Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
385 postów 8909 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - ...katol i moher z kościoła toruńskiego, parafia podhalańska...łowca jehowitów...

Ministra Brudzińskiego lot nad kukułczym gniazdem...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po wczorajszym wystąpieniu pana Brudzińskiego w sprawie żydowskich roszczeń od Polski przypomniałem sobie film pod tytułem Lot nad kukułczym gniazdem...

 Po wczorajszym wystąpieniu pana Brudzińskiego w sprawie żydowskich roszczeń od Polski przypomniałem sobie kultowy film pod tytułem Lot nad kukułczym gniazdem. Otóż w owym filmie główny bohater McMurphy szuler, chuligan i pospolity złodziejaszek woli wybrać opcję pobytu w szpitalu psychiatrycznym udając psychicznie chorego, niż trafić z wyrokiem do więziennej celi. Szybko jednak dociera do niego, że pobyt w więziennej celi byłby raczej przyjemnym spędzeniem czasu w sanatorium all inclusive w porównaniu z "opieką" szpitalną despotycznej siostry Ratched...

Niepokój społeczny, jaki słusznie budzi amerykańska ustawa 447 nakazująca głównie Polsce  rozliczyć się z mienia bezspadkowego na rzecz amerykańskich żydów zmieniło front propagandowy partii rządzącej. 
Przypomnę, pan Stanisław Michalkiewicz upublicznił tajną notatkę z rozmów polskiego ambasadora z jego amerykańskim odpowiednikiem w której zawarte są ustalenia w tej tematyce, ale tak de facto wytyczne, które sugerują, aby do jesiennych wyborów przygotowana była tzw "mapa drogowa" w której będą już wstępne założenia wdrożenia ustawy 447 w Polsce, ale też i realnie podane kwoty, które miały by być wypłacone. Mówi się o kwocie 330 miliardów dolarów...
Miałoby to być robione do wyborów w sposób niejawny, bo oczywiście nasz jankeski "sojusznik" doskonale rozumie kalendarz wyborczy, który jest ułożony w Polsce, ale naciska, aby po wyborach już realnie wdrożyć JUST 447 w życie. 
Kwestię tę podbija poseł Jacek Wilk, przewodniczący koła poselskiego Konfederacji, który w swoisty, inteligentny sposób od roku draży ten temat od października ubiegłego roku i apeluje do prezydenta, premiera i ministrów, aby zajęli stanowisko w tej sprawie...
No i zajęli...w sprawie wypłaty roszczeń grzmiał w  Pułtusku prezes z Żoliborza, grzmiał wczoraj pan Morawiecki, zagrzmiał również minister Brudziński...który w dobitny sposób zacisnął w obydwu dłoniach kciuki pomiędzy palcem wskazującym, a tzw fakjukowym stwierdzając, że ...cytuję: 

"Dopóki jest rząd Prawa i Sprawiedliwości nie ma mowy o tym, żeby jakiekolwiek roszczenia, nawet jedna złotówka popłynęła w nieuprawniony sposób do kogokolwiek"...
dodając, że 
"Nawet jeśli ma siedzibę na drogiej i prestiżowej ulicy nowojorskiej"..."Otóż szanowni państwo, o figa z makiem!"

Oczywiście środowiska pisowskie nieświadome jeszcze na razie tego niesłychanego szczęścia i radości niedługo będą tańczyć wesołego oberka i mlaskać z uznaniem jak to nasz minister Brudziński zakozaczył morowo, tyrpiąc bezwzględnie mieszkańców jakiejś prestiżowej dzielnicy nowojorskiej.

Od wczoraj Szanowni Państwo pokazanie figi będzie naszym gestem narodowym, porównywalnym, choć powagą na pewno przebijający słynny "gest Kozakiewicza". Będzie jak słynna akcja "jedzmy jabłka na złość Putinowi" zainicjowana przez redachtora wszechczasów pana Sakiewicza, kiedy to Rosja przestała importować nasze jabłka.  
Ale, ale... już pokazanie dwóch fig z makiem jednocześnie, to już Szanowni Państwo nie przelewki...ten gest będzie podnoszony do rangi sprzeciwu i protestu na szczeblu międzynarodowym, a kto wie, czy nie międzyplanetarnym albo nawet międzygalaktycznym...w tej materii trzaby raczej spytać pana Wałęsę...eksperta od zagadnień kosmicznych wszelakich...

