rozgrzanego prokuratora jest nietrudne do udowodnienia.

Obraz rejestrujmy dyskretnie, bo tylko w ten sposób możemy zarejestrować rzeczy istotne i ważne..nie róby takiej głupoty, jak zrobił to onegdaj Łażący Łazarz ubierając na siebie kilogramy sprzętu...

... ologowując się logiem Nowego Ekranu i bębniąc wcześniej w postach co i jak będzie filmował, generalnie nie dziwię się, że ktoś mu w najważniejszym momencie skopał laptopa...polecam wszelakiej maści sprzęt szpiegowski do rejestracji obrazu, są fajne okulary, które rejestrują obraz i dźwięk, są kamerki za ucho, a tym, którzy nie chcą się bawić w szpiegów zostają komórki w których wbudowane są videorejestratory. Oczywiście jak kto ma kamerę to bezwzglednie powinien wziąść ze sobą, najlepiej, żeby była to kamera cyfrowa, bo wtedy jest szansa szybko wrzucić filmiki na kompa i przerzucić na You Tube, wytrawni blogerzy szybko wyłuskają najważniejsze rzeczy, które powini zobaczyć ludzie.


 

4.Nie dać się sprowokować...


 

Prowokatorzy działają małymi grupkami lub pojedynczo...na pogrzebie śp. Prezydenta w Krakowie, praktycznie koło mnie prowokator wyrwał jakiemuś starszemu panu flagę Polski i rzucił na ziemię, poczym zaczął ją deptać, kilku krewkich patriotów zaczęło go przepychać...zauważyłem w pewnym momencie efekt “ławicy ryb”, czyli ruch tłumu w niewiadomym kierunku, a to tylko przez jednego prowokatora, Straż Miejska, która była w pobliżu niespecjalnie reagowała, dopiero po naciskach obtoczyli kordonem...ale prowokatora...generalnie dostałby nieźle po gębie, gdyby nie Straż Miejska...ale może być w jednym miejscu kilku takich prowokatorów i mogą stworzyć tzw. sztuczny tłok aby sprowokować zamieszki, co w następstwie powoduje tratowanie siebie nawzajem.

Ważne jest, aby nie dać się sprowokować...na pojedynczych prowokatorów nie zwracajmy uwagi, odwracajmy wzrok, udawajmy, że takowego niema, pamiętajmy, że lewaki będą chcieli wywołać zamieszki...oni potem się wycofują, robiąc przedpole współczesnym zomowcom.


 

5.Reakcja na gazy łzawiące i pieprzowe...


 

Gaz łzawiący i gaz pieprzowy są substancjami chemicznymi powodujacymi podrażnienia skóry ( odczuwane jako piekący ból ), wycieki z oczu, nosa, ust i problemy z oddychaniem. Gaz pieprzowy jest bardziej uciążliwym środkiem - powoduje natychmiastowy ból, jest trudniejszy do usunięcia i może spowodować poparzenia I stopnia. Z drugiej strony udowodniono, że środek ten powoduje w organizmie zmiany chemiczne wywołując tym uczucie gniewu - w rezultacie często prowadząc do eskalacji konfliktu.

Efekty gazu łzawiącego znikają po 5 do 30 minut, zaś pieprzowy może być odczuwany w najgorszym wypadku do 2 godzin. Odpowiednie sposoby radzenia sobie z nimi znacznie zmniejszają ten czas.

Jak się zabezpieczyć:

Ubranie powinno zakrywać jak najwiekszą cześć ciała. Warto zasłonić włosy ( szczególnie dredy ) Płaszcz przeciwdeszczowy jak najbardziej wskazany !

Maska przeciwgazowa jest oczywiście najlepszym sposobem ochrony, ale gogle do nurkowania i mokra chustka zakrywajaca usta i nos napewno będą łatwiejsze do zabrania ...w razie użycia gazu zdejmij soczewki kontaktowe !!!

Jak się zachować...zachować spokój, nie oddychać głęboko, smarkać, płukać usta w miarę możliwości, kaszleć i pluć. Nie połykać ! A najważniejsze...nie trzeć podrażnionych miejsc, zwłaszcza oczu.


 

6.Ubiór i akcesoria...


 

Ubiór załóżmy lekki w miarę nie krępujący, dokumenty i pieniądze w saszetce zawieszonej na szyi i za pazuchą, dokumenty trzeba mieć, bo funkcjonariusze mają takie prawo, że mogą przetrzymać zatrzymanego przez 48 godz. bez podania przyczyny...miejmy ze sobą stoppery do uszu, aby zabezpieczyć się przed policyjną bronią dźwiękową LRAD...

...to ustrojstwo może uszkodzić nam narząd słuchu na zawsze. Więcej tutaj. Miejmy też na uwadze, że policja prawdopodobnie ma uprawnienia do strzelania do kobiet w ciąży i dzieci, jeśli uzna, że takowi stwarzają zagrożenie (sic!), piszę tutaj prawdopodobnie gdyż taki projekt był, a teraz jest o nim cichosza ...nie mogę znaleźć aktualizacji tych informacji, ale warto mieć to na uwadze. Weźmy ze sobą przyciemniane okulary, bo należy pamiętać, że w miastach jest już wdrożony system INDECT, który automatycznie rozpoznaje twarze i dziwne zachowania przechodniów...

...noszenie ciemnych okularów znacznie utrudni SYSTEMOWI namierzanie patriotów. Pamiętajcie, że jesteście już obserwowani z chwilą wyjechania z domu, system AUTOSCOPE...

...śledzi każdy ruch samochodowy na drogach krajowych...witajcie w MATRIXIE.

Dobrze jest się zaopatrzyć w ochraniacze (np. hokejowe) do ochrony wrażliwych części ciała, przed skutkami ostrzału gumowymi kulami, nie nośmy szklanych butelek w kieszeniach, gdyż w razie szamotaniny mogą się rozbić i uszkodzić tętnice.


 

Oczywiście miejmy podniesione głowy, to my jesteśmy gospodarzami tego kraju...zabierzmy flagi i symbole narodowe...to nie my powinniśmy się bać.


 

Wasz Bear Trybeus


 


 

 

KOMENTARZE

 • Pisałem już że trzeba odwołać w tym roku Marsz Niepodległości.
  Tam nie ma gry, cały wysiłek pójdzie w patriotyczne napinanie się, aby nie dać się sprowokować. A nie szkoda sił?
  A i tak jeżeli tamta strona uprze się, to prowokację z dużym hukiem zrobi, ma wszystkie atuty w ręku, będzie kontrolować pole gry. Zobaczysz, kilka dni przed 11 listopada przywódcy narodowców w postawie uniżenie proszalnej będą żebrać u tej antypolskiej władzy, żeby nie zrobiła prowokacji. I po co ten cały cyrk?
 • @vortex 20:08:44
  ...no to co proponujesz, aby zaryglować sie w domu i nigdzie nie wychodzić...przecierz tusiom o to chodzi, oni chcą spokoju, na dalsze knucie...a teraz jest szansa...smoleńskie bajki Millera już nie mają polotu...ta fasada rządu już się sypie, są odpryski i za chwilę zjedzie ten tynk obłudy...
 • @trybeus 20:17:01
  Można też na piwo pójść.
  Za chwilę (zgodnie z proroczą wypowiedzią Wałęsy) będą nam tutaj odbudowywać Generalną Gubernię, z nieco złagodzonymi formami represji. Teraz trzeba grać inaczej - w inną grę. Bo jest już inna gra, taki marsz to w tej sytuacji tylko strata czasu i energii. A jak ktoś w inną grę grać nie potrafi lub się boi, to niech lepiej rzeczywiście idzie na piwo.
 • @vortex 20:28:51
  ...Bolkowi to powinno się zrobić pozew zbiorowy o zdradę stanu ...żeby było kilku fajnych prawników nie zwiąnych z układem i przygotowali taki pozew i skrzykli kilka milionów Polaków to by się dziadowi odniechciało kłapać pyskiem...ten skurwel dalej wspiera lewa nogę...to już idzie za daleko, bo przekaz Bolka poszedł w świat...a w swiecie uważany jest za mędrca ...zrobił chyba gorsze świniśtwo niz tusk i ferajna przez dwie kadencje...pozdrawiam niepoprawnie
 • @trybeus
  bierzemy ze sobą dwie kurtki ortalionowe, najtańsze jakie są, najlepiej w dwóch różnych kolorach, po demonstracji zmieniamy kurtkę w bramie, najlepiej takiej z przejściem na inną ulicę

