Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
407 postów 8920 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - Kogut polski, niekoszerny, heteroseksualny...rasa górska

Góralskie Veto... czyli dokąd prowadzi królicza nora...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kilkanaście dni temu stwierdziłem, że na Góralskim Vecie paradoksalnie skorzysta wizerunkowo PiS...

Kilkanaście dni temu stwierdziłem, że na Góralskim Vecie paradoksalnie skorzysta wizerunkowo PiS luzując pierwszego lutego idiotyczne obostrzenia. Pomyliłem się tylko o kilka dni (post pisałem dwa dni wcześniej)...tzw luzowanie się właśnie odbywa, niemniej nie dla sekcji gastronomicznej, która urzeknięta syrenim śpiewem Sebastiana Pitonia dała się zaciągnąć na darmową platformę kartograficzną pod tytułem "otwieraMy się", a która to sekcja gastronomiczna widać dobitnie została ukarana za korzystanie ze swojego świętego prawa do zarabiania na swój byt...
 
 
Zerkłem na ową platformę, którą obsługuje NewsMap sp. z o.o. Oprócz udziałowca ze spółką cypryjską zasadniczo nic tam nie ma, oprócz faktu, że spółka z o.o. nie jest instytucją charytatywną i ktoś musiał zapłacić za interaktywną mapę wypatroszeń przedsiębiorstw gastronomicznych. Nota bene, gdybym kierował organami ścigania, to na taką utworzoną mapę odtańczyłbym radośnie hava nagila mając jak na dłoni bazę firm do skontrolowania...
 
 
Kto zapłacił za interaktywną mapę wypatroszeń? Nie wiem, ale myślę, że podążając dalej króliczą norą można się spokojnie domyśleć i ...na rozstajach nor można wybrać albo pakiet ochrony prawnej dla przedsiębiorcy lexnonstop, bynajmniej nie pro bono albo zniżkę 20% na ochronę prawną, albo zakreślasz łosiu opcję kompleksowej ochrony prawnej za jedyne 100 zł netto miesięcznie...
 
 
I teraz wiecie już, dlaczego pan Klimczewski (współautor książki Fałszywa pandemia) się tak rozsierdził na moje dictum darmowej pomocy prawnej dla każdego przedsiębiorcy, który otworzy swój biznes wbrew rządowym halabardnikom...
Ale to nie koniec Szanowni króliczej nory...na stronie mapy możecie się doczytać opublikowanego wyroku Sądu Administracyjnego w Opolu, że cytuję:
 
 
"Zgodnie z Wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu z dnia 27 października 2020 r. II SA/Op 219/20 bez wprowadzenia stanu klęski żywiołowej rząd nie może zakazać określonych zakresów działalności. Tak więc zakaz prowadzenia działalności dyktowany aktami wykonawczymi Ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi jest bezprawny. Także stosowane ograniczenia, o których mowa w art. 22 Konstytucji RP, nie mają prawidłowej podstawy prawnej, gdyż upoważnienie ustawowe nie zawiera jakichkolwiek wytycznych do wydawanych aktów wykonawczych, co jest sprzeczne z art. 92 Konstytucji RP.
Tym samym żaden mandat wystawiony przez policję oraz sanepidowska kara administracyjna nie ma prawa dojść ostatecznie do skutku. Wobec powyższych faktów prawnych popartych przez wyrok WSA w Opolu, czas zakończyć gospodarczy lockdown."
 
 
I zasadniczo powinniście spać spokojnie...niemniej doskonale wiecie, że obecna władza od marca ubiegłego roku gwałci bezkarnie ustawę zasadniczą perfidnie ją ruchając zwykłymi rozporządzeniami...i władza wcale nie musi dostać człowieka, aby znaleźć na niego paragraf, jak to było za czasów wujaszka Wissarionowicza.
Paragrafy już są moi mili...właśnie królicza nora biegnie na wyższy poziom...otóż jest to poziom Kodeksu Karnego, a konkretnie artykuł 165 KK Sprowadzenie niebezpieczeństwa powszechnego
który brzmi:
 
 
"§ 1. Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach:
1) powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej,
 
 
I wystarczy Szanowni, że jakiś sygnalista zje u Was obiad, zatańczy, lub w inny sposób skorzysta z Waszego lokalu, który "działa nielegalnie" i "złapie covida", to ...w najlepszym wypadku, jeśli udowodnicie, że działaliście nieumyślnie, to 3 lata odsiadki...
Palestra będzie miała kupę roboty, a Wy najprawdopodobniej jesteście nieświadomą zwierzyną uczestniczącą w polowaniu z nagonką...
 
 
Pierwsza zwierzyna stanęła już Face 2 Face z władzą...
 
