Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
363 posty 8813 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - ...katol i moher z kościoła toruńskiego, parafia podhalańska...łowca jehowitów...

Czy na dzień dzisiejszy występowanie o reparacje ma sens?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tylko szanowni Państwo bez emocji i wojennej podniety...

 Oczywiście reparacje wojenne od Niemiec dla Polski się należą i to nie podlega żadnej dyskusji...natomiast zastanawiam się nad czasem w którym te reparacje są podnoszone. 
O ile MSZ kompleksowo i merytorycznie zabiera się za temat, to z chwilą, kiedy pan Antoni Macierewicz zwany potocznie w sieci "ministrem wojny" też "zagrzmiał" o reparację, to zapaliła mi się czerwona lampka. Jest kilka kwestii, które należałoby wziąć pod uwagę na chłodno bez rozniecania podniety... 

Po pierwsze primo. Wpierw na miejscu PiSowców należałoby posprzątać polskie ulice z pałętającej się niemieckiej agentury, wszelkich KOD-omitów and consortes, potem zabrać się za zamknięcie wszelkich niemieckich stowarzyszeń i fundacji. To jest obowiązkowe genessis występowania o reparacje. Skoro PiS-owcy są tak zafascynowani sanacją, niech im zrobią "berezę kartuską"...tak rozprawiał się z politycznymi przeciwnikami żyd Selman w Polsce nazywany dla niepoznaki Piłsudskim.

Po drugie primo...jeśli się kto łudzi, że Niemcy dobrowolnie poddadzą się międzynarodowej rozprawie odnośnie reparacji za wojnę dla Polski, to niech wie, że ta agentura tylko czeka kiedy zrobić jakiś "atak na gliwicką radiostację", a jakiś kodziarski czekista rozerwie szaty i rzuci się dobrowolnie swoją piersią na bagnety w ramach idei ...jestem przekonany na 100 procent, że Niemcy wpierw wypowiedzą wojnę Polsce niż zapłacą złamanego centa...nie tak dawno kanclerzyca Andżela ubolewała, że w Polsce stacjonuje za mało niemieckich czołgów (guglować !!!)

Po trzecie primo...Niemcy to nie państwo tylko firma  z ograniczoną odpowiedzialnością...brzmi niedorzecznie? Odsyłam Czytelnika pod link...(kliknij). W związku z powyższym Niemcy mogą się wywinąć z reparacji jak przysłowiowy piskorz, a działania w tym kierunku Polski mogą znów być wystawione na międzynarodowe pośmiewisko...liczę tutaj na przebiegłość polskich prawników...nawet bardzo liczę...

Po czwarte primo...pan Antoni potocznie nazywany "ministrem wojny" dosyć intensywnie szczując Polaków na Rosjan i kminiąc o konieczności totalnej obrony tzw "wschodniej flanki" chyba nie mówi do końca prawdy. Być może jest to trzecia prawda tischnerowska ministra Macierewicza...nie wnikam, natomiast dziwne jest to, że "siły sojusznicze" zamiast na wschodniej flance rezydują i koncentrują na zachodniej...patrz mapka


W związku z powyższym grzmienie ministra wojny o reparacje wojenne od Niemiec postrzegam jako przyczynek do jakiejś wyrafinowanej prowokacji..."gliwicka radiostacja"...dodam, że przez wiele lat także środowisko Gazety "Polskiej" wskazywało na zagrożenie ze wschodu zupełnie ignorując zagrożenie z zachodu.

No i po piąte primo...Nadal nie wiemy co obiecał prezydent Duda nowojorskim żydom ...pisałem o tym swego czasu (kliknij) nowojorscy żydzi wyszli ze spotkania z Dudą bardzo ukontentowani, polecam link...

I teraz tak... jeśliby jakimś cudem udało się Polsce uzyskać całą kwotę, lub cześć reparacji wojennych od Niemców, to jestem przekonany, że zostanie ona spakowana do worków i wysłana nowojorskim żydom...przecież ogólnie wiadomo, że najbardziej na II Wojnie Światowej ucierpieli nowojorscy żydzi...dziękuję za uwagę...

