Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
380 postów 8894 komentarze

blog trybeus'a

trybeus - ...katol i moher z kościoła toruńskiego, parafia podhalańska...łowca jehowitów...

Od kornika do nauczyciela, czyli jak aktywiści ratują świat

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ostatnimi czasy nastał cudowny trend na ratowanie, uwalnianie, popieranie kogokolwiek i czegokolwiek...

Ostatnimi czasy nastał cudowny trend na ratowanie, uwalnianie, popieranie kogokolwiek i  czegokolwiek. 
Pewna aktywistka wrzuciła komentarz na swoim koncie na "tłiterze": 
"Właśnie wróciłam z Centrum. Jadąc w autobusie nr 151 wstałam i głośno powiedziałam, że #PopieramStrajkNauczycieli, wszyscy pasażerowie wstali i klaskali razem zemną. Kierowca autobusu powiedział, ze to już któraś z rzędu taka reakcja." (pisownia oryginalna)

No i popłakałem się...i niech sobie nikt nie myśli...nie był to wcale "tramwaj równości Czaskowskiego", ale zwykła linia numer 151, ze zwykłym kierowcą, zwykłymi ludźmi, w  zwykłych barwach ZNP...ups pardą ZTM...no popłakałem się. 
Oczami wyobraźni, której mi nie brakuje zobaczyłem dalszy ciąg tej jakże szlachetnej i potrzebnej inicjatywy. Oto kierowca autobusu linii 151 zatrzymuje pojazd...wesoła kompanija wybiega w kierunku Wisły, aby przedialogować z karpiami, coby ostrzec je przed straszliwą, gilotynową śmiercią z rąk polskich, wigilijnych jakobinów. 

Kiedy już karpie zostały pouczone i ostrzeżone udano się do pobliskiego lasu, aby wsłuchując się w tembr głosu ząbków siekających leśne drzewa kornika drukarza czytać namiętnie konstytucję. Czytać aż do zmierzchu, aż do rana, oświecając sobie treść kagankami oświaty podarowanymi przez samego pierwszego sekretarza...oj, przepraszam, oczywiście pierwszego prezesa Sławomira Broniarza.

Kiedy poranna rosa pokryła leśną ściółkę, którą ochoczo penetrowała przypadkowa, napatoczona rodzina dzików niezmordowana drużyna z autobusu nr 151  wycałowała po słodkich ryjkach każdego z osobna młodego dziczka. Nie pominięto mateczki loszki, a i tatusia knurka, którym uroczyście podziękowano za trud jakże niebezpiecznego dla dzików rodzicielstwa. Rodzina dzików została też pouczona o niebezpieczeństwie czyhającym  z rąk myśliwskich okrutników, a także o dyskryminacji jaka ich dosięga przez wykluczenie z dopłaty 100 plus do każdego tucznika. Każdy z osobników otrzymał także białego "ti-szerta" z napisem "konstytucja" w rozmiarze XXL i propozycję zamiany płci w ramach karty lgbt dla każdego świadomego dzika...

Następnie drużyna 151 udała się w kierunku Mierzei Wiślanej, aby oprotestować potencjalny mezalians ryb słodkowodnych ze słonowodnymi, który miałby nastąpić po przekopaniu tejże. Na koniec postanowiono uwolnić orkę...a nie, przepraszam, to już zupełnie inna bajka...

No i znów się popłakałem... ze śmiechu...

KOMENTARZE

 • @Autor
  Dość jaj!!!

