Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
383 posty 8910 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - ...katol i moher z kościoła toruńskiego, parafia podhalańska...łowca jehowitów...

Test Judasza...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W motoryzacji jest taki termin jak "test łosia"...

 

 W motoryzacji jest taki termin jak "test łosia". Test polega na tym, że samochód musi pokonać slalom przy pewnej prędkości, nazwa wzięła się od pojawiających się na szwedzkich drogach łosi, które nagle pojawiają się na drogach, a samochód musi przy tejże prędkości ominąć łosia i nie dachować. 
Święta się kończą, radujemy się Zmartwychwstaniem, ale dla  tak zwanych "starszych braci" dzień bez zdemaskowania "antysemityzmu" w Polsce, to dzień stracony...

Oto bowiem "starsze bractwo" wyniuchało, że "obrzęd" wieszania Judasza w podkarpackim Pruchniku, który trwa jakieś 200 lat, a który można by było zaliczyć śmiało w poczet "obrzędów topienia marzanny" stał się tak antysemicki, że aż wody nadjordańskie  się mocno wzburzyły, a pagórki Golan zostały wstrząśnięte. Oto bowiem cały Izrael dowiedział się gdzie leży podkarpacki Pruchnik, a kto wie, czy młodzież izraelska nie będzie niedługo tłumnie pielgrzymować w ten padół męczeństwa ziomala Judasza, który co roku jest niejako przywoływany zza światów i obkładany kijami, że aż mu wióry słomiane z rzyci lecą. Ten holokaust Judasza pruchnickiego trwa nieprzerwanie...kto wie, czy mienie bezspadkowe się z tego tytułu nie należy, wszak pruchnicki Judasz liczy ze dwieście wiosenek, więc na spadkobiercę bezspadkowego się świetnie nadaje...

No dobra miało być o "teście Judasza"...jeszcze poniedziałek wielkanocny się nie skończył, a już hierarchowie naszego Kościoła niczym nożyce położone na stole się odezwały. Biskup Rafał Markowski, przewodniczący Rady ds. Dialogu Religijnego i Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem Konferencji Episkopatu Polski wyraził dezaprobatę i "obżydzenie" na tą okoliczność...że zacytuję:

"W kontekście wydarzeń, które miały miejsce w Pruchniku 19 kwietnia, Kościół jednoznacznie wyraża dezaprobatę wobec praktyk, które godzą w godność człowieka. Kościół katolicki nigdy nie będzie tolerował objawów pogardy do członków jakiegokolwiek narodu, w tym do narodu żydowskiego”...

 Link...(kliknij)

No cóż, "test judasza" jest podobny do "testu łosia", wystarczyło, aby biskup Markowski niczym limuzyna klasy "S" lekko przyhamował i ominął dmuchany temat pruchnickiego Judasza, aby nie dachować. Ale cóż, wolał się zachować jak volkswagen golf z wybitymi amortyzatorami i pękniętym wahaczem i jechać na rympał...

Czekam na dalszy ciąg "testów judasza" w naszym Kościele...

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Wynik testu to centralny dzwon.
  Może nawet po spożyciu.

  Oczywiście 5*

  Pozdro!
 • @Autor
  Dachują wszyscy i to nie tylko w Kościele, bo Brudziński także zaliczył dachowanie, ale sami Żydzi to trabantem na czołówkę z gagarinem poszli i to nie z kosmonautą :)
  Sytuacja z tym Judaszem to niezły kabaret jest, podczas gdy podczas purim Żydzi wieszają Hamana i to nie tylko w Tel Avivie, ale iich odpieranie zarzutów w kwestii Hamana to już Monty Pyton.
  Oto co pisze Dziennik pl:

  ,,Tymczasem administratorzy Forum Żydów Polskich stwierdzili na Twitterze, że "nie da się bronić spalenia kukły", jednak sprawa ta nie powinna skończyć się międzynarodową aferą, "także w imię zdrowego rozsądku". Odnieśli się też do wypowiedzi o Żydach wieszających w Purim kukłę Hamana. "Haman był z rodu Amaleka - był Amalekitą - biblijnym, odwiecznym wrogiem Żydów. Amalekitów od tysięcy lat już nie ma. Nie istnieją. Judasz był Żydem. Żydzi istnieją"

  Ktoś wie, gdzie się schowali Amalekici? Żydzi wybili ich w pień, a dzisiaj mówią, że nie ma już Amalekitów.
  Idąc tym tropem, niebawem w ten swój purim będą wieszać kukłę Arafata .

  Pozdrawiam!
 • W ten
  Oto sposób Żydzi będą wybierać katolikom świętych i tych których ,, należy,, potępić. Czyż to nie piękne?
 • Autor, witaj;
  To ten biskup Markowski od zespołu Perfect?

  pozdr

  btw
  tu jeszcze jeden:

  Tradycji stało się zadość. Barwny korowód ze słomianym Judoszem eskortowanym przez halabardników przeszedł ulicami Skoczowa...

