Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
407 postów 8920 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - Kogut polski, niekoszerny, heteroseksualny...rasa górska

Stuletnie obligacje, czyli zupa z gwoździa dla Polaków...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pan minister Kościński, czyli kosherny padawan wysłany wprost z Imperium City of London nie ustaje w pomysłach...

 Pan minister Kościński, czyli kosherny padawan wysłany wprost z Imperium City of London w celu wypatroszenia każdego polskiego rebelianta z posiadanych środków pieniężnych nie ustaje w pomysłach jakby to poczynić. Po rozeznaniu tematu, że jakoby w polskich skarpetach jest ponad 200 miliardów złotych nie pracujących na Imperium postanawia zaproponować obligacje, które miałyby trwać nawet 100 lat. Innymi słowy Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym (choć jakoś ruskich ostatnimi czasy zupełnie  nie widuję) określone przez ministra Sienkiewicza w restauracji  u Sowy jako ch*j, dupa i kamieni kupa chce wypuścić kosher obligacje, które miałyby status gwarancji państwowej...

Sytuacja ta jak żywo przypomina wątek z wiersza Aleksandra Fredry pod tytułem "Cygan i baba". Że przypomnę, że jakoby przed laty cygan wszedł do wiejskiej chaty i zaproponował chytrej babie (bynajmniej nie z Radomia), że ugotuje jej zupę z gwoździa. A że się jej nawet skłonił  w progu i powitał ją w Bogu...kurdę, a to zupełnie jak rządząca cygańska obecnie kamaryla. No i dalej było już prosto...gwoździa wsadził do kotła, poprosił o sól, łyżkę masła i garsteczkę ino kaszy. Baba chciwa końca doczekać się nie mogła, a finał był taki jak pisze Fredro dalej: "Cygan wtenczas czas swój zgadł, gwóźdź wydobył, kaszę zjadł".

Oczywiście przy ponad już teraz bilonowym zadłużeniu państwa (nawet nie wiadomo specjalnie u kogo), przy rozpasanej do granic możliwości armii urzędniczej i przy dziurze budżetowej, której łatać łatami OFE i innymi sztuczkami finansowymi się już nie da pomysł ze stuletnimi obligacjami na "dopięcie budżetu państwa" zgoła jest nie głupi i chytrzejszy niż 200 miliardów bab z Radomia.

Wszystko będzie zależne, czy polskie łosie połkną haczyk. Wpierw powinne połknąć te, które najbardziej się darły "Jarosław Polskę zbaw" ...tutaj nota bene nawiązałbym do sceny z filmu "Ogniem i mieczem", gdzie Chmielnicki deleguje poselstwo z listem do Wiśniowieckiego. Przetarg wygrywają te mocno nawalone kozaki, które najbardziej darły się, aby uderzyć "na Jaremo"...

No więc jak wspomina minister Kościński legislacyjnie kocioł z gwoździem będzie narychtowany jeszcze przed świętami, aby rodzinne spotkania świąteczne, słusznie przez złośliwców nazywane politycznymi grunwaldami mogły przetrawić przy wigilijnych golonkach tematykę pewnego jak w ruskim banku wzbogacenia się na tychże obligacjach. 

A po świętach, na nowym roku, wszyscy, którzy czują w sercu patriotyzm i którym w duszy gra retoryka żoliborskiego naczelnika, niechże wykupią obligacje ratując ten kraj przed ruskimi...a jak już spełnią swój patriotyczny obowiązek, to wtedy pan premier wszechczasów Morawiecki przypomni im słowa, które wypowiedział w restauracji Sowa i Przyjaciele...cyt: "najlepszym sposobem zawsze była wojna. Wojna zmienia perspektywę w pięć minut."
I przypomnę, że wojna resetuje wszelkie umowy, nawet stuletnie obligacje..."w pięć minut"...

KOMENTARZE

 • Tak 5*
  "wojna resetuje wszelkie umowy, nawet stuletnie obligacje..."w pięć minut"...

  Obyś był złym prorokiem .

  pozdrawiam :)
 • 5*
  Gdy po raz pierwszy przeczytałem o tym złodziejskim pomyśle musiałem jeszcze kilka razy przeczytać ten sam artykuł bo nie wierzyłem własnym oczom.... Ale wyszło ... że to prawda

  Od tamej pory wciąż zastanawiam się ilu ludzi na taki kretyński pomysł się złapie

  Poza tym z tego co pamiętam to coś podobnego w Naszej Polskiej historii już było
  Kilka, czy może już kilkanaście lat temu był program o spadkobiercach podobnych kwitów walczących w Sądach o wypłaty/zadośćuczynienia/rekompensaty... jak zwał tak zwał - oczywiście bez skutków
  Szczegółów nie pamiętam lecz wydaje mi się ze jedną z podstaw odmów były..... PRZEDAWNIENIA :))