  Uwolnić wszystkie kury!!!
 • W tym szaleństwie jest metoda!
  Otóż trwa jednostronna wojna czarciego pomiotu z ludźmi stworzonymi przez Boga - których wcześniej wtłoczono w tzw. demonkraturę. Owa demonkratura z kolei z założeni uaktywnia zboczeńców seksualnych, zboczeńców mentalnych, złodziei, k*rwy, czy normalnych, pospolitych świrów podgrzanych przez czarcie media.
  Wniosek?
  Wystarczy - jak nad w/w osobnikami - czarci pomiot rozłoży parasol ochronny i skieruje tam strumień forsy - aby osobnicy ci przerobili resztę społeczeństwa na szatańskie odchody. Czarci pomiot tyko z zadowoleniem temu wszystkiemu się przygląda - jak to margines społeczny - prowadzi całą ludzkość do rynsztoka - a rynsztok ten z kolei jest włazem do Piekła.
 • Autor
  knurek dzika to odyniec
 • Od kornika do nauczyciela
  .
  Kórnik wierci dziury w drzewie / Nauczyciel wierci dziury w demokracji, zgodnie z równowagą okręgu 3 x 120 stopni.
 • @Krzysztof J. Wojtas 05:02:00
  Jak można uwolnić kury z wolnego wybiegu? :))...bądź Pan poważny :)))
 • @Mariusz G. 08:28:32
  ...wiem, ale knurek ma lepszy wydźwięk :))
 • @demonkracja 08:21:06
  Od jednego zgnitego jabłka zgnije cały koszyk...
 • @trybeus 10:05:05
  Trybus nie wierz w twitowe bajki.
  Ja też czasami, bo dla mnie jest darmowa, komunikacją miejską i nigdy nic takiego się nie wydarzyło.
  Ale że jestem biznesmenem choć emerytowanym to jednak przez żonę która biznes dalej prowadzi mam kontakt z innymi ludźmi tego zawodu i wczoraj akurat rozmawiałem z jednym takim, co do miasta zjechał z towarem.
  Kupił ten towar płacąc po złotówce, sprzedaje po pięć złotych a nabrał tego towaru w sztukach równo 40 tysięcy.
  Myślę sobie, że jak z nim jeździ po całej Polsce, to straci na benzynę i na hotele coś tak do 10 badoli, reszta, to jest badoli trzydzieści, zostanie w kieszeni jako zarobek na czysto.
  Za sezon wiosenny półtora może dwa miesiące, zarobek dość przyzwoity.

  Pytam go o strajk nauczycieli
  –A w du….. ich wszystkich mam– odpowiedział grzecznie.
  –Nie popiera pan? – Pytam dalej.
  – A niech się sku….syny wezmą za robotę jak chcą więcej zarabiać– i dodaje – pamiętam swoją nauczycielkę z matmy, zawsze do mnie mówiła osioł i osioł i zostawiła mnie na drugi rok w tej samej klasie.
  –W której? – Pytam
  – W siódmej– Odparł.
  – Dwa lata pan siódmą klasę zaliczał?– Pytam
  Nie odpowiedział.
  Powtórzył jedynie –Mam ich wszystkich w d….. Niech sobie strajkują do zasranej śmierci. Ja bym im żadnej podwyżki nie dał, ale pisiory pewnie dadzą.

  I popatrzcie państwo taki osioł, taki matoł, a zarabia wielokrotnie więcej od dyplomowanych pedagogów.
  Nie wiem czemu tak się dzieje.
  Może ten ,,osioł” według pani nauczycielki siódmej klasy, ma więcej rozumu w głowie od tych dyplomowanych?
 • Żałośni patrioci
  Kiedy strajkowali pracownicy LOTu - nie podobało się, bo o co im chodzi, a pracę mają lekką, łatwą i przyjemną;
  Kiedy strajkowali lekarze - też się nie podobało, bo oni już dość zarabiają;
  Kiedy strajkują rolnicy - nikogo to nie obchodzi, bo im przecież samo na polu rośnie, a na dodatek marnują jabłka wysypując je na ulicę;
  Kiedy strajkują nauczyciele - też się nie podoba, bo mają mieć etos i powołanie i mają dwa miesiące wakacji, więc powinni pracować za pół darmo.

