Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
371 postów 8860 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - ...katol i moher z kościoła toruńskiego, parafia podhalańska...łowca jehowitów...

Zbudują replikę tupolewa, a gdzie tutka z numerem 102?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy mają Polaków za debili?

 Czytam i oczom nie wierzę...tzw komisja badająca katastrofę tupolewa o numerze bocznym 101 (bo tak trzeba to określić), będzie budować replikę...
cytuję...

"W planach komisji - jak deklaruje Berczyński - jest budowa modelu skrzydła odwzorowującego parametry tupolewa, który przed 6 laty rozbił się pod Smoleńskiem. By mieć się na czym wzorować, komisja chce najpierw kupić identyczne skrzydło za granicą...- Chcemy też zbudować model całego tupolewa i zbadać jego zachowanie w tunelu aerodynamicznym. Powstanie wierna kopia samolotu w mniejszej skali - tłumaczy Berczyński.
- Sprawdzimy jak Tu-154M zachowuje się w różnych sytuacjach w locie, przy lądowaniu, ze zmiennym położeniem klap, również przy utracie końcówki skrzydła. Pozwoli to ostatecznie odpowiedzieć na pytanie, czy przy braku fragmentu skrzydła możliwe było wykonanie półbeczki.
Komisja w ramach swych prac wizytowała już Mińsk, gdzie stacjonuje tupolew identyczny do tego, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku."

http://www.antyradio.pl/Wiadomosci/Polska/Komisja-smolenska-zbuduje-replike-tupolewa-8691

To ja się pytam, czy tutka o numerze bocznym 102 wyparowała, zdematerializowała się, szlag ją trafił, Coperfield ją zniknął, czy może to sprawka Dynama...została przetopiona na żyletki. Czy została przepita przez ekipę ryżego, czy ekipę kaczora...czy ktoś se zrobił w nim kurnik, hotel, burdel?

Czy komisja od spraw badania katastrofy tutki 101 ma Polaków za totalnych debilów ???

KOMENTARZE

 • gdzie tutka z numerem 102?
  Przeca debilom pokazali,jak 102-jka jest skanowana prze 5 godzin na lotnisku w Mińsku Maz.Ze skanu zrobią model,w naturze zrobią bonsai-brzozę i zrobią modelem kilka beczek.A potem 3-4 wybuchy.Będzie klawo,jak cholera,Egon.
 • @Cheval Noir 12:54:27
  a aaa:))...a ja to już myślałem, że na białoruś pojechali skanować:)))

  no i ciekawostka :))pewnie się napromieniował przy skanowaniu...

  http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/minsk-mazowiecki-znaleziono-cialo-oficera-skw-mon-potwierdza/c6dnrv


  albo jej tam nie ma, albo znów znaleziono jakieś złomowisko...pozdr
 • Model do badania w tunelu aerodynamicznym buduje się po to,
  by nie trzeba było budować ogromnych tuneli, zwykle model jest znacznie lżejszy niż sam samolot, badania są tańsze jak również mniej niebezpieczne. Można również doprowadzić do katastrofy obserwując jak zachowywał się samolot w momencie katastrofy, czego z rzeczywistym samolotem raczej nie można zrobić, choć i takie badania się robi. Tak więc zespół ten na początku robi rzecz prawidłową. Jednak wiedząc, że zespół ten nie spełnia warunków prawidłowych badań, którymi jest założenie, że bezstronność badających, podczas gdy zespół ten dobierany jest z osób wierzących w zamach, boję się, że parametry badań będą dobierane tak, by udowodnić to co z góry założono.
 • Czy komisja od spraw badania katastrofy tutki 101 ma Polaków za totalnych debilów ???
  Pytałeś retorycznie?
  Pzdr
 • Czyli co?
  Komisja będzie badała, ale z góry zakłada, że pancerna brzoza uszkodziła skrzydło?
  To ci dopiero naukowe podejście... od siedmiu boleści...!

