Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
367 postów 8842 komentarze

blog trybeus'a

trybeus - ...katol i moher z kościoła toruńskiego, parafia podhalańska...łowca jehowitów...

Czy szybujące ceny masła wspomogą program 500+?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szanowni Państwo dziś dopadł mnie efekt déjà vu...

 Szanowni Państwo dziś dopadł mnie efekt déjà vu...przypomniałem sobie jak kilka lat temu za rządów Ryżego Rumpelstilzkina z Sopotu poszybowały w górę ceny cukru. To w zasadzie było tak, że kilogram kosztował około 2 złotych, ale w ciągu jakiegoś czasu dobił do 7-miu złotych...a moi Rodacy jakby dostali małpiego rozumu w miarę jak cukier drożał, to wprost proporcjonalnie wykupywali każdą ilość pojawiająca się w marketach. Wtedy Ryży Donek milczał jak zaklęty i  z szyderczym uśmiechem obserwował jak z prawie potrójnej drożyzny potrójne były wpływy z VAT-u do budżetu państwa...

Nie mam nic przeciwko wpływom do budżetu jeśli służą Polakom, ale jak wiemy Partia Oszustów  szczyciła się słupkami i wykresami jaką to mamy Zieloną Wyspę i tak dalej, ale nie przedkładało się to absolutnie na kondycję zamożności w kraju...
No i tak...od dwóch lat kiedy pamiętam cenę kostki masła (górach stosują 200 gram, choć kostka to była od zawsze 250 gram) na poziomie około 3,2 pln za kostkę, dziś przekroczyła około 6,5 pln za 200 gram...piszę to ze swojego podwórka, pewnie w takiej warszawce już oscyluje koło magicznej liczby 7 zeta...ktoś by zapytał, czy polskie krasule od roku żywią się lepszą i droższą trawą, czy może dostają kawior i ośmiorniczki, że nagle skoczyły ceny produktów z jej mleka?

Co któryś Poseł na Sejm wrzuci na swoje konto na fejsie jak to budżet państwa od wielu już lat jest kondycji doskonałej, a będzie jeszcze lepszej...przoduje w propagandzie telewizja niezależnych talmudystów Republika TV, która wkleja słupki i wykresy...dokładnie w takiej samej metodologii, jaką stosowała drużyna Donka...dziś pałeczkę przejęli po Platfonsach Pisowcy i tłumaczą ciemnemu ludowi, że  mają już w pełni na pokrycie programu 500+...

//telewizjarepublika.pl/ten-wykres-nie-pozostawia-zludzen-za-rzadow-pis-polska-naprawde-wstala-z-kolan,52848.html

Ale bądźmy realistami ...nie ma czegoś takiego jak pieniądze publiczne. Pieniądze w budżecie pojawiają się tylko i wyłącznie w wyniku  wpływu z podatków wyrwanych ludziom z kieszeni, to są pieniądze Społeczeństwa...jak widzimy na zwyżce cen masła, która trwa od kilku miesięcy z moich prywatnych wyliczeń bonus do budżetu tylko ze zwiększonego VAT-u od szybującej ceny masła to jakieś 50 milionów miesięcznie...jeśli się mylę to proszę mnie poprawić...w Polsce produkuje się rocznie około 200 tys ton masła rocznie, to wartość wyjściowa do obliczeń...

Jeśli ceny masła utrzymią się na takim poziomie to realnie wpływy z podwyżki z samego VAT-u to jakieś miliard dwieście rocznie...program 500+ to jakieś 17 miliardów rocznie, więc pozostaje tylko jeszcze 15,8 miliarda...a to Szanowni Państwo tylko z różnicy cen masła...a ile jeszcze innych wiktuałów zapłacimy drożej? 

Dziękuję za uwagę...

KOMENTARZE

 • :))
  Gratuluję poczucia humoru - mimo wszystko:

  "telewizja niezależnych talmudystów Republika TV" :))

  Niezależni talmudyści o tym nie powiedzą, ale oprócz oficjalnie rosnących cen proponuję także zwracać uwagę na zmniejszające się opakowania, albo coraz lżejszą ich zawartość.

  Metody są różne, myślę że dadzą radę i nadrobią te 15,8 miliarda...
 • To nie do końca tak
  Ceny masła mają dobić do 10zł za kostkę, ale powód jest inny.
  Gminna wieść niesie, że nasze masło smakuje amerykanom, którym zaczęto mówić o szkodliwości tłuszczy roślinnych uwodornionych (utwardzonych)
  "Ale bądźmy realistami ...nie ma czegoś takiego jak pieniądze publiczne. Pieniądze w budżecie pojawiają się tylko i wyłącznie w wyniku wpływu z podatków wyrwanych ludziom z kieszeni, to są pieniądze Społeczeństwa"
  No nie do końca, bo nie_rząd emituje obligacje, które skupują głównie banki, kreując pieniądz elektroniczny w formie zapisu księgowego.
  Po upływie terminu wykupu obligacje są wykupywane przez NBP i umarzane. Takie kosztowne obejście zakazu finansowania przez NBP deficytu budżetowego bezpośrednio.
  Pozdrowienia od górali niskopiennych :-)
 • @Autor
  A ja myślałem, że koguty to tylko o jajach; co kurom do masła?
  Świat jest coraz bardziej porąbany...
 • @Krzysztof J. Wojtas 02:52:14
  No widzisz Pan, Panie Wojtasie?
  Chyba jednak trzeba tego Koguta przerobić na rosół.

  Żeby to kaczka chociaż była to bym pyszną czerninkę zrobił (i tu Spiritek się rozmarzył...:)

  No ale Pan Wojtas pewnie moją czerninką by pogardził bo sympatie partyjne ...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 03:03:39
  Jutro niedziela; rosół z koguta jak znalazł. Ale bez jaj...
 • @ Autor
  5*

  Kurde, może jeszcze czerwonej zarazy nie pozbyłem się do końca ze swojego "umysła", ale jakoś przebolałbym ten wzrost cen na to czy na tamto, gdyby tylko prognoza liczebności Polaków dzięki temu "pińcet plus" zmieniła się z 12 mln na np 120mln. Ale się nie zmieni :-( Więc nie przeboleję.
  Populacja się zwiększy, ale tylko odnośnie biurokratów.

