Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
407 postów 8920 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - Kogut polski, niekoszerny, heteroseksualny...rasa górska

Towarzyszki i Towarzysze, proletariusze! Szczepcie się…

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Towarzyszki i Towarzysze...

 

Towarzyszki i Towarzysze, ludu pracujący miast i wsi. To właśnie dziś nadejsza ta wiekopomna chwiła. Dziś Ciało Narodu powstało z kolan, dziś nadeszła nadzieja na lepsze jutro. To dziś wbito pierwszy zastrzyk, który poprowadzi naród ku przyszłości. Chłoporobotnicy powrócą bezpiecznie do swoich zajęć, a ludzie miast i urzędnicy do swoich biur i biurek.To wielki krok ludzkości, to podniosła chwila, aby ciało ludu cieszyło się końskim zdrowiem. Wszystko to oczywiście przez wysiłek nas wszystkich, ale też i zatroskanego aparatu władzy, ale i zwykłych obywateli, przodowników pracy, oraz sygnalistów...

 

Obywatele, każda porcja szczepionki na śmiercionośną zarazę to tak jakby nóż wbity w plecy putinowskiemu imperializmowi. Dziś ucinamy łeb covidowej hydrze, a jeśli w przyszłości zajdzie potrzeba, to u samej rzyci. 
Towarzysze i Towarzyszki, jeszcze wczoraj staliśmy o krok nad przepaścią. Dziś wykonaliśmy ogromny krok naprzód. To właśnie dziś odrzucicie wszelkie ograniczenia i zakazy, to dziś poczujecie szczodrość i dobroć aparatu państwa. Dziś zaświeciła jutrzenka nadziei na przyszłość.

 
Ale uważajcie. Uważajcie Towarzyszki i Towarzysze. Wróg ludu czai się zewsząd i za każdym rogiem. To zaplute karły reakcji, które nie chcą waszego dobra, nie chcą waszego szczęścia, nie chcą waszego zdrowia. Te zaplute karły pragną tylko waszej śmierci, pragną oderwać wam ostatni respirator, pragną zaszczepić w was imperialne ziarno niepewności. Już dziś mówimy, już dziś głośno krzyczymy...zaplutym karłom, skrytożercom waszego zdrowia mówimy stanowcze nie!

 
Towarzyszki i Towarzysze, patrzę w przyszłość i widzę oczami wyobraźni nowy ład i porządek, nową jakość życia, ludzkie szczęście i swobodę. To światełko w tunelu, a tunel prowadzi, tylko w jednym, słusznym kierunku... do krainy wiecznej szczęśliwości. Już dziś, szanowne Towarzyszki i Towarzysze jest to możliwe, jest możliwe aby osiągnąć to, o czym wielu mogło tylko pomarzyć. Dziś jesteśmy na kursie do osiągnięcia upragnionej nirvany... 

To jak, Towarzysze i Towarzyszki? Pomrzecie?

KOMENTARZE

 • Autor, witaj;
  Czy sugerujesz podobieństwo tego co dziś do czasów realnego socjalizmu?

  pzdr
 • @roux 19:36:32
  Raczej do czasu najgłębszego Sovieckiego komunizmu.
  Realny socjalizm był przy tym oazą wolności i radości życia.
 • @zadziwiony 19:51:01
  widzę podobieństwo do NEP

  Nowa Polityka Ekonomiczna (ros. Новая экономическая политика, Nowaja ekonomiczeskaja politika w skrócie NEP) – określenie doktryny polityki gospodarczej w RFSRR a później w ZSRR w latach 1921–1929. Określana jest ona jako rodzaj gospodarki mieszanej lub kapitalistycznej[1][2].

  NEP oznaczał zmianę polityki gospodarczej rządu radzieckiego z komunizmu wojennego i wprowadzenie bardziej rynkowych mechanizmów gospodarczych. W tym czasie zezwolono na podjęcie małych prywatnych przedsięwzięć (szczególnie w rolnictwie oraz usługach), przy pozostawieniu monopolu państwowego w dziedzinach dużych gałęzi przemysłu (głównie przemysł ciężki), handlu (szczególnie handel zagraniczny), bankowości i instytucjach finansowych, zezwalając także na koncesjonowaną działalność gospodarczą międzynarodowych przedsiębiorstw (Wikipedia)

  pzdr
 • @Autor
  "To jak, Towarzysze i Towarzyszki? Pomrzecie?"

  Pomrzemy!
 • @ Autor, All
  "To jak, Towarzysze i Towarzyszki? Pomrzecie?"

  Poprzem pislam czynem! Pomrzem przed terminem! ;-(

  ps.

  Celna parafraza.

  5*

  Ukłony
 • @ Autor, All
  Przypowieść o zarazie - tylko 51 sek:

  https://www.youtube.com/watch?v=w7Yi9PgU9QU&list=PL2TwvuqJWE8qLEhyyk4tjEPv8ZSnKglRP&ab_channel=audioteka
 • "Towarzyszki i Towarzysze, proletariusze! Szczepcie się…"
  -----------------
  Szczepcie się - bo inaczej my wam pomożemy się zaszczepić - ale wtedy będziecie sami musieli sobie zapłacić za ubranko - z nieco przydługimi rękawkami.
  Wniosek?
  To jak będzie?
  Czy znamię - bestii - dostaną na czoło ci zaszczepieni czy ci niezaszczepieni - bo skutek będzie ten sam.
 • @demonkracja 09:33:06
  Co to za bełkot???
 • @zibi 18:55:11
  ----------
  "Co to za bełkot???"
  ----------
  Panie @zibi - umiejętność czytania - to niestety - nie wszystko.
  Wniosek?
  Wypadałoby wiedzieć jeszcze - co się przeczytało.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930