Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
367 postów 8842 komentarze

blog trybeus'a

trybeus - ...katol i moher z kościoła toruńskiego, parafia podhalańska...łowca jehowitów...

Wstyd świętować...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kilka epizodów, które tak naprawdę napawają mnie czarnym pesymizmem. Co świętujemy?

Dziś święto Wojska Polskiego. Któreś z kolei na które patrzę ze smutkiem. Kilka epizodów, które tak naprawdę napawają mnie czarnym pesymizmem. Co świętujemy?
Kilkanaście lat do tyłu, wakacje w Skorzęcinie, co kilka minut przelatują F-16 stacjonujące w Powidzu, 33 Bazie Lotnictwa Transportowego. Myśliwce przepłacone jak diabli (Izrael płacił po 45 mln USD, my po 80 mln USD) z wydzielającym formaldehyd kokpitem, który jest tak samo rakotwórczy jak azbest na dachu. (kliknij)

Rok, lub dwa lata później przerzucone do Krzesin, a w 2017 roku kilka uczestniczy w operacji Blue Flag w Izraelu, w ramach "sojuszu" o którym jeszcze 4 lata wcześniej zapewniał żydów w Izraelu Lech Kaczyński na prywatnym spotkaniu...można oglądnąć pod linkiem (kliknij). 
Cytuję: „nam na stosunkach z Izraelem, na sojuszu, zależy w sposób szczególny (...) I mogę państwa zapewnić, że chociaż rządy w Polsce się zmieniają, jak w każdym demokratycznym państwie, to polityka wobec Izraela się nie zmieni”

Wstyd mi, że mundur polskiego żołnierza jest wycierany na tzw "misjach stabilizacyjnych" wywoływanych przez amerykańsko-izraelskie konsorcjum wojenne napadające suwerenne kraje...począwszy od Jugosławii skończywszy na Syrii...

Wracając do Powidza...po przeniesieniu F-16 krążył już tylko śmigłowiec przez kilka dni 24 godziny na dobę...miejscowi szemrają, że muszą przydział paliwa spalić.

W tym samym roku przyjeżdża wycieczka dzieci, aby zobaczyć jak ta 33 Baza w Powidzu wygląda...krewny jednego dziecka tam służy, więc załatwił wejście. Gdy już dzieciaki poszły, kierowca autobusu poszedł zapalić papierosa i mimochodem usłyszał rozmowę żołnierzy służby wartowniczej. 

-Kto to przyjechał - pyta jeden
-Ano dzieciaki przyjechały oglądać skansen - odpowiada drugi

Dwa lata temu rozmawiam z dwoma oficerami z Balic. Pytam się, jak zapatrują się na Black Hawki zakontraktowane przez ówczesnego ministra Antonio Macierewicza. 
Stwierdzili, że jak na razie, jako "golasy" to będą świetne...ale do dowożenia pizzy do jednostek.

Wtedy dowiaduję się też, że minister Antonio ma plan stworzenia pancernego pociągu wojskowego ...pod linkiem (kliknij)...w zasadzie znając fobie ministra Macierewicza do samolotów wcale się nie dziwię, że ów projekt miałby rację bytu...śmigający, szynowy sztab wojenny, może i nawet z automatycznym rozszerzaniem podwozia, coby na Moskala można było rychło uderzyć...a i Misia, specjalistę od moździerzy (aptekarskich) do dyskoteki rychło dowieść...

Wracając do śmigłowców. Cóż, mam świadomość, że politycy ingerując w zamówienia dla wojska mają świadomość wielkiej kasy, którą się tam obraca. Jest to łakomy kąsek...czy można by coś przy okazji zachachmęcić?

W przypadku zamówień na śmigłowce dla wojska były dwa, polityczne festiwale, choć ja bym nazwał to prymitywnymi festynami, typu popisy sołtysów sąsiadujących wsi o względy wojewody, gdzie obóz PO "robił dobrze" firmie Airbus Helikopters produkującymi Caracale, a obóz PiS "robił dobrze" firmie Sikorsky, produkującymi Black Hawki.

