Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
374 posty 8871 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - ...katol i moher z kościoła toruńskiego, parafia podhalańska...łowca jehowitów...

Deser w bucie, czyli nowe standardy dyplomatyczne Izraela...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Podczas wizyty premiera Japonii w Izraelu gospodarze jednoznacznie pokazali japońskim gojom, co o nich sadzą...

 Podczas wizyty premiera Japonii w Izraelu gospodarze jednoznacznie pokazali japońskim gojom, co o nich sadzą. Gościom podano desery w butach, co dla Japończyków jest totalną obrazą...wiadomo, że w Japonii do domu nie wchodzi się w butach, a już żadnemu Japończykowi się nawet nie śniło, aby buty stawiać na stole...
W połowie czerwca wyruszy z Polski do Izraela bizantyjski orszak z Premierem Morawieckim na czele, ponoć jakieś forum gospodarcze, ma być, czy cóś. Gospodarcze, a jakże...bo wszyscy doskonale wiedzą, zwłaszcza Polacy jak wspaniale wygląda "współpraca gospodarcza" z żydami...po której można pójść z torbami, ale bez butów...

Niemniej sama wizyta może wyglądać bardzo ciekawie...czy nadwiślańska delegacja także zostanie wystawiona na kreatywność żydowskich kucharzy? A może goście zostaną poczęstowani czulentem z kiszonymi ogórcami pięknie ułożonymi w sandałach Bibiego. A może karp po żydowsku w kaloszach jego małżonki, tudzież maca w czosnkowym dipie podana w szpilkach jego córki?
A może gościom zostaną podane bardziej swojskie potrawy, oczywiście z szacunku dla nich samych. 
Może bigosik staropoliński, podany w oficerkach sierżanta Danielsa, lub parówkowe ośmiorniczki podane w lakierkach bankiera JP Morgan? Czy może gefilte fish, podany w baletkach ambasador Azari, albo bejgiel w papuciach Szewacha, lub kugel w trzewikach Schodricha?

Pomimo czarnych polewek w obuwniczych zastawach wszystko oczywiście odbędzie w radosnej, przyjacielskiej cymes atmosferze...o czym zapewne poinformują nas sami delegaci, tudzież pożyteczne im media...

KOMENTARZE

 • Autorze
  "W połowie czerwca wyruszy z Polski do Izraela bizantyjski orszak z Premierem Morawieckim na czele, ponoć jakieś forum gospodarcze"
  Wiadomo, jadą po nauki. Ostatnio była grupa uczących się, jak napisać ustawę o IPN, teraz w USA podpisano ustawę, muszą się dowiedzieć jak ją zrealizować.
 • @Zawisza Niebieski 13:00:19
  Dokładnie tak...jadą po instrukcję obsługi programu 447...
 • Jedynym tematem będzie "co Polska moze zrobić dla Izraela".
  Jak jeszcze Polska może sfinansować w Polllin z żydowskich instytucji.
  Jak Polska może "zadowolić" biznes holocaust.
  Jakie żydowskie technologie może Polska drogo kupić.
  Jakie kluczowe Polskie zasoby może Polska tanio sprzedać lub wręcz przekazać.
  (zasoby wody, energetyka, paliwa , chemia, KGHM...lasy..)
  Jak Polska może wesprzeć Izrael militarnie i kadrowo.

  no i jakich trzeba dokonać zapisów w ustawach by polskie goj się nie buntował a ustawy dawały Izraelowi albo żydom dodatkowe prawa (własność, obywatelstwo, emerytury, prawo do udziału w wyborach...
  darmowa edukacja, pełny socjal dla żydów z Polskimi paszportami i prawo do wydawania żydom Polskich paszportów przez urzędy w Izraelu...)
  To ostatnie jest ważne bo ten mechanizm "paszportowy" sprawia żydzi w Izraelu i na świecie mają socjal z tylu krajów ile im Izrael nadrukuje paszportów. (Z Pollin, USA, UE, Kanady....).
  żyd nie musi mieszkać w Polsce może nawet nie znać Polskiego i nigdy nie być w Polsce wystarczy że mu Izrael wydrukuje Polski paszport.. i żyd nabiera wszystkich uprawnień jak Polski obywatel... ale bez obowiązków (służba wojskowa, podatki w Polsce...itp)