  Ciepłe, bardzo ciepłe posadki i synekury dziwnie nie przyczyniają się do ćwierci oburzenia z jakim spotyka się jakikolwiek strajk. Niektórzy nawiedzeni blogerzy piszą o tym przynajmniej raz na dzień, tak bardzo im zależy, aby przypadkiem jakiś nauczyciel , czy stewardesa nie mieli za dobrze, czyli nie musieli liczyć każdej zarobionej złotówki, a nawet jeśli rolnicy pójdą z torbami , to też niewielki problem, bo zawsze pozostaną Lidle i Biedronki. Żadnego wsparcia dla ostatnich zorganizowanych grup zawodowych, jakie w Polsce jeszcze pozostały.

  I Wy chcecie coś zmienić w Polsce na lepsze? Jakim cudem? Chyba tylko poprzez modły, bo pojęcie solidarności społecznej jest Wam kompletnie obce, a bez niej nikt Wam Polski nie zwróci.
 • @Lotna 13:20:50
  Bardzo dobry wpis pani Lotna. Od siebie dodam, że jak zauważyłem większość stałych komentatorów to emeryci(mają dużo czasu) i tych PIS kupiło obietnicą trzynastki. Będą więc pluli na nauczycieli ile wlezie bo może tej 13 jednak nie dostaną. Dziwne że ciągle mówi się strajk nauczycieli a przecież tak naprawdę jest to strajk nauczycielek. Nie wstyd wam panowie emeryci tak odważnie napadać na bezbronne baby, nie mające tyle czasu by od rana do wieczora trolować na neonie.
 • @stan55 14:07:32
  Dziękuję, co lepsza,wielu z tych biadolących emerytów wróciła po latach z zagranicy, np. Nathanel, który płodzi po kilka notek dziennie, albo tam do tej pory siedzi. W krajach, gdzie prawo do strajku jest jednym z podstawowych praw pracownika i nikt się strajkom nie dziwi, a wszyscy się do nich dostosowują, bo są one częścią życia społeczeństwa.
 • @Lotna 13:20:50
  Nie wiem, czy zauważyłaś, że to idzie rykoszetem w uczniów...czy to dla Ciebie nic? Nazywają dzieci burakami...to powiem szczerze w dupie mam takich pedagogów...
  http://anty-media.eu/media/archiwa/1353?fbclid=IwAR1jMV-ArEaIudSIe7uuLiW_aOhcTTc-bOuuFyu59O2njU4v--NhY-4j6II

  ...moja żona ślęczy do północy codziennie z dzieckiem, aby zrozumiał lekcje , starsze dzieci muszą mieć korepetycje i ja za to płacę...
  Kurator informuje o szykanach nauczycieli przez ZNP, którzy nie przystąpili do strajku...
  https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/56721539_343994632901075_3338660310348201984_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=cacc793b365fb2d71dd18d206c214f2f&oe=5D3C85AC


  ...to dla ciebie brak patriotyzmu? SOLIDARNOŚĆ SPOŁECZNA? WOLNE ŻARTY...TAK NA SERIO, TO TYLKO PRZEDSIĘBIORCY NIE MOGĄ STRAJKOWAĆ...
 • @Lotna 13:20:50
  Dzień świra...:))
  https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/56661852_288271358725577_9011474684230762496_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=05c8d0428ddf47d50b8c1ef7be70dcbe&oe=5D3CA35E
 • @trybeus 14:37:09
  :)))...

  https://twitter.com/MarcinRola89/status/1116317048458682380/video/1
 • @Lotna 13:20:50
  O co chodzi Broniarzowi? I Ty na poważnie

  Trzaskowski poinformował w wywiadzie dla Polsatu, że podwyżki, które zaplanowano dla nauczycieli w Warszawie zostały wstrzymane na prośbę ZNP. O co naprawdę chodzi Prezesowi Broniarzowi? Chyba nie o pieniądze dla pedagogów

  https://wpolityce.pl/polityka/441642-nowak-o-co-naprawde-chodzi-prezesowi-broniarzowi?fbclid=IwAR3UeYAmFxm8OVjed3Ibbc6lUqP6QB4iFLGSZ4L0d4Yvk-KTMzfUIg75d5M
 • @trybeus 14:34:37
  Nie musisz wrzeszczeć, nikt nie jest głuchy. Przedsiębiorca może robić z przedsiębiorstwem co mu się podoba, także zastrajkować i zwinąć swój majdan, jeśli przyjdzie mu na to ochota.

