Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
407 postów 8920 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - Kogut polski, niekoszerny, heteroseksualny...rasa górska

Głęboki fałsz, czyli "polityk wiecznie żywy"...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Być może niedługo będziemy musieli wybrać pomiędzy czerwoną, a niebieską pigułką, aby "wybudzić się" z matrixa...


Sam film braci Wachowskich niby nawiązuje do poszukiwania wolności, ale tak naprawdę prowadzi w coraz głębsze pokłady gnozy. 
Symbol wyboru pomiędzy niebieską, a czerwoną pigułką to tak naprawdę wybór pomiędzy fałszem, a głębokim fałszem. Ludziom przywiązanym do mediów będzie coraz gorzej, a wręcz niedługo wpadną w pułapkę braku rzeczywistości, totalnego braku rzeczywistości...

Jedyną drogą, która przyniesie wyzwolenie, to będzie odcięcie się od wszelkich mediów i życie w "głębokim realu"...
Deepfake, czyli "głęboki fałsz", to nowa technologia, która pozwoli wcielić się w każdego polityka, każdą publiczną osobę, czy celebrytę, (która dosyć intensywnie bryluje w mediach) w celu przeinaczenia jego słów i wypowiedzi. Im bardziej osoba bryluje w mediach, tym lepszy wyjdzie "deepfake", który jest na tyle inteligentny, że uczy się na własnych błędach, wychwytując je i polepszając...

Nie będę się rozpisywał, bo filmik, który wkleję najlepiej odda niebezpieczne realia tego zjawiska. Ja tylko dodam dla tych, którzy myślą, że tym sposobem da się wcisnąć w usta kłamliwego polityka dowolną wypowiedź, aby go zdyskredytować to na pewno nie będzie żadna droga do wolności. Raczej realnie trzeba stwierdzić, że dzięki technologii deepfake każdy kłamliwy polityk, który w przypływie szczerości mógł powiedzieć prawdę, będzie się mógł kiedyś spokojnie wymiksować, stwierdzając, że został zaatakowany, zhakowany "dipfejkiem"...tym bardziej wzbudzając współczucie.
Ja jeszcze jednak dalej podążę w kierunku króliczej nory i tylko nieśmiało dodam, że technologia deepfake pozwoli w przyszłości "trzymać przy życiu" osoby, które już dawno przeszły do krainy wiecznych łowów..."trzymanie przy życiu" oczywiście w opcji "najbardziej żywotnej" czyli medialnej...

Gdyby w styczniu 1924 roku bolszewickie chazary posiadały technologię deepfake, to fraza "Lenin wiecznie żywy" przeszła by w poziom "level hard" jakby tak zajechać slangiem młodzieżowym. Jaczejka miałaby 100% mocy praktycznie ograniczając do zera kosztowną technologię kąpania truchła "wodza" w mieszankach chemicznych.

Tylko patrzeć, jak Żoliborska Grupa Rekonstrukcji Sanacji oprócz Pegasusa doszlifuje technologię deepfake...wtedy trzeba się będzie poważnie nastawić na sto, albo dwieście lat "dobrej zmiany"...filmik pod linkiem

 

 

 

www.youtube.com/watch

 

 

 

KOMENTARZE

 • przerypane
  Czy symbol wyboru pomiędzy niebieską, a czerwoną pigułką to tak naprawdę wybór pomiędzy fałszem, a głębokim fałszem? No chyba tak jeżeli Wachowskie to już są siostry a nie bracia.
 • //Gdyby w styczniu 1924 roku bolszewickie chazary
  posiadały technologię deepfake...//