  Takie to pewnie będą rozmowy..
  Strona Polska będzie pewnie słuchać i notować zadania do wykonania.
 • @Zawisza Niebieski 13:00:19
  Tusk w Izraelu o reprywatyzacji
  https://7img.wprost.pl/_thumb/7d/0a/d3b6416c69884b52b8d351dcd7ec.jpeg

  Premier Donald Tusk zapowiedział w środę podczas wizyty w Izraelu, że jego rząd w najbliższych miesiącach rozwiąże problem reprywatyzacji.

  Chcę podkreślić z całą mocą, że mój rząd doprowadzi w najbliższych miesiącach do sfinalizowania procesu legislacji, który zakończy bardzo trudny i bolesny problem reprywatyzacji" - powiedział Tusk na wspólnej z Olmertem konferencji prasowej w Jerozolimie.

  https://www.wprost.pl/swiat/127412/Premier-Tusk-w-Izraelu-o-reprywatyzacji.html
 • @Zawisza Niebieski 13:00:19
  Tusk i Netanjahu: Lepszej współpracy dotąd nie znaliśmy

  Sojusz polsko-izraelski? Choć Izrael nie jest ani w NATO ani w Unii Europejskiej zbliżenie Polską jest już faktem. - Wzmocnimy ścisłe już relacje Polski i Izraela - zadeklarowali w Jerozolimie premierzy obu państw Donald Tusk i Benjamin Netanjahu.

  http://www.newsweek.pl/g/i.aspx/910/-512/newsweek/634341617621200000.jpg

  Tusk przyjacielem Izraela
  Wtórował mu Netanjahu, który nazwał Tuska "przyjacielem Izraela" i oświadczył, że rozmowy o rozszerzaniu współpracy toczyły się w bardzo dobrej atmosferze.
  Oświadczenie premierów, wydane w Jerozolimie po zakończeniu pierwszych w historii wspólnych międzyrządowych konsultacji, z udziałem ministrów różnych resortów, mówi o potwierdzeniu przyjacielskich kontaktów i partnerstwa Polski i Izraela. Podkreślono w nim, że oba kraje udzielają sobie jednoznacznego, obopólnego poparcia. Za celowe uznają też wzmacnianie i tak już ścisłych relacji między obu krajami oraz społeczeństwami.

  Przewidziane jest rozszerzenie wymiany młodzieży. Dotychczas z możliwości spotkań młodzieży polskiej i izraelskiej skorzystało ponad 15 tysięcy młodych ludzi z obu krajów.

  Podpisano też list intencyjny w sprawie współdziałania przy upamiętnieniu 70. rocznicy "Akcji Reinhardt", jednej z największych akcji niemieckich na ziemiach polskich podczas II wojny światowej wymierzonych przeciwko Żydom.


  http://www.newsweek.pl/swiat/tusk-i-netanjahu--lepszej-wspolpracy-dotad-nie-znalismy,72581,1,1.html
 • @Zawisza Niebieski 13:00:19
  Wspólne posiedzenie rządów Polski i Izraela. Bartoszewski: to znak, że rola Polski w świecie rośnie.

  Nawoływanie do zniszczenia państwa Izrael i negowanie Holokaustu jest absolutnie niedopuszczalne - głosi wspólne oświadczenie premierów Polski i Izraela, Donalda Tuska i Benjamina Netanjahu. Po wspólnym posiedzeniu rządów Polski i Izraela w Jerozolimie Tusk oświadczył, że relacje polsko-izraelskie zostały podniesione na "najwyższy możliwy poziom".

  http://poznan.jewish.org.pl/index.php/israel/Premier-Donald-Tusk-w-Izraelu-Spotkanie-z-Benjaminem-Netanjahu.html
 • @Zawisza Niebieski 13:00:19
  "Witajcie w domu!"

  Muszę z satysfakcją stwierdzić, że współpraca dotycząca naszego bezpieczeństwa jest na najwyższym możliwym poziomie. Jestem przekonany, że po dzisiejszym spotkaniu uzyskamy tu jeszcze lepsze efekty
  - powiedział polski premier.

