Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
407 postów 8920 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - Kogut polski, niekoszerny, heteroseksualny...rasa górska

Sfinansowałem inkubator bez Owsiaka...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyli o wyrzutach sumienia niedających...

 Zwyczajowo już co roku pojawia się facet w czerwonych gaciach i wyłudza od ludzi pieniądze w systemie na tzw filantropa, sam przy okazji nieźle z tego żyjąc. Już nie wspomnę, że coroczny polsko-polski grunwald w którym naparzają się ci "co dają" i ci co "nie dają" Owsiakowi nabiera rozmachu. Nie będę dziś przytaczał ile z tego jegomość w czerwonych portkach bierze dla siebie, bo najlepiej robi to od lat bloger Wielgucki (Matka Kurka), nie będę też wklejał jaki jest promil zbiórki serduszkowego "dobroczyńcy wszechczasów" w stosunku do środków, które na sprzęt przeznacza NFZ, a przecież z budżetem 87 miliardów złotych choćby tylko z 2019 roku...bo trzeba pamiętać, że leczenie to nie tylko sprzęt...

Dziś napiszę o prostej, zwykłej zależności, ale też o natarczywości i nachalności fanatyków orkiestrowej sekty. 


Nie dawałem (a może raz w życiu) na Orkiestrę i w zasadzie wcale się z tym nie kryłem, tłumacząc, że nie mam  zaufania do potomków resortowych ludzi, a w tym przypadku do syna komendanta milicji obywatelskiej od spraw gospodarczych (sic!!!). Z reguły rozróżniam dobroczyńców od "dobrodziejów". Nawet jest taka anegdotka traktująca te dwie kwestie. Dobroczyńca dobrze czyni i z reguły nie robi wielkiego larma wokół tego, a dobrodziej po prostu lubi jak się mu dobrze dzieje.

Otóż w 2007 roku mój młodszy syn, który urodził się wcześniakiem trafił do szpitalnego inkubatora. To była 48-mio godzinna batalia o życie. Pamiętam tylko dwie rzeczy, strach o jego życie, oraz czerwone serduszko przyklejone do inkubatora. Dziękować Bogu wszystko dobrze się skończyło, ale wiele razy potem siadał mi na lewym ramieniu mały gnom z rogami w czerwonych gaciach (a co) podobny do tych z bajek Walta Disneya i durczał mi do ucha, jakim to jestem palantem, że nie daję na Owsiaka, który przecież dzięki jego inkubatorowi uratował życie mojego dziecka. 
Prawda była taka, że ażeby owsiakowcy coś dali, to żądali "oserduszkowania" także sprzętu, który nie pochodził ze zbiórki (takie info miałem z pierwszej ręki od osoby, która pracowała w Służbie Zdrowia. 
Ale wiele razy też owsiakowi fanatycy wklejali teksty, przytaczając "argument niemal nuklearny" że jak ktoś nie daje "na Owsiaka", to nie wolno mu korzystać ze służby zdrowia. 

Ale wiecie co? Mam to w baaaardzo głębokim poważaniu. 
Otóż przez kilkanaście lat prowadzenia działalności, a nawet wcześniej pracując na etacie oddawałem do ZUS tzw składkę zdrowotną (czyli na NFZ), przez lata można by założyć, że to około średnio 320 zł miesięcznie. Rocznie daje to sumę 3840 zł. W ciągu choćby tylko 15-tu ostatnich lat mój wkład w służbę zdrowia, to jakieś 57.600 złotych, przez ten okres chorowałem tylko około półtora miesiąca, a porady dla rodziny u laryngologa, dentysty, ginekologa i inne praktycznie były prywatne ze względu na słabą dostępność "państwową". Mogę więc śmiało założyć, że w sprzęt szpitalny mam wkładu tak około 50 tys zł. 
Inkubatory kosztują od 50 do 200 tys zł. 
Powiedzmy, że ten "mój" to ten najtańszy, a który jest gdzieś w jakimś szpitalu gdzieś w Polsce i dalej służy innym dzieciom. 
I tym sposobem strzepnąłem rogatego gnoma z lewego ramienia...czego i Wam Szanownym życzę...

Nie dajcie sobie wmówić, że Owsiak "ratuje" Służbę Zdrowia, że bez Owsiaka Służba Zdrowia padnie. To każdy z Was nawet nie dając "na Owsiaka" ma wielki udział w Służbie Zdrowia. 

Zapytajcie też, dlaczego Owsiak od razu w styczniu nie kupuje sprzętu, tylko trzyma pieniądze naharatane u ludzi przez cały rok przerzucając je przez swoje rodzinne spółki (metoda na dywidendę).  
Ale ja Wam na to pytanie nie odpowiem, każdy niech sobie odpowie sam...albo sięgnie "u źródeł"...

