Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
407 postów 8920 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - Kogut polski, niekoszerny, heteroseksualny...rasa górska

Koszerni narodowcy...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niedługo i wyznawcy Konfy staną się politycznymi łosiami, jak ongiś wyznawcy PiS-u...

Niedługo wszyscy wielbiciele Winnickiego i Bosaka i całej tej konfszernej menażerii mieszającej Polakom tylko w głowach staną się politycznymi łosiami i wyjdą na dyletanckich durni, podobnie jak ci co ongiś uwierzyli partii PiS...

Na początku przypomnę, że Konfederacja wnioskowała (skutecznie) o wykreślenie zapisu ograniczającego ubój rytualny...
Wypowiedź Winnickiego w Sejmie, albo raczej oburzenie jakby diabła oblał święconą wodą na temat ks dr Stanisława Trzeciaka, który w okresie międzywojennym udowodnił, że ubój rytualny nie ma podstaw religijnych w prawie Mojżeszowym, że szechita (ubój rytualny) to wymysł rabinów talmudycznych, oraz że ubój rytualny jest, cytuję: “ohydą dwudziestego wieku, która zadaje niepotrzebnie tyle tortur zwierzętom, poniża człowieka, a Boga obraża”...musi dawać do myślenia. Pod linkiem wniosek formalny Winnickiego o przerwę na dictum posłanki lewicy przytaczającej postać ks dr Stanisława Trzeciaka:

 
 
 
Musi dawać do myślenia jego natychmiastowa reakcja i odżegnywanie się od ks dr Stanisława Trzeciaka, który oprócz tego, że udowodnił, że "ubój rytualny" nie ma podstaw religijnych, to jeszcze przynosi wielkie zyski stosującym tą barbarzyńską metodę zabijania zwierząt, a o którą zabiegała w pracach komisji kamaryla Winnickiego ramię w ramię z kolegami z PiS...

 
Cytuję dalej ks dr Trzeciaka analizującego przypominam czasy II RP, gdzie dziś znów historia zatacza koło, a ślimaki, udające "narodowców" robią wszystko, aby geszefty rytualne zachowały dzisiaj w Polsce status quo...

 
"Wszyscy Polacy pracują na Żydów za ich barbarzyńskie znęcanie się nad zwierzętami przy uboju rytualnym. Pracuje rolnik, pobierając niskie ceny za bydło i pracuje każdy konsument mięsa”, płacąc zawyżone stawki. Przy pomocy uboju rytualnego “żydzi wyciągają ze społeczeństwa polskiego około pół miliarda zł rocznie przez zmonopolizowanie handlu mięsem, bydłem, skórami, wyprawą skór i odpadkami rzeźnianymi”. Wniosek: “dzięki propagandzie prowadzonej przez prasę zrozumiało społeczeństwo polskie, (…) że rozchodzi się tu o połączone z ubojem rytualnym zyski, a nie przepis religijny”.
Monopol Żydów w branży mięsnej miał powodować, że 95-100 proc. bydła było ubijane rytualnie, a dochody z tego uboju stanowiły blisko 50 proc. wszystkich dochodów żydowskich gmin wyznaniowych w II RP. " 

 
Tyle cytatu ks dr Trzeciaka, wnioski niech każdy myślący wyciągnie sam...

KOMENTARZE

 • Ani trochę nie jestem zdziwiona
  Mogłabym powiedzieć: „a nie mówiłam?”
  Żyd na Żydzie żydem pogania, a wszyscy sobie nawzajem myją ręce.
  Doprawdy chciałabym wiedzieć, czy w tym całym cyrku nazywanym sejmem, znalazłoby się chociaż dziesięciu etnicznych Polaków, którzy na dodatek nie byliby szabesgojami.

  Masz rację, historia kołem się toczy, a zazwyczaj powtarza się w bardziej groteskowej formie.

  5*
 • WPS
  Najlepiej lansować wśród tłumoków umysłowych w Polsce, że poza eksportem koszernego mięsa nie jest możliwy żaden eksport mięsa z Polski. A jeżeli mięso koszerne, to i zgraja żydowskich "ekspertów" wizyjtująca polskie ubojnie i inne firmy przetwórstwa rolno-spożywczego. Bo dla pejsatych "ekspertów" wszystkomoze być koszerne łącznie z wódka, pieczarkami i pomidorami.

  Ale kiedy odwrócić bieguny i sprawdzić ile gównianej żywności produkują firmy z żydowskim kapitałem i jak trują ludność w Polsce i na świecie to aj waj gewałt!

  A że chłopaczki od Romusia Giertycha, to w większości żydowska młodzieżówka, to wiadomo przecież już niemal od 20 lat. Kto uoatrywał i upatruje w tych parobasach nieskalanych pracą polskich narodowców, to musi być niepełnosprawny na rozumie.

  Także ten gewałt sejmowy wywoływany przez różnych Braunów, Winnickich, Bosaków, Berkowiczów, Sośnierzy, Tudajów, Dziamborów... to prawdziwy cymes :))))
 • @stanislav 17:28:56
  A do tego z drugiej flanki "prawdziwy Polak katolik" Ardanowski

  Prawdziwa "nadjordańska szlachta" zawsze chętnie zasiadała tutaj:

  POLSKO-IZRAELSKA GRUPA PARLAMENTARNA


  http://www.sejm.gov.pl/SQL2.nsf/skladgr?OpenAgent&371&PL

  http://www.sejm.gov.pl/SQL2.nsf/skladgr?OpenAgent&294&PL
 • @ Autor - 5*
  DK
  _____________

  Mój boże, co to się porobiło?
  Gdy 10 lat temu pisałem o żydowskim reżimie IIIRP, o żydowskim patronacie nad każdą inicjatywą partyjną dopuszczaną do polityki, do mediów, mówili o mnie w najlepszym razie: wariat, ma bzika na punkcie Żydostwa, oczywiście antysemita.
  A dzisiaj coraz więcej z nas zaczyna widzieć świat polityki we właściwych barwach - wreszcie.

