Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
407 postów 8920 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - Kogut polski, niekoszerny, heteroseksualny...rasa górska

Plebiscyt na komendanta obozu...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyli nihil novi sub sole...

 Korzystając z okazji i siedząc w "ciszowyborczym" anclu warto trochę poćwiczyć grypserę. Otóż obserwując scenę polityczną, a od 10 lat bardziej intensywniej mam stworzony model polityczny, który jest stosowany w Polsce. Model dwubiegunowy, dwupartyjny, który różni się od modelu jednopartyjnego ze słusznie minionej epoki tym, że ten pierwszy daje poczucie, że obywatel ma jakiś wybór. Tak naprawdę plebiscyt, a praktycznie pierwsza tura, która trwa to plebiscyt na komendanta obozu, w którym bywalec tego obozu wybiera pomiędzy ustrojem rodem z generalnej guberni, a nadjordańskim kibucem.I w zasadzie tylko taki wybór jest proponowany. Ktoś powie, że są jeszcze bosonodzy i inni. To jest znów wrażenie, że ci, którym nie pasuje ani generalna gubernia, ani nadjordański kibuc mają jakąś trzecią drogę, lub "inne wyjście".
Tak naprawdę "trzecią drogę" z perspektywy czasu dobrze montował Andrzej Lepper. Nie był jednak ani tak przebiegły, ani tak przewidywalny jak inni politycy chodzący w systemowym kieracie.

Ale wróćmy do dwubiegunowego modelu partyjnego. Jeden bez drugiego nie będzie precyzyjnie funkcjonował, bo paliwem napędzającym tryby tej machiny są antagonizmy, które potrafią skłócić "wyborców" z przeciwnych opcji niemal do szaleństwa.

Trzecia droga, czyli przystawki do tandemu gubernatorsko-nadjordańskiego, która być może daje wyborcom poczucie wolności jest tylko pozorna.

"Gdyby wybory mogły coś zmienić, to byłyby zakazane", takim cytatem posługuje się Korwin...cytatem, który wypowiedziała amerykańska, żydowska anarchistka i feministka Emma Goldman. Choć nie brakuje logiki w tym cytacie, ale dlaczego tym akurat cytatem? Bo Korwin doskonale wie jak działa tzw "demokracja", dlatego praktycznie nigdy nie śmiał przekroczyć pewnej wyborczej poprzeczki, w zasadzie mogę powiedzieć, że nie specjalnie się starał. Ja takich nazywam flecistami z Hameln, którzy swoim pięknym, graniem faktycznie odwodzą od sedna, a zasadniczo poznania jak działa plebiscyt w zwasalizowanym państwie, a który praktycznie jest tylko ułudą...

Doskonałym przykładem takiego flecisty był swego czasu Paweł Kukiz, który wprost podręcznikowo wyprowadził w pole tych, którzy poszukiwali drogi zupełnie innej niż ta gubernatorsko-kibucowa z przystawką stronniczo-rolną...

Swego czasu nieżyjący Lech Kaczyński stwierdził na jakimś zamkniętym spotkaniu z jakimś zagranicznym establishmentem, że nie ważne kto będzie rządził w Polsce polityka względem państwa nad Jordanem się absolutnie nie zmieni. Jaka to polityka? Ano polityka klęczącego robiącego coś brzydkiego o czym kiedyś wspomniał Sikorski...najgorsze, to robić coś brzydkiego wmawiając, że robi to w imieniu całego narodu...
Dla mnie najważniejszą częścią tego plebiscytu nie jest wygrana kogokolwiek, ale oświadczenie bosonogiego przed drugą turą w którym wskaże na kogo jego wyborcy mają oddać głos. Czy powtórzy się casus Brauna z poprzednich wyborów? Poczekamy, zobaczymy...

Kadr z filmu "Rok 1984"

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Za sam tytuł 5* :-)

  Pozdro!
 • @Jasiek
  Dlatego , pobiegniemy na jedno okrążenie . Salute .
 • Salon
  Bez nowych propozycji to salon przy herbatce, kawie i dobrych ciastkach.

