Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
407 postów 8920 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - Kogut polski, niekoszerny, heteroseksualny...rasa górska

Czy Konfa wskoczyła w oficerki "dobrego policjanta"?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bo PiS ewidentnie wskoczył w oficerki złego policjanta..

Szanowni, może się to wielu Wam nie spodobać, zwłaszcza sympatykom Konfederacji, a mam też wielu takich znajomych, ale przepraszam...za długo analizuję polityczne poletko polskiej piaskownicy, aby dać się znów nabrać na kolejne"lepsze zmiany"...

Otóż zacznijmy od początku, uprawianie polityki od czasu sławetnego "wyprowadzenia sztandaru" przez nieboszczkę partię PZPR w czasie trwania starej nomenklatury diametralnie się zmieniło. Już nie jedna partia, ale dwie miały nadawać tembr w polskiej przestrzeni społecznej. O tym pisałem kilka razy...


Dwie partie, dwa bieguny, dwa naparzające się obozy dają gwarancję długich, spokojnych rządów...dopóki społeczeństwo jest skłócone, jest szansa na spokojne odcinanie kuponów, których obcy lobbyści przynoszą całe naręcza na Wiejską...
Ale zasada jest jedna, muszą w przestrzeni społecznej być dwie partie, które nawzajem się "nienawidzą". To jest metoda, która stosowana jest przez służby specjalne, policję, ale też urzędników urzędu skarbowego i innych urzędów. 
Metoda ta mianowicie to "dobry policjant-zły policjant".  Polega ona na tym, że delikwenta przesłuchuje wpierw "zły policjant", nerwowy, wybuchowy, natarczywy, krzykliwy potrafi wyprowadzić z równowagi nawet najtwardszego podsądnego. Ale kiedy już dochodzi do apogeum, "zły policjant" w nerwach idzie zapalić, a na to miejsce wchodzi "dobry policjant" i ciepłym, spokojnym głosem uspokaja, proponuje papierosa, rozmawia, żartuje, czym wzbudza sobie sympatię...docelowo potrafi wyrwać z podsądnego/petenta słusznie właściwe zeznania, zgodę na współpracę, czy zupełne poprowadzenie śledztwa w kierunku założonym przez śledczych...
Dziś, kto tylko ma jakikolwiek ogląd jakie politykierstwo się w Polsce odpierdziela, szybko rozezna, że Prawo i Sprawiedliwość, czyli do niedawna "dobry policjant" (dobra zmiana) weszło w oficerki "złego policjanta", które to do niedawna nosiło PO...
No dobra, kto więc teraz nosi oficerki "dobrego policjanta"?
Zanim odpowiemy sobie na to pytanie zobaczmy o co tak naprawdę ostatnimi dniami batalię w sejmie prowadzi Konfederacja z Grzegorzem Braunem na czele. Ostatnia awantura o maseczki, czy nie noszenie maseczek, czy naparzanie się Brauna z Terleckim w przyłbicy, czy Gosiewską w przyłbicy jakoś tak mnie zniesmaczyło, ponieważ sprawa z maseczkami jest klarowna. 
Nakaz/rozporządzenie Ministra Zdrowia w kwestii noszenia maseczek przez osoby zdrowe nie ma umocowania w ustawie o zapobieganiu chorób zakaźnych. Art 46b wyraźnie mówi, że zastosowanie środków profilaktycznych (w tym maseczki) jest obowiązkowe dla osób chorych, lub podejrzanych o chorobę. Ustawa nic nie mówi o osobach zdrowych. 
Mamy więc czarno na białym, policja nakładając mandaty działa wbrew prawu, sądy uchylają wszystkie mandaty nałożone na obywateli za brak maseczki. Mało tego, nawet kary administracyjne , które sanepidy nakładają pod rygorem natychmiastowej wykonalności (czyli szybkie ściągnięcie pieniędzy z konta) na podstawie "notatek policyjnych" zostały zaskarżone przez Rzecznika Praw Obywatelskich.
No więc po co są organizowane marsze w obronie wolności i "ściągania kagańców", skoro doskonale wiemy, że rozporządzenia Ministra Zdrowia nie pokrywają się z ustawą, czym są po prostu bezprawne? I że każda, świadoma jednostka może się spokojnie z maseczki wymiksować?
Swego czasu Urszula Tomicka, która bardzo pomagała prawnie rodzicom, którzy nie chcieli szczepić trującymi szczepionkami swoich dzieci stwierdziła, że organizowanie marszów antyszczepionkowych przez Justynę Sochę robi tylko krecią robotę, bo jest wiele mechanizmów prawnych, które rodzice mogą wykorzystać, aby się bronić przed systemem, a marsze Justyny spowodują zaostrzenie rygorów. I tak było...
W przypadku maseczek jest podobnie. Mamy wiedzę jak się bronić przed maseczkami, ale marsze mogą spowodować zaostrzenie, lub samoaktualizację systemu, który spokojnie i do skutku będzie ewoluował, aby poprawić błędy, które sam popełnił...
Czy działania Konfy, która teraz włóczy ludzi po ulicach w obronie praw, które zasadniczo są do wyegzekwowania, a co najważniejsze do obronienia przez kumatego, przeciętnego Polaka na etapie odmowy mandatu, lub wyłożenia policjantowi braku podstawy prawnej rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia to nie czasem gra w "dobrego policjanta"?
Niech każdy sobie odpowie sam...