Ponoć mamy kupić jakieś fregaty rakietowe z Australii, typu "adelajda"...no jakże by inaczej. Choć znowu mam wrażenie, że "nasze władze" jeżdżą po świecie i żebrzą, coby kupić na jakichś wyprzedażach, ale zapłacić podwójną cenę nowego...i tyż się nie udało, bo zamiast trzech, kupimy tylko dwie, bo trzecią anglosasy z antypodów wolą zatopić u wybrzeży Tasmanii jako atrakcję dla płetwonurków...aha, tyle warte!!!...do poczytania pod linkiem (kliknij)

No i jeszcze pojeżdżę sobie po wyposażeniu pancernym. Nie tak dawno kupiliśmy od szkopów grubo ponad setkę Leopardów. Jak na ojczyznę czterech pancernych i psa przystało chyba powinniśmy być potęgą. Ale...ponoć te nasze, szkopskie Leopasie porozbierane są w drobny mak, bo przechodzą modernizację...że ponoć te modernizacje kosztują 80 procent ceny nowego Abramsa. Ale co ja tam...

A jeśli się mylę to mnie poprawcie...ale kurde, no wstyd świętować...

Aha, zapomniałem, o ustawie, która w razie "W" niemal nakazuje wydanie broni "sojusznikom"...PiS i PO głosowało łapką w łapkę za przyjęciem ustawy (kliknij)

Zdjęcie źródło 
gazeta.pl...szechterkompany


 

KOMENTARZE

 • @trybeus
  Posiadamy wszystko w technologii stealth .Flotę ,lotnictwo ,uzbrojenie .Nic gamoni historia nie nauczyła . Silni ,zwarci , gotowi. Salut. :)))
 • klasyka wymuszeń;
  Po rozpadzie ZSRR było ustalone, że Polska ma nie posiadać znaczącej armii i jak widać ktoś tego pilnuje. W efekcie za "ochronę" Polska musi płacić haracz. Ale aby to tak raziło w ślepia kupuje złom w cenie pełnowartościowego sprzętu i podatnik zbytnio nie grymasi, a w księgowości wszystko się zgadza.
 • @Repsol 01:21:12
  "Posiadamy wszystko w technologii stealth ."

  Prawidłowe podejście ;-)

  Pozdro!
 • @ Autor
  Kiedyś Romuald Szeremietiew powiedział w jednym z wywiadów, że nasza armia w razie konfliktu na pełną skalę jest w stanie bronić obszaru wielkości jednego.... powiatu :-(

  Ale tak sobie myślę, że w kwestii armii to my nic nie wskóramy bez suwerenności monetarnej.
  W sumie to mamy surowce, pomysły, jeszcze trochę ludzi znających się na rzeczy i gdybyśmy tylko sami dla siebie mogli z rozwagą drukować pieniądze to trochę inaczej by się rzeczy miały.

  A tak to jest jak jest - armii nie ma :-(

  5*

  Ukłony
 • @Nibiru 06:59:21
  "Po rozpadzie ZSRR było ustalone, że Polska ma nie posiadać znaczącej armii i jak widać ktoś tego pilnuje."

  Kto to ustalił? I po co?

  To nawet jest trochę głupie...

  Ukłony
 • @Autor
  Trybeusie - szachraju!!!
  Toż zapewne z wrodzonej tajemniczości służbowej, aby wroga nie przygotować na i tak jego parszywy los, nie wspomniałeś o Latających Pancernych Kurach Bojowych.
  To największe osiągnięcie o tajnym charakterze. Zostanie okazane po zagraniu hejnału na dudach.
 • Macierewicz to ruski agent
  "Wtedy dowiaduję się też, że minister Antonio ma plan stworzenia pancernego pociągu wojskowego ...pod linkiem (kliknij)...w zasadzie znając fobie ministra Macierewicza do samolotów wcale się nie dziwię, że ów projekt miałby rację bytu...śmigający, szynowy sztab wojenny, może i nawet z automatycznym rozszerzaniem podwozia, coby na Moskala można było rychło uderzyć..."

  https://www.defence24.pl/rosjanie-wracaja-do-pociagow-pancernych-wideo
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:39:07
  "Trybeusie - szachraju!!!
  Toż zapewne z wrodzonej tajemniczości służbowe""

