Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
363 posty 8813 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - ...katol i moher z kościoła toruńskiego, parafia podhalańska...łowca jehowitów...

Chór Wujów pod batutą maestro Matki Kurki...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

...czyli jak rodzą się "autorytety moralne"...

 Matka Kurka, czyli Piotr Wielgucki bloger platformiany "cudownie" nawrócony na PiS, patroszyciel Jerzego Owsiaka właśnie wypowiedział się w materii katastrofy rosyjskiej Tutki, w której tragicznie zginęli prawie wszyscy członkowie Chóru Aleksandrowa...
Przypomnę, że dzięki patroszeniu i pokonaniu resortowego goliata w czerwonych gaciach Owsiaka, Matka Kurka zdobył sławę na całą Polskę, a jego posty dzięki temu sięgają kilkunastu tysięcy odsłon...można by stwierdzić..."tak rodzą się autorytety"...ale jak zwykle w takich bajkach okazuje się, że "król jest nagi"...mam wrażenie, że Matka Kurka stworzył sobie swoją własną sektę, na wzór "niezależnej" sekty Reda Sakiewicza...

Dziś, jeśliby zerknąć na stronę Matki Kurki, to na SG nie króluje już temat Owsiaka, choć świąteczna łorkiestra pajaca w czerwonych gaciach niedługo znów zarzępoli...ale za to pan Matka Kurka pojeździł sobie po trupach  (bo ciał członków Chóru Aleksandrowa jeszcze nie włożono do trumien) więc na grobach jeszcze nie mógł zatańczyć.

Wklejam tekst..."Nie płakałem po ruskim chórze, założonym ku chwale ZSRR, przez stalinowca Aleksandrowa"...

//kontrowersje.net/nie_p_aka_em_po_ruskim_ch_rze_za_o_onym_ku_chwale_zsrr_przez_stalinowca_aleksandrowa

Można nie płakać, ale można też mieć wrażenie, że Wielgucki jako nawrócony pisowiec nie skorzystał z okazji, aby siedzieć cicho...jakby tak zajechać Chirac'iem...no cóż, zabrakło elementarnej kultury...

Bo jakby nie patrzeć, to zginęło tragicznie około setka ludzi, nieważne, czy byli znani, czy nie, czy byli ruscy, czy mongolscy...przed Bogiem wszyscy staną równi i zdadzą relacje ze swojego życia, a nawet... i też "nawrócony" Matka Kurka...

Tak przy okazji przypomnę mechanizmy konwersji Matki Kurki na Pislam i niech każdy wyrobi zdanie sobie sam...Matka Kurka to złośliwa parafraza na redemtorystę Ojca Rydzyka...no bo skoro on był Ojciec Rydzyk, to Wielgucki przyjął nick Matka Kurka.

Matka Kurka swego czasu jeździł sobie równo po PiS-ie i po Kościele Katolickim, nawet odebrał nagrodę od samej Paradowskiej (nieboszczki) i ogłoszony przez Gazówę Szechtera "blogerem roku".

//andrzej111.salon24.pl/625568,matka-kurka-droga-od-skrajnego-antypisowca-do-pogromcy-owsiaka

Ochom i achom nie było końca...ale Matka Kurka wyczuł pismo nosem (dosyć długim) i "otworzył oczy" w roku 2007 kiedy to łaskawcy z PiS-u oddali władzę Platfusom, to wtedy bezgraniczną miłością pokochał PiS...

Potem w 2012 roku Matka Kurka  "popełnił" już za rządów "cwelów z PO" wpis o "Dwóch, ruskich cwelach, którzy rządzą Polską" link 

//kontrowersje.net/tresc/polska_rzadza_dwa_ruskie_cwele_tusk_i_komorowski

No i myślicie, że mu się coś stało? Został uznany winnym obrazy głowy państwa, ale tak naprawdę, to żadnych konsekwencji nie poniósł. Dyrygent maestro jakich mało...no i w dodatku wirtualny Rambo, który dwóm ruskim cwelom "Tuskowi i Komorowskiemu" wygarnął z grubej rury w czasie trwania ich rządów...aha, a może podwójny bloger!!!

