Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
380 postów 8894 komentarze

blog trybeus'a

trybeus - ...katol i moher z kościoła toruńskiego, parafia podhalańska...łowca jehowitów...

Broniarz umysłów, czyli syndrom cudaka z fujarką...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jest taka niemiecka legenda opowiadająca jak to w niemieckim mieście Hameln pojawiła się plaga szczurów...

Jest taka niemiecka legenda opowiadająca jak to w niemieckim mieście Hameln położonym w Dolnej Saksonii nad rzeką Wezerą pojawiła się plaga szczurów. Mieszkańcom gryzonie dawały się mocno we znaki, ale do czasu kiedy w mieście pojawił się cudak z fletem i w pstrokatym ubraniu, który zaoferował skuteczną deratyzację. Mieszkańcy nie zastanawiali się długo i ustalili kwotę, jaką cudak w kolorowym ubraniu miał otrzymać. Gość nie zwlekając wyjął piszczałkę i zaczął grać, kierując  swe kroki w kierunku rzeki, a wszystkie szczury wylazły ze swoich nor i jak zahipnotyzowane podążyły za nim. Flecista grając nieprzerwanie wszedł do rzeki, a szczury za nim, tym samym kończąc swój nieszczęsny żywot...


Kiedy szczurołap wrócił po zapłatę, mieszkańcy zaczęli się mocno migać i wymyślać wiele powodów, aby nie wywiązać się z umowy. Szczurołap wściekły odszedł co prawda z Hameln, ale w niedługim czasie powrócił. Idąc i grając melodię na swoim flecie spowodował, że dzieci powychodziły z domów i  podążyły za nim. Kiedy wyszli za bramy miasta ślad po nich zaginął...

Obecnie i my w Polsce mamy także takiego cudaka z fujarką. Od 24 lat pogrywa na swojej fujarce mamiąc nauczycieli, że wyprowadzi wszystkie ich problemy i zatopi w wiślanej kipieli. Głęboki orędownik wdrażania gender. Przeciwnik gimnazjów, kiedy powstały i zwolennik gimnazjów, kiedy zostały zlikwidowane. Cudaczny kameleon, który wie jak i kiedy i w jakie pstrokate szaty się ubrać. Kosiarz nauczycielskich umysłów, albo raczej broniarz nauczycielskich umysłów wiedzący dokładnie kiedy i gdzie jakie dźwięki ze swojej fujarki wydobyć...dźwięki o wiele bardziej hipnotyzujące i o wiele bardziej ckliwe niż śpiew karaibskich syren. 
Za swoje granie oczekuje jednak zapłaty. Cóż tam, to tylko jakieś śmieszne 12 tys złotych za miesiąc grania, ale i stanowisko fotela prezesa instytucji, która mentalnie trwa od lat przy koncepcji odłamów związkowych nieboszczki partii tzw zjednoczonej. W  zasadzie nic szczególnego, bo przecież i tak jego granie (jak cudak z fujarką tłumaczy) dla wyłącznego dobra uczniów i naszych dzieci robione jest. Aha...zwłaszcza kiedy strajk nauczycieli w okresie egzaminacyjnym ma perfidnie zrobiony być...

I tutaj mądrość etapu jest... i nie bójmy się scenariusza legendy z Hameln.  Jeśli się w porę nie opamiętamy, jeśli nie zasadzimy kopa cudakowi z fujarką w miejsce gdzie plecy nazwę swą szlachetną tracą, to cudak z fujarką niechybnie nasze dzieci wyprowadzić zdoła w kierunku analfabetycznego zatracenia...KOMENTARZE

 • Tutaj też był kiedyś
  taki "cudak z fujarka" a właściwie fujara.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:41:10
  No był...tylko że teraz jego fujara już nie działa...no chyba, że na wazeliniarzy typu londyńska budka :)))
 • No cóż, pan Broniarz jest może niekoniecznie szczurołapem.
  Bo wtedy i ciało pedagogiczne i nasze dzieci musiały by być niestety, mhmmm, szczurami. A tak nie jest, nie było i raczej kurna, nie będzie.

  Chociaż chyba ze względu na zamiłowanie do czerwieni to byłby z niego niezły Kaszpirowski:))

  A tu mały odsyłacz do mojego wcześniejszego przejawu zainteresowania tematem:
  http://tomo.neon24.pl/post/88140,dzien-kota
 • @brian 21:00:04
  "Od 24 lat pogrywa na swojej fujarce mamiąc nauczycieli, że wyprowadzi wszystkie ich problemy i zatopi w wiślanej kipieli"

  Szczurołap Broniarz działa na innej zasadzie, niż flecista z Hameln :))...pozdr
 • @trybeus 21:14:18
  Pogrywa na swojej fujarce. Cosik mały ten rozmiar, może stąd zainteresowania zmiennopłciowcami i różnymi tam. A może wystarczyło by pójść do chłopa, poklepać po plecach, poczęstować zimnym piwkiem i pocieszyć w niedoli. Może to całe zamieszanie tylko ze skrywanych niedoborów a my tutaj szukamy nie wiadomo jakich wytłumaczeń.