 

KOMENTARZE

 • Ma sens
  Ale tylko polityczny.
  Wobec tego co robią germance w stosunku do Polski to ma sens.
  Ale pieniędzy nie będzie.
  Czysta polityka
  5*
 • @Husky 23:24:42
  no właśnie...więc mnie nie interesuje polityka...tylko konkretne działania...
 • @trybeus 23:31:35
  Na dzialania poczekamy
  W tej chwili to czysty pijar
 • Autor
  Faktycznie ,najpierw nalezaloby posprzatac chlew a nie zalatwiac sprawunki.Po ewentualnej wygranej jakie jest prawdopodobienstwo ze te pieniadze trafia do Polski i Polakow.
  Dalej,jakie zagrozenia one niosa ze wschodu(konfrontacja z Rosja) i zachodu( z Niemcami) i jakie moga byc tego konsekwencje.
 • @trybeus 23:31:35
  "no właśnie...więc mnie nie interesuje polityka...tylko konkretne działania..."

  Tak konkretnie, to im więcej będziemy rzucać w tych sk...w, tym więcej się do nich przyklei. Nie możemy tym sk...m dać chwili wytchnienia - obojętne czy są państwem, firmą czy czymkolwiek.

  A następny w kolejce jest ten francuski prezydencik ;-)

  Pozdro!

  5*
 • @ Autor
  "nie tak dawno kanclerzyca Andżela ubolewała, że w Polsce stacjonuje za mało niemieckich czołgów (guglować !!!)"

  Aj bolą ja te Abramsy, aj... aj... aj... :-DDDDDDDDDDDD
 • @ Autor
  "ta agentura tylko czeka kiedy zrobić jakiś "atak na gliwicką radiostację", a jakiś kodziarski czekista rozerwie szaty i rzuci się dobrowolnie swoją piersią na bagnety w ramach idei ..."

  Raz już "chyba" zrobili - to była ta polska ciężarówka, która wjechała w tłum w Niemczech - ale "ktoś" podłożył dowód i poszło "tradycyjnie" na islamistę. Oczywiście można uważać, że dowód nie był podłożony ;-))))
  Ale jeśli jednak był, to warto się zastanowić kto może mieć takie wtyki, żeby wiedzieć, gdzie go podłożyć i mieć możliwość i moc zmiany narracji.
  Ale w sumie to co ja tam wiem... ;-)
 • @mac 01:13:45
  ....(konfrontacja z Rosja)....

  Rosja? :-DDDD W tym przypadku Rosja "agresywnie" milczy ;-DDD

  Pozdro!
 • @ Autor
  "No i po piąte primo...Nadal nie wiemy co obiecał prezydent Duda nowojorskim żydom ..."

  30% ?

