Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
407 postów 8920 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - Kogut polski, niekoszerny, heteroseksualny...rasa górska

Angela Merkel otworzyła szampana...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

I pije za zdrowie pisowskich towarzyszy...

Czy nie macie wrażenia (zwracam się tutaj głównie do świadomych sympatyków PiS), że polityczne Pisuary, którym daliście glejt na rządzenie są bardziej proniemieccy od samego folksdojcza generalissimusa Tuska? Wygaszenie kopalń w Polsce, ku uciesze ekoświrów zaczadzonych medialnym przekazem o strasznym smogu, który pacyfikuje i morduje polskie dzieci stało się faktem. Właśnie dosyć niedawno ruszyła nowa elektrownia węglowa Datteln 4 w Nadrenii Północnej-Westfalii. Będzie ta elektrownia produkować prąd, którym pewnie niedługo polskie debile, które popierają PiS będą za kilka lat ogrzewać swój dom, ze względu na samorządowe obostrzenia o zakazie spalania paliw stałych...

Polskie kopalnie, które będą zamknięte w 2049 roku są bogate w złoża węgla koksowniczego, To surowiec, który jest potrzebny do produkcji stali. Ale to nic Szanowni, stal kupimy w Chinach, prąd w Niemczech...a na koniec pisowska ferajna sprzeda kopalnie Niemcom, którzy już drobią nogami, aby polski górnik idiota, który zgodził się na likwidację kopalń nie wydobył ani kilograma...ma to poczekać na niemieckiego pana, który odpowiednio odzyska i sprzeda głupim gotowy produkt...
Angela Merkel od piątku, kiedy to górnicy zgodzili się aby jeszcze przez 29 lat pełnić rolę indiańskich statystów w kopalnianych rezerwatach pewnie chodzi pijana ze szczęścia...

KOMENTARZE

 • Niestety, to prawda
  za komuny mawiano, ale ten Gierek mądry, chce wyfedrować cały węgiel, zanim Śląsk przejmą Niemcy.
 • @ Autor
  Zwolennicy "nadsprytnego" kaczelnika myślą, że cała ta sytuacja z kopalniami to genialna strategia wodza i wszystko będzie dobrze lub nawet jeszcze dobrzej... :-(

  Oczywiście 5*

  Pozdro!
 • @Jasiek 23:22:59
  No tak Jaśku...genialna strategia wodza zmierza do genialnego wygaszania państwa polskiego...ideowiec, kurwa jego mać!
 • @trybeus 23:35:03
  Myślę, że Jabłonowski mógł przejrzeć zamiary usraelitów co do utworzenia Międzymorza - najpierw upadek państw: PRL, Ukraina, Białoruś, a potem utworzenie jednego państwa - Międzymorza z tych trzech. Oczywiście pod odpowiednim "przewodem" starszych i mądrzejszych.
  A ja głupi zupełnie inaczej wyobrażałem sobie powstanie Międzymorza :-(
 • @Jasiek 23:22:59
  To trochę przypomina hasło „trust the plan” w USA. :))
 • Naczelni i górnicy tacy sami ..
  Rozwiązali sobie problem odkładając go dla następnych pokoleń.
  Teraz płace w Górnictwie jeszcze wzrosną bo nie będzie młodych górników.
  Szkoły górnicze trzeba będzie zamknąć bo zechce szkolić się na górnika ?

  A co z energetyką ?
  Coś się wymyśli..

  Problem w tym że jak się wymyśli to nie ma jak tego zastosować ku pożytkowi Narodu Polskiego bo przejmie to mafia żydowska na swój pożytek.