Oczywiście pisowski "Lot nad kukułczym gniazdem" nie tylko Ministra Brudzińskiego, ale i całej tej cudacznej formacji będzie trwał na pewno do jesiennych wyborów, a potem Szanowni Państwo będzie już tylko na poważnie. 

Minister Brudziński się wyprze, że to przecież jako minister MSWiA wlazłby perfidnie w kompetencje Ministra Czaputowicza, bo toż on przeca Minister Spraw Zagranicznych jest. 
Poza tym pan Brudziński powie, że przecież wyraźnie mówił, że żadna złotówka nie trafi "w sposób nieuprawniony", ale już w sposób uprawniony, czyli po jakimś nocnym głosowaniu w Sejmie nad ustawą w sprawie roszczeń dla "mieszkańców prestiżowej dzielnicy nowojorskiej"...oj to już zupełnie diametralnie zmienia postać rzeczy.

Najprostszym rozwiązaniem, które wytrąciłoby takim pyszałkowatym krytykantom "dobrej zmiany" jak ja wszelkie argumenty, byłaby nota dyplomatyczna skierowana przez MSZ do rządów USA i Izraela, w którym stanowczo zapisano by, że: 

"Wszelkich roszczeniowców Rząd  Rzeczypospolitej Polskiej uprzejmie informuje, iż w ramach rekompensaty za mienie które przez Niemców zostało zniszczone, a rękami Polaków odbudowane dwie figi ministra Brudzińskiego pocztą lotniczą  wysyła, makiem słodzonym obficie przepełnione, coby żal pośladków koszernych złagodzić, ale i tymże smakiem staropolskim zakusy wszelkie, zuchwałe biesiadników nowojorskich dzielnic zneutralizować..."

Podejrzewam jednak, że poselstwo takie skończyło by się dla pisowskich kozaków podobnie jak w pewnej scenie z filmu Ogniem i mieczem", w której Chmielnicki dyktuje treść pisma do Jeremiego Wiśniowieckiego i pyta, kto go zaniesie...poselstwo kozaków zaporoskich świadome było czym skończy się ta misja...polecam pod linkiem...
https://www.youtube.com/watch?v=I6YWwANr8JM

Więc póki co ja ze strony PiS nie spodziewam się cudów w sprawie 447, dla pisowskich pelikanów pozostaje głębokie napawanie się lotem nad kukułczym gniazdem ministra Brudzińskiego, który powinien mieć świadomość, że jeśli oszuka Naród, który na jesieni pozna cenę "roszczeń", to być może nawet udawanie wariata nic mu nie pomoże...