  Powiedzmy że w tym przypadku technologia to sprawa wtórna zaś pierwszorzędna jest sama idea a tę "chazarzy" (bolszewiccy też), posiadali od zawsze.
  Jedna z bardziej udanych operacji przeprowadzonej dzięki owej idei przyczyniła się do wybuchu I WŚ a w konsekwencji zmiany mapy Europy.
  Aby tego dokonać należało skompromitować środowisko "antywojenne" (zwane też germanofilskim) w Imperium Rosyjskim.
  Owo środowisko skupiało się wokół osoby Grigorija Rasputina który sam również był przeciwnikiem wojny z Niemcami.99% "informacji" o Rasputinie którą posiada przeciętny zjadacz chleba powstało dzięki zaangażowanej pracy tuzina Rasputinów którzy byli widywania w rozmaitych miejscach i zawsze w kompromitujących sytuacjach tworząc pożywkę dla światowej prasy.
  Kilka lat po śmierci Rasputina główny koordynator nagonki przeciw niemu przyzna na czyje zlecenia działał : /In June 1916 he sailed to New York. In the lost silent film The Fall of the Romanoffs (1917), Iliodor played himself. In the following he published his book. Casimir Pilenas, in his correspondence with the American Jewish Committee, claimed to be his "agent" / ale wówczas jego słowa nie będą miały już takiej wagi jak wtedy kiedy niszczył Rasputina (i jego przyjaciół)

  PS
  Jeśli się nie mylę to bracia Wachowscy obecnie są już siostrami.
 • dodam, że:
  Aktorzy filmowi na całym świecie czują nadchodzący koniec swej profesji, gdyż postaci wygenerowane przez AI są: atrakcyjniejsze fizycznie, zawsze przewidywalnie i autentycznie odgrywają emocje i sytuacje, nie strzelają fochów, nie wymagają armii charakteryzatorów, kostiumów, zakwaterowań, honorariów i tantiem. Bowiem, podobnie jak lata temu nauczono się pobierać próbki dźwięku (sampling) z najlepszych fortepianów i wykorzystywać je w klawiaturach cyfrowych, tak obecnie "sampling" jest możliwy do zastosowania w "grze" postaci wirtualnych, bazując na próbkach środków ekspresji aktorskiej pobranych z filmów realnych mistrzów ekranu obecnych oraz historycznych.
 • @ikulalibal 00:36:10
  "Jeśli się nie mylę to bracia Wachowscy obecnie są już siostrami."

  Faktycznie. Aż sprawdziłem, bo zatrzymałem się na etapie gdy tylko jeden był siostrą... teraz obydwaj to Lana i Lilly.
  Ależ ten "postęp" jest nieubłagany ;-(

  Pozdro!
 • @Nibiru 02:47:15
  A... to stąd to hasło: "żeby było tak jak było".
  A tak to komediantom na głowy srają zamiast ich na piedestałach trzymać.
 • @Jasiek 07:21:15
  A mają już dzieci? Bo skoro tak sprawdzane było, to chyba i na ten temat coś powinno być...
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:56:26
  "A mają już dzieci? Bo skoro tak sprawdzane było, to chyba i na ten temat coś powinno być..."

  Dla mnie ich dzieckiem będzie "Matrix". To wystarczy.

  Ukłony
 • @Jasiek 08:41:53
  Z tego co się mówi w mieści to Matrix nie był ich.
 • Trafne przewidywania
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  no i chwali Ci się, że dostrzegasz, iż młodzieżowa grypserka odeszła od używania polskich przezwisk, teraz po prostu używa się anglicyzmów, stała się językiem polsko-ameryckiego pogranicza, który ja nazywam polorykańskim.

  Dobrze też, że starasz się zaproponować polską wersję - głęboki fałsz - "slangowego" wyrażenia "deepfake". Może ci, co nie grypsują, podchwycą, chociaż propozycja nie wydaje mi się trafna. Po pierwsze, dlaczego fałsz, a nie np. fałszywka, po drugie, czemu głęboki? Co to w ogóle po polsku znaczy "głęboki fałsz"? Czy ktoś, kto nie wie, do czego konkretnie odnosi się to wyrażenie, będzie miał jakiekolwiek bliskoznaczne skojarzenia? To już trafniej można by mówić "doskonała fałszywka".

  To określenie jest zbyt ogólne, aby stosować je do filmików, które przedstawiają sztuczne imitacje osób. Może warto napiąć zwoje i coś sensownego, i chwytliwego, wymyślić.
 • @Nibiru 02:47:15
  jakich "postaci wirtualnych" ? co to określenie ma znaczyć?
 • @Nibiru 02:47:15
  Prawdę mówiąc, jak mam niezrealizowane marzenie sprzed 50-lat, marzenie generowania własnych filmów w kompie, i to nie zmyślonych, tylko z marzeń sennych.