  Taką metodę zasugerował Szanowny Husky. W sumie nie jest to zła metoda...
 • Reparacje wojenne ? to tylko czysta polityka.
  Tu chodzi o skłócenie Polski z Niemcami.
  Chodzi o skłócenie narodów bo "politycy" pracujący w interesie Niemców swojej polityki nie zmienią.
  Tu chodzi wyłącznie o propagandowe ustawianie rozumków przeciętnych polaczków.
  Cała polityka "narodowej nekrofilii" (przeklęci, Smoleńsk, pomniki żołnierzy radzieckich, groby zmarłych władców i działaczy PRLu...)jest nastawiona na ustawianie nienawiści polaków w określonych kierunkach (Rosja, Niemcy).
  PIS lub jego zagraniczni mocodawcy mają jakiegoś nekrofila wysoko ustawionego odpowiedzialnego z propagandę nienawiści.
  Ta propaganda jest już absurdalna, totalitarna, 24h/dobę.
  TV państwowa na okrągło powtarza te same fragmenty judząc nienawiść
  do wyznaczonych kilku celów (Rosja, Niemcy, Niemiecka V kolumna czyli PO, PRL, laicka lewica w Polsce).
  To się musi dla Polski źle skończyć.
 • Tylko zdrajcy folksdojcze są przeciw reparacjom wojennym i oczywiście stosują
  te same co zawsze KGBoskie techniki manipulowania, że nie ma szans, że to głupota, że nie warto, że to dziadostwo itd itp
  To typowe dla zdrajców TWarzyszy folksdojczów czy KomoRuskich WSIowych UBywateli których w Polsce masa co tam masa Rzesza i to IV.
  Temat reparacji to kolejny temat łatwo pozwalający rozpoznać wroga Polaków i Polski, zdrajce służącego ruskiemu pruskiemu okupantowi i grabieżcy.
  Reparacje są obowiązkiem każdego Polaka wobec przodków, rodzin i potomków oraz wobec ojczyzny.
  Trzeba pamiętać że Niemcy dzięki folksdojczom i EU cały czas okupują Polskę i grabią nas i rujnują oraz poniżają i oczerniają przed światem.
  Tylko reparacje wojenne uzdrowią relacje Polaków z Niemcami i innymi krajami. I skończą z Niemiecką propagandą zrzucającą ich odpowiedzialność za zbrodnie II WŚ i obciążające nimi Polaków. Walka o reparacje pokaże całemu światu że to Niemcy są sprawcami tych zbrodni.
  Trzeba pamiętać że Niemcy dzięki folksdojczom i EU cały czas okupują Polskę i grabią nas i rujnują oraz poniżają i oczerniają przed światem. Do kolejny dowód na to że tylko walka o reparacje i ich wypłata wyleczy tych zbrodniarzy i bandytów z takiego traktowania Polaków.
  Wywalczone odszkodowania pozwolą na odbudowę należnej nam pozycji w Europie na świecie, pozwolą na budowę nowoczesnej silnej bogatej bezpiecznej Polski.
  Tylko wywalczenie odszkodowań pozwoli Polakom odzyskać godność wolność i suwerenność.
  A walka o reparacje to obowiązkowa walka każdego Polaka, to walka całego narodu a nie polityków. To my suweren, cały naród musimy wywalczyć te odszkodowania. To my cały naród musimy decydować o tym co zrobimy z tymi odszkodowaniami. To my musimy za nie zbudować nasze prawdziwie narodowe banki, koncerny, stocznie, przemysł itd Zbudować za nie wielką potężną bogatą bezpieczną Polskę dla nas i naszych dzieci i wnuków.
 • @Braterstwo.org 08:09:35
  ojej ... straszny poziom intelektualny typu "ociec prać ?).
  A pewnie polak katolik to też wyróżnik prawdziwego polaka od zdrajcy, komucha, KGBowca, WSIowca...?

  Tak się dzieli Polaków między sobą , skłóca ich, napuszcza jednych na drugich. To jest polityka wrogów Polski oraz paplanie pożytecznych idiotów
  (pożytecznych dla wrogów Polski).
  Polska się obroni tylko w warunkach pojednania narodowego, poszanowania prawdziwej historii (a nie tej lansowanej przez IPN).
  Prymitywna nienawiść szkodzi interesom Polski i narodu Polskiego.
  Każda nienawiść szkodzi bo zaślepia, niszczy zdolność racjonalnego myślenia.

  Walka o odszkodowania ? Kto nie skacze ten moskal ?
  Każda walka to ryzyko otrzymania kopa od drugiej strony.
  A walka z silniejszym to kop gwarantowany.
  To idiotyczna i zgubna polityka.
  Trzeba się dogadywać układać, negocjować, przyjaźnić się asertywnie...
  szukać wzajemnych korzyści a nie walczyć, opluwać, poniżać, oskarżać...manipulować historią, prowokować...

  Widać różnicę w obu opisanych politykach ?
  oj widać.
 • @Braterstwo.org 08:09:35
  Dzięki za ten głos, nie ma w nim słowa z którym bym się nie zgodził. Nigdy nie będzie "dobrego czasu" by się domagać od Niemcow reparacji.
  Jak mówi chińskie przysłowie - połowę drogi zrobił ten kto uczynił pierwszy krok.
 • @trybeus
  Tak myślę, że jeśli Pańska narracja opiera się na rzucaniu oskarżeń o żydowskie korzenie Piłsudskiego, bez którego, mimo zapewne wielu błędów, Polska nie odzyskałaby niepodległości, to jednak lepiej aby Szanowny "kury szczać prowadzał", a nie zajmował się sprawami interesu narodowego.
  Zwłaszcza, że jak słyszałem, kurnik się Panu wali, a grzędy spróchniałe.
 • @Oscar 08:23:46
  To dlaczego dopiero ostatnimi laty, niemcy spłacili kolaborującą z nimi francę, w czym jesteśmy w/g pana gorsi od francuskich tylnych biegów ?
 • @Braterstwo.org 08:09:35
  ależ się szanowne Braterstwo spluło:)))...a czytał tekst? Wpierw należy wypierdolić folksdojczów, a potem myśleć o reparacjach....przeliterować caps lockiem?
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:54:43
  panie Wojtasie...taaa...innym kazał kury szczać prowadzać, a sam jak Petru tyleż nie na Maderę, a do Bobowej:))...a czego by się miał wstydzić? Takie piękne nazwisko...

