Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
371 postów 8860 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - ...katol i moher z kościoła toruńskiego, parafia podhalańska...łowca jehowitów...

Chocholi taniec niepodległości...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dziś Żoliborska Grupa Rekonstrukcyjna "Sanacja" korowód chocholi prowadząc w tan weselny biesiadników wprowadzając...

 Dziś Żoliborska Grupa Rekonstrukcyjna "Sanacja"  korowód chocholi prowadząc w tan weselny biesiadników wprowadzając...

-Cóż tam panie w polityce?...chińcyki trzymają się mocno? (Czepiec, do Dziennikarza; akt I, scena 1)

 

(...)

-Jak się żenić, to się żenić! (Pan Młody do Radczyni; akt I, scena 21. ) ...Podpisanie Traktatu Lizbońskiego (Lech Kaczyński).

-Co się w duszy komu gra, co kto w swoich widzi snach. ( Chochoł do Isi; akt II, scena 3)...Palenie chanukowych świec w polskim parlamencie. 

-Ja muzykę zacznę sam, tęgo gram, tęgo gram...(Chochoł; akt III, scena 37)...Brak reakcji na haniebną, amerykańską rezolucję 447...

-No, tylko my jesteśmy tacy przyjaciele, co się nie lubią. (Żyd do Pana Młodego; akt I, scena 17) Uwalenie ustawy o IPN odnośnie sankcji za pisanie o "polskich obozach", a tak naprawdę ustalanie jej kształtu w Tel Awiwie.

-Niech na całym świecie wojna, byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna...(Dziennikarz do Czepca; akt I, scena 1.)...  Ściąganie do kraju obcych wojsk i wyrywanie z kieszeni podatnika miliardów złotych na ich utrzymanie. 

-Mego ojca gdzieś zadźgali, gdzieś zatłukli, spopychali;  kijakami, motykami, krwawiącego przez lud gnali…(Gospodarz do Pana Młodego) ...Ustawa o przekazaniu broni "sojusznikom", czyli de facto rozbrojenie polskiej armii w razie "W".

-Ostał mi się ino sznur. (Jasiek; akt III, sceny 34 i 36). ...Restytucja mienia rzekomych, żydowskich spadkobierców.

-Trza być w butach na weselu. (Panna Młoda, do Pana Młodego; akt I, scena 12)... Sprowadzenie do Polski  banksterskich rozbójników JP Morgan de facto wystawiając Polaków na  pewną niewolę finansową...

-Miałeś, chamie złoty róg, miałeś chamie czapkę z piór czapki wicher niesie, róg huka po lesie, ostał ci się ino sznur, ostał ci się ino sznur.  (Chochoł; akt III, scena 38)...Wypowiedź pana Morawieckiego, że:  "Polska jest własnością kogoś z zewnątrz".

- A to Polska właśnie... ( Poeta, do Panny Młodej; akt III, scena 16)...

Zdjęcie...Joanna Sierko Filipowska ‘Przebudzenie – chochoły z Nieborowa’ (olej/płótno)

KOMENTARZE

 • @rabszak 20:56:08
  Przykro mi , kogo to obchodzi pisz w temacie i ogarnij się .
 • @rabszak 21:26:14
  Do zobaczenia . Koderastów nie lubimy . Salut . :)))
 • @Trybeus
  Wybacz musiałem wyrwać chwasta . Salute .
 • @AgnieszkaS 21:33:43
  Nie pisze Pani prawdy , mógł chłopina iść na L-4 , podobnie jak ostatnio policja i co ?. Ano niedojda podpisał . Szkoda gadać , no chyba że Prezydentowi chorować nie wolno . Pozdrawiam naiwnych . :)
 • @AgnieszkaS 21:33:43
  szanowna Pani...ja od dawna uważam, że PO z PiS-em doskonale współpracują przeciwko Polakom w ramach gry politycznej zły glina- dobry glina...jeśli Pani tego nie widzi, to już nie mój problem...pozdr
 • @AgnieszkaS 22:50:41
  "No pewnie, że współpracują, bo przede wszystkim muszą współpracować."

