Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
407 postów 8920 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - Kogut polski, niekoszerny, heteroseksualny...rasa górska

Hattrick Kaczyńskiego, czy kalka Protokołów Mędrców Syjonu?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Często propisowskie media tzw "niezależne" zaliczały tzw Protokoły Mędrców Syjonu do tzw "carskich fałszywek"...

 Często propisowskie media tzw "niezależne" zaliczały tzw Protokoły Mędrców Syjonu do tzw "carskich fałszywek". Nie będę dziś analizował kto wyprodukował owe Protokoły choć sznyt mentalny tego słowa pisanego raczej typowy jest dla tzw żydów, raczej skupiłbym się na podobieństwach niektórych zapisów Protokołów do działań obecnego rządu, a i także kampanii wyborczej.Tutaj zaznaczę, że nie biorę w żadnym wypadku pod uwagę skompromitowanej prusackiej kamaryli niejakiego Schetyny, która raczej powinna z automatu być rozlokowana po oddziałach Specjalistycznego Centrum w Tworkach. Dlaczego jeszcze nie jest, tego nie wiem.

Co cwańsi członkowie PO pokroju kameleona Gowina już dawno rejterowali się, aby umościć sobie mięciutkie gniazdko na łonie żoliborskiego prezesa w ramach tzw "jednoczenia prawicy". Trzeba dodać, że proces tzw "jednoczenia prawicy" spowodował także zresetowanie, albo raczej odpuszczenie grzechów dla grupy tzw "ziobrystów" pod dowództwem Zbigniewa Ziobry. Przypomnę, że "ziobryści" onegdaj w 2011 roku zbuntowali się i powiedzieli "non serviam" i opuścili żoliborskiego prezesa, zakładając własne, partyjne poletko pod nazwą Solidarna Polska.

Abolicja odpuszczenia grzechów objęła nie tylko dawnych platfusów oraz buntowników, ale i także i ludzi dawnej wierchuszki partii PZPR, choćby pana Piotrowicza, który podczas stanu wojennego sporządził akt oskarżenia przeciwko działaczowi opozycyjnemu, a który w 2015 roku startował jako...uwaga (!) bezpartyjny kandydat z listy PiS-u. Niezła woltyżerka polityczna...tutaj to temat rzeka, a chciałbym jednak trzymać się tematyki Protokołów.

Od czterech lat to doborowe towarzystwo tzw "zjednoczonej prawicy" pod władzą prezesa wszechczasów Jarosława Kaczyńskiego rządzi samodzielnie, ale i od jakiegoś czasu w kampanii wyborczej duraczy obietnicami, które są miłą wonią dla ciemnego luda, a która to woń zupełnie jak zasłona dymna nie pozwala wyborcom PiS dostrzec tworzenia kolejnych proregatyw dla żydów. Nie pozwala spostrzec także prymitywnego budowania narracji według której  mamy jakieś wspólne dziedzictwo "tysiącletniego współżycia żydów z Polakami".

Zobaczmy... tzw "hattrick" Kaczyńskiego, jak zwał tak zwał, czyli podniesienie płacy minimalnej do 4 tys złotych w 2023 roku, oraz zrównane z rolnikami UE dopłat dla rolników, oraz druga trzynastkę dla emerytów. Niby korzystne, ale w pierwszym wypadku powoduje chytre podniesienie składek zusowskich, czyli tak de facto większe okradanie pracownika na tzw składkę, zwiększenie kosztów pracy i pompowanie w zusowskiego trupa większych pieniędzy. Co do dopłat dla rolników, to niestety dopłaty działają tak, że jak ktoś dostaje pieniądze za darmo, to nie będzie nic uprawiał, wystarczy, ze skosi trawę...tym sposobem doprowadza się do niedosytu płodów rolnych na rynku, a co za tym idzie podniesienie cen. 
Dla zwykłego zjadacza chleba oznacza to zaciskanie pasa, dla państwa większe wpływy VAT z powodu drożejących produktów rolnych. Jeśli chodzi o drugą "trzynastą emeryturę", to nie bądźmy naiwni, niech każdy emeryt przeliczy ile podatku od jego emerytury w ciągu roku zabiera rząd i zobaczy że pierwsza trzynastka jest z podatku sciąganego z tejże, a jeśli rząd rzuci drugą trzynastkę, to z nawiązką odbierze ją sobie w podatku VAT, a choćby z leków i drogiego jedzenia. 
Uważam, że jest to karygodne, aby z emerytur, czyli owocu całego życia pracy opodatkowanego praktycznie 50 procentowymi daninami jeszcze zabierać podatek...

Zerknijmy jednak do Protokołów i porównajmy z "hattrickiem Kaczyńskiego"...na dziś wystarczy jeden paragraf...

Protokół VI
§ 7. Podniesienie płacy zarobkowej i podrożenie artykułów pierwszej potrzeby
Podniesiemy płacę zarobkową, co jednak nie przyniesie żadnej korzyści robotnikom, bowiem jednocześnie wywołamy drożyznę artykułów pierwszej potrzeby, spowodowaną rzekomo upadkiem rolnictwa i hodowli. Oprócz tego podkopiemy zręcznie i głęboko źródła wytwórczości, przyzwyczaiwszy robotników do anarchii i nadużywania napojów wyskokowych, jednocześnie zaś zarządzimy wszelkie środki do wyzucia z ziemi wszystkich gojów inteligentnych.

Więc prezes przeczytał Protokoły Mędrców Syjonu i albo miła jest mu retoryka "carskiej ochrany", albo garbatonosy podrzucają mu kalki, magiczne zwoje oparte na talmudzie, aby duraczyć nadwiślańskich gojów swoim "hattrickiem"...dodam jeszcze, że obecnie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa proponuje kasę dla tych, którzy zlikwidują gospodarstwo rolne. 

Na dziś wystarczy ten jeden paragraf...dodam, że Protokoły Mędrców Syjonu ukazały się pierwszy raz w 1903 roku na łamach petersburskiego czasopisma Russkoje Znamia, oczywiście uznane za "antysemickie"...aha...


KOMENTARZE

 • @ Trybeus
  "... zarządzimy wszelkie środki do wyzucia z ziemi wszystkich gojów inteligentnych."

  To zrealizowano w 1944 roku dekretem PKWNu, żydowskiej jaczejki, nasadzonej tu przez sowiety. Wszystkie rządy III RP podtrzymały ten rabunek Polaków. Kaczyński też - jak najbardziej.
 • @ Autor
  "Podniesiemy płacę zarobkową, co jednak nie przyniesie żadnej korzyści robotnikom, bowiem jednocześnie wywołamy drożyznę artykułów pierwszej potrzeby..."

  Aż nie wiem co napisać. Tym cytatem w odniesieniu do polityki pis wgniotłeś mnie Trybeusie w składany taboret... i coś czuję, że ten stan potrwa "trochę" dłużej. Nie wiem kiedy się ogarnę.


  5* - bezapelacyjnie.
 • @KOSSOBOR 00:37:04
  :-)

  Ale dawno Pani nie "widziałem".

  "Wszystkie rządy III RP podtrzymały ten rabunek Polaków. Kaczyński też - jak najbardziej."

  Nie wiem jak daleko trzeba byłoby się cofnąć w historię Polski, żeby znaleźć coś pozytywnego w tym temacie. Jedynym pewnym pod tym względem okresem wydaje się na pierwszy rzut oka być I RP, z tą oczywiście poprawką, że za naród szlachta uważała samą siebie.
  Ale oczywiście w porównaniu z tym co jest teraz to należy stwierdzić, że nawet chłop pańszczyźniany (wiem, przykład nieszczęsny) miał swoją chałupę bez kredytu na 30 lat...

  Ukłony
 • Czy czasem nie piszesz nowych protokołów mędrców ?
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  bo cała twoja argumentacja jako żywo przypomina tę bRZydacką.

  Zapytaj wszystkich, kto nie chce podniesienia pensji? Kto się sprzeciwi podwyżce?

  To co martwi, to to, że płaca minimalna ma być podwojona, a emerytury nie, wzrost tylko o 8%.