  Oczywiście, że komisja, podobnie jak Macierewicz, uważa Polaków za totalnych debilów!
 • @trybeus 13:09:46
  Jak może jej tam nie być,jak w TelAvivizji pokazali? Jak nowa ona była,świeżo malowana...
 • Czy milerowcom i macierewiczowcom zależy
  na rozwikłaniu tej tragedii, może jedynie o kosztach, ile dotychczas kosztowało badanie i opracowywanie tez obu KOmisji, czy tak kosztownym jest znalezienie odpowiedniego terenu i zaprogramowanie autopilota w/g anodonowskich odczytów i sprawdzenie jak zachowa się oryginalna tutka o numerze bocznym /?/ ?
  Czy w Polsce nie ma pancernych brzóz ?
 • @provincjał 19:04:06
  A propos, a może wizję lokalną z dnia odlotu, kto i kiedy i skąd wyruszył na okęcie, dlaczego nie działały kamery monitoringu na okęciu, dlaczego policja obstawiała ulice w warszawie, kto żegnał delegację, jakiś film z odlotu, dlaczego nie ma nagrań naszego kontrwywiadu z lotu samolotu podczas gdy łotysze je mają, dlaczego zrównano z ziemią wiadomy hangar na okęciu itd. itp. ?
 • @Zawisza Niebieski 13:29:01
  Takie budowanie modeli pomniejszonych jest bez sensu. To nadal nie będzie w realu.
  Nie wiem co jest ze 102, jednak jak ją jeszcze mają, wsadzić komisję w ową tutkę i odtworzyć sytuację na żywo w Smoleńsku.
  Brzozę trza wsadzić nową, taką samą jak była.
  No i jeśli 102 nie rozbije się, to znaczy, że komisja Maciarewicza miała rację a jak się rozbije, znaczy, że racji nie miała, że nie był to zamach.
 • @Zawisza Niebieski 13:29:01
  ...a kto ten model będzie trzymał? Jarosław?Antoni? kto zrobi pół beczki i pierdolnie w mini brzozę ?Trzaby pewnie przetarg rozpisać...czy czytałeś co napisałeś?

  //Można również doprowadzić do katastrofy obserwując jak zachowywał się samolot w momencie katastrofy, czego z rzeczywistym samolotem raczej nie można zrobić, choć i takie badania się robi. //

  wypiłeś se cosik, czy tak na serio:))
 • @roux 13:57:45
  ...oczywiście, że retorycznie...inne pytania nie mają już sensu...
 • @Lotna 14:40:55
  ...pancerna brzoza, ale też i wybuch...więc trzeba będzie zrobić także replikę ładunków wybuchowych w pomniejszonej skali, czyli saletra:))...może powołają eksperta... niejakiego Brunona Saletrzanego terrorystę, który nie tak dawno chciał wysadzić saletrą jakiś okrągły budynek gdzieś w Warszawie:))
 • @lorenco 19:23:56
  pewnie, że nie ma sensu...uważam, ze pisiory powinny zrobić to w realu z zastosowaniem oryginalnej, bliźniaczej wersji 102...
  ale...może się okazać, że była tylko jedna wersja tutki, a numery przeklejali...no co? przecież w tym kraju wszystko jest możliwe:))..no nie?

  poza tym może już sprzedali , a piniondze przepili...:))a Mińsku jest replika 1:1...

  http://natemat.pl/9403,polska-sprzedaje-drugiego-tupolewa-lepiej-byloby-umiescic-go-w-muzeum-tak-uwaza-sikorski
 • @provincjał 19:10:24
  otóż to...łotysze mają, a jeden wysokiej rangi oficer SKW "odszedł"...czyli jednak nawet za rządów pisorów seryjny nie odpuszcza...znakiem tego, ze nic się nie zmieniło...ale cieszy, że ludziska otwierają oczy...już nawet Ścios ma zastrzeżenia do pisiorów...


