Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
363 posty 8813 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - ...katol i moher z kościoła toruńskiego, parafia podhalańska...łowca jehowitów...

To nie te sztachety...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyli o Dudy sypaniu pereł przed wieprze...

 Pewien ceper przyleciał zdyszany do Bacy i szarpie go za rękaw...
Baco...Baco!!! ...twoją babę gwałcą tam na deskach...- ledwo zipiąc pokazał na odległy stos desek.
Baca odwrócił się leniwie i spoglądając odrzekł:
-E tam...to nie moje deski...

Obserwuję "gościnne występy" pana Dudy na Ukrainie. To "polsko-ukraińskie pojednanie na siłę" w wykonaniu pana Dudy porównałbym właśnie do troski Bacy o tę stertę desek, zupełnie nie zauważając, lub ignorując bezczelnie krzywdę swojej żony. W zasadzie to już nie powinienem się dziwić, bo poziom wazeliny "naszego Prezydenta" w stosunku do Poroszenki przeszedł już stan krytyczny...


Otóż...jak czytam, pan Duda i pan Poroszenko ustalili "wspólne stanowisko"...cytuję za szwabską interią: 

"Duda poinformował na konferencji prasowej, że razem z prezydentem Ukrainy ustalili, aby "nie podejmować kroków w kierunku kolejnych upamiętnień, które nie są oparte na sprawdzonych naukowo dowodach". "W wielu przypadkach, aby o tych sprawdzonych naukowo dowodach mówić, potrzebne są konkretne naukowe badania przeprowadzone przez ekspertów. Myślę tutaj przede wszystkim o ekshumacjach" - wskazał prezydent.

"Bardzo boleję również nad przypadkami, kiedy niestety także poprzez upamiętnienia fałszuje się historię, tworzy się fakty, które w historii miejsca nie miały - przez to właśnie, że nie przeprowadzono badań, przez to właśnie, że ta prawda historyczna nie została ustalona, nie została w sposób bezsprzeczny wykazana" - mówił Duda.

Czytaj więcej na //fakty.interia.pl/swiat/news-wspolny-apel-andrzeja-dudy-i-petra-poroszenki,nId,2477024

Oczywiście jest też info o zniesieniu zakazu "ekshumacji", ale nie wiem jak sobie to pan Duda wyobraża. Ukraińscy nacjonaliści wielbiący zwyrodnialca, pedofila i sadystę Banderę nie przełkną żadnego dowodu, który rzucałby cień na tego ich "bohatera"...tutaj poziom naiwności pana Dudy aż zapiera dech...

Zacytuję tutaj pana Poroszenkę, który też w swoich projekcjach oderwał się lekko od ziemi:

"W historycznych konfliktach między Ukrainą i Polską wygrywa inna strona. Wygrywa Rosja" - powiedział prezydent Ukrainy na wspólnej konferencji prasowej. Dodał, że Polska i Ukraina powinny znaleźć "jasną drogę wyjścia z tej sytuacji". 

Szkoda, że panu Porochowi nie przeszkadza, że jego fabryki czekolady są właśnie na terenie Rosji, no ale geszeft to geszeft, jeśli chodzi o żydów, to "zawsze ponad podziałami"...

Ale zostawmy pana Porocha...ja tylko próbuję sobie wyobrazić jak ta "komisja" polsko-ukraińska (bo tak ma powstać i to na szczeblu wicepremierów !!!), złożona oczywiście z "ekspertów"(a jakże) będzie pracować, jakie standardy założy, czy będzie wybiórczo traktować fakty, czy będzie nowy rodzaj "uprawiania historii", bo raczej tylko tak można nazwać tę hybrydę. Czy to będzie historyczny relatywizm, aby tylko za wszelką cenę nie urazić "uczuć banderowskich"?

A jeśli pojawi się zarzut, że ukraińscy nacjonaliści z formacji OUN-UPA nabijali na sztachety polskie niemowlęta, to czy "komisja historyczna" orzeknie, że to...nie te sztachety?

Najwyraźniej pan Duda uznawany w kręgach katolickich za człeka "świątobliwego" przesypiał, albo wagarował podczas lekcji religii...powinien poczytać Ewangelię Mateusza, w której jasno jest napisane, że chrześcijaninowi nie wolno sypać pereł przed wieprze...myślę, że także, albo zwłaszcza i przed te banderowskie...

KOMENTARZE

 • Dymitr Kupiak ps. „KLEJ” dowódca SB,
  Dymitr Kupiak ps. „KLEJ” dowódca SB, OUN-UPA powiatu, sam dokonał około 200 mordów na Polakach. Na Ukrainie jest bohaterem narodowym. Jest jednym z nielicznych dowódców ukraińskich, który osobiście mordował, a nie tylko wydawał rozkazy.
  Z taką Ukrainą chcemy sojuszu?