  Ale to odpowiada mędrcom neonu24. Wielu tu takich, co nie chcą płacić na ZUS, i tym samym skazać emerytów na śmieć ekonomiczną.

  Większość polskiego społeczeństwa tak naprawdę niewiele różni się od nazistów. Wygubić wszystkich, na których musimy płacić kasę, nam będzie lżej, a i świat będzie piękniejszy. Oto kredo nenonowych mędrców, żadni obcy, syjonistyczni, nie są nam potrzebni.
 • "Hattrick Kaczyńskiego, czy kalka Protokołów Mędrców Syjonu?"
  -----------------
  Niezależnie od tego - jak wyżej - mamy do czynienia z siarczystym tańcem czarciego pomiotu na trupie Polski - gdzie sieroty po zamordowanej Polsce mogą się tylko z przerażeniem - temu przyglądać.
  Działania okupujących atrapę Polski - w kierunku zwiększenia inflacji w taki sposób aby niemyślący tubylcy (sieroty po Polsce) byli tym niecnym działaniem zachwyceni - ma także na celu zneutralizowanie oszczędności - jakie sierotom po Polsce udało się uciułać - odejmując sobie od ust.
  Wniosek?
  Nienawiść czarciego pomiotu do Polaków i wszystkiego - co z Polską i Polakami się kojarzy - jest tak ogromna, że czarci pomiot nie spocznie, póki nie wykończy ostatniej sieroty po Polsce na tej Ziemi - o ile Bóg na to owemu - czarciemu pomiotowi - pozwoli.
  Na koniec - niejaki marksista Balcerowicz - mógłby się uczyć od obecnej ekipy przy korycie - jak się pozbawia tubylców oszczędności w atmosferze niemal - bydlęcej euforii.
 • @Autor
  W niedawnej notce napisałem, że największa batalia między zwolennikami rzeczypospolitej a Jej wrogami odbędzie się na polu spłaszczania dochodów. Chodzi o likwidację kominów płacowych i podwyższanie najniższych płac.

  Obecna sytuacja - obietnice PiS idą w tym kierunku. Problemem jest inflacja, o której nic nie wspomina jeden kogut z zapyziałego kurnika. (Nawet podobno lokalne kury już się za nim nie oglądają .)


  Pytanie: czy ten kogut bierze 500+ na swoje kurczęta i z tej racji tak gdacze na PiS?

  Jakiej jest nacji i jaką opcję rozwojową zakłada: sprzedaż resztek majątku i emigrację, czy też jednak chce tu zostać?


  PS. Podobno jeden kogut zadziobał swoją właścicielkę, która mu żarcie dawała? No i poszedł pod nóż.
 • @KOSSOBOR 00:37:04
  Reforma rolna była odebraniem ziemi Polakom ?
  Komuś coś ciężkiego na głowę chyba upadło.
  Przekazanie latyfundiów KK chłopom to odebranie ziemi Polakom ?
 • @Jasiek 02:16:26
  Pogubiłeś się Jasiek.
  "Podniesiemy płacę zarobkową, co jednak nie przyniesie żadnej korzyści robotnikom, bowiem jednocześnie wywołamy drożyznę artykułów pierwszej potrzeby..."

  To zdanie jest nieprawdziwe w warunkach UE i połączonych rynków praktycznie bez barier.
  To zdanie mogło by być prawdziwe dla rynku odizolowanego na którym zwiększono ilość pieniędzy bez wzrostu produkcji dóbr...ale w warunkach widocznej nadprodukcji dóbr w Polsce i w całej UE oraz w Chinach gdyby czegoś zabrakło ... inflacja czyli wzrost cen jest wykluczony...może być tylko chwilowy do czasu poszerzenie kanałów dopływu dóbr na rynek...(polskiej nadprodukcji, nadprodukcji UE oraz Chin).

  Moim zdanie oferta PIS jest bardzo pożyteczna dla Narodu Polskiego.
  Można się zastanawiać nad innymi mechanizmami poprawy poziomu życia Polaków ... ale to wtórny problem... PIS oferuje krok w dobrym kierunku a kierunkiem tym jest poprawa poziomu życia Narodu Polskiego...

  Po h... j Polakom rządy które takiego celu nie realizują ?
  Rządy które takiego celu nie realizują to rządy anty narodowe...po h..j one polakom ?

  Inne metody poprawy bytu Polakom to zamiast dwóch trzynastek raczej obniżenie podatków emerytom..lub ich likwidacja dla emerytów.
  (kilka milionów kont do rozliczania mniej dla US)
  Emeryci powinni dostawać emerytury bez opodatkowania oraz bez opłaty ZUS... i tak je wydadzą na konsumpcję czyli na VAT oraz na pobudzenie gospodarki (produkcję dóbr konsumpcyjnych).
 • @Autor
  Syjonistyczna ręka, syjonistyczną rękę myje.
  Olewając tymczasowych władców Polin, pan Trump przysłał do PiSiorków pana Pence'a, aby ten wybił ze łba Dudzie chęć opodatkowania podatkiem cyfrowym takich syjonistycznych instytucji jak pejsbuk, czy Google.Sam Trump nie musiał się osobiście fatygować, aby uszczuplić polski budżet o 215 (lekko licząc) milionow dolarów rocznie.
  Jakaś mucha z kancelarii dudowej powiedziała tak:
  "To jest wątek ogólnej pochwały tego, jak w Polsce jest prawidłowo zbudowany system podatkowy, jak nasze obciążenia fiskalnie nie hamują możliwości inwestowania w Polsce".
  Ktoś może mi wskazać jakich inwestycji w Polsce dokonują pejsbuk, czy google?
  Caly projekt o opodatkowaniu niektórych usług cyfrowych, bedący pochodną dyrektywy Komisji Europejskiej poszedł do kosza., ale pan Pence poklepał Dudę po plecach za to.
  Ciekawe, czy w stosunku do polskich firm podatek nie zostanie zastosowany?
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:14:23
  Inflacji nie będzie w obszarze dóbr konsumpcyjnych...
  bo tynki są połączone z UE i z Chinami i żadnych dóbr nie może zabraknąć...choćby płace wzrosły i 2-3 razy...popyt zostanie zaspokojony z UE i z Chin (a i Polska ma nadprodukcję).

  Wzrosną ceny dóbr trwałych których zaimportować się nie da...
  wzrosną np ceny mieszkań bo popyt się nagle zwiększy..
  wzrosną ceny wynajmu to też popyt się zwiększy...bo ludzie będą mieli więcej pieniędzy... przy czym wzrost emerytur nie spowoduje popytu na mieszkania.. emeryci już mają mieszkania...
 • @Jan Twardowski 09:32:54
  a kopnął byś w d..pę konia gdyby ci koń zagwarantował że kopnie cię również w twoja d..pę ?
  Ja bym nie kopnął...wolę żyć dla Polski niż gnić nawet pod jakimś pomnikiem.

  Twardość jest skazana tylko przy rżnięciu... sympatycznych koleżanek..
  w życiu ważna jest elastyczność..."ugiąć się ale nie dać się złamać.."
  to jakaś Chińska mądra doktryna...
 • @interesariusz z PL 07:57:07
  "Zapytaj wszystkich, kto nie chce podniesienia pensji?"

  1. Jak myślisz, ile firm padnie przez taki "ukaz" pislamistów?
  Nie myślisz, że tak naprawdę chodzi o wykończenie polskich MiSP?

  Ile pensji zatem nie wzrośnie a zupełnie zniknie?

  2. Pamiętasz jakie są wnioski z krzywej Laffera?

  Punkty 1 i 2 należy traktować łącznie. Takie podejście rozwiązuje także problemy z.... demografią, żeby miał kto utrzymywać tych, których polskie społeczeństwo, Twoim zdaniem w większości niewiele różniące się od nazistów (tym mnie wk...) , chce wygubić.

