Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
385 postów 8909 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - ...katol i moher z kościoła toruńskiego, parafia podhalańska...łowca jehowitów...

Czy pomaganie bliźniemu jest w Polsce możliwe?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy samarytanin mógłby bezproblemowo pomóc człowiekowi we współczesnej Polsce...

Dziś ciekawa Ewangelia, traktuje o pobitym przez zbójców mężczyźnie, któremu nie pomógł przechodzący obok kapłan ani lewita. Pomógł zupełnie obcy kulturowo człowiek nazywany w przypowieści Samarytaninem, który obmył rannemu rany winem, namaścił oliwą i zawiózł do karczmy, aby chory doszedł do zdrowia. My, Polacy jako dosyć jednolita wspólnota moglibyśmy bez problemu sprawić, że nie byłoby w Polsce żadnego człowieka, który cierpiałby z powodu głodu, bólu, czy innego cierpienia...


Czy taki samarytanin (tłumaczone jako człowiek litościwy i miłosierny) mógłby bezproblemowo pomóc człowiekowi we współczesnej Polsce pod rządami dziwnie faryzejskich "judeokatolików"? Ano ciężko...generalnie taki samarytanin za opatrzenie pobitego człowieka mógłby mieć nie lada problemy. Nie dziwi, że takich nie ma za wielu, może wolą "nie zauważać problemu" aby "nie mieć problemu"?

No bo Szanowni Państwo...po pierwsze, za obmycie i opatrzenie ran pobitemu taki samarytanin mógłby mieć proces, bo przecież robił to bez odpowiednich kwalifikacji medycznych. Dodatkowe kary byłyby za wino do obmycia ran, bo pewnie bez opłaconej akcyzy, a oliwa bez atestu Polskiego Zakładu Higieny. Z transportem też do dupy...Inspekcja Transportu Drogowego dowaliłaby mandat za brak uprawnień do przewozu osób...a w zasadzie mandat podwójny, bo przewoziłby przecież osobę chorą. Dalej to już z górki...za zlecenie karczmarzowi pieczy nad chorym naruszyłby Kodeks Pracy, bo składka od umowy zlecenia nie zostałaby odprowadzona. Przy okazji także podatek od wynagrodzeń do Urzędu Skarbowego. Także Urząd Gminy, czy Urząd Miasta miałby pretensje...karczmarz, któremu samarytanin powierzyłby pieczę nad pobitym chorym nie odprowadziłby opłaty klimatycznej (uzdrowiskowej) za klimat zdrowotny z którego przecież korzysta pobity przez zbójców rekonwalescent. Mniemam, że karczma stoi w atrakcyjnie turystycznym miejscu. W dalszym ciągu wynika też problem, czy karczmarz wystawi za usługę pieczy nad pobitym paragon fiskalny i tym samym odprowadzi VAT do Skarbu Państwa.

Ale to wszystko Szanowni Państwo przy optymistycznym założeniu, że ów pobity przez zbójców mężczyzna będzie wracał do zdrowia...w przeciwnym wypadku, w razie pogorszenia zdrowia, lub co nie daj Bóg pobity zszedłby z tego padołu łez uruchomiona byłaby z urzędu cała machina prawnicza, która spowodowałaby, że  samarytanin, ale i także karczmarz bekliby za swoje miłosierne zapędy.

Czy pomaganie bliźniemu jest w Polsce możliwe? Oczywiście, że jest, niemniej trzeba mieć świadomość, że tym sposobem można zostać przestępcą, który w sposób niemal zuchwały łamie bezduszną literę prawa... 

KOMENTARZE

 • Doskonałe spostrzeżenie.
  Sam niedawno "zażyłem" zaprzyjaźnionego proboszcza podobnym.
  Na codzień ratujemy zwierzęta których nie chcą przyjmować tak zwane schroniska. Kosztuje nas to sporo własnych środków, złorzeczeń oraz opinia ludzi "nie teges" u bardzo wielu. Nie dbamy o to. Pomagamy również i paru osobom "zapomnianym" przez nasz tak zwany system pomocy społecznej. Z podobnym skutkiem. Parę dni temu próbował mnie nawracać Świadek. Pan w garniaczku, aktóweczka i obowiązkowy uśmiech.