KOMENTARZE

 • Po ostatnich wyskokach na UW
  wygląda na to, że że jeszcze tym razem kolej na PiSlam. Najwyraźniej żydzi mają wieksze zaufanie do partii Kaczelnika.
  W świetle wydarzeń z ostatniego roku można z całą odpowiedzialnością powiedzieć kto będzie głosował na PiS :
  - żydzi
  - szabesgoje
  - zabiedzeni umysłowo i zmanipulowani.
 • "Ministra Brudzińskiego lot nad kukułczym gniazdem..."
  Ten pan dostał pozwolenie z USrahella więc poderwał się ochoczo do lotu nad tym kukułczym gniazdem - bo nic go to nie kosztuje.
 • @Autor
  Numer z roszczeniami Żydów, to jest największy przekręt nie tylko stulecia, ale i całego milenium.
  W całej sprawie zaskakuje jeden szczegół. Rzecz w tym, że pierwotna kwota, ktorej domagali się Żydzi, oscylowała w granicach trzydziestu kilku miliardów. Nagle kwota urosła do trzystu kilkudziesięciu miliardów, czyli kwota wzrasta dziesięciokrotnie i żadna łajza z rządu nie pyta dlaczego? Nie pyta, bo pytanie nie leży w jego interesie.
  W mojej opinii wygląda to tak, że ktoś przyobiecał Żydom kasę, ale pod warunkiem, że 100 miliardów dla niego (jest to grupa ludzi). Trochę chłopaki wydały na jankeskich senatorów i ustawa 447 stała się faktem. Żyd jak to Żyd, przy takim przekręcie, zarządał dla siebie więcej. Pomysłodawcą przekrętu są Zydzi z Polski, towarzystwo okrągłostołowe, ale do przeprowadzenia całej operacji wybrano PiS.
  PSL zarobiło na ruskim gazie. PO wyprzedała majątek narodowy, a PiS wypierdoli milenijny numer. Skłaniam się ku temu, że ukradną polskie złoto zdeponowane w Londynie. Pierwotna kwota zostanie Żydom oddana w naturze, tak więc Żydzi mogą się stać właścicielami pokładów gazu łupkowego, bądź złóż metali oszacowanych także na miliardy. Jednak dotyczy to tylko pierwotnej kwoty, Natomiast 300 miliardów to będzie polskie złoto, nieruchomości i może jeszcze coś, co szybko można spieniężyć.
  Jeżeli ktoś sobie potrafi uświadomić o jakich pieniądzach jest mowa, to powinien sobie także uświadomić, że takiego wałka nic nie jest w stanie powstrzymać. Dla przykładu: gdyby każdemu ze stu amerykañskich senatorów dać po dziesięć milionów dolarów w łapę, aby ustawa powstała, to z całej kwoty uszczknięto by zaledwie miliard.
  Czy się to komuś podoba, czy nie, Polacy zapłacą i nie będą nawet wiedzieć kiedy i w jaki sposób.
 • Achim Bredziński "dwie piąstki"
  https://youtu.be/HeC0LBK4hWI
 • KIEDY ta ustawa wejdzie pod głosowanie sejmu???Wycofana "Ustawa o IPN poszła do załatwienia
  jeden dzień, a raczej chyba noc!!

  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4465

  Projekt ustawy w sprawie żydowskich roszczeń
  Artykuł • tygodnik „Najwyższy Czas!” • 1 maja 2019

  W związku z sytuacją zmierzającą do realizacji żydowskich roszczeń i w konsekwencji – do żydowskiej okupacji Polski – co p. Grzegorz Braun nazywa „wrogim przejęciem”, trzeba podjąć zaporową inicjatywę, która skomplikuje żydowskie za biegi i amerykańskie szantaże, a jednocześnie poprawi sytuację Polski, a nawet – sytuację rządu. Taką zaporową inicjatywą byłby projekt ustawy, który prezentuję poniżej:

  Ustawa o ochronie własności Rzeczypospolitej Polskiej i własności obywateli polskich przed grabieżą

  Art. 1.1. Zobowiązuje się Radę Ministrów do oświadczenia, że Rzeczpospolita Polska nie zadośćuczyni żadnym roszczeniom, kierowanym pod adresem Polski przez środowiska żydowskie, a odnoszącym się do tak zwanej własności bezdziedzicznej.

  2.Oświadcznie, o którym mowa w ust. 1 powinno zostać ogłoszone niezwłocznie po wejściu w życie niniejszej ustawy.

  Art. 2. Kto wbrew postanowieniu niniejszej ustawy podejmie próbę zadośćuczynienia w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej roszczeniom, o których mowa w Art. 1, albo podejmie próbę obejścia wynikającego z niej zakazu, podlega karze, jak za kradzież zuchwałą.

  Art. 3. Ustawa wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

  Uzasadnienie

  Jak wynika z notatki z rozmowy przeprowadzonej w dniu 25 października 2018 roku, celem żydowskich środowisk przemysłu holokaustu oraz celem amerykańskich szantaży jest wciągnięcie Polski do rokowań, które zakończyłyby się zadośćuczynieniem żydowskim roszczeniom odnoszącym się do tzw. „własności bezdziedzicznej”, o której mówi uchwalona w ubiegłym roku przez Kongres USA ustawa JUST.

  Zadośćuczynienie tym roszczeniom o nieustalonej wartości doprowadziłoby do przejęcia przez różne środowiska żydowskie na terenie Polski majątku wielkiej wartości, co zapewniłoby im zajęcie dominującej pozycji ekonomicznej, która przełożyłaby się na dominującą pozycję społeczną i polityczną.