  o jakiej "niepodległości" pan prawi? To, że możemy swobodnie się poruszać po getcie nie oznacza, że kapo nas nie pilnuje...
 • @provincjał 09:12:14
  Niemcy spłacili ostatnią ratę.
  A płacą do zakończenia II wojny światowej.
  Wtedy był czas właściwy żądać reparacji.. zaraz po wojnie.
  Teraz takie żądania to musztarda po obiedzie.
  Teraz można żądać od Niemiec i od Polskich zdrajców) zadość uczynienia za złodziejskie prywatyzacje, za masowe wyprowadzanie zysków z Polski do Niemiec (niestety za sprawą lokalnych zdrajców taki proceder był formalnie legalny ale ale defacto złodziejski).
  Można żądać reparacji za zniszczenia embargiem Polskiej gospodarki ale tu znowu mamy udziały polskich zdrajców i lokalnych polskich pożytecznych idiotów z Solidarności.

  Marne szanse na odszkodowania.
  Co ukradzione Polsce po 89r to już na zawsze "zagraniczne" albo prywatne.
  Tyle zawdzięczamy solidaruchom.
 • @provincjał 09:12:14
  Tak jest. Niemcy zdają sobie sprawę, że reparacje się nam należą, ale nie chcą płacić dlatego, że są w ich ocenie niewyobrażalnie duże. Dlatego trzymają nas pod butem i ustawiają rządy przychylne sobie, ergo walczą z PiS i będą to robić dotąd, aż ustawią swoich przydupasów. Wobec powyższego lepiej dla nas aby zapłacili, a my już zrobimy porządki , aby się od nas odstosunkowali. W obecnej sytuacji ograniczenie mediów niemieckich podniosłoby taki klangor i naciski, że znowu cała unia darłaby mordy o łamaniu demokracji mimo, że u nich brak jest możliwości prawnych na dominację obcych mediów.
 • @Jasiek 06:07:24
  witaj Jaśku...była, ale się nie udała na szczęście i odwróciła się przeciwko nim...myślę, że smutni panowie mają zawsze kilka wariantów do wyboru i plik dokumentów obywateli od Pakistanu po Alaskę:))...pozdr
 • @provincjał 09:12:14
  //spłacili kolaborującą z nimi francę//

  bo to może nie była reparacja tylko może ...dług wdzięczności ?? :))
 • @rymark 08:34:49
  //Nigdy nie będzie "dobrego czasu" //

  z punktu widzenia wrogów Polski wygląda, że to właśnie najlepszy czas...Putin wkurwiony na maksa, pora zdrażnić kanclerzycę...a jankesy w razie "W" spierdolą przez zaleszczyki czterema boeningami, a piątym odleci pisowski rząd na uchodztwie...

  to nie jest śmieszne...historia lubi się powtarzać, ale obym się mylił po stokroć...
 • @trybeus 09:37:24
  z punktu widzenia wrogów Polski wygląda, że to właśnie najlepszy czas...
  -------
  Tak to można kotem wywijać w nieskończoność.
 • @trybeus 09:27:02
  O ile wiem, to Dmowski nie brał udziału w Bitwie Warszawskiej. Gdzie wtedy był?
  A Piłsudski wrócił na czas, a swoja obecnością w Bobowej wskazał, że nie wszystko stracone i że można spokojnie na to popatrzeć ... i walczyć.