  I to ma być wytłumaczenie?
  To jeśli tak "współpracują" to dlaczego jest coraz gorzej i dlaczego zanurzamy się w coraz większe debilizmy?
  Może dlatego, że celem współpracy nie jest dobro Polski i Polaków? Nie sądzi Pani?
 • @AgnieszkaS 21:33:43
  " Jednak o tym pakcie, podpisanym przez prezydenta Komorowskiego w 2013 roku, tak niewiele się mówi."

  Proszę pisać. Obiecuję, że nie będę Pani traktował jak intryganta i podjudzacza. Serio.
 • @Repsol 21:48:37
  Toć to jego największe "osiągnięcie" życiowe, z wrażenia, że przejdzie do historii aż złamał długopis. Ociąganie się było charakterystyczną dla PiS grą pozorów, tak jak nie przyjmowanie imigrantów. Są a jakoby ich nie było. Tak też będzie z aborcją (ogólny i bezpieczny dostęp) i z eutanazją (nie nadajesz się do pracy, obciążasz społeczeństwo socjalistyczne leczeniem choróbsk - aufwiedersein na tamtym świecie).Polska przystąpiła do Agendy 2030r.i podobno zgłosiła się do przodujących w tym programie. Tak czytałam na gloria.pl. Oczywista rzecz, że najpierw usłużne merdia wytropią zatrważającą ilość noworodków w ściekach, pan Kurski nada program o ciężkich powikłaniach spowodowanych tajną aborcją, PiS powie "dość"mamy szpitale. Z eutanazją pójdzie łatwiej, bo cóż: wiek, choróbsko...
  Jest wiele metod, już od dawna wdrażanych, by chorować mógł demokratycznie każdy, bez względu na wiek, aby koncerny farmaceutyczne nie ucierpiały.
 • @ Autor, All
  "Polska jest własnością kogoś z zewnątrz".

  Ale marsz jest ;-(

  Dr Jaśkowski już kilka razy powiedział, że rząd zaciąga jakieś pożyczki, nie wiadomo na co one idą i dlaczego je w ogóle zaciąga. A ponadto kasy nikt na oczy nie widział, tylko długi rosną...

  Prof. Dakowski niedawno w rozmowie z dr Krajskim przywołał też postać Ś.P. Michała Falzmanna, który wziął był się nieopatrznie zapytał o księgę należności i zobowiązań Polski...

  5*

  Pozdro!
 • @Repsol 21:15:11
  "kogo to obchodzi pisz w temacie i ogarnij się ."

  Każdy świętuje jak potrafi ;-DDD

  Pozdro!
 • @AgnieszkaS 23:27:34
  Link to sam sobie mogę znaleźć - ale dziękuję :-)

  Chodzi mi bardziej o Pani zdanie, jakie Pani widzi plusy i minusy (dodatnie bądź ujemne ;-) ) rozebranie na czynniki pierwsze, ważny cytat itp.

  Ukłony
 • To wszystko było i ..trwa 250 lat
  Władza w Polsce jest z zewnątrz czy teraz z USraela czy z Rosji czy z Brukseli czy może raczej jak kto woli z Berlina. Tego nie da się wygrać w zdemoralizowanym lemingogradzie zwanym Polin.