  *5 za walkę "na froncie"
 • Czy ktoś myśli, że
  okupant atrapy Polski - co to głupimi tubylcami wywija tutaj jak tylko zechce - jest bezsilny wobec Broniarza?
  Wniosek?
  Mamy do czynienia z wypełnianiem treścią tzw. demonkratury - a treścią tą - są tym razem - nauczyciele z Broniarzem na czele. Przy okazji okupant atrapy Polski uwiarygadnia w oczach nauczycieli Broniarza - jakoby ten dbał o ich interesy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  ZNP ma tu dokładnie 100% rację . Zawód NAUCZYCIELA Magdalenkowa hołota sprowadziła do zera . Salute .
 • Historia lubi się powtarzać.
  Flecista z Hameln.
  Dziś byśmy to nazwali miejską legendą.
  A prawda jest taka, że setki i tysiące dzieci naprawdę wyszło z miast i wsi. Tzw. krucjata dziecięca skończyła się na wybrzeżach Italii, gdzie owe dzieci zostały zaokrętowane na statki i wszelki słuch po nich zaginął. Handel żywym towarem w tamtych wiekach kwitł.
  Dziś to wygląda inaczej. Dzieci uciekają z domów, spod władzy rodziców i w ramach buntu, który zamienił tzw. wojnę pokoleń na wojnę płci (gender), a kończą... tak naprawdę jeszcze nie wszyscy wiedzą gdzie.
  A koniec jest wyznaczony- ma nim być depopulacja.
  Dziś to jeszcze margines, a jutro?

  P.S. Przepraszam, ale przez przypadek dałem 1*, a miałem dać 5*.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • Broniarz to wyjątkowo odrażający typ.
  On się kompromituje niemal w każdym zdaniu.
  Nauczyciele powinni pozbyć się tego typa jak najprędzej.
  On postępuje jak solidaruchy w latach 80tych ubiegłego wieku.
  On stosuje szantaż i wymuszanie by nie powiedzieć terroryzm.
  Bo czym się różni szantaż od terroryzmu ?
  Tylko wysokością kosztów szantażowanego oraz rodzajem tych kosztów.
  W przypadku gdy kosztem, zakładnikiem ma być całe pokolenie Polskiej młodzieży to uważam to już nie za szantaż ale za terroryzm.
  A zagrożenie terrorystyczne trzeba zlikwidować w zarodku natychmiast skutecznie i nieodwołalnie.
  Chiny tak zrobiły na placu TienNanMen i dzisiaj są potęgą gospodarczą.
  Gdyby tego nie zrobiły to dzisiaj byłyby by jak Polska kolonia zachodu grabiną z każdej strony.
  Wtedy Chiny w istocie uratowały świat... bo gdyby dzisiaj Chiny były zachodnią kolonią to sama Rosja nie była by w stanie powstrzymać bandytów z zachodu.

  Polskę zniszczyły solidaruchy...
  Kolejną falę zniszczeń, destrukcji, zniewolenia rozpoczyna Broniarz.
  a właściwie wrogowie Polscy rozpoczynają wystawiając Broniarza...
  Broniarz to marionetka we wrogich Polsce rękach tak jak kiedyś Bolek.

  Najlepiej było by gdyby to sami nauczyciele usunęli Broniarza na zawsze i nieodwołanie.
 • @Oscar 07:39:23
  Ktoś już wyżej napisał, ale Solidaruchy sprowadziły zawód nauczyciela na dno. A Broniarz to akurat "postkomunista".
 • @Wican 10:03:27
  Solidaruchy sprowadziły zawód nauczyciela na dno to prawda.
  ale nie tylko poprzez dyskryminację finansową ale głównie poprzez obowiązkowy absurdalny program nauczania i "zasady" wychowania ucznia...
  uczniowi wolno wszystko a nauczycielowi nic... to takki "gender" wychowawczy.

  A Broniarz to fakt że postkomunista ale nie to go kompromituje ale metody terrorystyczne które stosuje w słusznej sprawie.
  Podwyżki dla nauczycieli tak ale w sposób nie demolujący budżetu i planów socjalnych PIS... a przede wszystkim zmiana idiotycznych uprawnień nauczycieli.. oni mają być autorytetem w szkole a nie popychadłami... a solidaruchy zrobiły z nich popychadła bez autorytetu (bez uprawnień do karania uczniów, z niskimi zarobkami).
  A to wszystko po to by obniżyć jak najbardziej poziom wykształcenie Polskiej młodzieży.
  To kolejna z licznych zbrodni solidaruchów na Narodzie Polskim.
 • @Repsol 23:11:33
  Magdalenkowa hołota sprowadziła do zera nieomal wszystko, począwszy od edukacji, służby zdrowia, obronności, przemysłu, przetwórstwa, farmacji, etc, etc.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031