  Trzymetrowa kukła ozdobiona wstążkami oraz naszyjnikiem z 30 srebrnikami tradycyjnie wodzona jest w mieście w Wielki Piątek oraz Sobotę. Za Judoszem podążają dzieci oraz mieszkańcy z klekotkami bez przerwy skandując ‘kle, kle, kle’. I tak stało się i tym razem. Dokładnie w południe korowód wymaszerował spod skoczowskiej strażnicy. Po tym, jak Judosz pokłonił się się władzy świeckiej i kościelnej wrócił do parku gdzie przy dźwięku klekotek został uroczyście spalony. Podobno wraz z nim ginie także zło, które mogłoby zaszkodzić miastu i jego mieszkańcom.

  https://beskidzka24.pl/judosz-splonal-w-skoczowie/
 • @zbig71 22:31:04
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jicchak_Kaduri

  Napisał przed śmiercią list, w którym ujawnił imię Mesjasza. W 2007 roku, ponad rok po śmierci rabina, otworzono list, w którym rabin zapisał imię Mesjasza. Według niego brzmi ono Jeszua - Jezus[1].
 • Judasze się boją, że skończą jak ta kukła
  „Kościół katolicki nigdy nie będzie tolerował objawów pogardy do członków jakiegokolwiek narodu, w tym do narodu żydowskiego”

  A co ten kościół zrobi? Rzuci kolejną klątwę na Polaków? Każe wiernym odmawiać zdrowaśki klęcząc na grochu? Leżeć krzyżem w kościele?

  Kojarzenie jakiegokolwiek potępienia Judasza z antysemityzmem czy „pogardą do członków jakiegokolwiek narodu” jest najwyższym stadium paranoi, to się nadaje tylko do psychiatryka, oddział zamknięty.
 • @Lotna 23:35:56
  /to się nadaje tylko do psychiatryka, oddział zamknięty/

  https://episkopat.pl/wp-content/uploads/2019/04/Bp-Rafa%C5%82-Markowski.jpg
 • @Lotna 23:35:56
  Nie wystarczy miejsc w psychiatrykach. Ale w winnicy Pana Boga są wakanty!

  6 Odpłaćcie jej [macierzy nierządu i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi] tak, jak ona odpłacała,
  i za jej czyny oddajcie podwójnie:
  w kielichu, w którym przyrządzała wino, podwójny dział dla niej przyrządźcie!
  7 Ile się wsławiła i osiągnęła przepychu,
  tyle jej zadajcie katuszy i smutku!
  Ponieważ mówi w swym sercu:
  "Zasiadam jak królowa
  i nie jestem wdową3,
  i z pewnością nie zaznam żałoby",
  8 dlatego w jednym dniu nadejdą jej plagi:
  śmierć i smutek, i głód;
  i będzie ogniem spalona,
  bo mocny jest Pan Bóg, który ją osądził.
 • @
  Zawsze mierziły mnie sytuacje , w których tłum "konfrontuje się" z jednostką (nawet w pod postacią zabawy). Zwyczaj był głupi , a dzisiaj jest głupi podwójnie .
  Co do testu łosia, to już zostanie biskupem, czyli kościołowym politykiem, jest jakąś formą jego oblania. Oczywiście zdarzają się wyjątki i to ich dobrze byłoby poszukiwać, zwłaszcza w Święta. (może Ryś?)
 • To nie tak!
  Dezaprobata palenia tej kukły przez duchownego - to zwyczajna tresura goja przez tzw. judeochrześcijaństwo - natomiast test łosia - to żonkil na sutannie tego judeochrześcijanna.
  Wniosek?
  Diablisko co to w ornat się przebiera - aby ogonem dzwon okładać - też jest judeochrześcijaninem. Słowem Szatan w Kościele - to tzw. judeochrześcijaństwo.
 • Kukła Judasza jest symbolem zdrady i zaprzaństwa
  W wielu krajach kultywuje sie tradycje "judaszków" tylko u nas to ma byc hucpa, jak powiedział Brudziński. Teraz trzeba czekać co na to UE i papież Franciszek. Może zakażą żydom wieszania Hamana i świetowania w Purim ludobojstwa na Persach. Kretyni zamaist mówić, ze Judasz to nie symbol Żyda tylko zła i zdrady dają się wciagnąć w zydowską nagonkę na Polaków.
 • @finka 08:55:57
  Raczej wykazują się czujnością rewolucyjną i liczą, że ich odpowiedni ludzie zauważą. W końcu po zainstalowaniu szlachty jerozolimskiej i Polin ważne będzie, kto walczył z ,, antysemityzmem,,.
 • @roux 23:38:27
  Makowski nie kuma,że Polacy używają słowa Żyd bądź Izraelita i to jest złe.W anglosaskiej Europie mówi się o tej samej postaci Jude czyli Judasz ze wszystkimi jego cechami.
 • Purim Nowy Jork.
  https://twitter.com/i/status/1120059140834041861
 • W Izraelu bija nawet żywych żydów!jak leci.
  https://pbs.twimg.com/media/D40LfJTWwAAPbjC.jpg

  https://youtu.be/vb-zmyBpS2I
 • Wyższa "cywilizacja"
  https://twitter.com/PiotrZPolski

  https://twitter.com/i/status/1120378924440199173

  https://twitter.com/PiotrZPolski/status/1120378924440199173
 • @trojanka 10:21:40
  Co tam spalony Judas , ponoć palenie naszych kościołów jest nawet uzasadnione!jak twierdzą wzięci działacze....w...
  https://t.co/8HlukT6uGV