  >Doskonałym przykładem takiego flecisty był swego czasu Paweł Kukiz, który wprost podręcznikowo wyprowadził w pole tych, którzy poszukiwali drogi zupełnie innej niż ta gubernatorsko-kibucowa z przystawką stronniczo-rolną...
  ----------------------
  Pragnę zauważyć, że zło rodzi zło, kłamstwo powoduje następne kłamstwo, kradzież jest zachętą do dalszej kradzieży itd.

  Gdyby Polacy znali twórczość międzynarodową to by wiedzieli, że Kukiz "zapożyczał" jako muzyk nawet w 90 procentach, poza tym ledwie umiał śpiewać. Jego kłótnie o pieniądze, które mu się nie należały za hita grupy "Piersi" "Bałkanica" dyskwalifikowały go od początku aktywności politycznej. Ten człowiek nigdy nie był WIARYGODNY.

  Niestety większość w Polsce nie uważa wiarygodności za cechę pożądaną u polskiego polityka.
  Inaczej Polacy nie wybraliby po raz drugi notorycznego kłamcy, pachołka obcych sił, węgorza na prezydenta.
 • @adevo 20:15:13
  100/100...sama prawda o tym zapiewajle.
 • "Plebiscyt na komendanta obozu..."
  --------------
  Tak - obozem jest tzw. demonkratura - w którą wepchnięto wcześniej spętanego i odurzonego tzw. suwerena.
  Wniosek?
  W którym to jakimkolwiek obozie - więźniowie wybierają sobie komendanta?
 • Autor
  Moim okiem to aukcja dla parafian
 • Bardzo trafny tytuł - rzekłbym motto polskiej autonomii.
  Mój dziadek mawiał zawsze: "żyd który cię publicznie chwali jest twoim największym wrogiem". Pytałem dlaczego? Zrozumiesz jeśli poznasz Talmud... Poznałem Talmud Babiloński - ukradkiem w wynajmowanym domu krakowskiego rebe, już jako dorosły i zaprzestałem zabawy w tak zwaną demonkrację. Tam jest uzasadnienie dla wszystkich, od Nerona, przez Napoleona, Hitlera, po de Gaulle i USRael... To coś gorszego od obozu. Dopóki żywiciele sekty władzy światowej są mocni systemem pieniądza, nic nie można wygrać. Problem główny to dezintegracja polskości i nieistnienie narodu. Tylko zniszczenie światowego systemu finansowego może dać szansę na odbudowę świata Słowian, bo zrujnuje system władzy. Innej drogi nie ma...
 • @Repsol 19:55:01
  "Dlatego , pobiegniemy na jedno okrążenie . Salute ."

  Nie bardzo kumam... :-)

  Salute!
 • Polacy po raz kolejny pokazali że są idiotami o ile wyniki są prawdziwe.
  Nie wiemy jakich sztuczek dokonała opozycja uzyskując taki wynik dla Trzaskowskiego.
  Jeżeli wyniki są prawdziwe , oddają głosowanie Polaków..to trzeba zadać pytanie..

  Czy po wygranej Trzaskowskiego w II turze będzie w Polsce lepiej ?
  Co się poprawi a co pogorszy ?
  Już nikt nie pamięta co to jest neoliberalizm ?
  Już wszyscy pokochali LGBT ?
  Już nie podoba się państwowa służba zdrowia ..lepsza prywatna np taka jak amerykańska ?
  Już wyborcy pogardzili wsparciem 500+ i szybka ścieżka wzrostu najniższych wynagrodzeń, emerytur...
  Już nie pasuje emerytura w wieku 60-65 lat ? lepiej po 70 rolu.
  Już nie pasuje niskie bezrobocie ?

  Polak to jednak idiota o ile wyniki nie zostały zmanipulowane.

  Trzaskowski powinien dostać wyłącznie głosy mafii żydowskiej, banderowców i volksdojczów oraz tęczowych...i to nie wszystkich wyłącznie tych zatrudnionych na stołkach samorządowych wielkich miast..razem z 5-7% głosów.

  Nie chce mi się wierzyć że Polacy mogą być takimi głupcami..
  Inna sprawa że też nie wierzyłem że Polacy mogą własnymi rękoma rozwalać własne państwo w latach 80 tych..dokonać przewrotu solidaruchów i zrobić z Polski kolonię zachodu..
  Wtedy przecierałem oczy ze zdziwienia..
  Teraz znowu widzę to samo...
  30 lat ograbiania Polaków nie nauczyło ich rozumu.