  Naród polski we własnym kraju zostałby zdegradowany do III kategorii, bo pierwszą stanowiliby okupanci, drugą – kolaboranci, a reszta – trzecią. Jest to zatem największe zagrożenie, jakie zawisło nad państwem i narodem polskim od 1939 roku.

  W tej sytuacji konieczne jest podjęcie środków nadzwyczajnych w postaci nakazania rządowi przez Sejm stanowczego oświadczenia, że Polska żydowskim roszczeniom odnoszącym się do tzw. własności bezdziedzicznej nie zadośćuczyni.

  Sankcja karna przewidziana w art. 2 ma na celu doprowadzenie do opamiętania wszystkich potencjalnych kolaborantów, a gdyby to nie poskutkowało - pozbawienie ich możliwości działania. Ustawa ta poprawi też sytuację rządu, który wobec zagranicznych partnerów Polski, a zwłaszcza – sojuszników naszego kraju – będzie miał ręce związane tą ustawą, co uniemożliwi wciąganie go w jakieś negocjacje.

  Uchwalenie tej ustawy wymaga pojawienia się w Sejmie większości, która nie w retoryce i nie w deklamacjach, ale w konkretnym działaniu pokaże, że w obliczu ogromnego zagrożenia, jakie zawisło nad naszym państwem i narodem, potrafi zdobyć się na stanowczość i odwagę w jego obronie. Natomiast parlamentarzyści, którzy swego poparcia odmówią, udowodnią tym samym, że nie zasługują na zaufanie Polaków.

  Wreszcie odbywające się w Polsce i w Stanach Zjednoczonych demonstracje przeciwko rozbójniczemu wymuszeniu, udrapowanemu przez polskie władze w pozory legalności w postaci „kompleksowego ustawodawstwa”, powinny mieć konkretny cel polityczny. Tym celem może i powinno być masowe poparcie opinii publicznej dla tej ustawy.

  Stanisław Michalkiewicz

  Stały komentarz Stanisława Michalkiewicza ukazuje się w każdym numerze tygodnika „Najwyższy Czas!”.


  Nie jakieś enigmatyczne bełkoty, tylko KONKRETY!!
 • A w ogóle, to przecież podobno nas ta ustawa nie dotyczy, oraz ponoć u nas jest inne ustawodawstwo i nie interesują nas
  prawa uchwalane w innych krajach.
  Taka byłą narracja dłuuuuuugi czas.I nagle...

  https://t.co/snWJrDNu01

  Jeżeli NIE potrafią odwołać pana Cywińskiego z funkcji dyrektora Muzeum Auschwitz, jeżeli Polakom na teren obozu wstęp z polskimi flagami na drzewcach jest zakazany. Jasne. Polska flaga to szmatka na patyku, ale flaga Izraela to METAFIZYKA.

  A żydom wolno wnosić co chcą....itp.to akurat w przypadku okazji do wyrwania Polakom 300mld ....rządzący się postawią!!!

  Tak samo jak w przypadku ekshumacji w Jedwabnem,
  ekshumacji w Treblince,

  Bardzo śmieszne, żeby nie było tragiczne
  Polak w Auschwitz ,niesie polską flagę na swojej KULI!!!
  https://pbs.twimg.com/media/D5pvHqGW4AAnkwz.jpg

  https://twitter.com/i/status/1123974877801865217
 • @trojanka 19:42:23
  Kim jest Jojo wiedzą wszyscy . Salut : https://forumemjot.wordpress.com/2018/07/29/zydowski-terrorysta-mossadowiec-brudzinski-wyniszcza-policje/
 • Wcięło mi komentarz,jeśli będzie początek powielony to przepraszam
  Clou sprawy to słowo "nieuprawniony". Pompeo zażądał od szabesgojów zmian w polskim prawie, żeby sposób był uprawniony. Jak pelikany nadal moga wierzyć, że to patrioci rządzą, gdy wypięli się na obietnice wyborcze i nie tylko nie zlikwidowali ustawy 1066 ale ją rozszerzyli. Aneks WSI dalej utajniony, gardlowali, ze nie ruszą ustawy o IPN i w trymiga ją zmienili na tupnięcie żydostwa. Reformy sądów, mediów nie zrobione. Mieli wypowiedzieć Konwencję Stambulską i zakazać aborcji eugenicznej, a jak jest każdy widzi.
 • @Repsol 20:37:11
  Odbieram go jako niedobrego człowieka.Ma w twarzy coś zawziętego, nie chodzi oczywiście o wygląd.Ale o całość, gesty,mimikę, że o pogardliwych określeniach nie wspomnę.Myślę , że bardzo nie lubi ludzi!!
 • Proponowałbym
  Przynajmniej w blogowych wpisach nazywać rzeczy po imieniu, a owijanie w bawełnę zostawić ewentualnie sprostytuowanym mediom głównego nurtu.