  Pozdro!
 • @rysio 00:53:52
  "Po upływie terminu wykupu obligacje są wykupywane przez NBP i umarzane. Takie kosztowne obejście zakazu finansowania przez NBP deficytu budżetowego bezpośrednio."

  Czyli mamy jakąś namiastkę suwerenności monetarnej?
  Dlaczego uważasz, że jest to kosztowne?

  Pozdro!
 • @Jasiek 08:04:25
  Skąd Jaśku masz te "precyzyjne" wyliczenia.
  I dlaczego 12 mln a nie 11 lub 13
  A jak będzie 600+
  Pozdr
  Miłego dnia
 • @Husky 08:15:05
  "A jak będzie 600+"

  Wtedy będzie więcej czerwonego debilizmu, bo na każde 100 zł państwo zabiera 140. I zamiast 700 zabrałoby 740. Ceny musiałyby wzrosnąć bardziej i dzieci byłoby jeszcze mniej. Proste?
  Podałeś przykład kartek z okresu Gierka.
  Teraz mamy np wyjazd nad morze (to Twój przykład - bardzo mi przykro ;-))))) ) wtedy był cukier lub żywność. Ale dla Ciebie to coś innego.

  I co teraz?
 • @Husky 08:15:05
  "Pozdr
  Miłego dnia"

  Również uprzejmie pozdrawiam i życzę miłego dnia :-)
 • @Jasiek 08:36:53
  dlaczego 12 mln a nie 11 lub 13
 • @Husky 08:45:10
  "dlaczego 12 mln a nie 11 lub 13"

  Husky, sorry, ale samo pytanie jest już głupie. Poprawi Ci się humor jak będzie 15mln. Przecież to śmiertelnie niebezpieczny zanik populacji, a Ty się czepiasz jak bardzo śmiertelny. Ma być wzrost - jarzysz?
 • @Husky 08:15:05
  Podaj ,proszę, jeszcze jakiś mądry przykład na co państwo powinno dawać pieniądze ;-)

  Wyjazd nad morze to raz.
  Jakieś inne wyjazdy?
  Może kartki... a nie... kartki nie - tylko pieniądze.

  3m siem
 • @Jasiek 09:16:49
  jarze
  tyle że tej liczby(12 mln) uczepiłeś się jak rzep psiego ogona 8-))))))
  W jaki sposób to wyliczyłeś, masz jakiś swój własny algorytm

  pzdr
 • @Husky 09:20:30
  "tyle że tej liczby(12 mln) uczepiłeś się jak rzep psiego ogona 8-))))))
  W jaki sposób to wyliczyłeś, masz jakiś swój własny algorytm"

  Mam dla Ciebie złą wiadomość - to nie ja to wyliczyłem...
 • @Jasiek 09:19:05
  Widzisz to jest tak.
  PIS to reżim i faszyści
  PIS to rozkradanie Polski
  PIS to zamachy,zwalczanie demokracji,wsadzanie do więzień "niewinnych"
  PIS to dno

  i tylko czemu jest tak jak jest :

  I kto to pisze :


  DominikaWielowieyska‏ @DWielowieyska 2 godz.2 godziny temu

  PiS po prostu wygra następne wybory. W każdym razie wiele na to wskazuje

  Oto, jak działa "ulica i zagranica": PiS 42 (+4), PO 20 (-2), Kukiz'15 8 (0), Nowocz 6 (+1), SLD 4 (-1), PSL 4 (+1) (CBOS).
  Miłej zabawy!

  PIS 282 mandaty
  PO 108 mandatow
  Kukiz- 37 mandatow
  Nowo- 32 mandatow
  MN - 1 mandat

  ZAORANE

  PIS + Kukiz wiekszosc konstytucyjna


  Te wyborcy PIS to totalne idioty
 • @Husky 09:20:30
  Tu Rybiński pisał o 16 mln

  https://wpolityce.pl/polityka/185530-prof-rybinski-polsce-grozi-gerontokracja-liczba-polakow-zmniejszy-sie-do-16-milionow

  Kilka tygodni temu czytałem jego tekst w jednym z tygodników s-p - tam już pisał o 12 mln.

  "jarze"

  Chyba jednak nie jarzysz, jeśli zadajesz pytania typu "W jaki sposób to wyliczyłeś..." bo te liczby są już w obiegu od ładnych paru (kilkudziesięciu?) lat.
 • @Husky 09:30:30
  "Te wyborcy PIS to totalne idioty"

  Jak ktoś wierzy w debilny pod względem ekonomicznym i demograficznym "500+" to rzeczywiście jest idiotą.

  Pis da... niemcom:

  https://www.youtube.com/watch?v=i0_rkw-z4oY
 • @Jasiek 09:32:34
  Za chwile bedzie 8
  a na koncu zostanie sam Kaczynski i jego kot 8-)))))
 • @Husky 09:36:35
  "Za chwile bedzie 8"

  A potem zero.

  Ty jednak naprawdę nie jarzysz tematu.

  Powiedz mi jak ma przeżyć populacja w której pracujący są obłożeni rozmaitymi opłatami dla państwa na poziomie powyżej 70%?

