Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
371 postów 8860 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - ...katol i moher z kościoła toruńskiego, parafia podhalańska...łowca jehowitów...

Nasze cieplutkie, europejskie bagienko...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy BREXIT spowoduje efekt domina? Dajże Boże...

Choć jeszcze Brexit (wyjście W. Brytanii z UE) przed nami, to już idą słuchy, że ma być GREXIT, a może daj Bóg POLEXIT...żałosny skowyt na tą okoliczność takich tuzów "od gospodarki" jak Leszek Balcerowicz utwierdza mnie przekonaniu, że upadek Eurokołchozu to będzie dar niebios, a i nauczka dla urzędników państwowych...

Już nie będę się rozpisywał jak urzędnicy państwowi robili wszystko, aby czasem Polak nie skorzystał z dotacji europejskich. Często się zdarzało, że inwestor brał kredyt na całą inwestycję w nadziei na dofinansowanie połowy, a na końcu się okazywało, że inwestor nie dopatrzył przecinka, wyrazu, zdania, które mogło być niekompatybilne z biurewską nowomową "tfurców" dyrektyw eurokołchozowych i cały plan brał w łeb...inwestor bujał się z wielomilionowym kredytem i w zasadzie stawał w sytuacji bez wyjścia...

Jak sfiksowane myślenie mają nasze postępowe gryzipióry to można odczuć w życiu powszechnym. Kiedyś wybrałem się do pobliskiego oddziału NFZ, aby wyrobić dla siebie i rodziny karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Jako że trochę postanowiłem pojeździć po Europie, to pewne formalności należało dopełnić. Miła, aczkolwiek bardzo poważna pani kazała wypełnić formularze (w moim przypadku sztuk 7 i w każdym po dwa dublety adresu zamieszkania ...sic!!!) i zdeklarować się do jakiego kraju się udaję. Przypomniały mi się stare czasy, kiedy na przejściu granicznym trzeba było się celnikom i żandarmom pogranicza tłumaczyć po co się udaję do sąsiedniego kraju, ile tam będę i czy aby czegoś nie przewożę, co według nich mogło być nielegalne. 
Kiedy uświadomiłem pani, że jeszcze nie wiem do jakiego kraju się udam, a na sugestię, że być może przejadę Europę wzdłuż i wszerz stwierdziła lakonicznie, żebym zaznaczył w rubryce "Unia Eurpopejska". Zostałem poinformowany również, że na terenie Unii Europejskiej moje ubezpieczenie zdrowotne pokrywa tylko "świadczenia niezbędne z medycznego punktu widzenia" o których decyduje lekarz w danym kraju. Jako, żem wredny prowodyr i lubię często dołożyć do pieca, aby gryzipiór wyszedł poza szablon swoich kompetencji zadałem bardzo trudne pytanie. Zapytałem, czy będąc na terytorium Holandii tamtejszy lekarz nie orzeknie, że niezbędnym świadczeniem dla mnie będzie eutanazja...
Oczy pani zrobiły się okragłe ze zdziwienia, ale trzymała fason dalej argumentując, że eutanazja nie jest świadczeniem niezbędnym...niezgodziłem się i stwierdziłem, że to lekarz przecież decyduje co według niego jest "świadczeniem niezbędnym"...o czym zostałem poinformowany wcześniej...koło się zamyka.
Pani traciła ciepliwość, ale odparła, że była w Holandii kiedyś tam i korzystała z tamtejszej opieki medycznej i było okej... 

Dobra, zadałem kolejne dziwne pytanie...czy poza Unią karta EKUZ obowiązuje. Pani żachnęła się...i stwierdziła, że poza Unią trzeba sobie wykupić dodatkowe ubezpieczenie...(np udając się do Bośni kartę EKUZ możemy sobie wsadzić w d...). Stwierdziłem, że w takim razie żyjemy w takim europejskim gettcie, w którym jest nam cieplutko i przyjemnie, a poza gettem jesteśmy narażeni na różne niebezpieczeństwa...więc może lepiej nie wychylać nosa poza europejskie, cieplutkie bagienko...
Wyczuwałem, że pani podnosi się estrogen i nerwowo wierci się na krzesełku więc przestałem ją katować pytaniami oszołoma.