  Ale nie przychodzi Ci do głowy kretynsko prosta konstatacja, że to państwo jako organizacja jest jak totalnie popier... naziol, a Polska zmienia się w.... polski obóz zagłady? W czyim interesie? Pozornie w niemieckim, ale jak się weźmie pod uwagę "harcliź wilkomen" i to jak również Amerykanie zaczynają dziadzieć, to sprawa z tym co napisał Szanowny Demonkracja trochę Ci się rozjaśni.

  Zawzięcie pozdrawiam.
 • @demonkracja 08:26:05
  "Nienawiść czarciego pomiotu do Polaków i wszystkiego - co z Polską i Polakami się kojarzy - jest tak ogromna..."

  "Mała" poprawka: do każdego narodu, oprócz "eity" "wybranego"
  Reszta się zgadza.

  Pozdro!
 • @Oscar 09:28:36
  "To zdanie jest nieprawdziwe w warunkach UE i połączonych rynków praktycznie bez barier."

  Że jak? ;-)
  Oscar, tu Huston? Gdzie odleciałeś? ;-)
 • @Oscar 09:37:51
  Ja po prostu unikałbym kontaktu z koniem, wiedząc, że może mnie kopnąć.
  Co do mądrości chińskich, to Duda już dawno się złamal, albo raczej sflaczał.
  Chciałbym bardzo zobaczyć odporność Dudy na zginanie i łamliwość podczas spotkania z Putinem w cztery oczy. Obawiam się, że bardziej wskazany byłby pomiar na jego szczelność.
 • @Oscar 09:28:36
  ... co do narzekań "biznesu" że PIS rozdaje pieniądze biednym .. zamiast wspierać biznes...
  to idiotyzmy ewidentne...

  Jak ludzie będą mieli pieniądze to na co je wydadzą ?
  na jakieś dobra .. a kto te dobra wyprodukuje ? no jakiś biznes...
  czyli więcej pieniędzy u ludzi to wzrost koniunktury dla biznesu...
  wzrost produkcji, wzrost sprzedaży usług...cała gospodarka zaczyna się mocniej kręcić bo kręci się w niej więcej pieniędzy...

  PIS robi moim zdanie bardzo mądrze... wpuszczając pieniądze na rynek poprzez sfery najbiedniejsze bo te pieniądze nakręcą koniunkturę na produkcję dóbr powszechnego użytku...
  Gdy wpuścić te pieniądze w biznes to pieniądze wypłynęły by za granicę na konta lub na dobra luksusowe...a żadne rozkręcenie koniunktury.. nawet gdyby te pieniądze poszły na inwestycje to bez koniunktury popytu inwestycje w produkcję są bez sensu..
  Nic tak nie rozkręca biznesu jak popyt ze strony rynku...
  a PIS ten popyt kreuje.
  .. i widać po 500+ że ta metoda działa...(deficyt budżetowy spada radykalnie)... PIS robi kolejny krok po pozytywnych wynikach z działania poprzedniego kroku (500+)
  Przed PISem jeszcze kilka takich kroków zanim dojdziemy do ekonomicznych ograniczeń..

  To tylko ekonomia...
 • @Jan Twardowski 09:50:59
  "Co do mądrości chińskich, to Duda już dawno się złamal, albo raczej sflaczał.
  Chciałbym bardzo zobaczyć odporność Dudy na zginanie i łamliwość podczas spotkania z Putinem w cztery oczy."

  Wystarczył telefon od makreli....

  Pozdro!
 • @Oscar 09:52:24
  "PIS robi moim zdanie bardzo mądrze... wpuszczając pieniądze na rynek poprzez sfery najbiedniejsze bo te pieniądze nakręcą koniunkturę na produkcję dóbr powszechnego użytku..."

  Z portugalskiej biedronki, niemieckiego lidla, francuskiego oszona czy z wyspowego tesko. A Polski rolnik ma oddać ziemię za pieniądze...
 • @Jan Twardowski 09:50:59
  jak nie na konia (USA) to na kogo byś postawił jako na parasola na Niemców, banderowców ...bo na Putina nie wolno (natychmiastowa egzekucja zorganizowana przez "konia"... patrz Lepper, Piskorski )

  Koń jaki jest każdy widzi.. i każdy się boi...
 • @Jasiek 09:59:26
  Jasiek biedronka czy Tesco to inny problem .. tu zgoda trzeba Polskich sieci dystrybucji żywności...

  To kolejne zadanie już uderzające wprost w okupantów Polski..
  z nimi PIS nie wygra tak łatwo.. jak nie wgrał z "nadzwyczajną kastą"

  a podniesienie poziomu życia Polakom jest mniej kontrowersyjne.
  Koncerny się nie wycofają bo i tak ciągle mają w Polsce gigantyczne nadzwyczajne zyski z taniości siły roboczej i siła jest już wykwalifikowana i na wysokim poziomie.
  Drobne Polskie firmy odczują na chwilę zmianę płacy minimalnej ale natychmiast wzrosną im obroty bo wzrośnie popyt na rynku i to się skompensuje... będą miały większe obroty ...
  to oczywiście statystyka...
 • @Oscar 09:52:24
  Skąd PiS posiada środki na cały program rozdawniczy?
  Jeżeli pochodzą one z JP Morgan, to ekonomia mówi, że kiedyś należy będzie je zwrócić..
  Może potrafisz wskazać skąd pochodzą te środki jeśli nie z Morgana zainstalowanego przez pana Morawieckiego w Polsce?
  Rzecz w tym, że działania PiS, które tak zachwycaja, mialyby sens, gdyby srodki, o których mowa, pochodzily z budżetu.
 • @KOSSOBOR 00:37:04
  Akurat reforma rolna, była wręcz niezbędną. Choć powinno się ją zrobić inaczej. Ale ziemiaństwo w II RP nie zgodzilo się na to. Nie chcieli nawet reformy za odszkodowaniem. A odszkodowania, o ile byłyby dobrze wykorzystane, to pomogłyby stworzyć polską klasę przemysłowców. Ale ziemianie w swojej masie mieli gdzieś ogół narodu.
 • @interesariusz z PL 07:57:07
  Jeżeli coś jest podnoszone sztucznie, to pracodawcy przerzucą taka podwyżkę na klientów, ceny wzrosną i zarobi tylko reżim na vacie
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:14:23
  Ale podwyzka płac robiona sztucznie, bo tym są takie zapowiedzi, spowoduje wzrost cent. Skoro w Biedronce kasjerki dostaną po 4000 zł (zresztą, w mojej okolicy mają już po 3500zł brutto) to właściciel przerzuci to na klientów. I na jedno wyjdzie. Kaczyński to ekonomii uczył się chyba w Hogwarcie.
 • @Oscar 09:33:46
  Bzdura. Obecnie pietruszka kosztuje około 20zł i to się utrzymuje dłuższy czas. Inne dobra też wciąż drożeją. A, pewnie staniały lokomotywy
 • @Oscar 10:00:48
  Skończyłbym z hazardem, a pieniądze, które bym w ten sposob zaoszczędził, zainwestowalbym we wlasny dom. W rodzinny budżet innymi słowy.
  Obrońcy Troi też widzieli jakim koń jest i dopiero potem się okazało, że to Koń Trojański :)
  Czy sądzisz, że koń, ten z Ameryki, obroni nas przed Niemcami?
 • @Jasiek 09:42:55
  Oczywiście. Wyobraźmy sobie sklep na wsi. Właściciel i jeden pracownik. I pracownik zostanie zwolniony, bo właściciela nie będzie stać na pracownika.
  PiSlamiści ekonomi uczyli się w szkole magii w Hogwarcie, chyba?
 • @Oscar 10:10:00
  Próbuj gospodarować budżetem domowym, tak jak PiSlamiści (i ich poprzednicy) gospodarują budżetem państwa. Szybko skończyłbyś pod mostem.
 • @Oscar 10:10:00
  "Jasiek biedronka czy Tesco to inny problem .. tu zgoda trzeba Polskich sieci dystrybucji żywności..."

  Polskie firmy są likwidowane przez... politykę mafii magdalenkowej.

  "Drobne Polskie firmy odczują na chwilę zmianę płacy minimalnej ale natychmiast wzrosną im obroty ..."