  Dalej podniecaj się PiSem
 • Cena "masła" w Warszawie nie jest aż tak straszna jak sobie wyobrazasz
  Ostatnio kupowałem "masło" po 6.30 zł. Oczywiście "masło" bo masło to ja ostatnio jadłem, jak mi się góralkę na kwaterze udało zbajerować i od sąsiadki przyniosła :)
  Oczywiście, ta cena masła, gdy pozyskiwanie go jest teraz najtańsze, bo wystarczy kawałek łąki i mleko samo się produkuje. A co do 500+ = 700 - to widzę, że są tacy, co się na "naród głupi wszystko kupi, Kurskiego" czyli bajkę o biednym dziecku, co dzięki 500+ po raz pierwszy na wakacje wyjechało załapują. Rachunek jest prosty, by wypłacić 500 zł trzeba do tego dołożyć koszty obsługi administracyjnej, koszty przelewów inne koszty ukryte, które podatnik musi ponieść. Ten czy inny, w tej lub innej formie.
  Zwykły poseł oraz jego marionetki na dobrych komunistycznych wzorcach wychowane. Propaganda PRL do Kurskiego powinna się na korepetycje udać, bo to mistrz nad mistrze. Bo czymże jest to biedne dziecko, co po raz pierwszy na wakacje wyjechało? Wystarczy do starych kronik filmowych zerknąć, też biedne robotnicze i chłopskie dzieci pierwszy raz na wakacje wyjeżdżały.
 • @Zawisza Niebieski 09:41:44
  Po maśle to oczy ropieją a i umysł się lasuje.Ja nie jem.
  Widzę że za chwilę to będzie wina Kaczynskiego że krowy się już doić nie chcą.
  Trauma się pogłębia, oj pogłębia.
  na nic cinko cinko, wiewiórki autka BOR-u, ciamajdan.TK,Rzeplinski,UBywatele
  Wszystko poszło się je..ac.
  I rachunek jest prosty, tak działa debilna opozycja :

  Oto, jak działa "ulica i zagranicą": PiS 42 (+4), PO 20 (-2), Kukiz'15 8 (0), Nowocz 6 (+1), SLD 4 (-1), PSL 4 (+1) (CBOS).
  Miłej zabawy!

  PIS 282 mandaty
  PO 108 mandatów
  Kukiz- 37 mandatów
  Nowo- 32 mandatów
  MN - 1 mandat

  ZAORANE

  PIS + Kukiz większość konstytucyjną

  ps.
  Znakomity tekst Pana Jeznacha o debilach z opozycji i jaką dobra robotę wykonują.
  To o Tobie.
  Miłej lektury
  http://jeznach.neon24.pl/post/139847,gadu-gadu-a-pis-owi-rosnie
 • @Husky 09:52:13
  "PIS + Kukiz większość konstytucyjną"

  A co z tego wyniknie dla Polaków?

  Będą mniej grabieni przez "własne" państwo?
  Dalej będziemy się "przyjaźnić" z upainą?
  Dalej nie spocznie"my" aż Krym powróci do Ukrainy?
  Nadal będą nas judzić na Ruskich?
  Odzyskamy suwerenność monetarną?

  Takie tam tylko mało istotne pytania...
 • @Husky 09:52:13
  No w końcu wiem czemu takie goopoty wypisujesz.
  Masła nie jesz... :)))
  Nie jedzenie masła jest bardziej szkodliwe niż palenie papierosów!
 • @rysio 00:53:52
  ..no to jak ceny dojdą do 10 zł, to będą mieć następny miliard dwieście rocznie :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:00:59
  to i tak dobrze ze nie sexu
  8-)))))
 • @Lotna 00:51:41
  ...dobra propaganda to połowa sukcesu :)
 • @Jasiek 10:59:08
  mało istotne - stety
 • @Jasiek 08:04:25
  //zmieniła się z 12 mln na np 120mln. //

  spokojnie jak sie tryndy utrzymią to zrelokują nam ukrów a i koczownicy znad Jordanu już przebierają nogami :(((pozdr
 • @Zawisza Niebieski 09:41:44
  ..niezły z ciebie bajerant...

  zgadza się, masło mozna sobie zrobić...kupować śmietanę u gospodarzy i w termomixie dwie minuty...chyba tak trza będzie robić
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 03:03:39
  pan Wojtas, to chyba czarną polewkę ci już dawno uwarzył :))
 • @Husky 11:03:58
  "mało istotne - stety"

  To chyba nie jesteś Polakiem tylko POP-em... :-(
 • @trybeus 11:12:42
  Ja to pamiętam jeszcze takie urządzenie z drewnianym naczyniem i tłokiem z dziurami co się masielnicą zwało
  http://www.beczkapolska.pl/pl/cebrzykiiwiadra/images/masielnice.jpg
  Ech, to masełko krówką a nie mleczarnią pachniało :)
  Rzeczywiście masło zrobić to nie problem, ale śmietanę od gospodarza, a to już znacznie większy problem, bo nawet na bazarku nie ma. Może w mieście żyje się wygodniej ale na pewno nie tak smacznie. :)
 • @Husky 09:20:30
  "tyle że tej liczby(12 mln) uczepiłeś się jak rzep psiego ogona 8-))))))"

  A co? Może wg POP-a Husky'ego nie ma się czego czepiać? ;-/
 • @Husky 09:52:13
  Och Husky, Husky, tyś typowy wyborca zwykłego posła i jego marionetek, a pomyśleć to tak trudno? Masło to akurat jest korzystne dla oczu, ale jak kto chce margarynę z Tesco wchrzaniać to pewnie nic już mu na rozum nie pomoże.
  Poczytaj sobie: http://choroby-oczu-zdrowie-co-i-jak.pl/news-maslo-poprawia-wzrok,nId,1356792

  Czyją wywiadownią jest CBOS? Brać pod uwagę ich wyniki, to jakby brać pod uwagę to co wygaduje reżimowa TVKurski. Pamiętasz, że jeszcze na krótko przed wyborami prezydent Komorowski miał 70% poparcie? Będziemy mieli wybory, to zobaczymy. Ciekawe jak sobie PiS poradzi na Pomorzu, skoro tak sobie dobrze poradzili przy ostatniej klęsce żywiołowej? Ludzie, straż, służby drogowe odblokowali drogi dojazdowe, przyjechała kłam-Szydło i ogłosiła sukces PIS. Jak oferma i agent lobbystów niejaki Macierewicz, będą w lakierkach w błocie stali?
  Już im prezydent Francji kolejnego gola wsadził. Jeszcze trochę a nie będziemy zieloną wyspą a białą plamą na mapie politycznej Europy.
  A pan Jeznach ma rację, ani PiS ani PO nie potrafią być twardą opozycją.
 • @trybeus 11:14:25
  //pan Wojtas, to chyba czarną polewkę ci już dawno uwarzył :))//