  Przykład autorstwa blogera "adevo" z roku 2013.
  "Kompromitacja uczestników Kongresu Ruchu Narodowego" - https://idb.neon24.pl/post/93825,kompromitacja-uczestnikow-kongresu-ruchu-narodowego
 • "Koszerni narodowcy..."
  -------------
  Przecież cała ta - tzw. demonkratura jest koszerna - bo w samym Piekle ją dla ludzi wymyślono!
 • Koszerni zarządcy Polski
  .
  Mowa o polskiej ciemnocie, czyli postępakach:

  "podobnie jak ci co ongiś uwierzyli partii PiS..." i agenturze NSZZ

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  O przyprawianiu głowy ruchom „niezależnym” i innym:

  - https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/157515,solidarnosc-semper-fidelis-zydowskiemu-kapitalizmowi#comment_1716292

  Jak z powyższego linku też wynika, nie brakuje parobków przyprawiaczy głów także w tym portalu, który niby to ma być portalem alternatywnym i miejmy nadzieję, że jest w części.

  Polacy stali się niewolnikami prawie przed trzema wiekami, jeden z kamieni milowych do tego celu:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Efrai

  a tak na dobre to przed przeszło dwoma wiekami, z tego czasu pochodzi też przytoczony w tym linku cytat, obowiązujący dziś bardziej niż wtedy:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Rotsz

  Zarówno II. jak i III: RP to nieprzerwany ciąg niewolnictwa Polaków, za symbol tego można uważać ten łuk triumfalny panujących w Warszawie:

  - https://i1.wp.com/pppolsku.files.wordpress.com/2020/02/pomniktryumfujud.jpg

  My wszyscy staliśmy się wspólnikami zbrodniarzy, którzy dokonują mordów masowych nie tylko w Palestynie, gdyż tolerujemy te zbrodnie a nawet wspieramy finansowo i zbrojnie, polskie eskadry służą w takim małym kraiku na BW.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/#Izrae

  którego koszernej nazwy nie ważę się wymienić.

  Trzeba sobie uświadomić, że pewne deficyty koszernych kadr zostały dawno uzupełnione i sięganie po kadry niekoszerne, jak miało to miejsce po II. Wojnie stało się całkowicie zbędne, ci renegaci mogą jedynie pełnić rolę tzw. gojów szabasowych. O takiej formie zdrady też w nagłówku powyższego linku.
 • Nigdy do końca
  nie wierzyłem Konfederacji...
 • Tak 5*
  Witam:) Bardzo dobry tekst i przemyślenia. Każdy w tym ogródku o tym wie, rodzi nam się nowa solidarność . W zasadzie mają proste zadanie , bo w tej chwili chodzi tylko o ogłupienie tych co jeszcze coś kumają i chcą oprócz regeneracji ubytków energetycznych ( jedzenie i ograniczanie ruchów ciała poprzez przenoszenie go mechaniczne ) coś więcej.
  "This is the end, my beautiful friend, the end "

  pozdrowienia z Beskidu Małego
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:24:37
  A komu wierzysz do końca?
 • @zbig71 21:17:06
  W polityce? Nikomu.
  Oni najpierw wykonują polecenia mocodawców, potem martwią się o siebie, potem o rodzinę a na końcu o swoich wyborców.
 • Może dobry deal chłopaki zrobiły...
  Szlachtunek rytualny, jak to tam w swem kółku żydki czynią, nie ma wielkiego gospodarczego znaczenia. Od tego Ojczyzna nasza obfitszą się nie stanie. No chyba, że zaczną niechrzczone niemowlęta na macę szlachtować, wtenczas trza do walki.

  A kto tam wie, co tam naszym kamratom z Konfederacji naobiecywać musieli, w zamian za usunięcie zapisu. Bosak jest rzutki i cfany, dobrym byłby oficerem liniowym. Ustępuje, gdzie warto i ciśnie, gdzie trza.

  Dziwno ino, że panowie trybeus i Śpirytus takie mało politycznie wyrobione są i rule-of-game nie kapują.
 • @All
  Kiedyś miałem o Neonie dobre zdanie. Niestety ciągle się ono pogarsza. Wiem, nikogo nie musi obchodzić moje zdanie ale czy Wyście już do reszty powariowali?! Wszędzie widzicie żydów, w szafie żyd, pod łóżkiem żyd, w oborze żyd!
  Ja rozumiem, że garbate nosy nam rozrywają od dziesięcioleci Polskę na strzępy ale zaraz, zaraz, wara od polskiej wsi!
  Nas nie mieszajcie w żydowskie spiski! Dlaczego ustawy dotyczącej rolników i ich przyszłości nikt z rolnikami nie dyskutował?
  Najlepiej napisać, że konfederacja to żydzi i co z tego? Tysiące rolników to też żydzi? Ja tez jestem żyd? Rolnik z krwi i kości, dosyć młody, od małego dziecka pracujący na roli i lubiący to.
  Was nie obchodzi, że rynek wołowiny się po raz kolejny załamie????
  Eksportujemy do Turcji, do Krajów Arabskich, Europa sobie zaserwowała setki tysięcy muzułmanów mających swoje enklawy. To wszystko są konsumenci mięsa pochodzącego z uboju rytualnego.
  Czegoś nie rozumiem, Turek tez żyd, Egipcjanin żyd? Opanujcie się ludzie.
  Produkcja zwierzęca na mniejszą skalę umiera w Polsce, obory świecą pustkami, ASF położył polskich hodowców trzody, doradzono im by przeszli na bydło mięsne... i co teraz? Bankructwo i licytacja?
  Znów spadną ceny, pewno na jakieś 4-5 zł w wadze żywej. Zapłać za cielaka jakieś 2000 zł, chowaj go prawie dwa lata i potem dostaniesz 4 tysiące, biznes życia.
  Nie Wasze biznesy, pieniądze, zdrowie, nie Wasze rodziny... ważne, że to ukryty żydowski spisek.
  To, że animalsi pod byle pretekstem zabierają gospodarzowi w asyście odpowiednich służb cały dobrostan też Was cieszy? No tak, pewno gospodarz też żyd.
 • @Borowik90 21:56:23
  "Ja tez jestem żyd? Rolnik z krwi i kości, dosyć młody, od małego dziecka pracujący na roli i lubiący to.
  Was nie obchodzi, że rynek wołowiny się po raz kolejny załamie????
  Eksportujemy do Turcji, do Krajów Arabskich,"

  Tylko bardziej religijna część Żydów przejmuje się zasadami kaszrutu. Większość zajada się szynką, krewetkami i łączy nabiał z mięsem.

