Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
407 postów 8920 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - Kogut polski, niekoszerny, heteroseksualny...rasa górska

W milczeniu nasłuchujmy wilczego echa...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Temat okrętów podwodnych, to fascynująca przestrzeń, która pobudza każdego, który ma choć odrobinę wyobraźni...

 

 Temat okrętów podwodnych, to fascynująca przestrzeń, która pobudza każdego, który ma choć odrobinę wyobraźni, albo zachwycił się ponadczasowym dziełem Juliusza Verne w którym poznajemy tajemniczego kapitana Nemo (tłum "kapitan nikt"). Sam fakt sprawnego poruszania się współczesnych okrętów podwodnych, które przecież nie mają żadnej szyby z wycieraczkami jest fascynujący. Poruszają się niby po omacku, ale dzięki technice a w zasadzie sonarom aktywnym i pasywnym działającym na zasadzie odbitej fali dźwiękowej, potrafią "widzieć" to, czego wzrok nigdy by nie wykrył. "Widzenie" dźwiękiem wychwytywane przez sonary to tylko połowa "widzenia". Resztę dopełnia okrętowy akustyk o słuchu niemal absolutnym...który potrafi wyłuskać z szumu wodnego dźwięki, które będą informować dowódcę okrętu z czym w pobliskim otoczeniu ma do czynienia... 

Wytrawny akustyk potrafi na podstawie odsłuchania fal dźwiękowych "widzieć" czy obok okrętu przepływa wieloryb, ławica ryb czy inny okręt. Pozwala nawet określić jaką ma turbinę i jaki jest typ jednostki, jakiej narodowości i produkcji. Ale generalnie dzięki "widzeniu dźwiękiem" okręt porusza się sprawnie omijając przeszkody nawet w bardzo mętnej wodzie...

Szanowni...od dosyć długiego czasu jako naród poruszamy się w bardzo mętnych głębinach politycznego, toksycznego oceanu.
W tej toksycznej przestrzeni działają też różnej maści tzw liderzy, którzy swoimi działaniami chcą pokazać, że całym sercem są z narodem, ale niestety ich działania odnoszą skutek odwrotny...zgodny z kursem i zamierzeniami aparatu władzy.
Tych liderów określiłem już dawno jako fleciści z Hameln, którzy swoimi z pozoru dobrymi działaniami wiodą nas na zatracenie, prosto w łapska aparatu władzy...
Nie będę tutaj wyliczał po kolei, dam tylko dwa przykłady. Justyna Socha swoimi działaniami przeciwko przymusowi szczepień doprowadziła do tego, że przymus szczepień stał się faktem, odmowa przez rodziców szczepień dzieci jest już kwalifikowane jako wykroczenie, a jeszcze kilka lat temu można było spokojnie, proceduralnie korzystać z prawa, aby szczepienia nie były narzucane. 
Drugi przykład, Sebastian Pitoń...jego działania i tak doprowadziły do tego, że aparat władzy nie dosyć, że ma jak na patelni wszystkich zbuntowanych restauratorów przez platformę "otwieraMy się", to jeszcze pozwala temuż aparatowi władzy na konkretną analizę nastrojów społecznych w środowisku tymże...
Przykładów jest więcej...tzw "Agrounia" z liderem, czy Tananjo z przedsiębiorcami czy szereg różnych dziwnych ludzi prowokujących, ulicznych mimów i aktorów...
Zauważcie Szanowni, że każdy z nich to jakby konkretny resort...ministerstwo zdrowia, ministerstwo gospodarki (teraz rozwoju pracy i technologii), ministerstwo rolnictwa itp, itd
Wiem, wiem...w tym momencie Szanowni kotłuje się Wam myśl, dlaczego zacząłem od tematyki okrętów podwodnych...otóż śpieszę z wytłumaczeniem. Aby okręt był niewidzialny dla wroga, musi przejść w tryb cichej pracy, a cała załoga musi niemal znieruchomieć. Każde, nawet małe pierdnięcie jest od razu wychwytywane przez sonary przeciwnika. 
A co się dzieje na naszym, patriotycznym okręcie podwodnym? Ano krzyki, wrzaski typu:
- Kurwa, będziecie wisieć! Norymberga dla zbrodniarzy! Za chuja się nie zaszczepimy! Jebać pis! Niedzielski chuju!  Rozjebiemy władzę! Idziemy po was! Zrobimy marsz i was rozjebiemy!
A prowokatorzy/liderzy w tym samym czasie walą rytmicznie kluczem francuskim po rurach okrętu, aby okręt aparatu władzy wiedział gdzie się znajduje i co się dzieje na okręcie patriotyczno-narodowo-wyzwoleńczym...
I na tym epizodzie można byłoby w zasadzie skończyć, ale nie pozwolę  na to abyście Szanowni nazwali mnie defetystą. Zakładam słuchawki, wyciszam szumy prowokatorów i w dalszym ciągu nasłuchuję skąd nadejdą te prawdziwe wilcze echa...
Kadr z filmu "Wilcze echa"...

