Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
341 postów 8655 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - ...katol i moher z kościoła toruńskiego, parafia podhalańska...łowca jehowitów...

O co chodzi w tych incydentach na Morzu Bałtyckim...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

... i dlaczego Amerykańce chcą wcisnąć Polsce nieskuteczne Patrioty...

 

 
Wydaje się, że Minister Wojny Antoni Macierewicz jest w swoim żywiole...nareszcie można ogłosić wszystkim polskim lemingom, że Rosjanie prowokują na akwenie Morza Bałtyckiego...szczujnia Sakiewicza nazywana przez pomyłkę Gazetą "Polską" nawet nie sprawdziła miejsca działań...bo jak się ktoś tępo-mentalnie zatrzymie na Morzu Czarnym koło Krymu, to nie tak szybko zajarzy, że to nie Morze Czarne, tylko Bałtyckie (radio Erewań he he)...

 Pięknie wypatroszył szczujnie bloger Jinks, pod linkiem:

http://jinks.neon24.pl.neon24.pl/post/131032,geografia-sakiewicza-czyli-trzy-lyki-absurdu

Ale o co tak naprawdę chodzi w tych "prowokacjach", kto kogo prowokuje i dlaczego? Wkleję dwa cenne komentarze i linki do tych komentarzy blogera Fischera, a szkoda by było, aby umknęły niezauważone:

"To była kurtuazyjna prowokacja USA u bram Rosji
Sprawa jest poważniejsza. Nie chodzi o przećwiczenie lądowania polskiego śmigłowca na amerykańskim niszczycielu rakietowym 4 klasy. Jest to okręt przystosowany do obrony przeciwlotniczej, rakietowej grup okrętów NATO w tym lotniskowców. Został wyposażony miedzy innymi w system obrony przeciwlotniczy Aegis ostatniej generacji. Obecnie system ten jest modyfikowany testowany. Jego nowym zadaniem ma być współpraca z systemem obrony realizowanym przez baterie Patriot. Obecnie nawet gdyby Patrioty rozmieścić w Polsce, to obrona przed atakiem ze strony rosyjskiej będzie nie efektywna. Państwa europejskie pracują nad nowym własnym systemem, USA tez myśli o modyfikacji swoich pocisków i nowym systemie obronnym. Nie bez znaczenia jest fakt, że na pokładzie USS Cook może się znajdować nawet 90 pocisków rakietowych Tomahawk mogących przenosić głowice jądrowe. Okręt ten znalazł się, bez zapowiedzi, według różnych źródeł 70 mil, lub 70 kilometrów od bazy wojskowej w Kalingradzie. Czyli teren wokół Kalingradu był w zasięgu systemów radarowych i walki elektronicznej amerykańskiego okrętu. Zasięg ten dla systemów radarowych zainstalowanych na tym niszczycielu to 130 km. 
Tak więc reakcja Rosjan była zrozumiała. Oślepili amerykański okręt wyłączając całą elektronikę statku, w tym łączność. Rosjanie mają kilka systemów do oślepiania systemów elektronicznych. W warunkach bojowych zniszczyli by elektronikę niszczyciele bezpowrotnie za pomocą impulsu elektromagnetycznego. W tym wypadku statek oślepiono za pomocą wspominanego systemu Jibiny. System oślepiania elektroniki przeciwnikach znajduje się w gondolach podwieszonych pod skrzydłami. Widać to na zdjęciu powyżej, urządzenie trochę przypomina dodatkowy zbiornik na paliwo lub bombę. Te systemy są stosowane w samolotach lotnictwa morskiego Su-24, a nie Su-34 jak pisze autor. W samolotach myśliwskich w tym Su-37 stosuje się zupełnie inny system oślepiania elektronicznego w oparciu o elektronikę instalowanego w tych samolotu radaru. Technologię tę wprowadzono z myślą o samolotach stelh, w tym PAK-a 50. System Jibiny wprowadzał by zbyt duże odbicie fal radarowych, niweczył by tym samym ideę niewykrywalności tych samolotów. Niestety system Jibiny działa tylko na systemy walki elektronicznej gdy samolot zbliża się do celu. Stąd Rosjanie by skutecznie oślepiać statek musieli kilkadziesiąt razy latać nad nim. W wyniku czego USS Cook nie zrealizował swojej szpiegowskiej misji i testów synchronizacji z systemem obrony Patriot."

http://MonsieurB.neon24.pl/post/131048,na-froncie-za-friko#comment_1297634

I drugi komentarz: 