  Dzięki solidaruchom w Polsce Polak jak zdolny to może pracować wyłącznie na bogacenie się mafii lub innej zagranicy lub jakiegoś prywatnego wyzyskiwacza..a nie ma praktycznie możliwości pracy dla Polski...taką opcję solidaruchy systemowo zlikwidowały.
 • @Oscar 06:44:46
  Ależ energetyka będzie zapewniona przez "sojusznika" 10 razy drożej niż gdziekolwiek!!
  https://pbs.twimg.com/media/EjGPArAXcAMNyt6?format=jpg&name=900x900
 • Tak naprawdę atrapa Polski
  (Polskę ostatecznie zamordowano w ubiegłym wieku) - jest likwidowana z chwilą likwidacji PRL. Jest likwidowana sukcesywnie i z piekielną konsekwencją. Natomiast hucpa z tzw. energia odnawialną i ociepleniem klimatu na skutek - uwaga - bytowania człowieka na Ziemi bierze się z stąd - iż dzieci diabła obawiają się, że po depopulacji ludzi - braknie im tradycyjnych nośników energii. Ponadto najłatwiej i jakby najbardziej naturalnie będzie, kiedy depopulacji dokona się za pomocą głodu, zimna i oczywiście kanibalizmu powszechnego.
  Wniosek?
  Niemcy dają się znakomicie sterować dzieciom diabła - myśląc, że to oni są:
  "Deutschland über alles, über alles in der Welt..." - wiec tym razem w/w dzieci diabła wykorzystują Niemcy aby przewodziły hucpie z odnawialną energia, ociepleniem klimatu z powodu bytowania znienawidzonego człowieka na Ziemi, itd., itp.
 • @Oscar 06:44:46
  Ty na nich głosujesz. Patrząc na krótką metę. A to mentalni menele są zachwyceni szybką kasą, a ci odpowiedzialni wiedzą, ze nie ma nic za darmoi./.
 • Witaj Trybie
  Zażydzone i srające pod siebie ze strachu pisiory, są jeszcze gorsze jak V kolumna PO i na wszystko się zgadzają. Co inni im nakazują.

  Nic nie jest wstanie zmienić mentalności parobków i wasali z PiS-u. Bo to mają już we krwi, by padać na kolana i bić pokłony dla Izraela, USA i Berlina. Co udowodnili jadąc do Izraela i na kolanach przepraszali żydów, za Polską ustawę o IPN. Czy ochraniając wszelkie parady pedalstwa, nakazane z Berlina.
 • @Wican 09:21:42
  PO to większe zło ..i tyle.
  reszta to kanapy.
 • @Pyra z Wildy 09:47:51
  Wszyscy kochają USA i jego pana.
  Nawet Grecy..:)))witają serdecznie Pompkę..
  https://twitter.com/i/status/1310731336215408642
 • @trojanka 10:32:14
  itd.
  https://twitter.com/hashtag/Pompeo_Go_Home?src=hashtag_click
 • @Oscar 06:44:46
  "taką opcję solidaruchy systemowo zlikwidowały" za naszym przyzwoleniem.

  Ja przejrzałem na oczy w pierwszym miesiącu panowania Mazowieckiego, i się od solidaruchów odwróciłem. Niestety, wszyscy moi znajomi mieli klapki na oczach.
 • @interesariusz z PL 10:44:56
  Mi oczy się otworzyły i od zyskałem wzrok i słuch, gdy prezydent Duda zawetował ustawy o sądach i ustawy degradacyjnej, a pisiory nie protestowali, a wręcz dalej wspierali Dudę.

  I od tego momentu, PiS i prezydent Duda, udowodnili, że Polska nie jest dla nich priorytetem, bo chronią i wspierają żydokomunę tą w togach i tą POlityczną.
 • @interesariusz z PL 10:44:56
  No zgadza się...
  ja przejrzałem na oczy już po miesiącu od zapisania się do solidarności w 1980r..i zrezygnowałem..
  jak zobaczyłem czemu naprawdę służą strajki.. (sabotaż gospodarczy niszczenie Polskiej gospodarki na zlecenie tzw zachodu a dzisiaj wiem że i w interesie tzw zachodu)

  I zgoda że wielu fajnych uczciwych ludzi długi jeszcze miała klapki na oczach.. prowadziłem z kolegami z pracy wiele rozmów gdzie nie mogliśmy się dogadać na tle politycznym...choć nie byliśmy wrogami..
  w końcu przyjaźniliśmy się na wszystkich innych poza politycznym polem.
  Przypuszczam że dzisiaj wielu z nich już wytrzeźwiało.

  Dzisiaj solidaruchów spierają albo agentura zachodu albo sprzedawczyki (bo jest kasa) albo pożyteczni idioci czyli resztki tych najwolniej lub wcale nie trzeźwiejących, najczęściej tzw owieczki...tu krecią robotę robi KK który swoje owieczki ogłupia a one są wierzące..i wierzą..i nie trzeźwieją..
 • @Pyra z Wildy 11:38:40
  Ustawa degradacyjna jest jawnie niezgodna z prawem...
  działa wstecz i bazuje na odpowiedzialności zbiorowej..
  Ktoś kto popiera takie rozwiązania to albo bandyta albo idiota.

  Ustawę o Sądach Duduś zawetował pewnie na prośbę PISu bo UE i mafia żydowska zagroziła konsekwencjami dla Polski. Obrona tej twierdzy mafii (twierdzy nadzwyczajnej kasty" okazała się silniejsze niż się wydawało a koszty jej pokonania zbyt wysokie.