  poniedziałek, 23 maja 2016
  CYROGRAF
  Aneks do Raportu z Weryfikacji WSI, sprawa zabójstwa księdza Jerzego, strategia bezpieczeństwa narodowego, sądowe zeznania świadka Winiarskiego, publicystyka Wojciecha Sumlińskiego.
  Co łączy te różne tematy i sprawia, że można dopatrywać się w nich wspólnego mianownika? Znajduję jedną, podstawową cechę – wszystkie są związane z osobą Bronisława Komorowskiego i z środowiskiem, któremu patronował były lokator Belwederu. Wszystkie też należą do spraw skrupulatnie przemilczanych i ignorowanych przez Andrzeja Dudę i układ rządzący.

  http://bezdekretu.blogspot.com/2016/05/cyrograf.html
 • @trybeus 19:38:09
  cytat :więc trzeba będzie zrobić także replikę ładunków wybuchowych w pomniejszonej skali,

  no to pewnie i replikę beczki.
  Oj, żeby się tylko wszystkie klepki zgadzały.
 • @trybeus 19:34:18
  Nie, nie wypiłem jeszcze, choć na wieczór piwko w lodówce czeka. Trochę w życiu z modelami miałem do czynienia, w zupełnie innych zagadnieniach, zarówno fizycznymi jak i z wirtualnymi. To dość dobra alternatywa w stosunku do wsadzenia tego zespołu światowej (nie)sławy do Tutki 102 i powtórzenia tegoż samego lotu. Można też skorzystać z symulatorów, tyle, że dla samolotów TU symulatory mają Rosjanie, a dla "tychże ekspertów" wszystko co rosyjskie to beeeee.
  Model z pewnością nie będzie się zachowywał jak oryginał, co więcej w tunelu aerodynamicznym nie są w stanie odtworzyć warunków jak w Smoleńsku. Choćby taka prosta sprawa jak tunele powietrza wznoszące i opadające, z jakich korzystają większe ptaki, by bez straty energii osiągnąć wysokość. Tylko czy o to im chodzi? Zrobią wszystko by udowodnić, że samolot wybuchło ponad 100 m nad ziemią, a ludzie rozerwani trotylem odczytywali wysokość do 20 m.
  Jedno jest pewne, odczyt zapisu z kokpitu wyjaśnił wszystko i zamataczenie tego będzie bardzo ciężkie, co więcej kosztowne dla podatnika, czyli każdego z nas.
 • @trybeus 19:38:09
  :)))))))))))))))))