  "Roszczenia" - zarówno w prawie, jak i w potocznym rozumieniu -mogą być albo uprawnione, albo nie. O tym, jakie są w istocie w danym wypadku decyduje sąd - jeżeli któraś ze stron zdecyduje się na sądowe rozstrzygnięcie.

  Podobnie sformułowanie: "rozliczyć się z mienia bezspadkowego na rzecz amerykańskich żydów" sugeruje jakoby wredna Polska miała wobec tych żydów jakiś dług, z którego się do tej pory nie rozliczyła (nie spłaciła go); w domyśle - zapewne z jakichś niecnych powodów.

  Tymczasem chodzi nie mającą precedensu w cywilizowanym świecie (nie wiem jak jest wśród plemion amazońskiej dżungli) próbę WYŁUDZENIA przez trzymającego w rękach pałę bejsbolową osiłka, który został o to poproszony przez swojego drobniejszej postury koleżkę. Przy czym, ponieważ gangsterzy udają kulturalnych i cywilizowanych, to zmuszają swoich tutejszych namiestników do zmiany tubylczego PRAWA, żeby temu wyłudzeniu nadać pozory legalności.

  Można by przy okazji uchwalić ustawę, że każdy napad, w czasie którego napastnik trzyma w ręce cegłę i żąda od napadniętego jego portfela byłby legalny niezależnie od miejsca napadu i pory dnia (np. o 12.00 w południe w dowolnym miejscu Alei Jerozolimskich w Warszawie), jeśli tylko napadający należy do narodu wybranego, a napadnięty jest Polakiem. Pozbawieniem wolności byłby karany napadnięty, gdyby mimo wylegitymowania się przez agresora odpowiednimi dokumentami (szczegóły do ustalenia w rozporządzeniu ministra spraw wewnętrznych) ośmielił się stawić opór.

  I ta druga sytuacja byłaby równie legalna jak pierwsza po przyjęciu zapowiadanego przez naszego przyjaciela M. Pompeo "kompleksowego ustawodawstwa".

