Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
385 postów 8909 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - ...katol i moher z kościoła toruńskiego, parafia podhalańska...łowca jehowitów...

Polski syndrom kultu cargo...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kult Cargo rozwinął się na wyspach Oceanu Spokojnego wraz z przybyciem białego człowieka.

 Kult Cargo rozwinął się na wyspach Oceanu Spokojnego wraz z przybyciem białego człowieka. Nasilił się w czasie II wojny światowej, kiedy nastąpiła japońsko-amerykańska rywalizacja o dominację nad akwenem Pacyfiku. Tubylcy w tym okresie widzieli niesamowite dla nich zjawiska.  Lądowania "żelaznych ptaków", przewożące dobra materialne, narzędzia, ale i wywołującą popłoch broń, czy dziwne pudełeczka, przez które można było się porozumieć w dosyć znacznej odległości. Przepaść, która dzieliła cywilizację białego człowieka, a mieszkańców Oceanii wyzwoliła fenomenalne zjawisko, które cieszy się wielkim zainteresowaniem antropologów.  

Tubylcy uznali, że biali ludzie byli niemal jak posłańcy niebios, a przewożone w "żelaznych ptakach" ładunki czyli cargo, były darami niebios. Zaczęli więc naśladować, tworząc pasy startowe, budując z bambusowych tyczek  samoloty, oraz wieże "kontroli lotu", oświetlając w nocy pochodniami linię pasa startowego...ale generalnie wyczekiwali darów niebios, które miały być dla nich posłane przez bogów...

 Nie jestem antropologiem, ale zauważam u znakomitej większości społeczeństwa polskiego pewną odmianę kultu cargo. Pewną odmianę, ponieważ polska wersja nie bazuje na przeciwstawnych biegunach cywilizacyjnych, co było istotne wśród ludów zamieszkujących wyspy na Pacyfiku, ale na zwykłym pożądaniu, oraz oczekiwaniu aby coś skapnęło z nieba. 
Wykorzystują to beneficjenci polityczni, którzy w perfidny sposób, zwłaszcza przed wyborami rozpalają w umysłach tubylców wizję obfitości dóbr wszelakich zsyłanych prosto z niebios...zupełnie za darmo by się zdawało.

Prawda jest jednak taka, że żadna władza nie ma swoich pieniędzy, aby je  dać.  Może dać tylko i wyłącznie wtedy, kiedy zabierze obdarowywanemu...i to zabierze z nawiązką, ponieważ trzeba także pokryć z tych środków koszt obsługi dawania. 

Najlepszym rozwiązaniem byłoby aby potencjalni wyznawcy polskiej wersji kultu cargo porzucili fałszywych bogów i nie oczekując na mannę z nieba sami zarobili godziwie na swoje dobra materialne. 
Ułatwieniem byłby na pewno konkretny program ulg podatkowych dla przedsiębiorców, zmniejszenie podatków dla tubylców co wbrew pozorom przynosi większy wpływ do budżetu państwa, zmniejszenie kosztów pracy dla pracowników, pensje brutto do ręki, likwidacja socjalnych molochów administracyjnych, które generują straty, obciążając tym sposobem podatnika. Takich płaszczyzn, jest więcej, ale nie chciałbym się rozpisywać...to byłby bardzo dobry kierunek, Polak zarobi i będzie szanował swoją pracę, będzie szanował swoje zarobione pieniądze...ale co ciekawe znika tutaj także aspekt roszczeniowości, który to władza sprytnie wykorzystuje do tworzenia antagonizmów wśród Polaków...

Ale zasadnicze pytanie...co miałaby wtedy z tego tzw "władza"? Ano zupełnie nic, okazało by się, że władza nie jest potrzebna do niczego. Władza potrzebuje kultu cargo, aby być ważną, potrzebną. Kreująca się niemal na zbawcę ludzkości, filantropa wszechczasów, opiekunów uciśnionych. Władza zawsze będzie miała argument nie do zbicia...przecież władza wam dała, a wy tylko spróbujcie kąsać rękę władzy, która wam daje...albo spróbujcie podnieść na władzę rękę, to ta ręka będzie odrąbana, jakby tak zajechać Cyrankiewiczem. 
Władza może dać, ale także może odebrać...a tego nikt nie lubi...

Od 30 lat, kiedy tzw "komuna" upadła...(na cztery łapy) Polacy cierpią na kult cargo wyczekując politycznych posłańców niebios, którzy mieliby obdarować wszystkich i stworzyć krainę wiecznej szczęśliwości. 

Niestety, ci "posłańcy niebios" w ciągu tych lat wynoszą nieprzerwanie jak dobry pijak z domu co się da, aby mieć na wódkę i ośmiorniczki, rujnując tym samym dorobek mieszkańców...

Jak zakończyć polski syndrom kultu cargo? Problemu na pewno nie zmienią wybory...syndrom kultu cargo tkwi w mentalności Polaków...

I taki filmik obrazujący fenomen kultu cargo...www.youtube.com/watch 

 

KOMENTARZE

 • 500+
  (pkt oczywiście, nie kasy :)

  Pislamisci biorą nas za idiotów i myślą, że łykniemy wszystko jak pelikan. I to jest ich błąd, w sumie wiel-błąd. Nie znają opowieści o Rycerzach spod Giewontu...
 • @ Autor
  Z tymi samolotami, to ja po prostu nie mogę uwierzyć. Wiem, że są, że kult istnieje itd, ale uwierzyć jakoś nie mogę.