  Spytałem, kiedy ostatnio osobiście nakarmił głodnego albo reanimował umierającego. Odpowiedzią była rejterada.

  Aha, po cichu w formie mterialnej, czyli karma, żywność, leki i materiały pomaga nam po cichu kilku okolicznych proboszczy, paru ludzi na tzw eksponowanych stanowiskach. Popierają nas też nieliczni weci nie uznający usypiania z byle powodu.
  Działamy już kilkanaście lat, i nie pamiętam aby cokolwiek pomógł nam jakiś okoliczny biznesmen...
 • Autor
  Mógłbyś mi wytłumaczyć znaczenie terminu judeokatolicki?

  Nie siedzę w tym slangu i nie potrafię sobie wytłumaczyć.

  Ode mnie 2* - nie złośliwie, ale jak na mnie za dużo uszczypliwości i sarkazmu.

  Pzdr
 • @Janusz Kamiński 19:22:47
  Łeee tam. Po prostu szanowny Autor zwrócił jeszcze raz uwagę na istnienie nienasyconego, głupiego biurokratycznego golema. To bydlę dusi w zarodku wiele inicjatyw, niszczy niezliczone biznesy i jeszcze domaga się "hałłakowania" na swą cześć.


  My zaś go nieustannie karmimy i nie ma szans żeby się bestia rozpukła z przeżarcia.
 • "Czy pomaganie bliźniemu jest w Polsce możliwe? "
  W dzisiejszych czasach znieczulicy społecznej, strachu, lęku przed drugim człowiekiem i odpowiedzialnością a z drugiej strony umiłowaniem "świętych rzeczy" np. smartfon, coraz trudniej o tą tzw. "miłość bliźniego". A czy "miłością bliźniego" nie jest także szacunek wobec odmiennych poglądów o co pełno "krzyków" i "wrzawy" na naszym obecnym portalu? Jak to jest?
  Niemniej są bohaterzy, którzy działają i podam dwóch:

  "W kraju, gdzie bardzo głośno mówi się o miłości człowieka, jest jej coraz mniej. Ci, którymi się opiekuję, są jak wyrzut sumienia naszego społeczeństwa."

  "Jest masa skurwysynów dilerów między wami..."

  Marek Kotański (1942–2002) – polski psycholog, terapeuta.
  https://pl.wikiquote.org/wiki/Marek_Kota%C5%84ski

  oraz

  "[Bogacze] najczęściej wspomagają kulturę, bo to jest bardziej cool. I sport, bo na tym można zarobić. Jestem przez to środowisko traktowana lekko protekcjonalnie. „Fajne rzeczy robi Janina Ochojska, takie ma dobre serce, że się tymi biednymi Murzynami zajmuje” – docierają do mnie komentarze. Kiedyś PAH zwróciła się do bardzo bogatego biznesmena – potrzebowaliśmy szybko pieniędzy na duży projekt – spotkał się, był miły, coś tam obiecał, ale po tygodniu oświadczył: „Pani Janino, no ja sam potrzebuję pieniędzy! No nie mam!”. Miliarder.
  Ludzie, którzy czerpią zyski z surowców w Afryce, mają obowiązek coś dla tych społeczności zrobić – tak uważam. Ale oni tak nie uważają."

  Janina Ochojska-Okońska (ur. 1955) – polska działaczka humanitarna, założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej.
  https://pl.wikiquote.org/wiki/Janina_Ochojska

  Pozdrawiam,
  T.M.W.
 • Słyszałem o ciekawszym przypadku
  Gdzie pomoc pobitemu skończyła się aktem oskarżenia ze strony prokuratora. Prokuratura w ,,wolnej Polsce" to taka dziwna instytucja, chowająca dowody niewinności po prośbie, a to prokuratora generalnego Kaczyńskiego, a to prokuratora generalnego Ziobro. I posyłająca niewinnych bez mrugnięcia okiem na 20 lat do pudła. Ma to, okazuje się same zalety dla partii ze sprawiedliwością i prawem w nazwie. Można bowiem dwa razy obtrąbić sukces. Raz posyłając niewinnych do pudła, a drugim razem ich uwalniając po 20 latach.