  Jak zaznaczył, zarówno dla Polski, jak i dla Izraela, ważne jest skuteczne rozwiązywanie problemów i napięć na Bliskim Wschodzie i szerzej, w całym regionie objętym niepokojami i konfliktami, który to region jest otoczeniem Izraela.
  Jesteśmy też przekonani, że UE powinna w sposób zdecydowany działać na rzecz ograniczenia zagrożenia terroryzmem. Tutaj państwo Izrael jest dla UE i Polski szczególnie ważnym, cennym partnerem i szczególnie ciężko doświadczonym
  - mówił Tusk.

  Zapowiedział, że jako przedstawiciel polskiego rządu w UE będzie działał na rzecz solidarnego i jednolitego stanowiska Unii, "które jednoznacznie i negatywnie będzie oceniało wszystkie działania o charakterze terrorystycznym, nie tylko w tamtym regionie".

  Tusk dodał, że w interesie Izraela, Polski i całego świata jest możliwie szybkie i możliwie pokojowe rozwiązanie konfliktu w Syrii.

  Jestem przekonany, że ta amerykańska inicjatywa pomoże także państwu Izrael w podjęciu własnych suwerennych decyzji na rzecz rozstrzygnięcia tych problemów, jakie dzisiaj towarzyszą współżyciu obu narodów w państwie Izrael- powiedział polski premier, który zakończył swoje przemówienie słowami:

  Witajcie w domu.
 • @Husky 13:55:25
  No, ale Donek nie dostał potrawy w bucie :)))
  poza tym po co robisz te wklejki...przecież ogólnie wiadomo jak powiedział Lech wawelski, że co prawda rządy się w Polsce zmieniają, ale polityka wobec Izraela (na kolanach robiona laska) się nie zmieni...nic nie da Twoje zaklinanie Tuskiem
 • @Zawisza Niebieski 13:00:19
  Komorowski w Izraelu deklaruje polską wrażliwość na antysemityzm

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY181Nzc2MS9wL3dwL3Bob3RvLzIwMTMtMTEvNjUwLzQzNC9rb21vcm93c2tpX2phcm11bGthX2VwYS5qcGc=.jpg

  Jesteśmy wrażliwi na wszelkie przejawy antysemityzmu na świecie i w Polsce – deklarował w Jerozolimie prezydent Bronisław Komorowski. Prezydent Izraela Szimon Peres podkreślił, że polskie władze zajmują jasne stanowisko przeciwko antysemityzmowi.

  Prezydent Polski życzył Peresowi i Izraelowi postępów "w trudnym procesie pokojowym i trudnym budowaniu ładu oraz bezpieczeństwa w tym regionie".
  Życzymy poczucia bezpieczeństwa wszystkich obywatelom Izraela i wszystkim Żydom rozsianym po całym świecie.
 • @trybeus 14:05:36
  A po co zakuty łeb krytykuje PIS jak jego Krul europy robił dokładnie to samo.
  Przez gardło mu to nie przejdzie
 • @Autor
  Po przylocie do Izraela polskiej delegacji w pokojach hotelowych zgodnie z ichniejszą tradycją zastaną na łóżkach zdechłą rybę a ważniejsze persony obciety łeb konia.
 • @Husky 14:09:29
  https://www.youtube.com/watch?v=cOzhstifLsM
 • @trybeus 14:05:36
  To jednak ten PIS jest bardzo zły
  Musi wrócić to co było aby...... było jak było
  Pozdrawiam
 • @Husky 14:09:29
  No nareszcie! Husky ludzką mową przemówił i powiedział, że PiS robi to samo, co robiło PO.
  Gdyby wszystkie pisowskie kundle zaczęły tak szczekać, to może by Naród w końcu wymiótł te zdradzieckie pomagdalenkowe rządy okupacyjne na cztery strony świata...!
 • @Husky 14:09:29
  Nie, to Pisiory robią dokładnie to samo co Tusk...poza tym nie wiem, czy idziesz na wojnę ze mną? Prosiłbym o powściągliwość w epitetach...
 • @trybeus 14:22:09
  //poza tym nie wiem, czy idziesz na wojnę ze mną? //