  Ale takie "patryoty" jak husek, P. Agnieszka co za wielką kałużą mieszka, oświecony, brajan ponoć krajan, oskard, i inni pewnie jeszcze miedzy sobą się pobiją kto pierwszy i kto więcej - i dobrze niech płacą na "kryształową kaczkę" :))
 • Po
  Po prostu nie dajcie się nabrać, ja takie obligacje znam, widziałem, mam sprzed stu lat... Pamiątka :)
  *5 Tryb :)
  PS. Idzie wojna? ;)
 • @Trybeus
  POPIS-owy numer , pamiętam jak rudy kombinował .: "Aktywa pasywne mają zacząć pracować, wiążąc przy okazji kapitał prywatny". Donald Tusk No to niedojdy taplają się w tym samym bagienku .Salute 5* .
 • @JimA 18:19:34
  "PS. Idzie wojna?"

  Kryształ żoliborski ściąga złoto do swojej wolski - więc chyba tak

  Ewentualnie przetopią je na jaja większe od strusich i będą próbować wciskać kity że to efekty "naprężeń" "szeregowego posła" - złotej kaczki PRL'u
  Nie takie kity już wciskali
 • @Hades 18:12:07
  Co ty, une tylko tylko gojów będą podpuszczać. Doskonale wiedzą że to następny żydowski przekręt.
 • Wszystkiemu winni Chińczycy!
  Dlaczego?
  Bo rzeczone skarpety są chińskie.
 • Coś dobrej zdradzie
  Zaczyna brakować szmalu, mimo, że jest,, tak pięknie,,. A ten nowy minister z City of London chce powoli kasować gotówkę, to i do skarpet zaczyna sięgać.
 • Nie wszystko wojna resetuje.
  "wojna resetuje wszelkie umowy, nawet stuletnie obligacje..."w pięć minut".

  nie do końca...
  żadna wojna i żadne wydarzenia na świecie nie resetują żydowskich roszczeń...
  Zasada jest prosta co żyd raz sprywatyzuje, podbije, zagrabi to już na wsze czasy stanowi "mienie żydowskiej" którego zwrotu mafia żydowska może się domagać tyle razy ile zechce... i nigdy nie będzie dość.

  Jak USA wyzwolą się w końcu z uścisku mafii żydowskiej .. to będą narażone przez setki lat o oskarżenia o zwrot mienia żydowskiego...
  a w USA wszystko co wartościowe to jest to "mienie żydowskie".
  Podobnie jest w Europie a nawet w Rosji po transformacji Jelcyna.
 • Przeraża mnie pochodzenie Kościńskiego.
  Nie dość że koszerny to jeszcze z Londynu.
  Przecież to całkiem jak Rostowski.

  To niestety pokazuje że PIS w tym zakresie niczym nie różni się od PO.
  Inna retoryka do publiki ale banda żydowskich grabieżców ta sama... no może inna frakcja tej samej bandy.

  To mnie bardzo martwi bo popieram programy socjalne PIS.
  a nie chciał bym zostać pożytecznym idiotą" w rękach PISu.

  Na razie wszystkie zagrożenia ze strony PIS mają charakter potencjalny...
  a programy prospołeczne są realnych fizycznym faktem.
  a do tego pozytywna moim zdaniem walka PIS z "Nadzwyczajną kastą"

  Nie chciałbym zostać "pożytecznym idiotą"....apeluje do PIS nie pozwólcie bym został "pożytecznym idiotą" bo się spalę ze wstydu.
 • @Hades 18:12:07
  Mochery mają w skarpetkach dla doJarka i jego kundeli dooolaaarów wagony.
 • @Hades 18:48:51
  ... to złoto to na poratowanie jotpemorgana jak się będzie składał po kolapsie dojczebanku... - podobno, tak słyszałem.
  Czy tow. Kościński nadal upiera się przy likwidacji gotówki?- być może mam jakieś stare info --- z 07 grudnia- ?
 • @Oscar 08:46:02
  "Nie wszystko wojna resetuje.
  "wojna resetuje wszelkie umowy, nawet stuletnie obligacje..."w pięć minut".

  nie do końca...
  żadna wojna i żadne wydarzenia na świecie nie resetują żydowskich roszczeń..."
  ... no tylko kto?! udowodni, że te banki i inne były żydowskie?! :)- dzisiaj to teoria spiskowa a w przyszłości "Prawda Historyczna"? Umowa jest nieważna jeśli jedna strona drugą wprowadza w błąd- nawet co do nazwy, pochodzenia, właściciela itd...: np. dojcze bank- no to chyba niemiecki?- nie?, NBP- to bank polski...?
  ... no i dlatego u nas mamy też morgana...- tu nikt nic nie ukrywa- to by pasowało do Pana teorii.
  Pozdrawiam
 • @JimA 10:54:29
  ten wątek można pociągnąć dalej...
  (umowa nieważna gdy jedna ze stron prowadza w błąd ...)

  np OFE i obietnice emerytury pod palmami... okłamano emerytów ..umowa nie ważna... firmy okradające emerytów powinny oddać ukradzione emerytom pieniądze.

