Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
383 posty 8910 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - ...katol i moher z kościoła toruńskiego, parafia podhalańska...łowca jehowitów...

Polityczne Mapet Szoł...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyli Kucharz z Żoliborza przyrządza Koguta...

 W polskim Mapet Szoł wątków co nie miara, ale póki co skupmy się na grillowaniu senatora Koguta przez żoliborskiego, szeregowego posła i szefa kuchni z Nowogrodzkiej, który niczym Geslerka potrafi zrobić tak dobre zmiany w menu politycznym, że każdemu, który zakosztuje tych specyjałów natychmiastowo wyrastają złote zęby...
No więc onegdaj senator Kogut został publicznie oskarżony, o przyjęcie łapówki. Na takie dictum Kogut złożył immunitet, czy oddał, czy jakoś tak...i zadeklarował, że jest do dyspozycji prokuratury, aby potencjalne zarzuty wyjaśnić...


Jednak nie chodziło raczej o to, aby coś wyjaśniać, tylko o to, aby jak się to kolokwialnie mówi "gonić króliczka"...ups "gonić kogutka", rzecz jasna...

Senator Kogut wyjaśnił, że jest do dyspozycji prokuratora i nigdzie nie zamierza "dawać nogi". Niemniej prokuratura nie daje wiary i postanawia wystąpić o nakaz aresztowania. Nie zgadza się na to większość senatorów, głosując przeciw... czym doprowadzili, że żoliborski Mordor zaczął się trząść w posadach i mocno dymić. 

Szeregowy poseł Jarosław pisze listy do senatorów. A to już drugi przypadek, w którym ktoś pokazuje szeregowemu posłowi tzw "gest kozakiewicza"...pierwszym był oczywiście dozorca żyrandola w pałacu namiestnikowskim, który poddał się silnemu urokowi czosnkowej małżonki i w końcu postanowił podjąć męską decyzję i wywalić publicznie cały ozor w kierunku żoliborskiego oprawcy...

No więc Żoliborski Dąb Jarosław pisze list do senatorów w którym grzmi ...cytuję: 

"Władze PiS podejmą działania zmierzające do zmian w regulaminie Senatu i w ustawie regulującej kwestie związane z immunitetem parlamentarzystów. Immunitet nie może stawiać nikogo ponad prawem"

Zapomniała skleroza, że Kogut immunitetu nie ma, bo się zrzekł. Mało tego jednak dziś prokuratura wystąpiła o kaucję miliona złotych i wydała zakaz opuszczania kraju przez Koguta. I w prokuraturze sklerotyki, bo Kogut nie zamierza nigdzie wyjeżdżać, a deklaruje, że jest do dyspozycji prokuratury i stawia się na wezwania...

No nic, polityczne Mapet Szoł w wykonaniu żoliborskiego sanchedrynku z Nowogrodzkiej w sprawie Koguta rozgrzewa czerepy szeregowych członków. Kogut jest w tym momencie najniebezpieczniejszym senatorem w Polsce (armed and dangerous) i powinien jako taki być natychmiast przyniesiony na tacy przed oblicze Prezesa, żywy lub martwy...a jeśli martwy to ugrillowany i z jabłkiem w dziobie.

I tak zupełnie na marginesie...z dużym rozbawieniem obserwuję co tydzień spektakl dla motłochu pod tytułem "Komisja śledcza w sprawie Amber Gold"...tutaj nikt nikomu nie wydaje nakazu aresztowania, nikt nikomu nie wyznacza kaucji, wszystko jest przejrzyste, transparentne, przekazywane rzetelnie w mediach...główni sprawcy afery Amber Gold oglądają z wypiekami na twarzy, paląc cygara, zakąszając ośmiorniczki w sosie vinegret. Kiedy już zostanie przesłuchany ostatni świadek i kiedy zostaną wezwani główni gracze...to familia Józefa Bąka będzie już wiedziała jaką przyjąć wersję wydarzeń...Darz Bór...jakby tak zajechać pupilem toruńskim...