  Do tego stopnia, że najpierw się rozlecą.
  Trzeba będzie zrzucać zamrożone dziki, to się zrzuci. Trzeba będzie dać kasę na likwidację gospodarstw (drobnych firm) to się wydrukuje.
  Trzeba będzie w jednym dniu zgłosić projekt ustawy napisanej przez mossad, przeprowadzić wszystkie czytania i głosowania w sejmie i senacie oraz podpisać przez prezydenta to się to zrobi. W jeden dzień....
  I Polska zmieni się w polin.
 • @Jan Twardowski 10:14:12
  Nie wiem...
  Trzeba zajrzeć do budżetu tam powinno być wszystko wyszczególnione...
  a budżet ma być BEZ DEFICYTU.

  Więcej pieniędzy na rynku to większe wpływy do budżetu...
  mądrzy ludzie udowadniają że Polacy zwracają do budżetu ok 70% pieniędzy które wydają (VAT, PIT, CIR, ZUS, akcyzy różne..).
  czyli aby wpuścić np 100 mld zł trzeba mieć własnych tylko 30 mld reszta to wróci do budżetu w postaci podatków.
  Program PIS ma kosztować chyba ok 40 mld czyli PIS potrzebuje na to 12 mld...tyle to wysupła zwłaszcza na uszczelnianiu VATu...
  może jeszcze coś uszczelni (np unikanie podatków przez wielkie koncerny) ...

  PO prowadzi politykę zwijania się rynku (wysuszanie z pieniędzy a tym samym spadkiem wpływów do budżetu) a PIS wprost przeciwnie politykę rozwijania rynku ...(dolewanie pieniędzy na rynek a rynek się odwdzięcza natychmiastowym wzrostem...i zwiększonymi wpływami do budżetu).

  To dwa przykłady dodatniego sprzężenia zwrotnego (zwijanie rynku oraz dynamiczny wzrost rynku).
  jak każde dodatnie sprzężenie zwrotne rynek idzie aż do ściany...
  w pierwszym przypadku jest to kryzys deflacyjny....
  w drugim przypadku jest to kryzys inflacyjny.

  Trzeba uważać by w drugim przypadku nie dojść do ściany (bo wybuchnie inflacja) ale przyhamować wzrost tuż przed tą ścianą.
  Dzisiaj w Polsce do ściany daleko...ściana jest przy poziomie zarobków
  ok 0,7-0,8 zarobków w Niemczech...czyli ok 3 razy więcej niż obecnie w Polsce.... i o tyle PIS może podnieść Polakom zarobki.. ale powoli w małych kroczkach by gospodarka nadążała za zmianami..

  PIS moi zdaniem dobrze kombinuje..
 • @Wican 10:22:21
  Jak jest nadprodukcja, a jest, to nikt nie podniesie ceny.. bo wyleci z rynku...a nadprodukcja jest i w Polsce i w UE i w Chinach...
  importerzy nie śpią...
 • @Wican 10:27:49
  a zastanawiałeś się jak działają małe firmy w Niemczech ?
  Przecież tam muszą płacić 4 razy tyle co w Polsce ... i nie bankrutują ?
  a Niemieckie "biedronki" też płacą 4 razy tyle kasjerkom a ceny w Niemczech wcale nie są wyższe niż w Polsce.

  Jak to jest możliwe ?
  Zastanawiałeś się nad tym ?
  Pomyśl.
 • @Oscar 10:34:06
  "Jak jest nadprodukcja, a jest, to nikt nie podniesie ceny.."

  No ale ciągle rosną....
 • @Jasiek 10:31:00
  5*
 • @Jasiek 09:42:55
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  A czy ja napisałem, że jestem zwolennikiem podniesienia pensji ?

  Akurat ta zapowiedź, to i populizm, i demagogia.

  Ponadto, najpierw zabijano firmy państwowe ograniczając pensje, teraz twoim zdaniem, zabiją firmy prywatne, podnosząc pensję.

  Najgorsze jest robienie społeczeństwa w przysłowiowego konia.

  Ponadto, skoro jesteś tak rezolutny, odpowiedz, dlaczego owe MiSP są tak marne, że muszą wykorzystywać pracowników, płacąc im grosze

  https://interesariusz.neon24.pl/post/150596,quo-vadis-vox-populi-8-wojna-o-nasze-dusze
 • @Jasiek 10:43:41
  To Jasiek ktoś kłamie na temat inflacji ?
  Oficjalnie inflacja wynosi 2,5%

  To jest ta inflacja czy jej nie ma...
  Kto tu kłamie ?
 • @Oscar 10:41:57
  "a zastanawiałeś się jak działają małe firmy w Niemczech ?
  Przecież tam muszą płacić 4 razy tyle co w Polsce ... i nie bankrutują ?"

  4 razy tyle?
  Nominalnie płacą mniej więcej tak samo - w Polsce ok 1500 i w Niemczech ok 1500 - różnica jest w sile nabywczej waluty. Wprowadzenie euro było korzystne, ale tylko dla Niemiec. Oni tym uratowali swoją gospodarkę zmieniając resztę UE w swoją kolonię....
  Ot, i cały sekret ;-(

  Bardzo dobry przykład podałeś.

  A co do ich bankrutowania, to już chyba z 1/4 obywateli jest obcego pochodzenia. Też się zwijają.
 • @Wican 10:22:21
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  Czy ja dobrze przypominam, że EU ma udział w naszym PoTiU (VAT)?

  Pracodawcy, czyli dawcy roboty bez stosownego wynagrodzenia, dlatego taka przekorna nazwa, zawsze podnoszą ceny do poziomu, do którego się tylko da. To, czy dadzą radę podnieść ceny, zależy od owych klientów, czy będą skłonni płacić więcej.

  Niestety, Polacy to taki naród, który lubi płacić więcej. Powiedziłabym nawet, że najlepszym sposobem pozyskania większej ilości klientów, jest podniesienie cen. Nie wiem, czy jest jeszcze jaki inny kraj, w którym ten paradoks działa.
 • @interesariusz z PL 07:57:07
  Wielu tu takich, co nie chcą płacić na ZUS, i tym samym skazać emerytów na śmieć ekonomiczną."

  I wielu tu takich, co nie mają nic przeciw prezentom w formie emerytur np. Ukraińom.
 • @Wican 10:27:49
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  Już właściciela nie stać na tego pracownika, bowiem klienci wolą kupować w Tesco, czy innym markecie, zamiast w GS.

  To klienci nie chcą wiejskich sklepów.
 • @wercia 10:58:57
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  tylko co emerytury dla Ukraińców mają wspólnego z ZUSem?

  winne są warunki wstąpienia do UE, to nimi naród polski wykończono.

  No, ale prawie każdy Polak chce do Europy. Taki skretyniały naród.
 • @interesariusz z PL 10:50:41
  "Ponadto, skoro jesteś tak rezolutny, odpowiedz, dlaczego owe MiSP są tak marne, że muszą wykorzystywać pracowników, płacąc im grosze"

  Bo mają się marnie. A mają się marnie, bo popyt jest uwalony przez państwo poprzez składkowy system świadczeń, podatek dochodowy, brak Ustawy Wilczka, patologicznie skomplikowane prawo.
  Dlaczego tego nie widzisz?

  "Wielu tu takich, co nie chcą płacić na ZUS, i tym samym skazać emerytów na śmieć ekonomiczną."

  Likwidacja ZUS i wprowadzenie globalnego ustalania świadczeń, Ustawy Wilczka oraz suwerenności monetarnej to wzrost świadczeń dla emerytów i jednocześnie odbudowa demografii.

  "Ponadto, najpierw zabijano firmy państwowe ograniczając pensje, teraz twoim zdaniem, zabiją firmy prywatne, podnosząc pensję."

  Firmy państwowe zabijano wprowadzając popiwek. Pensje ograniczano tłumacząc to impulsem inflacyjnym, a nie zrobiono nic aby powstały firmy prywatne, bo Ustawa Wilczka została praktycznie szybko zlikwidowana, a podatki tylko podnoszono i wprowadzano nowe.
  Jak to się miało skończyć jak nie śmiercią populacji? Polaków w 2100 roku (za 80 lat) będzie tylko 12 mln...