Teraz Maestro Matka Kurka dyryguje spokojnie swoim Chórem Wujów, który został zwerbowany lekko w ciągu 10 lat lawirowania pomiędzy PO i PiS...dziś może się beztrosko wypowiadać autorytatywnie na każdy temat...może też nawet kazać zaśpiewać swojemu chórowi na jeszcze nie istniejących grobach członków Chóru Aleksandrowa...czy już wiecie jak rodzą się "autorytety moralne"?


KOMENTARZE

 • @tryba
  Opinię co do MK pomógł mi w tempie ekspresowym wyrobić jeden taki, który z lubości’ą cytowal jego kawałki. Było to na początku prezydentury Lecha Kaczyńskiego, a potem nadszedł kwiecień 2010 i Kurka obróciła się na nowiu.
  Tyle złośliwości, nienawiści i pogardy do Kaczyńskich i ich partii kazało mi twierdzić, że to człowiek zadaniowany, który miał być wypromowany na prawicowego (sic!) blogera.

  Sprawa z cwelami udowodniła czarno na białym, że był wysunięty do tej roboty, jak piszesz, przez PO, bo Miterze wybili zęby tylko za posłużenie się rzekomym e-mailem kancelarii p,Rezydenta, skutecznie polecającym rzeczonego na stanowisko redaktorskie w TVP.

  Teraz próbuje podbijać antyrosyjski bębenek w charakterystycznym dla siebie stylu. Fuj!
 • Ciekaw jestem
  co napisze jak władzę w Polsce obejmie KOD z WPS-em
  Tak myślę że duet Kijowski - Kosiur to byłby wdzięczny temat 8-))))

  ps.
  5+
  a Kurka ? to taki prostacki lawirant
  pzdr.
 • Za wiele czasu macie, cywile...
  Normalne nie jest, że pan, trubeusie, tyla czasu na czytanie internetów miewasz. Fakt istnienia niejakiego "Kurki" umknął nam, uczciwym ludziom pracy i walki, niemal zupełnie. A pan widać, że regularnie z nim obcowałeś, wirtualnie czy jak tam też wy słynni blogierzy obcujecie.

  Dzieciów pan nie potrzebujesz doglądać albo do roboty chodzić? My tutaj, na jednostce, jedną wachę za wachą pełnimy, w niekompletnym stanie osobowem, bo żołnierzy sporo na urlopy świąteczne pojechało. Na internet to człowiek tyla czasu ma, co na latrynie w kucznej pozycji na szybko na smartfona spoglądnie. Gdzieżby tam jakieś Kurki czy jakmutam analizować, a jak dzień od służby wolny się trafi, to człek ino o spaniu myśli no i żeby coś zjeść ciepłego na siedząco.

  A te ruskie muzykanty, które się w samolocie grobnęły, to żołnierze byli. Mundury i stopnie mieli oficjalnie ponadawane. Wróg nasz, dla przypomnienia. A my tutaj na jednostce też żołnierze, ale akurat po drugiej stronie frontu obecnej hybrydowej wojny. Płakać nie będziemy, że nam wroga ubyło, cieszymy się nawet, choć to politycznie niepoprawne na dzień dzisiejszy.
 • @tadman 21:29:35
  Tadek a pamiętasz Galluxa? Śpiewa w pierwszym rzędzie w tym chórze:))...widuję go tam ...często solówę ciągnie:))

  kurde ...trzeba być naprawdę bystrym, żeby w tym pieprzonym politycznym gaju bambusowym nie być wydymanym, przez goryla pokroju MK...ja pierdolę:))pozdr
 • //czy już wiecie jak rodzą się "autorytety moralne"?//
  Tu też mieliśmy taką "super novą" ...

  I skończyła się, wypaliła... (I tu Spiritek załkał rzewnie :)
 • @Pan podporucznik 21:56:09
  // Płakać nie będziemy, że nam wroga ubyło, cieszymy się nawet,//


