Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
341 postów 8655 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - ...katol i moher z kościoła toruńskiego, parafia podhalańska...łowca jehowitów...

Turki bez wiz w Schengen i kasa na podróż...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Poszczytowali sobie na szczycie unijnym w Turcji. Wszyscy zadowoleni jak cholera, a najbardziej Turki...

 

 Turki dostaną 3 miliardy Euro ...w tym 71 milionów od Polski...stać nas a co!!! Mało tego, liberalizację wizową też.

 
fakty.interia.pl/swiat/news-ue-projekt-dokumentu-ze-szczytu-3-mld-euro-dla-turcji-na-poc,nId,1929649

 

 
Czyli na chłopski rozum...tzw uchodźcy z terenów Turcji nie będą się już bujać pontonami i narażać swoje smartfony i koszulki z adidasa na zniszczenie przez wodę morską, tylko pojadą Orient Expresem w klasie pierwszej.

 

 
W wagonie restauracyjnym ośmiorniczki i kawior (oczywiście absolutnie nie ruski)...tańczące hurysy z możliwością dyskretnego tête-à-tête w wagonie sypialnym, coby jądra za bardzo nie spuchły od wstrzemięźliwości ...wszak podróż do Europy z Turcji to nie rzut beretem.
Wagon ze strzelnicą, inny z silikonowymi manekinami do obcinania główek...a na stacji docelowej Calais nomen omen (sic!) na każdym słupie w kieszeniach wizy niczym ulotki z Mc Donalda...i wielki baner z napisem Witamy serdecznie miłych gości w Dżungli...ups ! w Raju...

 

 
(...)

 

 
Bieda będzie uzbierać Pisiorom przy takim rozmachu te 500 zł na dziecko...ale cóż, jako ludzie wybitnie łagodni i ugodowi będziemy się cieszyć, że muslimy nie będą już się narażać na niewygody podróży do Europejskiego Raju. Wszak jeśli do Raju, to tylko Orient Expressem...

KOMENTARZE

 • Cóż powiedzieć
  Cóż powiedzieć? "Narodowa ściepa" na rzecz S.G. i Wojska na (co najmniej) zachodniej granicy? I mur taki jak 2x Orban zrobił?
  Albo umierać...

  No NIE nasza wojna, ale ona trwa. Obudźcie się, Polacy.
 • @laurentp 22:54:29
  oni głupole myślą, że Turki będą posłusznie wykonywać polecenia za pieniądze :))
  ...idioci nie wiedzą, że Turasy bedą chciały więcej i więcej, tym sposobem ta cała pieprzona Unia stanie się tureckim zakładnikiem...a jak skończy się forsa na utrzymanie "migrantów", to Turcja wyśle wszystkich do europy...

  debilizm tzw uniokratów sięga zenitu...jeszcze chcą od polskiego podatnika wydrzeć pieniądze...

  a pani Szydło "twarda jak stal" :)))szwabskie dupowłazy i tyle...pozdrawiam
 • Autor
  Coraz bardziej przychylam sie do wyjscia Polski z Unii.
  Na obecna chwile nalezaloby zdymisjonowac Merkel,deportowac uchodzcow ,mozna rowniez deportowac ludnosc turecko-jezyczna z Niemiec jako dowod solidarnosci z Rosja,uszczelnic granice zewnetrzne Unii.
  Rozwiazania Unii Europejskiej sa chaotyczne i przenosza w przyszlosc nieuchronne konflikty z ludnoscia muzulmanska.
 • Genialne rozwiązanie przywódców UE
  Zapłacą Turkom 'na początek' 3 mld euro, dadzą ruch bezwizowy .. po czym Turcy zaopatrzą tabuny ludzi w swoje paszporty i przyślą do UE !
  I jeszcze kasę za to dostaną.
  Oczywiście, że trzeba opuścić UE.
 • :))
  Pyszny wpis. Gratuluję poczucia humoru, które podziwiam, no ale cóż, w tej sytuacji pozostaje nam chyba tylko albo śmiać sie, albo płakać. Nie zdziwiłabym się, gdyby ci szczytujacy hasz palili podczas tego szczytu, dlatego takie wyniki; w końcu w Turcji obradowali.