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  "Kadr z filmu "Wilcze echa"..."

  To niby ta fotka na początku?
  Tam był murzyn?

  5*

  Pozdro!
 • @ Autor, All
  A tak bardziej serio, to już nie wiem co robić.
  Ma być głosowanie w sejmie, które otworzy UE możliwość opodatkowania Polaków...
 • @Jasiek 10:08:06
  Cześć Jaśku...był murzyn : ))))

  Gdzie to głosowanie? To mało mamy swoich podatków?
 • @Jasiek 10:08:06
  Film obejrzyj, nie lubię francuskiego kina, ale ten niezły...kwestia niewidzialności okrętu, ponoć francuzi wynaleźli materiał absorbujący grubości kilku milimetrów...taki okręt to już zupełnie jak Fantomas :))

  https://www.defence24.pl/rosjanie-traca-przewage-w-zakresie-wyciszania-okretow-podwodnych
 • Czyli
  Mamy już winnych naszych nieszczęść, to nikt inny tylko Justyna Socha i Sebastian Pitoń. Widziałem taki film na YouTube zatytułowany był WPS i na tym filmie był jegomość, który rozszyfrował, że Sebastian Pitoń to Żyd i wtrąca się w Polskie sprawy. Oberwało się też Agrouni i panu Kołodziejczykowi.
  A teraz Trybeus spenetrował całą prawdę, dzięki czemu możemy zobaczyć prowokatorów z francuskimi kluczami walącymi rytmicznie w rury okrętu o nazwie Polska.
  A wystarczyło siedzieć cicho jak w rosyjskim przysłowiu: cicho jedziesz dalsze staniesz....
 • @trybeus 10:22:06
  "Gdzie to głosowanie? To mało mamy swoich podatków?"

  Dowiedziałem się od Rzeuskiej na przesłuchaniu u Maciaka w jego rozgłośni:

  https://www.youtube.com/watch?v=vy-DlP_uKXM&ab_channel=CW24tv

  Co do podatków to niestety, ktoś myśli inaczej - upadek wszystkich firm, przejęcie wszystkich zasobów, wszystkich mieszkań, całej infrastruktury za długi. A te narosną, bo będą naliczone z tytułu niezapłaconych podatków. Taki z grubsza jest plan.

  Jako naród jesteśmy rozbrojeni, podzieleni, otumanieni, zadłużeni, okupowani.
  W najczarniejszych snach nie spodziewałem się tego jak nas osaczą.
  Mam już poszlaki, że oni czytają nasze myśli.
  Mocodawcy Reagana i Gorbaczowa ustalili podział świata i chyba tylko na tym poziomie coś można zrobić. Inaczej zawsze znajdzie się jakiś lider co będzie napier... "francuzem" po rurach, tak jak to ująłeś we wpisie.
  Dawno mnie ktoś tak nie zrobił w ch... jak "dobra zmiana".
 • @trybeus 10:32:20
  Dzięki za info. Ja myślałem o zupełnie innych wilczych echach - tych ustrzykowych, a nie śródziemnomorskich - trochę się zapuściłem...
  Dzięki za namiary.
 • Pitoń- z tej mąki nie będzie chleba!
  Wysłuchałem wypowiedzi Pitonia, w sumie jakieś 3 godziny.
  Nie wiem czy on jest agentem czy nie, ale wiem, że "wystawił się" do zniszczenia tak jak to robi przez kilkadziesiąt lat Korwin- Mikke.
  W jednej ze swoich wypowiedzi stwierdził, że głowa rodziny powinna mieć prawo do zamordowania każdego z członków swojej rodziny!
  Później się tłumaczył, że został źle zrozumiany, że to tak przenośnia ukazująca prawny absurd aborcji, itp.
  Jeśli tylko Pitoń zostanie uznany przez system za rzeczywiste zagrożenie, to zostanie zniszczony w kilka dni!. Od rana do wieczora wszystkie telewizje będą powtarzać jego wypowiedź jak to głowa rodziny może mordować swoje dzieci....i po Pitoniu.
  Co do Kołodziejczaka i jego Agro Unii: on już został kupiony przez reżim PIS, co ujawnił w internecie Bustowski. Ministerstwo Rolnictwo przelało na konto Agro Unii kilkadziesiąt tysięcy złotych, za propagowanie "czegoś tam" (chyba zdrowego trybu życia)
  To jest nowy Bolek.
  Co do Justyny Sochy. Tej bym nie dyskwalifikował! Dzięki niej tysiące matek przejrzało na oczy i nie szczepi swoich dzieci! . A więc te dzieci nie zostaną okaleczone szczepionkami, będą zdrowe. Za to pani Socha powinna otrzymać medal - edukuje ludzi, tak jak czynią to Jerzy Zięba, dr, Jaśkowski, dr Czerniak i garstka innych!
  Pani Socha robi to skutecznie i tej się nie czepiaj! Zagraża interesom mafii szczepionkowej, a ta jest mściwa! Nie przykładaj ręki Trybeusie do próby uciszenia pani Sochy, nie uchodzi!
 • @zbig71 10:57:32
  "A wystarczyło siedzieć cicho jak w rosyjskim przysłowiu: cicho jedziesz dalsze staniesz...."