"Ciąg dalszych akcji szpiegowskiej wokół Kaliningradu.
Wcześniej zabierałem głos w sprawie nieudanej misji szpiegowskiej USS Coka wokół bazy w Kalingradzie (http://monsieurb.neon24.pl/post/131048,na-froncie-za-friko ). Tu Amerykanie usiłowali kontynuować misję szpiegowską i sprawdzić możliwości obronne systemu Patriot mającego mieć instalacje w Radzikowie. Dokonano tego za pomocą samolotu szpiegowskiego z systemem AWACS . Amerykanie są zmuszeni dokonać pewnych ustaleń przed szczytem NATO w Warszawie, od tego zależy czy w ogóle UE i Polska wyłoży kasę na Patrioty. 
NATO ma problem, w obrębie bazy w Kalingradzie zaszły duże zmiany. Jest to wynik Polskiej polityki i USA, polegającej na umacnianiu flanki wschodniej. Przed czym ostrzegał wcześniej Polskę Władimir Putin. 
Niestety i ta szpiegowska misja zakończyła się fiaskiem. Samolot był prowadzony przez Rosjan od kiedy pojawił się nad Bałtykiem. Został wykryty przez system Woroneż zainstalowany w Kalingradzie. Zasięg jego radarów pokrywa całą Europę i część Atlantyku. Sprawdzono tez działanie nowo zainstalowanego systemu walki elektronicznej Krasucha 4. Samolot amerykański został oświetlony przez radary systemu S-400 i odprowadzony na bezpieczną odległość przez radziecki myśliwiec. Wobec oślepienia systemów rozpoznania elektronicznego dalsza misja amerykanów była bez sensowna. 
O co chodzi w tych misjach szpiegowskich ? Okazuje się że Iskanderów nie da się przechwycić przez system Patriot. Iskander (w tym wypadku M) posiada w swoich wyrzutniach kilka pocisków. W zestawach na terenie Kalingradu znajdują się pociski 9M723K posiadające właściwości stelth, system antyradarowy i wyrzucający wabiki dla rakiet przeciwnika. Drugimi pociskami na wyposażeniu wyrzutni są rakiety manewrujące i operujące na niskich pułapach R-500. Do tego przeprowadzono modyfikację pocisków Kalibr, w celu odpalania ich z wyrzutni Iskanderów. Dzięki czemu zasięg pocisków będących na wyposażeniu wyrzutni Iskander zwiększono z 500 do 2500 km, pokrywając nim całą Europę. Pociski Kalibr to te same które odpalono z okrętów na morzu Kaspijskim, atakując cele w Syrii. 
System Patriot nie zdał egzaminu w czasie Pustynnej Burzy. Mimo kolejnym modyfikacją szczególnie pocisków jest nie wystarczający wobec Rosyjskich samolotów i pocisków rakietowych, dlatego państwa Europejskie myślą o własnym systemie. Amerykanie aby móc tworzyć nowy system i zdobyć na ten cel środki usiłują sprzedać te pociski Polakom, tak jak miało to miejsce z myśliwcami F-16 podczas realizacji programu F-35. 
System Patriot oferowany Polsce będzie posiadał pociski o maksymalnym zasięgu 160 km, i osiągających prędkość do 5 Macha, co jest niewystarczające by dogonić standardowy pocisk Iskandera, który rozwija prędkość 8 Macha. O przechwyceniu pocisków Iskander , manewrujących i latających na niskich pułapach to NATO-wcy mogą zapomnieć. Każdy pocisk Iskander wystrzelony np. do Warszawy dojdzie celu, nawet gdyby trafił w okno zasięgu baterii Patriot 160 km, to jest to za mały dystans by dogonić rosyjską rakietę. Zresztą prawdopodobnie zostanie wykryty wcześniej na tym dystansie przez rosyjski system obrony powietrznej S-400 i zniszczony. Zasięg radarowego systemu S-400 zainstalowanego w Kalingradzie to 400 km, łatwo więc zapewni osłonę swoim rakieta przed pociskami Patriot w pierwszej fazie lotu. System Patriot jest tez nie skuteczny wobec rosyjskiego lotnictwa nie wykryje ani nowoczesnych myśliwców typu stelth, ani starodawnych bombowców szturmowych wyposażonych w system Jibiny. Nie przechwyci też strategicznych rakiet balistycznych dalekiego zasięgu. To mrzonka generałów i kolejny bez sensowny wydatek na rzecz polskiej mafii zbrojeniowej. 
Owszem system Patriot kupowały inne państwa NATO, ale to miało miejsce w latach 80-tych. USA próbuje unowocześnić ten system, ale tylko na papierze. Z koncepcji tego systemu nie da się więcej wyciągnąć, np. przy tym kalibrze pocisków nie da się uzyskać znacznie lepszy zasięg czy prędkość. 
USA musi na szczycie NATO przedstawić tak system, aby państwa UE uznały go za skuteczny. Aby to osiągnąć muszą bliżej podejść z pociskami do obwodu Kaliningradzkiego i znacznie wcześniej mieć informację że pociski zostały odpalone lub wprowadzić system zakłócania elektronicznego w obrębie Kalingradu. Inaczej kasa na program Patriot będzie utopiona w błocie, a program zamknięty. Pracownicy Lockheed Martin zasilą szeregi bezrobotnych tak jak ostatnio zrobili pracownicy Boeinga."

http://orbo.neon24.pl/post/131098,ameryko-won#comment_1297987

Wnioski niech każdy wyciągnie sam...

 
 

KOMENTARZE

 • W/g tych informacji : robi się nieciekawie...
  Amerykanom w/g tych danych 2x krotnie nie udało się ,będą więc forsować dalej . Skoro z morza i powietrza od strony Bałtyku się nie udało ,to zapewne spróbują od południa ,czyli Braniewo,Bartoszyce ?
  Debilom z PIS zrobi się niebawem mokro w pejso-galotach.
 • Minister wojny A. Macierewicz jest w błędzie...
  Polacy nie są idiotami, oprócz wyjątków znaczy, heheh i żadna szczujnia nic nie pomoże :))

  Pozdrawiam
 • @kfakfa 21:34:38
  też mam takie wrażenie że to nie koniec prowokacji:((...pozdr
 • @Astra 21:56:29
  ...no jest w błędzie, ale wiesz...oni rządzą, więc zrobią tak jak chcą i to jest problem...a histeria w przekaziorach taka, że hej...

  choć jak czytam komenty na interii czy onecie, to faktycznie Polacy nie są idiotami i opornie łykają te rewelacje...pozdrawiam
 • @Astra 21:56:29
  Nie opodoba mi się robienie z Polski na siłę jakiegoś teatru działań wojennych.
 • Ćwiczenia Anakonda 2016
  Ćwiczenia odbędą się na wszystkich poligonach w kraju, m.in. w Drawsku Pomorskim, Wędrzynie, Żaganiu, Nowej Dębie, Bemowie Piskim, Ustce. Z kolei dla wzmocnienia efektu w tym samym czasie na Bałtyku zaplanowano wielkie manewry Marynarki Wojennej „Baltops”. Weźmie w nich udział kilkadziesiąt okrętów, w tym okręty podwodne i kolejne kilka tysięcy wojskowych.
  W/g danych z lutego -25000 ludzi ,z POlin -12 000 ,USA -10 000 ,3 000 pozostali "mocarze".

  Zapewne w związku z zaistniałą sytuacją zmienią się poligony na bliższe Kaliningradowi.
 • @trybeus 22:08:57
  Opornie, to jest mało powiedziane.
  Uważam, że tak jak Polacy są uodpornieni na wszelką propagandę dużo bardziej jak inne nacje... no szacunek dla nas..
  Wiem co piszę, spotykam w swojej pracy ludzi z różnych stron Polski, przekrój, że hej :) dalej uważam, że jeśli chodzi o inteligencję to jest dziedziczne... genami idzie a my mamy dobre geny! :) tylko niestety wielu, bardzo wielu wrogów że o przyjaciołach nie wspomnę :(
 • @Rebeliantka 22:13:34
  Niestety ale na to wygląda, na teatr i to robiony na siłę..
 • Dogonienie ??
  //Każdy pocisk Iskander wystrzelony np. do Warszawy dojdzie celu, nawet gdyby trafił w okno zasięgu baterii Patriot 160 km, to jest to za mały dystans by dogonić rosyjską rakietę.//