  Mówmy więc o próbie rabunku, wyłudzenia, kradzieży, a nie o roszczeniach czy nierozliczeniu się przez Polskę.
 • @Mac.Iek 21:14:30
  Bez przesady, takie wyłudzenia miały już miejsce.
  Przypomnę w tym miejscu choćby Szwajcarię.
  Całkiem niedawno Stany Zjednoczone zajęły budynki i ośrodek wypoczynkowy na terenie USA który był własnością Rosji.
  Siła przed prawem! No chyba że chodzi o Prawo i Sprawiedliwość.
  W tym wypadku jest oczywiste, że przed nimi zgina się wszelkie kolano na całym globie.
  Wniosek; jeśli Polacy nie chcą być okradzeni przez naszych największych sojuszników MUSZĄ głosować w wyborach na PiS.
  Przecież każde dziecko już wie, że politycy nigdy nie kłamią.
 • @Robik 23:09:03
  Uwielbiam twoje poczucie humoru :))
 • Kozaczą, mlaskają przed wyborcami,
  udają chojraków. Niech Trumpowi i organizacjom żydowskim to powiedzą. Po co łgają Polaków? Obiecanki, cacanki jak zwykle. Przed roszczeniowcami i ich żandarmem padają na kolana. Wstyd oszuści!
 • Stanisław Michalkiewicz:
  W co gra PiS w sprawie roszczeń: https://www.youtube.com/watch?v=ZvckFu1QKFs&t=49s
 • Min.
  Brudziński wspiął się na wyżyny odwagi i przeżywał orgazmy z własnymi dłońmi, zaciśniętymi w pięści, znaczy się oczywiście w ,,figi,, PiS dostał zgodę na powarkiwanie w temacie uroszczeń.
 • @zbig71 01:43:57
  Te słowa które wypowiada min. Brudziński adresowane są do polskich wyborców a przecież w rzeczywistości powinny być skierowane do Amerykanów i Żydów.
  Całkiem niedawno PiS-owscy politycy mieli okazję powiedzieć im to w twarz. Wtedy gdy trzeba było o tym mówić to oni stali z opuszczonymi głowami. Tylko głupiec im uwierzy.
 • @zbig71 01:43:57
  Padłam na klawiaturę ze śmiechu!!HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!
  Oczywiście masz rację. Nowość!!!!! dzisiaj rankiem Tyszka z Kukiz 15 ,zachojrakował w informacjach Polsat, że startują z ustawą, którą nagle składają w sejmie w sprawie uroszczeń .Co za przebudzenie, hosanna...
  Zwłaszcza, że w poprzednich latach ANI jedna ich ustawa nie weszła.Jak twierdzą NIE mieli większości.No tak to można pisać ustawy, wiedząc że na pewno NIE wejdą.Obserwowałam ich ,bo ich kiedyś popierałam.
  Ogólnie panuje zasada "NIC NIE MOGĘ". To po co się pchają do polityki.??

  Po prostu próbują podebrać Konfederacji ich projekt, i wśliznąć się z ich pomysłami, walka na całego żeby się ich pozbyć.Dostali pozwolenie od sierżanta i Lady botoks.Niektórzy mówią, że to nie jest botoks, tylko C14.
 • @trojanka 08:46:35
  Albo C4. Zresztą to plastik i to też plastik.
 • @zbig71 09:04:45
  Pardon, to miało być C4!
  C14 to węgiel, nie nadaję się na saperkę/ nie łopatkę, tylko speca od min/.Chociaż miny tez umiem robić, jak większość mojej rasy.
 • @trojanka 09:11:11
  To za pomocą izotopu węgla C14 możemy spróbować określić wiek Żorżety.
 • @zbig71 09:15:54
  Haaaa no nie... zbig-u71.
  Poczucie humoru masz poziom mistrz!!hahaha!
  Ale w młodości, uwiodła ponoć nawet samego Donalda, to chyba zresztą nie było specjalnie trudne, przy jego silnym upodobaniu płci pięknej..Donald rozsiewał swoje DNA gdzie się dało!
  Już nie rozwijam tematu , bo mnie w końcu Tryb opierniczy za zamulanie tematu.!
 • @trojanka 09:26:13
  Jednak presja społeczna coś tam daje. I cała totalna opozycja nawet nie chce się zająknąć w sprawie 447. Tylko Konfederacja podnosi ten temat i poseł Majka. Teraz Kukiz 15 zaczyna świrować pawiana w tej sprawie, bo idą wybory. Pytanie, czy Kaczelnik pojawi się 11 Maja na marszu w Warszawie;-)?
 • @zbig71 09:54:47
  Tak, próbują się "wstrzelić"w nośny temat, jakoś do tej pory było wycie, że "to nas nie dotyczy",że prawo pastuchów u nas nie działa, itp.
  teraz nagle ustawa jednak nas dotyczy i ich prawo u nas działa, hipokryzja i zakłamanie, widać czysty PIAR, NIE CHODZI o Polskę i Polaków.
  A na Marszu przeciwko 477 ,oczywiście że NIE będzie nikogo z wierchuszki!
  Tylko Jojo z orgiastycznymi piąstkami, zza firany będzie wydawał polecenia swoim chłopcom..
  Swoją drogą obawiam się, czy te zaciśnięte piąstki, nie zostaną potraktowane jako gest antysemicki!!Ratujmy Jojo!!ale raczej mu wydano zgodę na spicz i piąstki!
 • @trojanka 11:55:21
  Ciekawe, czy będzie jakaś prowokacja na marszu 447 stop. Organizatorzy i ochrona marszu powinna uważać na wszystko. No i ciekawe, kto będzie ten marsz blokował.
 • Stanisław Michalkiewicz dla PCh24.pl: rząd zapowiada, że nie odda Żydom ani guzika? Wolne żarty!
  https://t.co/d2tplcvq9V