  Ostatnio opisano skandaliczne postępowanie prokuratury Ziobry w stosunku do sprzedanej z mieszkaniem pani Brzeskiej, którą sprzedawał czyścicielom kamienic były prokurator generalny Lech Kaczyński, a wtedy: prezydent miasta Warszawy.

  Płonące zwłoki Jolanty Brzeskiej znalazł w lasku syn policjanta, wezwał służby i wykonał fotograficzną dokumentację zwłok, oraz okolicy w pobliżu ciała.

  Na miejsce przyjechało kilka radiowozów i od razu zaczęło się niszczenie śladów i dowodów, jeszcze zanim policjanci wysiedli z pojazdów. Człowiekowi temu włosy dęba stanęły (ojciec policjant wtajemniczył go w niuanse śledztwa), bowiem nie było dla niego tajemnicą że jest to niszczenie ew śladów i dowodów.

  Ale to nie koniec. W chwili gdy Łemek Ziobro ogłaszał w TV że prokuratura zajmie się ponownie umożonym śledztwem, ujawnił w jakim kierunku ma iść śledztwo, to córka zamordowanej znów zaczęła być maglowana jako główny podejrzany, a człowiek który znalazł zwłoki sam stał się podejrzanym. Postanowiono mu zarekwirować wszystek sprzęt elektroniczny by prowadzić przeciw niemu sprawę o.. pedofilię.
 • @brian 19:21:00
  To smutne...jeśli chodzi o kwestię zwierząt ...jestem w samorządzie i widzę jak urzędnicy podchodzą do tematu...pula pieniędzy musi być zabezpieczona w budżecie na tzw opiekę nad zwierzętami...w praktyce to wygląda tak, że kasa idzie na dostarczanie do schronisk, a tam usypiają...
  ale jakby co, to się nazywa "opieka nad zwierzętami"...pozdr
 • @Janusz Kamiński 19:22:47
  ...piszesz jakbyś sam nie był uszczypliwy :)))...
 • @Oracz 20:06:02
  No właśnie...przecież ta rządząca ferajna jeśliby chciała, to mogłaby zrobić porządki jak Augiasz w stajni...przecież mają dostęp do akt spec znacz...ale to przecież wydmuszka jest...
 • @trybeus 20:23:43
  Hej!

  Nigdy się z tym nie kryłem.

  Ale działam w dobrej sprawie :-)
 • "Czy pomaganie bliźniemu jest w Polsce możliwe?"
  Dlaczego tylko w Polsce? Nie tylko atrapa Polski jest okupowana przez ciemną moc. Moc ta funduje ludzkości atomizacje społeczeństw, funduje totalną, obligatoryjną i niejako z urzędu - demoralizację - funduje odczłowieczanie człowieka. Tymczasem pomaganie drugiemu człowiekowi do którego należy także uśmiech w jego stronę - to swoiste hartowanie w sobie człowieczeństwa.
  Wniosek?
  Człowieczeństwo w człowieku jest zagrożeniem dla ciemnej mocy - więc owa, ciemna moc - z człowieka owo człowieczeństwo - ruguje na tysiąc sposobów.
 • @Janusz Kamiński 19:22:47
  "ale jak na mnie za dużo uszczypliwości i sarkazmu."

  Opis i tak nie dogania rzeczywistości... :-(

  Ukłony
 • @ Autor
  "Czy pomaganie bliźniemu jest w Polsce możliwe? Oczywiście, że jest, niemniej trzeba mieć świadomość, że tym sposobem można zostać przestępcą..."

  Pragnę nadmienić, że przestępcą można już zostać robiąc cokolwiek :-(
  Nawet noszenie polskiej flagi jest już niebezpieczne.
  Co za czasy.

  5*

  Pozdro!
 • @brian 19:21:00
  "Parę dni temu próbował mnie nawracać Świadek. Pan w garniaczku, aktóweczka i obowiązkowy uśmiech.

  Spytałem, kiedy ostatnio osobiście nakarmił głodnego albo reanimował umierającego."