 
W króliczej norze coraz ciemniej...

 

KOMENTARZE

 • x
  nie ważne co i JAK piszą, ważne, żeby nazwisk i przezwisk nie przekręcali! ;)

  Czołem Tryb:) No po Tobie to się najmniej spodziewałem, że będziesz wetował Veto.

  Pozdrowienia spod Gorlic

  PS. Taki siarczysty mróz zapowiadali, opady do pół nosa , a u nas telo co beleco. ;) trzi dni i samo przeńdzie. Wiosna idzie!
 • Postawmy sprawę po męsku, jak Góral z Ceprem
  Szanowni Górale z całym szacunkiem dla waszej pięknej kultury, dla piękna gór, to waszymi głosami ci ludzie rządzą. Co utraciliście? Dudki z jednego sezonu zimowego. Dobrze, ale to był wasz wybór. Powiedzcie sobie uczciwie, nasza wina, zapłaćcie po ostatniego "dudka" za waszą wyborczą decyzję, by następnym razem przy urnie myśleć waszym rozumem a nie rozumem księdza liczącego na dotacje z pieniędzy podatnika. Nauka bywa kosztowna, więc trzeba płacić za swoje decyzje im więcej tym bardziej zastanowicie się, zanim kolejny głos do urny wrzucicie.
 • @Zawisza Niebieski 23:21:40
  Oszołom. Zdarza się.
  Do juterka.
 • @Zawisza Niebieski 23:21:40
  Naiwny jesteś. Dudki na pierwszym miejscu, potem Madonna, potem PiS. Nawet za okupacji ważne żeby ktoś na nartach u nich jeździł. Teraz też modlą się o Ruskich bo ci więcej zostawiają niż Niemcy i Brytyjczycy razem wzięci.
 • @marek500 00:07:18
  Bardzo lubię góry, i chodzić po szlakach, no powiedzmy teraz już nie po tych trudniejszych, bo również ich moc szanuję i nie chcę, by po mnie mnie później grupa ludzi musiała iść, bo przeceniłem siły. Ale również fotografować. Lecz jeśli jadę w okolicę Zakopanego to nigdy nie do samego Zakopanego, gdzieś Białka, czy inna miejscowość na obrzeżu. Im bliżej Zakopanego tym bardziej ludzie w "dudki" zapatrzeni.

  Sami głosowali na złodziei, bo PiS to złodzieje, co nawet nie ukrywają, że mają nas w pogardzie a teraz krzyczą, iż ich okradli. Dla nich rok to 2 sezony, nad morzem, na jeziorach to jeden. I po jednym straconym sezonie podnoszą krzyk? Powinni sobie uczciwie powiedzieć, wybraliśmy złodziei, więc nie narzekajmy, że nas okradli. Życie to nie je bajka. Za swe decyzje przy urnie się odpowiada, również finansowo. Teraz należy ponieść koszty swej decyzji a następnym razem przy urnie wyborczej należy posłużyć się rozumem.
 • @Zawisza Niebieski 00:15:40
  Też lubię góry i trochę za PRL po nich chodziłem, ale ludzie są tam specyficzni. Nad morzem też golą , ale nie tak bezczelnie.
 • Do @Zawisza Niebieski 23:21:40
  Chce pan powiedzieć że jak by górale głosowali na PO to nie było by zamordyzmu ? Jesteś tak naiwny czy cyniczny ?

  Dramat Polski i Polaków jest to że Polskę okupują żydzi ! raz z lewa raz z prawa a zamordyzm żydowski jest taki sam !!!!

  TYLKO WOJNA OCZYŚCI POLSKĘ z bandytów żydowskich którzy okupują Polskę przy pomocy najemników policyjnej -prewencji [ 60 tyś ]


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • autor
  No cóż. trybeusie, widać coś góral, bo zaciekły taki, że za sprzeciw by zaciukał .

  Nadajesz się do PO. Tam też takich dużo. I myślę, że razem z Zawiszą tam pozostaniecie - do ostatecznego zaniku tej antypolskiej formacji.
 • @marek500 00:27:23
  Bo nad morzem to mogą do pyska rybę czasem włożyć, a w górach same kamienie! Może dlatego Górale są, jak to napisałeś "specyficzni".
 • @JimA 21:36:36
  Cześć...czy ja wetuję Veto? Ja tylko pokazuję dokąd prowadzi królicza nora :)))..pozdro
 • @Zawisza Niebieski 23:21:40
  Wiem, że Ty zawsze jesteś sceptyczny do góralskiej nacji :))...
  ale co? Jaka nauczka? Czy wybór koncesjonowanej opozycji jaką jest Konfa to droga do krainy mlekiem i miodem płynącej?
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:36:08
  Kurdę tyle się staram, żeby pokazać, że apolityczność ma sens, a tu masz...kużwa znowu łatka Peowca :)))...
  Wyjdż pan już z tego politycznego matrixa i przejrzyj na oczy...
 • @trybeus 09:19:45
  Zerojedynkowiec...
  Przecież on tylko tak żartuje... Nic innego nie robi...
 • @trybeus 09:19:45
  To stwórz Pan alternatywę.
  Na razie, po pierwszych próbach działasz Pan przeciw.