  No i płoną w Polsce niestety też!!przypadek??
  https://www.tvp.info/42245355/pozar-kosciola-w-wielkopolsce-na-miejscu-17-zastepow-strazy

  https://fakty.interia.pl/wideo/video,vId,2625053

  http://podlaskie.naszemiasto.pl/artykul/tak-plonely-nasze-koscioly-pozar-kosciola-sw-wojciecha-w,5084863,artgal,t,id,tm.html
 • @Lotna 23:35:56
  Widocznie mocno identyfikują się z Judaszem, skoro wszczęli takie larum.
 • @wercia 11:59:51
  Judasz..chciwy, sprzedajny,fałszywy udający przyjaciela Jezusa i apostołów.W rzeczywistości ,dla niego liczyły się jedynie pieniądze, zero uczuć wyższych czy moralności..Podkradał je /pieniądze/ze wspólnej kasy.Celem i ideą jego życia było jedynie węszenie, gdzie można jeszcze wyrwać jakieś srebrniki, bez żadnych oporów. Ale jego koniec może był proroczy???
 • @zbig71 09:09:38
  To tak nie dział i zdziwią się bardzo.
 • @Lemański 12:26:50
  "Faszyści z Polski dalej prześladują żydów.".
  O jakże nam przykro, ze taka nieprzyjazna atmosfera jest w Polsce dla przyjaznych, dobrotliwych, życzliwych nam,wdzięcznych za to, że dzięki nam przetrwali jako naród ,za to że tu żyli, kształcili się, zarabiali na życie , mieli raj na ziemi.itp.
  Obawiam się, że jedynym wyjściem, jest opuszczenie tego nieprzyjaznego kraju i narodu!Na zawsze!!
  Ameryka jest bardzo przyjazna i hojna, może tam....
  Albo do siebie ,po "wyczyszczeniu" z podludzi...
  https://twitter.com/i/status/1120634983981441024
 • @trojanka 12:36:04
  No chociaż bo ja wiem...Ameryka już tez jest oskubana...
  https://t.co/Xy12uDjTxf


  Umowa podpisana. Izrael dostanie od USA 3,8 mld dolarów rocznie

  https://www.tvp.info/26953129/umowa-podpisana-izrael-dostanie-od-usa-38-mld-dolarow-rocznie
 • @Lemański 12:43:58
  Gorzej, że w Polsce mamy tyłu kolaborantów z Kaczelnikiem, Dudą, Morawerem i ich psami gończymi jak Sakiewicz i Magierowski na przykład. Co gorsze, oni stroją się w piórka patriotów i ogłupiają tym poczciwych Polaków.
 • @zbig71 13:07:27
  Prokuratura już wszczęła dochodzenia w sprawie Pruchnika!
  Więc tak Polacy są prześladowani przez władze za:
  -protest w Przemyślu przeciwko banderowskim bachanaliom i krzykom "Jeszcze Polska nie zginęła , ale zginąć musi.."oraz protest wojewody Czarnka przeciwko oskarżaniu Polaków BCH i AK za to że się bronili przed banderowska zarazą mordująca polskie niemowlęta ...

  -protesty narodowców z Lublina, Gniezna i Rzeszowa przeciwko wypełzaniu i roszczeniom "równych praw"z rodzinami polskimi....pedałów i lesbijek w ramach "chrystianizacji Europy".

  -spalenie kukły żyda w Pruchniku

  - wejście na teren obozu w Auschwitz z polskimi flagami i protest przeciwko jego zawłaszczeniu, panoszeniu się i usunięciu krzyża itp.
  Obóz utrzymują polscy podatnicy

  -żądanie ekshumacji w Jedwabnem i Treblince na ternie własnego kraju!!!!!!!!!!!!!!

  I dlatego świętujemy 100lecie NIEPODLEGŁOŚCI!!!
 • @zbig71 13:07:27
  W Polsce , nadludzie dozwolili palić wyłącznie świece hanukowe!
  https://pbs.twimg.com/media/D4sVc8hW0AAMsQK.jpg
 • Bp Markowski jest rodzonym bratem znanego rockmana, który wypłynął na fali "antykomuny"
  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2019/03/d2hgjkmwoaacb1w.jpg

  Znana rodzina piosenkarzy, odwiedziła swoją fankę.

  Przypadki nie istnieją.
 • Moskiewscy naziści, też nie zasypiają gruszek w nomen omen ,popiele....
  Podpalili jesziwę..w dodatku największą w Rosji...namalowali swastyki i 88 /Heil Hitler/...co za ludzie...

  https://t.co/UWCIb4qwdh

  https://cdn.theyeshivaworld.com/wp-content/uploads/2019/04/09-5.jpg

  https://cdn.theyeshivaworld.com/wp-content/uploads/2019/04/04-16.jpg

  https://cdn.theyeshivaworld.com/wp-content/uploads/2019/04/07-7.jpg
 • @trojanka 13:40:13
  Niepotrzebnie ulega Pani ekscytacji - bowiem reklama jest dźwignią handlu, także politycznego geszeftu.