Nie mam żadnych wyrzutów sumienia, że "nie daję Owsiakowi".  A póki co to możecie mnie śmiało hejtować, włosy rwać z głowy, tupać nogami i wyzywać żem się ośmielił tykać "świętego Owsiaka"...mam to zupełnie tam, gdzie plecy nazwę swą szlachetną tracą...

KOMENTARZE

 • good job autor 5*
  No więcej takich, co to dobroczynność na pokaz mają.Da się dziecku napić wody i od razu cały fb pełny zdjęć jak to afrykańskie dziecko przeżyło bo biała pani dała mu wody z plastikowej butelki...

  pozdrawiam :)
 • typowe miękolenie zdrowego,
  racz Pan poczytać choćby trochę Kochanowskiego

  Ślachetne zdrowie,

  Nikt się nie dowie,

  Jako smakujesz,

  Aż się zepsujesz.
 • Bardzo napastliwy artykuł. Zazdrość o pieniądze aż bije z niego. Fe.
  Owsiak z tego żyje? Może i tak, tak samo żyją księża, różne inne instytucje dobroczynne i niedobroczynne, np. banki. Szanowny Autor też może zacząć tak zarabiać zamiast wylewać żółć złości.

  Dobroczynność akcji Owsiaka jest jedną z jaśniejszych polskich zdobyczy; zjednuje podzielonych ludzi ludzi w zbożnym celu. Ludzie stają się życzliwsi dla siebie przez to, że darowizna jaką oferują pozwala im na wybaczanie sobie własnych błędów.

  Bo dając nie tylko pomagamy innym, pomagamy sobie, mamy poczucie bliskości międzyludzkiej. A Polsce skłóconej, podzielonej, to jest bardzo potrzebne.
 • @Anna-PK 17:49:44
  Podzielam opinię ... i pozdrawiam Owsiaka... robi bardzo dobra robotę...
  ..i zaraża tą szlachetnością bardzo wielu ludzi..
  Masowa dobroczynność społeczna o ile trafia do potrzebujących jest zawsze mile widziana.
  i to niezależnie od koloru spodni organizatora tej dobroczynności.

  Owsiak robi dobrą szlachetną robotę.
  .. a że dobrze ż tego żyje ?
  Jeżeli nie przekracza dopuszczalnych kosztów własnych (pewnie prawo to jakoś określa) to tak powinno być.
  Dobrym, skutecznym organizatorom dobroczynności należy się dobre wynagrodzenie... całkiem podobnie jak dobrym skutecznym prezesom firm czy koncernów.
  Duża skala działania duże wynagrodzenie... to normalne.
  Wszystkie fundacje powinny mieć określony prawe poziom maksymalnych kosztów własnych.

  Popieram Owsiaka.
 • @Oscar 18:08:51
  Dobroczynność to usprawiedliwienie własnego okrucieństwa.
 • @Anna-PK 17:49:44
  Fakt, szlachetna akcja. Za 5 czy 10 złotych każdy Polak może kupić sobie poczucie własnej szlachetności. Ważniejszą sprawą jest jednak to, że może jednocześnie za pomocą czerwonej naklejki o swojej szlachetności poinformować innych.
 • 5*
  Nic gorszego niż finansować takie „dobroczynne” instytucje. Pamiętam, jakie było skomlenie o pieniądze po trzęsieniu ziemi w Haiti - Clintonowie zbierali pieniądze, a ogłupieni przez nich ludzie łazili po uczelni z wielkimi pojemnikami na datki. Po latach okazało się, że pieniądze nie poszły dla państwa Haiti, a dla państwa Clintonów - Haiti nie otrzymało prawie nic, a Clintonowie obłowili się sowicie, a przy okazji zagarnęli trochę sierot po kataklizmie.

  W państwie, które wyrzuca pieniądze na podarunki dla banków, korporacji, Ukrainy, na żydowskie muzea, teatry i cmentarze, powinno być wystarczająco dużo pieniędzy na sprzęt medyczny i całą służbę zdrowia.
 • Oszustów i wyłudzicieli mnóstwo w Kraju
  Ale żaden z nich nie dostanie się do Raju
  Naiwnych mrowie, lecz nie tylko na wyborach
  Nawet dający boją się leżeć w oborach

  Tak się traktuje ludzi Prawych nie krzykliwych
  W życiu wspierających, dla biednych litościwych
  Na portalu też jazgot widać gołym okiem
  Jak ci skończą nie trzeba być żadnym prorokiem
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @interesariusz z PL 17:40:34
  „Szlachetne zdrowie”, a nie „ślachetne zdrowie”.
 • Jeżeli jakąś imprezę
  popiera GazWyb i tzw. celebryci czyli opętane do cna przez Szatana lewactwo - to należy być pewnym, że tubylcom to wcześniej czy później - bokiem wyjdzie. Bokiem!
 • @Lotna 18:23:53
  nawet nie zauważyłem tekstu tej wklejki.
 • @interesariusz z PL 18:11:38
  Taką dobroczynność uprawiają różni oligarchowie... np w USA
  organizują np dobroczynne bale ... dla sierotek..
  ale zawodowo zajmują się wyciskaniem zysków z ciężkiej pracy taniej siły roboczej.