  Ogromnym rynkiem są kraje muzułmańskie, setki milionów ludzi.
 • @Borowik90 21:56:23
  Tak, użalajmy się nad ludźmi którzy głosowali na PiS i nie mogą swojego towaru wyeksportować gdzieś indziej (widać kiepski jest).
 • @kowalskijan584 23:15:07
  Ależ oczywiście! Miejcie wieś w głębokim poważaniu, po co w Polsce jakakolwiek hodowla, lepiej wszystko zaimportować. Zresztą sugerujesz, że i tak produkujemy kiepskiej jakości żywność... widocznie rolnik nie ma czego szukać na tym portalu.
  Tak w ogóle to Ty myślisz, że otwarcie nowego rynku zbytu to jest jak pstryknięcie paluszkiem? Czary mary i podbijamy np całą Azję?
  Poza tym od eksportu wołowiny to nie jest rolnik-producent, takie sprawy powinna załatwiać sama góra, czytaj Ministerstwo Rolnictwa chociażby!
  Dopiero co nam załatwiono ogromny rynek zbytu jakim była Rosja, teraz przez gierki, wojowanie szabelką i wsadzanie nosa tam gdzie nie trzeba zamkną nam główny kanał tranzytowy przez Białoruś. Po prostu perły pod nogi nam rzucają...
 • @Borowik90 21:56:23
  @Borowik
  Nie przejmuj się Pan "żydowskimi prowokatorami", pożytecznymi idiotami i zwykłymi, prostymi durniami tłumaczącymi wszystko "żydem".
  Byli, są i będą.
 • @Borowik90 23:59:46
  "Ależ oczywiście! Miejcie wieś w głębokim poważaniu"

  Nie uogólniaj.
  Nie mam w głębokim poważaniu wsi, przeciwnie, bardzo poważam rolników. Natomiast mam w głębokim poważaniu ludzi ze wsi którzy głosowali na PiS. Większość rolników którzy pofatygowali się do urn wyborczych poparła PiS

  "Wieś za PiS-em, mężczyźni za Konfederacją, czyli kto głosował na kogo "
  https://www.newsweek.pl/polska/polityka/wybory-parlamentarne-2019-kto-jak-glosowal/fq7ehjb

  "(...)wśród mieszkańców wsi PiS uzyskało 56,2 proc.(...)".

  " Zresztą sugerujesz, że i tak produkujemy kiepskiej jakości żywność"

  To była ironia. Ale z drugiej strony skoro możesz sprzedać towar w jednym kraju a w innym nie to o czym to świadczy? Że to super towar?

  "Tak w ogóle to Ty myślisz, że otwarcie nowego rynku zbytu to jest jak pstryknięcie paluszkiem? Czary mary i podbijamy np całą Azję?"

  A gdzie napisałem, żeby to zrobić z dnia na dzień? Można to rozłożyć na 2-3 lata.

  "Dopiero co nam załatwiono ogromny rynek zbytu jakim była Rosja, teraz przez gierki, wojowanie szabelką i wsadzanie nosa tam gdzie nie trzeba zamkną nam główny kanał tranzytowy przez Białoruś."

  Się zamknęły, się otworzy.
 • @kowalskijan584 08:55:11
  "A gdzie napisałem, żeby to zrobić z dnia na dzień? Można to rozłożyć na 2-3 lata.
  ...
  Się zamknęły, się otworzy."

  Nie każdy jest tak genialnym biznesmenem jak Pan aby na nowo wejść na rynek i z rezerwami aby przeczekać
 • @Pedant 09:07:00
  Mógłbym cynicznie napisać, że biznesmen musi się liczyć że nadejdą ciężkie czasy i przygotować zapasy a nie trwonić kasę na nowy większy dom czy samochód gdy jest hossa. Zbankrutuje? Takie prawa rynku.

  Przecież napisałem, że można to rozłożyć na kilka lat z pomocą państwa (tego nie napisałem bo wydawało mi się to oczywiste).
 • @kowalskijan584 09:36:29
  "Mógłbym cynicznie napisać, że biznesmen musi się liczyć że nadejdą ciężkie czasy i przygotować zapasy a nie trwonić kasę na nowy większy dom czy samochód gdy jest hossa. Zbankrutuje? Takie prawa rynku."

  Z takim podejściem (wybitni i wyjątkowi biznesmeni niech przetrwaja, a reszta niech padnie) jest prostą drogą do doprowadzenia kraju do nędzy.

  Ciekaw jestem, mógłby Pan opisać swoje sukcesy w biznesie?
 • @Borowik90 21:56:23
  "Nas nie mieszajcie w żydowskie spiski!"

  Każdy jest podejrzany ;-)

  Żartuję oczywiście. Trzeba jednak przyznać, że pislamiści wielu zrobili w bambuko.
  Zupełnie nie mam pomysłu jak naprawić sytuację na wsi. Mam pewne marzenie jak ona wg mnie miałaby wyglądać i zamierzam zrobić o tym wpis, który może zwróci uwagę na pewne kwestie.
  Na pewno kluczową kwestią jest zakaz importu, tego co rośnie w Polsce (poza stanami klęski oczywiście), właściwa polityka monetarna (także waluty lokalne) i ograniczenie stosowania glifosatu.

  "Wszędzie widzicie żydów, w szafie żyd, pod łóżkiem żyd, w oborze żyd!"

  Wszędzie to na pewno nie, ale wystarczą kluczowe stanowiska.
  Dowiedziałem się od Michalkiewicza, że ponad 90% administracji USA jest to Żydzi. Rezultat jest taki, że ogon macha psem. Jak jest w Polsce... zupełnie nie wiem.