  Tak myślisz? Za tydzień u niego będę (żeby odbyć okresową lekcję indoktrynacji cywilizacyjnej) to się dopytam :)))
 • @Husky 11:03:05
  //to i tak dobrze ze nie sexu//

  A!!! Sex jest dobry na wszystko. Tylko czy ty jeszcze możesz?... :))
 • @trybeus 11:09:05
  "spokojnie jak sie tryndy utrzymią to zrelokują nam ukrów a i koczownicy znad Jordanu już przebierają nogami :((("

  Kuźwa, będziemy (w zasadzie to już jesteśmy) jak Palestyńczycy, którzy na własnej ziemi są traktowani tak jak Indianie w USA swojego czasu.
  A niektóre "bystrzaki" dalej będą się podniecać "pińcet plus" i "sądażami"

  3m siem
 • @Zawisza Niebieski 12:22:32
  Tobie gdyby sondaż zroblili aborygenie też byłby nieważny.Ty dalej sam siebie oszukujes a to już tzw.końcówka.
  Wiesz, tak trzymaj
  i nie pier...ol o klęsce żywiołowej a przypomnij co robili gnoje z poprzednie ekipy.gdzie wtedy byłeś , wiem dupę im lizałeś.
  Przypomnieć ci jaki mamy klimat, gdzie woda spływa, kto wybiera slotysow.
  Wiesz ty w tej nienawiści do PIS-u to już całkiem tracisz rozum.
  Na krótko przed wyborami Komorowski miał 70%, tak miał, i zobacz jak w parę tygodni szmaciarz z WSI stracił wszystko.Bo to gnoja kawał było i dostał strzał w mordę od społeczeństwa i ryje w Ruskiej Budzie na wikie wieków.
  Mistrzostwo świata. A teraz jak Kaczynski weźmie się za UB-ekow, media,ordynację wyborcza to was z wściekłości szlag będzie trafiał.
  Szukacie jak te ostatnie zaprzańcy ratunku u homo-niewiadomo Macarona.
  Tak, właśnie tak, pokazujecie swoje prawdziwe oblicza rodem z UB i SB.Sprzedalibyście Polskę za .....
  WSTYD

  A teraz wyj, wyj , wyj .Raz jeszcze wyj.
  Tyle wam POzostało


  Tak Pan Jeznach ma rację pisząc

  //Reasumując, to Polacy czy chcą, czy nie, muszą się przyzwyczaić do PiS, gdyż nie skończy się tylko na jednej czy dwóch kadencjach, tym bardziej że w najbliższej dekadzie PiS nie będzie miało z kim przegrać. //

  https://pbs.twimg.com/media/DIFIE4tXgAAoxou.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/DIFINV3XoAAndQa.jpg
 • @Jasiek 08:06:40
  Śledzę od 2008 regularnie "otchłanie" niemieckojęzycznych stron alternatywnych z naciskiem na ekonomię. Wynika z tego, że są bardzo duże podejrzenia, że do wyborów w RFN 24.09.2017 nie dojdzie z tego względu, że tzw. "Ukryte Elity" w EU zdecydują się jakoby na "reset" finansów czyli upadek waluty Euro i bankructwo niektórych krajów w tejże EU. Teraz pojawiają się pogłoski, że w poniedziałek 28.08.2017 nie będą otwarte banki w całej EU. Nawet jeżeli prawdopodobieństwo tego jest wg mnie niewielkie, to apeluje aby dziś jeszcze wybrać z banku dość dużo gotówki i zakupić m.in. żywności dla siebie i rodziny na kilka tygodni. Ryzyko żadne bo jeżeli w przyszłym tygodniu jednak jeszcze nic nie będzie to do wyborów w RFN z bardzo dużym prawdopodobieństwem. Nie oceniam tego faktu tylko informuję i polecam ku rozwadze...
 • @Husky 12:44:54
  "A teraz jak Kaczynski weźmie się za UB-ekow, media,ordynację wyborcza to was z wściekłości szlag będzie trafiał."

  - ubeków już prawie nie ma - sami wymierają.

  - dzięki opanowaniu mediów przez pislam usrael będzie nas skuteczniej szczuł na Rosję, podczas gdy inni będą z nią robić interesy.

  - dzięki zmianie ordynacji wyborczej zacementuje się scena polityczna - zwłaszcza jej myśląca na czerwono część i usraelowi będzie łatwiej wpływać na wybory.

  Podnieca Cię to?
  Z tych powodów nie chce Ci się wyć?
 • @Jasiek 12:52:46
  masz propozycję ?
  Idź na wybory i zagłosuj na tych co "trzeba"
  Ilu was ?
  raz
  przestan z tym "szczuciem" bo to juz oklepany slogan
 • @Jasiek 10:59:08
  Przy metodzie Hondta 42% w sondażach daje to ponad 67% miejsc PiS ma 310 miejsc w sejmie, to mu Kukiz i nawet prezydent niepotrzebny.
 • @kula Lis 67 12:50:26
  Dzięki za info Szanowny Kula Lisie - myślę, że jednak ojro jeszcze nie padnie, ale z tymi wyborami, to rzeczywiście mogą zorganizować jakąś masakrę i podłożyć dowód "islamisty" a Rysiek Gutjar - mąż swojej żony - zacznie wszystko oczywiście przypadkowo filmować...
  Oczywiście o przyznaniu się ISIS do zbrodni jako pierwsza poinformuje dziarska Rita...