  W tej chwili wyraźnie widać, że potrzebna jest opcja odrębna i PiS i PO; takim działaniem "odciągającym" jest Hołownia. Dlatego dostał kasę i zielone światło. I błyskawicznie ujawnił swą giętkość w odniesieniu do ruchu proaborcyjnego.
  Ale zamotał części ludziom w głowach.

  Konfederacja - nie daje szans zmiany. Chyba to widać.

  Potrzeba autentycznego ruchu oddolnego. Ten góralski - ma pewne szanse, jesli odwoła się do polskości.
  Jesli wejdzie w góralską chciwość - "da ciała".
 • PiS stracił
  bo musiał się wycofać z idiotyzmów, gylko robi to rakiem-zygzakiem. A zyskał Pitoń jako firmat - prze kogo wprowadzony? - oto jest pytanie! A nie bajdurzenie o jakiejś norce. Proszę opisać idee Pitonia i propozycję "trzeciej drogi" dla Polski, bo to jest w tym "Vecie" interesujące, a nie sprawa góralszczyzny, od której się odżegnuje sam przywódca.
 • @Zygmunt Korus 10:06:36
  W tym Vecie jest interesujące to, że Pitoń z uporem maniaka twierdzi że sam sobie to wymyślił, niemniej mówi się, że pewna kobieta jest w jego sztabie już od marca tamtego roku, więc na pewno nie sam i tutaj kłamie...przez kogo wprowadzony? To chyba nie trudne do odgadnięcia...

  //...a nie sprawa góralszczyzny, od której się odżegnuje sam przywódca.//

  pierwszy filmik w stroju góralskim na tle Giewontu, to nie sprawa góralszczyzny? ...

  PiS z niczego się nie wycofał zygzakiem...ukarał tych, którzy zalogowali się na interaktywnej mapie "otwieraMy"...to chyba widać jak na dłoni...
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:02:12
  Góralskie Veto nie jest ruchem oddolnym...choć tak próbuje się to przedstawić opinii publicznej...

  zainteresowanie się "antysystemowcem" przez media, które z reguły i zasady zamilczają "anytysystemowość" jest konfliktem interesów*, albo...współpracą*...*niepotrzebne skreślić...
 • @Franek Ganek 09:31:29
  wiem, że Wojtas to z reguły oponent wszystkiego jest :)))...oprócz prezesa wszechczasów :))
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:02:12
  Rozdwojenie jaźni.
  Mogę tylko współczuć...
 • @trybeus 10:30:15
  //oprócz prezesa wszechczasów :))//
  Właśnie...
  Bo orzeszkami nie zagryza... Oleum - jako lżejsze...
 • @trybeus 10:29:27
  PiS się utwardza i zarazem "popuszcza" - czyli w opinii publicznej traci. Taka jest rzeczywistość, bo wk...nie ludzi narasta. A co do pana Pitonia, to mówi wyraźnie, że studiował w Łodzi i dobrze wie, że składnia gwary nie nadaje się do wywodów, które wyłuszcza. On na razie "pitoni" z większym sensem niż tutaj się w jego kwestii pitoli. Zreferować najpierw poglądy, a potem się do nich odnieść. Nic powierzchownie, bo tekst promowany winien mieć klasę. Takie wyróżnienie zobowiązuje.
 • Trybeus &Ele
  Nie nie jestem przeciw góralom, ale faktem jest, że jeżeli swymi głosami wpędziło się Polaków w rządy tej partii złodziei, to dziś nie wypada pierwszemu protestować, że właśnie ci rządzą. Trzeba powiedzieć wyraźnie, to myśmy ten los sobie i innym Polakom zgotowali.