  Już sobie idę.
 • @Oscar 10:51:17
  "To Jasiek ktoś kłamie na temat inflacji ?
  Oficjalnie inflacja wynosi 2,5%"

  A nie oficjalnie?
  Czy wszystko już jasne?
 • @interesariusz z PL 10:58:23
  "Niestety, Polacy to taki naród, który lubi płacić więcej. "

  "Większość polskiego społeczeństwa tak naprawdę niewiele różni się od nazistów. "

  A możesz się w końcu odwalić od Polaków?
 • @Oscar 10:34:06
  UE nie pozwala na zbytnią nadprodukcję. A ceny jednak rosną wciąż.
 • @Oscar 10:41:57
  A wiesz jak działają małe firmy w Polsce? Ja taką prowadzę. Nie korzystam z żadnych dotacji, ani z żadnych pośredników.
  Ceny w Niemczech nie są wyższe? A to ciekawe. Ceny tam jednak wyższe są i wcale nie płacą tam 4 razy więcej. Poza tym, oni na pewne rzeczy to wcześniej zarobili, choćby rabując inne kraja w okresie II wojny.
 • @Jasiek 10:43:41
  Właśnie. Niektórzy przeczą faktom.
 • @Oscar 10:51:17
  Bo staniały lokomotywy? Statystyką wiele rzeczy można uzasadnić. Weź 500 anorektyków i 500 grubasów. Wyjdzie społeczność o znakomitej wadze.
  I nie chce mi się teraz buszować na stronie GUSu, ale w dwóch miesiącach tego roku wyszła inflacja na poziomie 1,5. Tylko 2 miesiące to przyniosły.A w sklepach nic nie tanieje
 • @interesariusz z PL 11:06:21
  To mają wspólnego, że ZUS wypłaca emerytury z odprowadzanych składek. Taki Polak, który pracując przez 30 lat był okradany przez ZUS dla zapewnienia mu starości na minimalnym poziomie i Ukrainiec, który w Polsce przepracował kilka miesięcy i przez te kilka miesięcy odprowadzał składki, też ma prawo do emerytury na minimalnym poziomie.
  O ile Polakowi w ramach tzw. solidaryzmu społecznego, na jakim opiera się system, ZUS ma obowiązek zapewnić starość, bo go łupił przymusowo przez wymagany w przepisach okres, o tyle od Ukraińca nie wymaga się żadnego okresu obowiązkowego łupienia i minimum ma zapewnione przez hojnego kaczora z pisem. Ukraina nie należy do Unii i nie mają do niej zastosowania przepisy UE, dlatego rząd PiS załatwił to umową z Ukrainą.
  Łopatologicznie: jak zwiększa się ilość beneficjentów zusu, to z pustego nawet Salomon nie naleje.
  Pisiory powinny zaczynać oszczędności od siebie. A tu przeciwnie- wzrost biurokracji, wydatki na biurokrację wzrosły prawie o 100%. A pisiory tu przykradną, tam dadzą, nieraz coś załatają. Sobie nie żałują. Państwo z dykty, aparat z żelaza.
 • @interesariusz z PL 10:58:23
  Tak. Nasza składka zależy m.in. od ściągania vatu. Czyli PiS się szczyci większą ściągalnością, aby płacić wyższe składki. Cóż, prounijna partia to Unię będzie wspierać.
 • @interesariusz z PL 10:58:23
  Pracodawcy podniosą ceny do takiego stanu najwżyżej, aż ktoś zechce kupić od nich towar czy usługi. Ale jak ktoś nie był pracodawcą, to nie rozumie takich rzeczy.
 • @interesariusz z PL 11:00:43
  Bzdura. Nie będą do tesco jechać 35 km, ani 10 km do biedronki. Jesteś chyba z dużego miasta, to nie znasz realiów prowincji. Brak autobusów, sporo osób starszych, które nie lubią bez potrzeby (lekarz) ruszać się ze wsi, kupuje na wsiach. Bo tutaj jest pełne partnerstwo klienta i sprzedawcy. Ja też najczęściej kupuję w małych sklepach. A Biedronka i tesco wcale wiele tańsze od małych sklepików nie są.
 • @interesariusz z PL 07:57:07
  "Większość polskiego społeczeństwa tak naprawdę niewiele różni się od nazistów. Wygubić wszystkich, na których musimy płacić kasę, nam będzie lżej, a i świat będzie piękniejszy."

  Wypraszam sobie. Emeryci mogli zadbać o swoje emerytury wybierając mądrych do wladzy a wybierali przez 30 lat byle kogo. Teraz robią z siebie ofiary i chcą aby młodsi zapiepszali na ich emerytury bo "im się należy".

  Trzeba było dbać o kraj w którym się żyje a nie doprowadzać go do ruiny przez 30 lat.
 • @Jasiek 11:15:21
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg

  Popyt uwalony przez państwo? Gdzie Ty żyjesz? Pamiętam, jak na mojej ulicy był wspaniały sklep ze śrubkami. Były w nim wszystkie. Był prywantny. Ale ludzie, zapewne pod państwowym przymusem, woleli jechać do odległej Castoramy, i płacić więcej. Gdy już sklepiku nie ma, Castorama podniosła ceny, a potrzebnej śrubki ze świecą tam szukać, jest parę rodzajów na krzyż.

  Wszystkiemu oczywiście winne państwo, i jego podatki.

  Zapewne państwo nakazało likwidację sklepu.

  Nie, zrobili to klienci, Polacy. Woleli przepłacać w Castoramie, a teraz nie mają już wyboru, i wyboru mieć nie będą.

  Ustawa wilczka to pozwolenie na gangsterkę.

  "Likwidacja ZUS i wprowadzenie globalnego ustalania świadczeń" - czyli ZUS inaczej.

  "nie zrobiono nic aby powstały firmy prywatne" - a jakie firmy widzisz dookoła? Ja same prywatne. Nawet ciepło dostarcza dla miasta prywaciarz.

  Rzecz jest nie w wysokości podatków, tylko w ich głupocie.
 • @Jasiek 11:15:21
  Jasiek co ty wypisujesz ...
  znasz jakiegoś kapitalistę choćby z MISP który nie maksymalizuje zysków ?
  A co oznacza maksymalizacja zysków .. maksymalizacja ceny i minimalizacja kosztów... a pracownik jest kosztem...

  Znasz takiego kapitalistę co jak nie musi to obniży sobie zyski ?
  Statystycznie takich nie ma...
  Statystycznie wszyscy wyciskają "biznesmeni" maksymalny zysk z biznesu na wszystkie możliwe sposoby nawet za cenę zdrady narodowej zatrudniając tańszego Ukraińca.
 • @Jasiek 11:18:53
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  Nie mogę się odwalić, bo sam jestem Polakiem, i mam prawo krytykować współziomków, oskarżać o głupotę i czynienie zła.

  Podtrzymują, że chęć pozbycia się emerytów i kalek z powodów ekonomicznych kojarzy mi się z nazizmem.

  Chociaż naziści eliminowali w pierwszym rzędzie z innych powodów, niż starość.
 • @Wican 11:32:09
  Che, che, raczej rabując teraz. Podobnie jak USraelska mafia, drukując dolary.
 • @wercia 11:37:11
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  Mówimy o Ukraińcach w Polsce, czyli na terenie UE. Dlatego właśnie Ukraińcy mają wsparcie, jakie UE zapewnie imigrantom.

  Polacy powinni się zastanowić, jak bardzo UE ich oszukuje i łupi.

  A że pisiory mają złudną nadzieję, że banderowcy pójdą z nimi na Moskwę, to inna sprawa.

  Ilu Polaków protestowało przeciwko wpuszczaniu Ukraińców do Polski?