  Nie wnikam w technologię i skuteczność, ale tu raczej nie chodzi o dogonienie Iskandera.
  Przecież raczej wystrzeliwane byłyby z przeciwnych kierunków, tak myślę 8-)))))
 • @Husky 22:33:52
  Oj Dingo, Dingo!
  Ty pewnie myślisz, że taka rakieta wystrzelona spod Kaliningradu, to leci sobie jak strzała wypuszczona z łuku Robin Hooda, co?
  Zapewniam, że jest trochę inaczej, a zwłaszcza wówczas, kiedy rakieta broni się przed zestrzeleniem.
  Jedno musisz wiedzieć. Iskandery są nieosiągalne dla wszystkich posiadanych przez USA systemów, o czym swojego czasu powiedziały jakieś tłuste hamburgery z Pentagonu. Z drugiej zaś strony, to S-400 dogoni każde amerykańskie gówno, nawet Big Maca. KAŻDE!
 • Autor
  Witaj Trybeusie!
  Nie wiem ile kasy Polska zapłaci Bambusowi za Patrioty, ale wiem, ze większy pożytek z tych miliardów by był wówczas, kiedy Minister Wojny wsadziłby je do pieca, bowiem trochę ciepła by z tego było.
  Z Patriotów ciepła nie będzie, a wręcz przeciwnie, bo kolejne miliardy będą ceną za utrzymanie tego złomu, który w razie "W" najprawdopodobniej nie zostanie nawet odpalony.
  Współczesne pole walki przekracza polskie możliwości. Detonacja ładunku nuklearnego wysoko nad Polską skutecznie sparaliżuje wszystko, nie mówiąc już o systemach typu Jibiny.
  Cały wałek polega na tym, że Polaków znowu wydyma się na grube miliardy i wcale to nie będzie gwałt. Minister Wojny jeszcze się wazelinką obsmaruje.
  Dom wariatów, qrwa!

  Pozdrawiam i dziękuję za wzmiankę o Jinksie :D
 • @Jinks 22:57:18
  Właściwie wszelkie tego typu dyskusję kto dziś ma lepsza czy gorszą armię można zaliczyć do wróżenia z kart. Żaden z wymienionych krajów nie ujawni swoich asów w rękawie. te wszystkie porównania o kant .... rozbić, bo który z producentów danego sprzętu powie że ten czy inny produkt wojskowy jest gorszy od tej samej klasy u przeciwnika.
  Pamiętać należy o jednym. Nigdy nie było bezpośredniej konfrontacji Rosja - USA/NATO więc wszystko jest gdybaniem. Kto pamięta że w pierwszej wojnie w Iraku po raz pierwszy ujawniono system GPS. Czym jest dziś GPS tego mówić nie trzeba. A teraz jedna nowinka, Rosjanie od lat budują swój system GPS i jak dotąd są z tym w ....lesie. Budowa systemu GLONASS trwa już kilkanaście , ba kilkadziesiąt lat.. Najśmieszniejsze jest to, że do jego poprawnego działania wymagany jest przynajmniej jeden amerykanski satelita GPS.Czy dziś aby oślepić działania wojskowe nie wystarczy ingerencja w GPS. To teoria. Ale fakty są takie że technologicznie to jednak dzieli ich jednak przepaść.
  Wazne jest to, że żaden z władców czy to Kremla czy Waszyngtonu nie odważy się w praktyce na poznanie tajemnic drugiej strony.
 • @Husky 23:17:28
  Nie wygłupiaj się, pisząc o hamburgerowych satelitach. Poczytaj sobie od kogo hamburgery kupują silniki do rakiet, aby wynieść te satelity na orbitę.
  Pewnie, że dzieli ich przepaść, co Rosjanie pokazali oślepiając "Donalda Cook'a" i to dwukrotnie, bowiem na Bałtyku była powtórka z rozrywki i to przez duże "R". Tym razem nikt się do powtórnego blamażu nie przypucował, bo wstyd na cały świat.
  Polski helikopterek nawet się nie wzbił w powietrze, bo pewnie elektronika zawiodła, Rosjanie dwadzieścia razy nabijali się ze złomu i to jest ta przepaść, Dingo!
 • @Jinks 23:28:24
  "Obawiam" się że pozostaniemy przy swoich zdaniach 8-)))
  A kto ma racje nie wiem i nie chcialbym tego doświadczyć
  Dobranoc
 • @Husky 23:17:28
  http://www.defence24.pl/117440,rosja-nadal-dostarcza-silniki-rakietowe-do-usa

  Przepaść jest zajebista wręcz :)
  Kto im ich GPSy wyniesie na orbitę, jak dostaną szlaban na silniki?
  Jedno jest w tym wszystkim pocieszające. W najbliższej perspektywie nie będzie wojny pomiędzy hamburgerią i Federacją Rosyjską, bo gdyby miało być inaczej, to szlaban na silniki już by dawno był.
  Rosjanom jest na rękę kiedy Polaczków się dyma. Mają ubaw po same pachy.
  Z Ciebie też bym się nabijał gdyby przyszło Ci do łba, aby swoją czerwoną budką z londyńskiego slumsu polecieć na księżyc. Sam przyznaj, że byłoby to śmieszne.
 • @
  //O co chodzi w tych incydentach na Morzu Bałtyckim...//

  To klasyczne zarządzanie strachem przez Pax Russo - Americana

  a następnie miękkie techniki jak ta:
  //Od niedawna agencja konsultingowa ViewPoint Group interesuje się również polityką obronną. W 2012 roku przedstawiciel firmy był obecny na 3 posiedzeniach Komisji Obrony Narodowej, m.in. omawiających prezydencki projekt ustawy o zmianie ustawy o przebudowie i modernizacji technicznej oraz finansowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (druk nr 780). Spółka oficjalnie nie lobbuje w tej sprawie. Zainteresowanie polityką obronną wiąże się z nową działalnością wspólników ViewPoint Group Piotra Małeckiego i Macieja Sankowskiego. W lipcu 2012 r. założyli spółkę Defence24, która prowadzi portal o tematyce wojskowej i geopolitycznej (Defence24.pl).//
 • Podziekowanie
  Szanowni Państwo
  Dziękuję za zainteresowanie moimi wypowiedziami i publikacją ich jako osobny artykuł.
  Poniżej chciał bym wyjaśnić kilka wątpliwości dotyczących systemu GLONAS i systemu Patriot.
  Pan Jinks słusznie zauważył, że system GLONAS nie działa, ale czy na pewno ? W grudniu 2011 osiągnął on status operacyjny. Rosjanie wszystkie nowe pociski rakietowe obierają o nawigacje GLONAS. Faktycznie w na początku kwietnia 2014 roku transmisja danych z kilku satelitów została zakłócona na 12 godzin. To był powód nie przyjęcia systemu przez wojsko w 14 kwietna 2014 roku. Było to związane z aneksją Krymu w marcu 2014 r, prawdopodobnie komuś puściły nerwy. Satelity systemów nawigacyjnych też można zagłuszać . Jest innym zagadnieniem czy wobec obecnej sytuacji międzynarodowej system GLONAS będzie dostępny w służbie cywilnej.
  Pan Hasky w kwestii dogonienia pocisku. Niestety każdy pocisk Patriot umieszczony na wybrzeżu, czy w Radzikowie będzie musiał gonić pocisk wystrzelony w kierunku centralnej Polski. Proszę sobie popatrzeć na Google Earth. Dlatego ważna nie jest baza w Radzikowie, ale miejsce rozmieszczenia baterii Patriotów. Jednym z miejsc rozważanych jest Sobieszewo , teren po 23 dywizjonie Rakietowej Obrony Powietrznej. Tu nie chodzi o bezpieczeństwo Polski, bateria da osłonę okrętom NATO operującym w rejonie bazy w Kalingradzie, lotnisku w Malborku gdzie będzie stacjonowało lotnictwo NATO, portowi wojennemu na Helu i miastu Gdańsk. Głównym celem amerykanów nie jest obrona naszych granic, ale zabezpieczenie się w wypadku konieczności ataku na bazy Rosyjskie. To samo dotyczy się rozmieszczenia baz w Rumuni. Tam ma być zastosowany nowszy system THAAD o zasięgu ponad 200 km, który zabezpieczy dla NATO podejście do baz w Sewastopolu. Praktycznie cała reszta kraju nie będzie chroniona w wypadku ewentualnego ataku Rosjan, nawet gdyby Polska eksperymentalne pociski PAC-3MSF, które są najnowszą wersją i ostateczną. Dalej system Patriot nie będzie modernizowany, rozwijany będzie system THAAD mający znaleźć się w Rumuni.
 • @Fischer 12:11:18
  witaj, dziękuję za następny, cenny komentarz...myślę, że bardzo są potrzebne tego typu informację, aby odkłamać ogólną propagandę w mediach głównego nurtu, oraz tzw "niezależnych" szczujniach...