  ????
 • @Lotna 14:21:57
  Nigdy nie bronie PIS-u tam gdzie obronić się tego nie da.
  Nawet krytykuje i to ostro.
  Proszę czasami poczytać moje komentarze w tej "kwestii"
 • W Polsce również nie kładzie się butów na stole
  Pamiętam z dzieciństwa, mówiła mi o tym moja ciocia-prababcia (pra-ciocia?)
  "Stół był miejscem na którym kładziono chleb, uznawany dawniej za dar Boży i traktowany z dużym szacunkiem (nie wolno było chleba wyrzucać, a po upuszczeniu na podłogę należało go pocałować). Wierzono, że buty na stole przynoszą pecha i powodują że w domu zabraknie jedzenia."

  Nawet pomijając wierzenia i tradycje, jest to po prostu kretyński pomysł. No ale cóż się dziwić, skoro hollywoodzcy pobratymcy Bibiego jedzą desery w kształcie ludzkich ciał? Satanizm w czystym wydaniu.

  Przykro patrzeć na skwaszone miny gości; premier Japonii ma minę jakby właśnie dostał w twarz i nawet nie próbuje udawać. Jemu podano deser w eleganckich czółenkach, Mateuszkowi mogą podać w gumofilcach, a wszyscy na zdjęciach i tak by mieli roześmiane gęby od ucha do ucha.
 • @Lotna 14:40:49
  Link do cytatu http://www.kobieta.pl/artykul/przesady-na-temat-stolu
 • @matterhorn 14:16:35
  A Prezes łeb własnego kota.
 • Rok w rok coraz więcej.....plus sayanim na miejscu i na emigracji w bliskich krajach.
  Ponad 10000 żydów dostało Polskie paszporty!
  Poseł Jakubiak tak pisze:

  -” Jeżeli założyć, że w Polsce jest straszny antysemityzm to jak wytłumaczyć ta lawinę Polskości w Izraelu. Przedstawiam odpowiedź na zapytanie odnośnie paszportów wydanych w Izraelu”

  http://nczas.com/2018/04/20/ponad-10000-zydow-dostalo-polskie-paszporty-wszytko-to-za-rzadow-pis-u-za-te-informacje-podziekujmy-markowi-jakubiakowi-ktory-zamiescil-ciekawe-zdjecie-na-twitterze/
 • @Lotna 14:40:49
  Nie wiem po co tam jeździć, do kraiku, który jest mniejszy od naszego woj. mazowieckiego?
  W ten sposób daje się "dyspensę" na to co Izrael wyprawia: nie przestrzega szeregu sankcji nałożonych na ten kraik przez ONZ, wtrąca się do wszystkiego mając macki na całym świecie, strzela do Palestyńczyków jak do kaczek, kradnie ziemie Palestynie i Syrii, ostrzeliwuje kraje sąsiednie, wspiera terroryzm: jeżdżenie tam to jest przecież popieranie tego wszystkiego.
  Ale ryba psuje się od głowy i wszystko stoi na głowie, wartości człowieczeństwa są zastępowane poprawnością polityczną.
  Wczoraj Eurowizję wygrała 25 letnia reprezentantka Izraela:
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/795/01/7950142.jpg
  Jak ktoś nie oglądał finału Eurowizji i jest ciekawy czym "oczarowała" Europę, jaką piosenką, link:
  https://www.youtube.com/watch?v=84LBjXaeKk4
 • @trojanka 15:25:12
  Przedsiębiorcy straszliwie narzekają na brak rąk do pracy, pewnie dają żydom paszporty aby ci mogli pracować przy zbiorze malin czy na kasie w Biedronkach:)))
 • @lorenco 16:21:19
  Bul gadał, że dunki to kaszaloty...mylił się :)))))
 • @Husky 14:25:10
  piszesz o "zakutym łbie", a potem się dziwujesz...
 • @Lotna 14:40:49
  Jak w gumofilcach, to tylko flaki enkawudzisty...:)))...zacne to naczynie i godne Mateuszka :)))
 • @Husky 14:07:01
  Widzę, że Husky w rozpaczy probuje zapomnieć kiedy i gdzie nam wybrano prezydenta Dudę.
  Było to 27.01.2014, Andrzeja Dudę wspierała m.in. Fotyga, prawa ręka Kaczyńskiego, Pawłowicz i wielu, wielu innych. Po tej dacie media zaczęły pokazywać Dudę jako młodego sprawnego człowieka i Komorowskiego jak śmiesznego nieudacznika. Wtedy właśnie Polska dostała nowego strażnika żyrandola.