  Co za okrucieństwo wobec tegoż świadka... ;-DDD

  Pozdro!
 • @Autor
  W komentarzach dostałeś odpowiedź:
  by móc w Polsce pomagać, trzeba założyć fundację, stowarzyszenie,powołać prezesa, jego zastępcę,domagać się odludzi pieniędzy, mając do nich pretensje, jeśli nie chcą uczestniczyć w naszym "projekcie".
  W normalnym państwie od pomagania grupowego jest to właśnie państwo, a obywatele pomagają indywidualnie, jeśli czują taka potrzebę. Jeśli nie, to pomagają ,płacąc np. składki na ZUS (sami z nich nie korzystając) lub podatki do gminy,itd.
 • Zakaz pomagania biednym, którzy masowo pojawili się po tym całym "odzyskniu" wolności...
  jest częścią depopulacji narodu polskiego.
  Świadczą o tym liczne przypadki np ścigania fiskalnego piekarzy, którzy chcieli dawać biednym za darmo chleb, który sie nie sprzedał
 • @Jan Paweł 07:41:47
  okazało się, że ten słynny piekarz jednak kombinował z podatkami
 • @Autor
  "Mógłbyś mi wytłumaczyć znaczenie terminu judeokatolicki?

  Nie siedzę w tym slangu i nie potrafię sobie wytłumaczyć."

  Uderz w stół a judeokatolik się odezwie
 • @Jasiek 22:21:03
  ...czasy, kiedy mówiono "dajcie mi człowieka a znajdzie się paragraf" nie minęły...teraz jest to robione w piękniejszej "patriotycznej" oprawie...
 • @Mariusz G. 07:50:02
  Kombinował, czy nie ...nie jest możliwe oddać chleba nie zapłaciwszy VAT-u...
 • @matterhorn 09:01:45 Kurtuazyjnie judeokatolicki był JP2 nazywając talmudystów "starszymi braćmi w wierze"
  Bardziej Dogmatycznie tą sprawę "judaizmu" traktują sjonistyczni kabotyni w rodzaju Karskiego lub Bartoszewskiego z annaaszo judaszo kajfaszowcem ś.p. abp Życińskim (TW "Filozof").
  Ewangelia traktuje Stary Testamennt jako źrodloanalogii i porowna orazprzypowieści. Nawet Chrystus w Ewangelii informuje swych wyznawców , że mogą się uważać (są) potomkami Abrahama czyli żydami biblijnymi. W świetle badań naukowych "korzeni" sjonistycznych kolonizatorów Palestyny cały Stary Testament można uważać za mitologię napisaną w formie poprawnej historii czyli hagady. Shlomo Sand profesor historii Uniwersytetu Hebrajskiego w Telaviwie z tych badań wskazujących, że nie bylo ucieczki narodu żydowskiego z Egiptu, blądzenia po pustyni i zdobywania Ziemii Obiecanej oraz nie istniał król Saomon ani właściwie zadne z wydarzeń opisanych w Starym Testamencie wyciągnąl wniosek, że sjonistyczni kolonizatrtzy Palestyny glównie z Polski i ZSRR to nie potomkowie biblijnych żydow lecz Chazarów (co jest raczej wątpliwe)
  Prawdopodobnie około 2000 lat temu starotestamentowi prorocy zauważyli,że wymyślany przez nich naród wybrany już zaistniał i dalej pisali już jako rabini talmudy. W liturgii katolickiej Mszy Świętej Dtary Testament jest czytany przed listami Apostołow i wierni wstają dopiero przy czytaniu Ewangelii. W okresie Lutra i rożnych wyznań jak zielonoświątkowcy, jehowici , mormoni potocznie Stary Testament był nazywany Pismem Śiętym i sjoniści w USA traktowani są jako przedstawiciele Narodu Wybranego Przez Boga. W Polsce Pilsudski i Anders raczej ze względu na wielożeństwo i zrozumienie znaczenia poparcia siebie przez żydów traktowali racje sjonistów jako racje żydowskiej religii i narodu oraz respektowali ich priorytet nad racjmi i interesami polskimi.
  Wplywy "judaizmu" na katolicyzm zostały w dużym stopniu usankcjonowane porozumieniem mi edzy PRL a Kościołem z kwietnia 1950 r jako prawo Urzędu ds Wyznań do opiniowania kandydatów na biskupów. W praktyce możliwości wyboru miedzy tymi kandydatami były mniejsze niż Prezessimusa wyboru swoich slupów na sędziów i ograniczały sie do rozpatrywania koligacji i poglądów kandydatów na sjonizm ale doprowadziły do "judaizacji" Episkopatu i wpływów agentury bermanowskiiej w Watykanie.
 • @matterhorn 09:01:45
  Tak to właśnie zauważyłem :))
 • @Janusz Kamiński 19:22:47
  Januszek katolicyzm to przecież wiara w żydowskiego Boga czyli sam narzuca się przymiotnik judeo... judeo znaczy żydowski.
  Chyba niezbyt uważasz na mszy i nie dość uważnie czytujesz religijne księgi.
 • @telewidzacy 09:53:00
  Jesteś nieścisły.

