Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
371 postów 8860 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - ...katol i moher z kościoła toruńskiego, parafia podhalańska...łowca jehowitów...

Chcieli nakręcić etiudę z okazji 100 lecia obrony Lwowa...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

...grozi im 4 lata więzienia...

 

Studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej próbowali nakręcić etiudę z okazji 100 rocznicy obrony Lwowa na polskim cmentarzu. Mer Lwowa nazwał to prowokacją... grozi im pozbawienie wolności do 4 lat. U nas probanderowscy Ukraińcy paradowali w Przemyślu  wykrzykując banderowskie zawołania, Ukrainiec fotografuje środkowy palec na tle pomnika Walki Męczeństwa na Majdanku środkowy palec, ukraińscy studenci studiujący w Polsce na tzw "kartę polaka" na krzywy ryj, fotografują się z banderowską flagą w podziemiach parkingu przemyskiej galerii handlowej... i co? I nic specjalnie...

...przecież według rządu i pana z Belwederu to nasz "partner strategiczny" "bardzo wrażliwy" na prawdę o Wołyniu. Rozsyłajmy ...na razie trwa milczenie wszelkich organów odpowiedzialnych za stosunki zagraniczne...

(...)

Apel ojca jednego z zatrzymanych we Lwowie chłopców. Koniecznie trzeba stanąć w obronie aresztowanych przez policję ukraińską młodych Polaków

W dniu wczorajszym tj 22 listopada grupa trzech studentów wydziału dziennikarstwa Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu została zatrzymana na Cmentarzu Łyczakowskim Orląt w Lwowie. Próbowali nakręcić etiudę filmową z okazji 100 rocznicy obrony Lwowa. Do inscenizacji przygotowali parę rac które próbowali odpalić przy grobach Polskich bohaterów. Niestety czynności te nie były konsultowane z odpowiednim urzędem i zostały potraktowane jako czym chuligański.
Mer Lwowa na konferencji prasowej ogłosił triumfalnie, że służby porządkowe udaremniły prowokację. Cała akcja lwowskich służb porządkowych wygląda jako celowe działania, które mają na celu zastraszanie Polaków.
Obecnie trójka studentów jest przesłuchiwana przez prokuratora, chłopakom zabrano paszporty i zakazano opuszczać Lwów
aż do zakończenia sprawy. Jednemu ze studentów zarekwirowano telefon.
Wobec studentów wszczęto dochodzenie z artykułu kodeksu karnego mówiącego o czynach chuligańskich. Grozi im do 5 lat ograniczenia wolności lub do 4 lat pozbawienia wolności.
Osoby zatrzymane Milan K., Filip H., Krzysztof P.
Proszę o przekaz medialny w którym studenci będą przedstawiani jako adepci dziennikarstwa a nie chuligani. Młodzi ludzie popełnili błąd nie uzyskując odpowiedniej zgody na takie działania, lecz represje jakie ich spotkały ze strony prokuratury, policji jak i służby bezpieczeństwa są absolutnie nieadekwatne do popełnionego wykroczenia.
Bardzo proszę o apel do władz ukraińskich o pozwolenie powrotu do domów zatrzymanych adeptów dziennikarstwa.
Serdecznie pozdrawiam
Dariusz K. (ojciec jednego z zatrzymanych studentów)

Więcej pod linkiem: https://dorzeczy.pl/kraj/84921/Polscy-studenci-zatrzymani-we-Lwowie-grozi-im-wiezienie-Ks-Isakiewicz-Zaleski-Panie-premierze-niech-pan-stanie-w-ich-obronie.html

KOMENTARZE

 • Czy możemy upaść jeszcze niżej???
  Igor Isajew, Ukrainiec, który twierdzi m.in, że „Polacy to zwierzęta
  odpowiadające za zbrodnie Hitlera”, otrzymał od rządu 40 tys. zł na rozwój swojego portalu


  https://sioe.pl/igor-isajew-ukrainiec-ktory-twierdzi-m-in-ze-polacy-to-zwierzeta-odpowiadajace-za-zbrodnie-hitlera-otrzymal-od-rzadu-40-tys-zl-na-rozwoj-swojego-portalu/


  Ps. Isajew otrzymał "od rządu" na swój oszczerczy portal pieniądze zabrane z budżetu Polski z podatków "zwierząt" czyli naszych!!
 • @ Autor
  Zerwanie stosunków z banderoukrainą to jedna z pierwszych rzeczy jakie powinien zrobić normalny rząd.

  5*
 • Co naród,czyli suweren, czyli pracodawca "rzondu" i sejmu i senatu,czyli płatnik podatków
  na utrzymanie "rzondu, sejmu i senatu, policji , SG,itd?????