  No way!!!

  https://pbs.twimg.com/media/DQ8mqJnX0AApV-G.jpg
 • @Husky 19:53:52
  No zbóju... Chociaż w jednym temacie zachowujesz się jak nasz, piastowski :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:08:11
  Ani słowa:

  o oddaniu rzymskim katolikom kościoła p.w. Św. Marii Magdaleny we Lwowie,

  o zaprzestanie niszczenia polskiego dziedzictwa narodowego pozostawionego na Ukrainie czy symbolicznie uwolnienie betonowych lwów z paździerzy.

  Mamy za to:
  apel o pojednanie i olanie historii.
 • Nasz prezydent...
  Nasz podobno bardzo inteligentny i bardzo wykształcony pan prezydent Andrzej Duda ma problem z logicznym myśleniem. Bo z jakiej racji pan Duda wie, że fałszuje się historię, skoro jak twierdzi nie przeprowadzono badań naukowych. Jeżeli, jak mówi nasz wielce szanowny prezydent, prawdę mają ustalić naukowcy, to dopóki tego nie zrobią, nie można powiedzieć, że coś jest fałszywe. Logika oczywista jak budowa cepa, lecz nie dla pana prezydenta.
 • Autor
  chrześcijaninowi nie wolno sypać pereł przed wieprze...myślę, że także, albo zwłaszcza i przed te banderowskie...

  AMEN 5*
 • @MacGregor 09:48:38
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/371959-palac-prezydencki-wyjatkowa-ceremonia-zapalenia-swiec-chanukowych-zapoczatkowana-w-czasach-lecha-kaczynskiego-wideo

  Ps...Dziwi mnie prezydent ponoć katolik, wyznawca Jezusa i nie ukrywa, że jest też wyznawcą Talmudu celebrując święto religii judaistycznej Chanuki mimo tego, że Judaizm nie jest chrześcijański, zapalający świeczki na żydowskie święto......A dla kogo ta impreza ? Muzułmańskie uroczystości też p. prezydent obchodzi w pałacu prezydenckim ? W następnym roku, panie prezydencie, proszę sobie zabrać chanukowe świeczki do Izraela i tam, wraz z małżonką, je zapalić. Przypomnę, że "Naród żydowski został wymyślony" Shlomo Sand, lektura na Boże Narodzenie.  Pytam pana prezydenta czy zapalenie WIEŃCA ADWENTOWEGO też się dokonało i skupiło podobną uwagę? No i panie prezydencie nie kłam w żywe oczy, o walecznych żydach, ponieważ przed Bitwą Warszawską gen. Sosnkowski internował wszystkich żydów w wojsku, przewidując ich zdradę. To samo było we Wrześniu 1939. Mam pytanie do pana Dudy, proszę podać nazwisko choć jednego żyda, który uratował choć jednego Polaka w czasie II Wojny Światowej, skoro tak jesteśmy do siebie podobni jak to powiedział pan Duda ! Mam pytanie do pana Maliniaka...czy świeczki Bożonarodzeniowe zostaną też zapalone w Izraelskim Knesecie?...Rozumiem, że istnieje coś takiego jak zasada symetrii...W jakim kraju my ( Polacy) żyjemy..? no to Boże Narodzenie w Knesecie ?, To pejsaty Jurek Marek wprowadził to żydowskie święto w Polsce, a Lech Kaczyński zezwolił na działanie loży masońskiej B'nai B'rith, tacy to "Polacy "rządzą Polską. No to chyba wszyscy katolicy w Polsce zadowoleni? naród wybrany na wszystkich najważniejszych stanowiskach, rząd przygotowany do uczestnictwa w rządzie globalnym. Czekamy tylko na narodziny Pana. Przypomnę prezydentowi, że żyd w pierwszych słowach modlitwy porannej dziękuje Panu Bogu, że się nie urodził Gojem. W rasistowskiej księdze Talmud jest też napisanie, że spożywanie posiłku razem z Gojem to jak jeść z psem.
 • @kula Lis 67 20:14:06
  https://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/12/14/894/504/76cc8ccf4c054c308cc288535589f19d.jpeg
 • @kula Lis 67 20:14:06
  Pewnosci nie mam, ale mozliwe, ze tylko w ten sposöb pan prezydent moze malzonce robic dobrze...
 • @morgan
  Główna wiadomość z Ukrainy dziś - we współpracy z polskim operatorem amerykanki gaz został dostarczony na Ukrainę poprzez gazoport imienia Lecha Kaczyńskiego


  http://biznesalert.pl/lng-usa-polska-ukraina-eru-trading-pgnig/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930