  Proszę rzucić okiem na poniższy film i spróbować zgadnąć lub - lepiej - dowiedzieć się, ilu Żydów rozmawia w studiu Gazety Polskiej o polskim ruchu narodowym:

  https://www.youtube.com/watch?v=QTpwxt8LL7g

  (Odpowiedź czytana wspak: hceretzc)
 • @Rzeczpospolita 13:59:25
  No widzi pan panie Dariuszu, o panu też tak mówią i to bardzo często min. londyńskie szeklowe parchacze...., a ja nie wierzę i co??
  Jak zawsze,jak ktoś dużo ryczy to... czekam na efekty....KONKRETY!!!w działaniu.Moje prawo!!
 • @Rzeczpospolita 13:59:25
  Ponoć ma także cygańskie korzenie!!
  https://www.facebook.com/robertwinnickipubliczny/posts/%C5%BCyd-nazista-fundamentalista-a-teraz-cygan-nowy-epitet-do%C5%82%C4%85czy%C5%82-do-kolekcji-ps-ni/127770474062465/
 • taka to prawda
  Według "polskich" mediów prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie spalenia kukły Judasza w Pruchniku. Jeżeli to prawda wygląda na to że władza w Polsce to jeden wielki h....j i ciężko będzie Polakom to naprawić. Powoli ale skutecznie żydostwo Polskę połyka i tylko ""kijem" będzie można to zmienić.
  Czy Polacy udźwigną ten ciężar? Przecież własnymi rękoma odbudowujecie ich cmentarze, ich tradycje!
 • @trojanka 14:11:01
  Jasne, każdy ma prawo dać się wystrychnąć na dudka po raz n-ty z kolei.
 • @trojanka 14:11:01
  Jednakowoż istnieją pewne subtelne różnice.

  RN, ONR, MW, Marsz Niepodległości, zostały zarejestrowane przez sąd rejestrowy IIIRP, a WPS nie.
  Mało tego, w IIIRP legalnie działa żydowska zbrojna bojówka pn. Żydowska Liga Obrony (jako organizacja terrorystyczna nie może działać w USA i Francji), a WPS jako polityczne stowarzyszenie polskich zgredów rejestracji nie otrzymało mimo, że statut wzorowało na Żydowskiej Krytyce Politycznej.
 • @Lotna 14:34:48
  Jasne ,niech zostanie tak jak jest i nikt o tym głośno nie mówi,nie pyta w Sejmie i rządu.... coby naród jak najmniej wiedział i cicho siedział.!!
  Bo jak widać roi się od partii , które głośno żądają odpowiedzi co do ustawy 447 i na jakim jest etapie grabież Polski, które żądają zaprzestania banderyzacji Polski i grabienia Polaków na konto Ukrainy.Wręcz roi się od "patriotów" i ich partii , żądających zaprzestania pełzania przed panią Mos bacher i duszenia Polaków "zakazami".Nie ma dnia, żeby liczne partie i ich patrioci nie uświadamiały Polaków , jakie buty im szyją "patrioci"POPISowi.
  Ich przydupasy nawet syczą ,żeby siedzieć cicho bo już NIC nie możemy i nas zbombardują.Najlepiej oddać obrączki z całym krajem dla tasiemców i załatwić opakowanie pavulonu dla Rodziny!
 • 1*
  Tekst z polotem i blyskotliwie napisany...
  Tylko przeslanie w tresci zaklamane.

  Dlaczego autor pisze:
  -"... bowiem "starsze bractwo" wyniuchało..."-, ze obrzed ten jest antysemicki.
  A coz tu jest do "niuchania"?
  Ta kukla z Pruchnika otrzymala oprocz 30-tu batow za srebrniki dodatkowo 5 batow „za to, że Żydzi chcą odszkodowań od Polski”.

  Tu nie potrzeba dobrego "niucha". Ten spektakl cuchnie na odleglosc antysemityzmem.
  Tegoroczny spektakl wieszania Judasza nie mozna " zaliczyć śmiało w poczet "obrzędów topienia marzanny""

  ........................................

  Reporter „Ekspresu Jarosławskiego” relacjonuje: „Dzieci biją, tłum liczy. Co bardziej zapalczywe dzieciaki sprzedają kukle kopniaki. – Dobrze, mały. Szacun! – mówi jakiś człowiek do chłopca, który właśnie skopał głowę kukły. – Bij w brzuch – instruuje syna tatuś. – Lej! – zachęca ktoś inny”.

  https://pl.sputniknews.com/polska/2019042210251975-sad-Judasz-palenie-Podkarpacie-Pruchnik-Sputnik-Polska/

  Ja nie pochwalam tego rodzaju tradycji.
 • @krysz 14:54:53
  Tak mnie "krysz" zainspirował tym antysemityzmem, że z tych samych powodów daję Autorowi 5*.

  „Antysemityzm jest naszym państwowym i obywatelskim obowiązkiem” - to stwierdziła nasza kanclerz Merkel czytając z kartki i po prostu nie wypada się z nią nie zgodzić.