  1. JP II tylko raz nazwał talmudystów starszymi braćmi ale z zastrzeżeniem "W PEWNYM SENSIE", ale "w pewnym sensie" ("daje się interpretować że") to i gruszka jest jabłkiem.

  2. "Ewangelia traktuje Stary Testamennt jako źrodloanalogii i porowna orazprzypowieści. Nawet Chrystus w Ewangelii informuje swych wyznawców , że mogą się uważać (są) potomkami Abrahama czyli żydami biblijnymi".

  Nie. Żydzi biblijni to już praktycznie zboczeńcy od nauki Abrahama.

  Można uznawać Boże objawienie i naukę Abrahama (chodziło o nie ofiarowanie synów pierworodnych na krwawą ofiarę Bogu, co w tamtych czasach było powszechnie praktykowane), ale dalej składać krwawe ofiary (a talmudycznych nie raz na tym przyłapano), a można i uznać iż taką raz złożył Jezus i wystarczy.

  W ogóle to żydzi biblijni których zastał Jezus i których nawracał to żaden przykład godny kontynuacji ani ich święte księgi (przez nich interpretowane - a Talmud to interpretacje), bo oni do tego co mieli objawione dopisywali ze wszechmiar naganne postawy swoich przodków, a że im z zasady uchodziły bezkarnie, to już to równouprawniali z tym co być powinno mimo iż cele tego były nawet radykalnie różne.

  W rezultacie uzyskali pełny liberalizm "róbta co chceta" (tylko dbajta o faryzejską obłudę, kasę na łapówki i sądy talmudyczne).
 • @Janusz Kamiński 20:37:34
  "Ale działam w dobrej sprawie :-)"
  Z tego ile do tej pory wyczytałem to zapewne tak tyle tylko że nie ideowej a bardziej zadaniowej czyli zleconej
 • @Mariusz G. 07:50:02
  "okazało się, że ten słynny piekarz jednak kombinował z podatkami"
  Nie kombinował tylko nieprawidłowo to co rozdaje rozpisywał i wliczono mu to podczas kontroli do zwykłego przychodu od którego naliczono podatki z odsetkami i karami - i dlatego chłop poszedł z torbami
  Zapewne inaczej by się to skończyło gdyby tego starego chleba nie oddawał sam bezpośrednio ludziom tylko zawoził go na plebanię - wtedy i papiery by się dało normalnie skorygować i na pouczeniu by się zakończyło
 • @Oscar 10:20:04
  "Chyba niezbyt uważasz na mszy i nie dość uważnie czytujesz religijne księgi"
  Jakieś 99% "katolików" ich nie czyta
  A jakieś 75% chodzących do kościoła chodzi tylko po to aby sąsiady i znajomi widzieli że byli
 • @Mordechaj 11:04:28
  ... przecież wiem..żyje w Polsce i wyczuwam klimaty..
 • @Mordechaj 11:04:28
  A 90% pomagających robi to, by coś dla siebie ukręcić, albo bo głupio im się wyłamać.
  A piekarz raczej należał do tej pierwszej grupy, bo nawet ci, co go zajadle bronili, w pewnym momencie zamilkli. To, że państwo jest złodziejem nie znaczy, że każdy kto je okrada jest Robin Hoodem.
 • @Mariusz G. 11:43:12
  To nie do końca Panowie i Panie tak
  Ludzie go broniący ucichli aby najzwyczajniej na świecie mu nie pomagać bo niestety w wielu przypadkach takie właśnie mamy społeczeństwo
  Ten piekarz źle rozpisywał to co oddawał i to mu zakwestionowali
  To jest do zrobienia tylko jest dość zagmatwane
  Kiedyś lata temu widziałem jak się rozpisuje towar zdjęty ze stanu np z powodu przeterminowania i nie była to jakaś prosta operacja, a u tego chłopa było jeszcze ciężej bo on nie miał w kosztach zakupu TOWARU tylko MATERIAŁ DO WYROBU TOWARU OSTATECZNEGO i tutaj poległ