  Mnie tam bardziej boli liczba Ukraińców w policji, i innych.
 • @Wican 11:38:59
  Właśnie tak napisałem.
 • @Wican 11:35:59
  Chcesz powiedzieć że w Polsce istnieje deficyt towarów dla ludności ?
  Może już półki zaczynają świecić pustkami bo ludzie mają tyle kasy rozdanej przez PIS Że wszystko wykupują na pniu ?
  .. że produkcja w całej UE i w Chinach nie jest w stanie pokryć braków produkcyjnych w Polsce ?

  Bo inflacja powstaje tylko wtedy gdy produkcja nie nadąża za popytem na rynku..

  Istnieje jeszcze inny mechanizm zaniżania wartości złotówki ..to machinacje banku centralnego i globalnych spekulantów...
  oni potrafią dość mocno manipulować kursem waluty.
  Ja nie obserwuje takich zdarzeń na kursie złotówki do Euro.
 • @Wican 11:41:11
  Rzeczywiście, jestem z dużego miasta, Wratislavii,

  jeśli 50%, 100%, to dla Ciebie mało, to nie mamy o czym rozmawiać.

  Mówimy o artykułach pierwszej potrzeby.
 • Jak manipulowano złotówką.
  https://www.inwestinfo.pl/kursy-walut/nbp/waluta/wykresy/ugw-euro-978.htm?wykres=wszystko

  Na wykresie cena złotego do Euro...
  Widać że do roku 2009 ostro manipulowano złotówką (silne wahania kursu) to oczywiście powodowało gigantyczne zyski dla manipulatorów bo oni znali wcześniej własne zamiary... takie skoki wartości to miliardy płynące do kieszeni manipulatorów na wiele różnych sposobów nie tylko walutowych... Polska była wtedy okradana w taki sposób na miliardy.
  od 2009 do 2015 widać wzrost wartości Euro czyli spadek wartości złotówki ..to efekty polityki PO...po 2015 widać chwilowy spadek Euro czyli wzrost wartości złotówki a potem już praktycznie stała wartość ..
  Inflacji za rządów PIS nie widać.
  Inflację widać za rządów PO od 2008- 20015.


  Sami sobie popatrzcie.
 • Na pocieszenie Jaśkowi...
  .. powiem jakie będą negatywne skutki zwiększenia podaży pieniądza na rynku...
  ...podrożeją "lokomotywy".. lokomotywy rozwoju gospodarczego.
  .. czyli tak jak na zachodzie podrożeją ceny nieruchomości .. bo tych zaimportować się nie da... podrożeją kurorty ale nie za bardzo tych też importować się nie da ale zawsze można pojechać do tańszej zagranicy.

  Mieszkania podrożeją bo więcej ludzi z pieniędzmi będzie chciało je kupić... na zachodzie mieszkania są ok 4 razy droższe niż w Polsce.
  Podobnie jest z wynajmem mieszkań...
  co jeszcze .. ziemia podrożeje .. to też nieruchomość..

  ale batoniki, czekolady, chleb, masło czy piwo albo inne AGD czy RTV .. nie podrożeją... wzrost popytu będzie ale natychmiast wzrośnie produkcja...bo moce produkcyjne są...

  a mocy produkcyjnych mieszkań brak... te moce też wzrosną ale znacznie wolniej ...
 • @Oscar 12:51:25
  .. i jeszcze wzrosną ceny samochodów ale głównie średnio starych... wyższych półek...
  ceny samochodów nowych nie wzrosną (bo import jest nieograniczony)
  Polacy będą kupować nowsze modele kilkuletnie i ich ceny wzrosną...
  a spadną ceny rzęchów ponad 10 letnich..

  Wzrosną ceny biletów do kina .. bo kin się nie zaimportuje a chętnych przybędzie...

  można jeszcze się po zastanawiać się co zdrożeje a co nie może zdrożeć bo import i produkcja utrzymają cenę.

  Na pewno baca będzie bardziej zdzierał z turystów... bo "Taatrów nie zaimportujom hej"
 • @ Autor - 5*
  DK
 • @Oscar 12:01:15
  "a pracownik jest kosztem..."

  A podobno to najcenniejszy kapitał....
 • @interesariusz z PL 11:57:36
  ""Likwidacja ZUS i wprowadzenie globalnego ustalania świadczeń" - czyli ZUS inaczej."

  Ale o ile razy lepiej?

  "Ale ludzie, zapewne pod państwowym przymusem, woleli jechać do odległej Castoramy..."

  A kto im zabrał tyle podatków, że musieli oszczędzać na śrubkach? Castorama?

  "Rzecz jest nie w wysokości podatków, tylko w ich głupocie."

  Niestety, są głupio wysokie. Bardzo głupio.
 • @Oscar 10:51:17
  "To Jasiek ktoś kłamie na temat inflacji ?
  Oficjalnie inflacja wynosi 2,5%"

  Panie, a po ile kartofle ?

  Zdrożały wg Ciebie o 2,5%, może 25%, czy raczej o 250%?
 • @Oscar 12:01:15
  "Znasz takiego kapitalistę co jak nie musi to obniży sobie zyski ?"

  Praktycznie wszyscy kogoś wspierają lub wręcz utrzymują.
 • @Oscar 12:51:25
  ".. powiem jakie będą negatywne skutki zwiększenia podaży pieniądza na rynku..."

  A jakie są negatywne skutki głodu monetarnego?

  Problem w tym, że wszystko trzeba zrobić z głową, a tym na pewno nie jest uwalenie gospodarki podatkami i prawem.
 • @kowalskijan584 11:49:35
  Nie bądź taki cwany.... Twoje pokolenie mimo że ma o wiele, wiele większą dostępność do wiedzy nie postępuje wcale mądrzej. Powiem nawet , że gorzej albowiem może wiedzę zdobyć, ale woli zabawy na fb.
  I Ty będziesz emerytem....
 • @Oscar 13:02:37
  Jak mi po tych podwyżkach skoczy emerytura , to wydam ją na takie cacko
  https://tiny.pl/t1sss
  Tylko 1mln zł. - dam radę.
 • @Jasiek 13:44:06
  Jasiek, inflacja to statystyka a ty wyjeżdżasz z kartoflami...

  susza była a kartofle lubią wilgoć .. a teraz dla kartofli jest sezonowy szczyt cen... młodych jeszcze nie ma a stare już się skończyły..
  wykopki dopiero się zaczną na całego...

  Szczyt na zboża już minął żniwa już były...

  Jasiek nie daj się manipulować manipulantom..
  ty trzeźwy gość jesteś..
 • @Oscar 14:13:01
  "susza była a kartofle lubią wilgoć .. a teraz dla kartofli jest sezonowy szczyt cen... "

  Szczyt, ale w Polsce, a nie w Himalajach.
  A poza tym to Szanowny Interesariusz ma rację z tą całą UE (ja też ;-) )
  Wychodzi nam bokiem. A pis czego chce w tej kwestii?
  Przecież widać jak to się kończy.
 • @Oscar 14:13:01
  "Jasiek nie daj się manipulować manipulantom..
  ty trzeźwy gość jesteś.."

  Dziękuję.
  Ale powiedz, czy zbieżność z protokołami nie jest zastanawiająca?

  Ciekawe czy Szanowny Trybeus znajdzie inne wątki...
 • @zadziwiony 14:10:10
  "Tylko 1mln zł. - dam radę."

  Powodzenia :-)

  Ukłony
 • @Jasiek 14:18:42
  Nie jestem miłośnikiem UE oni na skolonizowali i grabią per saldo.
  Miłośnikiem PIS tez nie jestem...ale oceniam merytorycznie...za i przeciw..

  Życie nie jest czarno białe, jest kolorowe i każdy twór ma jakieś zalety i wady... życie jest jak kobieta czasem ma ładne cycki ale wrednych charakter a czasem odwrotnie..

  Z PIS jest podobnie ...
  nawet z UE tak jest ... UE jest dla nas parasolem przed likwidacją Polski... to zaleta .. ale grabi nas niesamowicie... to wada.
  PO nie ma żadnych zalet .. to banda zdrajców, aferzystów... i nieudaczników.
 • @Jasiek 14:20:21
  zgadzam się że mafia realizuje swój żydowski program zakotwiczony głęboko w żydowskiej wierze... to ich napędza, motywuje... poza wrodzoną kulturową chciwością.