  Serdecznie pozdrawiam.
 • @Jasiek 10:44:50
  "Dowiedziałem się od Michalkiewicza, że ponad 90% administracji USA jest to Żydzi. "

  Lubie Michalkiewicza, ale on czasem mówi bzdury.
 • @Pedant 10:50:08
  "Lubie Michalkiewicza, ale on czasem mówi bzdury."

  No to ile %? 85? 70% ;-)
  Nawet Trump musiał im Ivankę oddać.... :-(

  A tak bardziej na serio to spotkałem się z opinią, że kwestia 447 jest bzdurą? Podzielasz tę opinię?
 • @Pedant 10:50:08
  //Lubie Michalkiewicza, ale on czasem mówi bzdury.//

  A ja go nie lubię (od czasu nieszczęsnej zbiórki środków na kupno mieszkania).ale w tym wypadku mówił prawdę.
  Dobrych kilka lat przed nim,pod koniec 90-tych lub na początki 2tysięcznych,w związku z jakimś obyczajowych skandalem (niestety nie pamiętam szczegółów), Wojciech Fibak wyjaśniał czemu nie interweniował w danej kwestii bo ponoć mógł,odpowiedział:bo w Jom Kipur Hollywood nie pracuje i do nikogo nie można się dodzwonić.
 • @ikulalibal 11:31:46
  "bo w Jom Kipur Hollywood nie pracuje i do nikogo nie można się dodzwonić."

  Niesamowite.... ciekawe jak w Święto Dziękczynienia ;-)
  Dziękuję za informację.

  Ukłony
 • @AlexSailor 02:59:06
  "Nie przejmuj się Pan "żydowskimi prowokatorami", pożytecznymi idiotami i zwykłymi, prostymi durniami tłumaczącymi wszystko "żydem"."

  Tak mi przyszły teraz do głowy niektóre wpisy tego narwańca o nicku RAM... po ich lekturze człowiek jednak zaczyna wierzyć, że "wszystko to une zrobiły"...

  Ukłony
 • @ Autor, All
  No to w końcu jak jest z tym zakazem?
  Kaczelnik dobrze zrobił czy źle, bo już się pogubiłem :-(
  Dla mnie takie ustawy to uwalanie kolejnych branż w Polsce.

  Dzięki za ważny wpis.
  Oczywiście 5*

  Pozdro!
 • @Jasiek 11:17:52
  "No to ile %? 85? 70% ;-)"

  Dla mnie nie ma to wielkiego znaczenia. Rózne grupy etniczne czy religijne mają różne zainteresowania i talenty. Na przykład w rejonach gdzie jest ich więcej Irlandczycy i Włosi opanowali policję. Mormoni uwielbiają tajne służby, Grecy i Chińczycy prowadzą restauracje. Chińczyków ciagnie do technologii. Murzyni dominują sport i muzykę popularną.

  Żydzi, szczególnie ci z Europy Wschodniej, będą fascynować się polityką zagraniczną. Czy ich jest 50% czy 30%, może drażnić Polaków, ale przecież Polacy też mają wpływ, na przykład Zbigniew Brzeziński miał ogromny. Oczywiście nasi tropiciele, ukąszeni przez goebbelsowską propagandę i jego muszą uważać za Żyda.
 • @ikulalibal 11:31:46
  "Wojciech Fibak wyjaśniał czemu nie interweniował w danej kwestii bo ponoć mógł,odpowiedział:bo w Jom Kipur Hollywood nie pracuje i do nikogo nie można się dodzwonić."

  Jest tam wielu Żydów, i w dużym stopniu Hollywood zawdzięcza im swój sukces. Ciekaw jestem czy Pan Fibak mógł się tam dodzwonić w Boże Narodzenie albo Dzień Dziekczynienia?
 • @Jasiek 11:51:13
  Jom Kipur ma sile psychologiczne działanie na każdego Żyda,nawet tego najbardziej laickiego,tego który nie obchodzi szabatu ani Pesach ani nie przestrzega koszerności.Jom Kipur obchodzą "na wszelki wypadek".
  W Jom Kipur bóg zapisuje w księdze żywota tych wszystkich ludzi (zydów) którzy swoim postępowaniem zasłużyli na to aby przeżyć kolejny rok.Ci których nie ma w "księdze żywota" umrą w najbliższym czasie.
  Dlatego w Jom Kipur żydzi wznoszą błagalne modły,kajają się za grzechy,obiecują poprawę,nie jedzą,nie piją,nie myją się itp całą dobę.Nie pracują oraz nie podejmują żadnych innych działań prócz tych wymienionych.
  W Izraelu w tym dniu na ulice nie wyjeżdża ani jeden samochód.W szabat a nawet Pesach mało ale wyjeżdża a w Jom Kipur nikt.Małe dzieci na rowerkach,wrotkach czy hulajnogach mogą całkiem bezpiecznie jeździć środkiem zazwyczaj ruchliwych ulic.
  https://www.youtube.com/watch?v=ZCn_qoOZvLc
  https://www.youtube.com/watch?v=nbUl1erVtjg

  PS
  Na okoliczność Jom Kipur religijni żydzi dokonują tego przerażającego jak na cywilizowanych ludzi obrzędu "kapparot" (brrrrr)
  https://www.youtube.com/watch?v=BbtN4DtaExE
 • @Jasiek 11:56:15
  Dla mnie ktoś, kto wierzy w nagły przypływ miłości kaczora ramię w ramię z lewica o ko, a nie widzi niszczenia polskiej wsi jest po prostu głupcem i pożytecznym idiotom.
  Zdaje sobie sprawę, że zydzi zajmują prominentne stanowiska na całym świecie ale do cholery mowa przecież o polskich rolnikach. O rolnikach, którzy mają z dnia na dzień zwijać swoje pokoleniowe biznesy.
  Ustawa dotyczy nas, producentów, a nikt się z naszym zdaniem nie liczy.
  W przyszłym tygodniu będą duże protesty rolnicze, bo nie ma i nie będzie zgody na likwidację polskiej wsi!
  Idę o zakład, że kolejny tutaj wpis będzie brzmiał " Żyd Kołodziejczak broni koszernych interesów".
  To nic, że przyjadą zdesperowani gospodarze, niepewni swojej przyszłości i swojego jutra, pragnący w ten sposób zwrócić uwagę na swój sprzeciw.
  Nierząd zapewne na szybko przygotuje znów jakieś nowe ograniczenia w związku z wymyśloną pandemią.
 • @Pedant 12:08:38
  //Ciekaw jestem czy Pan Fibak mógł się tam dodzwonić w Boże Narodzenie albo Dzień Dziekczynienia? //