  witamy na pokładzie i zapraszam do pisania autorskich artykułów...Twoje komentarze są zbyt cenne, aby pozostały tylko komentarzami...pozdrawiam
 • @Jinks 23:12:11
  cześć...

  sprawa może być jeszcze gorsza, ponieważ tu problemem nie byłoby dymanie na grube miliardy, ale jak zauważył @Fischer ...zacytuję :

  "Głównym celem amerykanów nie jest obrona naszych granic, ale zabezpieczenie się w wypadku konieczności ataku na bazy Rosyjskie"

  czyli wydymają nas na miliardy i zrobią z nas łosi do osłaniania amerykańskich rzezimieszków...docelowo wciągnięcie Polski do konfliktu z Rosją...rządy Pisiorów niestety sprzyjają temu, a widząc kurwiki w oczach Ministra Wojny, to mi się po prostu włos jeży na głowie...banda wariatów to mało powiedziane...pozdrawiam
 • @e-misjonarz 09:01:37
  ...jeszcze jedno takie "pier'Dolenie" i wylecisz na zbity pysk...
 • @Arjanek 09:50:59
  //To klasyczne zarządzanie strachem przez Pax Russo - Americana//

  ...być może tak jest, tego nie wiem, więc teraz bardziej niż zwykle nie możemy dać się prowokować...w zasadzie powinniśmy przestać uczestniczyć we wszystkich izraelsko-amerykańskich awanturach i zamiast wydawać na patrioty, to kupić za całą sumę kałachy dla ludności...lepszy by był pożytek...
 • Fajne tytuły - Ku…wa wyraźnie komuś o coś chodzi
  USA nowy jork ameryka -//TRZECIA WOJNA ŚWIATOWA wisi na włosku! Rosyjskie prowokacje nad Bałtykiem //

  „ Polskie „ radio - //Rosyjska "prowokacja" nad Bałtykiem. "To nie może pozostać bez odpowiedzi NATO//

  Niezależna PL. -// Agresja, próba przejęcia kontroli nad Bałtykiem//

  Już pomijam fakt że media nie służą do informacji , czy nawet dezinformacji , ale do totalnej, zbiorowej hipnozy i psychomanipulacji .

  Jedyne wyjście to zbiorowy bojkot mediów

  http://szcesliwirodzice-szczesliwedzieci.blog.pl/files/2014/08/wyrzuc487-tv-i-walcz-o-wolnoc59bc487.jpg


  pozdrowił :)
 • @Jinks
  Środkowy palec dla ministra Waszczykowskiego!(sic!)...Podczas międzynarodowej konferencji GLOBSEC niemiecka minister obrony, a także wysoki urzędnik Pentagonu ogłosili, że zamierzają wspierać Europę Środkową poprzez obecność wojsk Sojuszu, lecz nie przewidują postawienia tu stałych baz. James von Townsend podczas swojego wystąpienia w Bratysławie zagrał na nosie ministrowi Witoldowi Waszczykowskiemu. Odniósł się do jego wcześniejszych słów, które padły podczas tej samej konferencji o tym, że Polska oczekuje obecności baz NATO, jako „symbolu gotowości do obrony wschodniej flanki NATO".
  Oczekujemy na decyzje, które zmienią status bezpieczeństwa naszego regionu. Bo chociaż należymy do tego samego sojuszu, mamy do czynienia z różnymi statusami: nieco lepszym na Zachodzie i zupełnie innym na tzw. wschodniej flance. Nie ma tam rozmieszczonych wojsk, żadnych stałych obiektów wojskowych należących do NATO — mówił Waszczykowski. Wygląda na to, że szef polskiego MSZ może obejść się smakiem, sojusznicy zza oceanu mają bowiem w wiadomej części ciała wschodnią flankę NATO i pobożne życzenia Waszczykowskiego, uważa polska gazeta internetowa Stajk.eu. Zapowiadali to generalnie już w lutym. Polski minister wyglądał na pogodzonego z odmową, teraz jednak znów zaczął indagować o obecność stałych baz, uzasadniając swoje prośby poczuciem zagrożenia ze strony Rosji. Ursula von der Leyen, minister obrony Niemiec, zdecydowania poparła USA, stwierdzając, iż z owym zagrożeniem da się walczyć za pomocą „sprytnych ruchów" i nowych sił szybkiego reagowania. Nie ma potrzeby rozlokowywania w Europie Środkowej stałych baz sojuszu, a Rosję da się bez trudu odwieść od ewentualnych prób destabilizacji regionu. Przestaliśmy być wiarygodnym partnerem: i w Unii Europejskiej, i dla Stanów Zjednoczonych i także dla NATO skomentował wydarzenia z Bratysławy Sławomir Neumann z PO. I miałby zapewne dużo racji, gdyby nie fakt, że nigdy nie byliśmy w tym układzie specjalnie cenni ani cenieni. Berlin i Waszyngton pokazały środkowy palec podlizującym im się Polakom. Którzy na dodatek wybiegli przed szereg, by zorganizować lipcowy szczyt NATO w Warszawie.