  Wielkie prywatyzacje mające usprawnić gospodarkę i poprawić poziom życia... jedno wielkie kłamstwo .. umowa (umowy prywatyzacyjne) nie ważne.

  Umowy wyborcze ... jedno wielkie kłamstwo w przypadku PO umowy nieważne PO won...

  Solidaruchy jako całość umowa społeczna o godnym życiu i bezpiecznej przyszłości... jedno wielkie kłamstwo...solidaruchy won do kryminału.

  Umowa społeczna z wymiarem sprawiedliwości że ma być niezależny i obiektywny... KŁAMSTWO dzisiaj każdy to widzi...że to bezkarna mafia degeneratów moralnych bo bezkarność degeneruje moralnie a bezkarność absolutna degeneruje absolutnie.....
  ... wszyscy won.... opcja zerowa...
  Umowa którą w imieniu Narodu zawiera Prezydent jest nieważna..
 • @Oscar 11:25:44
  ... cd
  Konstytucja to forma umowy władzy z narodem...
  Wg Konstytucji Polska miała być państwem demokratycznym .. a nie jest... bo państwo w którym rządzi znikoma mniejszość narodowa (mafia żydowska) wspólnie i innymi mniejszościami (Niemcy, banderowcy)
  nie państwem demokratycznym z definicji.

  Media.. nie pisana (a może pisana) umowa między mediami a Narodem jest taka że media będą rzetelnie informowały Naród o wydarzeniach na świecie..... a wszyscy wiemy że media bezczelnie okłamują Naród w celu nakłaniania go do podejmowania decyzji szkodliwych dla Narodu (propaganda, nagonki medialne, reklama...)
  wszystkie kłamliwe media won....

  itd .. itp.
 • @Oscar 11:31:53
  Właśnie, właśnie... wszystko to generuje: nieposłuszeństwo obywatelskie- czyli wypowiedzenie umowy ze strony społeczeństwa i w konsekwencji wypowiedzenie posłuszeństwa... chaos, anarchię... lub poważne zmiany w kierunku systemu referendalnego, czyli i tak do momentu jakiegoś sensownego i akceptowanego przez społeczeństwo aktu- systemu- anarchia i chaos. Być może od dawna zaplanowane... Stan wojenny? znowu?
  ... nie wiem, czarno to widzę, a lekarz mi zabronił tak się tropić.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:11:38
  A w przekrętach są The best ! A gdy grunt po stopami im się pali to zwiwf do tel avivu
 • @Oscar 11:31:53
  PO-d-PIS-uje się 4 rękami a nawe 8 mioma że oni są niszczyciele Polski. Juz sprowadzili 3 milionów banderowców Turków Hindusów i innych.
 • @Oscar 11:31:53
  "Wg Konstytucji Polska miała być państwem demokratycznym .. a nie jest.."
  Jak "nie jest" - właśnie że jest! - Przecie "demokracja to rządy hien nad osłami" - więc i Polska JEST państwem demokratycznym!

  Pan kolejny , któremu "przestawiono" rozumienie znaczenia słowa "demokracja" i chce czego wydumanego przez różnej maści doktrynerów? :-)
 • @adam54 15:14:53
  Demokracja pochodzi od "demos" czyli lud, naród, hołota, pospólstwo, ...
  W Polsce ten lud (demos, pospólstwo...) nie mają władzy ..oni podlegają
  władzy zdrajców wrogów Narody Polskiego..

  W Polsce nie ma demokracji, na zachodzie nie ma demokracji, w USA nie ma demokracji... wszędzie są zdegenerowane systemy dyktatury mafii żydowskiej z udziałem lokalnych zdrajców.
 • @Oscar 15:28:29
  Nie ważne od czego pochodzi, ważne czym jest!
  A to czym jest, już wieki temu określił niejaki Arystoteles.

  A poza tym…."W Polsce ten lud (demos, pospólstwo...) nie mają władzy"
  Władza - panie szanowny - jest to relacja pomiędzy ludźmi , bądź grupami ludzi , polegająca na tym że ,ten "mający władzę" potrafi wymusić zachowanie, tego "pod władzą", zgodne ze swoją wolą , mimo sprzeciwu tego "pod władzą".
  Tak więc, jeśli demokracja miałaby oznaczać władzę tego "ludu (demos, pospólstwo...)" czyli wszystkich, to kto miałby być pod władzą ? nikt ??
  Określenie że "demokracja to władza ludu" to absurd logiczny, którym karmiony jest "lud, naród, hołota, pospólstwo, …" :-)
 • Wojna
  niczego nie resetuje.
  Obligacje są nadal wymagalne, ale co z tego, jak nie zostaną wykupione, bo nie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930