  Niestety, życiowe porażki zrobiły ze mnie przeciętnego człowieka.
 • @interesariusz z PL 09:04:58
  cyt.: "jakich "postaci wirtualnych" ? co to określenie ma znaczyć?"

  Mam na myśli postaci nie istniejące w rzeczywistości, a wygenerowane przez komputer na użytek filmu lub gry komputerowej (na przykład Alita z filmu Alita: Battle Angel).
 • @interesariusz z PL 09:07:25
  Wszyscy mamy piękne marzenia. Niestety życie jest zbyt krótkie i "porąbane" aby myśleć poważnie o podążaniu za nimi. Przeważnie chodzimy w kieracie i nie mamy czasu na realizację własnych marzeń, które nieraz wymagają mentalnego wyciszenia i sporo wolnego czasu.
  Co do generowania własnych filmów animowanych na kompie to od lat nawet za darmo można uzyskać bardzo zaawansowane oprogramowanie pozwalające na takie piękne hobby. Ileż to talentów i nieopowiedzianych historii drzemie w ludzkości i z różnych powodów nnie ma szans na zaistnienie.

  PS: w Toronto wprowadzono nakaz noszenia maseczek we wszelkich przestrzeniach publicznych oprócz wolnego powietrza.
 • @Nibiru 13:29:20
  w Toronto wprowadzono nakaz noszenia maseczek we wszelkich przestrzeniach publicznych oprócz wolnego powietrza.

  zapomniałem dodać że nakaz obowiązuje od wczoraj, pomimo tego że covid praktycznie jest już w fazie pojedyńczych przypadków.
 • @Nibiru 13:11:05
  to dlaczego uważasz, że są one "wirtualne", a nie sztuczne, fikcyjne, fałszywe, udawane, imitowane, itd...

  kiedyś, w czasach przed powszechnym dostępem do sieci, gdy w dyskursie nie brały udziału blondynki, wirtualny oznaczał coś, o czym da się pomyśleć, jednakże jest lepszy od obiektu rzeczywistego, i który można praktycznie traktować jak rzeczywisty.

  W moim pojęciu, termin wirtualny można przypisać tylko takim sztucznym wytworom, które są "doskonałe" i w praktyce "rzeczywiste".
 • @Nibiru 13:29:20
  tak, zobaczymy, do czego nonszalancja Polaków doprowadzi.

  We wrocku zwłaszcza Ukraińcy nie stosują się do nakazu noszenia masek w sklepie. Wielu Polaków zresztą też.
 • Trzymanie przy życiu.
  Ja jeszcze jednak dalej podążę w kierunku króliczej nory i tylko nieśmiało dodam, że technologia deepfake pozwoli w przyszłości "trzymać przy życiu" osoby, które już dawno przeszły do krainy wiecznych łowów..."trzymanie przy życiu" oczywiście w opcji "najbardziej żywotnej" czyli medialnej...
  ----------------
  Technologia DeepFake jest dłużej stosowana niż się wydaje. Od znajomej będącej w zarządzie sekty UL, jeszcze w latach 90-tych dowiedziałem się, że założycielka sekty "Universelles Leben" (https: //universelles-leben.org/ ) Gabriele Wittek zmarła.

  Zarząd UL nie ogłosił jej śmierci, tylko zsyntetyzował jej głos. Jej przepowiednie, widzenia i odpowiedzi do wiernych były nadawane przez radio UL. Do dzisiaj wierni i świat zewnętrzny są pozostawieni w niepewności czy ona żyje, czy nie?
 • @adevo 15:57:27
  Jeszcze przypomniała mi się własna notka z roku 2012.
  https://idb.neon24.pl/post/58800,jak-dokonac-podmiany-osoby-dowod-naukowy
  Wydaje się, że nowe jest tylko pojęcie "deepfake".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930