  Pojechałeś troszkę "po bandzie" poruczniku.
  Czy takim to sposobem wojnę wygramy.
  Ile musiałoby być takich tragedii
  pzdr
 • @trybeus 22:02:40
  Za namową owego galluxa MK zbanował mnie ze dwa lata temu tylko i wyłącznie za to , że poddałem w wątpliwość intencje PIS-u. Zresztą za to samo zbanowała mnie niezbyt dawno eska. Sądzą , że także jest na etacie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:09:24
  khe khe khe:)))) ale może nie sama od siebie...co??? podłożyłeś zarzewie...przyznaj się:)))
 • @zadziwiony 22:14:34
  no widzisz...pomalutku dowiemy się kto w chórze śpiewa:))...kiedys gallux wpadł mi do kurnika http://trybeus.blogspot.com/ i przebłogosławił mnie , wyzwał od przechrzt, od najgorszych...:))) nie chce mi się szukać komentarza, ale dał do zrozumienia, żem okrutnik totalny, że po najślachetniejszych pisiorach jeżdżę:))nooo:))
 • @trybeus 22:17:18
  Przyznaję się bez bicia :))))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:34:16
  no dobra...ale za to mamy "białego karła"...nie jest źle:))))
 • @trybeus 22:02:40
  A, pamiętam, chyba pod czarnym kotem występował.
  Jak się dał przebierańcowi skołować to tym gorzej o nim świadczy.
  Widać, że MK za ałtoryteta u niego robi. A niech mu i tyle.
 • @Pan podporucznik 21:56:09
  "A te ruskie muzykanty, które się w samolocie grobnęły, to żołnierze byli. Mundury i stopnie mieli oficjalnie ponadawane. Wróg nasz, dla przypomnienia".

  Oj panie poruczniku... czy wy aby w polskim, narodowym wojsku służycie? A to znacie?

  "https://youtu.be/HmGVg7Nw1XM"

  Narody mają zdolność braterską, potrafią walczyć "O wolność waszą i naszą" w przeciwieństwie do armii szowinistycznych i najemniczych.

  Człek nie "ino o spaniu myśli"...
 • No nareszcie!
  Nareszcie wiem, skąd się ta Matka Kurka wzięła - od Ojca Rydzyka.
  Dzięki!

  Pislam kupuję. :)
 • @Pan podporucznik 21:56:09
  Pan podporucznik zdaje się za długo już w tej jednostce siedzi, bo to już drugi odlot pana podporucznika, jaki odnotowałam w ostatnim czasie.

  Jakaś zasłużona przepustka przydałaby się na Święta, na Nowy Rok, odpocząłby sobie pan podporucznik, nabrał sił i bardziej ludzkiego spojrzenia na świat, bo najwidoczniej zbyt długie kiszenie się z chłopakami w jednostce temu nie sprzyja.
 • @Lotna 07:35:48
  Pan podporucznik siedzi przeciez "na jednostce", wiec o odlot latwiej...
 • @zadziwiony 22:14:34
  Miałem to samo M.K. zbanował mnie za podanie wątpliwości jego słów ( chodziło węgierską współpracę z Rosją ), jeszcze dostałem maila, że jak przemyślę swoje zachowanie to mogę wrócić do komentowania na jego blogu. To zakochany w sobie facet i charakterze małego dziecka z piaskownicy.
 • trybeus
  Dopiero dziś znalazłem trochę czasu by przeczytać inkryminowany przez Ciebie artykół.

  //Nucenie „Kalinki” to ich hobby, a fach mają zupełnie inny. Oni na całym świecie strzelają do ludzi, zabijają dzieci, kobiety i starców i tak się składa, że nawet w dniu swojej śmierci lecieli sprofanować groby swoich ofiar. //