Czy poza Unią jest życie? Zacząłem sobie zadawać takie pytanie...czy jesteśmy skazani dożywotnio na pobyt w tym cieplutkim, europejskim bagienku? Czy namiastka, jaką jest "świadczenie niezbędne" w ramach karty EKUZ to nie jest efekt placebo, który ma nam wbić do łba, że jesteśmy prawowitymi i pełnoprawnymi użytkownikami brudnego, śmierdzącego, ale przypominającego jacuzzi bagienka, z którego byle brukselska łachudra może nas wywlec za kłaki?

Kiedyś przed "akcesją" wbijano nam do łba, że jak nie wybierzemy Unii, to wybierzemy Białoruś. Dziś, kto ma mózg pod kopułą, to stwierdzi, że zostaliśmy wydymani od tyłu bez wazeliny...na Białorusi jest życie tańsze i bardziej zdrowe. 

Justyna Kowalczyk pisze o Białorusi: 

"Co mnie w tym kraju najbardziej ujmuje? Porządek i jedzenie. Nie ma walających się śmieci. Mińsk wygląda, jakby dwa razy dziennie ktoś go odkurzał. Żule nie pałętają się po ulicach. Jest bezpiecznie. Nie ma slumsów. Nawet najbiedniejsze miejsca wyglądają w miarę schludnie. No i żywność. Czarny chleb, który pozostaje świeży przez prawie tydzień. Prawdziwe drożdżówki na cieście drożdżowym. Kurczak na talerzu bez tony antybiotyków. Miód prosto z pasieki. Łyżka tłustej, zdrowej śmietany dokładana prawie do każdego posiłku. Szynka, która jest szynką, a nie wyrobem chemicznym. To, co białoruskie, to w większości przypadków produkt naturalny i smaczny. Pewnie dlatego nie ma problemów z otyłością wśród młodzieży. Dla dzieciaków wciąż najfajniejszą rozrywką jest ganianie po lasach."

Wynika z tego, że poza Unią istnieje życie...

Tekst ukazał się także w Kurniku Politycznym...(link)

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • powiedzmy,że Brexit ...
  Nie będę zaskoczony ,że za tym "rozpadem" stoją Stany Zjednoczone,bo to ich kolejny Pan B,C,d...
 • @kfakfa 20:53:58
  //Nie będę zaskoczony ,że za tym "rozpadem" stoją Stany Zjednoczone//

  być może ...ale w końcu sami przekombinują...będzie wybór, zawsze możemy wybrać BRICS :))) jest wybór
 • Cameron w konszachtach z Kaczyńskim? Szef MSZ Luksemburga zaskakuje
  Szef MSZ Luksemburga Jean Asselborn ostrzegł w wywiadzie dla niedzielnego wydania "Tagesspiegla", że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może wywołać "efekt domina" w Europie Środkowej i Wschodniej. Polityk zasugerował jednocześnie, że David Cameron i Jarosław Kaczyński "są w konszachtach" ze względu na swoje podejście do Unii Europejskiej.
  Szef MSZ Luksemburga nie obawia się jednak negatywnych skutków Brexitu na Zachodzie.

  "Nie można wykluczyć, że Brexit doprowadzi do efektu domina w Europie Wschodniej" - powiedział Asselborn dziennikarzom wydawanej w Berlinie gazety.
  Jak zaznaczył, Londyn mocno forsował swego czasu rozszerzenie Unii na Wschód w celu powiększenia wspólnego rynku, a nie po to, by umacniać polityczną jedność kontynentu.
  "Czasami zadaję dzisiaj sam sobie pytanie, czy nie istnieje przypadkiem ciche porozumienie między Cameronem a przewodniczącym polskiej partii rządzącej PiS Jarosławem Kaczyńskim" - mówił polityk.
  "Wydaje się, że obaj ze względu na swoje krytyczne podejście do Unii są ze sobą w konszachtach" - powiedział szef luksemburskiej dyplomacji.
  Dwa sondaże dają przewagę przeciwnikom Brexitu
  Dwa opublikowane w niedzielę sondaże - dla "Mail on Sunday" i "Sunday Times" - dają nieznaczną przewagę przeciwnikom wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.
  Oba badania przeprowadzono po zamachu na deputowaną Partii Pracy Jo Cox, która zginęła 16 czerwca.
  PAP
 • @Husky 21:17:19
  no ciekawe bardzo, skoro pani Szydło walczy jak pies, żeby Angole pozostały w UE...