  Ps..Pokazali Polakom nie tylko środkowy palec, ale i przynależne do tego tzw. dolne plecy. I co najśmieszniejsze, stało się tak dla dobra Polski i Polaków. Niesłychane..! Polecam przy okazji stwierdzenia, jakie padły na tej konferencji dot. tzw. wojny hybrydowej, w ramach której, rosyjska propaganda, współczesna i inteligentna, wg speców Pentagonu i NATO, podważa wiarygodność informacji serwowanych przez Zachód. I to jest wspaniała wiadomość. Polsce najlepiej mieć łuki. USA nie zaryzykuje podchodzić tak blisko Rosji, bo wiadomo, że za wypuszczenie jakichś bombek z baz USA w Polsce, na Rosję, odwet sięgnął by Waszyngtonu. Rosjanie mają przecież swoje Buławy, udane testy i odległości, opracowane w sam raz na rejony Waszyngtonu. Dobrze USA robi że nie ryzykuje ruiny swego kraju. NATO jest zbędne. A politycy na polskich ziemiach to jakieś mutanty, dla kogo oni pracują? Może Watykan chcą ulokować w Polsce, czy co?Waszczykowski: - "...na tzw. wschodniej flance nie ma rozmieszczonych wojsk, żadnych stałych obiektów wojskowych należących do NATO..." I tu wychodzi cała prawda - nawet najlepszy naukowiec nie musi być dobrym politykiem. Otóż to. Tzw. wschodnia flanka jest tym czym jest - strefą buforową. Nikt rozsądny nie umieści swoich baz wojskowych i rakiet nuklearnych w strefie buforowej. Dlaczego? Bo strefa buforowa jest z góry przeznaczona na stracenie w charakterze wysoce promieniotwórczej spalonej ziemi. Brawo Waszczykowski, Macierewicz, Kaczkowski i spółka !! Banda amatorów !!
 • @Jinks 23:28:24 No to znowu NATO i USA dostaną sraczki!
  Chiny i Indie kupią rosyjskie systemy antybalistyczne!..Chiny i Indie są zainteresowane kupnem rosyjskich systemów antybalistycznych S-400 Triumf, prowadzi się rozmowy z ich przedstawicielami - poinformował gazetę Izwiestija doradca prezydenta ds. współpracy wojskowo-technicznej Władimir Kożyn. „Chętnych jest bardzo dużo, inna sprawa, że nie możemy zapewnić ich wszystkim, a więc będziemy dostarczać nie wszystkim, ponieważ priorytet ma przede wszystkim rosyjska armia, chociaż toczą się rozmowy z Chinami i Indiami" cytuje gazeta słowa Kożyna. Poinformowano, że zainteresowanie wyrobami rosyjskiego przemysłu obronnego wzrosło po udanej operacji w Syrii. Wśród chętnych do nabycia rosyjskich samolotów znalazły się Indie, Malezja, Algieria i Indonezja. Szczególną uwagę przyciągnął system rakietowy S-400, niemający odpowiedników na świecie. O jego rozmieszczeniu w rosyjskiej bazie lotniczej w Syrii Hmeimim oficjalnie poinformowano po ataku myśliwca tureckich sił powietrznych na rosyjski samolot bombowy Su-24. Wcześniej rosnące zainteresowanie rosyjskim sprzętem wojskowym zauważył prezydent Władimir Putin podczas gorącej linii.

  Ps..Te trzy państwa stają się naturalnymi sojusznikami gospodarczymi i wojskowymi, ponieważ stanowią doskonałą przeciwwagę dla imperialnych zapędów Zachodu. No i co teraz zachodnie, hamburgerów zabawki nadają się tylko do piaskownicy?!
 • @Jinks 23:28:24
  „Defense News”: z powodu problemów z F-35 USA boją się konstruować nowe samoloty...
  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/opinie/20160314/2282275/usa-mysliwiec-f-35.html#ixzz46BvBiygt Ps..Jankesi do niedawna byli wzorem dla innych pod względem logistyki i perspektywicznych projektów - widocznie powodzenie i brak konkurencji rozzuchwala i demoralizuje. No i "zasoby" pościągane z całego świata pomarły.
 • @Jinks 23:40:48
  Minister obrony Rosji: amerykański BMD w regionie Azji i Pacyfiku zagraża Chinom i Rosji. Rozmieszczenie w regionie Azji i Pacyfiku elementów amerykańskiego systemu obrony antybalistycznej (BMD) zagraża Chinom i Rosji, podważając międzynarodowy system bezpieczeństwa oznajmił wiceminister obrony Rosji Anatolij Antonow.
  „W gruncie rzeczy są podważane a może nawet paraliżowane chińskie siły powstrzymywania jądrowego oraz zadaje się szkody stabilności strategicznej, w tym Rosji" powiedział Antonow w wywiadzie dla chińskiej telewizji CCTV i agencji Xinhua. Według niego, Rosja także jest negatywnie nastawiona do wykorzystywania przez USA swoich kontaktów wojskowych z szeregiem państw i tworzenia na ich terytorium systemu obrony antybalistycznej. „Między Chinami i Rosją jako stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa ONZ nie tylko nie ma sprzeczności, istnieje wspólne stanowisko odnośnie umocnienia pokoju regionalnego i bezpieczeństwa międzynarodowego. Rosja i Chiny w sferze wojskowej nie współpracują przeciwko komuś. Nasza współpraca jest nastawiona na umocnienie bezpieczeństwa naszych państw, w tym z uwzględnieniem zobowiązań międzynarodowych Chin i Rosji" podkreślił Antonow.
 • @Jinks
  Amerykański policjant poprosił o azyl w Rosji z powodu korupcji w USA(sic! a takie to ponoć praworządne i demokratyczne państwo?)..Mark Duggan były policjant z Florydy zwrócił się do rosyjskich władz z prośbą o udzielenie mu azylu politycznego po tym, jak w Stanach Zjednoczonych zaczęto wywierać na niego presję za działalność w obronie praw człowieka. "Ludzie tego nie rozumieją, ale my także borykamy się z korupcją. Siedem lat temu, kiedy pracowałem w policji, byłem świadkiem naruszeń praw człowieka. Kiedy zacząłem zdradzać swoje oburzenie, zmuszono mnie do odejścia. Otworzyłem własną stronę, na której inni policjanci zaczęli dzielić się swoimi doświadczeniami korupcyjnymi, a także swoim zdaniem na dany temat" opowiedział w rozmowie z Life News przybyły do Moskwy Duggan. Ze swoim oświadczeniem Duggan wystąpił w związku z doniesieniami o tym, że stróże porządku zatrzymali ponad 400 uczestników akcji protestacyjnej zorganizowanej obok budynku amerykańskiego Kongresu.
 • @Jinks 23:28:24
  W Chinach ustalono wysokość łapówki karanej śmiercią! Najwyższy Sąd Ludowy i Najwyższa Prokuratura Ludowa Chin doprecyzowały procedurę wymierzenia kary śmierci za korupcję - podaje agencja Xinhua. Od tej pory najwyższy wymiar kary będzie obowiązywał w przypadku nielegalnego przywłaszczenia lub wzięcia łapówki przekraczającej 460 tys. dolarów. Zakrojona na dużą skalę kampania przeciwko korupcji rozpoczęła się po dojściu do władzy w 2012 roku przewodniczącego ChRL Xi Jinpinga. Od tamtego czasu kilka tysięcy urzędników zostało ukaranych za naruszenie dyscypliny partyjnej i korupcję. Według oficjalnej statystyki tylko w styczniu bieżącego roku zostało ukaranych 5459 urzędników. Według danych komisji w 2015 roku za naruszenie dyscypliny partyjnej zostało ukaranych prawie 50 tys. urzędników różnych szczebli.