  Danina dla sierotek to np 1000$ a rodzicom sierotek wydarli z gardła 100 tys dolarów (zanim umarli) a takich rodzin okradają tysiące.

  W takim przypadku prawda jest:
  "Dobroczynność to usprawiedliwienie własnego okrucieństwa."
 • @Lotna 18:19:16
  To żadna dobroczynność to zwykłe bezczelne oszustwo.

  Owsiak robi dobroczynność... jego dary trafiają do szpitali a Clintona pieniądze nie.
  Widać różnicę ?
  Ja widzę.
 • @Drab61 18:16:17
  Dokładnie...straszna hipokryzja raz w roku rzucić piątaka, aby poczuć swoją "zajebistość"...
 • @interesariusz z PL 17:40:34
  Panie ...a wiesz Pan, że mogę zamienić mój inkubator na respirator dla szanownego? Cena mniejsza, to by jeszcze na dropsy miętowe przez rok dla szanownego starczyło :)))
 • @Zorion 17:31:43
  Dokładnie...pozdr
 • @Lotna 18:19:16
  Owsiak dla "dobrej zmiany" już nie jest be...jest potrzebny, skutecznie propagandowo wypełnia lukę SZ....
 • tytuł jakby trochę mylący
  Już myślałem, że naprawdę sfinansowałeś ;-)

  pzdr
 • WOŚP
  Tu zasada jest prosta:
  - chcesz = dajesz
  - nie chcesz = nie dajesz

  Co innego w finansowaniu okupanta Polski jakim są przedstawiciele watykanu:
  - chcesz czy nie to choć najczęściej NIE = i tak rządzący dadzą OD SIEBIE pieniądze WSZYSTKICH

  WOŚP gdzieniegdzie RATUJE ale na ogół WSPIERA służbę zdrowia

  Od wielu wielu lat bywam w szpitalach po dwa albo nawet trzy razy dziennie i o takim czymś że musieli okleić serduszkami cały sprzęt NIGDY NIE SŁYSZAŁEM i uważam że to totalna BZDURA - a też posiadam wiarygodne źródła
  Tym bardziej uważam to za bzdurę gdyż sprzęt WOŚP'u NA OGÓŁ w jednym mrugnięciu oka da się odróżnić od sprzętu będącego na stanie szpitala OD LAT

  NA OGÓŁ bo widywałem też i tej samej klasy zakupiony przez "państwo" - ten bywa najczęściej na nowych oddziałach odremontowanych bądź tylko co wybudowanych i oddanych do użytku

  Generalnie również mam w doopie co kto sądzi o tej akcji i ile Owsiak na tym zarabia
  WOŚP jest dużo przejrzystrzy i bardzie pożyteczny niż caritasy srasy czy inne rydzykowe wygibasy

  Dlatego dawałem i pewnie jeszcze długo będę dawał - natomiast nie życzę sobie dawania z MOICH PODATKÓW watykańczykom - a i tak rządzące łachmyty dadzą

  Ale idą w tym względzie "normalniejsze" czasy i mam nadzieję że doczekam aż watykańczycy nie będą z publicznych pieniędzy dostawali ANI JEDNEGO GROSZA poza tym który podatnicy z własnej woli zapiszą coś konkretnie IM w SWOICH zeznaniach podatkowych - plus "taca" ale to też mi .......... dynda
  Dziękuję
 • @Anna-PK 17:49:44
  5* Pani Anno
  Mój przelewik właśnie poszedł - w M-Banku jest nawet ku temu ułatwienie
 • @Oscar 18:08:51
  5* Oscar
  Niestety: zawiść czy zazdrość to typowe "polskie" cechy
 • @Drab61 18:16:17
  Ja zrobiłem przelew i nie mam serduszka więc mogę poprosić o podpowiedź co w takim razie mam zrobić?
  Wiem jestem kretynem że nie pojechałem 30 km do miasta po to serduszko aby z nim kolejny rok paradować ale jak już zrobiłem jak zrobiłem to co teraz mam począć? Jak żyć?

  Może wydrukować polecenie przelewu i nakleić na plecy?
 • @demonkracja 18:27:39
  Różne gazety i media a także cwelebryci oraz politycy popierają różne "cele" np. marsze czy pielgrzymki, bądź jakieś zbiórki lecz tylko ta jedna najbardziej łącząca, wbrew pozorom przejrzysta, czy też potrzebna jest zlotem lewactwa? :))
  Żałośni, mali, podli, zawistni "ludzie"
 • @Lotna 18:19:16
  Więc WOŚP też przekazuje zebraną kasę Clintonom?
  Nie wiedziałem :))
 • @Lotna 18:19:16
  "W państwie, które wyrzuca pieniądze na podarunki dla banków, korporacji, Ukrainy, na żydowskie muzea, teatry i cmentarze, powinno być wystarczająco dużo pieniędzy na sprzęt medyczny i całą służbę zdrowia.