  Pewnie że mógłby już chociaż dlatego że święta chrześcijańskie (jak z muzułmańskimi nie wiem) nie są obwarowane takimi rygorami jak świeta żydowskie w związku z czym chrześcijanin podnosząc słuchawkę telefonu w świąteczny dzień nie dokonuje aktu grzechu.

  Poza wszystkim nie ma się o co spierać.Fakty są faktami.
  Niech pan powie ale tak szczerze czy sama ideologia państwa USA nie jest z gruntu "żydowska" ? https://en.wikipedia.org/wiki/American_exceptionalism Oczywiście jest.
  Czy sekty w jakie zmienił się "anglosaski protestantyzm" nie jest de facto bardziej judaizmem niż chrześcijaństwem ? Jest. https://pl.wikipedia.org/wiki/Siedem_Praw_Noego
  I z klasycznym protestantyzmem np luteranizmem już nie ma wiele wspólnego.
 • @Borowik90 12:35:07
  "Zdaje sobie sprawę, że zydzi zajmują prominentne stanowiska na całym świecie ale do cholery mowa przecież o polskich rolnikach. O rolnikach, którzy mają z dnia na dzień zwijać swoje pokoleniowe biznesy."

  Tu nie chodzi o żydowskie interesy, bo Żydzi rzadko zajmują się rolnictwem. Skorzystają na tym rolnicy w Zachodniej Europie i nie tylko tam.

  Polacy dają się stopniowo wyciskać z rynków, i nie kryje się za tym żaden specjalny spisek. Co najwyżej jakaś zachodnia agro-korporacja "charytatywnie" i anonimowo zasili jakichś idealistycznych działączy na rzecz praw zwierząt.

  Tak działa kapitalizm. Co nie znaczy, że nie uważam, że zwierzęta powinny być traktowane lepiej. Zjadać jest nam wolno, bo i one wzajemnie się zjadają, ale nie nalezy ich dręczyć. Swemu kotu nie pozwolił bym na okrutne znęcanie się nad myszą.

  Człowiek jest zwierzęciem wszystkożernym i potrzebuje jeść mięso czego dowodzi jego uzębienie - trzonowe do rozcieranie roślin, ostre przednie do cięcia mięsa. Podobnie jelita - za krótkie do trawienia niskokalorycznej paszy roślinnej, za długie jak na wyłącznego drapieżnika. Zdrowa dieta wegetariańska jest trudna, wymaga odpowiedniej metod i tradycji jak u religijnych Hindusów.

  Wiele lat temu był sobie genialny matematyk z Indii, który umarł młodo w Anglii, bo będąc z bramińskiej rodziny miał zbyt ograniczoną dietę. (Dzisiaj Anglicy nauczyli się że poza jajkami na boczku, kiełbaskami, baraniną, puddingiem i gniecionymi ziemniakami, można jeść co innego, zresztą dzięki imigrantom)
 • @ikulalibal 12:58:59
  "Pewnie że mógłby już chociaż dlatego że święta chrześcijańskie (jak z muzułmańskimi nie wiem) nie są obwarowane takimi rygorami jak świeta żydowskie w związku z czym chrześcijanin podnosząc słuchawkę telefonu w świąteczny dzień nie dokonuje aktu grzechu."

  Po prostu w wielkie święto, wszyscy dostają wolne. Żydzi w Boże Narodzenie też nie pracują.

  "Niech pan powie ale tak szczerze czy sama ideologia państwa USA nie jest z gruntu "żydowska" ?

  Nie, nie jest. Ma korzenie w protestantyźmie przekształconym przez masońskie oświeceniowe idee.

  "I z klasycznym protestantyzmem np luteranizmem już nie ma wiele wspólnego."

  Polska ideologia narodowo-katolicka też nie ma wiele wspólnego z klasycznym katolicyzmem i zawiera przekonanie o narodowej wyjatkowości (tyle że Polska jest za słaba aby świat od tego bardzo cierpiał).

  Świat się zmienia, i nie za wszystkim stoją Żydzi. Chociaż jako ruchliwy i inteligentny etnos mają znaczący wpływ na kulturę. Podam przykład z Polski - Stanisław Lem z jego wpływem na fantastykę naukową w kraju i zagranicą, oraz na rozumienie przemian technologicznych. Za jego sukcesem nie kryje się spisek, chociaż zawistni grafomani mogą tak się pocieszać.
 • Pandemia syndykatu ZBRODNI
  .
  czyli o nosicielach tej zarazy.

  - http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/133637,czy-judeokatolicki-kosciol-sluzy-narodowi-i-panstwu-polakow#comment_1331630

  "SYTNAGOGA JEST ŚWIĄTYNIĄ ZBRODNI"

  W tym przejęzyczeniu jest jakaś część prawdy, w końcu KANIBALE LUDZKOśCI są zawsze syci.

  Istotnie mamy pandemię, ale nie jakiegoś tam wymyślonego Covid-19, my mamy PANDEMIię JUDEJCZYKóW, która stanowi większe zagorżenie dla ludzkości, jak jakakolwiek inna możliwa ZARAZA.
 • @Borowik90 12:35:07
  "Dla mnie ktoś, kto wierzy w nagły przypływ miłości kaczora ramię w ramię z lewica o ko, a nie widzi niszczenia polskiej wsi jest po prostu głupcem i pożytecznym idiotom."