A wracając do przyrządzania Koguta przez żoliborskiego kucharza, to chyba jakoś tak to szło jak w tym filmiku...https://youtu.be/gaNewoyc8fU

KOMENTARZE

 • @Autor
  Kogut koguta w potrzebie nie opuści.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:55:43
  Ba! :))...swoją drogą widziałem jak to działa w lokalnych strukturach...można by sparafrazować "jako w niebie tak i na ziemi"...na nowego kolegę w PiS-ie starszy kolega zakłada teczkę, zbiera zdjęcia z kim się spotyka itp, etc, itp...:)))sekta Paniewojtasie, sekta...
 • @trybeus 20:04:10
  Wiedzą sąsiedzi jak kto siedzi.
 • :)))))
  "W polskim Mapet Szoł wątków co nie miara, ale póki co skupmy się na grillowaniu senatora Koguta przez żoliborskiego, szeregowego posła i szefa kuchni z Nowogrodzkiej, "

  Trochę humoru w tym polskim piekiełku.
  Nie zapomnę jak Kogut się cieszył kiedy usłyszał wyniki głosowania... żałosny... i na pierwszy rzut oka widać było, że się bał.
  No szkoda, że się wywinął "szeregowemu szefowi"

  Pozdr.
 • @Astra - Anna Słupianek 20:12:15
  //No szkoda, że się wywinął "szeregowemu szefowi"//

  sprawa jest rozwojowa :)) tak myślę...w każdym razie tematów coraz więcej :))pozdr
 • @Trybeus
  nie mam zdania, czy Kogut jest pionkiem na szachownicy, czy świadomie bierze udział w szopce..
  Że to jest szopka to wiadomo, obstawiam, że pióra z ogona nawet nie straci..

  Szopka pt.: "my jesteśmy tacy prawi i sprawiedliwi, że nawet koguty na własnej grzędzie ścigamy", aby nie zarzucono im, że tylko opozycyjną grzędę ścigają..

  Co do AmberGold, to gdzieś czytałem (nie potrafię znaleźć), że w polskim prawie jest ustalona maksymalna kwota, którą sąd może zasądzić do zwrotu
  (coś pomiędzy 50-60mln złotych). Czyli jak ukradnie się miliard, musi zwrócić tylko 5-6%, bo więcej prawo zabrania!!! taka fajna furtka dla wielkich przekręciarzy..Słup Plichta dłużej niż 10lat nie poleży.. obstawiam, że jak komisja skończy działalność, za dobre sprawowanie wyskoczy, bez medialnego rozgłosu.. Zero powinien zrobić go świadkiem koronnym, aby wsypał Bąka z tatusiem, a i Plichta pod kontrolą nie mógłby korzystać ze swej działki w łupie..
 • @trybeus 20:17:28
  Tematów nie braknie na pewno!
  To jest świetny tytuł na cykl o tych naszych pożal się Boże kukiełkach.
  Ja osobiście nie mogę się doczekać dalszych odcinków :))
 • @wk..ny 20:34:33
  pisiory co jakiś czas muszą wyrzucić za burtę jakiegoś na pożarcie motłochowi :))...

  z Amber Gold dobrze dedukujesz...ważny jest zysk netto, a ten jest bardzo duży...no i trzeba doliczyć koszty czyli wynagrodzenie "śledczych" :))...takie "komisje", to naprawdę "dar niebios" dla statystów "śledczych" ...pozdr
 • @trybeus 20:43:22
  koszty? koszty komisji śledczej nie są pokrywane z łupu.. wydymani znów zapłacą, w podatkach.. że też mnie do komisji nie wezmą.. albo chociaż jakaś teka wiceministra z limuzyną i sextretarką ;) że też w aptece nie pracowałem, to miałbym kwalifikacje..

  "pisiory co jakiś czas muszą wyrzucić za burtę jakiegoś na pożarcie motłochowi" kogoś już kiedyś wyrzucili i w niebyt wpadł?? nie przypominam sobie..

  Pozdrowił
 • @trybeus
  Nihil novi .Debil na górze i debil na dole . Ave. :)))
 • Chleba i igrzysk nam trzeba :)
  Chleba (500+) dali, a igrzyska właśnie załatwiają. Teraz będą ganiali Koguta, ganiali faszystów i komunistów, Tadeusz R kolejnymi samochoami od bezdomnych będzie się rozbijał, zabawy ludowe pełną gębą, a po zabawie będzie kac i to tęgi kac.
 • @Zawisza Niebieski 23:22:04
  "Teraz będą ganiali Koguta, ganiali faszystów i komunistów..."

  Kuźwa, nie tylko takich ganiają. Jest źle, strasznie kuźwa źle....

  https://www.youtube.com/watch?v=VGwW613s6Kg

  Pozdro!
 • @ Autor
  "...ale póki co skupmy się na grillowaniu senatora Koguta..."

  Kurde, zupełnie nie wiem o co chodzi z tym Kogutem :-(
  Po co to teraz taki spektakl?
  Komuś podpadł?