  Rząd „dobrej zmiany” utrzymywał opinię publiczną w nieświadomości tego co się dzieje i milczał na temat wszystkich kombinacji, jakie podejmuje ze środowiskami żydowskimi. Teraz już nie można tego utrzymać w tajemnicy, ponieważ władza nie jest w stanie zaprzeczyć prawdziwości ujawnionej przeze mnie notatki MSZ.

  Co ciekawe – początkowo rząd nie za bardzo wiedział jak się ma zachować i co zrobić. Tematu nie dało się jednak przemilczeć, więc zdecydowano się postawić na rozwiązanie polegające na wmawianiu opinii publicznej, że „nie oddamy ani guzika” – mówi w rozmowie z PCh24.pl Stanisław Michalkiewicz.  W najbliższą sobotę ulicami Warszawy przejdzie marsz przeciwko ustawie 447. Czy biorąc pod uwagę ostatnie, buńczuczne zapowiedzi ministra Brudzińskiego, premiera Morawieckiego i prezesa Kaczyńskiego, że Polska nie odda ani złotówki na wypłatę "odszkodowań wojennych", taka inicjatywa jest jeszcze potrzebna?

  Jak partia mówi, że nie da ani złotówki, to mówi. Pan prezes Kaczyński, pan premier Morawiecki i pan minister Brudziński są wysokimi przedstawicielami rządu i dysponują większością parlamentarną, więc nic nie zaszkodziłoby, gdyby ten swój słowny sprzeciw sformułowali w postaci ustawy.  Powód jest prosty - mielibyśmy do czynienia z inną sytuacją prawną. Gdy bowiem ktoś coś deklamuje na wiecach, to nikogo do niczego nie zobowiązuje, zwłaszcza że polscy politycy mają manierę natychmiastowego zapominania tego, co kilka chwil wcześniej mówili i czego bronili. Natomiast ustawa przewidująca sankcje karne stwarza zupełnie inną sytuację.  Tak jak w pokerze trzeba powiedzieć SPRAWDZAM! Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość nie poprze ustawy, niekoniecznie mojego autorstwa, tylko chociażby tej, którą niedawno zaprezentował przed Białym Domem pan poseł Rzymkowski, to będziemy mieli ostateczny dowód na to, że polskie władze albo nie są w stanie, albo po prostu nie chcą bronić interesów Rzeczypospolitej Polskiej!  Wystarczy 15 posłów do wprowadzenia projektu ustawy do laski marszałkowskiej. Jeżeli to się nie stanie to wszystkie te buńczuczne deklaracje będą po prostu niewiarygodne choćby nie wiem, ilu polityków powtarzało za ministrem Jakim „po moim trupie”.

  cd na stronie:

  Read more: http://www.pch24.pl/stanislaw-michalkiewicz-dla-pch24-pl--rzad-zapowiada--ze-nie-odda-zydom-ani-guzika--wolne-zarty-,67987,i.html#ixzz5nETROd26
 • Oto dlaczego akta IPN maja jechać do USA!
  http://www.niewygodne.info.pl/artykul9/04820-Ktos-chce-napisac-historie-II-WS-na-nowo.htm

  Szef Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego ma żal, iż Polacy są traktowani jako ofiary II WŚ
  wpis z dnia 7/05/2019
 • @trojanka 13:38:50
  Na Białorusi była próba obalenie Łukaszenki.Czy to prawdziwa informacja tego można być dopiero pewnym jeśli podadzą to portale informacyjne.
  Pomijając już dziwaczne polskie anonsy na temat https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1410750,zagadkowe-areszty-na-bialorusi.html

  to na razie mówią o tym tylko komentatorzy polityczni.Nawet ci do których informacje docierają dość prędko.A niektóre jeszcze wcześniej.
  Przewrót ponoć szykowała część struktur siłowych.Przewrót miał się zrealizować w czasie zagranicznej wizyty Łukaszenki.Wyszły z tego nici bo jak trzy lata temu w przypadku Erdogana,suskie służby w porę ostrzegły Batke.
  https://www.youtube.com/watch?v=6uboeHbEhW0