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=UD8Hnos1eU8
 • @ Autor - 5*
  DK
 • @krysz 14:54:53
  Wiem, że eskalacja nie jest dobra, bo akcja powoduje reakcję bez końca.Ale rozumiem ze Polaków i Polskę, można lżyć na dowolna ilość sposobów.. bez żadnej reakcji.Oraz okradać!
  Pytam z ciekawości,GDZIE jest linia graniczna, taka już końcowa??

  Co za duma!!
  https://www.pch24.pl/antypolonizm-w-izraelu--grozby-smierci-pod-adresem-polskich-turystow-,58031,i.html


  http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/item/126430-antypolonizm-w-izraelu-swastyki-namalowane-na-bramie-polskiej-ambasady


  https://naszeblogi.pl/52726-antypolonizm-i-antysemityzm

  https://jacekmiedlar.pl/2017/02/24/musicie-to-przeczytac-co-o-nas-pisza-w-zydowskich-mediach-antypolonizm-kwitnie-pomimo-wyciagnietej-dloni-polskich-wladz/


  https://klubjagiellonski.pl/2019/02/20/musialek-izrael-gra-antypolonizmem-video/
 • @trojanka 15:33:34
  -"Wiem, że eskalacja nie jest dobra, bo akcja powoduje reakcję bez końca.Ale rozumiem ze Polaków i Polskę, można lżyć na dowolna ilość sposobów.. bez żadnej reakcji.Oraz okradać!
  Pytam z ciekawości,GDZIE jest linia graniczna, taka już końcowa??

  Mysle, ze zle rozumiesz /Ale rozumiem ze Polaków i Polskę, można lżyć na dowolna ilość sposobów.. bez żadnej reakcji.Oraz okradać!/

  Antypolonizm jest tak samo naganny, jak antysemityzm.

  Chyba madrosci Polacy mogliby sie uczyc od Rosjan...?

  Mimo wscieklej antyrosyjskiej propagandy Rosjanie jakos reaguja spokojnie.

  ...................................

  W kwestiach spornych nalezy rozmawiac.
  Starac sie zrozumiec argumenty oponenta.

  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2012/05/18/niemcy-mordowali-zydow-a-polacy-rabowali-wszystko-co-po-nich-zostalo/

  https://krytykapolityczna.pl/kultura/historia/forecki-nasze-mienie-pozydowskie/
  .......................................

  Nie chce tracic czasu na dyskusje o Zydach.
  Ten temat mnie nie pasjonuje.
  Wole to, co jest piekne :)

  https://www.youtube.com/watch?v=tXS73OD8MM
 • good job
  dobra robota- rewelacyjny tekst.
  Promocja Pruchnika, ale się dorobili sławy....gniazdo antysemitów

  pozdrowił ziomala
 • @krysz 16:09:26
  Polacy rabowali ,??to czego Niemcy nie zrabowali....ahaa.. na ale ponoć potem to wszystko rabowali Rosjanie,czy też liczne narodowości z ACZ.Ukraińcy. Gruzini, Litwini, Łotysze itd...i tak gra się toczyła.
  Teraz znowu obrabowani rabują Palestyńczyków, nawet z wody do picia itd..
  https://pbs.twimg.com/media/D4YJu3_XsAA5ce7.jpg
 • Tak przy okazji...
  Nie brakuje tu na neonie uczonych w Pismie Swietym i tegoz interpretacji.
  W czym jest wina tego nieszczesnego Judasza?
  Bo przeciez, jezeli Jesus Chrystus wiedzial, jaka bedzie przyszlosc, ze Judasz go zdradzi - oznacza to, ze przyszlosc zostala juz przez "Najwyzszego" dokladnie ustalona - i Judasz byl tylko narzedziem w scenariuszu Pana Boga.
  Wg.tego scenariusza Judasz musial zdradzic. Czy chcial, czy nie chcial. Taka byla jego rola.
  I Jezusowi bylo to chyba "na reke", skoro nie staral sie temu zapobiec.
  Podsumowujac - to nie Judasz jest winny smierci Chrystusa, ale sam Pan Bog, bo tak to zaplanowal.
  Czy mozna miec pretensje do pionka na szachownicy, kiedy zbija "dame"?
  ..........................

  Naturalnie rownie dobrze mozna prowadzic dysputy o siedmiu krasnoludkach i sierotce Marysi.
  Mialy krasnoludki sierotke Marysie i nie wiedzialy, co z nia zrobic.
  Wniosek:
  krasnoludki to sa pedaly.
 • @trojanka 16:35:10
  Ale do czego zmierzasz?
  To, ze ponoc Rosjane potem rabowali ma usprawiedliwic Polakow, ktorzy wczesniej rabowali?
 • @krysz 16:55:59
  A słyszałeś o wolnej woli? Nawet Judasz ją posiadał, bo mógł nie zdradzić.
 • @Lemański 17:07:46
  -"Taka jest tradycja i kropka!"-
  Rozumiem i moge zaakceptowac.

  -"Kolega polojezyczny z podwójnym paszportem?"-

  A co to kolege obchodzi?