  tyle pamiętam ze stanu wojennego

  ale wtedy było nas mało, teraz kibole są potęgą, jeśli chodzi o liczbę

  trzymaj się kiboli trybeus, a nie zginiesz, taktykę walki z psami ćwiczą od kilkunastu lat, a tak się akurat składa, że są po naszej stronie, trzeba to wykorzystać

  pozdro
 • @Czarny Borys 22:41:34
  ...no tak ...w kibolach nadzieja ...widzę to po determinacji tuska w zwalczaniu kiboli, ale to już nie są kibole, to realne siły, które mogą przełamać marazmw kraju...ortaliony w dwóch kolorach to świetny pomysł...właśnie wpadłem na to, bo zastanawiałem się jaki znak rozpoznawczy zastosują policyjni prowokatorzy w tym roku...czy to może być dwukolor ??...bądźmy czujni ...pozdrawiam niepoprawnie
 • Pozostaje przy swoim.
  Ktoś kiedyś powiedział, że polityka to sztuka czekania. Oczywiście chodziło mu o sztukę czekania i wypracowywania dobrej pozycji do ataku. To tak trochę jak w szachach, nie otwiera się pól póki nie wypracuje się dobrej pozycji do ataku (bo wtedy przez te otwarte pola zaatakuje przeciwnik), a tym bardziej gdy się ma słabszą pozycję. Rozstawia się figury, czasem posuwa się piony do przodu, i wypracowuje dobrą pozycję, i też czeka się błąd przeciwnika.
  Ale gdy już otwiera się pozycje i rusza do ataku (najlepiej w miejscu i czasie, którego przeciwnik nie przewidział), to wtedy już nie ma zmiłuj się, należy wymiatać.
 • @trybeus 22:49:23
  głupi byłeś, głupi jesteś, głupi pozostaniesz
 • @Czarny Borys 00:14:59
  Amen...
 • @SpiritoLibero 00:34:52
  Za dużo pochlał. Emocjonuje się czymś, co na to nie zasługuje. Ja w paru dymach już brałem udział (za komuny) i podchodzę do tego spokojnie i melancholijnie. A w ogóle najlepiej się pomodlić -

  Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,
  jak było na początku, teraz i zawsze,
  i na wieki wieków.
  Amen.

  - i spokój ducha powraca. Zadziwiające, to działa.
 • @Czarny Borys
  Pan trybeus jest bardzo mądrym i przewidującym człowiekiem. Może mu nieco przygotowania militarnego brak, ale to nasz człowiek, Polak i katolik. W nadchodzącej wojnie domowej, która potrwa góra do tygodnia, materiał ludzki będzie miał pierwszorzędne znaczenie a pod naszym dowództwem może zdziałać cuda, jak to u nas w ojczyźnianej historii nieraz już bywało. Kutasów i malkontentów pana pokroju, Borysie, nam nie potrzeba. Ojczyźnie naszej konającej nie pomożecie wcale, a tylko jej drgający zewłok oplawacie, psiekrwie zdradzieckie.

  Gdy w listopadzie lawina ruszy i szubienice zakwitną na warszawskich ulicach, przetykane palami hańby z nadzianą nań polityczną prominencją, gdy ścierwa Tuska i Michnika zadrgają w dreszczach pośmiertnych, ludzie pokroju trybeusa wprowadzać nowy ład w naszym Kraju będą. Z braku lepszych elit. Lepiej dla pana, Barysie, byś pan się znalazł po właściwej stronie barykady, gdyż pański pracodawca długo już jurgieltem obdzielać nie będzie.
 • @Pan podporucznik 01:05:38
  Nasz Wielce Szanowny Pan podporucznik też za dużo pochlał. ;-)))))
  Paciorek i do łóżeczka.
 • @vortex 01:10:23
  Ja też oczywiście za dużo pochlałem. ;-)))
  Ale u mnie jest taka szczęśliwa prawidłowość - wcześniej wysiada żołądek, niż głowa.
 • @vortex 01:13:52
  no to razem pochlaliśmy, zakończmy to, zanim rozłupiemy jakiś czerep
 • Brawo
  BRAWO popieram to my jesteśmy gospodarzami.
  bądzmy przygotowani na wszystko.
  Ten rząd nienawidzi POLAKÓW.
 • @Czarny Borys 00:14:59
  ...moim komentem zniżyłem się do poziomu Twojego komentu...nie przybieraj se do głowy za bardzo...nigdzie nie napisałem, żeby się tłuc z psami...czołem :))))
 • @SpiritoLibero 00:34:52
  ...nie dajesz szansy na resocjalizację ??? taki z Ciebie kolega Spiryto...
 • Autor
  Bardzo potrzebny wpis, dzięki ale ja wciąż czekam na poradnik Napoleona w/g słów J.H. Dąbrowskiego zatytułowany "JAK ZWYCIĘŻAĆ MAMY ???" Jak dotąd same klęski. Za wpis "5"
 • @vortex 20:08:44
  Witam. Moim zdaniem, aby uniknąć prowokacji i ofiar, organizatorzy uroczystości 11 listopada, powinni zorganizować duzy wiec np. koło Świątyni Opatrzności Bożej. Zapewnić ochronę i tam księża powinni odprawić mszę za Ojczyznę i a media powinny otrzymać oświadczenie o tym wydarzeniu z uzasadnieniem , dlaczego marsz nie odbędzie się. Zbitka terminów jest oczywista i duży problem polega na tym, ze przyjedzie dużo alterglobalistów i innej swołoczy a w razie tragedii , nieżond zwali na nich winę!!!
 • Autorze oto ośmieszona POlicja, ich sprawność fizyczna jak i umysłowa.
  Ośmieszył policjantów na oczach milionów – teraz trafi za to do sądu!!!??? Człowiek, który w pojedynkę ośmieszył polską policję, może wkrótce mieć kłopoty. SA Wardęga – bohater internetu, który w czasie swoich prowokacji uciekł przed prawie każdym policjantem, który próbował go schwytać – wkrótce stanie przed sądem. Ośmieszona policja mu nie wybaczyła. Ten filmik był prawdziwym hitem internetu. SA Wardega – młody chłopak z ciekawymi pomysłami – postanowił przetestować kondycję tych, którzy powinni w mgnieniu oka łapać przestępców, czyli policjantów. Zrobił więc prowokację – chodził po ulicy z otwartym piwem, a gdy podchodzili do niego policjanci, aby zainterweniować, uciekał, ile sił w nogach. Okazało się, że większość policjantów nawet nie próbowało za nim biec. Ci, którzy podjęli taką próbę, szybko rezygnowali, widząc, że nie mają szans z szybkim młodzieńcem. Byli też jednak policjanci, którzy Wardęgę schwytali – ale to pojedyncze wypadki.

  Film: SA Wardega ucieka przed policją: http://www.savetubevideo.com/?v=jdg8Sp1HUKM Policjantom nie spodobała się jednak prowokacja internauty. Za to, że ośmieszył funkcjonariuszy, wkrótce odpowie przed sądem. Za co konkretnie? Za wykroczenie przeciwko instytucji publicznej. Tak brzmi pełna treść artykułu, na którego podstawie sądzony ma być Wardęga: „Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 złotych”. Sprawę na swoim Facebooku skomentował sam zainteresowany: „Policja usprawiedliwia swoją decyzję tym, że robiąc prowokację, zmarnowałem czas policjantom, którzy nie mogli w tym czasie wykonywać swoich obowiązków. De facto nikogo nie zachęcałem do przeprowadzania interwencji, a policjantom na placu Zamkowym uciekłem po pięciu sekundach – gdyby nie ucieczka, to interwencja trwałaby 2–3 minuty – więc zaoszczędziłem czas policjantom :)” – napisał Wardęga.