  Dobrze poczytać!!
  https://skribh.wordpress.com/2018/11/19/814-prof-osadczy-rzad-knebluje-usta-kresowianom-a-wspiera-media-wychwalajace-banderyzm/
 • I na podsumowanie, tępiony w internecie wykład Pani Doktor Lucyny Kulińskiej ,na temat zachowania
  "polskiej elyty".
  https://t.co/gAFraANGRD
 • @trojanka 19:55:37
  W przyszłym roku upadną niżej. Bo zmieni się ambasador Izraela w Polsce i będzie sprawozdanie w Kongresie nt: 447. Wtedy droga Trojanka zobaczy jak można nisko upaść.
 • Przeszkadz nawet zapalenie zniczy na grobach polskich w listopadzie!też się nie udało!!
  https://cyklista.wordpress.com/2018/11/02/ukraina-utrudnia-zapalanie-zniczy-na-grobach-polskich-bohaterw/

  UKRAINA UTRUDNIA UPAMIĘTNIANIE POLAKÓW NA CMENTARZU ŁYCZAKOWSKIM WE LWOWIE
  2 listopada 2018|3 komentarze|w Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan


  Strona ukraińska blokowała przewiezienie na Ukrainę zniczy na polskie groby w Mościskach i na Cmentarz Orląt Lwowskich. Ponadto, tegoroczna akcja na „Światełko pamięci dla cmentarza Łyczakowskiego” została skrócona ze względu na oficjalne obchody stulecia antypolskiej Zachodnio-Ukraińskiej Republiki Ludowej.

  W tym roku po raz trzeci organizowana była akcja „Światełko dla Lwowa”, w ramach której 1 listopada na polskich grobach m.in. na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie i na cmentarzu w Mościskach zapalane są przywiezione z Polski znicze.  Jak napisał w relacji na Facebooku Wiesław Nowakowski z Fundacji Pomaganie Łączy Ludzi, jeden z organizatorów akcji, jeszcze przed wyjazdem osoby zaangażowane w tę inicjatywę miały przeczucie, że „może coś się wydarzy” i że nie dotrą na miejsce na czas. Dlatego postanowiono wyjechać na Ukrainę wcześniej.

  W piątek 28 października po południu samochód ze zniczami został zatrzymany na przejściu granicznym Medyka-Szeginie, po stronie ukraińskiej.

  „Po ok. 3,5 godzinie po stronie ukraińskiej zaczęły się problemy, Pani celnik stwierdziła, że umowa wypożyczenia samochodu jest nieważna bo brakuje pieczątek, po naszych protestach kazała nam otworzyć auto i tym razem nie spodobało się to, że jest dużo zniczy. Pomimo naszych wyjaśnień, że jesteśmy PRZEDSTAWICIELAMI FUNDACJI POMAGANIE ŁĄCZY LUDZI celniczka OZNAJMIŁA, że taka ilość ZNICZY nie może być przewieziona PRZEZ granicę i że dostaniemy dokumenty odmowy wjazdu na teren Ukrainy” – relacjonuje Nowakowski na Facebooku (pis. oryg. – red.).

  Uczestnicy akcji byli zrezygnowani i chcieli wracać. Dzięki pomocy przyjaciół z Mościsk i z Przemyśla znaleźli noclegi. Znicze zostawili w Przemyślu.

  „OTRZYMALIŚMY POTWIERDZENIE, że znicze te zapłoną na grobach żołnierzy Polskich w Mościskach. Nie mogliśmy zawieść tych, którzy WSPARLI NASZĄ AKCJĘ. Pani Prezes fundacji DO KOŃCA walczyła aby, znicze zebrane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej z Bojkowa /DZIELNICA GLIWIC/ dotarły na miejsce przeznaczenia.” – napisał Nowakowski. Dodał, że niestety ich złe przeczucia się sprawdziły.


  Organizatorzy już 1 listopada dowiedzieli się, że tego dnia do godziny 11:00 Polacy mają zniknąć z cmentarza Łyczakowskiego we Lwowie, bo w południe zaczynają się „uroczystości z okazji zajęcia Lwowa przez Ukraińców”.

  Przeczytaj: Ukraińcy będą hucznie świętować 100-lecie próby odebrania Lwowa Polakom

  „Mijają się z prawdą ci którzy uważają, że Polska otrzymuje „policzki” od Ukrainy, to nie są już wymierzane policzki to kopanie po twarzy. Obrażani jesteśmy wszyscy począwszy od prezydenta a skończywszy na zwykłych Polakach” – komentuje oburzony Nowakowski.
 • @zbig71 20:15:13
  Zdaje się że świeżo zakupione przez rząd i NBP, 12 ton złota które pojechało do Londynu, już zapoczątkowało przyspieszoną spłatę 300mld dolarów.
  Poza tym zmieniono zasady naliczania "opłaty przekształceniowej"zamiast stanu na styczeń 2018 będzie brana kwota użytkowania wieczystego ze stycznia 2019 roku. W tej chwili, trwają w miastach podwyżki tej opłaty, ponoć będą kolejne.Aby "podstawa" była wyższa!
 • @trojanka 20:26:05
  I z nikąd nadziei
 • @zbig71 20:28:25
  Nadzieja umiera ostatnia!Hej!!