  Ps...Bogate te Chiny to i pułap łapówki kwalifikującej do kary śmierci wysoki. No to mądry Chińczyk da tylko 459.999 dolców w łapę. Różnica niewielka, a może ratować życie. Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej na każdym kroku mnie pozytywnie zaskakuje. Wiele z działań przewodniczącego pokrywa się z moją wizją świata. No to na Ukrainie brak rządu po pierwszej kontroli ! A na Ukrainie za ile już można dawać czapę:) Tam, to by się dopiero kraj wyludnił! W Polsce też, a i w UE by niewielu zostało. A w Ameryce zostało by ze 10.000 000 ludzi przy życiu? Jak by to zrobiono w Kanadzie to z pewnością połowa tych tam na stołkach by już wisiała ..
 • @Jinks
  „The Guardian”: UE chce dzielić terrorystów na niebezpiecznych i pożytecznych(sic! chyba żydolewactwu?!)..Jeśli nie ma dowodów na to, że powracający do Europy obywatele, którzy walczyli w szeregach terrorystów, aktywnie uczestniczyli w działaniach zbrojnych, to pozbawianie ich wolności jest najgorszym rozwiązaniem uważa wysoko postawiony europejski urzędnik. (sic!)..Wszechogarniające prześladowanie bojowników, który wracają z Iraku i Syrii do Europy, jest bezsensowne. Niektórych najemników należy rehabilitować, a nawet wykorzystać do celów propagandowych przeciwko werbunkowi nowych członków dla radykalnych ugrupowań powiedział w rozmowie z „The Guardian” koordynator UE ds. walki z terroryzmem Gilles de Kerchove.
  Wysoko postawiony unijny urzędnik skrytykował belgijskie władze za brak planu pracy z tymi obywatelami, którzy przyłączyli się do radykalnych ugrupowań, na przykład Państwa Islamskiego (organizacja zakazana w Rosji), uczestniczyli w działaniach zbrojnych na Bliskim Wschodzie, ale później wrócili do Europy. „Jeśli nie ma dowodów na to, że (powracający do ojczyzny bojownicy) aktywnie uczestniczyli w dżihadzie, to zamykanie ich w więzieniach jest najgorszym rozwiązaniem. Na przykład, jeśli jedynie przekroczyli granicę i spędzili tydzień wewnątrz organizacji, ale w rzeczywistości po prostu myli tam garnki albo byli żołnierzami czwartej kategorii, a potem zobaczyli pozbawionych głów ludzi i rzucili się do ucieczki, twierdząc, że to był błąd” powiedział Gilles de Kerchove. Jego zdaniem rozczarowani bojownicy z Państwa Islamskiego mogą w więzieniu jeszcze bardziej się zradykalizować. Tymczasem istnieje lepsze rozwiązanie w postaci programu rehabilitacji. „Więzienie jest podstawowym inkubatorem radykalizmu. Dlatego też, jeśli istnieje możliwość, by nie zamykano w więzieniach tych, których ręce nie są splamione krwią i kto jest szczerze gotów uczestniczyć w programie rehabilitacji, to należy spróbować” powiedział koordynator UE ds. walki z terroryzmem. Ponadto, jego zdaniem, byli bojownicy mogą być przydatni w walce z werbowaniem przez terrorystów nowych członków. Według Międzynarodowego Centrum do Walki z Terroryzmem w Hadze około 4 tysiące obywateli krajów członkowskich Unii Europejskiej wyjechało do Iraku i Syrii, by przyłączyć się do radykalnych ugrupowań walczących na Bliskim Wschodzie. Większość z nich pochodzi z Belgii, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec. Około jedna trzecia wróciła do swoich krajów.