  Zemsta policji wcale nie musi być dla Wardęgi karą. Internauci już zadeklarowali, że zrzucą się na karę dla swojego bohatera i pomstują na policję, która wg nich nie potrafi zakończyć sprawy z klasą. Jedno jest jednak pewnie – nękany przez system Wardęga będzie jeszcze bardziej popularny i jeszcze bardziej kochany przez swoich fanów. A policja w końcu złapie niepokornego prowokatora i przykładnie go ukarze. Chyba że ten ucieknie z sali sądowej – takie wypadki także polskiej policji się zdarzają. Grzegorz Krzywak / natemat.pl
 • @Kula Lis 15:50:21 a tu umysłowa wraz komentarzami o nich.
  Dramat na komisariacie. Myśleli, że jest pijany - http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dramat-na-komisariacie-mysleli-ze-jest-pijany/g6hbz i komentarze(POd sąd komentatorów za pisanie prawdy o POlicji!!!! )
  Zima zeszłego roku. Ponad 50-letni letni mężczyzna przewraca się na śliskim chodniku. W przemoczonym ubraniu siada przed sklepem. Próbuje coś powiedzieć, ale już nie może. Ktoś wzywa pogotowie i policję. Choć nikt nie bada go alkomatem, diagnoza brzmi - pijany. Pan Jan trafia do celi komisariatu, w której bezwładnie leży przez 17 godzin. Mężczyzna zmarł, jak się okazuje, na wylew. Prokuratura umorzyła sprawę, więc walkę o sprawiedliwość podejmuje dziś wdowa.
  Komentarze (600)

