Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
356 postów 8763 komentarze

blog trybeus'a

trybeus - ...katol i moher z kościoła toruńskiego, parafia podhalańska...łowca jehowitów...

Nie tylko Piotrowicz...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyli pezetpeerowskie skwarki w pisowskiej kaszy...

Poniżej wklejam listę działaczy PiS, którzy wcześniej byli w PZPR...Tutaj taka ciekawostka, kiedy wstępowałem w szeregi PiS musiałem złożyć oświadczenie, że nie należałem do PZPR, ani innych komunistycznych formacji. Na moje stwierdzenie, że jako rocznik 72 technicznie nie mogłem być w takich formacjach, a z chwila wybuchu Stanu Wojennego miałem 9 lat...wzruszono ramionami i stwierdzono "a to taka formalność i żebym się nie przejmował"...


Swego czasu jak wyciekły różne ciekawostki z szafy Lesiaka, ów właśnie pisał o szumnej dekomunizacji polskiej przestrzeni publicznej przez liderów Porozumienia Centrum, czyli braci Kaczyńskich...cytuję:

""Porozumienie Centrum" wyróżnia się spośród innych dużych ugrupowań o solidarnościowym rodowodzie radykalną linią polityczną wyrażającą się nade wszystko, ujętą w uchwale nr 5 Kongresu Założycielskiego PC (marzec 1991 r.), ideą rozrachunku z przeszłością, tzw. ideą dekomunizacji. 

(...)W przeświadczeniu działaczy PC hasło dekomunizacji stanowi polityczną przeciwwagę dla tzw. "koncepcji grubej kreski" wylansowanej w 1991 r. przez lidera Unii Demokratycznej Tadeusza MAZOWIECKIEGO. Warto zaznaczyć, że wrogość PC wobec UD utrzymuje się nadal, czego świadectwem jest niedawna wypowiedź v-ce przewodniczącego PC L.DORNA dotycząca gabinetu H.SUCHOCKIEJ określająca go jako rząd "cichej, ale realnej ugody z układem postkomunistycznym". 

Należy podkreślić, iż samo hasło dekomunizacji, pomimo powołania już w 1991 r. komisji do opracowania konkretyzującej je ustawy, pozostaje w dalszym ciągu hasłem abstrakcyjnym. W łonie PC istnieją poważne rozbieżności, co do ewentualnej jego wykładni. Nie wiadomo kogo i w jaki sposób ewentualna dekomunizacja miałaby obejmować. "

Więcej pod linkiem...

//wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,UOP-liderzy-Porozumienia-Centrum-cyniczni-i-skorumpowani,wid,8543955,wiadomosc.html?ticaid=11841b

No więc dziś widzimy jak na dłoni, że hasła o dekomunizacji były faktycznie tylko populistycznymi, które musiały wtedy mieć siłę rażenia...przecież wszyscy w kraju chcieli końca komuny...

Zamiast odsunąć faktycznie skompromitowanych od władzy, oraz od pełnienia jakiejkolwiek funkcji publicznych to się ich przygarnia...


1. Andrzej Kryże – Wiceminister Sprawiedliwości IV RP- członek PZPR do jej końca. Skazywał działaczy opozycji w stanie wojennym.

2. Wojciech Jasiński – Minister Skarbu IV RP, członek PZPR w latach 1976-1981, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB. Zasłynął umorzeniem milionowych długów PC, byłej partii Jarosława Kaczyńskiego.

3. Karol Karski (PiS) – działacz władz centralnych socjalistycznego ZSP na Wydziale Prawa i Administracji UW. Pod koniec lat 80 startował z poparcia PRON (organizacji utworzonej przez PZPR w stanie wojennym) w wyreżyserowanych i sfałszowanych przez komunistów wyborach do rad narodowych.

4. Andrzej Aumiller – Minister Budownictwa IV RP, zasłużony komunista, wieloletni członek PZPR.

5. Anna Kalata – Minister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Członek PZPR jak i SLD, a dalej w Samoobronie.

6. Zbigniew Graczyk – Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP – przez 20 lat należał do PZPR będąc między innymi członkiem jej Komitetu Wojewódzkiego w Szczecinie. Był również w kierownictwie nomenklaturowej spółki Interster, która była folwarkiem partyjnych dygnitarzy, m. in. Sekuły i Rakowskiego.

7. Marek Grabowski – Wiceminister Zdrowia IV RP (członek PZPR i SLD) dzięki rekomendacji SLD był zastępcą głównego inspektora sanitarnego w rządach Leszka Millera i Marka Belki.