  Wstyd zaś, aby taki duży chłopak, a porównywał poczynania Piłsudskiego z Petru; trzeba być narąbanym, albo porąbanym, aby to robić.
 • Pierniczenie o szopenie
  to kiedy będzie leszy czas ? Czy wtedy kiedy Niemcy sami nam zaproponują odszkodowania? A może wówczas gdy o II WŚ będzie się mówić jak o Potopie Szwedzkim ?
  Oczywiście, iż wystąpienie o odszkodowanie jest działaniem politycznym (chodzenie do kościoła "jest polityką" i niechodzenie do kościoła także "jest polityką").
  Wystąpić trzeba, a to czy coś Niemcy wypłacą jest odrębną sprawą.
  Jeśli już wróżymy z fusów, to proponuję :
  1. Prezydent USA nagle przewidział na oczy w/s Powstania Warszawskiego,
  2. Cicha wojna pomiędzy USA i Niemcami
  3. Wystąpienie Polski z żądaniem o odszkodowania.
  Postawienie Niemiec przed międzynarodowym trybunałem o odszkodowania będzie samo w sobie dziejowym aktem. Pytanie czy Niemcy z taką radością staną przed trybunałem, który będzie wyciągał różne "dmuchy" z historii i czasów współczesnych ?
  Moim zdaniem po okresie straszenia i obśmiewania przystąpią do układania się. A czy rzucą się do wojny ? Jeszcze mają za mało muslimów, i jeszcze nie mają broni jądrowej -może za kilka lat.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:49:32
  Dmowski nie był wodzem naczelnym, natomiast Piłsudski złożył dymisję przed bitwą...przecież maglowaliśmy już tutaj temat...wstyd, że takiemu większemu ode mnie chłopakowi trzeba to powtarzać...
 • @apoloniusz 10:03:20
  kuźwa czy jak każdemu muszę tłumaczyć?

  Nie jestem przeciwko reparacjom !!!!
  Jestem za tym, aby zajęli się tą sprawą najwytrawniejsi prawnicy kuci na cztery kopyta!!!
  Jestem przeciwko aby w tej materii wypowiadał się minister wojny...

  dotarło?
 • @trybeus 10:07:58
  Nie złożył dymisji, ale dał ją "in blanco" Witosowi, aby w przypadku przegranej "prawica" miała lepsze możliwości negocjacyjne.

  Na kłamstwie daleko nie da się jechać. Z ludźmi kierującymi się fałszem nie można współpracować; można im niekiedy coś nakazać. Nigdy to jednak nie będą partnerzy.

  A lis ci kury z kurnika wybiera....
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:32:08
  Lepiej dać spokój nawalankom bo nie przybliżają, dać czas na ochłonięcie(?), jak na razie Trybeusowe "czy na dzień dzisiejszy występowanie o reparacje ma sens" jest na widoku i pewnie bedzie kilka dni, i jego "Nie jestem przeciwko reparacjom !!!!" można o kant...
 • @trybeus 10:11:45
  Trybeusie kuźwa, miało być bez nerwów !
  Ale skoro tak Cię rusza polemika, to trzeba było w podtytule zaznaczyć, że bez komentarzy!
  Dotarło ?
  Moim zdaniem czas jest dobry (aż zanadto), a odnośnie prawników, tych najwytrawniejszych, to na nich jest jeszcze czas. Teraz jest pora wystapić na forum międzynarodowym z żądaniami ale nie precyzować ich wielkości. Uważam, iz należy zwrócić się do Narodu aby się wypowiedział co do rodzajów krzywd jakich żyjący jeszcze i następcy ówczesnych Polaków doświadczyli.
  Sprawa niech się toczy, niech nabiera rytmu, niech żyje w świadomości innych nacji kto wywołał wojnę i gdzie budował obozy śmierci i w istocie dla kogo. zaczną dokładać się inni (nawet Rosjanie, których jeńców także traktowano podle). Może przy okazji rządzący w naszym kraju zostaną zmuszenie wystawić rachunek spadkobiercom UPA.
  Dlatego nadszedł czas, teraz.
 • @apoloniusz 13:14:35
  no...zobaczymy...ja jestem realistą...nawet jak te dutki wyrwiemy to "starsi bracia" już czekają ...