  popularne
  |
  najnowsze
  |
  wątki
  |
  moje

  ~Agnieszka do ~marcinpol: Niestety, fakty są takie, że mężczyzna zmarł w policyjnej izbie wytrzeźwień, jak również takie, że zarówno lekarz/e, jak i policja, nie wykonali rzetelnie swoich obowiązków i stwierdzam to obiektywnie. Tam gdzie się waży ludzkie życie, niezależnie od tego, czy człowiek jest pod wpływem alkoholu, czy nie, nie ma miejsca na "chałturę", a praca lekarza i policjanta wymaga więcej niż praca w biurze, w sklepie czy na taśmie... i wiąże się z ogromną odpowiedzialnością za drugiego człowieka. zwiń
  wczoraj 08:13 | ocena: 98% | odpowiedzi: 21
  odpowiedz oceń: -1 +1
  ~yogi : mialem juz przypadek iz policjant stwierdzil ze czlowiek jest pijany, wezwalem karetke ale policjant stwierdzil ze jest niepotrzebna i ja odwolal, a ja utrudniam dzialania funkcjonariuszowi, zadzwonilem jeszcze raz karetka przyjechala pod komisariat, i co sie okazalo czlowiek mial wylew,
  fianal sprawy prokurtor umorzył postepowanie a czlowiek ma lewostronny niedowlad, opinia bieglego gdyby trafil te 20 min wczesniej na sale operacyjna mial 70% szans na normalne funkcjonowanie,
  policjant stwierdzil ze on przeciez nie jest lekarzem zwiń
  wczoraj 22:13 | ocena: 99% | odpowiedzi: 9
  odpowiedz oceń: -1 +1
  ~marta : Obojętność? Brak wiedzy? W podobnej sytuacji znalazł się mój 23 letni syn - tyle że na izbie przyjęć w szpitalu na Banacha. Przywiózł go taksówkarz - któremu jestem dozgonnie wdzięczna. Ja przyjechałam po godzinie - przez cały ten czas syn się zataczał, wymiotował, cud że nie rozbił sobie głowy o metalowe automaty z piciem. Dopiero jak zrobiłam wściekłą awanturę pielęgniarka przywiozła wózek żeby go położyć. Wszyscy byli zdziwieni, że nie jest pijany - ale nikt do niego nie podszedł.Na wizytę czekaliśmy ok 6 godzin . Nie skutkowały moje prośby, tłumaczenia.... Istny koszmar. Diagnoza - podejrzenie o stwardnienie rozsiane. Po wielu badaniach i dwuletniej obserwacji - przeniesienie do kliniki udarowej. No i cud że żyje. Jak takim postawom zaradzić ??? zwiń
  wczoraj 17:26 | ocena: 99% | odpowiedzi: 7
  odpowiedz oceń: -1 +1
  SurMir56 : Przepraszam, ale używanie w stosunku do policjantów rzeczPOPISpolitej zwrotu "myślenie" to jakieś kuriozalne nieporozumienie!!! Wszak coraz częściej mamy do czynienia z TAKIMI "myślącymi" policjantami, którzy próbują zastraszać, wymuszać określone zachowanie (kiedyś nazywano to szantażem), wymyślać nowe przepisy karne, i tak dalej!!! Jeśli się nie mylę, przestępstwo można także popełnić przez zaniechanie działania!!! Najbardziej obrzydliwe jest to, że cała ta "państwowa machina" jawi się coraz bardziej jak zorganizowana grupa przestępcza, w której każdy kryje każdego!!! Tylko dokąd nas to zaprowadzi!? zwiń
  wczoraj 21:11 | ocena: 96% | odpowiedzi: 8
  odpowiedz oceń: -1 +1
  ~skorpion : Wdowa ma rację. Walcz kobieto o sprawiedliwość. Każdy pijany czy trzeźwy przy przyjęciu na izbę wytrzeźwień powinien być zbadany jaki jest jego stan zdrowia, co się mu stało. Nie ma znaczenia czy to alkoholik, bezdomny czy wzorowy obywatel. Policja powinna zapłacić odszkodowanie najwyższe w historii, może wówczas zaczęli by się liczyć z ludźmi i może nie zdarzały by się pobicia i lekceważenie ludzi przez policjantów. Jest to powszechnie wiadome, że są bezkarni. Wciąż zdarzają się śmiertelne wypadki pobicia prze policję. Jak długo to jeszcze będzie???. Tak jak długo na to pozwolicie. Skoro policja jest bezkarna i lekceważy swoje obowiązki albo wręcz ich nadużywa, to gdzie szukać przykładu wzorowego sprawowania. Zycie ludzkie i mienie nie ma dla nich znaczenia. A nie daj Boże biedny albo pijany czy chory od razu jest traktowany jak wyrzutek i gorzej jak morderca. Gdyby się to zdarzyło w Niemczech lub Austrii nie rozmawiali byśmy na temat odszkodowania ale również wyroku za doprowadzenie do śmierci. Z przykrością musze stwierdzić, że tak postępuje w Polsce nie tylko Policja ale i inne instytucje. Dziś policja, urzędy skarbowe, komornicy to państwo w Państwie. Bezkarni nie szanują ludzi ani ich prywatnego mienia nie mówiąc już o prywatności. Niedawno był głośny incydent gdzie pod nieobecność właścicielki mieszkania komornik z policja wszedł do mieszkania zajął jej wszystko co tylko miała nawet psa bo rzadka rasa. Zapomniał tylko zapytać komornik i Policja która była z komornikiem czy wszystko w mieszkaniu jest jej. Czy ma co na siebie włożyć po powrocie do domu z pracy. Policja zapomniała również sprawdzić, że mieszkają z matką również dzieci którym tak naprawdę nie wolno nic z ich pokoju zająć. No ale co tam zajęto nawet psa którego kupili dziadkowie, dla wnuczki i który był jej własnością. .Dziewczynka ma 6 lat. Tak dużo się mówi o bronie praw dziecka o właściwych wzorcach i ukształtowaniu psychiki dzieci w Polsce. Ale tylko się mówi. Ja nie mieszkam w kraju mieszkam w Austrii ale obserwuję to co się tam dzieje. I powiem jedno nie dajcie się ludzie bo to jakieś chore co oni robią. Co się w tym kraju dzieje. ?? Ludzie są już niewolnikami i tak są traktowani. W Austrii też mamy komorników, ale nikt nie ma prawa wejść do domu pod Twoja nieobecność z policją czy bez, a jak ci wejdzie możesz go zastrzelić. Komornik musi zapowiedzieć pisemnie swoje przybycie w dniu i godzinie, a jak nie odbiera ktoś korespondencji musi zwrócić się do policji aby doręczyła korespondencję lub policja ustali z w właścicielem- dłużnikiem, kiedy może przyjść z komornikiem i musi to zrobić dyskretnie, tym bardziej jak w rodzinie są dzieci. Oczywiście komornik może zająć dom, mieszkanie wpisać się na hipotekę, ale to nie jest takie proste jak są dzieci. Nie wolno zająć osobistych rzeczy, rzeczy pierwszej potrzeby. Tu jest wliczany telewizor pralka lodówka, praktycznie wyposarzenie mieszkania. Nie wolno w ogóle wejść do pokoju dzieci i niczego zająć. Może zażądać biżuterii ale nie wolno zając obrączki. Tu jest prawo przestrzegane ale jest również sprawiedliwe. Zdarzają się różne przypadki ale takich głupot jak w Polsce nie ma. Tu osoba fizyczna może ogłosić upadłość i zacząć od nowa. A jej długi są umarzane. To co ustali sąd i dłużnik ile jest w stanie spłacić sprzedając wartościowe rzeczy to spłaci i nie nękają go przez całe życie tym bardziej jak nie ma pracy. Musicie walczyć i Pani też niech walczy. Życia mężowi już Pani nie wróci ale odszkodowanie np. kilka milionów złoty przyda się Pani na spokojne życie. Nich zapłacą za rozpacz i życie ludzkie które nie ma ceny może zaczną się liczyć z człowiekiem i życiem ludzi. zwiń
  wczoraj 17:27 | ocena: 97% | odpowiedzi: 6
  odpowiedz oceń: -1 +1
  ~Ewa^^ do ~lola: Bo w Polsce jest tak, że do służb (policja, pogotowie, straż miejska, ratownik medyczny etc.) w większości dostają się ludzie po znajomości, którzy zazwyczaj mają wszystko w dużym poważaniu, chodzą do tej pracy, aby tylko "odbębnić" 8 godzin, wziąć kasę tak naprawdę za nic, a nie ci z prawdziwym powołaniem!!! Też się o tym przekonałam na własnej skórze. Teraz jestem mądrzejsza, nagrywam rozmowy, aby był dowód, tak na wszelki wypadek dla prokuratury. Całe szczęście, że w straży pożarnej tak nie jest, nigdy nie spotkałam się z tzw. "tumiwisizmem", bo środowisko samo eliminuje takich, którzy przyszli się poobijać a nie uczciwie pracować! zwiń
  wczoraj 07:40 | ocena: 93% | odpowiedzi: 11
  odpowiedz oceń: -1 +1
  ~grabik do ~marcinpol: wiem, że Twoja praca nie jest lekka ale sam chyba przyznasz mi rację, że to co stwierdził lekarz nie zwalnia innych od myślenia. Pewnie na 1000 przypadków podobnych interwencji tylko jedna jest spowodowana udarem, zawałem lub spadkiem poziomu cukru u diabetyka. Jedna, ale właśnie to wymaga w ... rozwiń całość
  wczoraj 08:31 | ocena: 98% | odpowiedzi: 4
  odpowiedz oceń: -1 +1
  ~kalisz : Trzy dni temu w Kaliszu strażnicy miejscy wezwani do leżącego na parkingu przed Tesco nieprzytomnego męzczyżny zamiast zająć się po przyjezdzie leżącym i wezwać pogotowie. Zauważyli nieopodal przy samochodzie grupkę młodzierzy wsród której jedna osoba trzymała butelkę z piwem. Natychmiast zaczęli wypisywać mandat choć celem ich przyjazdu był nieprzytomny starszy mężczyzna. Dopiero po kilkunastu minutech po interwencji świadków zdarzenia i ochroniarzy z Tesco zajeli się nie dajacym oznak zycia męzczyzną. Nie wiem czy człowiek ten przeżył ale jesli nie to zachowanie strazników miejskich z kalisza mogłó przyczynić się do śmierci. Zamiast wezwać karetke i zająć sie mężczyzną oni wypisywali mandat bo akurat trafiło się nedzne sto złotych do zarobienia. Tragiczne i niepojete ze tacy ludzie pracują w straży miejskiej lub policji zwiń
  dzisiaj 08:01 | ocena: 100%
  odpowiedz oceń: -1 +1
  ~janusz : Ci policjanci i opieszały prokurator powinni wylecieć z pracy i trafić prosto do kryminału. Czemu zamiast reagować i zwalczać tego typu patologie , sprawę zamiata się pod dywan ? Policja i prokuratura powinny zostać oczyszczone z ludzi niekompetentnych, opieszałych i łamiących prawo, bo prawo jest , trzeba je tylko respektować i egzekwować . Wszyscy którzy dopuścili się rażących zaniedbań, czego skutkiem była śmierć człowieka powinni zapłacić tej kobiecie przynajmniej milion złotych odszkodowania za stratę jej męża ponieważ, nulla potentia super leges esse debet !!! zwiń
  dzisiaj 00:11 | ocena: 100%
  odpowiedz oceń: -1 +1
  ~Q do ~marcinpol: Na złą opinię od bardzo dawna ciężko pracują pańscy koledzy z branży, więc nie ma się co dziwić opiniom internautów. Przykre owszem, kiedy jest się jedną z nielicznych jednostek w takich szeregach, które trochę myślą. Lecz i pan zauważył, że poruszacie się w obrębie papierków. Od papierków uzależniacie swoją opinię, działanie? Jedno jest pewne, że nikt obcy nie walczył o tego człowieka, bo nie było przy nim jego rodziny. Gdy choruje dziecko matka widzi co się z nim dzieje, wyczuwa, że ewentualnie jest coś nie tak i walczy! Obserwuje, czuwa, analizuje podejmuje szybką decyzję, bo wie, że to nie przelewki, zależy jej. Ma gdzieś opinię innych! To jest instynkt, o którym pan zapomniał. O to tutaj chodzi. Właśnie to bulwersuje innych ludzi. zwiń
  wczoraj 08:42 | ocena: 100%
 • @Kula Lis 15:50:21
  Co macie do POwiedzenia na to o czym POniżej? -
  Co kilkanaście dni w Krakowie ktoś ginie. Tylko dlatego, że nosi barwy innego klubu niż napastnicy. Policja jest bezsilna. Zaniepokojenie wzbudzają takie incydenty, jak ucieczka zatrzymanego z sądu. Mężczyzna dwa dni później był widziany na stadionie podczas derbów Krakowa. Z nieoficjalnych informacji wynika, że policjanci anonimowo skarżą się, że przez dwa lata nie zrobili nic w sprawie rozpracowywania grup bandyckich. Taka postawa ma być spowodowana strachem przed byłym komendantem!!!!!!!!!!! wojewódzkiej policji, którego syn ma być szefem jednej z grup kibolskich!!!!!!!!!!. (TVP2, NZ) Komentarze do artykułu na http://wiadomosci.onet.pl/krakow/krakow-miastem-nozownikow-co-kilkanascie-dni-ktos-ginie/hpqyt
  ~Lucas : Prawda jest taka że cały krakowski półświadek wie o kogo chodzi o synalka komendanta policji radka r ps. radson prowadzącego doping na cracovii ka żdy wie że to chuligan który powinien już za 3 morderstwa co najmniej beknąc nie mówiąć i pociąciach kradzierzach włamaniach wymuszaniach pobiciach itd. A do tego mówi sie pierdoły że z tatą nie utrzymuje kontaktów a kto go wyciaga za każdym razem jak zjżdza na dołek tatuś taki święty właśnie tatuś !!! Do tego Radosn ps radek roki.. mieszkał długo na oswiecenia w nowej hucie a teraz mieszka przy pętli na złotym wieku ma swoje mieszkanie za co pytam jak nigdy grosza uczciwie nie zarobił zwyrodnialec tylko maczety mu w głowie ! Żeby nie było że on taki czysty jest to dodam tylko że radosn jest fanatykiem cracovii razem z bubą matalem i stabim miedzikiem kocmą benym luxusem maciejowskim i resztą makabra maniakiem sieją ferment na osiedlu oswiecenia w krakowie a jak sam idzie to chowa głowe pomiedzy jajka bo sie boi żeby po rudym piegowatym pysku nie dostać taki kozak z niego jestt hehehehe
  ~anatolis : proszę was ! mieszkam na jednym z TYCH osiedli tutaj każdy wie kto jest kim i dlaczego gonią i kogo. To nie kibice czy pseudo jeszcze raz o tym zrobią reportaż to rzygnę na tv. Dzielnicowi boją się wysiadać z samochodów, straż miejska w ogóle nie działa a tajniacy cały czas jeżdżą w ciemno grafitowej kia seed ! i co robią? legitymują ludzi wysiadających z autobusów i im przetrząsają plecaki! ale np. jak idzię 4 w kapturach to koniec nic nie robią.
  KPIA tajni siedzą co wieczór pod sklepem "abc" i trzepią babcie, ojców z małymi dziećmi i dzieci. Normalnie upośledzenie umysłowe mają. Jedynie co potrafią to sprawdzić czy tel. był kradziony XD.