8. Ewa Sowińska – Rzecznik Praw Dziecka IV RP. W latach 1977-1980 należała do PZPR.

9. Krzysztof Zaręba – Wiceminister Środowiska IV RP, były członek PZPR, od 2005 roku w Samoobronie.

10. Bogdan Socha – Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP – był do samego końca członkiem PZPR.

11. Romuald Poliński – kolejny Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Przez wiele lat członek PZPR, a w rządach SLD doradca ministra Kołodki

12. Maciej Łopiński – Rzecznik Prezydenta IV RP; w okresie 1975 – grudzień 1981 należał do PZPR

13. Ryszard Siewierski – Zastępca Komendanta Głównego Policji IV RP – członek PZPR do końca (1990).

14. Stanisław Kostrzewski – od 25.02.2006 skarbnik i finansista PiS – był aktywnym członkiem PZPR do końca jej działalności. 

15. Henryk Biegalski – nominowany na szefa Centralnego Zarządu Służby Więziennej IV RP, był członkiem PZPR od 1969 r. do końca lat 80.

16. Jerzy Bahr – 19.05.2006 mianowany ambasadorem RP w Moskwie. W latach 1976 – 1980 w randze I sekretarza pracował w Ambasadzie PRL w Bukareszcie. Do stanu wojennego był członkiem PZPR.

17. Krzysztof Czabański – mianowany 01.07.2006 na prezesa Polskiego Radia S.A. – były dziennikarz m.in. ‚Sztandaru Młodych’ i ‚Zarzewia’. W latach 1967-1980 należał do PZPR.

18. Stanisław Podlewski – mianowany 17.07.2006 dyrektorem departamentu rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa – należał do PZPR do końca jej istnienia.

19. Marcin Wolski – 21.07.2006 mianowany został dyrektorem I programu PR – od 1975 roku do końca był w PZPR, będąc m.in. sekretarzem POP w PR.

20. Jan Sulmicki – kandydat na prezesa Narodowego Banku Polskiego, zgłoszony 11.12.2006 przez Kaczyńskiego – były aktywista PZPR w SGPiS (obecnie SGH), także w stanie wojennym.
21. Janusz Kaczmarek – szef MSWiA, prokurator krajowy z ramienia PiS – Członek PZPR od 1986 r.

22. Piotr Cybulski – poseł PiS. Były członek ZSMP i PZPR

23. Aleksander Chłopek – poseł z Gliwic. Członek PZPR od roku 1978. W latach 80. był członkiem egzekutywy Komitetu Miejskiego PZPR.

24. Halina Molka – posłanka na Sejm RP V kadencji. Były członek PZPR. Od 23 sierpnia 2007 posłanka PiS

25. Stanisław Piotrowicz – W 1978 rozpoczął pracę w Prokuraturze Rejonowej w Dębicy, następnie w 1980 został przeniesiony do Prokuratury Wojewódzkiej w Krośnie, na początku lat 80. przeniesiony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Od 1978 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie.

26. Katarzyna Łaniewska- W czasie studiów należała do socjalistycznej organizacji młodzieżowej ZMP. Następnie należała do PZPR.

Czy teraz się jeszcze dziwicie, że kamaryla Ryżego Dona nie jest postawiona pod sąd, tylko biega z gołymi dupami po ulicach miast nawołując do "obalenia kaczora"...w normalnym państwie, z normalnym rządem zostali by wyłapani i postawieni pod sąd...no ale czego się spodziewać...wszak to nic innego tylko Kamieni Kupa...

Tekst ukazał się także w Kurniku Politycznym...

KOMENTARZE

 • autor
  Dobry tekst, ale co do komuchów to jest cała lista jeszcze ich w pisie. Tak z głowy:
  Prof. Andrzej Zybertowicz - pzpr, pisał deklaracje programowe dla pop pzpr w Toruniu, obecnie główny doradca A. Dudy, ideolog PIS-u
  - Maciej Łopiński - były minister u L. Kaczyńskiego - pzpr-owiec,
  - Tadeusz Cymański - szef ZSMP w Malborku,
  - Józefina Hrynkiewicz - pisała teksty wychwalające pzpr i ich członek,
  - Krystyna Pawłowicz - pisała teksty wychwalające pzpr
  - Terlecki - to były narkoman, wąchacz kleju budapren, ojciec Terleckiego - Olgierd to stalinowiec z Oleszycy i banderowiec
  - Kuchciński - były narkoman i wachacz kleju budapren, też z rodziny komunistyczno - banderowskiiej
  - pozostałych muszę sobie przypomnieć
  - Cenckiewicz - dziadek jego znany ub-wiec i Sb-ek z Gdańska
 • @ Tryb
  Żądali także zaświadczenia z IPNu, jako warunku przyjęcia. W gdańskim PiSie też byli "wieczni działacze" z PZPRu. Krótko mówiąc - wszystko było pod kontrolą, by zbyt wielu porządnych, nie uwikłanych nigdy ludzi tam się nie dostało. O dyskusjach programowych nie było mowy. Wszystko było "oktrojowane". Partia była u góry i na decyzyjnych stanowiskach w okręgach - zabetonowana. Ergo - doskonale sterowna wedle wzorców magdalenkowych.
  Ode mnie, z tym moim dążeniem do zwrotu Polakom zagrabionej własności , opędzano się jak od jakiejś muchy natrętnej. W końcu ich olałam.

