Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
371 postów 8860 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - ...katol i moher z kościoła toruńskiego, parafia podhalańska...łowca jehowitów...

Kolejka na Kasprowy Wierch... historia prawdziwa...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z tym "odzyskaniem" Kolejki na Kasprowy Wierch przez Prawo i Sprawiedliwość jest tak, jak z historią pewnej pięknej kobiety...

 Z tym "odzyskaniem" Kolejki na Kasprowy Wierch przez Prawo i Sprawiedliwość jest tak, jak z historią pewnej pięknej kobiety...
Opowiem Wam tą historię... 
Otóż była sobie piękna kobieta niezwykle zgrabna, o włosach jak jedwab i oczach błękitnych. Walorem jej jednak najważniejszym był niesamowity talent taneczny. Swym tańcem codziennie sprawiała, że domownicy, oraz goście wpadali w niesamowity zachwyt. Była codziennie obdarowywana drogimi prezentami przez wdzięcznych adoratorów. Harmonia, piękno i wdzięk niesamowite emanowało jasnymi promieniami wokół, kiedy tylko piękna kobieta zaczynała tańczyć.  Tego wszystkiego dopełniały najcudowniejsze szaty, na które ojciec pięknej kobiety grosza ze swej kiesy nigdy nie szczędził. 

Niestety sielanka nie trwała długo. Podstępna macocha, która ojca pięknej kobiety skutecznie swym germańskim urokiem opętała, postanowiła sprzedać piękną kobietę do burdelu za marne 215 srebrników. Gwałt pięcioletni się odbywał na pięknej kobiecie, tańczyć musiała od rana do wieczora przed obleśną widownią, śliniącą się na każdą myśl jak wiele ona przyczyni im zysku.
Nie wszyscy domownicy wiedzieli, w jakim beznadziejnym położeniu jest piękna kobieta...bo germańska propaganda macochy skutecznie maskowała ten fakt. Sama wieczorami potajemnie obżerała się ośmiorniczkami i kawiorem podrzucanym codziennie przez alfonsów.

Nastał jednak dzień, kiedy ojciec pięknej kobiety wykopał z domu germańską nałożnicę, ale już w tym samym dniu pod dom podjechał powóz z którego wysiadła następna. Lekko haczykowatym nosem i kruczymi włosami zawróciła w głowie mężczyzny. Co dzień rano szeptała mu do ucha, że jest dla niego dobrą zmianą...co wieczór, że najlepszą zmianą. 
Pojawiła się też dosyć szybko z jej strony propozycja, by poczynić kroki, aby tęskniący ojciec odzyskał swoją córkę, czyli piękną kobietę. Gdy ojciec ożywił się na takie dictum, niczym spod ziemi, jak diabeł Boruta natychmiast przed domem pojawił się wysoki jegomość z długim, al'a pinokio też lekko haczykowatym nosem. Poprawiając sobie na nosie okulary a'la hary potter przedstawił się jako jedyny w okolicy mistrz zrównoważonego rozwoju i innowacji wszelakiej.
Z zimnymi oczyma i swoistym flegmatycznym głosem oświadczył, że najlepszym sposobem, aby odzyskać piękną kobietę będzie założona fundacja, na której zgromadzą się środki, aby wykupić ją z rąk burdelowych alfonsów. Dał jasno do zrozumienia, że domownicy, no i sam zainteresowany muszą zgromadzić odpowiednie środki, coby osiągnąć pożądany sukces.