  https://www.youtube.com/watch?v=rc-lgthw_GM

  muzyczka

  https://youtu.be/AHWLVxg8MxA
 • @trybeus
  Polecam przeczytać notkę razem z komentarzami . Pozdrawiam. : http://albatros.salon24.pl/713347,zamrozony-kotlet-mielony-byl-sobie-hangar
 • @Ywzan Zeb 20:13:59
  ...mało tego...i replikę wieży smoleńskiej i koniecznie replikę każdego z szympansów z tej wieży wykonane z naturalnego wosku...
 • @Ywzan Zeb 20:13:59
  Nie było żadnej bomby. Mikro ślady nitrozwiązków pochodzą od detonacji 2 pironabojów , gaśnic OSU-5P-01 instalacji gazu neutralnego (jedna gaśnica nie detonowała). Razem było w samolocie zainstalowanych 15 pironaboi typu PP-3. Wybuchy te interpretowano na jakimś filmiku umieszczonym w Internecie, nakręconym przez nijakiego "Kolę" zaraz po katastrofie, jako strzały. Miało to dowodzić dobijania tych którzy przeżyli wypadek.
  Ogólnie to mało istotne, jak samolot się rozpadł. Czy samolot ściął brzozę i zachował skrzydło czy nie, czy zrobił tą beczkę czy też nie. Gdyby nawet Tupolew zachował fragment tego nieszczęsnego skrzydła i tak by się rozbił na kolejnych, wyższych drzewach. Odnośnie bomby, gdyby takowa była na pokładzie samolotu, to nikt by jej nie detonował 4-5 m nad ziemią, czy też wtedy gdy samolot już się praktycznie rozbił (ostatnie, jakoby brakujące sek. nagrania). To mitologia Smoleńska, podkręcana przez tych, którzy chcą zatrzeć dowody swojej zbrodni.
  Ważne są okoliczności jak doszło do wypadku, dlaczego samolot znalazł się w tym miejscu i na tej wysokości ? Scenariusz zamachu od pobytu Tutki w Brukseli. Motywy działania sprawców zamachu, wskazanie winnych i odpowiedzialni za fałszowanie dokumentacji, zacieranie śladów, dezinformację w mediach, i likwidację świadków.
 • @Ywzan Zeb 20:13:59
  Replikę sztucznej mgły też trza by było zrobić...
 • @Stonek 20:32:29
  Puścić szanownej komisji oraz wszystkim zwolennikom zamachu od prezesa po moherów, film, który podałeś, potem po seansie, podstawić dla nich prawdziwą tutkę - można nawet pożyczyć - i zaprosić na pokład w celu lotu eksperymentalnego, odtwarzającego lądowanie prezydenckiego samolotu, owego 10 kwietnia w Smoleńsku.
  Ciekawe, czy któryś by wszedł na pokład?
  No i byłby problem, skąd wziąć pilotów, chyba, że jakiś samobójców?
 • @provincjał 19:10:24
  Nie ma zdjęć z odlotu samoloty, bo 10 kwietnia nie odleciał z Okęcia. Katastrofa Smoleńska to inscenizacja, oszustwo. Katastrofa, której nie było

  http://zamach.eu/
 • @trybeus 19:46:05
  z odtworzeniem sytuacji jak w realu nie powinno być problemu, jest bliźniacza tutka i jest też bliźniak i to prawie identyczny.
 • @ewinia 10:10:03
  "Ukrzyżowanie Polski? Przerażający artykuł inż. Krzysztofa Cierpisza Cierpisza."

  https://www.monitor-polski.pl/ukrzyzowanie-polski-przerazajacy-artykul-inz-krzysztofa-cierpisza/
 • Tutka z numerem 102
  jest podobno w Mińsku Mazowieckim, a doładnie w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Janowie. Info tym tutaj:

  http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=8137
 • @ewinia 10:10:03
  Ewiniu
  Piszesz :
  …Nie ma zdjęć z odlotu samoloty, bo 10 kwietnia nie odleciał z Okęcia. Katastrofa Smoleńska to inscenizacja, oszustwo. Katastrofa, której nie było…
  Możesz mi wyjaśnić skąd u ciebie takie bzdurne tezy ? Skąd ciała pasażerów na smoleńskiej ziemi niecałe półtora godziny później, razem z dopalającymi się szczątkami Tu 154 nr 101. Teleportacja ???
  Dwa posty dalej cytujesz artykuł i myśli szamana smoleńskiego, inż. Krzysztofa Cierpisza. Ja też nie przepadam za żydami, ale cenie sobie wyżej logikę od debilizmu. Polecam to innym blagierom. Co zatem pisze ów Pan inżynier :
  ….. „Zamachu na Polską Delegację do Katynia w – porwania oraz zabójstwa – prawdopodobnie wszystkich jej członków dokonali żydzi. Cele zamachu były dwa: wprowadzenie destrukcji struktur w polskich władzach (głównie w obronie) oraz sprowokowanie do przybycia na uroczystości pogrzebowe wielu szefów obcych państw, których by wysadzono w powietrze podczas tego żałobnego zgromadzenia .
  Prawdopodobnie użyto by jakiegoś taktycznego ładunku nuklearnego. Służby tych krajów zorientowały się w sprawie i faktycznie nikt do Polski nie przybył.”………………
  Ewiniu wierzę w twoje szlachetne intencje, ale takie tezy utrudniają prace komisji śledczej, ośmieszają, przedstawiają Polaków jako głupców. To woda na młyn tych co stoją za tą zbrodnią, mają polewkę z wszystkich tych którzy za punkt honoru starają się rozwikłać tą zagadkę. Mam nadzieje, że twoje wpisy wynikają z głupoty i nie działasz w imieniu zbrodniarzy. Niedawno wyszło na jaw, że zwolennicy Rudego poprzez służby prowadzili kampanię dezinformacyjną w mediach, Internecie, za pomocą PAP-u mającą na celu ośmieszenie zespołu Macierewicza i kreowanie fałszywych, jak najbardziej idiotycznych tez w społeczeństwie. Dlatego dziś tylu Polaków jest zniesmaczonych tą sprawą.
 • @Fischer 23:25:52
  " Mam nadzieje, że twoje wpisy wynikają z głupoty i nie działasz w imieniu zbrodniarzy. Niedawno wyszło na jaw, że zwolennicy Rudego poprzez służby prowadzili kampanię dezinformacyjną w mediach, Internecie, za pomocą PAP-u mającą na celu ośmieszenie zespołu Macierewicza i kreowanie fałszywych, jak najbardziej idiotycznych tez w społeczeństwie. Dlatego dziś tylu Polaków jest zniesmaczonych tą sprawą."