KOMENTARZE

 • Jeszcze się taki nie narodził, żeby wszystkim dogodził
  maseczki to akurat jedna sprawa z wielu.

  Gdyby nie Konfa w Sejmie, to goowno byśmy wiedzieli o wielu sprawach.
  No ale wiadomo, Braun to Żyd, Bosak ma pryszcze i tańczy z gwiazdami i jeszcze gej, a ożenił się by to ukryć ...
 • @MacGregor 20:09:39
  I tak goowno wiemy...podejrzewam, że pod płaszczykiem awantury o maseczki są przewalane cięższe kalibry...
 • Bez maseczek jest jakoś tak..jak w Szwecji
  https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-europie,szwecja-i-jej-model-walki-z-pandemia-koronawirusa--czy-to-dobry-wzor-dla-reszty-swiata-,artykul,19111920.html

  To był wzorzec postępowania dla Corona sceptyków..
  ale skutki jednak są paskudne..
  ok 5 do 10 razy więcej ofiar śmiertelnych niż u omaseczkowanych sąsiadów.

  Trzeba naprawdę poczekać na szczepionkę wtedy ofiar będzie mniej
  zakażonych mniej i faktycznie Covid stanie się tak groźny jak grypa.
  Dziadków się zaszczepi a jak który zachoruje to przeżyje bo będą skuteczne leki...

  Trzeba czekać..już w przyszłym roku zapomnimy o Covidzie.
  Będziemy się emocjonować wojną domową w USA i ruchami narodowo wyzwoleńczymi spod okupacji USA i innego zachodu czyli globalnej mafii na całym świecie..
 • "Niech każdy sobie odpowie sam..."
  -------------
  Tak - podpisuje się pod artykułem obiema rękami.
  Wniosek?
  Dokładnie jest tak - jak widzi to Autor - tylko ja te wizję doprecyzuje. Otóż dziecko diabła zawsze na każdej barykadzie siedzi okrakiem - co mu zapewnia zawsze kontrolę - jego zdaniem - głupich tubylców. Dlatego dzieci diabła są i w opozycji i przy korycie i w odwodzie - w postaci gotowych do działania Bolków.
 • @MacGregor 20:09:39
  No i Korwin to jeszcze stary Mason. No i też Żyd, słynny Ozjasz Goldberg, no nie?
  Konfa ma 11 posłów i przynajmniej ci ludzie coś konkretnego w tym Sejmie robią, a to o Mozbacher a to o LGBT, a to o US Army w Polin, a to o rolnictwie. Co jeszcze może zrobić 11 posłów?
  Co autor by zrobił, gdyby był samotnym posłrm?
 • Czy "Konfa" to koncesjonowana opozycja?
  Nie wiem. Ale to na dzień dzisiejszy jedyna opozycja, merytorycznie punktująca głupie zarządzanie. W porównaniu do bełkotu polityków "bandy czworga" konfederaci wypowiadając się nie gwałcąc logiki.
  Są z innego, politycznego świata i na dzień dzisiejszy popieram ich bez doszukiwania się drugiego( i kolejnego) dna.
 • @Oscar 08:19:51
  Ales ty niwny. Akura ci maseczkowi są bardziej podatni, ale to wielu tchórzy, co matkę sprzeda za jakis zasiłek. Ojczyzne sprzedali
 • @zbig71 09:27:32
  Dokładnie. Trbeus zaczyna się wpisywac w teksty czubów od Kosiura. Którzy nigdy nic nie osiągnęli, a sam Kosiur startował w wyborach do rady z list PiSu. Czyli sprzedałby się za miejsce na listach
 • @ Autor, All
  "Bo PiS ewidentnie wskoczył w oficerki złego policjanta.."