  Tak sobie myślę, że w odniesieniu do jednostki to jeszcze może zadziałać, najlepiej gdzieś na Syberii chyba. Ale cały naród choćby nie wiem jak cicho siedział, to ta mądrość raczej nie zadziała.

  Pozdro!

  https://www.youtube.com/watch?v=7IT-JCbYwS8&ab_channel=Sedek
 • @Jasiek 11:28:44
  Najpierw PO z chłopkami narobiło szumu z przekrętami, a potem miała przyjść ,, dobra zmiana i wszystko zmienić. No i zmieniła, tylko nie tak jakbyśmy my chcieli, ale jak sobie tego zażyczyli starsi i mądrzejsi, a ten bajer z 2015 roku to był taki kit, żeby tubylce nie marudziły, dla niepoznaki jeszcze dołożyli po pincet, a teraz przyszedł okrutny WIARUS i hulaj dusza piekła nie ma.
  Teraz mamy ,,Nową Normalność,, czyli wszystkim zajmą się nasi ,,Starsi Bracia,, a do pomocy mają całą armię Banderowców.
 • @władek 11:35:27
  "Pani Socha robi to skutecznie i tej się nie czepiaj! Zagraża interesom mafii szczepionkowej, a ta jest mściwa! "

  Zgadza się - dziś się dowiedziałem, że zmarł Prezydent Tanzanii - John Magufuli:

  http://xn--niepodlegy-i0b.pl/1015/tanzania-drugi-kovidowy-zamach-stanu-/

  Oczywiście zdiagnozowali mu kowida...

  Pozdro!
 • //Kadr z filmu "Wilcze echa"...//
  Nieprawda.

  To kadr z filmu "Wilcze echa"

  https://media.teleman.pl/photos/Wilcze-Echa-1968.jpg
 • @władek 11:35:27
  //W jednej ze swoich wypowiedzi stwierdził, że głowa rodziny powinna mieć prawo do zamordowania każdego z członków swojej rodziny! //

  Po pierwsze nie wierzę że to zostało wypowiedziane bez kontekstu.
  A po drugie @władek oburza się ponieważ własne pojęcie "rodziny" uznał za etalon czyli że rodzina to dwoje dorosłych (dobrze jak kobieta i mężczyzna) i jedno dziecko (w porywach dwoje).Objaw typowego europejskiego zdegenerowania.
  Tymczasem w częściach świata gdzie układ patriarchalny ma się dobrze, "rodzina" do 100 osób.I to ta najbliższa bo jeśli liczyć dalszą to jakieś 300 osób.
  Na ten przykład na Kaukazie od zawsze sprawiedliwość dokonywała się w obrębie rodziny.Rodzinna starszyzna zbierała się na naradę,rozważała daną sprawę i decydowała o karze dla winowajcy.W przypadku bardzo dużych przewinień zapadały również wyroki śmierci egzekwowane przez członków rodziny skazańca.
  System ten był znacznie skuteczniejszy niż ten "oficjalny" z organami ścigania,prokuratorami i sądami.
 • @ikulalibal 11:59:09
  Właśnie o tych "Echach" myślałem.
  A tu taka siurpryza - żabojady pod wodą ;-)
  Aż będę musiał obejrzeć.
  Ale:
  Dość często słucham do poduchy "Katastrofy Tunguskiej... " Lucjana Znicza, którą czyta na yt Ivellios.
  Jest tam także pełno opisów zaginięć statków i okrętów. Właśnie na Morzu Śródziemnym doszło do dziwnych zaginięć podwodnych okrętów francuskiego i izraelskiego. Ten francuski to była zdaje się "Minerva".
  Był też jeden amerykański - chyba "Scorpion", ale nie pamiętam czy to było Morze Śródziemne.
  Właśnie dlatego się skuszę na obejrzenie w wolnej chwili, mając oczywiście z tyłu głowy "niesprawdzoną pogłoskę" jak to po "rozpierstrojce" (H. Kazahari) Ukraińcy chcieli nam odpalić ... właśnie atomowy okręt podwodny. Brakuje Polsce tych macek...
  Pozdro!
 • @ikulalibal 11:59:09
  https://fwcdn.pl/fpo/38/27/823827/7879117.3.jpg
 • @władek 11:35:27
  //Za to pani Socha powinna otrzymać medal - edukuje ludzi,//

  Brak zgody na szczepienia jest wykroczeniem...to jest efekt walki o wybór szczepień. Niestety to jest fakt...
  Powiem Ci tak...więcej w kwestii edukacji w tematyce szczepień zrobiła Urszula Tomicka, która w ciszy, bez larma pomogła faktycznie wielu matkom w sprawach sądowych...