  Ps...A po co takich trzymać w więzieniach? Należy rozliczyć się z nimi na miejscu jeszcze w Azji jak to robią Rosjanie, czy Czeczeni, etc..aby nikomu już więcej takie pomysły nie przychodziły już do głowy. Słuchając żydolewackich polityków pedalskiej zidiociałej żydolewackiej zbankrutowanej już JEWUE czuję się jak bym był w domu bez klamek!!! A może to, że on mył garnki umożliwił temu co by to robił zabijanie innych. Nie wiem czy śmiać się, czy płakać, kiedy czytam o terrorystach "powracających do ojczyzny". Arab, który otrzymał obywatelstwo administracyjnie, wraca do ojczyzny? Ojczyzny, czyli do ziem ojców? Najlepszy terroryzm, to terroryzm warstwowy: Warstwa terrorystów, warstwa wapna, warstwa terrorystów, warstwa wapna...Dla takich jak oni jest tylko jeden program resocjalizacji. Metoda gen. Pershinga, czyli kula maczana w świńskiej krwi w łeb, tak on się nazywa. Za wszystkie zbrodnie które popełnili tylko kula maczana w świńskiej krwi w łeb !!!!
 • @Jinks
  Fiscal Times: „mózg” F-35 ma poważne problemy(które to już z kolei? tego nielota.)....W nowym amerykańskim myśliwcu-bombowcu piątej generacji F-35 wykryto jeszcze kilka poważnych problemów - tym razem w „mózgu” samolotu, informuje The Fiscal Times. Pod „mózgiem” publikacja ma na myśli Autonomiczny Logistyczny Systemu Informacyjny (ALIS) oprogramowanie o wartości 16,7 miliarda dolarów, na którego problemy zwróciła uwagę Government Accountability Office (GAO instytucja kontrolna Kongresu Stanów Zjednoczonych).
  „To oprogramowanie jest w rzeczywistości mózgiem, dzięki któremu ten samolot wojskowy piątej generacji może być użytkowany, pisze gazeta. On śledzi całą informację: od czasu, w którym samolot znajduje się w powietrzu, po regulację silnika”. Według raportu GAO system ten ma dwa główne problemy. Przy czym jeden z nich polega na tym, że systemu prawdopodobnie w ogóle nie można będzie stosować. Chodzi o to, że ALIS wymaga stałej łączności z serwerem i infrastruktury, która mogłaby mu zapewnić stały dopływ zasilania. Ze względu na to, że nowa wersja tego systemu, wprowadzona w 2015 roku, nie przeszła testów przydatności do wdrożenia, amerykańska agencja ma wątpliwości, że te warunki zostaną spełnione. Drugi problem, o którym mowa w raporcie, związany jest z brakiem „infrastruktury rezerwowej”. Tak więc wszystkie dane, które obrabia ALIS, trafiają najpierw do „centralnego punktu odbioru”, a następnie do głównego urządzenia sterującego. Nie przewidziano żadnego systemu rezerwowego, pisze The Fiscal Times.
  „Jeśli coś się zepsuje, cała flota F-35 będzie nieaktywna”, czytamy w raporcie. Ps...Buahaha no qurwa przecież to brzmi wszystko jak dowcip a oni na to wydali tryliony dolarów...ale za to, że tylu ludzi pracowało przez dłuższy okres ... bezrobocie miało lepsze parametry. Może to to i latać nie do końca potrafi, ale zawsze to ładny "samolot"... Raptora też długo uczono latać, a teraz nawet potrafi lądować ... Jak zostanie dofinansowany to może nawet będą powstawać gry z w/w wytworami usraelskimi. Żona mówi mi , że mogliby pomyśleć nad różowym lakierem metalic oraz dodałaby rzęski na reflektory lądowania Emotikon devil Bądźmy jednak wyrozumiali, pozytywni, trzymajmy kciuki za usraelczyków !!! W końcu to właśnie u nich spece od rowerów jako pierwsi ponoć wzbili się w powietrze samolotem Emotikon smile Porównania uSSmańskiego złomu z Rosyjskim Suchojem F-22 Raptor vs PAK-FA T-50 https://www.youtube.com/watch?v=31GdiSJfbhM&feature=youtu.be
 • @
  Tymczasem, rozpoczął sie pierwszy etap budowy "tarczy antyrakietowej" w Redzikowie.
  Robią TARCZĘ z Polski. Będzie w co strzelać. ...
 • Patryjoty są już przestarzałe.
  Rząd USA nie będzie już wydawał kasę na pilotażowy program modernizacji systemu Patryjot. Niemcy kontynuują amerykańsko-europejski projekt sytemu antyrakietowego i przeciwlotniczego. Co może w przyszłości grozić stratami dla korporacji produkujących Patryjoty, gdyż w MEDAS utopili kasę nie tylko Amerykanie ale i Włosi, Francuzi i Niemcy. System dzięki niemieckim pieniądzą jest na ukończeniu i fazie prób prototypu.
  Potrzebny jest frajer kupi kota w worku i utopi kasę w nie istniejący jeszcze projekt. Wtedy sprzeda się innym posiadaczom pakiet modernizacyjny.
 • @Zdzich 20:24:24
  NATO: "Anachronizm pozbawiony wszelkiej misji"...Zasady, które legły u podstaw NATO przestały uzasadniać potrzebę jego istnienia od czasów zakończenia zimnej wojny. O tym w artykule dla Buisness Insider pisze amerykański politolog George Friedman, jeden z założycieli prywatnego amerykańskiego ośrodka analitycznego Stratfor. Zdaniem Friedmana, NATO stanowi „anachronizm", m.in dlatego, że „bierze się do zadań, dla których realizacji bynajmniej nie był powołany. Dzieje się to kosztem integracji krajów Europy Wschodniej, które liczą na europeizację, a nie na ochronę" pisze RT. Członkostwo w UE i NATO miało, zgodnie z założeniami, przekształcić byłe republiki radzieckie i sojuszników ZSRR w państwa Zachodu" dodaje Friedman, wyraźnie wrzucając kamyczek do ogródka Ukrainy i Gruzji, które chciałyby w przyszłości dołączyć do bloku.
  Ale NATO to sojusz wojskowy, i integracja nowych państw z Europą bynajmniej nie stanowiła celu jego powołania. Funkcja organizacji polegała na ochronie tych krajów i pozostałej części Europy, jednak z czasem, uległa „atrofii" z racji tego, że perspektywa wojny coraz bardziej się oddalała. Tak naprawdę, cel istnienia Sojuszu zdezaktualizował się w momencie rozpadu ZSRR i podpisania Traktatu z Maastricht, który powołał do życia UE. Misja wojskowa organizacji odeszła w przeszłość, a sam Sojusz nie przestał istnieć. Friedman uważa za podstawne obawy Europejczyków co do tego, że USA utraciły wiarę w NATO, a blok przestał być gwarantem bezpieczeństwa. Politolog uważa też, że Amerykanie nie zamierzają dłużej pełnić roli prowadzącego w Sojuszu w takim kształcie, w jakim się on obecnie znajduje, a Europa niezdolna jest do przejęcia tej roli, „ponieważ nie ma ani żołnierzy, ani sprzętu, ani chęci przejmowania inicjatywy. Dzieje się tak dlatego, że Europa stała się miękką siłą NATO, a udział europejskich krajów w wojskowych operacjach USA jest taki niewielki, że prawie symboliczny". Dlatego, zauważa Friedman, blok ma coraz mniejszy udział w podejmowaniu przez Waszyngton decyzji, podczas gdy „Europejczycy gratulują sobie, że mają więcej rozumu niż amerykańscy "kowboje" podaje RT. W sensie globalnym sytuacja rysuje się dość pesymistycznie zarówno dla NATO, jak i dla USA. „Cel Sojuszu rozmył się w niebycie. Stany Zjednoczone dawno utraciły chęć działania w ramach wyznaczonych im przez NATO. Na kolejnym szczycie NATO w Polsce, planowanym na lato, wszyscy będą mówić o konieczności podjęcia jakichś działań, ale i nic nie zostanie zrobione" kończy politolog.
 • @Zdzich 20:24:24