  Turcy znowu zostają dofinansowywani, co by mogli jescze lepiej wspierać ISIS, a migranci z jeszcze większymi dogodnieniami będą najeżdżać Europę. Europa sama sobie grób kopie, no ale jest wesoło, bo też i coraz bardziej przypomina Klub Myszki Miki.
 • @trybeus 23:05:40
  Polski rząd zgodził się na to?
 • @Lotna 01:03:01
  I co tu robić? Przydałaby się europejska "zima ludów", jednak patrząc na to multi kulti jakie opanowało Europę i tzw. europejskie wartości polegające, co jest najważniejsze, na prawach gejów i lesbijek, prostowaniu banana oraz ustalania wysokości płomienia świecy, to marnie widzę jakikolwiek wielki ruch ze strony ludzi Europy. Raczej dojdą do głosu ruchy nazistowskie, czym bardziej będą tłumione, tym bardziej będą wzrastać.
  A wystarczy dogadać się z Rosją i jej sojusznikami, uznać Krym za część Rosji, uznać prawo Donbasu do samostanowienia i Europa wygra z USA.
  Do tego trzeba mieć swoją armię europejską a nie liczyć na NATO, które jest tylko i wyłącznie zbrojnym butem USA.
  Wszystkie knowania przeciwko Rosji, Chinom, Indii, przeciwko krajom BRICS, Unii Euroazjatyckiej są inicjowane z USA. Te kraje i organizacje się oprą, nie poddadzą się - zniewieściała Europa padnie na pysk.
  Na pewno nie jest to celem Rosji, jak niektórzy insynuują, ponieważ Rosja jest sąsiadem UE i nie potrzeba jej zdechlaka, z którego nie ma żadnego pożytku.
  Natomiast USA są daleko i nie życzą sobie współpracy Rosji i jej sojuszników z UE, ponieważ sami by zostali zdechlakami.
  I o to rozbija się cała polityka USA. A wzięliby się do uczciwej roboty u siebie, siedząc w swoim kraju a nie grabiąc po całym świecie!
  Nie można im żyć wiecznie w American Dream.
 • @trybeus 23:05:40
  71mln euro
  *4.2=
  298 200 000
  /500=
  596 400 /12 =
  49 700 dzieci przez rok mogło by otrzymać pieniądze/obiecane 500/
  To chyba jakiś koszmarny żart. Z jakiej racji mamy utrzymywać tureckie bachory a nie polskie dzieci!! Te pieniądze nie będą przeznaczone na uchodźców, a tak w ogóle to Mustafa ma więcej kasy z nielegalnej ropy niż dostanie od Makreli.
 • @KOSSOBOR 01:13:11
  Jak widać tak! niestety dla nas Polaków!
 • @KOSSOBOR 01:13:11
  Merkel musząc zaspokoić życzenia swoich mocodawców, jeżeli chce być dalej kanclerzem, oraz chcąc zaspokoić swoje niespełnione uczucia macierzyńskie i zaadoptowała prawie cały milion muslimów, których trzeba utrzymać ale będą oni na barkach obywateli Niemiec którzy wypracowywali swój dobrobyt przez wiele wiele lat, a teraz nakazuje im się utrzymywanie dodatkowych darmozjadów. Ciekawe jak długo wytrzymają z taką rzeszą pasożytów, którzy będą niszczyć gospodarkę kraju. Powinni odesłać ich tam skąd przyszli żeby walczyli o swój kraj i swoją"demokracje" i z tym można się zgodzić że należy stworzyć oddziały z islamskich tchórzy męskich do walki o tę "demokracje" a nie żeby Europejczycy ginęli w imię wolności ich kraju a dezerterzy muslimowe będą w tym czasie siedzieć w Europie i pić kawkę w kawiarni.
 • @KOSSOBOR 01:13:11
  on szerzy islam w Europie : O jaką próbę porozumienia chodzi i z kim...z Turcją?

  „Nikt nie może powstrzymać rozprzestrzeniania się islamu w Europie”, „Amerykę odkryli muzułmanie” – o tych i innych dziwacznych wypowiedziach tureckiego lidera przypomniała w swoim materiale agencja RT.


  Brytyjski historyk: Putin ma rację, oskarżając Erdogana o dwulicowość
  Amerykę odkryli muzułmanie