  Myślę, że postawili skrycie na opcję dagawora między Trumpem a Putinem, ale dipstejt w usraelu tak wywija, że nawet Donald i Baćka musieli dać przykład jak chorować.
  Teraz robią zamęt, żeby dać się obalić, a usraelici nie ujawnili haków albo nie odpalili opcji "Smoleńsk II"

  Dlaczego tak myślę: bo wiem, że kamaryla kaczafiego musi chodzić na usraelickiej smyczy, a i szkopy mają tu swoje aktywa.
  Ale z drugiej strony wiem też, że Kaczelnik nie złapał świrusa, wojny po konferencji z Iranem nie było i krzycząc na majdanie raczej nie zapomniał o Wołyniu.
  Teraz tylko Konfa mówi o suwerenności monetarnej, dostępie do broni i jakoś uświadamia Polaków w kwestii świrusa. Więc wyboru poza coraz głębszym schodzeniem do podziemia raczej nie ma....
  Spokoju nie daje mi tylko, to że Towarzyszka Panienka uruchomiła castingi na jutubie .... a może ona tak sama z siebie popularności skosztować zachciała?

  5* za rewolucyjną czujność ;-)

  Pozdro!
 • @Wican 11:58:48
  "Trbeus zaczyna się wpisywac w teksty czubów od Kosiura."

  Czubów, nie czubów - dużo racji mają.

  Ukłony
 • @zbig71 09:27:32
  "Konfa ma 11 posłów i przynajmniej ci ludzie coś konkretnego w tym Sejmie robią, a to o Mozbacher a to o LGBT, a to o US Army w Polin, a to o rolnictwie. Co jeszcze może zrobić 11 posłów?"

  Mogą słabiej akcentować turbowatykańskość - przynajmniej niektórzy.
  No ale poza tym to w pełni się zgadzam.

  Ukłony
 • x
  Konfie zaprząta głowę, ten porządek świata, że aby powalczyć o trofeum demokratyczne, muszą się promować medialnie. Muszą być rozpoznawalni medialnie.
  Oni o tym mówią wprost, do tego często używają określenia happening. Robią je. Sam pomysł ok, ale ostatnie przedstawienia w sejmie, wątpię, aby wywoływały wzrosty poparcia, bo są zbyt bliskie klasą, puczystom totalnym (totalnym matołom, dodajmy) i zbyt łatwe do zbicia przez PIS.

  Uważam, że w polityce należy być ostrożnym, ze zastosowaniem zasady, nieważne jak mówią, byle nie przekręcali nazwiska.

  -----------------------
  Oskar, nie tylko nie dam się "zaszczepić na covid", ale nie poddam się "testowaniu". Będą musieli użyć przymusu i chce to mieć na piśmie. Mój sprzeciw nie będzie polegał na tym, że będę się szarpał z jakimiś osiłkami, może jeszcze w mundurach, nie. Chce mieć podpisany dokument, kto mnie poddaje tym czynnościom, wbrew mojej woli.

  Potem, oczywiście wystąpię do sądu z pozwem o odszkodowanie, natomiast jeśli zostanę przy tym pobity, będę się domagał kary pozbawienia wolności. hitlerowscy i stalinowscy oprawcy też się tłumaczyli, że tylko wykonywali rozkazy i działali w sytuacji wyższej konieczności i racji.

  Jeśli będę chciał skorzystać z porady lekarskiej, udam się do lekarza. Jeśli będę się czuł na tyle, źle że uznam, że przyda mi się pomoc lekarza, udam się, gdzie przecież będą mnie wnikliwie wypytywać, czy mnie na to stać.

  Nie będzie na mnie urządzał łapanek na ulicach policjant, ani nachodzić mnie w domu, aby pobierać ode mnie jakiś materiał biologiczny, czy wstrzykiwać mi coś, co do czego nawet osoba wstrzykująca, nie ma bladego pojęcia co to jest, wie tylko jak to nazwali jej szefowie.
 • teraz zrobie sobie, korespondujące z tematem jaja, uwaga:
  https://www.youtube.com/watch?v=S1kE0MMfr20

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930