  Człowiek chciałby wierzyć, iż wzorzec Szaweł - św. Paweł jest żywy, no ale...
 • @Nathanel 22:31:27
  oooo:)))odezwał się....sprawiedliwy...

  od partii, która się wydziera na pełny ryj, że walczy z komuną oczekuję, że z tą komuną faktycznie walczy, a nie pierdoli, że walczy, przytulając w międzyczasie komuchów...

  platfusy raczej się nigdy komunie nie odgrażały:)) dziękuję za uwagę...
 • @KOSSOBOR 21:27:49
  fakt...jak się nie jest BMW w partii, albo pupilem prezesa, to za dużo tych szczebli w górę się nie przejdzie...pozdr
 • @Wrzodak Z. 21:13:46
  dziękuję za uzupełnienie...prawi i sprawiedliwi:))))
 • Autor
  Piąteczka. Widzę, że Ci się obrońca jedynie słusznej partii napatoczył. :) Jakże przemiła wizyta!
 • @trybeus 22:38:37
  Zaraz zagrozi, że nie będzie tu komentował :-D, strach się bać
 • @Nathanel 22:32:23
  Jak to mówią: Piłeś? Nie jedź.
  Pogięło cie? Przeczytaj ze zrozumieniem. U jakiego Adamowicza???!!!
 • @KOSSOBOR 21:27:49
  O! Czyli nie tylko okołopchlewski PiS był i jest jakiś dziwny! (Ten beton nie do przebicia przez ludzi nieumoczonych , a z głową i inicjatywą.)
  Czy to jest zatem szerszy wzorzec? W takim przypadku słusznie mnie ostrzegał instynkt i nos. Tj. nie przyjęłam zaproszenia do tej partii.
 • @Lotna 23:25:15
  ano pewnie skwareczek...zajrzał, jak diabeł do Betlejem:))

  ale jak mnie pamięć nie myli to krytykował pisiorów raczej...a może co innego ubodło...:)))
 • @KOSSOBOR 21:27:49
  ,,W gdańskim PiSie też byli "wieczni działacze" z PZPRu. Krótko mówiąc - wszystko było pod kontrolą, by zbyt wielu porządnych, nie uwikłanych nigdy ludzi tam się nie dostało. O dyskusjach programowych nie było mowy. Wszystko było "oktrojowane". Partia była u góry i na decyzyjnych stanowiskach w okręgach - zabetonowana. Ergo - doskonale sterowna wedle wzorców magdalenkowych. "

  To by się pokrywało z opinią znajomych mieszkających w małym miasteczku(ok. 25 tys. mieszkańców), a było to za czasów PO. Ludzie się tam znają od dziecka: ,,rządzi PiS, ale są to wszystko dawni członkowie i działacze PZPR." Kosmetyczna zmiana barw, nic więcej.

  No a sam fakt, że trzeba mieć dwóch wprowadzających do tej partii, jak, nie przymierzając, do wolnomularstwa?
 • @Nathanel 22:32:23
  Widzę,że ten "ósmy wspaniały" dał głos.Znany z tego,że na swym blogu i tu i tam(S24) po zadaniu konkretnego pytania w komentarzu usuwa cały wpis i jest po sprawie.Magik od ośmiu boleści.
 • @Nathanel 23:29:43 do @lotna
  "musiałem wam wpuścić trochę świeżego powietrza ale wychodzę"

  >> pis-owskie zatęchłe pzpr-owskim to niby świeże?
 • @Nathanel 23:29:43
  Idż razem zbierać kasę na banderlanię , róbcie tak dalej a wszyscy się od PIS odwrócą. Państwa na kłamstwie zbudować nie można. : http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/11/list-konferencji-episkopatu-polski-wybaczajacy-zbrodnie-banderowskie-tak-jak-list-biskupow-polskich-wybaczajacy-zbrodnie-niemieckie-2/
 • @trybeus
  Trzeba przede wszystkim oczyścić nasz grunt umysłowy, uprzątnąć z niego chwasty, które pozostały po dawnych, smutnych czasach, i które dziś wysiewa bądź operujące na bezmyślności ludzkiej kondotierstwo polityczne, bądź obce czynniki, wpływami swymi przenikające do naszego państwa.