  Teraz Duduś zawetuje ustawę o skórowaniu zwierząt...i podrzynaniu gardeł żywym zwierzętom
  ale tu już po to zrobić tylko dobre wrażenia na wrogach Polski (mafia żydowska) bo PIS łatwo obali to weto...
  no chyba że znowu obrona koszernego zarzynania zwierząt oka`ze się zbyt twarda a koszty jej pokonania zbyt wysokie..

  To jest wojna (no na razie przepychanki)...z mafijnym okupantem Polski
  którego do Polski sprowadziły solidaruchy oraz KK z JPII na czele.
  a z którym walczył Jaruzelski z Kiszczakiem... i stąd do nich taka nienawiść agentury mafijnego okupanta.
 • @Oscar 11:50:39
  Zabijanie Polaków przez żydokomunę z PRL-u, takich jak Jaruzelski, Kiszczak i reszta tej komunistycznej bandy, uważasz za słuszność? To tylko gratulować, wspierana tych komunistycznych bandytów.

  Mam 70 lat i wiem co robiły żydokomuchy z PRL-u z Polakami, którzy chcieli wolności i niepodległości dla Polski i jak im czerwoni bandyci łamali kręgosłupy moralności i niszczyli życie.

  A dzisiaj dzięki PiS-owi i Dudzie za weta o sądach i ustawie degradacyjnej, ci parszywi komunistyczni bandyci są dalej promowani i w Polskim sejmie i w UE. To wina i zasługa PiS-u i Dudy, a nie Jana Pawła II.
 • @ Autor - 5*
  https://programwps.files.wordpress.com/2017/09/70099a4402d8a3b6531a39d394e56edc750000.jpg

  Nie ma najmniejszego znaczenia, z którymi i za których PiS-dzielców i PO-paprańców Merkel wypije szampana.
  Zarówno Żydostwo anglosaskie jak i europejskie realizuje tę samą politykę likwidacyjna względem Polski.

  https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/144685,polska-wedlug-pis-czy-wedlug-po
 • @Pyra z Wildy 14:08:50
  " To wina i zasługa PiS-u i Dudy, a nie Jana Pawła II."

  JPII, w ogóle Kościoła, także - trzeba prawdzie spojrzeć w oczy.
  Kosciół wespół z Żydami walczył z PRL od 1956r., gdy tylko do władzy doszli w PZPR Polacy.

  Nacjonalistyczna PRL vs żydowsko-katolicka IIIRP -
  https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/155581,nacjonalistyczna-prl-vs-zydowsko-katolicka-iiirp
 • @Pyra z Wildy 14:08:50
  Demagogia dla pożytecznych idiotów...to już słabo działa na tych co otrzeźwieli ..

  PRL przede wszystkim budował Polskę budował edukacje, służbę zdrowia, przemysł... a tych co strzelali budowniczym w plecy wyłapywał i po stosownych procesach albo resocjalizował (90%) albo dawał karę śmierci (tylko tym którzy osobiście mordowali lub wydawali takie rozkazy)

  PRL budował, kształcił.. solidaruchy wprost przeciwnie ..rozwalali rozgrabiali często w interesie zagranicy (ale za wynagrodzeniem ze strony tej zagranicy..patrz kariery i majątki największych prywatyzatorów)... i zaniżali poziom edukacji w Polsce (reformy Hadkiego)..

  Jeżeli nie widzisz różnicy to trudno ja naprawić ci wzroku nie potrafię..choć staram się argumentami poprawić ci widzenie...
  ... chyba bezskutecznie ty będziesz ślepy do końca życia.
 • @Rzeczpospolita 14:20:45
  Bardzo dobry przytoczony materiał.
  Otwiera oczy ..tym którzy chcą widzieć.

  Polska Narodowa to jedyna przyszłość Polski alternatywa to Pollin..i zanik Polskości w Polsce.
  Solidaruchy nie budują Polski potępiają Polskę Narodową... po cichu ze wstydem, podstępnie..w strachu przed Narodem Polskim ale czynnie, konsekwentnie.. destrukcyjnie.... wiadomo to agentura żydowska zamaskowana otoczką pożytecznych idiotów spod ambony.
 • @Oscar 14:34:58
  Tak, strzał w tył głowy i dół z wapnem, kto nie chciał demokracji przywiezionej na czołgach sowieckich do Polski. I chowani nie wiadomo gdzie, by rodzina nie mogła położyć kwiatów i zapalić znicza.