Intensywnie i ochoczo domownicy i ojciec przekazywali wszystko co mieli, aby fundacja miała odpowiednie środki na wykup pięknej kobiety. Ale było to wszystko mało, mało i mało. Jegomość ów, Mateuszem zwany o kruczoczarnych włosach oświadczył, że trzeba kredyty pobrać, aby osiągnąć cel upragniony. Domownicy wszystkie złote zęby sobie powyrywali, a ojciec cyrograf podpisał na dług do czwartego pokolenia zaciągnięty, aby czym prędzej ukochaną córkę odzyskać.
W końcu nadszedł ten długo oczekiwany dzień. Cudotwórca Mateusz oświadczył głośno i donośnie, że piękna kobieta jest odzyskana, więc radość nastąpić miała wielka. Niemniej część domowników sceptycznie się do tegosz wydarzenia odnosiła...więc trzeźwo pytać poczęła za jaką sumę została ich piękna kobieta odzyskana. 

Niestety próżno było pytać cudotwórcę o to, któremu nos codziennie się sukcesywnie wydłużał...jednak wieść gminna niosła, że 500 srebrników alfonsi za piękną kobietę żądać bezkompromisowo mieli.

Ojciec nie dbał o to jednak, pytał i pytał, kiedy córkę zobaczy i kiedy ona do domu wróci.  Kiedy już cierpliwość się wyczerpywała a ojciec cudotwórcę Mateusza niemal gwałtem pytać począł, ten żachnąwszy się na niego oświadczył, że od teraz to ta kobieta 300 srebrników w jego agencji towarzyskiej przez 15 lat swoją wolność odpracować musi...

Ktoś zapyta, jaki morał wynika z tej opowieści. Ano taki, że historia pięknej kobiety jest fikcyjna, ale już historia Kolejki na Kasprowy Wierch jest jak najbardziej prawdziwa...


KOMENTARZE

 • Jak widać już jakiś kompan Mateuszka kłamczuszka się pojawił
  5* :)
 • Autor
  A mnie bardzo oburza fakt, że Francja ciągle „ nienawistnie” trzyma w swoich rękach Wieże Eiffla wraz z windą, zamiast sprzedać ją np.Niemcom. Historycznie Niemcom się należy. Sam Adolf z wieży oglądał pokonany Paryż i Francję.
  A już absolutnie największym skandalem jest to że takie Niemcy w swym narodowymy zacietrzewieniu dotychczas nie sprzedali Chińczykom Bramy Brandenburskiej.
  Sprzedajmy np. taki Wawel?! Pożytku żadnego a ileż to kosztuje!!
  I rozróby co m-c.
  Tak,tak,po co nam kolejki skoro w Bawarii co kilka km są wgoniki.
  A i w Londynie też.

  ps.
  Dla milionów Polaków Kasprowy Wierch wraz kolejką czy Giewont z krzyżem na szczycie, jest tak samo ważnym symbolem narodowym jak Wawel czy Kolumna Zygmunta.

  wpisu nie oceniam
  8-))))
 • Szkoda,
  że Autor wyjawił imię, bo same harrypoterowe okularki by wystarczyły, a jaka przyjemność dla czytającego, ze "rozszyfrował" zamysł. :)
 • @Autor
  Ten pisk Trybeusie jest bliski jodłowaniu. Jodłowanie, jak sama nazwa wskazuje, zaistniało, gdy pewien gość z Małopolski, zajmujący się głównie kurami tudzież kogutami, nieopatrznie zbliżył się do kolejki na Kasprową Górę i tam w tryby napędu dostały się jego ...
  Stąd zapewne zadziwiający (nieświadomych rzeczy samej) nicek powstał.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:16:15
  Ten wpis jest taki uniwersalny.
  Mógłby być zamieszczony za równy rok z pytaniem dlaczego to PIS (zgodnie z obietnicą wyborczą) nie odkupił PKL.
  Efekt ten sam, zamierzenia i oczekiwania też takie same
 • pińć
  Jednakże zapytuje usilnie.
  Pan w okularkach, co ma ojca nieposzlakowanego, twierdził, że kupił te trochę drutu, za bardzo dobrą cenę i że operując moim groszem, przyczynił się do jego pomnożenia.
  Więc usilnie zapytuje za ile? Bo jeśli człowiek w drucianych pinglach, kupił to urządzenie za 200mln, to może tak. Jeszcze trzeba by przeliczyć waluty..
  Można również zyski, przez okres 5lat, a jak słyszałem inwestycje wynosiły zero. Więc się łatwo będzie liczyć.