  //Uważam, iz należy zwrócić się do Narodu aby się wypowiedział co do rodzajów krzywd jakich żyjący jeszcze i następcy ówczesnych Polaków doświadczyli.//

  ...ale po co? Przecież to oczywiste...wszystko jest udokumentowane należy tylko posłużyć się opracowaniami obiektywnych historyków, bez konotacji politycznych...
 • @trybeus 13:40:06
  Co Jest takie oczywiste, Trybeusie ? Bo tym razem to chyba nie dotarło (do mnie lub do Ciebie). To jest polityka a nie mecz w warcaby i gdybym był Prezesem - jak nie jestem - to bym się odwołał do Narodu, aby mieć legitymację. Nie byłoby ciamkania, że Prezes coś tam mąci, to Naród tego żąda.
  A przy okazji: nie potrzeba żadnych opracowań historycznych od historyków, lecz trzeba wynająć największą kancelarię na Manhattanie za 0,01% wygranej kwoty.
 • @
  http://www.gazetawarszawska.com/historia/257-boleslaw-czachor-diaboliczny-kult-pilsudskiego
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:15:55
  Nie po...ło ci się? Znaczna część ofiar śmiertelnych, to cywile - po bombardowaniu z rozkazu Zagórskiego.

  PS.Parząc na obecną sytuację - nie miałbym nic przeciwko usunięciu tą metodą najbardziej zasłużonych twórców III RP.
  Coś blisko jesteś ostatnio miejsca na liście prywatnej jaką sobie niekiedy, po spożyciu , przepowiadam. Trybeusa też tam umieszczę - miedzy innymi kurami.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:39:34
  Już dawno doszedłem do wniosku, że dyskusja z Panem Wojtasem na ten temat jest stratą czasu, z Panią Astrą też. Pan Wojtas ma prawo do swojego zdania a Spirito do swojego. I tego się trzymajmy :))

  PS. Poważnie? Umieścił mnie Pan na swojej liście proskrypcyjnej?... No to biada mi... :P
 • O reparacje za kolonializm upomina się wiele krajów Afryki
  i nikt się tym nie oburza

  https://pbs.twimg.com/media/DG35tvQXUAAaHCj.jpg

  https://t.co/i8VV7Xnnaw
 • trybeus
  Mam tu inne podejście. Odszkodowania muszą być, ale międzynarodowe, a nie międzypaństwowe.
  To ma być nie dla rządu, nie dla jego planów, czy zobowiązań, nie dla partii ani bieżącej polityki, a na rzecz odzyskania i odbudowy dóbr wspólnych Narodu Polskiego. Dóbr, wokół których dopiero będą rosły nasze, czysto polskie dobra indywidualne i dobra przyszłość Narodu Polskiego w Polsce.

  To o dobra wspólne Narodu Polskiego idzie największy bój od roku 1972, z nasileniami w 1988, 1997 i 2003, oraz 2010.
  To wokół nich toczą się największe zdrady Polski i Polaków przez "demokratycznie wybranych".

  W swojej ostatniej notce piszę:
  " trwa już walka z niezbywalną władzą narodu w państwie, a dobra wspólne narodu będące podstawą tej władzy są podstępnie a zawsze faktycznie przestępczo zawłaszczane przez korporacje prywatne przy z reguły zdradzieckiej postawie partii politycznych i władz państwowych.

  To wszystko jest do odzyskania przez Naród Polski, bo to zbrodnicze zawłaszczenia. Dobra wspólne narodów są dla władz państwowych dobrami niezbywalnymi. Władze państwowe są uprawnione tylko do zarządu bieżącego nimi. W tych arunkach nabywcy takich dóbr są albo wspólnikami przestępców, albo paserami.

  Nawiasem mówiąc to odszkodowania wojenne, zwłaszcza od Niemiec też dotyczą dóbr wspólnych Narodu Polskiego i Naród Polski się ich nigdy nie zrzekł. Nawet gdyby władze panstwowe się tu ich uroczyście zrzekały, nie byłoby to skuteczne.