  Tak być powinno ale nie jest m. inn. właśnie ze względu które opisała Pani na początku tego cytatu
 • @roux 19:21:07
  "tytuł jakby trochę mylący
  Już myślałem, że naprawdę sfinansowałeś ;-)"

  Bo to w zależności od potrzeb:

  - jak Tryb zechce doj..bać Owsiakowi to: sfinansował inkubator
  - jak dla komunikacji miejskiej to: kawałek autobusu
  - jak dla PKP to: kawałek wagonu
  - jak dla cukrowni to: kilka kartonów do spakowania
  - jak dla piekarni to: kilka cepów do przemłócenia zboża
  - itd itd
  Tzw. selekcja wybiórcza
 • @roux 19:21:07
  a nie sfinansowałem? Jest 50 tysięcy ze składek czy nie ma?
 • @trybeus 20:14:28
  chcesz powiedzieć, że ja też sfinansowałem? ;-)
 • @roux 20:19:32
  Jak płacisz składki zdrowotne to jak najbardziej...
 • @Hades 19:37:29
  pomalować na czerwono i na czoło ... gwoździkiem
 • @Hades 19:48:56
  nie istnieją cukrownie społeczne, piekarnie też jakby tylko prywatne
 • @Drab61 20:52:57
  Tego się spodziewałem - jaki yntelekt taka otpofieć
 • @trybeus 20:33:58
  "@roux 20:19:32
  Jak płacisz składki zdrowotne to jak najbardziej..."

  NIE PRAWDA - bo przecież TEN KONKRETNY inkubator JEST TYLKO TWÓJ Trybie :))
 • @Hades 20:56:12
  Na głupie pytanie - głupia odpowiedź.
 • @Drab61 21:25:57
  "Na głupie pytanie - głupia odpowiedź"

  Nie musisz mi tego uświadamiać - już Ci to napisałem
  Trudno... jesteś jaki .... jesteś
 • @Hades 21:14:59
  roux ma swój, albo inny sprzęt...czego się Hadesie czepiasz :)))...dajesz Owsiakowi to nie mój interes...każdy ma rozum i niechaj go używa...ja świadomie nie daję, bo lubię czyste rozliczenia, a nie rzewne pierdolamento i "świateuka" do nieba...a za stary jestem na szczeniackie zaczepki...
 • @Anna-PK 17:49:44
  ,,Pierwsze primo" to takie, że od samego początku, który znakomicie pamietam, p.Owsiak sugerował wprost i pośrednio, że całe składkowe pieniądze idą na szczyty cel, bo prawdopodobnie na początku tak było. Chociaż niekoniecznie. Pierwsze takie zbiórki były zorganizowane wśród uczestników tych spędów zwanych ,,polskim Woodstock" jako kontrargument dla protestujących przeciw w/w spędzie mieszkańców Jarocina. Z czasem Pan Owsiak doszedł do wniosku że sam jest i zasłużony i potrzebujący zarazem, a kasa zaczęła być zbierana juz nie tylko wśród uczestników spędu, ale mieszkańców Jarocina, potem Polski, a następnie świata. I wtedy okazało się że uczestnicy spędu zbierają też na sam spęd, a jak na spęd to na człowieka szlachetnego i w potrzebie, czyli na ,,Jurka". Jurek z czasem poczuł że obrósł na tyle w piórka, że zaczął prowadzić w samym Jarocinie działalność reketiera, niszcząc stoisko z okularami p-słonecznhmi na stacji benzynowej, bo jako szlachetnego i w potrzebie człowieka zaczęło go po ludzku wkurwiać, że ktoś korzysta z jego spędu i czymś w Jarocinie handluje bez płacenia człowiekowi szlachetnemu i w potrzebie stosownych haraczy.
 • @trybeus 21:48:09
  Jak ci Trybeusie nie wstyd...
  Nie dawać Owsiakowi, gdy on tego niezbędnie potrzebuje.

  PS. W zasadzie mogę cię uwolnić od zgryzoty (pewnie budzisz się w nocy zlany potem -"nie dałem Owsiakowi"). Otóż - możesz uznać, że ja też niezbędnie potrzebuję twojego wsparcia. Takoż moja sąsiadka i trzech sąsiadów.
  Podam na prive numer konta i możesz pozbyć się swych nachodzących cię zgryzot.
  Metoda była pokazana w "Ziemi Obiecanej", jak to urzędnicy nie mogli przyswajać herbaty z wody gotowanej na żydowskim gazie. U nich to wręcz występowały objawy chorobowe. Ponoć.