  „Uważa się, że kontynent amerykański został odkryty przez Kolumba w 1492 roku. W rzeczywistości muzułmańscy marynarze dopłynęli do Ameryki o 314 lat wcześniej niż Kolumb – w 1178 roku. W swoich pamiętnikach Kolumb wspomina o meczecie na szczycie wzgórza na wybrzeżu Kuby” – powiedział Erdogan w listopadzie 2014 roku.
 • @KOSSOBOR 01:13:11
  Być może właśnie teraz Turcja Erdogana wygrywa wojnę z Europą. Celem Erdogana jest bezkrwawy podbój Europy: wprowadzenie Turcji do UE, a następnie zdominowanie przez nią Unii, gdy Turcja stanie się rzeczniczką wszystkich muzułmanów w UE i zacznie narzucać swoje wartości i swoją kulturę (czytaj: umiarkowany konserwatywny islam, a może później konserwatywny w wydaniu bliskowschodnim). Obym się mylił, ale chyba o to Erdoganowi od początku chodzi: zmusić UE do rozmów o akcesji Turcji. Należy pamiętać, że to Europa ma przyjąć kulturę i wizję świata Erdogana, a nie odwrotnie. Obym się mylił...podawać dalej to wideo, każdemu niedowiarkowi otworzy oczy /watch?v=foHFuFMNij4 Król jest nagi a cały dwór podziwia jego nowe szaty. Ma Putin racje mówiąc, że UE to zlepek karłów udających olbrzyma. Ten układ to klęska. Za 2 lata wpuścimy do Europy miliony ludzi z obywatelstwem tureckim - w tym masę uchodźców z innych krajów, którzy do tego czasu w magiczny sposób uzyskają tam obywatelstwo Turcji. Koniec z Europą, Europy już nie ma, została sprzedana muzułmanom... Pani Szydło jest przy Merkel malutka. Przegrała na tym polu wszystko. Grupa Wyszehradzka jest martwa.
 • @KOSSOBOR 01:13:11
  Ja w ogóle nie rozumiem, jakim prawem ci ludzie są wpuszczani na terytorium EU. Dlaczego EU zamiast inwestować w obronę zewnętrznych granic EU, inwestuje w Turcję. A Turcja chwilowo zatrzyma u siebie tych ludzi, po to, żeby za jakiś czas znów domagać się pieniędzy szantażując Europę emigrantami. Chyba już wszyscy wiemy, że ci ludzie to nie są żadni :uchodźcy z Syrii", jak nam przedstawiano. Nie rozumiem, dlaczego EU bierze na siebie odpowiedzialność za tych ludzi, a bogate muzułmańskie kraje Zatoki Perskiej nie. To jest wszystko jakimiś grubymi nićmi szyte. Co my mamy z tym wszystkim wspólnego, żeby teraz szantażyście Erdoganowi płacić. My, obywatele krajów EU, po to płacimy podatki, żeby czuć się bezpiecznie w naszych krajach. Nie rozumiem, dlaczego, Grecja, Włochy, zamiast pilnować swojej morskiej granicy, pozwoliły, żeby takie masy ludzi (młodych, agresywnych mężczyzn) bez dokumentów pokonały ich strefę przybrzeżną i zrobiły desant na ląd. A gdyby ci ludzie byli uzbrojeni to stało by się podobnie? A może najpierw dotarli żołnierze, a teraz różnymi kanałami zostaną zaopatrzeni w broń. Przykładów jej przechwytywania aż w sieci nadto, a ile już dotarło? tego nikt nie wie...Uważam, że treść tego co napisałem powinno się przesłać jako kwestia do wyjaśnienia, komuś wysoko postawionemu w rządzie, oczywiście z żądaniem publicznej nań odpowiedzi.
 • @KOSSOBOR 01:13:11
  http://ocdn.eu/images/pulscms/ZDI7MDQsMCw1Miw4NjEsNGI2OzA2LDMxNCwxYmM7MGMsMTQwYjFjZmU3ZjBhYzUyZWRjMDEwZDcwOTc4ZTg0YmUsMSwxLDYsMA__/38739aacaf57bc21aa0ca604034a6fc1.jpg Jezu czy zauważyliście, że premier RP pani Beata Szydło miała Gwiazdę Syjonu przyczepioną, widać kogo popiera i kto ją poparł wysyłając na "szkolenie" do USA w Fundacji Fulbrighta, szok!!! ( Pani Beatko Małżonka ma taką broszkę fajną złotą w diamenciki, taka niby wąż a na dole dwie kule, fajna, pożyczy szanownej pani premier)...Premier Beata Szydło jak widzimy nic nie zrobiła, tak samo jak alkoholiczka koślawy 5ty Peron Kopacz... kreci, lawiruje i nie potrafi powiedzieć twardo i stanowczo jednego słowa: NIE!!!.... Nie zgadzamy się na żadnych emigrantów, migrantów, uchodźców i ani jednej złotówki z kieszeni polskiego podatnika nie będzie! To jest niedobra, bardzo niedobra