  A po co zaraz ta "głupota"? :))

  Ale.. :
  " Cele zamachu były dwa: wprowadzenie destrukcji struktur w polskich władzach (głównie w obronie) oraz sprowokowanie do przybycia na uroczystości pogrzebowe wielu szefów obcych państw, których by wysadzono w powietrze podczas tego żałobnego zgromadzenia ."

  I to jest bardzo ciekawe ... a ponieważ bardzo cenię sobie Pana wpisy... to może by Pan coś "skrobnął" w temacie? :))

  Pozdrawiam
 • @Astra 23:32:17
  " Cele zamachu były dwa: wprowadzenie destrukcji struktur w polskich władzach (głównie w obronie)”
  Żydzi nie muszą robić żadnej destrukcji w strukturach władzy. I broń Boże by ktoś im te klocki powywracał. Mają obstawionych kluczowych polityków w każdej frakcji politycznej – partii. Szybko tez lokują się w świeżo tworzonych.
  Maja media, uzyskali dstęp do teczek IPN zanim je poprawiono, ciała doradcze takie jak Fundacje Batorego, ciała opiniotwórcze i rankingowe, nawet badania statystyczne poparcia dla rządu, partii, czy rankingi przedwyborcze robią niezależne firmy żydowskie. I jeszcze mają kasę , udziały w polskim przemyśle i obligacjach Skarbu Państwa.

  Tak na marginesie 7 kwietnia z Rudym do Smoleńska zabrało się dwóch ortodoksyjnych żydów. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w osobie Moniki Bonieckiej zamówiła im koszerne śniadanko i obiadek za pieniądze polskich podatników.