  Masz w dupie pedagogów? Małżonka ślęczy do północy? To zabierz dzieci ze szkoły i sam je ucz, przynajmniej nie będziesz musiał ślęczyć do północy i płacić za korepetycje. Proste rozwiązanie.

  Nauczyciele powinni być jedną z najlepiej opłacanych grup zawodowych. W Polsce przedwojennej byli, żaden biedy nie klepał. Poziom nauczycieli nie odpowiada? Za wiele miernot, za mało etosu i poświęcenia? Chcecie wysokiego poziomu oświaty, to muszą być dobre płace, a wtedy nie miernoty będą nauczycielami, a najlepsi i najzdolniejsi będą się ubiegali o pozycje nauczycielskie. To nie powinno być trudne do wykombinowali w 30 lat po „upadku komunizmu”, który nie upadł, a dalej pokutuje, przede wszystkim w mentalności co poniektórych Polaków.
 • @autor
  W mojej wsi jeden taki trybek poszedł do szkoły w pierwszy dzień strajku i nawyzywał strajkujące kobiety od najgorszych. Dlaczego to zrobil? Bo mógł, bo w Polsce każdy bezkarnie może nawyzywać nauczyciela i jeszcze pstraszyć wójtem i kuratorium. Ciekawe dlaczego te wszystkie odważne chłopy nie pluły na policjantów czy lekarzy kiedy strajkowali, bo to nie baby? czy co.
 • @trybeus 14:43:45
  Nauczyciel za pensum 18 godzin w tygodniu i nie dwa, a 3 miesiące wakacji zarabia ok 3000zł miesięcznie . Na taką samą kwotę dajmy na to przeciętny urzędnik też z wyższym wykształceniem ma pensum ok. 42 godz. w tygodniu i miesiąc urlopu. Robotnik musi na trzy tysiące zasuwać ok. 200godz w miesiącu i też ma miesiąc urlopu. Mówię o pewnej przeciętnej powiatowej. Tak więc nauczyciele , choć nie są zbyt mocno "wyfutrowani" to stawkę godzinową mają zupełnie przyzwoitą.
  Poza tym jest to strajk głównie polityczny, bo ,wybory się zbliżają i one są głównym celem tej awantury, a "grono pedagogiczne" jest jak zawsze tylko narzędziem. Poza tym mam w rodzinie nauczycielki na dyrektorskich stołkach i widzę, że nie jest to grupa ze zbyt wielką świadomością rzeczywistości.
 • @stan55 18:11:26
  Oczywiście dałem 1 bo notka marna no i wypromowana przez kolegę admina taki neonowy standard.
  Aha tak mi się jeszcze nasunęło, że kolega Trybeus zamiast nonstop blogować na neonie i innych sferach pomógłby małżonce w edukacji jej dzieci coby nie musiała przesiadywać do północy. Trochę relaksu od tak ważnych spraw każdemu się sprzyda.
 • @zadziwiony 18:13:43
  18 godzin to być może nauczyciel spędza w klasie. Dodaj do tego przygotowanie materiałów i często pomocy do lekcji, poprawianie sprawdzianów i prac uczniów, rady pedagogiczne i pisanie wszelkich statystyk, których więcej niż pomocy naukowych, spotkania z rodzicami, wywiadówki i zobaczymy, ile czasu pracują nauczyciele.