  Więc, aby się uwolnić .....
 • @trybeus 21:48:09
  Nie lubisz światełek do nieba? A one takie piękne, a w ich trakcie duszyczka może także powędrować do nieba, znaczy raju, najprawdopodobniej w USA... :))
 • Nie przypisuj sobie chwały.
  Finansowałeś służbę zdrowia czyli .. np
  finansowałeś 7 etat lekarza którzy i tak w godzinach pracy na etacie przyjmował w prywatnym gabinecie pacjentów za pieniądze.
  finansowałeś Leki w szpitalach wynoszone przez personel do domu lub na sprzedaż.
  finansowałeś Przekręty na zakupie sprzętu do szpitali.
  finansowałeś Przekręty na remontach szpitali.
  finansowałeś błędy lekarskie tuszowane przez lekarzy a kosztowne dla służby zdrowia.
  finansowałeś staże w szpitalach stażystów którzy wyjechali zagranicę.

  ostatnio leżałem kilka dni w szpitalu i zauważyłem że chyba ..
  finansowałeś żarcie szpitalne bo było skandalicznie niskiej jakości...a talerze niedomyte (Catering zewnętrzny pewnie od jakiegoś szwagra) .

  To wszystko ty finansowałeś ze swojej składki.

  Natomiast były bardzo fajne łóżka z masażem, dużo sprzętu technicznego.. to pewnie wszystko od Owsiaka.
 • @Oscar 08:02:35
  Pan jest demagogiem pierwszej wody i doskonałym agentem, tylko wcale nie sugeruję że opłacanym bezpośrednio. Rodzina Świątkowskich opłaca pana pośrednio - via 500+, z czego Pan nie robi tajemnicy. Plus za ucziciwe postawienie sprawy.

  Jednakże lubi pan prywatę i z tego powodu jest agentem sił ciemnych. Np agitując w sposób czynny, przed wyborami za PiS. Wolno panu takie rzeczy robić, podobnie jak mnie, wolno takie rzeczy wychwycić i opisać. Zresztą, bardzo dzisiaj mało jest ludzi absolutnie uczciwych, nie kierujących się prywatą. Mam lekkie zawroty głowy z powodu przyspieszenia zmian (na gorsze) które dotykają ludzi.
  A widzę i rozumiem co raz więcej.

  Owsiak to człowiek niegodny. Z powodów j/w. To pajac który skakał do sprzedawcy na stoisku, bo chciał albo zakończenia biznesu, zamknięcia straganu rozstawionego na prywatnym terenie, albo haraczu, i nie zakończył sprawy na pokrzykiwaniu, ale przeszedł do czynu i zniszczył stoisko i towar.

  Został za ten wybryk bandycki bardzo bardzo łagodnie potraktowany przez sąd, bo sąd ludzki ma wzgląd na osobę którą sądzi. Zupełnie inaczej będzie z Sądem Boga, co jest jasno określone i z góry wiadome dla ludzi, których ta wiedza interesuje.
 • @Oracz 08:31:59
  No talent demagogiczny to mam właśnie go odkrywam.
  Odpowiedziałem demagogią na demagogię.
  Opłacany przez 500+ .. ee nie nie jestem dzieckiem...
  ale kocham dzieci... wszystkie ...i małe pieski i małe kotki i w ogóle małe ssaki...

  Różnie się od statystycznej większości że nie mam prymitywnej perspektywy plemiennej.
  Popieram za działania i działania a nie "plemię".
  Popieram Owsiaka za skuteczną dobroczynność...a nie popieram za czerwone spodnie i głupie okulary... i nie popieram za flirt z liberałami.
  Popieram PIS za socjal dla Polskich dzieci i dla Emerytów...a nie popieram i to ostro za politykę zagraniczna oraz historyczna...

  Ja tak potrafię .. większość o mentalności Kalego czyli plemiennej tak nie potrafi nie rozumie tego podejścia.

  Dla mnie Hitler był wielkim i skutecznym budowniczym Niemiec i za to go Niemcy pokochali i słusznie...
  ale był też zbrodniarze wojennym i zbrodniarzem przeciw ludzkości ale to później .. najpierw był wielki (choć plany miał wredne od początku).
  Podobnie Stalin ... był wielki uprzemysłowił Rosją .. to dobrze...
  ale był bardzo brutalny dla "opozycji" za sprawą mafii żydowskiej która go otaczała ..

  O każdym tak mogę... choć o ostatnich prezydentach USA nic dobrego powiedzieć nie mogę ... sami zbrodniarze... choć Tramp się miga od zbrodni moim zdaniem .. ale ulega naciskom mafii...
  ale dokonuje zbrodni gospodarczych (embarga, szantaże... wymuszenia)...