  Rozmawiamy o Judaszu, a nie o kryszu.
 • @Wican 17:11:13
  Judasz nie mogl nie zdradzic, bo okazaloby sie, ze przepowiednia Jezusa bylaby nic nie warta.
 • @krysz 17:06:44
  Typowa postawa wskazują na to,że dla Polaków stwarza się specjalnie inne standardy niż dla innych nacji!To Polacy mają być poświęcający swoje życie i majątki dla innych ,szczególnie dla rzidów, mają być w całości jako naród uczciwi,empatyczni,oddający ostatnią koszulę.
  I O Bosze zabierali pościel po żydach, o Bosze....co za naród.....
  Polacy jak KAŻDY inny naród składają się z różnych ludzi, są wyobraź sobie tez w Polsce o zgrozo, i byli, złodzieje i gwałciciele i mordercy i szmalcownicy..
  ALE jak żaden inny naród ,Polacy w swojej większości potrafili rzeczywiście pomóc,dzielić się tym co mieli,czyli nędznymi skrawkami jedzenia,robić kryjówki w domach,przemycać żydowskie dzieci do klasztorów, adoptować jak swoje...wyciągać z gett.WSZYSTKO z narażeniem swojego życia.
  I to ty się mylisz, antypolonizm też jest zły , ALE NIE JEST piętnowany i o tym mówię!!!Hula sobie swobodnie przy pełnej akceptacji !!
 • @trojanka 17:23:37
  Nie ulegajmy glosom z ulicy i haslom wypisywanym na murach.
  Temat restytucji mienia pozydowskiego nie jest niczym nowym.
  Zostawmy to prawnikom.

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/holokaust-reprywatyzacja-odszkodowania,227,0,2396387.html

  Tu chodzi o wielke pieniadze.
  I jak to mowil jeden gangster do drugiego, zanim go zastrzelil:
  - Nie traktuj tego personalnie...
 • @krysz 16:55:59
  Nie wiem czy w sarkazmie tak piszesz czy naprawdę, Jeżeli serio to nie błaźnij się. Takim tokiem myślenia to tych kilku polskich szmalcowników można rozgrzeszyć i Niemców także.
  "To nie oni to Bóg tak chciał!" ... i sruuu żyda do pieca.
 • @krysz 17:20:18
  Zdrada Judasza to nie była żadna "przepowiednia" tylko przedwiedza i znajomość ludzkiego serca i myśli, którą miał Jezus.
  Bożym planem była śmierć Jezusa!
  Już przed Wieczerzą Judasz , był oddany szatanowi który go "zwiódł, bo był przez chciwość pieniędzy ,i pychę życia na to podatny.
  Podczas Wieczerzy, Jezus także powiedział o śmierci Judasza:
  "Marny jednak los tego, kto Mnie wyda."
  Cz na to wskazywało??że nie będzie sobie dostatnio zył za srebrniki i ukradzione wcześniej wspólnocie pieniądze???
 • @krysz 17:20:18
  Mógł wybrać. A czytanie dosłowne znamionuje raczje kogoś o mentalności wahhabitów
 • @krysz 17:33:32
  Odkupienie dokonało się nie dlatego, że Judasz zdradził Chrystusa, lecz dlatego, że Chrystus umiłował swojego Ojca i nas, dlatego stał się Mu posłuszny, aż do śmierci krzyżowej. Wybawienie od grzechów przyniosła nam zatem nie tyle zdrada Judasza, ile przeogromna miłość Jezusa, która najpełniej wyraziła się w Jego śmierci krzyżowej. To nie Judasz ani nie kapłani złożyli Ojcu niebieskiemu w ofierze Jezusa Chrystusa, lecz On sam się dobrowolnie ofiarował w duchu miłości i posłuszeństwa. Odkupienie mogło dokonać się nawet bez śmierci krzyżowej, a tym bardziej bez zdrady Judasza, każdy bowiem czyn Chrystusa wyrażał tyle miłości i posłuszeństwa, że mógł nam przynieść wieczne zbawienie.
 • @Lemański 16:27:58
  Ale mówią że są Semitami. A gdzie tam Chazarom do Semitów, tak jak Neandertalowi do Człowieka.... Tu jaskinie , tam pustynie...

  pozdr
 • @Stara Baba 17:37:44
  To biblijny przekaz Ostatniej Wieczerzy nakazuje taki tok myslenia.
  Czytajac Biblie nalezy tylko wierzyc.
  Myslenie nie jest wskazane, bo prowadzi do absurdalnych wnioskow.
 • @trojanka 17:51:14
  Przy odrobinie dobrej woli i bez ochoty w wdawanie sie w drobiazgi an temat roznic miedzy przepowiednia, a przedwiedza - moge sie z Toba zgodzic.
  To tak, jak "przedwiedza" zony/meza, ze zona/maz zdradzi.
  (Tylko nie wie - kiedy i gdzie?)
  Ostatnia Wieczerza to przekaz biblijny a nie historyczny.
  Cala wiedza o Jezusie opiera sie na przekazach biblijnych.
  Zrodla historyczne, kroniki z zego czasu milcza na jego temat.
 • @Wican 19:21:46
  -" lecz On sam się dobrowolnie ofiarował w duchu miłości i posłuszeństwa."-
  Posluszenstwa?
  Wobec kogo?

  -"Chrystus umiłował swojego Ojca i nas, dlatego stał się Mu posłuszny, aż do śmierci krzyżowej. "-
  Jak mam to rozumiec?
  Posluszny wobec woli boga/Boga?
  A jego wola byla taka, zeby ukrzyzowac Chrystusa?
  Nie chcialbym miec takiego ojca.