  Co do katastrofy Smoleńskiej, to myślę że lepiej nie wypowiadać się o ile chce się jeszcze trochę pożyć. Ale postaram się odpisać na jedno, dowolne, konkretne postawione pytanie.
 • @trybeus
  Jeszcze takie małe, aczkolwiek nigdzie nie pojawiające się pytania odnośnie Smoleńska.
  1)Kto i w jaki sposób wyznaczył w ogóle tę całą listę pasażerów do Smoleńska ? Dlaczego te konkretne osoby zostały wybrane ? To byli ochotnicy ? Janusza Zakrzeńskiego podobno już o czwartej rano zabrano na ten niby rejs. Ciekawe dlaczego tak wcześnie mu kazano się szykować ? Ale były też osoby co nie miały żadnych szans zdążyć na ten wylot. Gdzieś na jakimś filmie mówi o tym prof. Dakowski. Ale co to za osoby nie wspomina.
  2)O której godzinie pasażerowie zaczęli opuszczać swoje mieszkania ?
  3)Kto ich z tych mieszkań odbierał ? Jak byli transportowani na lotnisko ?
  Dlaczego nikt nie pyta o to co było na początku, tylko wszyscy skupiają się nad tym co było potem. Dlaczego nikt nie prześledził drogi pasażerów od wyjścia z domu do momentu postawienia swojej stopy na lotnisku (( bo o pokładzie nie wspominam, skoro cały monitoring na lotnisku wysiadł. Jeśli ktoś ci wmawia, że był odlot, a tu masz zdjęcia satelitarne z 5 kwietnia, które w 100% potwierdzają tezę o maskirowce, to jest to dezinformator. Nie mam czasu szukać po nickach, ale jeśli widzę taki komentarz, to zazwyczaj reaguję.
  Co do listy pasażerów, to miała ona liczyć ponad 130 osób, pewnie nie wszystkich wyłapano, stąd jest ich mniej. Cierpisz podejrzewa nawet, że chodziło własnie o to by było to 96+ 1 NN, jako liczbę ważną pod względem symbolicznym dla satanistów. Trudno zrozumieć dlaczego np. taki Janusz Zakrzeński znalazł się na tej liście, pewnie nie wiemy tyle co wiedziały zbrodnicze służby, może chciał kandydować na prezydenta – a jako odtwórca roli Piłsudskiego miałby szansę. Maskirowka na rosyjskim lotnisku wojskowym 2 dni przed przylotem Delegacji z Tuskiem i Wałęsą pod okiem FSO i FSB , należy po prawdzie dodać, czyż nie, zgodzisz się, że w tym miejscu maskirowki pod okiem CIA i Mossadu nie należy się spodziewać, a więc Międzynarodówka ? Oczywiście, że tylko Międzynarodówka mogła to zorganizować. Żydowska masoneria Illuminati, to oni decydują o tym co będą zawierały filmy Hollywood, co idzie w mediach, co robi większość rządów świata. Metody stare jak świat: korupcja, zastraszanie i terror. Q. Tarantino pokazuje jak działa ta Międzynarodówka w pozornym scenariuszu pozornie dotyczącym turystyki narkotykowej.
  Hostel I i II Hostel II 91:04 minuta, ściana i malowidło po lewej stronie u członka Illuminati. Nimfomanka, Oczy Szeroko Zamknięte oni uwielbiają filmy o zgorszeniu i niewolnicach nieżydowskich. Jak ktoś ma całe życie tłumaczone w Talmudzie że jest lepszym od innego. Rasą wybranych panów, a reszta ma im służyć pokornie i nic nie mówić to co się dziwić. http://www.filmweb.pl/film/Poznaj+nasz%C4%85+rodzink%C4%99-2010-408412/discussion/%C5%BBydzi+w+Hollywood,1693402
  Oni rządzą w tej branży jak i we wszystkich taka prawda, nie ma co się oszukiwać, obecnie rządzą światem. Najwięcej tych złych, nieprzychylnych Bogu i ludziom, gojom.
  Być może temat był już poruszany, więc bardzo chętnie wysłucham odpowiedzi ekspertów.
 • @kula Lis 66 13:50:10
  Inicjatorem wylotu do Smoleńska była Kancelaria Prezydenta RP.

  W dniu 17.03.2010 r. do MON wpłynęło pismo z Kancelarii Prezydenta RP
  O następującej treści: „(…) Pan Prezydent chciałby, aby w gronie uczestników uroczystości w Lesie Katyńskim udział wzięli: Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych, Dowódca Sił Powietrznych, Dowódca Wojsk Lądowych, Dowódca Wojsk Specjalnych, Dowódca Marynarki Wojennej RP, Dowódca Garnizonu Warszawa”. Zaproszenie nie zawierało informacji o przewidzianym środku transportu na miejsce uroczystości.

  W dniu 24.03.2010 r. MON przekazało do Kancelarii Prezydenta RP pismo zawierające zgodę Ministra Obrony Narodowej na udział wskazanych dowódców RSZ (bez odniesienia do przewidzianego środka transportu). Wyznaczono także osobę odpowiedzialną za koordynację uczestnictwa dowódców RSZ w delegacji.