  To tylko moja inna niż plemienna filozofia patrzenia na świat... żadna tam agentura.
  Mogłem być w polityce ale nie chciałem .. za uczciwy "jezdem".
 • @Oracz 08:31:59
  "To pajac który skakał do sprzedawcy na stoisku, bo chciał albo zakończenia biznesu, zamknięcia straganu rozstawionego na prywatnym terenie, albo haraczu, i nie zakończył sprawy na pokrzykiwaniu, ale przeszedł do czynu i zniszczył stoisko i towar.
  "
  Nie zna sprawy...
  ale jak ktoś organizuje masową imprezę na jakimś terenie to chce ten teren kontrolować a nawet musi kontrolować.
  Gdy mu się na ten teren wtrynia ktoś obcy bez koncesji od organizatora ze swoim straganem.. to go wywala...

  Spróbuj wejść ze swoim straganem np pod kościół podczas większych uroczystości religijnych ... potraktują cie jak Owsiak intruza.. bo też będziesz intruzem (przechwytującym zyski płynące z działań organizatora imprezy który ściąga tłumy ludzi)

  W obu przypadkach będzie to pasożytowanie na działaniach organizatora masowej imprezy.
  Pasożyty gonimy...bo są szkodliwe (bo pasożytują na innych).
 • @Anna-PK 17:49:44
  Najbardziej podobał mi się Pani pierwszy wpis o Iliadzie
 • @Oscar 09:13:24
  Bardzo możliwe, nawet dostrzegam to, ale.. Proszę nie popadać w pychę! Właśnie z tym popieraniem niewłaściwych osób. Po prostu czasem lepiej nie agitować, pozostawić rzeczy w spokoju.
  Nie potrafię jeszcze rozpozonawiać na odległośc super uzdolnionych hipokrytów, więc zakładam dla uproszczenia, że jest Pan uczciwy. Przydało by się by uczciwi ludzie zaczęli szukać i znajdować relację ze Stwórcą tego co piękne: dzieci, małelych piesków i kotków, a wtedy ich zachwyt rozciąganie się na duże pieski i duże kotki, nawet takie u kresu swych dni.

  Właśnie casus bardzo zdolnych psychopatów, pokroju wybitnych przywódców: Hitlera i Stalina daje pewnen namacalny trop.
  Mieszkam w mieście odbudowanym z gruzu na wyłączne widzimisię Stalina. Już widzę u pana jak na podstawie tych dzieł owego wielkiego przywódcy, zaczyna Pan popadać w sidła szatańskie i idealizuje tę postać. Ja też dostrzegam paradoks uzdolnionych psychopatów, tylko ja nazywam rzeczy po imieniu: to właśnie słowo: paradoks. Casus Hitlera i jego cuda gospodarcze, mają drugie dno. Ktoś tam posiada rezerwy złota, tak dla uproszczenia złota, w tak wielkiej ilości że jest to niewyobrażalne. Legenda stworzona na te potrzeby głosi, że te trudne do wyobrażenia zasoby geldu, stanowią ,,sfiętą własność prywatną " monarchów, kilkunastu rodzin, które przypadkiem lub nie, żyją sobie w jednym państwie na jednym tylko kontynencie i.. sypnęli kasą w pana Hitlera. Kościółek przy tym pobłogosławił mu, kapelani zagrzewał i do walki z oddaniem, bo w słusznej sprawie. Metaamfetamina płynąca w żyłach zauroczonych i korzystających z dobrodziejstw demokracji Niemców ubranych już w śliczne mundury, dopełniła reszty i końcowy rachunek wyniósł 6,000,000 trupów w samej tylko Polsce! Paradoks polega na tym, że kościółek przenajświetszy cnoty przy tym wszystkim nie utracił. No bo kto by po tym pokropił te 6mln zwłok i urządził im pochówek? Rabinów już zabrakło, resztki niedobitków chłopcy z orzełkiem na czapkach, rurką na odlew w łeb napier,... aż do szczęśliwego końca, tak rabinów, jak i małe dziewczynki z warkoczykami. Tak skwitował to ojciec znakomitej Agaty Dudy i cnoty przy tym nie stracił ani on, ani wspaniała jego córcia!

  Jak Pan widzi z tymi sympatiami to jest tak, że nie-plemiennie bo indywidualnie, też można pobłądzić. No, dobrze, ale co zrobić by nie pobładzić?
 • @Oscar 09:24:14
  Nie zna sprawy...


  Pan pajac Owsiak, jak juz napisałem wyżej, poobrastał w piórka bo poczuł szmal swoim własnym, a także rodziny (bo to człowiek rodzinny) podniebieniem, i wybrał się w teren, tu: na prywatną stację benzynową, upatrzył sobie ofiarę z lichym straganikiem i tam się wyżył na Bogu ducha winnym pracowniku, który miał handlować okularami przeciwsłonecznymi. Dokonał aktu terroru, bo niespełnienie jego rządań, spowodowało akt kryminalny. Przypadkiem prowadziłem taki sam biznes i miałem własnych pracowników, wnosiłem opłatę u właściciela terenu (tu stacja paliw) i dalej szło to jakoś samo. Nigdy z reketierem nie spotkałem się, bo choć teren zawsze do kogoś należał, to stoiska moje były w miejscach tzw publicznych, więc reketierzy nie mogli liczyć na dyskrecję. Pajac Owsiak jednak obrósłszy w piórka.. itd..