  Ukłony
 • @Husky 12:59:16
  "Ilu was ?"

  Cieszysz się, że myślących na czerwono idiotów jest więcej?

  "przestan z tym "szczuciem" bo to juz oklepany slogan"

  Posłuchaj proszę wypowiedzi AM - wtedy stwierdzisz, że jednak nie oklepany dostatecznie - Antek daje czadu non stop ;-DDD
 • @trybeus
  Dużo masła, śmietany, wyrobów mleczarskich jedzie z Polski do Niemiec i Danii! Kolega jest kierowcą tira, wozi z Olesna, dziennie 10 tirów jedzie! Oni mają super wyroby. Z ich mleka można sery robić po skwaszeniu. Niemce w ramach "wymiany" towarowej przysyłają nam swój ersatz, czyli zatrute gówno! Ja ostatnio w Berlinie za 200gr kostkę polskiego masła płaciłem uwaga! 1.2 euro! Biorąc pod uwagę siłę nabywczą waluty, etc. to jakbym płacił 1.2 zł! Tak jest ze wszystkimi towarami, na paliwach kończąc. My jesteśmy w imię unii bezczelnie okradani wmawianiem nam przelicznika euro na zł. Płacimy za wszystko 4-6 razy więcej niż Niemiec, przy 1500e=1500zł
 • @Jasiek 13:07:27
  Antek szczuje czy prawdę mówi bo już sam nie wiem.
  Ja wiem że wielu by wolało być na kolanach z zadkiem wypiętym na wschód.
  Ale to se ne vrati
 • @Husky 13:12:54
  //Ja wiem że wielu by wolało być na kolanach z zadkiem wypiętym na wschód//

  Ja tam zadka nie wypinam w żadnym kierunku ale zauważyłem, że nasi politdebile obecnie nm panujący (typu Macierewicz czy Kaczyński czy Tusk) wypięli zadki i są jechani bez mydła. Jak mają czas to jeszcze łaskę zrobią. Z połykiem.
 • @Husky 12:44:54
  Nie rób wstydu Kaczyńskiemu, z tym ustawionym zdjęciem. Przecież on nie ma pojęcia do czego to służy. Dali, rozciągnął, a już asystenci przypilnowali by ze właściwą stronę, bo jak sam o tym decyduje to tak wychodzi.
  http://numer10.blox.pl/resource/kaczynski_na_austrii.jpg

  Środkowy obrazek też jakiś nieuk robił. Pomylił podpisy. Każdy komu szkoła nie była pod górkę wie, że Targowica to współdziałanie Prymasa Polski, nuncjusza papieskiego, biskupów, polityków, sprowadzili do Polski wojska rosyjskie. Nowa Targowica to Prymas, Miłośnik babcinych emerytur Tadeusz R, biskupi, PiS, sprowadzili do Polski wojska amerykańskie. Widzisz Husky, było do szkoły chodzić, to by cię w trąbę nie robili.

  Nie przeczę, że PiS uda się osiągnąć wynik PO, czyli porządzić 2 kadencje, jeśli opozycja się nie zjednoczy, to PiS wygra. Ale mamy jeszcze trochę czasu. Możliwe, że Duda nie wygra wyborów, możliwe, że naród drugi raz nie da się nabrać na schowanego w kanciapie Kaczyńskiego i Macierewicza. Jest czas, wiele może się zdarzyć. Opozycja jest rzeczywiście niemrawa, śmieszna, ale działa. PiS się jej panicznie boi.
  https://koduj24.pl/wp-content/uploads/2017/08/szb-kaczynskiego-podczas-modlitwy-pilnuje-2300-policjantow.jpg

  Rzeczywiście na Pomorzu w władzach lokalnych mało ludzi PiS, dlatego sołtysi zorganizowali ludzi, ruszyli do pracy i zapewniono minimum bezpieczeństwa, a oferma PiS-owska Wojewoda, 3 dni uważał,że wojska nie posyła się do sprzątania liści, a inna oferma Macierewicz był zbyt zajęty odsłanianiem Marii Kaczyńskiej po piersi, ogladaniem defilad, by zauważyć, że tam potrzebna pomoc. Kolejna oferma Błaszczak wyskoczył z "winami Tuska" a później pojechał do Gniezna, by z proboszczem popatrzeć jak ludzie radzą sobie z usuwaniem zniszczeń. kłam-Szydło przyjechała i ogłosiła sukces PiS.

  Jak sam widzisz, już nawet niebiosa mają dość Paranoi i Spisków, była piękna pogoda, wyszli modlić się na drabince lunęło jak z cebra.
  http://i.iplsc.com/miesiecznica-smolenska-w-strugach-deszczu-zdjecia/0006QW5WWPRQG30U-C322-F4.jpg

  Jak ci już kiedyś napisałem, ani PO ani KOD ani Nowoczesna mnie nie bawi. Boli tylko, rządzą nami kłamcy, oszuści, Wolfgangi, Balbiny i inne ofermy a naród głupi to kupuje. Ale prawdą jest, że w Polsce nie ma na kogo głosować.
 • @Jasiek 13:04:30
  Niemce już mają wydrukowane ponownie marki, jak i Holendrzy guldeny. Wprowadzenie do obiegu po krachu politycznego ojro to tylko kwestia krótkiego czasu.
 • @Jasiek 13:04:30
  Cała strefa euro miała w ub.r. 267,4 mld euro nadwyżki handlowej. Na Niemcy przypadło 95 proc. tej kwoty! Komu służy euro? Fakty są następujące - gospodarka Niemiec opiera się przede wszystkim na eksporcie. Aby był on opłacalny waluta, za pomocą której dokonywane są transakcje, nie może być zbyt silna. Szczególnie względem walut obowiązujących u największych partnerów handlowych. Niemieccy stratedzy finansowi doskonale zdawali sobie z tego sprawę. Dlatego już od lat 90-tych robili dosłownie wszystko, aby na terenie EWG (a później UE) wprowadzić jednolitą walutę, która uratowałaby niemiecką gospodarkę przed utratą konkurencyjności. W ten sposób powstało euro.