  Natomiast jeśli, pingiel w garniturku, kupił te druty za 300, to mnie to nie wygląda na dobry interes.
  To jest 300-215=85 i zyski za okres 5lat.
  Więc pytam pingla, kto mi zapłaci tą stratę.
  Mnie jest wszystko jedno kto. Jak pinglowi i prezesowi nie chce się szukać, bo mają huk roboty i migrenę, to polubownie mogą zapłacić sami. Problem wtedy uznamy za niebyły.

  Narazie to ktoś mi wisi, sporo kasy. Kasa się musi zgadzać..
 • @Torin 09:55:35
  Licz rachunek ciągniony.
  Uruchomienie kolejki na Gubałówkę może spowodować napływ dodatkowych gości, co przełoży się na korzyści dla miasta, a nawet regionu, bo taki Trybeus będzie mógł więcej jaj sprzedać.
 • @tadman 07:53:51
  Tak...mój błąd Tadeusz :)))) chyba się starzeję :)))pozdr
 • @Torin 09:55:35
  ...według szeptuch "odzyskano" pannę za około 500 mil...pytałem panią poseł publicznie za ile, to okazuje sie, ze suma "objęta jest tajemnicą", bo musi to zbada UOKiK :)))tak że tego...
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:03:17
  panie Wojtasie cóżeś sie pan tak rozgdakał? Postaw moim opowiadaniu swoją żonę, a Waść na miejscu ojca ....aaaaa, wiem :)))))...jeszcze byś pan dopłacił, aby żona nie wracała he he he
 • @Husky 21:52:45
  ...więc nie myślisz logicznie...po pierwsze primo umowa z MID Europa partners powinna być anulowana bo "nie można robić przekształceń własnościowych w parkach narodowych"...w przeciwnym razie cepry z warszawki i okolic już by dawno podzielili Tatrzański Park na działki dziesiecioarowe, po drugie primo oddać tyle ile wyniosła sprzedaż czyli 215 mil, po trzecie primo kolejka powinna być wpisana do TPN z klauzulą dziedzictwa narodowego (lub jakoś tak) nierozerwalnego z Tatrzańskim Parkiem Narodowym...wtedy nikt nie wyciągałby łap po kolejkę. Ale kto by to miał zrobić? Tylko prawdziwy Polak, a nie twoi pupile z PiS-u którzy umią ciagnąć l. tylko żydom...
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:03:17
  Nie do końca wiem o czym piszesz.

  Kolejka na Gubałówkę była już dawno i jest osobno, od tej z kuźnic na wierch.
  Obie nie specjalnie wpływają, moim zdaniem, na wzrost ceprów z dutkami. Pewnie jakaś różnica jest, ale to ile 1%?
  Druty na kasprowy były i są rentowne, czyli kura przynosi jajka. Bezsensem była jej sprzedaż.
  Większe problemy są z tymi drutami na gubałówkę, bo nie wiem jak jest teraz, ale chwilę temu było tak, że się górale nie mogli dogadać co do podziału łupów i bodaj na koniec jedna sól ziemi, blokowała swoimi morgami, że nie i *uj! Bo za mało dudków dla niego of corse..