  Beata Szydło i Angela Merkel będą zabiegać o pozostanie Wielkiej Brytanii w UE
  • Merkel i Szydło po rozmowach w Berlinie
  • Zgodnie twierdzą, że zrobią wszystko, by zapobiec Brexitowi

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Beata-Szydlo-i-Angela-Merkel-beda-zabiegac-o-pozostanie-Wielkiej-Brytanii-w-UE,wid,18159088,wiadomosc.html?ticaid=117385

  to co? urwała się prezesowi z łańcucha?:)))niesądzę:))
 • @ Autor
  "Wynika z tego, że poza Unią istnieje życie..."

  Jak to?! Jak to?! To nie może być prawdą! Niech żyje postęp! ;-))))))))

  5*
 • @Husky 21:17:19
  "Dwa sondaże dają przewagę przeciwnikom Brexitu"

  Oj tam, oj tam... zrobi się "cót nat urnom" i bendzie okej...

  Ale oby je....ło.

  Niepoprawne pozdro!
 • @Jasiek 21:56:59
  mnie to akurat wsio rawno niech wychodzą
  pozdr.
 • @Jasiek 21:54:10
  jest życie poza Unią!!!:))))

  https://www.youtube.com/watch?v=Zy-eeMRVaX8

  pozdrawiam:)))
 • @trybeus 22:10:41
  O!O! Właśnie O! to mi chodziło! ;-)))))

  Ajajajaj Stuhra bezcenne.
 • Autorze, zadałeś sensowne pytanie, czy jest życie poza Unią?
  Pięknie jest pomyśleć, wyjście z Unii, to porzucenie głupoty urzędniczej,norm na krzywiznę banana i wiele wiele innych. Tak unia to wielu debili, między innymi nasze euro p-osły. P-oseł Golik, co to dziwił się, że można zgwałcić prostytutkę. Takich ludzi wybieramy, takich ludzi nam partie podsyłają, takich mamy polityków.
  Ale krokodylimi łzami zapłaczą przedsiębiorcy brytyjscy, gdy przyjdzie im zdobywać certyfikaty na swe produkty raz w GB, raz w Unii, a jak się rozpadnie to w każdym kraju z osobna. Będą płakać jak bobry, gdy przyjdzie im przygotowywać dokumenty celne. Mamy na świecie silne gospodarki, Chiny, Indie, USA (ci akurat siedzą w kieszeni Chińczyków). Żaden z pojedynczych krajów Europy nie znaczy nic w starciu z tymi gospodarkami. Myślisz, że korporacje nie kupią całego naszego parlamentu? Mało to ustaw kupionych? Weź talony świąteczne. Przedsiębiorca nie może dać pracownikom kilka zł na święta, ale jak da talon, na którym swoje zarobiło np. Sodexo, to już jest OK. Takie drobne gospodarki jak Brytyjska, pewna Brytyjka, z którą rozmawiałem, a kobieta prowadzi interesy zarówno w Europie, jak i Indiach, Australii stwierdziła, że jedyne co Brytyjczycy eksportują to funty. Takie gospodarki jak nasza będą tańczyły w takt muzyki granej przez mocarnych tego świata. Tylko jako grupa państw Europy coś znaczymy względem trzymających władzę na świecie. Albo jedność, albo peryferia świata, te, o których nikt nie pomyśli. Brytyjczykom ciągle się zdaje, że są mocarstwem. Nie są, i jeśli wyjdą z unii boleśnie się o tym przekonają. Nie tylko wyjdą z Unii a rozpadną się na Szkocję, Walię, Irlandię. Patrząc na naszą historię, kiepsko wyszliśmy na rozbiciu dzielnicowym. Cesarstwo Niemieckie na tym samym też nie wyszło korzystnie. W jedności siła, nie w rozdrobnieniu. Dlatego trzeba mądrej władzy Unii, bo co nam za różnica, czy rządzą nami idioci z Unii, czy też nasi rodzimi idioci?
 • @trybeus 22:10:41
  No to jedziemy na drugi koniec świata
  Sycylia,Chorwacja,Turcja