  1956 - Poznań, 1970 - Wybrzeże, 1976 - Radom, 1981 - kopalnia Wujek i cała Polska, zabijali Polaków, bo Polacy chcieli chleba i normalności. gdyż całą produkcja z PRL-u, tą żywnościową wywożono do Rosji sowieckiej.

  Tak budowali "cudowne i bogate życie dla człowieka w PRL-u i jedną słuszną partie PZPR" więc się nie ośmieszaj człowieku.
 • @Pyra z Wildy 15:08:00
  Pora na geriavit pharmaton.Chyba że masz tak od urodzenia wtedy już trudno,wtedy już nic nie pomoże.Chyba żeby strzał w tył głowy i dół z wapnem jako radykalna forma pozbywania się jednostek niewydolnych.


  //1956 - Poznań, 1970 - Wybrzeże, 1976 - Radom, 1981 - kopalnia Wujek i cała Polska, zabijali Polaków, bo Polacy chcieli chleba i normalności.//

  Masz sumienie stara dziadygo??!! dostęp do informacji niczego nie zmienił,niczego nie zweryfikował ??!!
  Jeśli porównać wydarzenia o których piszesz ze odnośnymi statystykami państwa o wzorcowego demokracji to okaże się stara fujaro że żyłeś w raju.
  Weźże grzybie i popatrz jak w kraju nieokiełznanej wolności państwo rozprawia się z tym którzy mają apetyt na jeszcze więcej wolności
  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_conflicts_in_the_United_States
  W USA w samym tylko 1980 roku zginęło więcej osób niż w Poznaniu 56,Radomiu 76 Wybrzeżu 70r razem wziętymi . Więc bujaj się z tym swoim patosem.
  Bezwstydny staruchu! jak śmiesz w drugiej dekadzie XXI wieku powtarzać wyświechtane frazesy.Pod piecem pacierze klepać a nie zajmować się polityką.
 • @Pyra z Wildy 15:08:00
  "Tak, strzał w tył głowy i dół z wapnem.." ...ten "przywilej" przysługiwał wyłącznie tym którzy sobie czynnie na to zasłużyli...strzelając w plecy i mordując (bez doły i wapna) tych co budowali Polskę po wojnie.
  Leniwi "komuniści" nie chcieli strzelać w tył głowy tym mniej zasłużonym..
  tych mniej zasłużonych wypuszczali z pierdla w licznych amnestiach...

  Nie słyszałem nigdy by bandyci przeklęci ogłosili kiedyś jakąś amnestię..
  Nawet dzisiaj mszczą się zbiorowo na mundurowych emerytach ...
  ..aa sorry ogłosili cichą amnestię i wybaczenie ...banderowcom którzy na Wołyniu mordowali Polaków.. teraz są przyjaciółmi..i których hojnie wspierają.
 • @Pyra z Wildy 14:08:50
  "Mam 70 lat i wiem co robiły żydokomuchy z PRL-u z Polakami, którzy chcieli wolności i niepodległości..."

  A dlaczego zapomniałeś o "demokracji" ? ;-(

  Wiem, wielu Polaków dało złapać się na lep zachodniej propagandy, a razwiedka "uświadamiała" ich w sposób jakby nie byli obywatelami, a wrogami państwa. Dlaczego? Tego nie wiem - podejrzewam wpływy talmudyczne, ale czy tylko to zdecydowało. Też nie wiem. Ale sytuacja na pewno nie jest taka czarno - biała, że mamy dobrą opozycję i zły system :-(

  Ukłony
 • @Pyra z Wildy 15:08:00
  "1956 - Poznań, 1970 - Wybrzeże, 1976 - Radom, 1981 - kopalnia Wujek i cała Polska, zabijali Polaków, bo Polacy chcieli chleba i normalności. gdyż całą produkcja z PRL-u, tą żywnościową wywożono do Rosji sowieckiej."

  U Ruskich też była bida, i tłumaczyli to tym, że produkcję wywożą do... Polski :-(
 • @Oscar 17:41:26
  "..aa sorry ogłosili cichą amnestię i wybaczenie ...banderowcom którzy na Wołyniu mordowali Polaków.. "

  Auć! Pislamistów to może boleć. I ma boleć.