  Dlaczego Niemcy tak chętnie zrezygnowali ze swojej marki? Odpowiedź jest niezwykle prosta - zrobili to dla... pieniędzy! Gospodarka naszego zachodniego sąsiada jest największą, a zarazem najbardziej stabilną gospodarką całej Europy. Dodatkowo jej siła wynika w głównej mierze z eksportu produkowanych na terytorium Niemiec dóbr i usług. Funkcjonowanie w takich okolicznościach własnej waluty niesie ze sobą poważne ryzyko. Im niemiecka gospodarka byłaby silniejszą, tym automatycznie silniejsza byłaby niemiecka marka. A taka konfiguracja jest najgorsza dla zysków wynikających z eksportu.

  Aby eksport był rzeczywiście opłacalny waluta, za pomocą której dokonywane są transakcje powinna być relatywnie słaba. Szczególnie względem walut obowiązujących u największych partnerów handlowych danego kraju. Gdyby dzisiaj w Niemczech obowiązywała marka (DM), to nasz sąsiad podzieliłby los Szwajcarii, której gospodarka utraciła sporą część swojej konkurencyjności poprzez zbyt silną wartość franka szwajcarskiego. Eksport do innych państw przestał być na tyle zyskowny jak kiedyś, a import dóbr i usług jest niezwykle kosztowny.

  Niemieccy stratedzy finansowi doskonale zdawali sobie z tego sprawę. Dlatego już od lat 90-tych robili dosłownie wszystko, aby na terenie EWG (a później UE) wprowadzić jednolitą walutę. Plan ten został zrealizowany w 100 proc. Dzięki funkcjonowaniu euro w ubiegłym roku naszym zachodnim sąsiadom udało się wygenerować rekordową nadwyżkę handlową w wysokości niemal 253 mld euro. Warto w tym kontekście wiedzieć, że cała strefa euro w tym czasie miała 267,4 mld euro. To oznacza, że tylko na niemiecką gospodarkę przypadło prawie 95 proc. tej kwoty!

  W kontekście powyższego nie powinno nas dziwić to, że niemieccy politycy zachęcają państwa UE, które jeszcze w strefie euro się nie znajdują, do tego aby jak najszybciej przyjęły wspólną walutę. Najzwyczajniej w świecie jest to bowiem w interesie naszego zachodniego sąsiada, którego politycy w wejściu do strefy euro Polski, Węgier, Rumunii czy Bułgarii upatrują szansę na zwiększenie konkurencyjności własnej gospodarki.

  Źródło: Bruksela krytykuje Berlin: Taki bilans handlu zagranicznego Niemiec zagraża strefie euro (Dziennik.pl)
  Źródło: To wszystko wina Niemiec. Korzenie europejskich problemów są w Berlinie (Forsal.pl)
  Źródło: Euro-Area - Balance of trade (tradingeconomics.com)
 • @Zawisza Niebieski 13:51:05
  //Ale prawdą jest, że w Polsce nie ma na kogo głosować.//

  I to jest właśnie mój ból... Od 85' nie głosuję (wtedy byłem w wojsku i musiałem zjawić się w lokalu wyborczym ale oddałem głos nieważny). Nie chcę przykładać ręki do ogólnej zdrady narodu polskiego.

  PS. Zawiszo... Dawkuj małymi porcjami fakty bo inaczej Husky zwariuje a tego przecież nie chcemy :))
 • @Husky 13:12:54
  "Ja wiem że wielu by wolało być na kolanach z zadkiem wypiętym na wschód"

  Znów Ci wyszedł debilizm - jakoś Niemcy, Chińczycy, Turcja (NATO!) i Iran nie wypinają się do Ruskich tylko z nimi handlują. Za PO byliśmy niemieckim kundelkiem do szczekania na Rosję (na żądanie z USA) a teraz już bezpośrednio jesteśmy szczuci przez usrael.
  I tak nas dymają w d... , że... będzie nas 12 mln. Ale pewnie znów wyprodukujesz debilizm, że się czepiam jak rzep PiSiego ogona.

  Jedź z Antkiem odbijać Krym dla upainy. Przekonasz się na własnej skórze, czy dobrze mówi, czy jak debil.

  Usilnie uzdrawiam.
 • @Husky 13:12:54
  https://warszawskagazeta.pl/media/k2/items/cache/d9d2e77bedd51d355609b48e9ca53552_L.jpg

  OPÓR WOBEC ZMIAN W SĄDACH TO DROBIAZG W PORÓWNANIU Z WRZASKIEM, JAKI PODNIESIE III RP, GDY PIS ZABIERZE SIĘ ZA REFORMĘ POLSKIEJ NAUKI...26 sierpnia 2017 Napisane przez dr Leszek Pietrzak... Równie wielkim wyzwaniem jak reforma sądownictwa będzie reforma polskiej nauki. Podobnie jak sędziowie, kasta pseudonaukowych autorytetów będzie usiłowała ją zablokować. Znów można się będzie spodziewać buntu. Gdy sejm przegłosował nową ustawę o Sądzie Najwyższym, Krajowej Radzie Sądownictwa i sądach powszechnych, wśród posłów Prawa i Sprawiedliwości zapanowała euforia. Szybko zgasił ją prezydent, wetując dwie pierwsze ustawy. A w PiS-ie rozległy się głośne i złośliwe komentarze, że można wyjść z Unii Wolności (prezydent Andrzej Duda był jej członkiem), ale UW nie wychodzi z człowieka. Opór wobec zmian w sądach i ich faktycznej dekomunizacji jest zrozumiały. Jednak znacznie większy wrzask III RP podniesie, gdy PiS zabierze się za reformę polskiej nauki.