  Zwykli obywatele orientują się w sprawach osiedlowych a policja z operacyjnej nie? to po co oni są, mniejsze IQ od woźnego w średniowiecznej cytadeli.

  A dzielnicowi co robią? nic, czytają donosy sąsiadów i ich sąsiadów zamiast zająć się poważnymi sprawami. Bo kowalski i jego pies robią razem qpę na trawnik. Bo ixsińska nie segreguje śmieci i podrzuca innym bla bla a ten młot lata i rozpytuje ludzi kto śmieci. Heheh a w ogóle jeszcze raz tajniacy zaparkują na moim podjeździe to im zablokuję samochód jamerem. Pół nocy tam stali i zaczepiali normalnych obywateli bo inaczej tego nie dało się nazwać. All nagrałem na fonie i niedługo leci materiał na YT jak super pracują. Żarcie w bryce, blankietami się wycierają a chyba są numerowane nie? Jednego chłopaka widać podchmielony wracał z imprezy rodzinnej tak tłumaczył (domofon obok :) ) a ci wręcz od razu mu wmawiali że na izbę musi iść wtedy nie wytrzymałem i krzyknąłem przez okno że mają odjechać z mojego terenu a do chłopaka zszedłem i na TY zabrałem go do przedpokoju. Ci oddali mu dokumenty i telefon i pojechali. Dramat naprawdę dramat szary metalik, grafit kia seeds często na nie krakowskich numerach. Draaaamat
 • @Kula Lis 15:54:00
  ...dzięki Kula Lisie, za tą cenną, pokaźną garść informacji...pozdrawiam niepoprawnie
 • @trybeus 16:33:26
  Gdyby tą hołotę POlicyjną wysłać np. do USA, to większość wróciłaby w czarnych workach. No i takich śmieci jak u nas tam do policji nie przyjmują. kryteria przyjęcia są ostre i bezwzględne, płaciłeś mandat, czyli złamałeś prawo, więc wstęp do policji zakazany, no i sprawność fizyczna a przede wszystkim umysłów na poczesnym miejscu. Taki komendant byłby na zbity pysk wydalony z syna bandziora z wilczym biletem na pracę w instytucjach państwowych.
 • @trybeus 16:33:26
  Środowiska niepodległościowe: Nie zgadzamy się na zastraszanie opozycji. Informowaliśmy dziś, że Rafael Budzbon, autor fotografii transparentu "Sikorski, odpowiesz za Smoleńsk", został wezwany przez policję na przesłuchanie. Klub "Gazety Polskiej", Solidarni 2010, Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w PRL „Przymierze”, Stowarzyszenie „Idee Solidarności 1980-89" oraz Związek Solidarności Polskich Kombatantów Region Bydgoszcz wyrażają głębokie oburzenie wezwaniem byłego więźnia politycznego, jakim jest Budzbon(osadzany był trzykrotnie), na przesłuchanie w charakterze świadka.

  Cała treść oświadczenia:

  Wyżej wymieniony opublikował na swojej stronie zdjęcie transparentu „SIKORSKI TY TEŻ ODPOWIESZ ZA SMOLEŃSK” . Wezwanie opatrzone jest art. 63a kw ("Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny).

  Domyślamy się więc, że przesłuchanie dotyczyć będzie w/w transparentu. Traktujemy to jako kolejny przejaw walki z prawem swobody wypowiedzi. Przypominamy, że już wcześnie na terenie Bydgoszczy dochodziło do podobnych wydarzeń. 1 maja 2012 r. zatrzymano kibiców Zawiszy za rozłożenie banneru z wizerunkiem Jana Pawła II w rocznicę jego beatyfikacji. Skonfiskowano też portret błogosławionego. Dopiero po protestach środowisk niepodległościowych wizerunek papieża powrócił do właścicieli, a policja nie skierowała sprawy do sądu. Kolejnym przejawem walki z wolnością słowa było śledztwo w sprawie pojawiającego się w naszym mieście transparentu z napisem „TUSK ODPOWIESZ ZA SMOLEŃSK”. Lider Solidarnych2010 Maciej Różycki dwukrotnie przesłuchiwany był w tej sprawie. Dopiero protesty organizacji niepodległościowych, jak i nagłośnienie tego faktu w mediach, doprowadziły do umorzenia śledztwa.

  Również w tej sytuacji spotykamy się z próbą ograniczenia wywalczonego z takim trudem prawa do swobody wypowiedzi. Transparent „Sikorski ty też odpowiesz za Smoleńsk” nie zawiera słów obraźliwych czy gróźb karalnych; z zamieszczonych w mediach fotografii wynika, iż jego zamieszczenie nie spowodowało jakichkolwiek zniszczeń czy zagrożeń. W tych okolicznościach jedyną przyczyną śledztwa zdaje się być chęć zastraszania opozycji. Nie ma i nie będzie naszej zgody na takie postępowanie władz.

  Podpisali:

  Klub "Gazety Polskiej"
  Krystian Frelichowski

  Solidarni 2010
  Maciej Różycki

  Stowarzyszenie Osób represjonowanych w PRL ‘Przymierze”
  Jan Raczycki

  Idee Solidarności 1980-89
  Elżbieta Szott, Barbara Wojciechowska, Krystyna Sawicka

  Związek Solidarności Polskich kombatantów Region Bydgoszcz
  Jan Perejczuk
  Wlodek55 () 28/09/2013 - 21:45.
  PO,SLD , PSL, RP +WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI TO SITWA

  Bo mamy dość zabijania Polski , Polakow i mordowania przyszlości naszych dzieci . Dość zbrodniczego wymiaru sprawiedliwości który został podstawiony nam niczym koń trojański przez okupantow hitlerowsko - stalinowskich

  odpowiedz

  Ruch Antybolszewicki. () 28/09/2013 - 21:37.
  Tak dalej musimy oczyścić Polskę z bolszewizmu.

  Nie możemy się dać zastraszyć bolszewikom to oni mają się nas bać tak jak teraz.

  odpowiedz

  Andrzej Fajda () 28/09/2013 - 20:49.
  Ciekawy jestem jak dlugo....................

  .................Polacy beda TOLEROWAC bolszewickich zwyrodnialcow i wszystkich wrogow Polski bez wzgledu na pochodzenie. Tzn. wewnetrznych wrogow czyli wewnetrznych moskali oraz zewnetrznych. Polska MUSZA ZACZAC RZADZIC POLACY KTORZY KOCHAJA SWOJA OJCZYZNE, a ze wszystkimi gadami takimi jak PaliKmiot, Niesiolowski, TuSSek, Komoruski, Schetyna, Wajda, Kutz i z reszta tych POdludzi nalezy zaczac postepowac dokladnie takimi samymi juz sprawdzonymi metodami przez NKVD, KGB, FSB, SB i reszty tych bandziorow! Oko za oko, zab za zab towarzysze.

  KONIEC BEZKARNOSCI I KONIEC WASZYCH BEZCZELNYCH KLAMSTW! PRECZ Z POLSKI!!!

  Caly wymiar nie-sprawiedliwosci do 100% wymiany i to bez wyjatku!

  odpowiedz

  Gość_01 () 28/09/2013 - 22:40.
  Rządzi Polakami dyktator i SPECNAZ.