  Stroną roszczeń nie są rządy, ani partie - są narody. Kaczyński jak by coś wywalczył od rządu Niemiec to też musi dostać po łapach - tylko Naród Polski będzie mógł tym dysponować, tylko narody są tu władne ustalić kwotę."
 • trybeus
  Mylisz się, każdy czas jest dobry, żeby domagać się od Niemców odszkodowań. Codziennie i co godzinę, niech czują presję.
  Mogli zapłacić żydkom z państewka w Palestynie (choć wtedy jeszcze nie istniało) to tym bardziej nam. Nie ma zmiłuj się.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:26:32
  łożesz..to nie wiedziałem, że pan Wojtas robi czarne listy:)))
 • @Husky 18:29:51
  a cóż Afryka może? Zbiorą się biurwy z ONZ i stwierdzą, że afrykańczycy powinni dziękować Bogu za opiekę zachodniemu światowi...mają szczepionki za darmo, dowiozą im trochę sproszkowanego ryżu w workach z domieszką chemii...na wszystko są faktury...może nawet VAT-owskie:)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:44:58
  co ja się mylę...napisałem w formie pytającej...to paru tutaj mi zarzuca, że jakbym się już zrzeknął reparacji:))

  oczywiście, że każdy czas jest dobry, tylko Antoni powinien na ten czas być schowany jak przed wyborami:)))...
 • @trybeus 21:12:26
  //łożesz..to nie wiedziałem, że pan Wojtas robi czarne listy:)))//

  No jak widzisz... Ale chyba damy se rade. Jak padnę z ręki Pana Wojtasa to przynajmniej w dobrym towarzystwie :)
 • @trybeus 21:20:40
  On w ogóle powinien być schowany...
 • @apoloniusz 17:07:30
  //nie potrzeba żadnych opracowań historycznych od historyków, lecz trzeba wynająć największą kancelarię na Manhattanie za 0,01% wygranej kwoty.//

  no i wszystko jasne:))))))...tylko na Manhattanie są najlepsi...byleby nie zażądali skórki za wyprawkę...jednak trafiłem w sedno...żydki manhatańskie już czują geszefcik...niech polskie goje wystąpią o reparację, a ta kasa i tak się przewinie przez kasy nowojorskich szubrawców...

  bingo apoloniusz...to właśnie chciałem zobaczyć...dziękuję za wyczerpującą odpowiedź:)))...pozdrawiam serdecznie i bez odbioru
 • @Nibiru 20:50:22
  "Ale nawet gdyby jakimś cudem udało sie Polsce wygrać jakieś odszkodowania, to Merkel zapewne próbowałaby je spłacić w naturze, na przykład oferując Polsce siłę żywą w postaci miliona Arabów czystej krwi, których ci u niej dostatek."
  5* :))))
 • @Nibiru 20:50:22
  dokładnie tak!!!...po nitce do kłębka...okazałoby się, że nitka wiedzie do największych gołąbków pokoju:)))...holokaustyczna puszka pandory nigdy nie zostanie otworzona...już łebskie czosnki nad tym pracują:))
 • Niemcy muszą Polakom zapłacić odszkodowania za zniszczenia wojenne, ale...
  jak wiemy, od II wojny Niemcy są pod okupacją amerykańską, więc skoro Wall Street, który sobie Niemcy "kupił" po wojnie, kupił ją z całym inwentarzem, czyli także ze wszystkimi obciążeniami (także tymi wobec Polski).
  Czyli jakby na to nie patrzeć, to właściciel Niemiec, czyli Wall Street, jest winien Polsce tą grubą kasę.
  Ale jeżeli teraz przyjmiemy w końcu do wiadomości że Polska po 89 roku także stała się własnością Wall Street, więc wychodzi na to, że Wall Street wypłaci okupowanej Polsce kasę, którą od razu przejmie.
  Podejrzewam że ten szumnie przez media nadmuchany fakt spłaty przez "Niemcy" odszkodowań, polegać będzie jednym kliknieciu klawisza na komputerze (iluś tam wirtualnych punktów dolarowych) i drugim kliknięciu, być może dokonanym przez tą samą osobę, poświadczającym... przyjęcie tej kwoty, pewnie na to samo konto.
  Jaki będzie efekt?
  1. pieniądze przeleją się z jednego worka do... tego samego
  2. sprawa odszkodowań za zniszczenia wojenne dokonane Polsce przez Niemcy, zostanie raz na zawsze załatwiona. Więc jeżeli kiedyś Polska odzyska niepodległość (co daj Boże), to juz nie bedzie mogła się o te odszkodowania ubiegać, więc...
  NALEŻY SPRAWĘ ODSZKODOWAŃ ODŁOŻYĆ DO CZASU RZECZYWISTEGO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ.
 • Więc, czy nie jest dziwne to...
  nadmuchiwanie ze wszystkich stron, sprawy odszkodowań?
  Jakoś tak nie wiadomo skąd, nie wiadomo dlaczego, nagle, ze wszystkich stron od lewa do prawa, sprawa odszkodowań jest bardzo mocno nadmuchiwana.
  Komu zależy na takim (jak wyżej) załatwieniu tej sprawy?
  Ale oczywiście, straty Polski po II wojnie światowej należy solidnie policzyć, na bieżąco uzupełniać w oparciu o nowe zbadane fakty historyczne, oraz przeliczenia związane z inflacją i nadać temu dokumentowi rangę uznanego przez Państwo Polskie.
 • @Jan Paweł 09:06:18
  ...dobry kierunek...
 • Gdy Niemcy zażądali zwrotu majątku "wypędzonych", niektórzy chcieli płacić.
  Wtedy, to Lech Kaczyński wysłał im kosztorys odbudowy Warszawy