  5*
 • @Jasiek 08:29:29
  "Pacta sunt servanda'-umów należy dotrzymywać

  Takie hasło było modne podczas Magdalenkowej balangi.Chodziło w tym pakcie o to,że "my nie zamykamy waszych,wy nie zamykacie naszych".Tak się ostatnio złożyło,że w pierdlu powinno wylądować kilku towarzyszy z totalnej kompozycji z niejaką Hanną G.Waltz na czele.No ale paktów należy dotrzymywać więc wielki imperator postanowił dla zmyłki przymknąć jednego ze swego stada.Nie mógł przymknąć jakiegoś beznapletkowca(których w PIS-ie jest multum) bo rozległ by się wrzask o ksenofobi i antysemityźmie więc padło na Polaka,"polskiego Janosika"który biednym pomaga a od bogatych wyciąga kasę można powiedzieć pod przymusem..Senator Kogut podpadł też ostatnio wielkiemu wodzowi w czasie wyborów na szefa okręgu w którym miał wygrać przydupas wodza.

  Ot i cała tajemnica.
 • @matterhorn 19:27:54
  //Senator Kogut podpadł też ostatnio wielkiemu wodzowi w czasie wyborów na szefa okręgu w którym miał wygrać przydupas wodza.//

  ...o to to to to to :))
 • @Jasiek 08:22:36
  no nieciekawie to wygląda...pozdr
 • @matterhorn 19:27:54
  "Senator Kogut podpadł też ostatnio wielkiemu wodzowi w czasie wyborów na szefa okręgu w którym miał wygrać przydupas wodza."

  Dzięki za info. Ale klimaty :-(
  Chciałem się mylić, ale jednak PiS swoje zadanie już spełnił. Odsunął polszewię od koryta. Teraz już powinien odejść bo zachowują się w nim jak stado politycznych i ekonomicznych idiotów.

  Pozdro!
 • @Jasiek 20:45:02
  łykasz wszystko jak ślepa kura piasek.. przykre..

  Zacznijmy od tego, że Kogut to nie staropolskie nazwisko.. takie Niemcy prześmiewczo dawali żydom..

  Janosik?? może i brał nie dla siebie, ale dla fundacji syna.. (czy jakoś tak)


  Ja wątpię, aby ktoś bez koshernego certyfikatu mógł w Polsce zostać senatorem..

  Ja jak wyżej napisałem, zastanawiam się, czy został wykorzystany, czy świadomie w tym uczestniczy.. cel uświęca środki, po owocach ich poznacie.. moim zdaniem zostanie uniewinniony i odszkodowanie jeszcze dostanie,, ale mogę mylić się..

  Mam nadzieję, że Trybeus pociągnie temat i za jakiś czas przedstawi nam, na jakiej grzędzie osiadł Kogut, bo że to będzie prycz więzienna, nie wierzę.. szybciej ambasadorem zostanie..


  Pozdrawiam
 • @wk..ny 21:34:41
  Dwa kłamstewka które poczyniłeś należy sprostować.

  Kogut jak najbardziej jest Polakiem.Pochodzi z Podbeskidzia z typowo polsiego rodu.Gdyby był spod gwiazdy Dawida żydowskie media dla Polaków( TVN,WSI24,Polszmat,GW) stanęły by w jego obronie a nie wieszały by psów na nim i jego rodzinie.
  Fundacja do której płynęła kasa to jest fundacja stworzona i prowadzona przez Koguta.I z pieniędzy tej fundacji skorzystało tysiące biednych rodzin na Podkarpaciu.
  Jeżeli nawet Kogut w sposób omijający prawo pozyskiwał fundusze to ja osobiście nie mam mu za złe ,ze tak postępował.Setki dzieci dzięki niemu zapomniało co to bieda i ubóstwo.
  Tak po Pawlakowemu" lepszy złodziej nasz polski który wspomaga rodaków niż jakaś przybłęda z wzgórz Golan która czerpie tylko dla siebie".
 • @matterhorn 08:28:46
  tak jest, pełna zgoda...jak już wspominałem może PiS ma wszelkie znamiona sekty, kto wykonuje polecenia guru, daleko zajdzie, jak coś idzie nie po myśli prezesa, to niestety mały, złośliwy karzełek nie przebiera w środkach...na pewno żoliborski hodowca kotów nie powtórzy błędu z Adrianem :)))
 • @matterhorn 08:28:46
  może i racja.. ale to jego dziecko czerpie korzyści będąc zarządzającym fundacją..

  Nie znam historii i rozliczeń fundacji, ale wiem, że ja takiej nie założę, bo mi nie pozwolą.. kolega żyd 15lat temu mówił mi, że fundacja to najlepszy biznes..

  Kogut to synonim RobinHood ;) śmieszny jesteś..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829