  I to MUSI się skończyć jeżeli chcemy żyć w demokratycznym kraju. Nie możemy dłużej się dawać zastraszyć. Dość zła nam wszystkim ryży herr dyktator wyrządził przez 6 lat, wzorem prawie Hitlera.
  PRECZ z naszego kraju! Wracać w objęcia putina!
  Jeżeli w dalszym ciągu będziemy na to pozwalać tej bandzie, skutki dla Polaków będą tragiczne.... nocą kolbami do nas załomocą... bo już niewiele brakuje.

  odpowiedz

  darek nottingham () 28/09/2013 - 21:16.
  panie Andrzeju,pan pyta jak dlugo

  Polacy beda tolerowac to towarzystwo,otoz mam dla pana smutna wiadomosc-baaardzo dlugo,ci POdludzie jak ich pan nazwal to metownia wychowana w PRL,produkt tzw.awansu spolecznego,w naszym kraju jest olbrzymia ilosc ludzi teskniacych za PRL-em,Gierek to gospodarczy geniusz,Jaruzelski to maz stanu co to nas uratowal od sowieckich tankow,pan poslucha co mowi tzw.ulica o tamtych czasach,same ochy i achy,ze mordowali ksiezy,patriotow,przypadkowych ludzi,i co z tego,PRACA BYLA,socjal no to sie wybieralo w 1993 roku komuchow do wladzy i dwa razy PZPR-owskiego kacyka na prezydenta a dzisiaj zdziwienie ze ich tak duzo,ze tacy bezczelni,tacy sa bo maja poparcie sporej czesci spoleczenstwa,i juz

  odpowiedz

  moher () 28/09/2013 - 21:32.
  darku a ja ci podam moje spostrzezenia

  to nie ci ludzie wychowani w prl sa najgorsi a ich dzieci ktore dostawaly wszystko co potrzeba i niepotrzeba ktorzy dostali prawa uczniow zapominajac o obowiazkach ci wychowani w prl mysleli ze w koncu skonczyl sie koszmar i chcieli dzieciom dac wszystko oprocz opowiesci z tych wrednych PRLowskich czasow po co dzieci stresowac to teraz mamy pokolenie lemingow ktore uwaza ze ruskie o ich 'tradycje' to tez ludzie jak kazdy inny.

  odpowiedz

  niedorzniety Polak () 28/09/2013 - 20:54.
  skromnie dodam tylko "dziemy po_was"!

  .

  odpowiedz

  Gość () 28/09/2013 - 20:25.
  Ciekawi jestesmy bardzo,czy

  Ciekawi jestesmy bardzo,czy zostal wezwany Ordynarny hamski Niesiolowski,

  ktory obraza publicznie opozycje, dziennikarzy, kobiety i mlodziez.

  Slowa jak "pisowskie szmatuawce" to nie wolgarne i obrazliwe slowa???

  odpowiedz

  sarmata () 28/09/2013 - 20:19.
  Prześladowania rodem z PRL.

  Może być, że ktoś Tuskowi podłożył świnię?

  odpowiedz

  a propos () 28/09/2013 - 21:08.
  czy swini nie mozna podlozyc swinie?

  plemiel pojechal tusskobusem w teren odwiedzic hodowce swin. Oczywiscie dookola pelno dziennikarzy i fotgrafow strzelja fotki plemiela ze swinkami. tusk tak popatrzyl na nich nieufnie i mowi zeby mi tylko tam zadnych glupich podpisow nie bylo. No nie, wszystko bedzie w porzadku odpowiedzieli. Na drugi dzien na pierwszych stronach gazet plemiel ze swinkami a podpis pod zjeciem ... pierwszy z lewej tussk.

  odpowiedz

  Ramona () 28/09/2013 - 19:49.
  .

  tuskość to nienormalność

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/63496-sipowicz-wypalil-o-tusku-jego-pokoj-w-akademiku-znany-byl-z-tego-ze-chlopaki-mieli-najlepsza-trawe-w-miescie-a-byly-podejrzenia-ze-donald-sie-nie-zaciagal

  odpowiedz

  tr () 28/09/2013 - 19:37.
  Uważam ze tego podrzytka na spadochronie z Londynu do Polski

  łajdaka wkrótce rozliczymy za grożenie nam podrzrynaniem naszych gardeł i mało tego, ten łajdakak ośmielił się nas Polakó obrażać nazywając nas "watahą"!

  odpowiedz

  niedorzniety Polak () 28/09/2013 - 20:11.
  ja tez tak mysle. tego walca juz nie zatrzymaja przejedzie sie

  po nich.

  odpowiedz

  gosc50 () 28/09/2013 - 19:26.
  kochani Pan ma plany co do naszego narodu

  http://www.objawienia.pl/anna/anna/bw-06.html
  Przypomnij sobie, iż powiedziałem ci, że twój naród postawię na czele i jemu powierzam pierwszeństwo w głoszeniu prawdy mojej, w niesieniu pochodni miłości mojej w świat jej pozbawiony. Pragnę w was widzieć nie tylko wyraziciela praw moich w życiu społecznym narodu, lecz misjonarza świata, samarytanina miłosiernego względem świata umierającego w grzechu. Misjonarzem sąsiadów waszych mieć was pragnę, a tym wtedy będziecie, kiedy pochylicie się z miłością, współczuciem i troską nad potrzebami dusz ludzkich, bez względu na wasze wspomnienia, urazy i krzywdy. Wy macie być lekarzem umierającej Europy, odnowicielem dusz i wskrzesicielem wartości duchowych, które tu kiedyś kwitły i owocowały. Myślisz, że daję wam nazbyt wiele? Tobie też dałem nadmiar łask, pod którymi długo uginałaś się, ale ich nie porzuciłaś. Twój naród jest słaby, ma jednak dobrą wolę. Reszty dokonam Ja. Sami nie podołacie — z moją pomocą dokonacie tego wszystkiego i więcej jeszcze, bo ja uszczęśli­wić was pragnę i wciąż dodawać i mnożyć łaski moje tam, gdzie je przyjmują do serc i umysłów. Nic się nie martw — otworzę je i oczyszczę.

  Czyż Matka wasza, Maryja, nie prosi Mnie nieustannie o pomoc dla was? Ona mieszka i współżyje z wami. Kiedy groza rozleje się po świecie, zamilkniecie — i wtedy Ją usłyszycie wyraźnie. Nie silnych i bogatych powołuję do mojej służby, a wiernych i doświadczonych w przeciwnościach i bólu, bo tylko ci zrozumieć potrafią cierpienie bliźnich swoich i pomóc im zechcą.

  Kochacie też naród swój i nie dacie mu zginąć. Potraficie obronić to, co dla was jest najdroższe: miłość do Matki mojej i waszej i miłość ojczyzny.

  Jeśli Ja powołuję do służby ludzi lub narody (Pan przypomina wędrówkę Izraela z Egiptu), idę sam z nimi i z mojej ręki otrzymują na każdy dzień to, co konieczne, i dużo więcej jeszcze. W miarę waszej gorliwości i wierności Mnie róść będzie moja szczodrobliwość, łaskawość i moc mojej opieki. Przeciw Mnie nie zwycięży nikt. Ze Mną Dawid pokonał Goliata. Ze Mną wy rozpoczniecie odrodzenie ziemi — odrodzenie dusz.

  odpowiedz

  emeryt () 28/09/2013 - 19:17.
  zrobmy doniesienie do prokuratury na sikorskiego za WATACHE

  sikorski nas polakow zbesztal zastraszal ublizal wygrazal opluwal ,opluwal grozil kpil oklamywal naszego prezydenta p.KACZYNSKIEGO czy byl przesluchiwany ze nam grozil i robil przykre sceny na caly swiat ,jestesmy zagrozeni przez sikorskiego i jego kolesi ,dlaczego SOLIDARNI NIE ZLOZYLI ZAZALENIA DO PROKURATURY : O NIE NIE DAMY SIE ZEBY NAS sikorski DOZYNAL I PATROSZYL

  odpowiedz

  Joanna Cieszkowska () 28/09/2013 - 19:40.
  zdecydowanie

  Popieram Pana wspanialy pomysl, pan radek powinien wpierw odpowiedziec wlasnie za wszystkie swoje chamskie wypowiedzi oraz za klamstwa i nie rzygotowanie wizyty prezydenckiej, reszta to juz z cala grupa za zamach.

  odpowiedz

  6767 () 28/09/2013 - 19:07.
  Faszystowsko-komunistyczny reżim dławi wolność.

  NIczym się nie różni od hitleryzmu-stalinizmu.

  odpowiedz

  Bea () 28/09/2013 - 20:23.
  No nie przeginajmy Przyjacielu...

  Zgoda, stosunek do Polski, do polskiej kultury mają podobny, do chorych i nienarodzonych też...
  Świnie są okolczykowane, ale za schowanie jednej sztuki kuli w łeb nie pakują...

  Jadą ludzie do Reichu na saksy... ale robotę arbeitsamtów (z biedy) przejęli sami Tubylcy...

  Jednak:
  - nie ma łapanek na ulicy - no może za wyjątkiem kibiców i ludzi niosących polskie flagi 11 Listopada.
  - na sybir też jeszcze nie wysyłają - najwyżej z pracy wywalą, czasem kogo ważniejszego odwiedzi seryjny samobójca...