  Robotnikiem może zostać każdy, kto ma trochę siły fizycznej, żadne wykształcenie ani kreatywność nie jest do tego potrzebna. Trzeba nauczyć się kilka prostych czynności i można je powielać do końca kariery. Urzędnik też nie musi się wykazywać zbyt wiele i ma zapewnione, że praca jego się skończy z chwilą opuszczenia biura. Ciekawe, ilu tych urzędników zaprzątniętych parzeniem kawusi, wypełnianiem rubryczek i ofukiwaniem klientów chciałoby się zamienić z nauczycielami. Kto im broni?

  Dłuższe wakacje są po to, aby nauczyciele mogli zregenerować swoje siły, a przede wszystkim system nerwowy. Poucz sobie dwadzieścia kilkoro obcych dzieci, albo więcej, pięć dni w tygodniu, to się przekonasz, jak się będziesz czuł pod koniec roku szkolnego.
  Niby proste rzeczy, a trzeba tłumaczyć bez końca. Brak wyobraźni czy dobrej woli?
 • @zadziwiony 18:13:43
  Ni i ładnie to policzyłeś prawie jak guru balcerowicz.
  Tylko gdzie są godziny na przygotowanie lekcji, godziny na sprawdzanie sprawdzianów, wywiadówki, konferencje, zabawy i imprezy szkolne, wycieczki klasowe jedno i kilkudniowe, dyżury no i oczywiście spotkania z namolnymi rodzicami kiedy im się umyśli. Nie wiem czy wszysko wymieniłem bo jestem tylko prostym rolnikiem ale teraz to się pewnie zadziwiłeś, że tyle tego
  Bzdury pisać to każden potrafi.
 • @Lotna 17:53:05
  Przedsiębiorca utrzymuje nauczycieli...więc nie może strajkować...czy zrozumiesz tą prostą zależność? Czy dalej będziesz smędzić?
 • @stan55 19:24:16
  Jak trochę pogooglować to pełno ofert pracy dla nauczycieli. Ja to na miejscu zadziwionego i reszty krytykantów już dawno stałbym w kolejce o pracę nauczyciela. 18 h pracy, 3 miechy wolnego no i 3 tysiaki na rękę, żyć nie umierać. Od nauczycieli lepiej ma tylko taki rolnik jak ja, jak śpię to mi rośnie.
 • @stan55 18:11:26
  A w pewnej wsi chłopy zrobili listę korepetytorów, zapisali stawki godzinowe i złożyli na dziennik podawczy w urzędzie skarbowym...