  Zagadnienie rosyjskie, niezależnie od ustroju politycznego dzisiejszej Rosji, jest tak doniosłe, że obowiązywałoby do głębszego nad nim myślenia nie tylko nas, bezpośrednich sąsiadów Rosji, ale cały świat naszej cywilizacji. Niestety, dziś zdolność myślenia w tym świecie bardzo osłabła, a niesłychanie trudne zagadnienia dnia bieżącego tę zdolność, która istnieje, całkowicie pochłaniają. Jest to zresztą zagadnienie niesłychanie interesujące nie tylko z punktu widzenia praktycznej polityki, jest to wielkie zagadnienie dziejowe, które nigdy przez historyków Zachodu nie było należycie ocenione. Ave. :R. Dmowski, „Pisma”, Częstochowa 1937. Tom. VII. ss. 123-129
 • @Repsol 16:47:06
  2000 Euro dają za chama:
  http://www.spiegel.de/panorama/justiz/berlin-polizei-identifiziert-u-bahn-treter-a-1125561.html
 • @Nathanel 19:43:47
  Spadaj z tego portalu chamie , albo jak chcesz to ciebie wytnę . Wynoś się z trrolowaniem w tym rejonie . Nathanel fajniy nick szkoda że jewrejski . :)https://www.youtube.com/watch?v=b_MgIPhrS1g
 • @fretka 21:20:34
  Ave . Siostro .
 • @Lotna 10:28:36
  Dwoje wprowadzających to była chyba zapora dla naiwnych. U nas to było wyraźne. No i najgorzej było po "Smoleńsku", gdy ludzie dosłownie rzucili się, by wesprzeć PiS, gdy zakładano komitety poparcia Jarosława Kaczyńskiego. Tutaj profesorowie ryzykowali nazwiskami i stanowiskami, popierając patriotycznie i w dobrej wierze. Olano ich potem całkowicie. A wygibasy /byłych PZPRowskich funków w PiSie, a wtedy już funków PiSowskich/, by NIE PRZYJMOWAĆ do partii ludzi /z np. orderem Polonia Restituta od Lecha Kaczyńskiego/ były nieprawdopodobne. Wiem, byłam, doświadczyłam, o ludzi odznaczonych sama walczyłam.
 • @KOSSOBOR 22:35:42
  Doskonale to znam matereriału na tym portalu jest za mało abym o tym pisał .Zawsze było dwóch lub trzech recenzentów . Sami swoi . Ukłony.
 • @KOSSOBOR 22:35:42
  Centralna Komisja do kadr naukowych , przy prezesie rady ministrów .Tak powstała obecna elita usłużnych . Szkoda pisać . Ps : Teraz ich przeorganizowali , wie Pani na co ?. Pozdrawiam.
 • @Repsol wiedziałem, że tak będzie, brawo Kaczyński.
  Prezes PiS zablokował premie. Kaczyński: „Do końca kadencji żadnych premii i żadnych podwyżek dla parlamentarzystów”...Prezes Prawa i Sprawiedliwości jednoznacznie i bardzo zdecydowanie zareagował na informację o premiach dla marszałków Senatu. Jak dowiedział się portal wPolityce.pl, Jarosław Kaczyński nie tylko zażądał rezygnacji z premii przez władze parlamentu, ale zablokował jakiekolwiek podwyżki i premie dla parlamentarzystów do końca kadencji.

  Do końca kadencji żadnych premii i żadnych podwyżek dla parlamentarzystów. Nie ma żadnej rozmowy o podwyżkach i premiach dla parlamentarzystów do końca kadencji

  — powiedział wczoraj prezes PiS na spotkaniu marszałkami Senatu. Rozmowa była zdecydowana i stanowcza. Nie miała charakteru prośby, lecz polecenia. Dziś okazuje się, że rozmowa była stanowcza i jednoznaczna. Parlamentarzyści nie będą mogli liczyć na dodatkowe wynagrodzenia do końca kadencji.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728