  Prawdę powiedział Lech Kaczyński, bez względu na to kto będzie rządził Polką interes Izraela jest zabezpieczony. Teraźniejsza wycieczka do Izraela będzie kolejną realizacją tego testamentu Kaczyńskiego.
 • @matterhorn 14:16:35
  Kto wie, czy zdechłą rybkę nie dostała Broszka onegdaj ...wcale bym się nie zdziwił...
 • @Lotna 14:48:10
  ha ha ha ha ha :)))))
 • @lorenco 16:29:38
  E no coś TY, od tego sa goje!!
  https://gloria.tv/article/PmSVUSzdSPJY1GQW3z6aAe2JV
 • @trojanka 16:47:08
  No i wszystko jasne:
  Moed Kattan 17a.
  Jeżeli Żyd jest skuszony by czynić źle, powinien pojechać do miasta tam, gdzie nie jest znany i tam robić źle.
 • @lorenco 16:50:40
  z netu:

  http://www.filmweb.pl/film/Pok%C5%82osie-2012-624892/discussion/Poczytajcie+sobie+talmud.+Tam+to+jest+dopiero+ksenofobia+i+rasizm,2413527

  "Przyrost naturalny gojów musi być drastycznie ograniczony" (Zohar 11,4b).
  Majętności goja są dla Żyda,
  narodu wybranego, jako rzecz niczyja, a jeżeli pierwszy na nich rękę położy, będą jego na
  zasadzie prawa dawności Chazaka" (Miszna Baba, Batra 3,1).
  "Majętności gojów są jak pustynia, kto je zajął, niech je posiada" (Baba, Batra 54b). "
 • @trybeus 16:32:22
  Tobie Koguciku powinna się podobać, gdacze przecież jak kura:)))
 • @lorenco 16:57:33
  koszernych nie cierpię :))
 • @lorenco 16:50:40
  Sam Bóg wskazał im Polin, jako miejsce odpoczynku!!Tak mówi ich legenda..
  http://superklaster.pl/religia/kazdy-musi-zobaczyc-omawianie-budowy-panstwa-polin

  Nasz mówi ze śpiący Rycerze z Giewontu, jak przyjdzie co do czego to sklepia michę!

  http://www.polskatradycja.pl/legendy/goralskie/62-spiacy-rycerze-w-tatrach.html
 • @trojanka 16:53:10
  Ta pogarda dla innych i wywyższanie się, już nie raz, nie dwa, kosztowała żydostwo wiele.
  Znów się sami proszą.
 • @trybeus 17:03:38
  Toś Ty Kogut antysemita:)))
 • @lorenco 17:06:48
  Ba!! :)
 • @trojanka 17:04:27
  "Jeszcze nie jesteśmy godni, nie wiemy gdzie się znajduję wybawienie, lecz mamy nadal nadzieję, że mądrość i wiara zaowocuję na świecie iż Bóg postanowi natchnąć jakiegoś chłopaczka aby odnalazł jaskinię i niekłamliwie powie śpiącym rycerzom:

  - Już czas!"
  No, chyba już ten czas się zbliża!
  Piękna nasza legenda!
 • No chyba Netanjahu musiał zatwierdzić menu...
  https://www.prawdaobiektywna.pl/swiat/skandal-dyplomatyczny-w-izraelu-4695.html

  https://www.prawdaobiektywna.pl/images/16_9/600/81575ff7ff7191b72f02a0e5f03ddd24.png