  Pozdro!
 • @Jasiek 17:50:29
  ... a może by ktoś zauważył że "dobry" zachód i na Rosję i na Polskę podobnie jak to robi i dzisiaj nałożył bandyckie embargo na niemal wszystko... jaki to miało wpływ na zrujnowaną wojną Europę wschodnią ?
  taki sam jak na Irak, na Iran, na Kubę, na Wenezuelę..na Korę Pn..

  a jak ktoś wieży w zachodnią propagandę ze to embargo z biedą nie ma nic wspólnego to jest prostym idiotą lub agentem zachodu czyli szują.

  Przecież embargo jest bronią agresywną zachodu mającą stymulować pożytecznych idiotów do buntu..przeciw biedzie ...powodowanej przez ten zachód embargami.
  W Polsce zachodowi się to udało bo KK wychował całe pokolenie pożytecznych idiotów..pilnych słuchaczy zachodniej propagandy (RWE, BBC..orz ambony).
  Jak ktoś dzisiaj twierdzi że zachodnia propaganda to krynica prawdy to musi być albo idiotą albo agentem zachodu.. a solidaruchy tak twierdza... a ci przy korytach idiotami nie są..
 • @Jasiek 17:50:29
  Tu nic nie wskórasz.To taki typ mentalności zrodzonej w skrajnej nędzy.Co by tam osobnicy tacy jak Pyra z Wildy o sobie i swoim pochodzeniu nie mówili ,to prawda jest taka że pochodzi ze społecznych nizin.Wiejskiej biedoty albo miejskiego lumpenproletariatu.Ludzie tego pokroju nie przyjmują realności inaczej niż emocjonalnie i życzeniowo.Zero racjonalizmu,zero krytycyzmu czysty infantylizm,absolutny prymityw.Niestety taki tym mentalności dominował w PRL i do niego adresowana była antypolska propaganda płynąca chociażby z radia Wolna Europa.
  I tak jak dziś każdy kruchtowy dziad i każda przykościelna baba,są wybitnymi specjalistami w budowie silników odrzutowych i składzie paliwa lotniczego,tak za PRL-u byli znawcami ekonomiki niosącym przekonanie że:
  -wszystko co zostanie wyprodukowane w kraju powinno w nim pozostać i być na miejscu konsumowane
  -prócz tego PAŃSTWO powinno znacząco zwiększyć import w celu wzbogacenia asortymentu towarów i usług konsumpcyjnych
  -nakłady na sferę socjalną powinny być zwielokrotnione
  -czas pracy powinien się skracać zaś urlopy wydłużać
  itd w tym kierunku

  Zwróć uwagę na skargę Pyry z Wildy / całą produkcja z PRL-u, tą żywnościową wywożono do Rosji sowieckiej." /

  Jakim młotkiem trzeba być żeby coś takiego napisać.Trzydzieści lat po upadku PRL ,w dobie internetu i sytuacji kiedy produkty żywnościowe trzeba do Rosji wwozić podstępem gdyż jak się okazało bez polskich jabłek i kapusty życie też istnieje.

  Jeśli z takich jednostek jak Pyra z Wildy składało się społeczeństwo (a ja jestem świadkiem że tak było),to wcale się nie dziwię że zrodziła się pokusa przejęcia PRL-owskich aktywów.W końcu barany po to są aby je strzyc a na końcu zedrzeć skórę aby ją z zyskiem sprzedać za granicę.Wątpię bowiem abyśmy jeszcze potrafili samodzielnie szyć kożuchy.
 • @Jasiek 17:50:29
  Jasiek, to poczytaj jak kolejarze spawali wagony do szyn, bo w agonach workach napisem cement, był cukier, a w puszkach z farbami szynki, golonki i inne frykasy, które jechały do Rosji.

  Jak miałeś w 80 roku 20 lat, to wiesz o czym piszę, a jak nie to Ciebie uświadamiam.

  Pozdrawiam.
 • @Oscar 17:41:26
  Te wiadomości czerpiesz z sputnika czy komsomolskiej prawdy.

  Takie bajki to możesz sobie na dobranoc opowiadać byś miał dobre sny.

  Ale nie facetowi co ma 70 lat.
 • @ikulalibal 18:35:03
  Ile pan ma lat, w latach 80-81, często na pułkach stał tylko ocet, a kartki na żywność jakie komuna wprowadziła coś mówi panu.

  I niech pan moją osobą swojej buzi nie wycierał, bo ja epitetów pod pana nie piszę i panu nie ubliżam.

  I czytać z zrozumieniem, pisałem o wysyłaniu żywności za komuny i PRL-u, do Rosji sowieckiej.
 • @Pyra z Wildy 15:08:00
  "Polacy chcieli chleba i normalności. gdyż całą produkcja z PRL-u, tą żywnościową wywożono do Rosji sowieckiej."