  Ja nie wierzę, ale muszę też otwarcie przyznać, że nie wiemy też jak funkcjonuje świat polityki, kto jest czyim mocodawcą, jak wysoko/daleko sięgają powiązania i chyba co jest najważniejsze w tym temacie, który poruszamy czyli: jaki kto ma margines na manewry.
  Przykładowo nigdy nie uwierzę, że JK nie pamiętał o Wołyniu jadąc na nebanderowski majdan - i nie wierzę, że zrobił to sam z siebie. On musiał nadskakiwać mocodawcom. W efekcie dostał wygraną w wyborach, ale taką nie do końca, bo nie konstytucyjną. Czy zrobił coś dobrego?
  Widać, że nie. Ale wtedy trzeba byłoby zapytać czy w ogóle mógł...
  Jedno jest pewne - cela+ nie działa, są obce wojska, było 447 i IPN. Dla mnie to wystarczy, żeby ich już nie było. Razem z całą "Magdalenką"
 • @Pedant 13:24:52
  //Polska ideologia narodowo-katolicka też nie ma wiele wspólnego z klasycznym katolicyzmem//

  To prawda.Jednak żadna ze znanych mi ideologii,ani to wymieniona,ani rosyjska z "symfonią władzy" czy "moskwy III Rzymem" ani nawet włoski faszyzm nie zakładały istnienia jednego ośrodka władzy z "miastem na wzgórzu" jako centrum świata.Amerykańskie "wybraństwo" jest przedłużeniem żydowskiego wybraństwa a czy oświeceniowi masoni wpadli na to sami czy z czyjąś pomocą to mało istotne.

  //Chociaż jako ruchliwy i inteligentny etnos mają znaczący wpływ na kulturę. Podam przykład z Polski - Stanisław Lem z jego wpływem na fantastykę naukową w kraju i zagranicą, oraz na rozumienie przemian technologicznych//

  Po pierwsze Stanisław Lem ukrywał swoje zydowskie pochodzenie.Nie to żeby podrabiać dokumenty ale po prostu "nie nagłaśniał". Zauważa to wielu biografów i ślady tego może pan znaleźć choćby w internetowych publikacjach.Dla mnie jest oczywiste że ukrywał to poprzez autokontrolę własnej fantazji co przełożyło się na jego pisarstwo.
  Jak pan się może dowiedzieć z "Ecce Homo" już Nietzsche skonstatował że umysłowość żydowska składa się wyłącznie z fantazji (żydzi nawet wymyślili samych siebie-jak powiedział,zaś Niemcy są całkowicie pozbawieni wyobraźni.Jedną i drugą sytuację uznał za nieznośną i spekulował na temat tego jaki efekt dałaby kombinacja tych dwóch typów umysłowości.


  //Za jego sukcesem nie kryje się spisek//

  :)) Nie? to dlaczego wymienia pan właśnie Lema a nie Verne?

  //Świat się zmienia, i nie za wszystkim stoją Żydzi.//

  To niestety prawda :) "Niestety" bo zmusza mnie do czytania i słuchania madrych ludzi objaśniających mi naturę i kulisy konkretnych zjawisk,zdarzeń,stanów itp.Więc gdyby za wszystkim stali żydzi byłoby prościej i wygodniej.
 • @ikulalibal 14:26:33
  "Po pierwsze Stanisław Lem ukrywał swoje zydowskie pochodzenie.Nie to żeby podrabiać dokumenty ale po prostu "nie nagłaśniał". "

  Wcale nie ukrywał. Miałem dwóch bliskich znajomych, którzy przyjaźnili się z nim i często na jego temat plotkowali, a także przeczytałem prawie wszystko co napisał i tę sprawę czasem poruszał. Na przykład, że nie pozwalał sobie na wrogość wobec Niemców i żywienie do nich urazów. Tłumaczył ich ekscesy ludzką naturą, taką samą u nich jak i Polaków i Żydów.

  On po prostu uważał że narodowość jest czymś drugorzędnym a nawet trzeciorzędnym, i że nie ma ochoty wdawać się w takie "głupie" plemienne spory. Identyfikował się głównie ze swoim rodzinnym miastem które kochał i uważał za swoją ojczyznę, czyli był najpierw Lwowianinem i marzył aby Lwów powrocił do Polski. Od biedy wystarczał mu Kraków.

  Jego stosunek do nacjonalizmów prawdopodobnie został ukształtowany przez młodzieńcze obserwacje ukraińskich, polskich, niemieckich i żydowskich fanatyków.

  Ciekawostka, co znaczy jego nazwisko? Lem to skrót od Lemberger czyli mieszkaniec Lwowa.
 • @ikulalibal 14:26:33
  ":)) Nie? to dlaczego wymienia pan właśnie Lema a nie Verne? "

  Jak to dlaczego? Jako lojalny członek Iluminatów i Reptilian muszę brać stronę Lembergera.
 • @ikulalibal 14:26:33
  "Jak pan się może dowiedzieć z "Ecce Homo" już Nietzsche skonstatował że umysłowość żydowska składa się wyłącznie z fantazji (żydzi nawet wymyślili samych siebie-jak powiedział,zaś Niemcy są całkowicie pozbawieni wyobraźni."

  Coś w tym jest. Powiedział też "być Niemcem to być głupcem" i dorabiał sobie polską genealogię.
 • @Pedant 13:24:52
  "Za jego sukcesem nie kryje się spisek, chociaż zawistni grafomani mogą tak się pocieszać."