  Raz korzystałem z porady prawnej stopnop...w zasadzie posłali mi tylko druki-szablony do uzupełnienia i przesłania...i na tym się kończyło, tzn nie kończyło by się, ale trzeba byłoby wpłacić po 2 tys zł za każdego rodzica...tak to wygląda...i jest takie przysłowie, krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje...
 • @zbig71 10:57:32
  Przecież ja ci nie bronię....idź ulicą i wydzieraj się w niebogłosy co zrobisz władzy za wszystkie krzywdy :)))...władza tak de facto śmieje się z takich idiotów :))
 • @trybeus 14:56:33
  Pitoń dzięki swojej akcji przynajmniej obudził Polaków. Zazdrościsz mu?
 • @zbig71 10:57:32
  Ticho jediesz, dalsze budiesz.
 • @Casey 19:51:19
  Zwłaszcza jak masz knajpę albo hotel i musi być zamknięty. Wtedy sobie dalsze pojediesz- do dupy na raki.
 • @trybeus 14:53:32
  Pani Socha wprowadziła temat NOP na sejmowe korytarze, a to już coś.
  Co do: "wpłacić po 2 tys zł za każdego rodzica", to jest gruba sprawa, napisz notkę na ten temat.
  Co do pokrzykiwania i wywijania kijem w agresji wywołanej bezradnością, też tego nie popieram, ale rozumiem.

  Ci co mieliby cokolwiek zmienić nie ujawniają się, a szykują się do przejęcia wozu satelitarnego TVPiS.. przejęcie sygnału i nadanie o 19.30 w dzienniku telewizyjnym komunikatu na temat ściemy plandemicznej. Najlepiej wygłoszone orędzie przez jakiś autorytet, taki Szumowski byłby idealny :)
  Czy to by obudziło covidian?
 • @trybeus 14:47:31
  To już przeszłość , na początek polecam : https://instytutboyma.org/pl/p-behrendt-chinskie-prace-nad-wojskowym-wykorzystaniem-sztucznej-inteligencji/ Na temat Polińskiego grajdołka szkoda klawiatury .Salute 5*.
 • Ten rzeczony
  okręt - Demonkratura - się nazywa a dowodzą nim wilki w owczej skórze.
  Wniosek?
  Okręt ten ma zadanie - zatopić ludzkość stworzoną przez Boga i chociaż jest głośny - nic mu nie zagraża - bo niby co/kto miałby mu zagrażać. Człowiek? Dobre sobie!
 • @Jasiek 11:28:44
  NIKT..tak dobrze ..jak Pasterze nauczyCIELE ,nie zna swoich Owiec ..nawet Owce same siebie nie znaja...tak Dobrze ..jak Pasterze ich znaja.
  Kazdy ruch w obrebie dozwolonej przestrzeni(plaszcyzny) bo w gore Duchem... nie polecisz ...jest ograniczony !
  Kiedy narysujesz Kreda Kolo..na asfalcie i polozysz Kure na bok w tym kole kredowym , nie tylko wstac bedzie sie, bala ale jesli nawet w stanie..to WYJSC ...sie nie odwazy .
  ROZUMIECIE...plaskowidzacy w czym trick ....dlatego Obowiazkiem jest w glebe wzrok skierowac , Ducha zapomniec i PIENIADZE wyznawac..ktorych Czarni Magowie sa dysponetami .
  Kiedy juz tak leza cale spoleczenstwa..mozna zrobic DOWOLNA Akcje.....
  bo lezec beda , popierdywac ze Strachu i glupoty a czasem glosu dawac jak tlusty PITonos..w filcowy deklu na czubku "wiaderka".
 • @zbig71 10:57:32
  100/100
 • Czy te info. można potwierdzić? - "Ukrainie zaczeła sie "zadyma" o ktorej scierwomedia - nie donoszą...?
  https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/russia-deploying-s-500-prometheus-anti-aircraft-system-to-crimea-ukraine-operational-area-as-us-nato-vessels-enter-black-sea

  Więcej
  http://anthony.neon24.pl/post/160871,zydzi-morduja-zydow#comment_1766824 kai555 20.03.2021  Bogumił Boguchwał

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930