  Wymowne milczenie Gowina


  Kluczowa jest postawa wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina. Jego zachowanie podczas głosowań nad reformą sądów całkowicie odbiegało wówczas od zachowania wszystkich posłów PiS-u. Otóż Gowin siedział jak mumia w ławie sejmowej, robiąc wrażenie przerażonego sytuacją, do jakiej wtedy doszło. Nie było widać u niego ani radości, ani poczucia sukcesu z wyniku głosowania, które się odbyło. A głosowano przecież w ważnej sprawie, bo ustawa o Sądzie Najwyższym, gdyby weszła w życie, miałaby znaczenie dla funkcjonowania całego naszego wymiaru sprawiedliwości. Gowin nie lubi jednak szybkich i rewolucyjnych zmian, które chcąc nie chcąc, zawsze wiążą się ze sporym ryzykiem politycznym. Jest raczej typem politycznego kunktatora, dążącego do minimalizacji ryzyka swoich działań. W tym aspekcie Gowin na pewno mocno odbiega od polityków obozu PiS-u, którzy chcą w Polsce rewolucyjnych zmian. A tylko takie mogą przynieść szybką poprawę jej funkcjonowania. Takie zmiany potrzebne są dzisiaj nie tylko w sądownictwie, ale także w resorcie nauki i szkolnictwa wyższego. Tymczasem w resorcie Gowina od wielu miesięcy nic specjalnego się nie dzieje. Nie ma zapowiadanego przez niego projektu nowej ustawy o szkolnictwie wyższym. Nieoficjalnie mówi się, że prace nad wspomnianą ustawą trwają, ale kiedy się ostatecznie zakończą, tego nie sposób się od nikogo dowiedzieć. Sam Gowin od wielu miesięcy o tym nie mówi. Czyżby jego niechęć do szybkich i rewolucyjnych rozwiązań była aż tak duża, że blokuje ona jego polityczne działania? Takie można odnieść wrażenie, obserwując zachowanie ministra w ciągu ostatnich miesięcy. A szkoda, bo kieruje on bardzo ważnym resortem, który wymaga równie głębokich zmian, jak nasze sądownictwo.

  Co trzeba zmienić


  Rewolucja w resorcie nauki i szkolnictwa wyższego winna objąć wiele spraw. Po pierwsze musi ulec zmianie mapa polskich uczelni wyższych, zarówno tych państwowych, jak i prywatnych. Optymalnym modelem dla Polski byłoby istnienie 9-10 uniwersytetów publicznych, a nie 42, jak to jest w chwili obecnej. Po drugie musi również ulec zmianie mapa prywatnych uczelni wyższych, których dzisiaj jest w naszym kraju 302. Nierzadko zdarza się nawet tak, że w niewielkich powiatowych miastach są ich dwie. Nie od dzisiaj wiadomo, że produkują one dyplomy za regularnie płacone „czesne”. To jedna z największych patologii naszego szkolnictwa wyższego. Zasadniczej zmianie muszą zatem ulec kryteria oceny polskich uczelni. Komisja Akredytacyjna, która je ocenia, winna otrzymać odpowiednie do tego narzędzia, ponieważ obecny system kontroli takich narzędzi jej nie zapewnia. Jest jasne, że rzetelna ocena niepublicznych uczelni wyższych po jakimś czasie sprawi, że co najmniej dwie trzecie z nich zniknie ostatecznie z rynku. Zmianie muszą ulec również kryteria naboru na polskie uczelnie. Powrót do egzaminów wstępnych na wyższe uczelnie nie jest wcale taki głupi. Ale jeszcze głębszym zmianom musi ulec cały system egzekwowania wiedzy od studentów, bo ma to zasadniczy wpływ na to, kto w Polsce będzie mógł legitymować się dyplomem wyższej uczelni. Zasadniczej zmianie muszą ulec kryteria uzyskiwania tytułów i stopni naukowych. Te, jak wiemy, są dzisiaj przez polskie uczelnie niemal hurtowo przyznawane, oczywiście, jak można zawsze usłyszeć, po spełnieniu ustawowych wymogów, które się wiążą z ich uzyskaniem. Mamy przecież od tego resortową Komisję do spraw Tytułów i Stopni Naukowych. Ale przepisy i rzeczywistość w tym zakresie to dwie zupełnie odmienne materie, bardzo dalekie od siebie. Wystarczy wspomnieć, że doktorem warszawskiego SWPS został przed kilku laty niejaki Józef J. – oszust i hochsztapler, skazany przez sąd na 6 lat wiezienia i zakaz pełnienia funkcji publicznych za przestępstwa, jakich się dopuścił. Co najciekawsze, promotorem jego doktoratu na warszawskim SWPS był profesor Marek Chmaj, jeden z dyżurnych obrońców konstytucji w obozie opozycji. Innym, jeszcze bardziej wymownym przykładem szybkiego „doktoryzowania się” była sprawa doktoratu prezesa Business Centre Club (BCC) Marka Goliszewskiego, którego praca nie spełniała nawet minimalnych wymogów dysertacji doktorskiej. Przykładów „przepychania” doktoratów i habilitacji były w ostatnich latach w Polsce setki, a może nawet tysiące. Dlatego mamy dzisiaj największą ilość osób legitymujących się tytułami naukowymi (w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców) w całej Europie, a być może nawet na świecie. Jest jasne, że w tym zakresie muszą nastąpić w Polsce prawdziwie rewolucyjne zmiany.