  W dniu 18.03.2010 r. Kancelaria Sejmu RP przekazała do Kancelarii Prezydenta RP listę reprezentantów (po trzy osoby) najważniejszych klubów poselskich w uroczystościach w dniu 10.04.2010 r.

  W dniach 3 i 9.03.2010 r. Zespół Obsługi Organizacyjnej Prezydenta (ZOOP) wystąpił do Kancelarii Prezesa RM, jednocześnie kierując kopie pism do 36 splt, DSP oraz BOR, z zamówieniem na transport lotniczy 10.04.2010 r.

  Liczbę pasażerów samolotu Tu-154M na lot 10.04.2010 r. przekazano do Dowódcy 1 Bazy Lotniczej w dniu 7.04.2010 r. Lista była w aktach zebranych przez Prokuraturę Wojskowa w Poznaniu.

  Kolejność zdarzeń i wejść na pokład samolotu ustalono na podstawie monitoringu więc twoje twierdzenie o braku nagrań jest bezpodstawne.
  5:25 na pokład weszły dwie stewardesy
  5:38 na pokład weszła trzecia
  6:06 busem podjechał dowódca samolotu i II pilot
  6:21 po powrocie części załogi która opuściła samolot, załoga była w komplecie w Tutce
  6:41 zaczęto wpuszczać pasażerów
  6:47 dowódca opuścił samolot i oczekiwał na prezydenta przy trapie
  6:49 przy trapie pojawił się gen. Baksik
  7:07 wszedł na pokład Pan Prezydent z małżonką
  7:08 zamknięto drzwi samolotu
  7:14 nastąpiło uruchomienie silników
  7:16 nastąpiło sprawdzenie sterowania
  7:17 kołowanie
  7:27 start

  Listę przedstawicieli Rodzin Katyński ustalił ich związek
  Kancelaria Sejmu ustaliła listę przedstawicieli poszczególnych partii. W ostatniej chwili z udziału w uroczystościach zrezygnowało kilku kluczowych postaci PO w tym minister obrony Klich i Schetyna.
  Być może niektórzy uczestnicy wskoczyli na ich miejsca, stąd mieli mało czasu na przygotowania jak np. wspominany przez ciebie Janusz Zakrzeński. Dowiedz się z jakiej listy załapał się na ten lot i sprawdź np. u rodziny, w związku Rodzin Katyńskich, czy kancelarii sejmu. To nie są informacje tajne.

  Wolne miejsca zagospodarował Bronisław Komorowski. Jako Marszałek Sejmu dnia 2 marca 2010 zwrócił się do Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego pismem GMS-wg-18-4/10 by ten udostępnił wolne miejsca posłom którzy wyraziliby chęć wzięcia udziału w uroczystościach. Tak więc wpływ na listę posłów miał Komorowski.

  Listę generałów ustalił szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak i wysłał do akceptacji Ministrowi Obrony Klichowi.

  Inni np. biskupi to goście Pana Prezydenta.

  Kto leciał Tupolewem imiennie, znajdziesz na liście ofiar. Tupolew to nie autobus i nie ma tam miejsc stojących. Nikt nie planował zabrać nim 130 pasażerów, samolot był adaptowany dla 100 pasażerów.

  W listach obecności nie rozwiązuje zagadki, w jaki sposób doprowadzono do tragedii. Jest natomiast często podnoszona jako argument, że opozycja poniosła tez straty. Jednak kto grywa w szachy wie, że to żaden argument. Chcąc wygrać partię trzeba często poświęcić pionki, a nierzadko nawet królową.

  Ostatnie uczestnicy przybyli na lotnisko w własnym zakresie, nikt ich nie rozwoził. No chyba że ktoś z kimś, prywatnie się dogadał. Kilka samochodów ofiar stało na parkingu przed lotniskiem kilka dni.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031