  -"Odkupienie mogło dokonać się nawet bez śmierci krzyżowej, "-

  Jakie odkupienie i za co?
 • @krysz 17:33:32
  "Nie ulegajmy glosom z ulicy i haslom wypisywanym na murach.
  Temat restytucji mienia pozydowskiego nie jest niczym nowym.
  Zostawmy to prawnikom."

  Prawa nie tworzą prawnicy, tylko rządzący i posłowie a zatwierdza preŻydent. Ci przy korycie jak doświadczenie wskazuje, zrobią wszystko, co Usrael im poleci.
  Prawnicy są od stosowania prawa. a człowiek o twarzy nie skażonej myśleniem, niejaki Pompeo upomniał się o "prawodawstwo" w tym zakresie.
  Prawnicy są od interpretacji i stosowania prawa.
 • @krysz 21:35:15
  "Cala wiedza o Jezusie opiera sie na przekazach biblijnych.
  Zrodla historyczne, kroniki z zego czasu milcza na jego temat."

  Mądrzejsi od ciebie mają wątpliwości. Poszukaj sobie.
  O Jezusie pisał Flawiusz, rzymski historyk Tallus, Swetoniusz, chrześcijański kronikarz Flegon, Orygenes powołując się na wcześniejszych kronikarzy.

  Według pewnej nacji nie ważne jaka jest historia, ważne jak się ją opowiada. Jeśli żródła nie zgadzają się z opowiadaniem, należy je zniszczyć i stworzyć pasującą wersję.
 • Wygląda to niedobrze
  Czytając różne zagraniczne media a także i polskie oraz patrząc na to jak Żydzi atakują Polaków i Polskę zaczynam się obawiać iż dopóki będziemy wyznawać wiarę która ma fundamenty żydowskie dopóty będziemy z nimi zawsze przegrywać. Będziemy w czarnej dziurze. Atut historii naszej wiary jest ich orężem. Smutne ale prawdziwe i powiedziane wprost.
 • Hipokryzja Episkopatu!
  Wielu członków Episkopat "modli" sie słowami psalmu 149 i powtarza żydowskie złorzeczenia pod adresem gojów.
  I to im nie przeszkadza?

  Śpiewajcie Panu pieśń nową, *

  głoście Jego chwałę w zgromadzeniu świętych.

  Niech się Izrael cieszy swoim Stwórcą, *

  a synowie Syjonu radują swym Królem.

  Niech imię Jego czczą tańcem, *

  niech grają Mu na bębnie i cytrze.

  Bo Pan swój lud miłuje, *

  pokornych wieńczy zwycięstwem.

  Niech święci cieszą się w chwale, *

  niech się weselą przy uczcie niebieskiej.

  Chwała Boża niech będzie w ich ustach, *

  a miecz obosieczny w ich ręku,

  Aby pomścić się na poganach *

  i karę wymierzyć narodom,

  Aby ich królów zakuć w kajdany, *

  a dostojników w żelazne łańcuchy,

  Aby się spełnił wydany na nich wyrok. *

  To jest chwałą wszystkich świętych Jego.

  Chwała Ojcu i Synowi, *

  i Duchowi Świętemu.

  Jak była na początku, teraz i zawsze, *

  i na wieki wieków. Amen.


  *5
 • Markowski?
  Brzmi jak specjalista od zbierania marek. Chyba nawet i we snie przebiera palcami, jakby liczyl marki. Nomen est omen.
 • @emsi 23:29:44
  Biblijny Izrael to nie syjonistyczne państwo Izrael. Nazwa została zawłaszczona. Już Jezus mówił, że podają się za żydów a nimi nie są, że diabła mają za ojca. Zawłaszczyli sobie też biblijne opowieści o Izraelitach.
 • @wercia 23:51:21
  "że podają się za żydów a nimi nie są" - o tym mówił sw. Pawel Apostoł. No, ale żeby twierdzic, ze szczucie gojów Bogiem, to nic zlego w żydowskiej praktyce, jest zbyt daleko idąca wyrozumialoscia. A to by oznaczalo, ze tylko Zydzi talmudyczni byli nieprzyzwoici, ale biblijni nie. Warto czytac z uwaga teksty biblijne i odsłaniać prawdziwe oblicze Żydów.
 • @roux 23:38:27
  Szabasgoj na zdjęciu. Przebil samego Judasza.
 • @wercia 22:43:00
  Racja.
 • @wercia 23:16:39
  -" Mądrzejsi od ciebie mają wątpliwości. Poszukaj sobie.
  O Jezusie pisał Flawiusz, rzymski historyk Tallus, Swetoniusz, chrześcijański kronikarz Flegon, Orygenes powołując się na wcześniejszych kronikarzy."-

  Napisalem wyraznie:
  -""Cala wiedza o Jezusie opiera sie na przekazach biblijnych.
  Zrodla historyczne, kroniki z zego czasu milcza na jego temat"-

  Flawiusz, Tallus, Swetoniusz, Flegon,Orygenes...
  Wszyscy oni urodzili sie dlugo po smierci Chrystusa.
  Nie byli wiec swiadkami tego czasu.
  A niby na jakich to wczesniejszych kronikarzy powolywali sie oni?
  Zaden z owczesnych kronikarzy nie wspomina o Jezusie.
 • @krysz 00:17:38
  Nawet w internecie przy dobrej woli możesz znależć. Jest tego trochę. Czy o potopie szwedzkim też pisali świadkowie potopu?
 • @krysz 00:17:38
  "Wszyscy oni urodzili sie dlugo po smierci Chrystusa.
  Nie byli wiec swiadkami tego czasu.
  A niby na jakich to wczesniejszych kronikarzy powolywali sie oni?
  Zaden z owczesnych kronikarzy nie wspomina o Jezusie."