  https://instagram.com/p/Bidx3pWgMnF/?utm_source=ig_embed

  Hm.. ciekawe czy nasz" premier tez dostanie obiad..
  I w czym będzie deser, trzeba zrobić zakłady.
  Może w śwince skarbonce z napisem Polska??
  http://www.demotmaker.com.pl/obrazki/83.22.112.102-2018.05.13.17.16.41.jpg
 • aluzja dla Abe?
  A może Beniek chciał zasygnalizować Japończykom, że ich też puści w skarpetkach.
 • @trojanka 17:17:55
  Na pewno zatwierdził menu.
  A delegacja z Polski z Morawieckim na czele, może otrzymać deser w korytkach jak dla świń.
  PO CO TAM JADĄ???
 • @Nibiru 17:18:38
  No cóż, Japonia ma na swoim terytorium bazy wojskowe USRAELA.
  Skoro Japonia się sama nie szanuje?
 • Menu;
  Mniemam, że jako specialite de la maison podali filety z palestyńczyka w sosie czosnkowym. Świeże mięso z ostatniego polowania przy pomocy czołgów.
 • @Lotna 14:48:10
  No niestety.Prezes do żydolandii się nie wybiera tym bardziej,że tam trzeba klękać na kolana a jak wiadomo prezesunio ma chore kolanko więc jak będzie lizał dupę Bibiemu?
 • @matterhorn 17:59:48
  Prezes to śmiało może na stojąco :)))
 • @provincjał 14:18:03
  Właśnie o tym nagraniu myślałem.

  Pozdro!
 • @Husky 14:28:39
  "Nigdy nie bronie PIS-u tam gdzie obronić się tego nie da.
  Nawet krytykuje i to ostro."

  O!

  ;-DDDDDDD
 • @lorenco 16:21:19
  Nie wierzę....
  Ale "występ"!

  Wielkie dzięki
 • Butem w mordę
  Widać, że nie znata starożydowskiej tradycji. Buty na żydowskim stole to stara tradycja nawiązująca do polskiej czarnej polewki, kładzie się je po to, żeby niechciany gość mógł osobiście wybrać sobie but którym gospodarz kopnie go w dupę przed wyjściem.
  Dylemat polega jedynie na tym, czy wybrać but lekki ale za to ze szpiczastym noskiem, czy z owalnym nosem ale za to ciężki i toporny.
  Prawdę mówiąc sam miałbym dylemat, dlatego chyba zebrałbym się na odwagę, chwycił którykolwiek i trzasnął nim gospodarza w ryja i wyszedł.
 • @lorenco 16:21:19
  A mi się teraz przypomniała końcówka lat osiemdziesiątych:

  https://www.youtube.com/watch?v=ZRnzTTYk7_Q

  Czyli jest "postęp" ;-DDDD
 • @Jasiek 18:40:57
  Hmm, obrażanie Japończyków to chyba ryzykowna gra?
  Jak wiele będą w stanie zrobić by "odzyskać twarz"?

  A w Polin to żydłactwo może czekać, ale spoczynek WIECZNY, jak im się uda wystarczająco rozjuszyć ludzi wiecznym sięganiem do ich portfeli...
 • @tańczący z widłami 18:56:16
  Otóż to! Trzasnąć gospodarza w ryja!
  Niestety nikt w świecie polityki nie ma na to odwagi.
  Ciekawe dlaczego?
 • @tańczący z widłami 18:56:16
  "Prawdę mówiąc sam miałbym dylemat, dlatego chyba zebrałbym się na odwagę, chwycił którykolwiek i trzasnął nim gospodarza w ryja i wyszedł."

  Ciekawe jaką bibi miałby minę...
 • @laurentp 19:08:58
  "Hmm, obrażanie Japończyków to chyba ryzykowna gra?"

  Zaiste.

  Sam nie wiem czy z Fukushimą to był wypadek.
  Czy może te buty to po prostu ciąg dalszy?
  Wiedzą na co mogą sobie pozwolić?

  Ukłony
 • @lorenco 19:10:05
  "Otóż to! Trzasnąć gospodarza w ryja!
  Niestety nikt w świecie polityki nie ma na to odwagi.
  Ciekawe dlaczego?"