  Tak więc jeszcze jest trochę różnic.

  odpowiedz

  ely () 28/09/2013 - 19:00.
  III RP

  III RP w próbie niszczenia kościoła, matactw,medialnych manipulacji, niszczenia opozycji przypomina czasy stalinowskie.Polacy są narodem za bardzo łatwowiernym,łatwo mozna nim manipulować,nie próbują dociekać prawdy i sami gotują sobie ciężki los.

  odpowiedz

  sem () 28/09/2013 - 18:57.
  ...................

  Dostali szanse w 1989/czerwona krecha/żeby siedzieć cicho to nie uszanowali tego faktu.Notować ich nazwiska a po odzyskaniu przez Polskie niepodległości drugiej szansy im już nie dawać.

  odpowiedz

  gosc () 28/09/2013 - 18:56.
  ATAKUJA BO MYSLA ZE TYM WYGRAJA JUZ DAWNO SA PRZEGRANI

  Strachy na lachy sami trzesa portkami a dopiero beda trzasc i oby jak najszybciej wszystkich przed Trybunal, odejda znieslawieni bo klamstwo ma krotkie nogi i nie moze wygrac z dobrem . Dla mnie Lasek nic nie wykazal innego jak MAK,wstyd i hanba tylko tak mozna to nazwac zostalismy oszukani,ponizeni i upokorzeni przynajmniej ja sie tak czuje .

  odpowiedz

  Gość () 28/09/2013 - 18:51.
  Ustalmy fakty

  1. Rafael Budzbon jest autorem fotografii transparentu - powtarzam fotografii.

  2. Art. 63a k.w. dotyczy wywieszania a nie fotografii.

  Czy denuncjatorem nie jest przypadkiem facet, który ma urojenia, że o. Rydzyk jeździ Maybachem ?

  odpowiedz

  Kacpro () 28/09/2013 - 18:49.
  Panie Lasek, czy Pan ma nas za idiotów, czy sam jest Pon idiotą?

  Panie Lasek, czy pan ma nas za idiotów, czy sam jest Pan idiotą?

  Zespół Laska do zespołu Macierewicza: pokażcie dowody, albo zakończcie działalność

  28.09.2013 / Onet.pl: Zespół smoleński przy KPRM pod kierownictwem Macieja Laska zwrócił się do zespołu Antoniego Macierewicza, by przedstawił dowody na głoszone teorie dot. katastrofy z 10 kwietnia 2010 r., albo zakończył dziłalność i przeprosił za wprowadzanie w błąd opinii publicznej

  ""Zwracamy się do zespołu parlamentarnego, przewodniczącego Antoniego Macierewicza i jegoekspertów, aby zachowali powagę instytucji, które reprezentują, i osobisty honor. Pokażcie dowody na swoje teorie albo zakończcie prace swojego zespołu i przeproście za to, że przez ponad trzy lata wprowadzacie w błąd opinię publiczną i media" - czytamy w oświadczeniu zespołu Laska.

  "Postawcie honor nauki i polskiego naukowca nad polityczne interesy. Miejsce na naukową dyskusję jest u boku specjalistów, a nie polityków" - czytamy w stanowisku.'

  CZYM JEST "APEL MACIEJA LASKA"

  Wszystkie dowody w sprawie "nieudowodnionej katastrofy w Smoleńsku" są w rękach prokuratury. "Zespół Antoniego Macierewicza" opiera się na naukowej analizie analizyzy przeprowadzonej przez Komisję Millera. Aby można było udowodnić że "katastrofa to katastrofa", a nie zamach, trzeba mieć dostęp do każdego dowodu śledztwa znajdującego się obecnie w rękach prokuratury. "Apel Laska" jest więc apelem do prokuratury, aby upubliczniła wszystkie "dowody w sprawie" tak, aby Zespół na tej podstawie mógł udowodnić swoją teorię.

  Należy więc zaapelować do prokuratury "udostępnijcie wszystkie dowody", aby udowodnić że "katastrofa" to nie zamach. - TAK POWINNA BRZMIEĆ ODPOWIEDŹ ZESPOŁU PARLAMENTARNEGO ANTONIEGO MACIEREWICZA.

  Wzywanie przez laska o przedstawienie dowodów, przy jednoczesnym skrywaniu ich przez prokuraturę jest obłudnym stawianiem interesów politycznych nad nauką. - Panie Lasek, czy Pan ma nas za idiotów, czy sam jest idiotą?

  NIE, LASEK NIE JEST IDIOTĄ - MYŚLĘ, ŻE PLATFORMA Z PREMEDYTACJĄ WYKORZYSTUJE SPRAWĘ SMOLEŃSKA DO ODWRÓCENIA UWAGI OD REFERENDUM W WARSZAWIE. >>> http://lubczasopismo.salon24.pl/10.04.2010.-pytania/post/537170,dlaczego-tupolewem-nie-rozbil-sie-tusk-wiedzial-ze-jest-zepsuty

  Myślę też, że w dniu referendum w Warszawie ( w celu odwrócenia uwagi , lub prowokacji) , ujawniona zostanie w całości ostatnia rozmowa Lecha Kaczyńskiego z bratem Jarosławem Kaczyńskim, w której to rozmowie padną słowa Jarosława Kaczyńskiego "Musicie wylądować!", wypowiedziane na wiadomość, że "tupolew rozlatuje się w powietrzu". - sygnały, ze ta rozmowa zostanie ujawniona, wysyłane są od dawna.

  odpowiedz

  anda () 28/09/2013 - 18:37.
  jeszcze przyjdzie czas kiedy tych prokuratorków, a raczej prokurwatorków.

  i sędziów i tych nadgorliwych milicjantów - policjantów będą wsadzać do pierdla, oj będą ci oni ,,sprawiedliwi" robić we Wronkach za cioty oj będą

  odpowiedz

  Gilu () 28/09/2013 - 18:36.
  Jakie tam zastraszanie?

  Te prymitywy od TuSSka mogą co najwyżej wystraszyć komara. Buehe he he he he he he
 • @trybeus 16:33:26 Pzdr!
  Tak, dalej musimy oczyszczać Polskę z parchobolszewizmu i ich pomiotu, obcej agentury, etc.... Nie możemy się dać zastraszyć parchobolszewikom, ich pomiotowi i służącym im szabesgojom, rodzimym renegatom, to oni mają się nas bać tak jak teraz ponieważ nas są miliony, a oni, une mniejszością.
 • Kibice Legii przed sądem, bo nie lubią Putina!
  Kibice Legii przed sądem, bo nie lubią Putina!

  Przed sądem stanęło dwóch kibiców Legii Warszawa. Wojciech Wiśniewski i Wojciech Braun mają bardzo groźny zarzut, który naraził stosunki polsko-rosyjskie. Obaj - według prokuratury - nie lubią... Władimira Putina. Sprawa jest tak poważna, że do Warszawy pofatygowali się dziennikarze z państwowej telewizji z Moskwy. Czekamy na materiał o krwiożerczych rusofobach.

  Dzisiaj rozpoczął się proces. Przy asyście rosyjskich dziennikarzy odbyła się rozprawa oskarżonych o "antyputinizm" kibiców Legii. Prokuratur Marcin Górski przeczytał akt oskarżenia. Prokuratura postawiła domniemanym organizatorom protestów przeciwko rosyjskiemu marszowi podczas Euro 2012 zarzut stosowania przemocy na tle narodowościowym. 50-letniemu Wiśniewskiemu oraz 49-letniemu Braunowi grozi kara pozbawienia wolności nawet 5 lat. Oskarżeni się nie przyznali.

  - Dalej nic nie wiem, nie wiem co robię na ławie oskarżonych - powiedział nam dzisiaj Wojciech Wiśniewski. - Czekam na postępowanie dowodowe i być może wtedy czegoś się dowiem. Z kolei Wojciech Braun opowiadał nam o zainteresowaniu dziennikarzy. - Próbował ze mną porozmawiać reporter TVN24, ale powiedziałem, że dopóki nie zaczną mówić prawdy, to nie będę z nimi rozmawiał.