  https://pbs.twimg.com/media/ClUn7D8VEAEP3n-.jpg
 • @Husky 22:55:33
  Wolę suv-y (pow. 4l) i kartę kredytową :-) Śpi się w dobrych hotelach, jeździ się szybciej, je się (i pije) w dobrych knajpach... Ale o gustach się nie dyskutuje.
  Niech żyje UE! Jak najkrócej! :-)
 • @Jasiek 23:01:47
  ja akurat gustuję w kamperingu...wolność i nieskrępowanie...czy jeździsz szybciej? Może troszkę szybciej, mój kamper idzie do 130/h, więcej nie ma co, bo fajne widoki umykają , a jadąc wolniej możesz dłużej się nimi rozkoszować:)) poza tym stajesz gdzie chcesz, nie musisz się spieszyć do zakwaterunku, bo stajesz i dekujesz się do łóżka...niech żyje unia, jak najkrócej:))
 • @trybeus 23:09:59
  OK. Let's the good times/cars roll :-))))))))))) :

  https://www.youtube.com/watch?v=vpV3xYGqh9k

  https://www.youtube.com/watch?v=5BKs-kOQfW8

  Kuźwa, czy one zawsze muszą być niemieckie?
 • Wynika z tego, że poza Unią istnieje życie...
  Wynika z tego , że kto pierwszy w szalupie - tego nie wciągnie.
  :D
  Z racji więzi rozlicznych (Wall Street/City, koneksji rodowych i biznesowych etc) - tam lepiej od nas wiedzą co się z łajbą dzieje.
  Już nie tylko Rosja i Chiny, ale i banki z rozmaitymi Sorosami: uciekają w złoto.
  "A kto ostatni ten gapa" i płaci rachunki...
 • @bjes 23:48:56
  ""A kto ostatni ten gapa" i płaci rachunki..."

  Keine panik :-) jak nie ma podmiotu, który wystawił rachunki, to jak je zapłacić? :-)

  Pozdro!
 • @Jasiek 23:53:48
  Ja spokojny jezdem, jak emerytura nie dojdzie - grządka wyżywi, sąsiady zemrzeć z głodu nie dadzą.
  Ale z tym "Keine panik :-)" - czyżby znalazł nam się ekspert do rozmów w sprawie powtórnej spłaty mienia żydowskiego?
  o_O
 • wyjść i co dalej.....
  Żadne wyjście z dzisiejszego "kołchozu" Polsce nie pomoże jeżeli Polacy sami nie będą wiedzieli jak i gdzie do swojego celu chcą dojść. Kilka tygodni temu rozmawiałem z przyjacielem z Polski z tego samego rocznika. Jego opis teraźniejszego polskiego społeczeństwa jest wręcz katastrofalny. Niespotykana dotąd zawiść, samolubność, bandytyzm filozofii działania zwykłych ludzi, dulszczyzna oraz ludzka znieczulica przelewa czarę goryczy i wytrzymałości na spójność każdego narodu. Facet znający się na temacie i to jeszcze za naszej dawnej, nawet przed Gierkowskiej "komuny" mówi mi wprost iż polski Naród, mentalnie, kulturowo i duchowo jest tak bardzo skrzywiony iż według jego mniemania jeżeli coś się w kraju nie stanie za niespełna 20 lat przestanie istnieć. Samoczynnie ulegnie zagładzie Takie to dochodzą mnie wieści z ojczyzny od ludzi kompetentnych. Tak wiec przed jakakolwiek debatą
  o celowości wyjścia z EU powinniśmy sami zastanowić się czego tak naprawdę chcemy. Ja zawsze wolałem "Białoruś", skromną ale swoją.
 • @bjes 00:24:32
  To Kissinger stwierdził, że Izraela nie będzie. Gdzie mi tam się z nim spierać ;-)
 • @Stara Baba 00:52:14
  Dobry opis i prawdziwy co do aglomeracji. W kupie śmy spsieli i zżydzieli.
  Nie jest jeszcze tak tragicznie w Polsce małomiasteczkowej i wiejskiej.
  Co dalej... też nie beznadziejnie.
  Problem że wobec ogólnego konformizmu i bierności, tą garść ludzi z wizją i wolą jaka jeszcze jest - łatwo "zneutralizować" bez wsparcia ogółu.
  Ale słuszne spostrzeżenie: "jeżeli coś się w kraju nie stanie za niespełna 20 lat przestanie istnieć".
  PiS jak i PO, czy przed nimi lewica - to magdalenkowi likwidatorzy bez wizji i idei innej jak wyprzedaż.
 • @Jasiek 00:53:45
  :D
  Żeby to o Izrael tylko chodziło...
  Sieci rozproszone i kodowane do tego - głupek tego nie wymyślił...
 • Parobki UE
  Polacy Europejczycy za przyzwoleniem UE zostali zmanipulowani przez agenturalne media i zbaranieli , chujnia długa jak anakonda. Społeczeństwo jest wykorzystywane, bezbronne, zastraszane przez system ,poddawane hipnozie i zbydlęceniu. Nikt, oprócz garstki blogerów na paru potralach nie próbuje ludziom pomóc oprzytomnieć. We wszystkich medialnych doniesieniach wystarczy zmienić słowo Polska na okupant i wszystkie newsy stają się logiczne, czytelne i zrozumiałe .
  Chujnia Europejska zrobiła z nas parobków Europy do ruchania w każdym zakątku tego burdelu.
  Jeszcze na dodatek ktoś sobie ubzdurał eksterminację ludności polskiej i prze do tego przy użyciu najbardziej zwyrodniałych Polaków.