  Równie potężnym problemem jest uczciwość polskich naukowców jako taka. Ich naukowe publikacje są bardzo nierzetelne i nader często są zwykłą intelektualną kradzieżą. Zazwyczaj możemy się o tym dowiedzieć, gdy autor takiej pracy zdecyduje się ją szerzej zaprezentować (opublikować w wydawnictwie lub internecie). Nawet jeśli sprawa takiej publikacji trafi do sądu, to ten zazwyczaj umarza postępowanie z uwagi na niską szkodliwość społeczną czynu, co jest haniebnym rozwiązaniem, nieznanym w cywilizowanym świecie. Nie mamy w Polsce żadnej instytucji, która by każdorazowo sprawdzała rzetelność publikacji naukowych i podejmowała kroki prawne w przypadku jej naruszenia. W takiej sytuacji chodzi również o to, aby sprawdzone zostały także badania naukowe, które zostały przedstawione w pracy naukowej. Bo w tym zakresie też bijemy rekordy światowe. Okazuje się bowiem, że bardzo często na polskich uczelniach symuluje się badania naukowe tylko po to, aby wyłudzić ministerialne granty na ich prowadzenie. Tak było m.in. w przypadku prof. Adama J. z Politechniki Wrocławskiej, którego działalność związaną z wyłudzaniem pieniędzy z Ministerstwa Oświaty i Szkolnictwa Wyższego na rzekome badania naukowe szeroko opisywała przed kilkoma laty „Polityka”. Ta nierzetelność najbardziej dewastuje dzisiaj polską naukę, bowiem z naukowców, akademików przenosi się na studentów, absolwentów, a potem na całe społeczeństwo.

  Do dzieła!

  Jest jasne, że nowa ustawa o szkolnictwie wyższym musi dokonać prawdziwej rewolucji w polskim systemie nauki i szkolnictwa wyższego i usunąć z niego istniejące patologie. Jej wdrożenie spotka się z gigantycznym oporem środowiska naukowego, a zwłaszcza wielu środowisk uniwersyteckich. Poczują się one mocno zagrożone i najprawdopodobniej zorganizują bunty przeciw władzy, zarzucając jej, że wprowadzając nową ustawę o szkolnictwie wyższym, łamie polską konstytucję. Zapewne również dojdzie do burzliwych protestów, w czasie których gardłować będą dzisiejsze naukowe autorytety, że deptana jest wolność, demokracja i konstytucja i wzywać do masowego buntu w obronie polskiej nauki. Ale to nie powinno już na nikim robić wrażenia. Chodzi bowiem o to, „aby nie było już, tak jak było” (parafraza hasła Agnieszki Holland na jednej z manifestacji KOD-u). I to jest właśnie zadanie, za które musi wreszcie zabrać się szef naszego resortu nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, jeśli chce, aby Polska stała się normalnym państwem.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:08:43
  Wiem, że Astra ci to wypomina, a i ja uważam, że trzeba głosować, bo nie głosujący nie mają racji. Choć oczywiście jest prawdą, iż głosując jakby uwiarygadniamy iż wybrańcy są wybrańcami narodu.

  Ja mam na to inną metodę, zawsze głosuję na człowieka, który coś w życiu osiągnął po linii gospodarczej, nie politycznej, staram się wcześniej coś o nim dowiedzieć. Jest to z reguły końcówka listy, stąd nie daję satysfakcji tzw. lokomotywom. Jak wiesz, PiS ma u mnie specjalną kartę, ale tylko z powodu tego, że nie cierpię wazeliny, kłamstwa i obłudy.

  Dawkowanie wiedzy Huskyemu, może rzeczywiście trzeba ograniczyć, szczególnie, że nie tylko ja mu łopatologicznie wiedzę wkładam, bo się nam załamie. Już dziś w dużych nerwach, zaczyna reagować jak Błaszczak na zapowiedź kontrmanifestacji podczas "miesiączki". 2300 policjantów w tym snajperzy :)
 • @Zawisza Niebieski 14:41:38
  Mnie możesz tłumaczyć, ale tobie to raczej już tylko leczenie pozostało.
  Oby tylko ta trauma nie pozostawiła trwałych uszkodzeń
  Panie tu jest POLSKA
  Tu rzadzi PIS
  Zrozumiano !!!!
  odmaszerowac
 • @Jasiek 14:11:25
  12 mln +Jasiek i Ja ( jak wrocimy ?)
  pzdr
 • @Zawisza Niebieski 13:51:05
  Gdybyś z tej nienawiści spojrzał na moją wklejona fotkę i twoją to poprzez te łzy rozpaczy inaczej byś koment napisał.
  Nie płacz to nic już nie da
  Za 10-12 lat pogadamy o zmianie

  https://pbs.twimg.com/media/DH_gSYVWsAAl9P2.jpg

  Prawdziwe wybory są codziennie

  https://pbs.twimg.com/media/C5vEzuJXQAEmMUr.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DIErhrzXkAIlswM.jpg
 • @Zawisza Niebieski 14:41:38
  // zaczyna reagować jak Błaszczak na zapowiedź kontrmanifestacji podczas "miesiączki". 2300 policjantów w tym snajperzy :)//

  Spoko, słyszałem, że na następnej miesiączce niebo nad Krakowskim będą patrolowały eFki szesnaste :)))
 • @Husky 15:46:02
  To polski premier nie może rozmawiać z prezydentem Rosji?
  Albo Gomółka z Chruszczowem?

  Ja wiem... Tylko z syjońskimi buldogami z uSSraela dobrze się wygląda :)))

  Ogarnij się zbóju... :(
 • @Jasiek
  Za rok,-góra 2-Unię dopadnie następny kryzys i to już będzie Unii -OSTATNI-kryzys...Grecji, Hiszpanii, Irlandii- najbardziej i całej strefie monetarnej euro-kończy się kasa -pożyczona w 2013 roku. polska pożyczyła-chyba na wieczne oddanie 6.27 miliarda euro,łącznie fundusz ratunkowy wyniósł ponad 340 miliardów euro. Bez cudzej kasy EU-nie pociągnie dłużej....
 • @kula Lis 67 19:40:11
  "Bez cudzej kasy EU-nie pociągnie dłużej...."

  Komuszy kołchoz nie może istnieć zbyt długo.
  Problem w tym, że jak padnie, to gruzami może szkód narobić. Żeby tylko wojna jakaś się nie przydarzyła.
  Ale co my tam możemy zrobić :-(

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031