  A kto z ówczesnych kronikarzy wspomina o Sokratesie?

  Zresztą wiara chrześcijan opiera się na Prawdzie zawartej w Jego naukach. Niewierzących nawet dowody nie przekonają. Zresztą po co przekonywać tych co nie chcą wierzyć?

  ===

  Przystąpili do Niego uczniowie i zapytali: "Dlaczego w przypowieściach mówisz do nich?"

  On im odpowiedział: "Wam dano poznać tajemnice królestwa niebieskiego, im zaś nie dano. Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma.

  Dlatego mówię do nich w przypowieściach, że otwartymi oczami nie widzą i otwartymi uszami nie słyszą ani nie rozumieją.

  Tak spełnia się na nich przepowiednia Izajasza:
  Słuchać będziecie, a nie zrozumiecie,
  patrzeć będziecie, a nie zobaczycie.

  Bo stwardniało serce tego ludu,
  ich uszy stępiały i oczy swe zamknęli,
  żeby oczami nie widzieli ani uszami nie słyszeli,
  ani swym sercem nie rozumieli: i nie nawrócili się, abym ich uzdrowił."
 • @emsi 23:29:44
  podaj, proszę, link do przekładu, z którego cytowałeś
 • @krysz 21:46:30
  Udowodniłeś, że jesteś lewackim prowokatorem
 • @krysz 00:17:38
  Jacy kronikarze byli za Jezusa? tacy co to o nim nie wspominali, parchu?
 • @roux 08:58:53
  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=982

  Tekst pochodzi z brewiarzowego Apps na https://play.google.com/store/apps/details?id=osoftware.liturgiahorarumdroid&hl=de&rdid=osoftware.liturgiahorarumdroid
 • @Pedant 00:50:38
  -"A kto z ówczesnych kronikarzy wspomina o Sokratesie?"-

  Nie ma takich.
  Platon nie byl kronikarzem.
  Ale byl swiadkiem procesu Sokratesa.
  I chyba tylko Platonowi zuawdzieczamy pamiec o Sokratesie.*
  .................
  *Wszelkie prawa do pomylki i blednych wnioskow zastrzezone.

  -------------
  -"Niewierzących nawet dowody nie przekonają. Zresztą po co przekonywać tych co nie chcą wierzyć?"-

  Calkowicie sie z Toba zgadzam.
  Mozna to tez inaczej ujac:

  -Wierzących nawet dowody nie przekonają. Zresztą po co przekonywać tych co i tak chcą wierzyć?
 • @krysz 11:32:39
  Jakie mogłyby być dowody na nieistnienie, aby przekonywać wierzących?
 • A żydowska od"rzczy.pl" ten psalm właśnie usunęła.
  A tu był w zasadzie tylko ten psalm... IP dzisiaj 14:30
  Komu on przeszkadzał? - Psalm 149

  "Aby pomścić się na poganach" ...
  A nikogo to nie obchodzi co Kościół Katolicki klepie w psalmie 149 współpodżegając w ten sposób do przemocy wobec całych narodów? Na tym właśnie polega moralność sytuacyjna i żydowska antycywilizacja, jaka karmi nas Kościół od niepamiętnych czasów. Choć to bolec może nie mało, trzeba prawdzie spojrzeć w oczy.

  Śpiewajcie Panu pieśń nową, *

  głoście Jego chwałę w zgromadzeniu świętych.

  Niech się Izrael cieszy swoim Stwórcą, *

  a synowie Syjonu radują swym Królem.

  Niech imię Jego czczą tańcem, *

  niech grają Mu na bębnie i cytrze.

  Bo Pan swój lud miłuje, *

  pokornych wieńczy zwycięstwem.

  Niech święci cieszą się w chwale, *

  niech się weselą przy uczcie niebieskiej.

  Chwała Boża niech będzie w ich ustach, *

  a miecz obosieczny w ich ręku,

  Aby pomścić się na poganach *

  i karę wymierzyć narodom,

  Aby ich królów zakuć w kajdany, *

  a dostojników w żelazne łańcuchy,

  Aby się spełnił wydany na nich wyrok. *

  To jest chwałą wszystkich świętych Jego.

  Chwała Ojcu i Synowi, *

  i Duchowi Świętemu.

  Jak była na początku, teraz i zawsze, *

  i na wieki wieków. Amen.

  Źródło:


  https://dorzeczy.pl/kraj/100649/winnicki-nie-bedziemy-bezczynnie-patrzec-jak-wladze-zaszczuwaja-niewinnych-obywateli.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829