  Masz na myśli Dicka? ;-)

  "W pewnym czasie wierzył, że Stanisław Lem był prowokacją komunistów, za którą kryła się grupa pisarzy działających na zlecenie partii komunistycznej, by przejąć kontrolę nad opinią publiczną. Dowodem tego miała być mnogość stylów pisarskich Lema i szeroka tematyka jego dzieł, a także nietypowe, niesłowiańskie nazwisko mogące być skrótem jakiejś tajnej komórki." (to z Wiki)

  Przyszedł mi na myśl, ponieważ musiałem w liceum przygotować opowiadanie o jakimiś filmie z języka rosyjskiego i padło na... "Łowcę Androidów" - w związku z tym okrutnym wyborem musiałem potem przetłumaczyć na rosyjski tytuł "Czy androidy śnią o elektrycznych owcach"... nie było "tłumacz gugle!" ;-DDD Tłumaczyłem zawzięcie, ale już nie pamiętam "ile mi wyszło" ;-)
 • @Jasiek 14:53:26
  "Masz na myśli Dicka? ;-)"

  Dick był certyfikowanym wariatem, ale mimo tego Lem go podziwiał.
 • @Pedant 14:51:24
  //Coś w tym jest. Powiedział też "być Niemcem to być głupcem" i dorabiał sobie polską genealogię.//

  W tym mniej więcej czasie niemieccy konserwatyści bardzo fascynowali się ruskim Carem.Ich własny im nie wygadzał bo był jakiś mało cesarski,mało imperatorski,jakiś taki nie taki.Natomiast ruski Car w ich oczach był właśnie tym czym powinien być władczy władca.
  Nietzsche nie wyznawał się na naszych słowiańsko-historycznych niuansach więc "udowadniał" polskie pochodzenie po to aby tym sposobem znaleźć się bliżej Cara.Pisał że ów tkwiący w nim "polski pierwiastek" natychmiast wyczuwają wszyscy poza Niemcami.Że ilekroć ma zagraniczne odczyty to z zawsze pada pytanie zachwyconych słuchaczy:"czy pan jest Polakiem" ?
 • @Pedant 15:06:05
  //Dick był certyfikowanym wariatem, ale mimo tego Lem go podziwiał//

  Ano właśnie.
  Jest taki facet Siergiej Kurginian.Duża figura a nawet można powiedzieć że od 1991 z roku na rok coraz to większa.https://en.wikipedia.org/wiki/Sergey_Kurginyan

  Więc ów Kurginjan winą za pierestrojkę obarcza J.Andropowa który ją szczegółowo zaplanował zaś grunt pod nią przygotowywał między innymi przy pomocy fantastyki naukowej w ZSRR reprezentowanej przez braci Strugackich.
  https://www.youtube.com/watch?v=YyniWpvRofA

  PS
  a ja czegoś nie lubię fantastyki naukowej.Cóż to za fantastyka skoro nie zawiera takich atrybutów jak:tajemnic ukrytych w starych skrytkach,duchów,proroczych snów,ucieleśnionych aniołów i diabłów i innych.
 • @ikulalibal 15:40:15
  "a ja czegoś nie lubię fantastyki naukowej.Cóż to za fantastyka skoro nie zawiera takich atrybutów jak:tajemnic ukrytych w starych skrytkach,duchów,proroczych snów,ucieleśnionych aniołów i diabłów i innych."

  Z tego co się orientuję, to rzeczy o których piszesz są z gatunku określanego słowem "fantasy". Natomiast Lem, Dick, inne planety, wymiary, kosmos, nadprzestrzeń i ufoludki to "science fiction".

  Nie wiem tylko gdzie zaliczyć kaczelnika i jego kamarylę ;-(
 • @Jasiek 14:53:26
  Lem miał i ma sporo Lemingów :-)
 • @ikulalibal 15:40:15
  Tak na prędko to mój umysł znalazł odpowiedniki w języku polskim:

  "fantasy" - tu chyba najbliżej jest baśń.

  "science - fiction" - tu chyba najbardziej pasowałaby fantastyka (tudzież bardziej "fantastyka naukowa")

  Zobaczymy co mi za to zrobi Szanowny Pedant ;-)
 • @Jasiek 15:53:45
  "Zobaczymy co mi za to zrobi Szanowny Pedant ;-)"

  Zrobię nic. Jak maszyna Trurla:

  https://przekroj.pl/kultura/jak-ocalal-swiat-stanislaw-lem
 • @Pedant 16:02:10
  Czy to groźba karalna? ;-)

  Dzięki za link.
 • @ikulalibal 15:40:15
  "a ja czegoś nie lubię fantastyki naukowej."

  Myślę, że można na nią patrzeć jak na coś bardziej utylitarnego niż na rodzaj literatury/filmu - Ciołkowski powiedział kiedyś, że Ziemia jest kolebką ludzkości i że ludzkość nie może na zawsze pozostać w swojej kolebce. FN/SF może być źródłem pomysłów na to jak się z tej kolebki wydostać - myślę, że im bardziej poważny twórca, tym w swoich dziełach zawiera więcej realnych rozwiązań (w sensie powiązania z rzeczywistością).
 • @Jasiek 16:12:04
  "Czy to groźba karalna? ;-)"

  Tylko jeśli Pańskie nazwisko zaczyna się od litery "N".
 • @Jasiek 15:53:45
  //"fantasy" - tu chyba najbliżej jest baśń.//

  Właśnie ten stan bardzo mnie irytuje.Jak klimaty ze stiwena kinga,jak anioły ciemności i inne podobne personaże to zaraz "baśnie".A jak pierdoły o życiu w innych galaktykach to "fantastyka naukowa".
 • Sam jesteś koszerny
  Tak was uwiera jedyna prawicowa i patriotyczna polska partia w sejmie!
 • @All
  Pozbawiono nas nadziei na przyszłość ?. Tak mam to rozumieć . Pytam tylko Salute .
 • @jazmig 19:33:23
  "Tak was uwiera jedyna prawicowa ..."

  Jak zdrowie?
 • @ikulalibal 16:31:49
  "Jak klimaty ze stiwena kinga,jak anioły ciemności i inne podobne personaże to zaraz "baśnie""

  No nie... Stiwen pisze horrory - to takie złe... baśnie ;-)
  Poza tym w horrorach jest bardzo często wykorzystywany aspekt religijny - w baśniach jak pojawiają się jakieś diabły to najczęściej jako złośliwe psuje i szkodniki, na których można znaleźć jakiś sposób. W horrorach powiedziałbym, że dominuje ich aspekt demoniczny...
 • @Pedant 16:27:39
  "Tylko jeśli Pańskie nazwisko zaczyna się od litery "N"."