  Dobrze, że pojawiła się Konfederacja.

  5*
 • @Autor
  Choć Polska nie leży na Pacyfiku i Japońce raczej nie walczą o dominację w drugiej Japonii, to jednak pasy startowe powstają i żeby było śmieszniej, to sami je budujemy dla tych, dla których Pacyfik to za mało. W dostarczonych skrzyneczkach znajdziemy jednak coś, co wywołuje popłoch, ale nie wiem w kim. Ten, który ma się bać, ma dużo więcej skrzyneczek, a jak postanowi nam je przysłać, to lądowiska nie będą potrzebne, a pasy startowe wybudowane w ramach kultu cargo po prostu znikną i całą religię ch strzeli, bo i wyznawcy też znikną.
  Każdy kult ma swojego diabła. Wiem coś o tym, bo Godzinki śpiewałem w drodze do ...domu :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:12:39
  Z tymi czerwonymi kartkami dla Ogórek to chyba była ustawka. Raczej nikt normalny do studia z takimi kartkami nie przychodzi. Bartyzel jako były KOR-nik znów odegrał swoją rolę. Chyba tylko zleceniodawca jest inny, albo się ogarnął.

  Pozdro!
 • @Jan Twardowski 21:59:20
  Pasy startowe i konferencje przeciwko złemu mzimu czyli złowrogiemu Iranowi. I za wszystko płacimy z własnej kieszeni, plują na nas i ponaglają w sprawie zmiany prawa. I płacimy ciężkie pieniądze za upokorzenie, jakim obdarowują nas nasi goście i sojusznicy w jednym.
 • Polski syndrom kultu Cargo jest bardziej prosty.
  https://www.youtube.com/watch?v=wLav9x9crls
  Wystarczyło do konstytucji wpisać boski podział władzy na trzy i tym sposobem mamy dużo bogów.
  Jak zakończyć?
  Wystarczy wprowadzić ziemską równowagę władzy w liczbie parzystej, aby zapanowała prawdziwa demokracja.
 • @zbig71 22:41:25
  Czas sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chcemy płacić, czy nie?
 • @Jan Twardowski 23:03:30
  Jest sporo osób które chcą płacić dla pieprzonych zaszczytów. Oczywiście płacić nie swoimi pieniędzmi. Jak zwykle zresztą.
 • - 1
  Chyba odszukam ten mój artykuł o cargo sprzed paru lat i popatrzę jak mocno cię zainspirowałem.
 • @Janusz Kamiński 04:02:36
  Odszukaj Kamiński, odszukaj.
  A ja odszukam twój panegiryk o żydowskim gównie pt "lda". Ten twój publicystyczny wyczyn olał nawet twój idol, tow. Targalski, który jest wyjątkowym szsbesgojem i mendą.
  A swoją drogą to jestem zdziwiony, że ktoś tak skompromitowany jak ty jeszcze ma czelność produkować się publicznie...
 • Odwrotnie!
  "Jak zakończyć polski syndrom kultu cargo? Problemu na pewno nie zmienią wybory...syndrom kultu cargo tkwi w mentalności Polaków..."
  ---------------------
  Jest różnica - bo w atrapie Polski - taki samolot z bambusa i całą bambusową resztę - o ile by ją tutaj tubylcy wybudowali - natychmiast czarci pomiot by to wszystko opodatkował.
  Wniosek?
  Tubylcy musieliby płacić corocznie za ten bambusowy samolot - nie mówiąc już o pasach startowych.
 • @Autor
  "Najlepszym rozwiązaniem byłoby aby potencjalni wyznawcy polskiej wersji kultu cargo (...) sami zarobili godziwie na swoje dobra materialne."

  Do tego trzeba by porzucić całą narrację o "wrogach narodu" ciągle dybiących na istniejące mienie. Trzeba by zerwać z "wojenną" retoryką "oblężonej twierdzy" i zacząć innych ludzi traktować życzliwie, patrząc na nich nie jak na wrogów ale jak na potencjalnych klientów.
  Trzeba by się skoncentrować na pracy a nie na walce.

  Neon24 poprzez prezentowane artykuły dostarcza aż nadto przykładów jak bardzo to marzenie jest nierealne.
 • @Janusz Kamiński 04:02:36
  A jak tam czuje się Kamiński ten twój "glejt" i "zelazny list"?
  Jakoś twoi giermkowie nie zauważyli, że dostałeś urlopik. (Następny będzie dłuższy).
  No ale kopiesz "sowieckie onuce" to jesteś gość :)))

  I tak wiem, że nie odpowiesz bo ty zwykły pustak jesteś. Coś zbliżonego do zawiedzionych idiotów z londynka.
  I
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 05:25:19
  Odszukaj ruszkiewicz odszukaj. A ja zajrzę do różnych archiwów sądowych.
  Dla mnie są jawne więc pewnie coś znajdziemy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:35:07
  Podskocz sobie jak Giertych. Pomoże ci na kamienie żółciowe i tą, wiesz, sflaczałość.
 • dobra robota
  rewelacyjny materiał, tutaj jakby trochę niedoceniony

  pozdrowił
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:19:06
  Jasne...

  Zadzieram kiece i lece.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031