  Czy fajnie jest jak ktoś płaci podatki na budżetówkę, a budżetówka "kręci korki" na lewo? :))) hę? czy co?
 • @stan55 19:16:19
  Oczko. Pamiętaj.
 • @stan55 20:27:23
  Do zawodu trzeba mieć kolego predyspozycje. Nie jestem nauczycielem, bo po pierwsze pozabijał bym te bębny, po drugie nie znoszę nad sobą zwierzchników.
 • @Lotna 19:19:58
  Powiedz w takim razie dlaczego tak mało ludzi chce pracować fizycznie? W mojej okolicy jest firma płacąca 3,5-4 tys złotych na etacie i poszukuje ludzi do pracy. Inna daje osobie przyprowadzającej pracownika jedną jego pensję jako nagrodę. W niektórych zawodach fizycznych opanowanie rzemiosła wymaga kilka lat pracy i praktyki. Chcesz zarobić? Naucz się spawać aluminium. Jak stracisz zęby i zatrujesz cały organizm to może docenisz pracę fizyczną.
  Też urzędników niezbyt cenię , ale i u nich są stanowiska wymagające solidnej wiedzy i określonych predyspozycji.
  Moja córka pracując w korporacji na własnej działalności zarabia ok 4000zł , ale pracuje przynajmniej 250 godz miesięcznie. w domu też jeszcze pracuje ( to dla wiadomości stana55). Zastrajkować sobie oczywiście może, ale też poszukać zaraz innej pracy. Nawet urlopu ma tylko za cichym porozumieniem tylko 2 tygodnie. Mój kolega w wieku 64 lat rozpoczął biznes od zera bo oszukał go wspólnik. Pójdzie strajkować i domagać się specjalnych praw? Powtórzę jeszcze raz - to strajk polityczny przed wyborami. A zbyt mało to zarabia 80% Polaków.
 • @zadziwiony 21:38:49
  https://img2.dmty.pl//uploads/201904/1555004215_iacork_600.jpg
 • @trybeus 20:28:09
  A czy budżetówka to nie płaci podatków? A co z podatkiem vat i z odliczaniem wszelkich kosztów przez przedsiębiorę. Możemy się tak licytować i co to da. Ponawiam pytanie gdzie byliście gdy protestowali policjanci albo lekarze, dlaczego im nikt nie oblicza pensji i czasu wolnego.
  U mnie na wsi dorobić może jedynie anglista, a sygnalistów to nawet i na wsiach nie brakuje.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:30:20
  Piszcie towarzyszu jaśniej.
 • @zadziwiony 21:38:49
  Dziwna odpowiedź. Najpierw oskarżasz nauczycieli o nieróbstwo a teraz piszesz, że to za ciężka robota dla ciebie.
 • @zadziwiony 21:53:47
  A jaki problem żeby twoja córka została nauczycielem. Jak piszesz każdy może zmienić pracę i w każdym wieku.
 • Szkoda mi nauczyciel
  Witam serdecznie szanownych forumowiczów.
  Jestem nauczycielem z prawie 30-to letnim stażem.

  Na wstępie zaznaczam że nie strajkuję bo:
  - gdy ponad 10 lat temu odbierano nam przywileje emerytalne (30 lat, o których pisze pani Lotna niestety jest już nieaktualne) to ZNP nie zrobiło nic aby się temu przeciwstawić.
  - gdy PO uszczęśliwiło nas (nauczycieli) "darmoszkami" (dwie dodatkowe godziny zajęć, które trzeba było prowadzić poza pensum) również nie było reakcji
  - gdy przez kilka ładnych lat (zdaj się że od 2009) roku mieliśmy zamrożone podwyżki ZNP nie podejmowało żadnych kroków aby to zmienić
  I jeszcze sprawa "osobista" 5 lat temu moja szkoła (a dokładniej Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy) została zlikwidowana głosem przewodniczącej ZNP na powiat (czy jak to oni sobie nazywają Oddział czy Okręg) bo głosowanie było jawne a wynik był 11 za likwidacją Ośrodka 10 przeciw likwidacji.
  Obecnie pracuję w dwóch szkołach - dogorywającym Gimnazjum Specjalnym i innej szkole również mającej ostatnią klasę gimnazjalną.
  Przyznaję że ważnym czynnikiem mojej decyzji była kwestia egzaminów gimnazjalnych. Nie chcą tu z siebie robić jakiegoś Judyma, ale tak po ludzku nie potrafię się wypiąć na dzieciaki (zwłaszcza te upośledzone, które i tak już mają pod górkę bo się urodziły w takim a nie innym środowisku, które są dużo mniej zdolne niż ich "normalni" rówieśnicy), dla wielu z nich ukończenie gimnazjum to jest szczyt edukacji, na który wdrapywali się bardzo długo (wśród gimnazjalistów specjalnych prawie wszyscy ukończyli już 18 lat) i nie chcą kontynuować nauki w szkole zawodowej. W obydwu szkołach goniłem uczniów do nauki, postawiłem nie jedną "lufę" ale nie wyobrażam sobie tego aby zostawić dzieci same w takiej sytuacji.
  Od środy byłem w dwóch komisjach przewodniczącym Zespołu Nadzorującego a jutro jestem wypożyczany do innej szkoły na egzamin z języka obcego.