  Otóż to - po ilości odsłon ich poznacie...
  Wylewanie antypolskiego jadu pod płaszczykiem satyry, jest specjalnością autora notki.
 • O paradoksie.
  Nie przesadzajmy, z połowy budżetu mona zakupiono 5 bojowych samolotów vipowskich coby w razie "w" zaleszczyki powtórzyć, nikt tak szybko nie będzie wy....ał z polin jak une !
  Może wzorem anglików zamówić w china dmuchane zabawki udatnie naśladujące rakiety, samoloty, czołgi, lotniskowce, łodzie podwodne oraz żołnierzy, mogą być z gliny, zawsze to będą jakieś cele do wyprztykania się przez "wroga" iskanderów czy innych hipersoników ?
  http://www.projektswiat.pl/wp-content/uploads/2015/11/IMG_8457.jpg
 • @provincjal 09 08:03:08
  Zagubiony link:
  https://i.wpimg.pl/O/470x250/i.wp.pl/a/f/jpeg/22143/czolg_470.jpeg
 • @provincjal 09 08:05:23
  Oraz to:
  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_VsPl0kRIplRWpy85YFdakOjeSRznh5yS.jpg
 • żydostwo w Polsce pręży muskuły !
  Słowianie ! za tak zwanej komuny mieliśmy naprawdę silną armię i tak zwana komuna nie robiła z tego cyrku dla gawiedzi !

  Dziś żydostwo które rozwaliło naszą polską armie chce nam wmówić albo sobie żydostwo chce wmówić że ma silną armie !

  Słowianie ! to nie jest armia ! to tylko śmieszne resztki dawnej silnej armii polskiej i dlatego żydostwo zaklina rzeczywistość i robi z tego marny cyrk !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach
 • @Talbot 07:58:47
  //Wylewanie antypolskiego jadu pod płaszczykiem satyry, jest specjalnością autora notki.//

  Z ust żydowskiego agenta Talbota to największa pochwała.
 • Kogut Dyrektor
  Śliczna notka na bardzo smutny temat.
  5*
  Autor zapomniał jednak wspomnieć o bombowych szybowcach Antka.
 • @Nibiru 06:59:21
  Tak to wygląda, niestety...wszystkie rządy dotychczasowe skrupulatnie tego pilnują...ponad podziałami...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:01:39
  :D
 • @Talbot 07:58:47
  Mam w zasadzie w głębokim poważaniu opinię zaklinaczy rzeczywistości...sytuacja polskiej armii jest beznadziejna, a satyra ma uderzyć tylko w tychże zaklinaczy, czarodziejów, nadjordańskich wróżbitów, magów zza wielkiej wody i kuglarzy z Wiejskiej itp itd itp
 • Wstyd świętować.
  Własnej michy nie potrafią obronić, czyli Polskie Rolnictwo.
 • @Repsol 01:21:12
  "Posiadamy wszystko w technologii stealth "

  Ale nasza technologia jest wyjątkowa.Jak już coś zniknie to już nikt tego więcej nie zobaczy.
 • @trybeus 09:10:06
  "Mam w zasadzie w głębokim poważaniu opinię zaklinaczy rzeczywistości...sytuacja polskiej armii jest beznadziejna, a satyra ma uderzyć tylko w tychże zaklinaczy, czarodziejów, nadjordańskich wróżbitów, magów zza wielkiej wody i kuglarzy z Wiejskiej itp itd itp"

  Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że największy krzyk podnosi Rosja, gdy Polacy chcą zmodernizować i dozbroić polską armię?
  Silna polska armia, jest zagrożeniem dla Rosji.

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201808148585627-sputnik-rosja-niemcy-sojusz-usa/
 • @Talbot 09:43:59
  Oprócz Rosji jest jeszcze wielu żywotnie zainteresowanych rozbrojeniem polskiej armii...
 • Do żydowskiego propagandzisty @Talbot 09:43:59
  Słowianie żyd Talbot pisze !
  [ Silna polska armia, jest zagrożeniem dla Rosji. ] koniec cytatu.

  wariat czy cyniczny głupek z tego żyda Talbota ?

  Słowianie ! silna armia polska jest potrzebna do obrony przed stałym niemieckim Drang nach Osten !

  Bracia Słowianie ! dziś trzeba wydalić wszystkich żydów z Polski ! bo to gangrena która niszczy Polskę od środka !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @trybeus 09:54:58
  "Oprócz Rosji jest jeszcze wielu żywotnie zainteresowanych rozbrojeniem polskiej armii..."