  Demagogia i pycha. Szkoda mi pana, bo bystry z pana gość a wystawia się do strzału..
 • problem z Owsiakiem jest taki
  że po prostu oszukuje.
  Pamiętam jak się wychwalał, że żyje tylko z pensji w Orkiestrze. Po czasie okazało się, że kilka jego rodzinnych spółek żeruje na tej charytatywnej fundacji, o czym Jureczek już publicznie nie wspominał. Otóż gdyby jawnie, publicznie oświadczył ile z tego wyciąga dla siebie i w jaki sposób to sprawa jest prosta. Niech nawet 50% datków bierze dla siebie. Pod warunkiem, że nie wchodzą do puli środki publiczne. Prywatne osoby niech mu dają ile chcą - ich sprawa.
  I pytanie dodatkowe. Jakie prowizje wchodzą w grę przy takich milionowych zakupach?
  Wyjaśniam, że absolutnie głęboko w d. mam jego kasę. Chodzi o pełną transparentność przy działalności fundacji charytatywnych , a tego tutaj nie ma.
 • Owsiak zabija podstępnie.
  Mamy ostatnio dramatyczną plagę masowych samobójstw i chorób psychicznych wśród dzieci. To chodzi o ich rodziców przede wszystkim, wyrosło całe nowe pokolenie, owsiakowe, wychowani na Owsiaku, na jego wzorcach i za jego radami. Przypadkowe pijaństwo, przypadkowe znajomości, umba, umba, bawimy się i jest wesoło, luzik, fajnie jest, róbta co chceta, starych zgredów nie słuchajcie, czarnych gońcie na koniec świata. Później co jasne przypadkowe dzieci i przypadkowe śluby. Już po miesiącu małżonkowie wiedzą że się nienawidzą i tak będzie już zawsze, życie przesrane. Toksyczna rodzina, cierpią dzieci.
  Numer z przyklejaniem serduszek do wszelkiego sprzętu w szpitalu łatwo wydedukować. Skoro od Owsiaka idzie na służbę zdrowia zaledwie jeden promil ( dla nieuków, promil to jest jedna tysięczna ) tego co daje państwo, to nie ma siły żeby nawet pół sprzętu było od niego.
  Kiedyś było w domyśle że Owsiak nic z tego nie ma, taka była legenda. Ale ktoś dociekliwy zapytał - a co z przychodami finansowymi? To było bardzo dobre pytanie. Okazało się że to nic to przychody finansowe. Wtedy zresztą stopy procentowe od depozytów były radykalnie wyższe niż dzisiaj, to był duży pieniądz jak na jedną rodzinę. Wyjaśniam dla laików, Owsiak nie wydaje co jasne od razu całej tej kasy, wydaje przez cały rok, w międzyczasie robi depozyty, a może jakoś inaczej je lokuje, w każdym razie jest to spory pieniądz.
  Gdy się młodzież dowiedziała że jednak Owsiak ma całkiem sporą kasę z tej imprezy, to najpierw go usprawiedliwiała że i tak jest pozytywny, bo tyle dobrego robi. A co było później misie? Później ta młodzież jakby podrastała, przychodził czas konkretnych rozmów o kasie, i … wielu ruszyło robić kasę podobnym systemem. Toż ten masowy rozwój tych NGO ( pozarządowych organizacji ) czy też nonprofit, to tak ostatnie 10-15 lat. Zawsze jest jakiś szczytny wspaniały cel, i zaraz jest daj pieniążek, daj pieniążek. Mamy już całą nową warstwę społeczną która żyje z tego systemu.
 • @trybeus 21:48:09
  Nie czepiam tylko daję sygnał że takie podejście do sprawy jest z doopy wzięte
  Bo idąc takim tokiem rozumowania jaki opisałeś to jak rozumiem po opuszczeniu szpitala NIGDY więcej do dnia dzisiejszego ani Ty ani Twoje dziecko w żaden sposób nie korzystaliście w jakiejkolwiek formie z bezpłatnej służby zdrowia:
  - nigdy więcej żadne z Was nie było u jakiegokolwiek lekarza, dentysty, okulisty....itd itd
  Nie mogliście być gdyż: cały Twój wkład finansowy zadeklarowałeś jako dopłatę do TEGO KONKRETNEGO INKUBATORA :))

  Sam chyba przyznasz że trochę poszedłeś po bandzie

  Ale spoko... rozumiem Cię bo sam po pierwsze jestem "na własnej działalności" i wiem mniej więcej co masz na myśli