  UWAGA ! Nie schylać się

  http://www.blackcraft.pl/demot/0_0_0_205707666_middle.jpg


  pozdrowił :)
 • smętne wywody...
  jak przystało na Polaka ,Katolika postanowiłeś dokopać ,, gryzipiórkom ,, i jeszcze tym się chwalisz .
  Wywody twe są śmieszne i żałosne .

  Jeśli chodzi o Eurokołchoz ...za wejście do niego zapłaciliśmy ogromną cenę . Nie cieszmy się na wyrost , jeśli się on rozleci zapłacimy drugi raz.
  Komuś zależy by Europa była podzielona i słaba i robi aby tak było .
 • @Stara Baba 00:52:14
  trafna uwaga...
 • @Zawisza Niebieski 22:42:51
  Mówisz w jedności siła.Pewnie masz rację,ale różnie z tą jednością bywa.

  Przez wiele lat byliśmy zjednoczeni w RWPG I Pakcie Warszawskim i wyszło z tego wielkie gó..no.Potem zjednoczyliśmy się w UE i NATO i znowu wyszło wielkie gó..o.Jak widać mamy dwa wielkie gó..a a to już wielka zjednoczona siła jak napisałeś.
 • @bjes 23:48:56
  //"A kto ostatni ten gapa" i płaci rachunki...//

  w samo sedno, czy znów będziemy łosiami?pozdr
 • @Stara Baba 00:52:14
  ale co się dziwisz? Eurokołchoz, a wcześniej sowietkołchoz skrzywił Polakom myślenie, zmienił mentalność...to wynik socjalistycznego podejścia, rozdawnictwa, biurwokracji, opiekuńczego państwa...i co dalej?

  ...ano "Droga Orbana", tylko, że trzeba mieć jaja, a nie jak POPisowcy, biesiadnicy Magdalenki, gumowe fiuty...
 • @Zorion 06:54:58
  ..ale najbardziej katastrofalne jest "ruchanie mózgu" :)))...no bo te gryzipióry zawsze będą za takim burdelem, w którym można coś dla siebie obgryźć, oblizać, czy napić i zakąsić...pozdr
 • @fabi 11:10:18
  ooo...witam gryzipióra, jesteście łatwi do wyłuskania...a co to kuźwa, katol nie może pojeździć po gryzipiórach?

  ma pełne prawo...

  po pierwsze z moich pieniędzy ma biurwa pobory i składki od tych poborów

  po drugie biurwa ma służyć, a nie rządzić...

  po trzecie jakby biurwa musiała pozostawić swój śmierdzący stołek i miała by utrzymać rodzinę z pracy swoich rąk, to wtedy do biurwy by dotarło, że nic nie umie, tylko smrodzić w stołek i przekładać tony papierów...