  Prawda nas wyzwoli … ta iskra już lśni w Polsce
 • @Jasiek 23:27:53
  Też wysłuchałam tę rozmowę i polecam innym: https://www.youtube.com/watch?v=Y4n6jlpCzq8
  Śp.Falzmann był jedną z ofiar systemu. W świecie pomieszanych pojęć masoneria, którą zajmuje się St.Krajski jawi mi się jako mafia złodziejska, która kradnie więcej niż przeciętny złodziej i ma duże wpływy. Te śmieszne stopnie wtajemniczenia, to armia usłużnych, niedowartościowanych pomagierów, Pan Karoń chyba by się ze mną zgodził.
  System jest kontynuowany i nikt za nic nie odpowie. co najwyżej swoi zarobią na rozmaitych komisjach. Podobno nie ma już poniedziałkowych teatrów telelewizji, Są za to inne przedstawienia. Bardziej pożyteczne dla rządzących.
 • @Autor
  A co tam w kurniku? Grzędy mocne?
  Miałeś kogucie złoty grzebień
  Miałeś kogucie ogon z piór
  Został ci się ino jajec wór.
 • @wercia 23:19:01
  Masz rację, a z tą eutanazją na wiele sposobów jest coś na rzeczy, bo kilka srtarszych osób, które znałam, kiedy tylko poszły do szpitala, choćby na obserwację, nagle stan im się pogorszył i w ciagu kilku dni umierały, na dodatek ze szpitala wykonując jakieś bardzo dziwne telefony do rodziny, jakby im się rozum pomieszał.
 • @wercia 23:19:01
  Cały problem w tym, ze eutanazja jest i rozkwita w pełnej krasie od lat!Wydaje się wielu, ze eutanazja to kroplówka z chlorku potasu czy coś takiego!
  Nic bardziej mylnego!Cóż to jest bowiem,jak jest utrudniony dostęp do diagnostyki /chyba że płatna w 100%/wizyty u lekarza specjalisty np.kardiologa/ chyba że płatny w 100%/, onkologa, szybki przyjazd karetki np. w przypadku zawału lub zatoru czy wylewu???
  Mam przyjaciół działających jako wolontariusze, to co nieco wiem na ten temat!
  Tysiące Polaków idą do piachu z powodu braku właściwej i szybkiej opieki medycznej, operacji , diagnostyki, oszczędzaniu na lekach!
  takiej ilości amputacji kończyn jak w Polsce to ze świeca szukać!!!Stres, często złe odżywianie lub niedożywienie, tragiczne powietrze z czym się niewiele robi np. na południu Polski to przyczyny zawałów, nowotworów, zatorów i wylewów.

  Kiedyś w pracy wymagane były tzw. badania okresowe, obejmowały całe badanie krwi, moczu, okulistę i prześwietlenie płuc.
  Wyłapywano w ten sposób pierwsze symptomy choroby!bez aktualnych badań, nie można było pracować, nieraz zanim zrobili wyniki, a poprzednie były nieaktualne, trzeba było iść na przymusowy urlop , do czasu kiedy nadeszły aktualne wyniki badan.
  Obecnie badanie takie, ogranicza się do okulisty.

  Kto jest biedniejszy NIE MA SZANS, emeryci NIE mają szans.Może chodzi o "wyczyszczenie balastu"dla bankierów, właścicieli kraju???
  Moja sąsiadka od roku chodzi powłócząc nogą/ czeka na operację endoprotezy.Za 2 lata!
  "prywatnie" kosztuje 18.000 do 25.000zł.
  Syn znajomych, 15 letni omal nie przeniósł się na tamten świat, ból brzucha , wił się z bólu,2 krotne wzywanie karetki nie dało rezultatu, kazali dać mu Apap!!Rodzice zdenerwowani, zanieśli go do samochodu i pojechali na SOR. W ostatniej chwili, bo wyrostek już pływał w jamie otrzewnej.Operacja , potem niestety powikłania!W miesiąc po tym zdarzeniu ojciec dostał wylewu,stress go wykończył.Było źle, ale na szczęście wyszedł z tego, też nie bez śladu , lekki niedowład/.Ale samochodu już nie prowadzi!

  Miasta np.Katowice czy Kraków gdzie jest zabudowany prawie każdy m2 ziemi , za zgodą władz miasta, odcięte kanały przepływu powietrza, 400 osób rocznie umiera z tego powodu/ krążenie/!!

  Bo rządzą miastami deweloperzy którzy nie mogą się nażreć mamony!!W Łodzi czy Krakowie m.in. spółka deweloperska Angel City/co za sprytna nazwa/ z wiadomymi "wybranymi"właścicielami.