  A to drugie to nawiązanie do innej części Twojego wpisu:
  Od jakichś 10-ciu lat jak nie więcej co roku mówię sobie że pójdę do przychodni gdzie jest (a dokładnie to: POWINNA BYĆ) moja karta i sobie w nią zajrzę - lecz od tylu lat nie znajduję na to czasu
  Po co mi to?
  Otóż dokładnie od roku 1989 do dnia dzisiejszego NIGDY nie skorzystałem z publicznej bezpłatnej służby zdrowia a jak już to TYLKO z prywatnej PŁATNEJ
  Czy dobrze pamiętam datę ostatniego korzystania z niej w roku 1989?
  Tak, bo to było po wielkim wypadku komunikacyjnym po którym składano mi nogę niemalże z dwóch kawałków - a tego raczej się nie zapomina a tym bardziej że widać i czuć to po dziś dzień - i tak pozostanie na zawsze
  (tzn. wypadek komunikacyjny to był do 2010 roku bo od tamtej pory to już sam się gubię czy to był wypadek czy zamach - na mnie :)) )

  Więc po raz ostatni moja bezpłatna wizyta była w roku 1989-tym a od lat ciekawi mnie czy to samo jest w mojej karcie
  Ciekaw jestem CZY a jak tak to ILE WIRTUALNYCH wizyt od tamtego czasu "miałem" i co "MI" na nich poprzepisywano

  Goopia myśl? Niekoniecznie
  Karta mojej mamy z jej przychodni została przeniesiona do innej "za jej osobistą prośbą" - której NIGDY NIE ZŁOŻYŁA (ostatecznie karta wróciła tam gdzie wcześniej była)
  W tym roku "na pewno ;) " to w końcu sprawdzę
  Pzdr
 • @vortex 12:17:17
  "wyrosło całe nowe pokolenie, owsiakowe, wychowani na Owsiaku"

  Kompletna bzdura więc dalej nawet nie czytam

  Nie żebym bronił w tym Owsiaka ale te obecne pokolenie to jest kompletnie ni w doope ni w oko - kompletne bezmózgi
  Zabierzesz im komórkę albo sieć a nawet do kibla nie trafią - a jak jakimś cudem trafią to nie będą wiedzieli co i w jakiej kolejności się robi

  Owsiak nie ma nic do obecnego pokolenia
  Wychowały je: puby, grzybki za sklepami, gry video, filmy, Y-Tuby i tym podobne goowna
 • @Hades 17:36:32
  Zaloguj sie w necie na swoje konto w Zusie i w NFZ cie masz zabiegi opisane co i jak
 • @vortex 12:17:17
  https://mobile.twitter.com/asiamarcowa/status/1216270079844745216
 • @Hades 17:42:06
  Odpala ci Owsiak jakąś działkę, że się tak uaktywniłeś?
 • @Lotna 19:39:00
  Tzn sądzisz że odzywam się raz w roku w dniu WOŚPu?
  To słabo mnie rozgryzłaś
  Czy mi coś płaci?
  - nie znam go ani nikogo z jego współpracowników
  - więc nikt mi nic nie płaci
  - JA DAJĘ NA WOŚP

  Ale najbardziej w tym wszystkim wkoorwia mnie że:

  - najwięcej jadu wylewają debile, nieudaczniki, emigranci, .... i generalnie Ci którzy nie dają NIC
  Ci którzy nie dają NIC wiszczą w niebogłosy jak to są OKRADANI

  - oraz to że gnoje z wiejskiej dają czarnuchom/watykańskim rezydentom w RP z moich podatków kosmiczne kwoty chociaż sobie tego nie życzę

  Anty/WOŚP'owcy mają prawo drzeć ryje aby ci co chcą nie dawali na WOŚP, zaś ci co nie chcą aby pieniądze im ukradzione w podatkach szły na KK mają siedzieć z mordami w kubłach

  To typowa watykańska i zidiociała moralność Kalego
 • Koszty własne
  Większość fundacji w Polsce konsumuje zebrane pieniądze na cele własne (płace personelu, podróże, diety, wynajem pomieszczeń, reklama itp.) a resztę przeznacza na działalność statutową i wydatki własne zawierają się w granicach 60 - 90% przychodu. Przypadkiem zużycia przez fundację środków na cele własne w wysokości 90% zainteresowała się prokuratura. Przyjmijmy, że normą jest nawet mało prawdopodobne 50% to i tak optymistyczny wariant mówi nam, że tylko co druga zebrana złotówka trafia do zainteresowanych. Ta wyliczanka pokazuje, że za zebrane pieniądze nasz dobrodziej utrzymuje siebie, rodzinę, znajomych, agencje pijarowe i te ostatnie spowodowały, że w opinii wielu w czerwonych porciętach chodzi człowiek bez skazy,

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930