  https://twitter.com/i/status/1056170300277223429
 • @zbig71 20:28:25
  Jak mamy takie spryciulki to damy radę!:)))

  https://twitter.com/i/status/1043145223117987842
 • POPiSy pod publikę źle się jednak zakończą
  Gdyby się tak dokładniej przyjrzeć kto w ramach tzw tfu-rczości i anty-kultury zbiera śmietankę z dopłat od PiS-u to może zaprzestano by wiary w przypadkowe sploty okoliczności.
  Rząd tak sprawę rozegra , żeby już nikomu do głowy podobne lwowskie pomysły nie przyszły.
  Dzisiaj PiS który najbezczelniej w świecie nazywa się zjednoczoną prawicą, rozsiada się już na drugą kadencję . Z jednej strony straszy liberałami złodziejami a z drugiej radykałami narodowcami Jak Bóg da nic tak POP i SOWO nie wyjdzie jak rozpętanie tornada ognia nad warszawską Sodomą.

  Prawda nas wyzwoli … i modlitwa na różańcu.
 • I takie ciekawostki!!
  25 ukraińskich żołnierzy przejdzie rehabilitację w Polsce.
  Grupa ukraińskich wojskowych z różnych jednostek SZ Ukrainy w ciągu kilku tygodni przejdzie rehabilitację w ośrodku rekreacyjno-rehabilitacyjnym w Osieku w województwie małopolskim.


  Informuje o tym biuro prasowe ukraińskiego Ministerstwa Obrony.
  https://wschodnik.pl/polska/item/19130-25-ukrainskich-zolnierzy-przejdzie-rehabilitacje-w-polsce.html


  Jak donosi portal 7 dniv.info deputowany ukraiński były żołnierz batalionu Dniepr1,poinformował że żołnierzy ukraińskich z psychicznymi defektami po walce, wysyłają do Polski, gdzie w akademiach wojskowych przechodzą szkolenia i przygotowują ich do pracy w prywatnych firmach wojskowych w Europie i Ameryce "..............

  W Europie jest to legalne, w Ameryce jest legalne, a na Ukrainie nielegalne, ​​dlatego dzieje się to w Polsce "- powiedział poseł. Czytaj więcej aktualności na stronie - 7dniv.info

  ej rodziny. Czytaj więcej aktualności na stronie - 7dniv.info
  http://7dniv.info/lang-ru/politics/108002-parasiuk-rozpovv-scho-z-eks-atovcv-u-polsch-gotuiut-profesynih-vbivc.html
 • Może w końcu Ojciec Dyrektor...
  przejrzy na oczy.
  Dzisiaj akurat oglądałem przypadkowo wiadomości w TV Trwam, gdzie słyszałem o agresji Rosji na 3 okręty wojskowe Ukrainy (przypadkowo, bo nie oglądam żadnej telewizji, bo wszystkie oszukują).
  Jak wiemy, okręty te "przypadkowo" weszły na wody terytorialne Rosji
 • Apel
  Apel do władz ukraińskich???
  Bez sensu.
  Tu trzeba naszych dupków pogonić.
  I niech sobie ludzie w końcu uświadomią, że nie mamy państwa, a to boli i kosztuje.

  Gdybyśmy mieli rząd, to w ciągu kilku godzin studenci zostaliby odstawieni z honorami do granicy, przeproszeni, i wycałowani po stopach.

  Cóż, ich służby jak widać jakoś działają, a nasze?

  Posłuchajcie sobie Pana z fundacji Ad Arma, który rozmawiał z ludźmi z ich służb.
  I to wcale nie wrogich Polsce.
 • @Jasiek 19:57:57
  Dokładnie.
  I zamknięcie na głucho granicy z nimi.
 • Ten rzond jest tragicznie śmieszny
  i wrogi nam Polakom. Powinien zawisnąć na szafocie.
 • Rzond przyznał emerytury Ukrom za pieniądze
  ściagane Polakom w ramch tzw. solidaryzmu społecznego, słuchałam w RM wypowiedzi baby pełniącej obowiązki Prezesa ZUS jaka jest świetna sytuacja w tej instytucji a do mnie przychodżą ludzie z prośbą o napisanie im apelacji, schorowani ludzie. Lekarze z komisji zusowskiej zmieniają orzeczenia lekarza orzecznika, nawet nie wysilając się na uzasadnienie swojej decyzji. Pamiętam sytuacje kobiety, która według orzeczników nadawała się do pracy i umarła przed wyznaczeniem sprawy w sądzie.
 • @wercia 16:07:04
  Dla jasności nie umarła na żaden wylew czy zawał ale na raka, który wg tych orzeczników nie stanowił przeszkody do pracy.
 • @Jan Paweł 08:17:21
  Ojciec Dyrektor przejrzał na Jonego Danielsa.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031