  Ja tylko oceniam pozytywnie niektóre elementy programu PIS a nie wszystkie ich dokonania zwłaszcza te w polityce zagranicznej, historycznej czy w warstwie wyznaniowej..

  Większość jednak ocenia w trybie biało czarnym tak jak Kali ...
  ja umiem pochwalić i żyda i Hitlera i Stalina a nawet Biskupa ... jak jest za co...
 • @zadziwiony 14:01:28
  "Nie bądź taki cwany.... Twoje pokolenie mimo że ma o wiele, wiele większą dostępność do wiedzy nie postępuje wcale mądrzej. Powiem nawet , że gorzej albowiem może wiedzę zdobyć, ale woli zabawy na fb.
  I Ty będziesz emerytem...."

  Ba... myślisz, że tego nie wiem. Dlatego ja na emeryturę nie liczę.

  Co do mojego pokolenia to nie zapominajmy, że wychowywali je dzisiejsi emeryci wyznający kult emigracji ("ten wspaniały Zachód!"), bierności i "tu się panie, nigdy nic nie zmieni,nawet nie próbuj".
  Moje pokolenie jest głupie ale widze, że coraz więcej z mojego pokolenia i młodszych powoli wyzwala się z takiego myślenia (tylko wolno, niestety).
 • @kowalskijan584 14:41:12
  "Ba... myślisz, że tego nie wiem. Dlatego ja na emeryturę nie liczę"

  Wiedz jedno- życie kołem się toczy! Wiem coś o tym!
  Czasami jedno wydarzenie ( nie zawinione przez Ciebie) może pozbawić Cię całego prywatnego zabezpieczenia emerytalnego. Dlatego emerytura państwowa jest bezpiecznym, humanitarnym rozwiązaniem, które w normalnej gospodarce nie jest elementem ją destabilizującym.
  Bez solidarności międzypokoleniowej, społeczeństwo nie będzie normalnie funkcjonowało - będzie jeszcze bardziej drapieżne i bezwzględne.
 • @kowalskijan584 11:49:35
  Nie wszyscy, którzy głupio wybierali, są już emerytami. Ale sporo racji w tym jest, pokolenie JP2 i Solidarności mogło nie dać się wziąć na plewy.

  Zobaczymy, jak mądrze będziecie wybierać WY ? Jak dotąd, nie wydaje mi się, abyście to robili lepiej.

  To wszystko jednak nie oznacza, że nie dzielenie się ochłapami z ameryckiego stołu z emerytami jest coooool. Czy zastanawiacie się, dając się wciągnąć w zdziczenie obyczajów, jaki los czeka Was z ręki waszych dzieci?
 • @zadziwiony 15:16:02
  Popieram takie stanowisko.
  Państwo jest lepszym, pewniejszym gwarantem niż indywidualny los "zaradnego".
  To prawda statystyczna... a nikt nie wie jak potoczą się jego losy zwłaszcza w dłuższej perspektywie....
 • @Jasiek 13:41:59
  Chyba nie zrozumiałeś przykładu.
 • @Oscar 14:29:24
  Oj, oj, UE parasolem przed likwidacją Polski? A kto, jeśli nie UE, zamierza ją likwidować?
 • @kowalskijan584 14:41:12
  Niestety, wiele prawdy jest w tym, że tu się nic nie zmieni, bo nikt, z bardzo nielicznymi wyjątkami, nie chce, aby się zmieniło. Każdy coś tam podkrada, każdy korzysta z jakiś nienależnych świadczeń, i nie chce tego stracić w imię porządku i sprawiedliwości. A że też na zmianie zyska, tego nie widzi. Myślenie boli.
 • @zadziwiony 15:16:02
  Nie tylko "zabezpieczenia" emerytalnego, ale i np. zdolności do samodzielnego życia. Wtedy jest wesoło, gdy się nie ma kasy, a tu doopy podetrzeć się nie da, bo organizm nawalił.
 • @ kończę wymianę myśli pod tą notką
  jakoś wszyscy przekomarzają się na przebrzmiałe tematy,
  a najnowsze oświadczenie polityczne bez uwag
  https://interesariusz.neon24.pl/post/150596,quo-vadis-vox-populi-8-wojna-o-nasze-dusze
  pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 17:25:19
  Miałem na myśli takie "rozbiory" Polskie jakie zaaplikowano Jugosławii.
  Wejście do UE na upokarzających warunkach a może do NATO uchroniło Polskę przez ostrzejszym scenariuszem grabieży ...
  UE jako całość to jednak nie tylko Niemcy...
 • @interesariusz z PL 17:22:48
  Ty za to pozjadałeś wszystkie rozumy:

  "Nie tylko "zabezpieczenia" emerytalnego, ale i np. zdolności do samodzielnego życia. "

  "Podtrzymują, że chęć pozbycia się emerytów i kalek z powodów ekonomicznych kojarzy mi się z nazizmem."

  "No, ale prawie każdy Polak chce do Europy. Taki skretyniały naród."

  "Ustawa wilczka to pozwolenie na gangsterkę."

  Jak się Ciebie zapytałem, czy wiesz jakie są dwa wnioski wynikające z przebiegu krzywej Laffera, to nie napisałeś. Globalne ustalanie świadczeń to dla Ciebie ZUS tylko inny, ale jak bardzo też nie odpowiedziałeś.
  O Ustawie Wilczka już lepiej nic nie pisz. Polska zawsze była i jest w Europie, a to nie to samo co UE....

  Jak tak dalej pójdzie to dostaniesz nagrodę od Tezeusza ;-DDD
 • @zadziwiony 15:16:02
  "Dlatego emerytura państwowa jest bezpiecznym, humanitarnym rozwiązaniem, które w normalnej gospodarce nie jest elementem ją destabilizującym."

  Państwo to My, więc jeśli emeryci wyganiają ludzi na emigrację (czyli umniejszają przychody państwa polskiego bo emigranci płacą podatki nie w Polsce) to niech emeryci nie liczą na solidną emeryturę. Proste. Mniej podatników->mniejsze wpływy->mniej kasy na emerytury.

  "Bez solidarności międzypokoleniowej, społeczeństwo nie będzie normalnie "

  Tylko tymi drapieżnikami są dzisiejsi emeryci, którzy przez 30 lat bezmyślnie wybierali tych samych do władzy a teraz uważają się za "ofiary". Fu!
 • Prezessimus wykorzystuje "Protokoły..." małpując Piłsudskiego, Marksa i Lenina
  Piłsudski zapewniał talmudystom formalnie narzucone Polsce dopłaty do uboju rytualnego jako interpretacji ustawy o ochronie mniejszości narzucone Traktatem Wersalskim. Dopiero po śmierci Piłsudskiego w roku 1936 część jego posłów tak wiernych za życia jak biało czerwona drużyna słupów prezessimusa zaglosowała za częściowym zniesieniem doplat do uboju rytualnego (w mniejszych miejscowościach. Powołana przez Sejm Komisja stwierdziła według stanu dokumentacji z roku 1932, że w tym roku same wypłaty z budżetu dla gmin (rabinów) i pensje szojchetów (profesjonaliści od koszernego tj. rzezacy, transportowcy i sprzedawcy) wynosiły ponad 28 milionów ówczesnych złotych a straty wartości cennych wówczas skór ciętych na zarzynanych bydlętach by lepiej spływała krew wynosiły w tym roku ponad 10 milionów zł.. Razem z innymi kosztami poseł sprawozdawca wycenił koszty dopłat na prawie 70 milionów. Ogromną większość populacji żydowskiej stanowili luftmensze (żyjący powietrzem). Okazało się, że ponad milion talmudystów w okresie II RP karmionych było z budżetu (tyle ile zagazowano w Trrblince, Bełżcu i Sobiborze lub w Auschwitz Birkenau). Piłsudski mógł się podobnie jak prezessimus motywować siłą poparcia przywódców narodu wybranego do pasożytnictwa (większość kompozytorów i muzyków a w ZSRR wszyscy). Prezessimus podobnie jak Piłsudski miał już zasługi dla pasożytnictwa Piłsudskiego z domku w więzieniu w Magdeburgu jak Lenina do Rosji przywiozło do Polski pruskie żydostwo po zobowiązaniu do nie starania się o włączanie do państwa polskiego terenów zaboru pruskiego a bliźniak prezessimka odkrył "naszość" (bliźniaczość) wojny z Irakiem i wsparł ją na Lepera i solidarnego z nim Giertycha gruntowym Mariusza Kamińskiego ziobrohakiem- wcześniej obiecał Merkel specjalne prawa i posla dla mniejszości niemieckiej)
  Pasożytnictwo trochę ogłupia i jego białoczerwona drużyna w parlamencie UE zamiast rechrystianizować ogranicza się do urągania Timermansowi.
 • @zadziwiony 15:16:02
  "Dlatego emerytura państwowa jest bezpiecznym, humanitarnym rozwiązaniem, które w normalnej gospodarce nie jest elementem ją destabilizującym."