  PS
  przepraszam ze offtopa -kogucie
 • @trojanka 12:13:15
  Ja bym nie był takim hurraoptymistą popierającym ustawę Michałkiewicza.Ta ustawa będzie tylko kolejnym swistkiem papieru ,a znając perfidię PIS-u można się spodziewać,że nawat jak by uchwalili tą ustawę to po wyborach Daniels tupnie nogą i wystraszony PIS w ciągu jednej nocy zmieni ustawę nowelizując ją o 180 stopni
 • @Robik 23:09:03
  "Bez przesady" że co? Że napisałem "bez precedensu"?

  Ale poza tym zgoda, żeby bandytyzm nazywać bandytyzmem? Bo o to mi głównie chodziło...

  A co do zastrzeżeń:
  1) Co do rosyjskich budynków na terenie USA.
  To jest jednak coś, co duży gangster robi u siebie w domu, a nie na wyjeździe.

  2) Sprawa "martwych kont" w Szwajcarii jest pod pewnymi względami (nacisków) podobna, ale pod innymi jednak inna.

  Tam jedną z postaci nacisku były pozwy zbiorowe przeciwko szwajcarskim bankom. W zamian za wycofanie tych pozwów ostatecznie wypłacono 1,25 mld $, przy czym porozumienie obejmowało po stronie żydowskiej trzy grupy osób. Jedną z nich były osoby roszczące sobie prawa bezpośrednio do "martwych kont". W tym sensie było jakieś uzasadnienie do wypłat. I przede wszystkim nie były potrzebne specjalne ustawy.
 • Winnicki o aferze z ukraińskim domem publicznym na Podkarpaciu, i informacji o korzystaniu z jego usług
  polskich polityków.Zwłaszcza , że ponoć korzystali z usług pracujących tam 14 letnich ukraińskich prostytutek.
  Właściciele ukraińskiego bordello ,będącego częścią prostytucyjnego ukraińskiego imperium ...otrzymali polskie obywatelstwo.
  Ponoć nagrania z tego przybytku znajdują się nad Ukrainie!
  https://www.facebook.com/jkm.wolnosc/videos/1251772721664829/
 • Rolnicy dołączają do protestu
  przeciw uroszczeniom: https://www.youtube.com/watch?v=3j57-BEPIL4
 • @Mac.Iek 16:29:23
  "1) Co do rosyjskich budynków na terenie USA.
  To jest jednak coś, co duży gangster robi u siebie w domu, a nie na wyjeździe."
  "Gangsterzy" czują się w Polsce bardziej "u siebie" niż my.
  Zobacz jak wyglądała konferencja "irańska".
  Przyjechali, najedli się, nasrali i na końcu poobrażali.
  Polski rząd odtrąbił sukces.
  ad2)Jeśli widzisz jak "polski" rząd daje się traktować przez obcych we własnym domu to nie ma wątpliwości że będzie bardziej uległy niż rząd szwajcarski.
  Potem znowu ogłosi kolejny sukces.
 • Przygotowania do tworzenia Polin trwają
  W styczniu 2019 Ministerstwo Sprawa Zagranicznych ogłosiło otwarty konkurs ofert na realizację projektu „Dyplomacja publiczna 2019”. Jednym komponentów konkursu była organizacj imprez pod hasłem „Polacy i Żydzi – wspólne dziedzictwo i przyszłość”. Na ten komponent przeznaczono 1,5 mln złotych. W regulaminie konkursu napisano, że celem projektu ma być m.in. „przypominanie, że Polska i Polacy są krajem i społeczeństwem znającym i szanującym wkład Żydów w polską kulturę, historię, gospodarkę, naukę i życie społeczne – podkreślanie nierozerwalnego związku tożsamości kulturowej Polaków i Żydów, opartego na wspólnym fundamencie cywilizacji judeo-chrześcijańskiej oraz na wspólnej wielowiekowej historii”.
  więcej u Międlara na wprawo.pl

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031