  Taki twór natury (Polska) nie ma prawa przetrwać we współczesnym świecie.
  Jeżeli się głosuje za pogorszeniem własnego losu ...to natura nie przewiduje istnienia takich tworów..one giną szybko..

  Straciłem wiarę w Polaków.
 • @Oscar 06:37:21
  Osobiście policzyłem 330 głosów dla RT i 306 głosów dla AD. Wyborcy tak głosują.
 • @Oscar 06:37:21
  Nie jest prawdą, że ludzie pokochali Trzaskowskiego.
  Ludzie są bardzo rozczarowani służalczą i antypolską polityką Dudy.
 • "oświadczenie bosonogiego przed drugą turą"
  Bosak już oświadczył, że on ani Konfederacja nie poprą w II turze Dudy ani Trzaskowskiego.
 • @Robik 07:52:36
  //Bosak już oświadczył, że on ani Konfederacja nie poprą w II turze Dudy ani Trzaskowskiego.//

  @Robik zdziwiony?...

  Bosak zrobił swoje. Bosak może odejść.
  Po drodze jeszcze wejdzie do kasy i odbierze wynagrodzenie...
 • @Kmieć 08:03:41
  Kasjer:

  https://niezlomni.com/wp-content/uploads/2018/02/grosglik-889x500.png
 • @Kmieć 08:03:41
  A ty już swoje wynagrodzenie odebrałeś?
 • @Oscar 06:37:21
  --------------
  "Nie chce mi się wierzyć że Polacy mogą być takimi głupcami.."
  --------------
  Panie@Oskar - Pan chcesz w trzy karty wygrywać - bo tzw. demonkratura to właśnie gra w trzy karty, gdzie zawsze czarci pomiot je rozdaje.
  Wniosek?
  Panie @Oskar na tzw. Zachodzie tzw. demonkratura już jest tak ugruntowana w smole i siarce, że tamci biali całując buty murzynowi - nadal nie wiedzą, że tak naprawdę całują w d*pę Żymianina. Czarnym się nie dziwię, że oni też nie wiedzą , że ich buty na ich nogach - w chwili całowania tych butów przez białych nie są ich butami - tylko dupą Żymianina. D*pą Żymianina!
  Na koniec - ciesz cię Pan, Panie @Oskar, że nie całujesz Pan jeszcze w atrapie Polski d*py Żymianinowi poprzez buty czarnych czy butów banderssynów w taki sposób - jak robią to na Tzw. Zachodzie - bo to nie jest powód aby biedne sieroty po Polsce w atrapie Polski nazywać głupcami. Po prostu ludzie w rzeczywistości im podstawionej zachowują się adekwatnie do tej podstawionej rzeczywistości - i nie ma to nic wspólnego z rozumem - tylko ze świadomością. Świadomością! Świadomością, której Pan też jest pozbawiony - pisząc w ten sposób o biednych sierotach po Polsce - nie mylić sierot z polskojęzyczną wspólnota rozbójniczą.
 • @Robik 08:16:14
  Nie tykaj mnie parchu, bo wódki z tobą nie piłem, gnojku bezmózgi!!!

  To kaczy człon jeden!!!
 • @Kmieć 08:35:11
  No i pięknie!
  Od razu widać kim naprawdę jesteś.
  Nie można tak było od razu?
 • @Robik 09:00:16
  Panie@Robik, szanownemu Kmieciowi nerwy puszczają, ale to on prawidłowo diagnozuje i oceni, a nie pan. Pan jedynie "wierzy" - bezrozumnie i emocjonalo-ideologicznie. Wyborcy Posaka, to jedynie uczestnicy bezpłodnego Marszu Niepodległości wraz z ich rodzinami i znajomymi. To nieszkodliwy "folklor narodowy" manipulowany przez Żydów nawet bardziej niż XIX wieczni chłopi pańszczyniani szklanką okowity zapisaną u żydowskiego karczmarza do kajetu, aby jej wartość odebrać w jajkach i zbożu, które chłop uwiązany do żydowskiego kajetu, kosztem zdrowia własnych dzieci odnosił karczmarzowi jako zapłatę.
 • @stanislav 16:11:20
  muszę zgodzić się..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930