  Zgadza się. Ale cały system emerytalny nie musi być zorganizowany w tak debilny i zuśny sposób oparty o kretyńskie składki i likwidować podaż, popyt i demografię.

  Świadczenia mogą być ustalane globalnie.

  Wystarczy do tego kilka, może kilkanaście osób i jeden dzień roboty.
  Proste.

  "Bez solidarności międzypokoleniowej..."

  Solidarność międzypokoleniowa może być realizowana przez budżet, a nie przez składkę.

  Wnioski z krzywej Laffera to tylko potwierdzają.

  Proszę się zastanowić, nad tym komentarzem i nie powielać kryptobolszewickich kalek.


  Pozdro!
 • @kowalskijan584 22:23:07
  Bardzo trafne uwagi.

  Problem jednak nie polega na tym, czy system świadczeń socjalnych jest państwowy czy prywatny, tylko jak jest zorganizowany.
  Składkowy jest wręcz debilny.

  Globalne ustalanie świadczeń z budżetu jest proste, szybsze i skuteczniejsze.
  W połączeniu z likwidacją składek na ZUS, wprowadzeniem Ustawy Wilczka i suwerenności monetarnej (a także po części spółek właścicielsko - pracowniczych) więcej środków pozostaje na konsumpcję (wzrost wpływu z VAT) i rozkręca się gospodarka. A także odbudowuje się demografia, bo ludziom zostaje więcej pieniędzy na dzieci i łatwiej jest znaleźć pracę. Oczywiście to dalej prowadzi do wzrostu populacji, wzrostu wpływów z VAT i coraz łatwiej jest utrzymać społeczeństwu emerytów, bo ich udział procentowy się zmniejsza dzięki pojawianiu się większej ilości obywateli...

  Czy Pan to widzi?

  Ukłony
 • @ All
  No jak z tymi "Protokołami... "?
  Fałszywka czy nie?
 • @Oscar 12:12:30
  W jakim ty świecie żyjesz? Robisz sam zakupy? Wątpię, bo byś znał ceny
 • @Oscar 12:51:25
  W Niemczech mieszkania tańsze niż w Polsce. Przynajmniej na wschodzie i niespółdzielcze
 • @Oscar 12:51:25
  czekolada, chlem i masło drożeją
 • @Rzeczpospolita 13:18:50
  Akurat rosną ceny samochodzów nowych. W jakim ty świecie żyjesz? EKonomii uczyli cię jak Morawera? W Hogwarcie?
 • @Oscar 14:13:01
  Ziemniaki drożeją od kilku lat. A susza była w całej Europie. I teraz ceny ziemniaków powinny już spadać. Młode to pojawiają się na polach w czerwcu ( nie piszę o sztucznie przyspieszanych).

  Akurat zboża nie drożeją, ale chleb jak najbardzej
 • @Oscar 14:29:24
  PiS i PO to sało zlo. Z tym, że Popaprańcy aż tak wyrywnie nie ściągali obcych wojsk do Polski
 • @Oscar 18:30:06
  W krajach byłej Jugosławi większa swoboda niż w III RyPy
 • @interesariusz z PL 11:06:21
  A co Ukraińcy mają wspólnego z przystąpieniem Polski do UE? I co z tym wspólnego mają te emeryturki?
 • @Wican 14:51:57
  "PiS i PO to sało zlo. Z tym, że Popaprańcy aż tak wyrywnie nie ściągali obcych wojsk do Polski"

  Zapewne trochę ich swędziało, bo mieli chrapkę na niemieckie, ale trudno byłoby im to wytłumaczyć ;-(

  Pozdro!
 • @Wican 14:47:29
  Jak porównujesz wschód Niemiec czyli dawny wyludniony DDR to ze wschodem Polski ... wtedy będzie bardziej uczciwie.
 • @Oscar 19:03:29
  "Jak porównujesz wschód Niemiec czyli dawny wyludniony DDR to ze wschodem Polski ... wtedy będzie bardziej uczciwie."

  Jasne: na wschodzie Polski jest Podlasie i ludzie są tam do rany przyłóż. A wschód szkopów to prusaki...

  Uczciwie?

  Pozdro!
 • @Oscar 19:03:29
  Wcale nie. Porównajmy regiony pograniczne. Bo to można łatwo sprawdzić. A Niemcy są jednak zdecetralizowane. I na zachodzie też bywa różnie.
 • Trybeusie
  trafnie i prosto między oczy.
  Tylko w miejscu, gdzie ludzie zazwyczaj mają oczy "podłączone razem u uszami - "patrz i słuchaj" do mózgu" większość, jak wielka pokażą dziś (13.10.19) dane statystyczne, ma patrzałki i słuchadełka wszak podłączone do mózgu, ale ten mózg jest pozbawiony rozumu. Patrzą i nie widzą, słuchają i nie słyszą a jak starają się zgrać ze sobą jedno z drugim - patrzenie ze słuchaniem, to niczego nie rozumieją.
  To jak za moich młodszych czasów - wszak wciąż jestem młody (60+), kiedy wpierw byłem kinooperatorem, a potem kierowniki kina; na seanse te bez dubbingu ci sami widzowie potrafili przychodzić po kilka razy przez kilka dni pod rząd. I nie dlatego, że film był wybitny, te akurat puszczałem na seansach DKF-u, ale dlatego, że napisy, że obraz pędził i akacją za akcją i... i normalnie chcieli się dowiedzieć o co w tym widzianym słyszanym i, o zgrozo! czytanym obrazie mknącym 14 klatki na sekundę mogło chodzić.
  Uwierz mi Przyjacielu, że miałem okazję i to nie raz słyszeć ich wywodu na temat obejrzanego filmu cztery razy pod rząd: pierwszy raz oglądali, drugi raz czytali, trzeci raz próbowali połączyć wszystko w jedną całość, a czwarty raz (chyba?) dla skontrolowania, czy to co zobaczyli i to co udało się przeczytać i wysłuchać, to to, co sobie wyobrażają na temat filmu - takich bredni i fantasmagorii, to nawet w reżyser by nie wymyślił.

  I dzisiaj w dobie rozszalałego wtórnego analfabetyzmu - osobiście myślę, że to wcale nie wtórny tylko taki zwykły, prosty, ot nie wynieśli ze szkoły niczego - no chyba, że kurtkę, telefon lub inną rzecz kolegi, koleżanki. Przy tak wielkiej liczbie zaświadczeń od .... to mamy jak mamy. I taki mamy tzw. elektorat i taką mamy tzw. demokrację, w której głos idioty jest równy głosowi autentycznego profesora.

  Dobrze prawisz, że wszystko jest robione pod żyda, że ten kurdupel z Żoliborza, ten pseudo intelektualista socjalistycznych zdobyczy razem z tymi z totalnej opozycji prowadzą nas na skraj przepaści zupełnie jak za czasów, kiedy naszym wielkim bratem był ZSRR.
  Ukłony

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930