  To jest coś w rodzaju zagłębia rozrywkowego i cepry jeżdżą z kasiorą, wydać ją na coś, czasem szaleńczo, ale nie wydadzą więcej niż mają. Co sprowadza nas do twierdzenia, że jeśli wydadzą na bilety, na druty, to nie kupią już jaj od tryba, albo mniej jaj.
  Wydadzą na izbę, oscypka, ciupagę, piwo najpewniej na krupówkach, narty, bilety parkingowe, wstępu, odstępu, przestępu i druty.
  Na jaja może zostać mało, poza tym po co im jaja?
  Prędzej wydadzą na Sławomira..
 • @trybeus 10:14:57
  To trochę usprawiedliwia...
 • @Torin 10:21:55
  ha ha...jestem elastyczny, zacznę robić oscypki, pierwsze próby mam za sobą :))))

  tutaj moje krajany pięknie podsumowały trend jaki panuje w Zakopanem, a zwłaszcza w Magistracie...oglądnij to się pojszczysz ze śmiechu...tylko, ze oni gwarom, ale jak oglądniesz pare razy to zajarzysz w czym rzecz...
  https://www.youtube.com/watch?v=t5ZheBdBLH4
 • @trybeus 10:27:11
  Oscypki z jaj?
  Extra.
 • @trybeus 10:27:11
  No nie wiem czy powinienem, ale mieszkałem tam kilka lat:)

  A jak chcesz oscypki, to po cholerę się będziesz męczył. Wejdziemy w dżoinwenczer. Ile tego chcesz? Masz zbyt, ja moce produkcyjne:)
  I jakie chcesz, kwadratowe, podłużne, jajka, kulki, bombki, co tylko chcesz. Może być w sztabkach.
  Tylko obaj wiemy znowu, że musi być mała gramatura:)
  Mam też hita produkcyjnego, ale musiałbyś wypromować w terenie:)

  Z drugiej strony, kto to sprawdza. Sam dobrze wiesz, że większość tych oscypków jest z krowy i wszyscy to mają gdzieś, no i słusznie właściwie...
 • @trybeus 10:20:56
  // po drugie primo oddać tyle ile wyniosła sprzedaż czyli 215 mil, po trzecie primo kolejka powinna być wpisana do TPN z klauzulą dziedzictwa narodowego (lub jakoś tak) //


  wpisana do rejestru przed, czy po sprzedaży.
  Bo jeśli teraz to faktycznie byłoby to idiotyczne
  A zobacz jakie w Niemczech są wariaty , za ile sprzedali i za ile odkupili
  Hamburg odkupuje od szwedzkiego inwestora swoja siec cieplownicza.
  Czyli jeszcze gorsze barany i wielokrotnie większe sumy

  https://www.welt.de/regionales/hamburg/article181880072/Rueckkauf-von-Vattenfall-Das-sind-die-Folgen-des-Fernwaerme-Deals.html
 • @Husky 14:56:36
  Ale dlaczego barany?
  Ci ktorzy sprzedali dostali pieniadze(np. na kampanie wyborcza, moze wziatke tez) i przewaznie zadnej odpowiedzialnosci.Najbardziej stratna jest spolecznosc lokalna ,moze krajowa w przypadku Polski.
 • @Husky 14:56:36
  //wpisana do rejestru przed, czy po sprzedaży.
  Bo jeśli teraz to faktycznie byłoby to idiotyczne//

  Bardzo się staram, aby nie uznać cie za idiotę, ale niestety nie dajesz mi żadnych szans...

  ...wpisane teraz, ponieważ jeśli Kolejka na Kasprowy jest własnością jakiejś dziwnej spółki, to jest niebezpieczeństwo, że kutas Mateuszek, albo inny kutas po Mateuszku znowu ją kurwa sprzeda...wystarczy, czy przeliterować caps lokiem?
 • @trybeus 19:26:35
  Myślę że kutas Mateuszek wie co robi
  A że inni nie wiedzą to już ich problem i z czytaniem i zrozumieniem
  Pozdrawiam
 • Zdjecie czolowe bardzo ladne ale jej nie zawierzyl bym 1 grosza.
  Magister Zolnierczyk.
 • @staszek kieliszek 06:33:14
  Należałoby obejrzeć Trybeusa; podejrzewam, że mu żona nieźle facjatę skuła. Może nawet jest dziobaty jak po starciu z normalnym kogutem.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031