  Kijów przerzucił pod Donieck polskich snajperów...Zastępca dowódcy korpusu Ministerstwa Obrony proklamowanej w trybie jednostronnym Donieckiej Republiki Ludowej Eduard Basurin oświadczył, że wywiad DRL zlokalizował pod Donieckiem, w odległości 3 km od linii frontu, polskich najemników snajperów - podaje Gazeta.ru, powołując się na Doniecką Agencję Informacyjną. „Wywiad Donieckiej Republiki Ludowej odnotowuje nowe przypadki koncentracji sił i sprzętu wojskowego wzdłuż linii frontu. Przykładowo, w rejonie Krasnogorowki (3 km od linii frontu) odnotowano przyjazd ośmioosobowej grupy polskich najemników snajperów" oświadczył Basurin.. Na początku kwietnia bieżącego roku wywiad ruchu powstańczego DRL zaobserwował pojawienie się przy linii frontu grupy polskich i serbskich snajperów oraz operatorów ognia. Kijów przerzucił wówczas w rejon Marinki 21 polskich snajperów, a w rejon Awdiejewki serbskich specjalistów. Wcześniej resort obrony DRL niejednokrotnie informował o pojawianiu się przy linii frontu zagranicznych najemników, w tym także obywateli państw UE, NATO i Bliskiego Wschodu. W operacji karnej po stronie Ukrainy zaangażowani są w szczególności poplecznicy Daesh, obywatele krajów bałtyckich, Polacy, Gruzini, Amerykanie, Turcy i przedstawiciele innych krajów.
  Ps..Chyba mnie krew zaleje. Co za cymbał ich tam posłał? Chciałbym, aby okazało się, że to nie są Polacy! Porządny Polak nie będzie wspierał nazioli ukraińskich! Najemnik jest typem człowieka, który dla pieniędzy zabije kogokolwiek, a więc jest płatnym mordercą, którego nie chroni prawo żadnego cywilizowanego państwa. Jeśli któryś z nich wróci do Polski w czarnym worku, niewielu będzie po nim płakać. Po pierwsze- z tymi banderowSSkimi przodkami uczestników akcji "Wisła" jeżdżącymi na "safari" do Donbasu powinna zainteresować się prokuratura, a po drugie, to dla Polaków raczej korzystne, gdy tam znajdą swoje miejsce spoczynku...Niejeden już wrócił jako ofiara "wypadku drogowego", nawet trumny nie otwierano przed pochówkiem....
 • @kula Lis 66 21:47:10
  Oczywiście "Zasady NATO, które legły u podstaw NATO, przestały uzasadniać potrzebę jego istnienia od czasów zakończenia zimnej wojny." Jako organizacja, powinna być rozwiązana w momencie, kiedy RWPG przestało istnieć.
  Podobnie jest z Unią Europejską po rozpadzie ZSRR. Jest to rganizacja nazywana obecnie 'UPO" - Unidetified Political Object.
  Niemniej jednak, misja NATO została zrewidowana przez Żydów i służy obecnie ich celom podboju całego świata. Zatem praktycznie, NATO to wojska Izraela pod przywództwem Syjonistów, często w błekitnych hełmach (tak jak ich flaga i krawaty).
 • @Zdzich 00:38:55
  Dzisiaj wypowiedział jakiś generał Pavel Petr, że żadnych stałych baz NATO w Europie Wschodniej nie będzie bo to podniesie stopień zagrożenia dla Rosji i doprowadzi do niepotrzebnych napięć. Jest to wyraźny sygnał przed szczytem NATO o tym co zostanie na nim uchwalone. De facto ta wypowiedź pokazuje jak traktuje terytorium Polski NATO - nasza ziemia to nic innego jak teren walk opóźniających marsz rosyjskich zagonów pancernych a pierwsza linia obrony Zachodu to ODRA. Zresztą po Ukrainie widać co o jakiś paktach sądzą USA i Anglia - Kijów został sam ze swoimi problemami.
 • @Zdzich 00:38:55
  Przestańcie się łudzić Macierewicz i Waszczu!
  https://euobserver.com/foreign/133084
 • @trybeus 13:20:42
  I tak trzymać!
 • @Daro 21:22:44
  Frajer kupi kota w worku-nie, kupi ślicznie pomalowane rakiety i postawi na pokaz. A strzelac będzie mógł jak USA da zgodę i przekaże szyfry które będą w Pentagonie pod kluczem.No chyba że jakiś CIAejus po cichu uruchomi to dla draki.Ot takie False Flag jak to robią UE vide Paryż czy Brukselka..
 • @Zdzich 00:38:55
  Nie będzie żadnych baz NATO w Polsce – raczej nie będzie żadnej realnej pomocy http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-publicystyka/item/83788-nie-bedzie-zadnych-baz-nato-w-polsce-raczej-nie-bedzie-zadnej-realnej-pomocy
 • @Zdzich 00:38:55
  Polityczny scenariusz doprowadzenia do wojny Polski z Rosją w roku 2017 [Rosja przez cały okres prezydentury W. Putina utrzymuje bliskie, serdeczne i bardzo intratne kontakty z zachodem. Nie przekracza wyznaczonej rozszerzeniem NATO i UE strefy wpływów, ale udało się jej dzięki przychylności opinii publicznej i kręgów decydenckich pozostałych krajów byłej strefy radzieckiej – na trwałe powstrzymać ekspansję zachodu na wschód. Zachód konsekwentnie nie chce drażnić Rosji, formalnie i faktycznie odpuścił kwestię buforu dla swoich wschodnich rubieży – jaki stanowią kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Nie ma zagrożenia militarnego ze strony Rosji, która jest ściśle związana ekonomicznie z zachodem. Zachód liże rany po kryzysie ekonomicznym, posiłkując się rosyjskimi surowcami i eksportując wszystko to, czego Rosja w reformowaniu swojego kraju potrzebuje.] całość http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-polityka-na-swiecie/item/83386-polityczny-scenariusz-doprowadzenia-do-wojny-polski-z-rosja-w-roku-2017
 • @Zdzich 00:38:55
  Trump mówi - trzeba pozbyć się NATO! Kolejne rządy w Polsce usiłują doprowadzić do okupacji terytorium naszego kraju przez wojska NATO. Tymczasem Donald Trump, który być może zostanie prezydentem USA mówi o likwidacji słynnej militarno-politycznej struktury. Donald Trump przedstawił wiele rewolucyjnych propozycji. Niestety, zbyt często przysłaniano je durną dyskusją nad jego uwagami na temat aborcji i dywagacjami o jego nienawiści do elit partii Republikańskiej i Ameryki. Media atakują Trumpa jak stado rozwścieczonych piranii. Zmyślonym incydentem zmontowanym przez skrajną konserwę republikańską starano się zniszczyć menedżera jego kampanii Corey'a Lewandowskiego. Tymczasem przed tygodniem Trump stwierdził że USA płacił za dużo na utrzymanie NATO. Jest czas, stwierdził, by odciąć amerykańskie wsparcie finansowe i zmusić Europę by płaciła sprawiedliwą cześć w podziale kosztów za "ochronę przed zagrożeniami." Wielkie oburzenie wzbudziło stanowisko Trump'a na temat status quo po II wojnie światowej. Ale on chyba ma rację. Całość tu: http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-polityka-na-swiecie/item/82931-trump-mowi-trzeba-pozbyc-sie-nato
 • @kula Lis 66 13:36:02
  Alex Jones ma odwagę mówić dużo, ale może nie o wszystkim wie, lub nie o wszystkim chce powiedzieć. Np. o Żydach nigdy nie powie nic negatywnego.
  Tymczasem w Polsce nie ma baz pod flagą NATO - są tylko tzw. "Logistyczne i Wojskowe Ośrodki Szkoleniowe", które strukturalnie są częścią NATO. Na przykład:
  Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy - zajmuje się przystosowywaniem NATO-wskich doktryn do działań polskiej armii;
  Garnizon Bydgoszcz, Garnizon Torun, Garnizon Grudziądz;
  NSO - NATO Standarization Office w Bydgoszczy;
  NATO-wska Baza Lotnictwa Taktycznego Łask;
  itd., itd.
  Więcej tutaj: http://www.veteranstoday.com/2015/04/09/neo-poland-natos-logistics-base
  Czyli "po żydowsku". Niby ich nie ma, ale są!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031