  Tak, że nic nie jest takie na jakie wygląda!
  Ogólnie idzie ku temu, że ludzie z przewlekłymi chorobami,w każdym wieku, schorowani, starzy,niedołężni są " kosztownym zbędnym obciążeniem".Więc jak powiedziała kiedyś panu Mucha i pan Rothfeld /pardon Rostowski/ min. finansów potem wicepremier również " bankowiec, jakaś dziwna prawidłowość/ "wykładowca banku JP Morgan/ starszych nie opłaca się leczyć i powinni długo pracować żeby potem nie brać emerytury za długo!

  https://www.se.pl/wiadomosci/polska/rostowski-dorabia-sobie-na-boku-za-wyklad-bierze-40-000-zl-aa-ymet-md3d-yD7s.html

  https://wiadomosci.wp.pl/joanna-mucha-szokuje-starsi-ludzie-to-klopot-6037720234140801a
 • @trojanka 08:58:55
  Mnie sie podoba ta eutanazje, bo dotyka przede wszystkim ludzi z miast.
  A tam mieszka ta swołocz, co to na PO głosowała.
 • @AgnieszkaS 10:37:43
  Czyli "przyjazne bombardowania"?
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:12:03
  Wie pan, ja nie jestem i nigdy nie będę wyborcą PO, wiem to od dawna.Ale to co pan pisze jest obrzydliwe, powinien pan mieszkać w Korei Płn., bo widać taki system panu odpowiada!!Nie znam wielu wyborców PO, więcej z PISu, większość moich znajomych,ale rozumiem że zasada "Kto nie z Mieciem, tego zmieciem" jest panu wyjątkowo bliska i aktualna mimo upływu czasu.
  Czyli jednym słowem wszystkich, którzy nie głosują na PIS należy zabić, lub jak głoszą niektórzy psychopaci , otworzyć Berezę i zamęczyć!!

  Jaki sposób oprócz eutanazji pan preferuje?powieszenie, pavulon,zastrzyk z fenolu,ukamienowanie, cios w grdykę,czy jeszcze bardziej wymyślny!są spece od tego u sąsiadów zza Buga!!będą pomocni zapewne!!

  O ogóle to martwię się o pana, jest pan bardzo skrzywdzonym i sponiewieranym człowiekiem, z niskim poczuciem wartości jako mężczyzna , jako człowiek!Nadrabia pan swoistym talibanem, a na początku myślałam o panu całkiem inaczej, jako o w miarę rozsądnym człowieku!
 • @trojanka 10:48:57
  Pan Wojtas po prostu ześwirował na starość :))...dał sobie wdrukować do głowy, że jak ktoś krytykuje PiS to z automatu jest Peowcem...po prostu żałosna ofiara PO-PiS owych rozgrywek...kto mu tak namieszał we łbie?Albo dostał obietnice, że eutanazja będzie dostępna na kasę chorych ?:)))
 • @trybeus 11:21:16
  Coś w tym jest co mówisz!!tak się chyba objawia smutek przemijania i odchodzenia!i jałowy bilans życia!
  Niewykluczone, że beneficja zrobiły swoje!!
 • @trybeus 11:21:16, trojanka
  No i wyłazi z was lewactwo - za wszelką cenę chcecie uchodzić za "moralnych obrońców życia"

  A po co wy żyjecie?
  Trybeus, to chociaż kury szczać prowadza, ale trojanka - niczym szczególnym, co by uzasadniało jej funkcjonowanie (bo nie życie), się nie wykazuje.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:14:50
  Wojtasowi chyba rzeczywiście na stare lata kompletnie palma odbiła.


  @trojanka 08:58:55
  Mnie sie podoba ta eutanazje, bo dotyka przede wszystkim ludzi z miast.
  A tam mieszka ta swołocz, co to na PO głosowała.”

  Czy to ma być dowcipne, czy może antypolska „Cywilizacja Polska” proklamuje eutanazję? Trzeba być gruboskórnym jak bawół, żeby w ten sposób „żartować” o uśmiercaniu ludzi.

  „No i wyłazi z was lewactwo - za wszelką cenę chcecie uchodzić za "moralnych obrońców życia"”

  Wychodzi z was lewactwo” - to z Wojtasa wychodzi talmudyczne lewactwo, bo to lewactwo agituje za eutanazją, która się Wojtasowi tak podoba i lewactwo manipuluje i przekręca wszystko na opak.

  Za wszelką cenę? To według Wojtasa eutanazja, tym bardziej bez zgody pacjenta, jest dopuszczalna???
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:14:50
  „A po co wy żyjecie?”

  A po co Wojtas żyje? Podoba mu się eutanazja, to niech się zgłosi na ochotnika.
 • @Lotna 16:27:55
  A krowy Lotna już wydoiła, że pozwala sobie na publiczne uwagi?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031