  W lipcu informowaliśmy, że warszawska prokuratura zakończyła śledztwo dotyczące wydarzeń przed meczem Polska – Rosja, który odbył się 12 czerwca ubr. w ramach Euro 2012. Doszło wówczas do starć pomiędzy grupkami Polaków i Rosjan. Media mainstreamowe, wspierane przez policję i niektórych polityków Platformy Obywatelskiej, od razu winę zrzuciły jedynie na Polaków, choć na licznych filmach i zdjęciach z tamtego dnia wyraźnie widać, że chuligani z Rosji sami wielokrotnie prowokowali zamieszki. Zresztą to oni pobili dziennikarza „Gazety Polskiej Codziennie”.

  W 2012 roku wytypowani przez policję na organizatorów protestu przeciwko rosyjskiemu marszowi kibice Legii Warszawa – Wojciech Braun i Wojciech Wiśniewski, dostali od polskiej prokuratury zarzuty z art. 119 kodeksu karnego. Stwierdza on: „Kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

  Braun został decyzją sędziego Rafała Stępaka aresztowany na dwa miesiące. Wiśniewskiego wypuszczono na wolność. Prokurator Marcin Górski zastosował wobec niego dozór. Wojciech Wiśniewski... nie uczestniczył w protestach przeciwko rosyjskiemu marszowi, ale zdaniem policji jego przestępstwo polegało na telefonicznym udzielaniu rad Braunowi. W ten sposób podpadł pod paragraf, który stwierdza: „Odpowiada za pomocnictwo, kto w zamiarze, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, swoim zachowaniem ułatwia jego popełnienie, w szczególności dostarczając narzędzie, środek przewozu, udzielając rady lub informacji”. Jak ustalił portal niezalezna.pl, dowodem przeciwko kibicom są nagrania z podsłuchu telefonicznego.
 • „Antyglobalistyczna” eFeRja czyli żydzi Miedwiediew i Putin w akcji
  „Antyglobalistyczna” eFeRja czyli żydzi Miedwiediew i Putin w akcji
  Chazarscy zwiastuni śmierci lub będziecie musieli poumierać dla dobra ekonomii

  Miedwiediew (żyd Mendel) „dodał otuchy” Rosjanom, mówiąc po prostu, że „ktoś będzie musiał umrzeć”. Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew (żyd Mendel) oświadczył, że kraj powinien porzucić politykę utrzymywania, za wszelką cenę, zatrudnienia. Wielu Rosjan, według jego słów, musi nauczyć się zmieniać nie tylko miejsce pracy ale i zawód i miejsce zamieszkania. Takie ostrzeżenie, jak donosi agencja „RIA Novosti”, zabrzmiało na zebraniu plenarnym, które odbywa się w ramach Forum Inwestycyjnego, w Soczi. Wcześniej, w piątek, opublikował on w gazecie „Wiedomosti” artykuł w którym Rosjanom proponuje się „wybór”: uczynić zdecydowany i ryzykowny krok albo próbować wszelkimi siłami zachować osiągnięty dostatek. „Czekają nas trudne czasy”- powiedział premier Miedwiediew (żyd Mendel) na w Soczi, wyjaśniając, że „w tym okresie powinniśmy wykorzystać naszą wielką zaletę, niski poziom bezrobocia w porównaniu z krajami europejskimi, i porzucenie polityki utrzymania zatrudnienia za wszelką cenę…”. „Ktoś, a to może być znaczna część społeczeństwa, będzie musiał zmienić nie tylko miejsce pracy ale także zawód i miejsce zamieszkania”- dodał szef rządu. W opinii Miedwiediewa (żyda Mendela) Rosja koniecznie musi najskuteczniej wykorzystać posiadane pracownicze zasoby ludzkie, przykładając szczególną uwagę do monoindustrialnych miast, w których potrzebna jest restrukturyzacja przedsiębiorstw. Ponadto szef rządu proponuje bardziej efektywne wykorzystanie pracowniczych zasobów ludzkich w sferze budżetowej, stymulowanie późniejszego przechodzenia na emeryturę pracowników

  Żyd Mendel, znany szerzej jako Miedwiediew, jeden z chazarów dobijających Rosjan wykwalifikowanych, przykładanie szczególnej uwagi do miast monoindustrialnych a także dopomaganie restrukturyzacji przedsiębiorstw w takich miastach. Przypomnijmy, że około 4 milionów ludzi z liczby czynnej zawodowo ludności zostało uznane za bezrobotnych. Według „Rosstat”, pommo całej optymistycznej statystyki, bezrobocie w prawie jednej trzeciej regionów kraju nie spadło ale wzrosło w 2012 roku w porównaniu ze średnimi danymi za lata 2007-2008. Jednocześnie do kategorii regionów o niekorzystnej sytuacji zaliczają się nie tylko problematyczne regiony Kaukazu ale i przemysłowe okręgi, w szczególności czielabiński i iwanowski.

  SUPLEMENT

  „Nędza współczesnej Rosji” http://www.savetubevideo.com/?v=5sPlZPErAiU

  „Współczesna Rosja- tego nie pokażą w telewizji”

  Современная Россия Такое не покажут по ТВ. http://www.savetubevideo.com/?v=kQRApKTy20k

  „Wiejskie dzieci- Rosja 2011″

  Деревенские дети. Россия'2011 http://www.savetubevideo.com/?v=nFu9H1V_6Hg

  „Nędzarze Rosji” http://www.savetubevideo.com/?v=0yjhXRz1U2k

  Za: http://3rm.info/39430-medvedev-obnadezhil-rossiyan-prosche-govorya-komu-to-pridetsya-umeret.html

  Data publikacji: 28.2013

  Przekład: RX Źródło: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/antyglobalistyczna-eferja-zydowskich-miedwieputow-2013-09
 • @Kula Lis 14:48:21
  a poniżej pełne mowy miłości d prokurwatorów, sowietów
  etc...
  Polka () 02/10/2013 - 15:00.
  Ja też nie lubię Putina.

  I co, nie mam prawa do tego w swoim kraju? Halo p-rezydencie z ramienia Kremla co wy na to? Mam prawo was nie lubić czy nie mam prawa?

  odpowiedz

  pani () 02/10/2013 - 14:58.
  Coś takiego nie byłoby do pomyslenia za czasów

  Prezydenta L.Kaczyńskiego, a za Rosjanina Szczynukowa vel Komorowskiego, takich procesów bedzie coraz więcej, a może i będą zsyłki w głąb Rosji........ POmniki dla Ruskich mają w POlszy stać, paniali Palaczki?

  odpowiedz

  Zolmar () 02/10/2013 - 14:58.
  Zatem, skoro:

  "„Kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”
  nie siedzi, do tej pory Palikot i Niesiołowski?

  odpowiedz

  leda () 02/10/2013 - 14:49.
  Kibice Legii

  szlag czlowieka trafia czytajac takie wiadomosci, okazuje sie przy okazji,ze telefony tych dwoch Panow BYLY NA PODSLUCHU pytam sie jakim prawem KTOS w koncu beknie czyli ten kto na tak POdsluch zezwolil

  mam nadzieje,ze oskarzeni maja porzadnych adwokatow Po wyborach wszystkie gnidy z sadow WON metoda Pana Cejrowskiego

  odpowiedz

  emigrant () 02/10/2013 - 14:48.
  czekamy na wolnosc na WOLNA POLSKE

  Zapamietajcie nazwiska sedziego prokuratora i reszty rudych na telefon ROZLICZYMY ROZLICZYMY

  odpowiedz

  robert () 02/10/2013 - 14:33.
  Ja mowie oficjalnie OFICJALNE STANOWISKO!!

  NIENAWIDZE TEGO BANDYTY i ZBRODNIARZA!!!!!!!!

  Brawo Panowie Wojciech Wiśniewski i Wojciech Braun!!!!!!

  odpowiedz

  LEWYM PROSTYM () 02/10/2013 - 15:01.
  ROBERCIE POPIERAM OFICJALNIE

  TWOJE STANOWISKA !
  NIENAWIDZĘ TEGO BANDYTY I ZBRODNIARZA RAZEM Z TUSKIEM !

  odpowiedz

  Patriots () 02/10/2013 - 14:30.
  Legioniści trzymajcie się

  Legioniści trzymajcie się !!!! Już niedługo władza się zmieni i może wreszcie rozliczymy tych szmaciarzy
 • Autor
  i inni polecam i pozdrawiam.
  Milej lektury. http://www.bestiekomunizmu.pl/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930