  Założę się, że masz na myśli - żydów i USA?
 • @trybeus 09:54:58
  No pewnie!!!
  I metoda "zamydlania" prawdy i rzeczywistości temu ma służyć!Uśpieniu narodu,sprzyja "wmawianie" że jest cudownie i robią i robiły to wszystkie opcje!Ta robi lepiej.
  Tak że tematów zastępczych i będzie coraz więcej.....i wąska grupa "beneficjentów" zmian!!
  A tu powoli ceny w górę już i tak najdroższe w Europie:prąd ,jankeski gaz 2 podwyżki już w tym roku /I,VII 2018/ , śmieci,żywność w górę/masło, mięso/kwota wolna od podatku najniższa w Europie itd.
  Noooo i dodatku "kwota do zwrotu" już podrosła o 30mld dolarów. z 300 mld dolarów do 330 mld dolarów.za parę miesięcy będzie 360 mld dolarów!

  https://nczas.com/2018/08/12/zydowskie-organizacje-chca-ograbic-polske-juz-na-330-mld-zlotych-rzad-otrzymal-oficjalne-pismo-ale-to-skrzetnie-to-ukrywa/

  https://forumdlazycia.wordpress.com/2018/08/12/zydowskie-organizacje-chca-ograbic-polske-juz-na-330-mld-zlotych-rzad-otrzymal-oficjalne-pismo-ale-skrzetnie-to-ukrywa/


  https://wolnosc24.pl/2018/08/12/zydowskie-organizacje-chca-ograbic-polske-juz-na-330-mld-zlotych-rzad-otrzymal-oficjalne-pismo-ale-to-skrzetnie-to-ukrywa/
 • @Jasiek 07:09:54
  ...zgadza się...a przecież potrafimy wyprodukować własny sprzęt dla wojska, bardzo dobry i w rozsądnej cenie...ale jak ciule się wezmą za rządzenie, to tak wygląda...propaganda i nadymanie się Dudłaja nic nie zmieni...pozdr
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:39:07
  pan, Panie Wojtasie to człek radosny, dowcipny i poczciwy jesteś ...dobrym humorem szczodrze obdzielasz :D

  ...to taka dygresja poza protokołem służbowym he he he
 • @provincjal 09 08:07:34
  No i takimi ołowianymi żołnierzykami z gliny powinni się bawić politykierskie biurwy...
 • @trybeus 10:52:33
  Panie Trybeus
  Pan mi tu nie kadź. lepiej Pan podaj koncepcję i opisz linię technologiczną szybkiego opanowania masowej produkcji tej naszej tajnej broni.
  Wróg za progiem, a Ruszkiewicz zamiast się zbroić to na Wodza się zasadza.
  A co ze szkoleniem Kogutów Bojowych?

  PS. Czy to prawda, że znane Leopardy to mają zamocowane GPS tak, że w razie konfliktu z Niemiaszkami zostaną automatycznie odstrzelone?
 • @matterhorn 09:34:27
  Mylisz się . https://wiadomosci.wp.pl/polska-bron-sprzedana-ukrainie-znalazla-sie-w-afryce-tak-wyglada-pranie-broni-6170364970575489a Salut.
 • tak
  Witaj - dobra robota

  Jednak najbardziej bolesne dla Polaków Narodowości Polskiej w tym święcie będzie przemówienie .......

  pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:56:03
  5+ Lud polski określa takie udane stwierdzenie jako "trafienie w sedno" Znane i rozpowszechnione powiedzenie o złodzieju krzyczącym, łapać złodzieja jest jakby Talbotowi nieznane....
 • @Talbot 10:10:34
  I dobrze główkujesz tylko niepotrzebnie wymieniasz coś co jest dwa w jednym niczym, sławny niegdyś szampon i odżywka.....
 • @trybeus 10:39:38
  "ale jak ciule się wezmą za rządzenie"