  Muszę zatem na wszelki wypadek ostrzec Szanownego Nibiru ;-)
 • @Nibiru 15:50:36
  Dobre! :-) Pandemia lemingozy zahaczyła też o Hollywood - autobusem Solaris...

  Tak czułem, że się pojawisz gdy Szanowny Pedant wspomniał coś o reptilianach - witamy w Konstelacji Trybeusa ;-)))

  Pozdro!
 • @Borowik90 23:59:46
  "Tak w ogóle to Ty myślisz, że otwarcie nowego rynku zbytu to jest jak pstryknięcie paluszkiem? Czary mary i podbijamy np całą Azję?"

  Chiny mają ssanie - kurczę blade, może to oni stoją za sprawą "futer" chcąc uwalić chodzącą na usraelskiej smyczy koalicję?
  Jeśli smok i niedźwiedź uznają razem, że w grze przeciwko atlantystom/banksterce trzeba dla odprężenia Bramy Smoleńskiej akcję przerzucić z Białorusi na teren Polski to cała "Magdalenka" pojedzie do... "Smoleńska" .
 • @Borowik90 23:59:46
  "widocznie rolnik nie ma czego szukać na tym portalu."

  Moim zdaniem wręcz przeciwnie - ściągaj kumpli ;-)
  Wieś to podstawa. Miasta to ośrodki akademickie i przemysłowe - jak się za bardzo oderwą od reszty to zaczną wydziwiać z jakimiś tęczami, uniami, masonerią... kto to kuźwa widział na wsiach takie rzeczy. Wniosek jest tylko jeden - za bardzo mieszczaństwo odjechało w złą stronę.
  Trzeba robić porządki...
 • @Jasiek 02:03:57
  Polecam posłuchać tego materiału. Niestety umieszczony na pejsbuku. Szczególnie niech posłuchają durnie rzekomo wrażliwi na los zwierzątek. Puszczono w eter hasło futerka i leci na fali na całą Polskę.
  Już tutaj na Neonie skandują hasła obozów koncentracyjnych dla zwierząt.
  To chodzi o przejmowanie całych gospodarstw!!!! O dobranie się do prywatnej własności! Bo ziemia w Polsce jest w prywatnych rękach i to ich boli! Najpierw hodowcy, za chwilę przyjdzie czas na resztę! Powoli będą chcieli wykończyć wszystkich! Gdzieś od 13 minuty o tym mowa. Może komuś otworzą się oczy !
  https://www.facebook.com/krzysztoftolwinski/videos/3563803297015141/
 • @Jasiek 02:10:13
  I jeszcze to.
  https://www.youtube.com/watch?v=Hhon2mSzSeY
 • @Borowik90 06:49:03
  "O dobranie się do prywatnej własności! Bo ziemia w Polsce jest w prywatnych rękach i to ich boli!"

  Boli i to jak. Boję się, że to jest nasza przyszłość:

  https://www.palestinepnc.org/en/media/k2/items/cache/fd8b0f77d767f1f6640afba6916ff67c_XL.jpg
  (palestinepnc.org)
 • @Borowik90 06:50:29
  Z tym robieniem z Polski drugiej Palestyny, to na pierwszy rzut oka może wydawać się przesada, ale... ciągłe gnębienie rolników (samowystarczalność żywnościowa, własność), kierowców (zmotoryzowanie społeczeństwa), brak dostępu do broni, jakieś podatki za deszcz, obce wojska ponad prawem, opcja spłacenia w naturze 447,....
  Jeśli to nie zmierza w kierunku Palestyny, to nie wiem gdzie.
 • @Borowik90 12:35:07
  Coś więcej na temat protestów wiadomo? W tygodniu będę przejazdem w okolicy i jeśliby mi podpasowało, to zjawiłbym się obowiązkowo.
  Pytam, bo nie korzystam z facebook'a i innych takich, i trudno mi o takie informacje.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @Pedant 13:04:30
  "Swemu kotu nie pozwolił bym na okrutne znęcanie się nad myszą."

  To niezła metafora całej sytuacji z ustawą i rolnikami.
  Rządzący, niczym właściciel kota, decydują co jest dla kota, czyli rolników właściwe.
  Gdyby tak kota zapytać, dlaczego tak myszkę traktuje (jeszcze niedawno mówiło się: zabawa kota z myszą), zapewne odparłby, iż jest to podyktowane jego wiedzą od dziada i pradziada, że nie wie dlaczego tak jest, ale zawsze tak koty robiły.
  Rolnicy są jednak ludźmi i łatwiej jest się im wytłumaczyć ze swojego postepowania.
  I tak na przykład potrafią wyjaśnić, że kot nie bawi się z myszą, ani się nie znęca okrutnie nad nią, tylko działa jak mu instynkt nakazuje, a które to działanie zabezpiecza kota przed zjedzeniem zarażonej pasożytami zdobyczy. Pasożyty owe porażają systemy nerwowe, a koty nauczyły się to sprawdzać, bo zarażony gryzoń zachowuje się odmiennie od zdrowego. I nie nam oceniać zachowanie kota.
  W całej tej "zabawie" chodzi więc o przetrwanie.

  Osobiście uważam, że trzymanie kota w domu, bez zapewnienia mu możliwości polowania, jest znęcaniem się nad naturą zwierzęcia.

  P.s. Srinivasa Aiyangar Ramanujan zmarł w Kumbakonam w Indiach. Chorował na gruźlicę i dyzenterię. Był wegetarianinem, ale problemy z dietą w W. Brytanii miał z powodu takiego jak wszyscy inni- trwała Wielka Wojna.
  Co by złego o Brytyjczykach nie mówić, to mocno się przyczynili do tego, że dieta Europejczyków jest egzotyczna i bogatsza.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • Wizja przyszłości
  .
  @Jasiek 11:51:57

  "Boję się, że to jest nasza przyszłość:"

  O przyszłości wiele mówi los ludności na połudnowy-wschód od nas, w Ruminii czy innych krajach UE i nie tylko,

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#Geneza

  n.p. w głodujących krajach Afryki, weźmy Mali, gdzie armia UE interwniowała w sparawie umów z koncernami agrarnymi.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930