  https://pbs.twimg.com/media/DG4C3LoXsAAHnAt.jpg
 • Jak napisałem TYLKO ZDRAJCY FOLKSDOJCZE SĄ PRZECIW REPARACJOM
  Zawsze służyli służą i będą służyć najgorszym śmiertelnym wrogom Polaków i Polski ludobójcom Ruskom i Niemcom.
  Tragedią Polaków i Polski jest to że jest ich tak dużo przez zabory okupacje i ludobójstwa Polaków.
  Co do ich durnych komentarzy, ze zdrajcami się nie dyskutuje i nie negocjuje, zdrajców się eliminuje, tak czyni zdrowy naród. Popełnia samobójstwo naród i państwo które tolerują zdrajców i wrogów.
  Pruski i Ruski ludobójca zaborca i okupant zainstalował u nas ogrom swoich folksdojczów TWuSSków i KomoRuskich WSIowych POlszewików dzieki którym okupacja grabienie i rujnowanie Polaków oraz poniżanie i oczernianie trwa do dzisiaj. Na szczęście to się kończy i kończą się zdrajcy.
  Dodatkowym problemem ze zdrajcami folksdojczami i POlszewkami jest to że po prostu chamy są, pozbawieni podstawowych wartości i zasad najgorsze chamy przywiezione wyselekcjonowane i narzucone przez radzieckiego okupanta do eliminowania trzymania na smyczy Polaków. No i te chamy to parobki o mentalności niewolnika, który tylko służyć potrafi no i służy za folksdojcza za KomoRuskiego WSIoka za michę dla kundla. Ani tytuły ani stanowiska z chama i parobka pana nie uczynią wręcz przeciwnie jego chamstwo i prostactwo bardziej drażni i szkodzi.
  Wystarczającym powodem walki o reparacje jest to że ujawniają się ostatni zdrajcy folksdojcze wrogowie Polaków i Polski, którzy jeszcze się ukrywali.
  Wystarczającym powodem jest to że cały świat o tym będzie mówił i upadnie propaganda ludobójców Niemców wmawiająca że to nie oni tylko naziści i Polacy mordowali Żydów w obozach zagłady.
  Wypłata reparacji wojennych przez Niemców jest w interesie samych Niemców i całego świata bo tylko to uwolni Niemców od traumy i win ludobójstwa i zbrodni i pozwoli na budowanie zdrowych relacji z innymi, szczególnie Polakami.
  itd. itp
  Jak napisałem TYLKO ZDRAJCY FOLKSDOJCZE SĄ PRZECIW REPARACJOM no i idioci.
 • Uuuuu niedobrze
  https://pbs.twimg.com/media/DHBltsJWsAIstqx.jpg
 • @Braterstwo.org 08:09:35
  "Temat reparacji to kolejny temat łatwo pozwalający rozpoznać wroga Polaków i Polski, zdrajce służącego..."

  To samo mi przyszło na myśl... wypłaszanie lisa z nory...
  Żeby w końcu WSZYSCY Polacy zobaczyli, kto zacz.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930