  Już tylko ten fragment mi starczył i muszę z żalem przyznać, że mimo mojej dawnej sympatii dla MK, jest to zadaniowany gostek albo użyteczny idiota. Ze wskazaniem na to pierwsze.
  Ta sama stajnia co Sakiewicz i Targalski.
 • @thomx 11:35:27
  Człowiek całe życie się uczy i wyciąga wnioski, też kiedyś tam byłem, 2 razy ban dostałem za wklejkę z yt o wiadomej mowie prezia k. w knesecie, zobaczyłem gościa w pełnej krasie, już się nie dziwię.
 • @Husky
  A to jest bardzo dobra wiadomość!
  http://www.jpost.com/Breaking-News/Poland-denies-grant-money-to-countrys-major-Jewish-groups-476724
 • @
  ten tekst "matki kurki" w dużej mierze jest zupełnie rozsądny a już na pewno gdy chodzi o popularność tego chóru , t zn że nie była to jakaś "światowa gwiazda" , chociaż media usiłowały tak to "sprzedawać "
 • @@@!
  http://petitiongo.org/image/jpgdjvjrbjk/760/452/fit/original/96/jpeg/ Delegalizacja Komitetu Obrony Demokracji. Komitet Obrony Demokracji będący organizacją pozarządową w ostatnim czasie wywołał wiele kontrowersje nawołując do okazania nieposłuszeństwa wobec polskich władz. Organizacja, która "broni demokracji" w ostatnim czasie nawołuje do niedemokratycznych zabiegów. Komitet Obrony Demokracji dąży do obalenia demokratycznie wybranej władzy, co wielokrotnie można usłyszeć w mediach czy na manifestacjach organizowanych m.in. przed KOD. Ponadto organizacja ta jest współodpowiedzialna za destabilizację sytuacji w kraju. Członkowie KOD w sposób jawny i zdecydowany wykorzystują emocje Polaków często pobudzając w nich negatywne emocje, a nawet agresję. To całkowicie odbiega od europejskich standardów w politycznym sporze. Zachowanie Komitetu Obrony Demokracji przypomina raczej historyczne podburzanie społeczeństwa przez partie anty-demokratyczne np. w przedwojennych Niemczech czy we Włoszech. Polacy doświadczeni ciągłymi walkami potrzebują spokoju a nie kolejnej walki, która rozgrywa się pod płaszczykiem obrony demokracji. Podpisz Polko i Polaku. http://petitiongo.org/en/petition/delegalizacja-komitetu-obrony-demokracji?mp=admin.message.success
 • @puuuq 16:03:54 Nie była to jakaś....
  No właśnie, "jakieś światowe gwiazdy" nie występują przed.... papieżami...
  A Zespół Pieśni i Tańca im. Aleksandrowa wystąpił...i zaśpiewał, min. miłą uchu papieża pieśń pt. "Oka".
  https://m.youtube.com/watch?v=xynusDgSWdM
  tutaj całość koncertu ...https://m.youtube.com/watch?v=ekXfqavfYWA

  Mister Kalinka, czyli solista chóru Wadim Ananiew w listopadzie 2009 r. gościł w Kaplicy Sykstyńskej, na zaproszenie Rady Papieskiej jako jeden z 260 najwybitniejszych światowych artystów (obok min. Ennio Moriccone). Z rąk Benedykta otrzymał "jakiś" medal.
  http://3.bp.blogspot.com/_JB0tiRLjQmw/Swg4rVV3O0I/AAAAAAAAVvI/I0-MQMV7PFQ/s400/artisti5.jpg.
  Nota bene, Wadim Ananiew (ten w białym mundurze) ...żyje. Dzięki swemu nowonarodzonemu synowi. A Ratzinger - dzięki Bogu. Cóż za ironia losu, prawda?
 • @Berehynia 18:23:21
  wzruszające to wspomnienie o występie przed samym papieżem , i co z tego ma wynikać ? to gust papieża ma być miernikiem popularności ? kiedyś wystąpiła przed Janem Pawłem II grupa polskich tancerzy t zn "breakdance" :))) może też dostali jakiś prezent a nawet prezenty , no bo chyba ten medal od Benedykta XVI nie miał cech nagrody muzycznej ,chyba ,że w tej papieskiej radzie zasiadają ludzie o wyjątkowej muzycznej wrażliwości , t zn na tyle dużej ,że nie ustępują zawodowcom
 • Kontrowersje jak i inne platformy - mają swoje dobre i złe chwile i strony.
  Tyle że z czasem zły szeląg wypiera dobry pieniądz.
  Kontrowersje zaistniały jako reakcja na onetową moderację. Początkowo platforma była ciekawa i przewijały się tam ciekawe postaci, jednak okazało się że moderacja "Pana i Władcy" sprowadziła wszystko do "ja i moi klakierzy". Kurak ma dwa problemy podstawowe - utrzymując się z portalu musi robić zadymy (by utrzymać jako taki licznik), a zadymy nie zawsze kontroluje będąc często "po spożyciu", nie tylko Kadarki.
  Ja z Kontrowersji wysiadłem w okresie zamieszania po Smoleńsku, ale zaglądając później spostrzegłem że Wielgucki pod moim nickiem produkuje jakieś bzdury.
  W każdym razie potwierdzam co opisał Palestrina.
  https://cacy.wordpress.com/2010/03/22/mataczka-kurka/
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:03:11
  ...no i okazuje się, że gość pompował sobie odsłony (skąd ja to znam:)) i Gazownicy Szechtera go "zauważyli":))
  pamietam jak cap z gdyni usiłował pompować sobie na niepopkach...ale w sposób dosyć ordynarny...tak się rodzą "ałtorytety" z milionami odsłon...MK i cap to ta sama szkoła...
 • @puuuq 16:03:54
  nie wnikam, czy Chór Aleksandrowa, był dobry, czy nie...ja z reguły nie słucham chórów...natomiast zginęli ludzie w tragicznej katastrofie...Wielgucki nie potrafi tego uszanować, tylko pastwi się nad trupami...tylko jedna nacja tak potrafi...
 • @bjes 23:55:38
  dzięki za linki, nie widziałem tego ...bardzo ciekawy artykuł:)
  ...czyli rozpaczliwe szukanie klakierów, odsłon, posuwanie się do obelg ...cenzura...myślę, ze niedługo się wypali to forum...ja sam dałem tam tylko jeden tekst, ale szczerze powiedziawszy nie pasowało mi tamtejsze towarzystwo...pozdr
 • @trybeus
  Przypominam, że... 31.03. 2017 w Radzie UE przestanie obowiązywać system nicejski głosowania, a zacznie tylko podwójnej większości i jedynym ogranicznikiem będzie wymóg 62% populacji UE krajów głosujących "za". Po odejściu UK populacja UE wyniesie 441mln. Niemcy, Włochy, Francja, Belgia, Holandia, Austria prawie mają wymagany próg 62%. Polska w tej żydolewackiej UE nie będzie miała nic do powiedzenia. Polexit natychmiast!!!
 • @trybeus 10:22:38
  "myślę, ze niedługo się wypali to forum"