  I w tym momencie przypominają mi się słowa AM, że Jedwabny Szlak nie jest zgodny z interesem naszego "sojusznika". A "sojusznik" kopie go w jego głupie ryło 447 razy. I teraz łazi z taką twarzą....
  Pytanie czy zmądrzał - ja wątpię.
 • Materiał warty poznania . Polecam
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/08/kulisy-polityczne-i-militarne-wojny-1920-r/
 • @trybeus 10:39:38....jak ciule się wezmą za rządzenie, to tak wygląda......
  A nieciule pozwalające ciulom rządzić to już ciule do kwadratu , czy dupki żołędne?
 • @Zbigniew Jacniacki 17:38:38
  ...a ja to myślę, że nieciule nie mają wpływu na rządy ciulów :) przynajamniej w tzw "wyborach" ...czy waćpan ma na myśli, aby nieciule wyszły na ulicę i zrobiły porządek? Sytuacja waćpan jest bardzo ciulowa, bo ciule tylko na to czekają...a waćpan kim jest w tej rozgrywce?...hę :)))
 • @Zorion 13:21:57
  ...ja to nie słucham, telewizor odłączony :)
 • @Repsol 01:21:12
  https://www.ekspedyt.org/wp-content/uploads/2018/08/korwety-_Szwecja.jpg
 • @Jasiek 07:14:23
  W 1997 r w Paryżu na szczycie NATO Rosja nieco oględnie niemniej ustalono że będą ograniczone siły militarne na tym terenie.

  Cyt." NATO and Russia believe that an important goal of CFE Treaty adaptation should be a significant lowering in the total amount of Treaty-Limited Equipment permitted in the Treaty's area of application compatible with the legitimate defence requirements of each State Party. NATO and Russia encourage all States Parties to the CFE Treaty to consider reductions in their CFE equipment entitlements, as part of an overall effort to achieve lower equipment levels that are consistent with the transformation of Europe's security environment.

  The member States of NATO and Russia commit themselves to exercise restraint during the period of negotiations, as foreseen in the Document on Scope and Parameters, in relation to the current postures and capabilities of their conventional armed forces - in particular with respect to their levels of forces and deployments - in the Treaty's area of application, in order to avoid developments in the security situation in Europe diminishing the security of any State Party. This commitment is without prejudice to possible voluntary decisions by the individual States Parties to reduce their force levels or deployments, or to their legitimate security interests.

  The member States of NATO and Russia proceed on the basis that adaptation of the CFE Treaty should help to ensure equal security for all States Parties irrespective of their membership of a politico-military alliance, both to preserve and strengthen stability and continue to prevent any destabilizing increase of forces in various regions of Europe and in Europe as a whole. An adapted CFE Treaty should also further enhance military transparency by extended information exchange and verification, and permit the possible accession by new States Parties.

  The member States of NATO and Russia propose to other CFE States Parties to carry out such adaptation of the CFE Treaty so as to enable States Parties to reach, through a transparent and cooperative process, conclusions regarding reductions they might be prepared to take and resulting national Treaty-Limited Equipment ceilings. These will then be codified as binding limits in the adapted Treaty to be agreed by consensus of all States Parties, and reviewed in 2001 and at five-year intervals thereafter. In doing so, the States Parties will take into account all the levels of Treaty-Limited Equipment established for the Atlantic-to-the-Urals area by the original CFE Treaty, the substantial reductions that have been carried out since then, the changes to the situation in Europe and the need to ensure that the security of no state is diminished.

  The member States of NATO and Russia reaffirm that States Parties to the CFE Treaty should maintain only such military capabilities, individually or in conjunction with others, as are commensurate with individual or collective legitimate security needs, taking into account their international obligations, including the CFE Treaty.

  Each State-Party will base its agreement to the provisions of the adapted Treaty on all national ceilings of the States Parties, on its projections of the current and future security situation in Europe.

  cały dokument, link:
  http://web.archive.org/web/19980130060553/http://www.nato.int:80/docu/basictxt/fndact-a.htm
 • @trybeus 18:14:20.a ja to myślę, że nieciule nie mają wpływu na rządy ciulów :) przynajamniej w tzw "wyborach"
  Skoro myślisz, ze nieciule nie maja wpływu na rządy ciuli, to rozsądnie jest nie emocjonować się sprawami na, które nie ma się wpływu.

  Nie uczestniczę w tej rozgrywce.
  Ale rządzących nie nazywam ciulami.
 • @Zbigniew Jacniacki 21:58:01
  ...ja ci kolego nie narzucam czym masz się emocjonować, więc rozsądnie byłoby abyś i ty mi nie narzucał kogo mam nazywać ciulem, a kogo nie...
 • @trybeus 18:23:21
  Dawno nieaktualne .Pozdrawiam. Nie istnieje coś "niewidzialne" , poza głupawką rządzących nami .Salut. https://www.youtube.com/watch?v=p3w-sAlQt98

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031