  Teraz jest lepiej bo polska żywność i statki ze Stoczni Gdańskiej do Rosji już nie są wysyłane.
 • @Pyra z Wildy 18:59:27
  //Ile pan ma lat, w latach 80-81, często na pułkach stał tylko ocet, a kartki na żywność jakie komuna wprowadziła coś mówi panu.//

  A istniał jakiś inny sposób aby bezmyślna hołota sama chciała zmiany systemu?
 • @Pyra z Wildy 18:59:27
  "Ile pan ma lat, w latach 80-81, często na pułkach stał tylko ocet, a kartki na żywność jakie komuna wprowadziła coś mówi panu."

  Po to aby półki nie były puste. W 1980 roku przeciętne spożycie mięsa było 74kg na osobę, obecnie wynosi 62kg.

  https://biznes.wprost.pl/handel/10352345/jemy-mniej-miesa-w-zeszlym-roku-spozycie-spadlo-o-224-proc.html

  Eksperci mówią, że zdrowiej jeść mniej mięsa.
 • @Pedant 19:26:05
  Kto miał pieniądze to kupował u rolnika całego świniaka i do zamrażalki. a w sklepach pustka.

  A te dane od komuchów, może pan wyrzucić
 • @Pyra z Wildy 19:33:01
  //i do zamrażalki//

  Zamrażarka? tak prosto? zamrażarka i już? dziś to zupełnie niemożliwe.
  Ale nie ze względy na obfitość wprawdzie byle jakiego za to taniego niemieckiego mięsa, ale z uwagi na ceny energii elektrycznej.
  Kto dziś dałby radę płacić takie rachunki?
 • A to co?
  Sąd kapturowy zwolenników PRL-u na starszym Narodowcu, który pisze jak było za PRL-u i komuny i jak mordowali Polaków, bo woleli Boga jak sowietów.
 • @ikulalibal 19:46:26
  Zapytaj się swoich dziadków, to Ci wytłumaczą.
 • @Pyra z Wildy 19:54:25
  "Zapytaj się swoich dziadków, to Ci wytłumaczą."

  Niestety dziadkowie już nie żyją. Będę musiał się zapytać swoich wnuków, pewnie mają taką wiedzę jak Pan.
 • @Pyra z Wildy 19:33:01
  "Kto miał pieniądze to kupował u rolnika całego świniaka"

  Taki świniak nie był uwzględniany w statystykach. Podobnie z bimbrem.

  "A te dane od komuchów, może pan wyrzucić"

  Jakoś niezłomni, niezależni i solidarni tych danych nie kwestionują.

  Zamiast tego piszą, że jedzenie mięsa jest szkodliwe.
 • @Pyra z Wildy 19:51:38
  //Sąd kapturowy zwolenników PRL-u na starszym Narodowcu,//

  Jaki tam z ciebie narodowiec.Zwykły neptek jesteś i tyle
  Starasz się nas przekonać że (rodząc się i żyjąc w PRL) wypadłeś sroce spod ogona i nazywasz się narodowcem?
  To my,jak powiadasz "zwolennicy PRL-u,staramy się zachować krztynę godności podczas gdy ty coraz bardziej obnażasz swoje żałosne oblicze.
  Wielki mi narodowiec co wszystko obmierzy pętami kiełbasy.
 • @Pyra z Wildy 19:33:01
  Wtedy zwykłego mieszkańca wsi stać bylo n autrzymanie świniaka, krowy, kur, nutrii, królików na wlasnyc użytek a czasem na mały handel.A obecnie? Ilu mieszkańców wsi trzyma zwierzęta na własny użytek? Poza tymi, którzy produkują na rynek?
 • @Pedant 20:09:50
  A jakie tanie były wtedy ryby? Dzisiaj ryby to wyższa pólka. Takie złowione z ryb swobodnych.
 • @Pyra z Wildy 18:59:27
  A może tę żywność trzeba było poszukać w pobliskim lesie?
  Nie mówię o polowaniu, mówię o stosach wywalonego żarcia.
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=tO7HXrhHOS8&feature=emb_title
 • @Wican 20:20:07
  "A jakie tanie były wtedy ryby? Dzisiaj ryby to wyższa pólka. Takie złowione z ryb swobodnych."