  Płonne nadzieje. Wielgucki jest z wykształcenia socjologiem, socjotechnikę stosuje zarówno świadomie, jak i nie.
  I nie tylko poprzez prowokacje.
  Ot : trybeus właśnie podkręcił mu licznik...
  3:)
  Dość trafnie organ Michnika określił go kiedyś jako trolla, ale to troll wykwalifikowany i świadomy swojej niszy socjalnej.
  Spełnia oczekiwania swego "targetu", jak robią to i agencje towarzyskie ongiś zamtuzami zwane, czy inne szalety.
  A że przy tym depcze po innych i bluzga?
  Tego target wszak oczekuje od swego "autorytetu".
  http://wyborcza.pl/1,87648,15568000,Troll_nawrocony_na_Smolensk.html
 • @bjes 15:00:38
  fakt, podkręciłem mu licznik, ale gość znany był z tego, że sam sobie go podkręcał sztucznie, więc raczej równia pochyła...poza tym temat "filantrop owsiak" się wypala...ja myślę, że cel już został osiągnięty, wyłapanie IP wszystkich tzw "prawicowych szczekaczy"...a tak po prawdzie, to myślę, że on wcale się nie "nawrócił", tylko prowadzi podwójną grę...ktoś kiedyś mu obije ryja koncertowo i to nie wirtualnie:)))

  wiem...stanie się wtedy męczennikiem:)))i znowu odsłony:))))
 • @trybeus 15:29:04
  Nie wiem czy Kurka kręci licznikiem czy nie ,bo nie czytam jego wpisów. Natomiast co powiesz o tutejszym "kręciołku" który w 45 sek. po opublikowaniu wpisu,( tak 45 sek. ),ma już 750-800 odsłon.
  Jest tu taki "prawdziwy Polak inaczej"
  .................pewnien Rabin z Otwocka
  Pzdr
 • @Husky 16:36:17
  tutejszy kręciołek oczywiście nabija koncesjonowanym żydożercom liczniki, ale i także histerykowi Białasowi:))
  ja zauważam też, że i mi ktoś dosypuje raz na jakiś czas ziarenek do korytka...ale cóż na to poradzę...nie cierpię sztucznie pompowanych odsłon...ale tutaj nie mam na to wpływu...
 • @trybeus 20:39:13
  Kto (i czym) w takim przypadku chcę zaimponować.
  Jeśli jeden nabijacz ma tyle wejść ile wszyscy pozostali na portalu w tydzień
  Gjenjusz

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930