  Trudno odpowiedzieć, co byłoby gdyby rządziło PO. Wiemy jedno, że Tadeusz Doic z Torunia i inni Szumowscy tyle by Polaków nie wydoili, ile wydoili. Czy doili by inni? Pewnie tak. Ja nie idealizuję PO, bo jedni kradli i drudzy kradną, przy czym PO kradło w białych rękawiczkach zaś PiS na chama, z pełną pogardą dla Polaków. Z pewnością nie byłoby takiej destrukcji Wojska Polskiego, jak zrobił to Macierewicz.
  Ale również krytyka rządów PiS nie oznacza poparcia dla PO.
 • Covidova pułapka
  Drogi trybeuszu, królicza nora jest tak zaprojektowana przez swego Nadprojektanta, aby nie można było sięgnąć dna. Trudno jest dlatego udowodnić restauratorowi, że to w jego lokalu następują zarażenia i że konkretna osoba poniosła uszczerbek na zdrowiu właśnie w tym miejscu się zarażająć. Ogólnoświatowa gra w Coronawirusa daje nieskończoną ilość scenariuszy. Oparta jest na eksperckich tezach, których nie sposób zweryfikować, ani udowodnić. I o to w tym wszystkim chodzi. Chodzi o destabilizację wszystkich mechanizmów życia gospodarczego, społecznego oraz wypaczenie i zniszczenie dorobku nauk medycznych. I o to twórco tej gry w coronawirusa chodziło. Odnieśli niebywały propagandowy skutek nie mający nic wspólnego z rzeczywistością i faktami naukowymi.
 • Służby lub tzw. organizatorzy mają poczucie humoru, bo
  przedstawicielką kobiet ws. aborcji jest najbardziej tym zainteresowana zdeklarowana lesbijka, a przedstawicielem górali jest człowiek wolnego zawodu, czyli architekt. Ci z poczuciem humoru to zwykli kanalarze, o czym piszesz Trybie. Pozdro.
 • Rząd w Polsce dąży do wprowadzenie stanu wyjątkowego. Wywołanie zamieszek będzie mu na rękę!
  https://cyprianpolakwiaradodatki.blogspot.com/2021/02/sowa-pana-jezusa-do-gorali-i-nie-tylko.html  Słowa Pana Jezusa do górali i nie tylko

  lutego 08, 2021

  19 stycznia

  Zapisz dziecko
  - Nie chcesz pytać a Ja Ci, dziecko, dam odpowiedź.
  Nie ufajcie żadnym przywódcom rebelii w waszym kraju, przywódcom protestów, nawet słusznych.
  Służby specjalne, masoneria i inne siły, w tym agentura nie pozwolą aby na czele słusznych nawet protestów stali Polacy, zwłaszcza Polacy niezależni.
  Prawie zawsze gdy idzie o narodowość będzie to osoba z silnymi korzeniami żydowskimi, często ukraińskimi, bądź żydoukraińskimi.
  To, że ktoś urodził się w góralskiej wsi nie znaczy jeszcze, że jest z górali z dziada pradziada.
  Powiedziałem wam przez moją córkę Annę, że rząd nie polski dąży do stanu wyjątkowego. Zamieszki są mu na rękę.

  Chcecie walczyć bez Chrystusa. Pierwsza Solidarność walczyła z krzyżem. Był komunizm a krzyże zostały powieszone w miejscach publicznych < czyli lokalach publicznych C.P.>. Minęło 30 lat wolnej Polski a krzyży w urzędach nie ma. Byłeś ostatnio wezwany na policję. Przyjrzałeś się czy jest tam krzyż. Nie było.

  Górale wcześniej przyłączyli się do poparcia strajku kobiet. Solidarność w proteście. Czy kpicie sobie z Boga?

  Pozorny dobrobyt nieco przewrócił wam w głowach moje dzieci z polskich gór. To, że chodzicie na mszę w niedzielę, a nawet, że modlicie się rano i wieczorem i w domach macie dużo świętych obrazków nie znaczy jeszcze, że jesteście wedle Woli Bożej.

  Czy uważacie za normalne jeśli waszym przywódcą staje się ktoś, kto ma żydowskie korzenie. Myślcie dzieci bowiem dałem wam rozum.
  Tracicie wartość jako sól zwietrzała, podobnie jak reszta Polaków. Jesteście od nich w swojej enklawie trochę lepsi, ale tylko trochę.
  Amen.

  - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste.
  Dziękuję Panie Jezu za Twoje Słowo.
  Bardzo dziękuję.
  Kocham Cię Jezu
  Ufam Tobie
  Wielbię Cię.
 • Górale chcą zarabiać
  Co w tym złego? A Sebastian Pitoń im w tym pomaga, to też źle?
  Co konfederacja ma zrobić w 11 posłów? Nawet klubu nie mogą założyć, mogą protestować i pisać interpelację...
 • @axatom 14:56:02
  Krótko, rzeczowo i na temat.
  Jeden z najlepszych komentarzy jaki miałem przyjemność przeczytać w ostatnich kilku latach.

  Ukłony

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930