  ...za opuszczenie unii zapłacimy drugi raz? O... to jakaś ciekawostka jest, a może warto zapłacić drugi raz i niech idą w qrwę, co nie?
 • @Zawisza Niebieski 22:42:51
  a jak ta jedność wygląda, zarządzają Unią stare zboki, pedofile, pijaki ...to ma być jedność? Niestety po wyjściu z unii trzebaby było zakasać rękawy i odbudować kraj, odzyskać banki, wodociągi, polskie sklepy , ruszyć przedsiębiorczość, samemu się starać, a nie patrzeć na Unie, której przecież więcej wpłacamy niż uzyskujemy...ale wpierw wypierdolić z kraju beneficjentów Magdalenki...smoła, pierze i kopa w rzyć
 • @trybeus 13:01:00
  Wydaje mi się że lewą nogą wstałeś ...właśnie, czasami mamy gorszy dzień. Zwyczajnie czepiasz się ...
  Jako katolik rozwodu nie bierzesz pod uwagę .... jednak spróbuj sobie wyobrazić ten unijny... z czym my zostalibyśmy po nim.
 • @trybeus 13:05:39
  "smoła, pierze i kopa w rzyć"
  :)
  i w przerembel w grubym lodzie, coby szans nie mieli wrócić.

  Oczęta moje tego nie widziały, ale sporo osób twierdzi że po '45 mało co banków, wodociągów, polskich sklepów zostało - przeważnie kamieni kupa.
  I dało się, choć kradli i nasi i ruskie a unia tylko w masońskich snach się wizualizowała.
  No, fakt... Trochę ruskie pomagali, ale nie te co kradli.

  Znaczy się: jest źle, ale nie beznadziejnie.
 • @matterhorn 11:53:57 & trybeus
  Problem w tym, że można sobie marzyć o odzyskaniu banków, przedsiębiorstw. Co zdobimy, ogłosimy niewypłacalność a później wprowadzimy nacjonalizację banków i przedsiębiorstw? Jako pojedyncze państwo niewiele znaczymy, gdybyśmy jednak wybrali ludzi mądrych, to poprzez koalicje wspólnych interesów w ramach Unii wiele można by skorzystać, tyle, że wybieramy albo czopków Niemiec, albo czopków USA, po kiego czorta nasze samoloty lecą walczyć z islamistami? To myślmy tę wojnę rozpętali, to my będziemy czerpali z niej korzyści? Jedyną korzyść będą miały amerykańskie koncerny, znowu jakiegoś F kupimy.
 • @fabi 14:23:13
  racja...wydaje ci się...od ponad dwudziestu pięciu lat uważam, aby stawać tylko prawą nogą z tego polskiego barłogu..

  jako katolik nie biorę rozwodu pod uwagę, ale ja kurwa nie brałem ślubu z Unią Europejską...zawsze mnie uczyli, że jestem Polakiem i mieszkam w Polsce, która leży w Europie..

  ja mam wyobraźnię doskonałą i wyobrażam sobie świat bez Unii Europejskiej, świat bez urzędników...i widzę światełko w tunelu, to ty musisz się wysilić i wyobrazić sobie jakie parszywe życie cię czeka po rozwodzie unijnym...dla mnie bezcenne:))))

  poza tym biurwa powinna to wiedzieć, ze jeśli Polska wpłaca więcej do unii niż otrzymuje, to siłą rzeczy trzeba się starać o rozwód...czy biurwa to rozumie? "niesądze"
 • @trybeus 21:20:01
  czyżbyś nie lubił urzędasów?
  ;-)
  mnie się wydaje, że historia zatacza krąg - takie urzędy opisywał już niejaki Zoszczenko
  pzdr
 • @trybeus 21:20:01
  rozumie ..rozumie ... jednak muszę Cię zmartwić rozwodu nie będzie.

  na tym kończę swe uszczypliwości .. udam że nie zauważyłem ,,polskiego barłogu,,
  miło mi było ...
 • Britix, to nie takie proste
  Jeśli w najbliższą niedziele, w referendum, zwolennicy wyjścia Wielkiej Brytanii zdobędą większość, to nim Zjednoczone Królestwo opuści ostatecznie gościnne progi Wspólnot Europejskich, będą musieli pójść jeszcze kilka razy do urn. To na wszelki wypadek, czy przypadkiem "rozum im do głowy nie przyszedł". A spece od marketingu politycznego, będą urabiać Brytoli na wszelkie sposoby. Obietnice, straszenie, a jeśli trzeba to użycie siły fizycznej (patrz przypadek zastrzelenia parlamentarzystki).

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031