  Dlaczego mi szkoda moich koleżanek i kolegów (choć co niektórzy od dłuższego czasu nie zwracają się do mnie inaczej niż "łamistrajk") bo oni nie widzą tego że są mięsem armatnim polityków.
  Przygnębia mnie też łatwość z jaką moje koleżanki zostawiają swoich podopiecznych.

  P. S.
  W szkole specjalnej do strajku nie przyłączyło się 3 nauczycieli. W poniedziałek w świetlicy było 2 uczniów, we wtorek 4, a już dziś 7.
  Postawa moich koleżanek drażni (delikatnie mówiąc) rodziców bo nie mają z kim zostawić dzieci i to jest katastrofa wizerunkowa szkoły specjalnej, która przecież powinna otoczyć opieką tych najsłabszych.
 • @ Autor, All
  Moim zdaniem wszyscy powinni strajkować. Głównie przeciwko niewoli finansowej (brak suwerenności monetarnej), brakowi "Ustawy Wilczka", patologii prawnej i podatkowej (PIT+VAT+ZUS+KRUS + akcyzy). Jaką formę miałby przybrać taki strajk to już inna sprawa.

  Wrzuta z tym tłitem w/s autobusu 151 to może być tzw fakenews albo nawet kombinacja operacyjna kodomitów ze stadem starych tw (jeśli ktoś nagrał filmik)

  5*

  Ukłony
 • @Qivi 00:12:54
  Dziękuję za ten cenny, zdroworozsądkowy komentarz...pozdrawiam
 • @stan55 22:06:23
  "towarzyszuj" sobie przed lustrem.
  A doskonale wiesz o co mi chodzi.
 • @Jasiek 04:11:54
  Ta aktywistka próbowała w komentarzach przerobić to na fake, ale z marnym skutkiem...

  powinniśmy strajkować, ale jeśli ktoś ma przedsiębiorstwo i ludzi na utrzymaniu, kredyty to po prostu nie może...Tobie nie trzeba tłumaczyć znasz temat doskonale...pozdr
 • @Qivi 00:12:54
  Dlaczego mi szkoda moich koleżanek i kolegów (choć co niektórzy od dłuższego czasu nie zwracają się do mnie inaczej niż "łamistrajk") bo oni nie widzą tego że są mięsem armatnim polityków.

  Mnie też żal nauczycieli i Pani Lotnej . Nauczyciele powinni być jedną z najlepiej opłacanych grup zawodowych. Bardzo trudne zadanie dla nauczycieli, aby zdobyć zaufanie społeczne. Nauczyciele muszą zatrzymać patologię z burzeniem porządku natury na polecenie partyjne.

  Można zmienić trójpodział, bo nigdy nie daje możliwości na wykonanie prostego zrównoważonego rozwoju gospodarczego, o czym wiedzą nauczyciele i liczby nieparzyste.
 • @goodness 09:59:12
  Też uważam, że nauczyciele , to powinna być elita zawodowa- najlepsi z najlepszych i bardzo dobrze uposażona. Od nich w znacznej mierze zależy przyszłość narodu i państwa, kształtując młodzież na światłych uczestników budowy wspólnego domu. Tyle, że dzisiejsza szkoła niewiele ma wspólnego z tak pojętą misją. To nie jest wina samej szkoły , a warunkjów politycznych w których funkcjonuje państwo. I to jest może powód mojego sprzeciwu przeciwko szczególnym warunkom na jakich chcą pracować. A jaka jest wartość nauczania Polaków? Najlepiej to widać po klasyfikacji szkół wyższych w rankingu światowym. Dobra płaca za dobrą pracę!.
 • @stan55 22:14:11
  Przecież tłumaczyłem Ci , że nie wszyscy do wszystkiego się nadają.
 • @zadziwiony 10:27:24
  Wartość pięknego samochodu z jego najlepszym wyposażeniem traci wartość gdy silnik nie ma szans na równą pracę.

  A jaka jest wartość nauczania Polaków?