  Pamiętam jak mówiono, że dorsz to nędzna ryba, i że podawanie go stołówkach jest okrucieństwem w stosunku do obywateli. A teraz jest luksusem.
 • @fretka 20:22:12
  W latach 80 gdy nie było jedzenia w sklepach.
 • @Pyra z Wildy 20:35:14
  W Rosji trochę później więc wszystko się zgadza.
 • @Pyra z Wildy 15:08:00
  No patrz pan wtedy wywożono fo sowietów i było źle s dxiś rolnik polski nie może ruskiemu dprzedać, bo sankcje i też jedt źle.
  To kirdy będxie dobrze;)?
 • @fretka 20:22:12
  To metoda doraźna na dłuższą metę niemożliwa do zastosowania.
  Myślę że towary były wywożone ale nie (jak sądzi Pyra) po to aby komuś dogodzić a przeciwnie,żeby dopiec koniecznością bieganiny za elementarnymi produktami.
  Myślę że transport towaru mógł być na jakimś etapie przejmowany przez wojsko a wtedy z oczywistych względów nikt już nie wiedział co się z nim stało.
  Obiło mi się też o uszy istnienie metody "na kapitalny remont ".Układa się tak harmonogram remontów aby zupełnie przypadkiem remont przeprowadzany był równocześnie we wszystkich np wytwórniach papierosów.Lub innych artykułów których brak ludzie odczują natychmiast i boleśnie.
  Można też nie trafić z dystrybucją.Na Sybir wysłać okulary słoneczne,stroje kąpielowe i buty szpilki zaś do Moskwy czy Leningradu gumowe kombinezony do połowy dużych ryb rzecznych i granaty hukowe do odstraszania jenotów i niedźwiedzi.
  Tak czy inaczej ów permanentny brak wszystkiego w 80-tych powinien być natychmiast to jest po 1989 r, wzięty pod lupę.Dla normalnego z daleka śmierdzi krecią robotą.
 • @Pedant 20:32:26
  Dorsz to luksus teraz
 • @Wican 20:56:31
  Zawsze tak było.Ryba,zwłaszcza morska a więc niehodowlana,to drogi szpas.W PRL z uwagi na groszowy dostęp do ruskich łowisk,ryba była bardzo tania.Niedoceniana i traktowana jak erzac zastępujący danie prawdziwe czyli mięsne.
 • @ikulalibal 21:09:41
  Dokładnie. A teraz to mięso jest najtańsze (w porownaniu do masowych ryb czy pseudo sera). Moja ciotka pracowała w tzw. rybkach. Z babcia wozilismy do skupu porzeczki. I komu to przeszkadzało? Mleko było zabierane z ulicy. Wieś byla samowystarczalna. A ja z Ziemii Lubuskiej gdzie były PGRy i tzw. kołchozy. I mimo tego, na wsi można było amodzielnie dorobić i być samowystarczalnym. Poza tym, bimber, wino. Niby bimber zakazany, ale milicja bez entuzjazmu z tym walczyła. Sąsiad moich dziadków był UBekiem, ale nie donosił, gdy ktos słuchał RWE. Zył wśród ludzi i był wobec nich w porzadku.
  PRL ma czrną legendę. A powtórzę (bo kiedyś już pisąłem), że moj tata brał udział w zamieszkach 1970 roku w Szczecinie. Nie posadzili go bo jakiś wujek był w milicji. Znaczy grał w piłke w milicyjnym klubie Arkonia Szczecin. I załatwili sprawę, z tym że tata musiał zmienić miejsce zamieszkania. W stanie wojennych zaczął się wkręcach w Solidarność, ale potem rodzice sie polapali, że robotnicy i ogólnie naród są robieni w uja
 • @Wican 21:21:24
  //PRL ma czrną legendę. A powtórzę (bo kiedyś już pisąłem), że moj tata brał udział w zamieszkach 1970 roku w Szczecinie.//