  Może dlatego, że na wszystkich w polityce są jakieś haki?
  Jeden niepotrzebny "występ" i "kelnerzy" nagrywają taśmy?
  Sam nie wiem...
 • @Jasiek 19:08:16
  Nie wiem co i jak ale wszystko piękne:)
 • @lorenco 19:17:39
  Tego info nie mam i jest to tylko domysł, ale czytałem kiedyś jak w Izraelu potraktowano żydowskich imigrantów z Jemenu - umierali w obozie, tylko dlatego, że nie byli aszkenazyjczykami. Być może jej rodzice też przeszli przez ten obóz i może mieć to związek z jej śmiercią.
  Ale to tylko domysły.
  Mam wrażenie, że jednak nie bezpodstawne.
 • @lorenco 19:17:39
  "Nie wiem co i jak ale wszystko piękne:)"

  Oto tłumaczenie:

  "Kiedy drzwi są zamknięte

  Kiedy drzwi możnych się zamkną
  Bramy Niebios pozostaną otwarte
  Bóg Żywy ponad Cherubinami
  Podniesie wszystkich swoim Duchem
  Bóg Żywy

  Ponieważ są blisko jego Tronu
  Będą chwalić Jego Imię
  Święte stworzenia będą biegać
  Doskonałe od Dnia Stworzenia
  Koła i obręcze grzmiąc
  Chwalić będą i błogosławić Jego imię
  Ubrane w blask Jego chwały
  Bóg Żywy

  Potęgą swoich sześciu skrzydeł
  Latają wokół i wirują
  Odpowiedzą anielskimi śpiewami
  A wszystkie pokryte są znakami
  Kiedy drzwi szczodrych się zamkną
  Bramy Niebios pozostaną otwarte
  Bóg Żywy"

  Nie wiem czy dobre, ale stąd:

  http://www.tekstowo.pl/piosenka,ofra_haza,im_nin_alu.html
 • @ Autor
  Niezły "dowcipniś" z tego bibi ;-(

  Jak o tym przeczytałem to pomyślałem o samurajskim mieczu...

  5*
 • @Lotna 14:21:57
  "No nareszcie! Husky ludzką mową przemówił i powiedział, że PiS robi to samo, co robiło PO."

  Auuuuuuuuuu! ;-)))))

  Pozdro!
 • @Jasiek 19:57:25
  No właśnie...gdzie się podział duch samurajski w Japończykach? Gdzie byle turecko-mongolski warchoł potrafi bezczelnie kpić w żywe oczy...
 • @Jasiek 19:56:00
  Bardzo ładne!
 • @trybeus 20:01:48
  "No właśnie...gdzie się podział duch samurajski w Japończykach?"

  Pan Abe jest dyplomatą i miecza nie miał, ale czy bibi posiada zdolność honorową?
  Przed bitwą w Japonii dowódcy wykrzykiwali swoje zasługi, żeby upewnić się co do równości poziomów, żeby było jak należy...
 • @lorenco 20:10:10
  "Kiedy drzwi szczodrych się zamkną
  Bramy Niebios pozostaną otwarte"

  Właśnie nie wiem czy te słowa nie są o tym obozie zorganizowanym przez aszkenazioli. Przynajmniej w tym kontekście.
 • @trybeus 20:01:48
  Japonia zawsze imponowała a my ciągle chcieliśmy budować drugą Japonię.
  No i wreszcie sama się u nas zbudowała: poddańczość i Amerykanie na naszym terytorium.
  A tak w ogóle z biegiem czasu coś mało widać wyroby Sony, Sharp, Panasonic, samochody jeszcze jak na razie popularne lecz tylko firmy Toyota, Honda, trochę Subaru.
 • @Jasiek 20:13:49
  Kiedy drzwi możnych się zamkną
  Bramy Niebios pozostaną otwarte
  Bóg Żywy ponad Cherubinami
  Podniesie wszystkich swoim Duchem

  Po prostu wydaje mi się, że chodzi tu o to: gów.no nam zrobicie, bo bramy Niebios i tak pozostaną otwarte.
 • @trybeus 14:05:36

  @Husky 13:55:25
  No, ale Donek nie dostał potrawy w bucie :)))
  poza tym po co robisz te wklejki „

  To ma być ten słynny koniec z pedagogiką wstydu wstawanie z kolan wg pislamu
 • @lorenco 16:21:19
  Wroński pojechał w KChT:

  "... to nie było wspaniałe..."

  ;-DDDDDD

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031