  Podejrzewam że z tego samego powodu w każdym sklepiku firmowym stoją z boku towary przecenione z poprzednich dni: chleby, bułki, bułki słodkie... za pół ceny albo i jeszcze mniej
  Pewnie wolą sprzedać za symboliczne kilka groszy przez wbicie na kasę pod kodem oznaczającym towar stary i przeceniony niż bebrać się w rozpiskach co nie zostało sprzedane, a tym bardziej że nie wiem czy tego się jakoś prawnie nie utylizuje i nawet gołębiom wyrzucić się nie da aby nie było jak z tym piekarzem
  Tak tylko dumam bo te przecenione rzeczy widzę tylko w firmowych sklepikach

  Nasze przepisy podatkowe są celowo totalnie porypane aby w razie kontroli można było kontrolowanego z czegokolwiek dojechać
  W mojej okolicy już od jakiegoś czasu jest znane słynne tajne powiedzenie US: "przynajmniej kontrola ma się zwrócić"
 • @brian 19:21:00
  a co miał wam odpowiadać ten Świadek? Że mamy 30 lat rządów katolickich i 30 lat permanentnego złodziejstwa, zbrodni i upadku państwa? Że ci bezdomni wylecieli przy pomocy katolickiego systemu przymusu i urzędniczych katolickich w 95 procentach decyzji na podstawie prawa uchwalanego stuprocentowo przez katolików? Wyrzucanych z domów, chorych ślepych i z dziećmi na bruk? xD Miał się z panem kłócić? xD...
  Co do zwierząt to też jest skandal - katolickie państwo do dziś nie opracowało sensownego sytemu kontroli i opieki. Do dziś myślą czy psy mają mieć czipia czy nie mają, czy jednak może mają, czy jednak nie mają. Państwa polskiego katolickiego zupełnie nie obchodzą koty. Trwa rzeź (polskie obozy koncentracyjne dla zwierząt) zwierząt futerkowych prawdopodobnie.. bożyszcze własnej religii jarosław kaczyński ani banda jego też mimo projektu ustawy czy propozycji zablokowania tego podłego procederu nie zrobili nic w tym kierunku. Myślę że kot kaczyńskiego jest tylko dla ozdoby i dostał go od tymochowicza.
  No właśnie takich ludzi jak pan autor komenta jest trochę, ale nie tak wielu. Ale są, bohatersko walcząc z okolicznym klanem katolików i niestety nie tylko katolików, dla których zwierzę nie ma duszy albo ma ją nieco mniejszą. No są. Człowieka trzeba ze świecą szukać.
  Co do nabijania się ze Świadków, no to raz że ta religia naprawdę zmienia ludzi, i to na lepsze, a dwa że ich robota - próba naprawiania moralności narodu - jest chyba najbardziej w tej polsce potrzebna. To przez to mamy w kraju tych bezdomnych i takie cholerne bagno z krzyżem w tle.
 • @Oracz 20:06:02
  Ziobro w sumie za te akcje przeciw wybranym przez siebie sędziom powinien stanąć przed oblicze prawa i pójść siedzieć. Zmiany nie służą poprawie wymiaru a jedynie polityce, działania dyscyplinujące sędziów są wprost prowadzone w sposób przestępczy.
  No to znaczy się że jak tak to jest, no to to skandal - powinni o tym opowiedzieć w zagranicznej tv, żeby politycy wiedzieli, komu ręki nie podawać.
 • @Jan Paweł 07:41:47
  ci piekarze powinni od państwa dostać zapłatę za ten chleb a potem opłacić podatek ;-) co nie... no to skandal.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031