  Wartość destrukcyjna, bez nauki o naturalnej równowadze władzy wprowadza chaos, buduje warunki samozniszczenia Narodu i jego Ojczyzny.

  Wszyscy nauczyciele i politycy wspierający łamanie naturalnego systemu równowagi w celu absolutnej władzy dyktatorskiej po wyborach są zabójcami demokracji i narodu.
 • @zadziwiony 21:53:47
  Zapewne mają swoje powody, tak jak ty masz swoje, aby nie być nauczycielem.
 • @trybeus 20:24:14
  „Przedsiębiorca utrzymuje nauczycieli...więc nie może strajkować...czy zrozumiesz tą prostą zależność? Czy dalej będziesz smędzić?”

  Smędzić? Nie mówię gwarą, więc nie wiem, o czym mówisz.
  Przedsiębiorca utrzymuje nauczyciela z podatków, a nauczyciel uczy dzieci przedsiębiorcy. Uważasz, że dzieci przedsiębiorcy zasługują na bardziej dostatnie życie niż dzieci nauczycieli? Zamień się miejscami z nauczycielem, nie będziesz musiał nikogo utrzymywać, przedsiębiorco.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:24:45
  A o co chodzi? O uwagę, że administracja wystawiła na świecznik kolejny gniot na temat nauczycieli?
 • @Lotna 03:02:00
  Nie wiesz o czym piszesz...przyjedz do Polski i poprowadź jakikolwiek biznes...przekonasz się skąd Ci nogi wyrastają...póki co nie ma dyskusji...
 • @Lotna 03:04:49
  Notka może się podobać lub nie, rzecz gustu. Ale nikt nie będzie mi tu wyskakiwal z "towarzyszem", zwłaszcza jak ma kilkudniowy staż na portalu.
 • @trybeus 14:34:37
  wierz PiSiackim kuratorom. To PiSiacy każą sobie dosyłać czarne listy proskrypcyjne. ZLikwidować szkolnictwo publiczne. Niech dzieci uczą się w domach. Nauczyciele zbędni. A program jest zły, z tym, że nie czynni nauczyciele tworzą programy szkolne.
  A epatowanie uczniami to podły szantaż moralny. I wobec nikogo nie stosowany tak ostro jak wobec belfrów.
 • @zadziwiony 18:13:43
  Zawsze przed wyborami można coś ugrać. Termin więc dobry. A zazdrościsz belfrom wakacji? To trza było wybrać taki rodzaj kariery zawodowej. Nauczycioelom zazdrości się przywilejów, a tu rodzice narzekają, że muszą z dzieckiem ślęczyć nad lekcjami i sobie nie radzą. Nauczyciel ma co lekcię taki dwudziestu jednoszcześni
 • @trybeus 20:28:09
  Czyli popierasz zachowanie kapusiów? Wychodzi .... z worka.Pomógłbyś dziekcu w lekcjach, bo żona nie daje rady. Czy kompetencji ci brakuje?
 • @Wican 00:38:22
  Czytaj ze zrozumieniem...nie popieram kapusi, napisałem, że takie coś miało miejsce...

  Brzydzę się kapowaniem, ale była też sytuacja, że facet uczył angielskiego w szkole z miernym skutkiem, ale odsyłał na korki żeby podnieść skuteczność...i odsyłał ...do siebie...to jest chyba nie w porządku, co?
 • @Wican 00:33:21
  Akurat ten "PiSiacki kurator" wyraźnie zadeklarował, że nie dopuści do homopropagandy gender w małopolskich szkołach...i to mi się podoba...a Ty wylej sobie kubeł zimnej wody na łeb i rozglądnij się na trzeźwo, kto tak naprawdę posługuje się uczniami, aby grać swoje brudne, polityczne interesy ...

  Strajk zrobił tyle dobrego, że ujawniły się w polskich szkołach KOD-ziarskie śpiewające kreatury, które powinny być wypierdolone na zbity pysk zaraz po zakończeniu strajku...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031