  W historii każdego państwa są epizody które lepiej żeby się częściej nie zdarzały.Ale czy to powód żeby całe półwiecze spuścić do kanalizacji? Uważam że to jakby podcinanie gałęzi na której się siedzi.To zbrodnia na narodzie która już przynosi, a w przyszłości przyniesie jeszcze większe spustoszenia w świadomości Polaków.
 • @ikulalibal 21:34:28
  Mój ojciec się polapal, że był tylko narzędziem
 • @fretka 20:22:12
  W 80-tych w PRL-u a zwłaszcza w drugiej połowie dekady w PRL-działały tzw firmy polonijne.Sądząc z tego jakie procedery miały miejsce w tymże czasie w ZSRR https://imhotype.livejournal.com/511430.html można podejrzewać że firmy te powstały aby wywozić z Polski towar a nie przywozić jak zwykło się uważać.
 • @interesariusz z PL 10:44:56
  O jakieś 10 lat za późno
 • @Oscar 14:42:26
  Trzeba spieszyć się bo tego narodu ubywa i to nie tylko fizycznie ale mentalnie przede wszystkim Kulturkampf w rozkwicie
 • @ikulalibal 15:51:01
  Tymbardziej ze jeszcze w połowie lat 60 tj 20 lat po wojnie połowa Polaków srała za stodoła a to ze stał szła na czołgi zamiast na domy to już kwestia Wall Street
 • @Oscar 18:19:35
  Popieram
 • @ikulalibal 18:35:03
  Niestety iteligencja Polska została wyrżnięta w 2WW
 • @Pyra z Wildy 18:37:57
  Musisz zrozumieć chłopie ze to była mądrość etapu. Z Iwanem niełatwo było negocjować władzy ludowej ale jak się robotnicy skrzyknęli to i władzy mogło ulżyć tylko ze zabrakło takiego np Lukaszenki albo Tito
 • @Polantek 22:22:01
  "20 lat po wojnie połowa Polaków srała za stodoła a to ze stał szła na czołgi zamiast na domy to już kwestia Wall Street"

  Więcej budowano mieszkań niż dzisiaj, albo przed wojną.
 • @Pyra z Wildy 19:54:25
  Moja babcia urodziła się w Westfalii bo musieli jechać pradziady na tzw saksy a był rok 1900 mówi ci to coś?
 • @Polantek 22:37:31
  Pyra z Wildy należy do tej kategorii "narodowców" dla której wyjazd na saksy (a jeszcze lepiej na zieloną kartę), to awans społeczny i życiowy sukces.Więc wątpię aby twój twój argument zrozumiał tak jak trzeba.
 • @ikulalibal 20:18:54
  A portrety Stalina, Lenina, Bieruta, Gomułki, Gierka, Jaruzelskiego, Kiszczaka u pana towarzysza wiszą w domu, na honorowym miejscu.
 • @Pyra z Wildy 22:53:45
  Nie.
  Nie nie pasują do dizajnu.Serwantka ze starą porcelaną,suszone róże pod dużym wiszącym lustrem i portret współczesnego człowieka? No nijak kochaneńki się to nie zgadza.Nijak.
 • @Polantek 22:37:31
  A mój Dziadek i tata z Wilna pochodzą i dobrze im się wiodło, póki czerwona hołota nie napadła na Polskę i ziem mego dziadka nie zabrała.

  Więc nie cierpię czerwonych bandytów z PRL-u i Rosji sowieckiej, bo mordowali Polaków, by było jasno.
 • @Pyra z Wildy 18:42:53
  a tak konkretnie co jest nieprawda w tym co napisałem ??

  sam widzisz .. że trollujesz nie dyskutujesz...zero argumentów
 • @Pyra z Wildy 23:46:34
  ..a jak z banderowcami ..kochasz ich ? wszak to towarzysze w nienawiści do Rosji..

  Ogólnie jak sam widzisz po dyskusji jesteś inny od normalnych Polaków..
  ot taki wyrzutek Narodu..naród cie nie lubi bo gadasz straszne głupoty..
  Polska to Naród a nie tacy jak ty, jak ci z IPN, jak solidaruchy przy korycie.
 • @Pyra z Wildy 23:46:34
  "A mój Dziadek i tata z Wilna pochodzą i dobrze im się wiodło, póki czerwona hołota nie napadła na Polskę i ziem mego dziadka nie zabrała."

  Dobrze im się wiodło? Zwykle z gospodarstwa rolnego na Wileńszczyźnie trudno było wyżyć, bieda była aż piszczało. Czy też dziadek był obszarnikiem i padł ofiarą reformy rolnej?
 • @Oscar 07:16:00
  ".naród cie nie lubi bo gadasz straszne głupoty"

  A was sługusów ruskich to Polacy was po prostu uwielbiają, Oscar takie bzdety to ty możesz pisać takim jak ty.

  Najlepiej pisz na Berdyczów, a nie do mnie.
 • @Pyra z Wildy 09:52:27
  Naród poparł narodową reformę rolną.
 • @Wican 11:32:55
  22 lipca 1944 w Moskwie ogłoszono manifest, Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego, to możecie świętować.

  Ja świętuje 11. 11. 1918. Odzyskanie Niepodległości dla Polski i jak zdrowie pozwoli będę na marszu w Warszawie, na marszu który organizują Narodowcy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930