wiadomość. Premier Beata Szydło dostała trojana, nie dość że zapłacimy dżizje, czyli podatek od niewiernych, to jeszcze za dwa lata Turcy będą mogli tu w majestacie prawa się osiedlać, czyli przyznają jakiemuś tam procentowi uchodźców obywatelstwo po czy spokojnie wyślą ich do nas. To jest tragedia, wielka tragedia. To nie jest sukces, to jest trojan z eurokołchozu.!!! Za dwa lata będzie powtórka z rozrywki, lecz już legalna. Kolejny przykład na to jak łatwo wydaje się cudze pieniądze, gdyby ci politycy musieli sami zapracować ciężką pracą po 12 h w fabrykach ,za kierownicą, na ulicach na budowach itp.itd. to nie wydawali by tak lekko naszych ciężko zarobionych pieniędzy, nie wyobrażam sobie żeby dać im obywatelstwa i wszystkie przywileje z tym związane tylko dlatego, że siłą się przedrą do Europy i tylko powiedzą, że chcą być Europejczykami, zwłaszcza, że oni nie chcą być Europejczykami. Chcą tylko wykorzystać lewacką poprawność polityczną do propagowania własnej "kultury" bez poszanowania kultury gospodarzy, którzy ich przyjmują.
 • @KOSSOBOR 01:13:11
  Gdyby nie pomoc Francji i Anglii to po ostatniej wojnie z Rosją, Turcji nie byłoby na mapie świata. Wtedy też twierdzili, że nie uda się wyprzeć Turków z Bułgarii. Ale jak widać kebaby niczego się nie nauczyły.
 • @KOSSOBOR 01:13:11
  Ma Putin racje mówiąc, że UE to zlepek karłów udających olbrzyma. Rosja jest sąsiadem UE i nie potrzeba jej zdechlaka, z którego nie ma żadnego pożytku. Ten układ to klęska.
 • @KOSSOBOR 01:13:11
  Niemcy to ksenofoby i rasiści - chcą się pozbyć pokojowo nastawionych islamskich miłośników zasiłków. Nieładnie pani Kanclerz - przecież to ubogaci multi - kulti. Im więcej, tym lepiej. Przypomnijmy, że prawie połowa osób ubiegających się o azyl ma wykształcenie na poziomie PISA-1, czyli z trudem rozumieją swój własny, ojczysty język pisany i mają opanowaną matematykę na bardzo podstawowym poziomie - tłumaczył szef IFO Hans-Werner Sinn. Jak na inżynierów, lekarzy, farmaceutów, geodetów i chemików jądrowych, czy architektów całkiem nieźle - ba tak media ich reklamowały jak mowa było o przyjmowaniu oraz nasz kolega Zygmunt..
 • @KOSSOBOR 01:13:11
  A u nas propaganda nadal przedstawia uchodźców jako wspaniałych ludzi, pokojowo nastawionych i wyjątkowo pracowitych. Jednak wystarczy przypomnieć sobie Paryż, poszukać filmów z udziałem tych "wspaniałych" ludzi w internecie i wszystko będzie jasne. Dla tych, którzy mają jeszcze wątpliwości: dlaczego kraje muzułmańskie nie przyjmują swoich braci w wierze? Wystarczy pomyśleć. Zobaczcie te informacje w internecie
  Republika Federalna Niemiec Sp. z o.o
  https://www.youtube.com/watch?v=qgaEK6iER3I&feature=youtu.be&list=PLzKmppeMSneHL7UqOfnX4EG-TOuzC60bI Europa potrzebuje natychmiast zmian: Merkel, Juncker, Tusk i Schultz przed pluton egzekucyjny! Choć ja proponowałbym i preferował gilotynę ustawioną na Placu Zamkowym i ustawienie w szeregu - Tusk, Kopacz, Komorowski, Siemioniak, Sycz, Kowal ... Wskazana byłaby bezpośrednia transmisja telewizyjna z egzekucji, aby Naród polski miał pewność, że tych "głów" więcej już w polityce nie zobaczy.
 • @KOSSOBOR
  http://ocdn.eu/images/pulscms/ZmI7MDQsMzg1LGNmLDk3ZSw1NTY7MDYsMzE0LDFiYzswYywxNDBiMWNmZTdmMGFjNTJlZGMwMTBkNzA5NzhlODRiZSwxLDEsNiww/d95112eb2679ced79d15c5e3c3df914d.jpg Merkel: islam należy do Niemiec(sic!!!)
  Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała po spotkaniu z premierem Turcji Ahmetem Davutoglu w Berlinie, że islam należy do Niemiec. Szef tureckiego rządu odrzucił oskarżenia o przepuszczanie dżihadystów udających się do Syrii. Merkel zaznaczyła, że podziela opinię byłego prezydenta Niemiec Christiana Wulffa, który w 2010 roku powiedział, że "islam należy do Niemiec". Też tak uważam - powiedziała szefowa rządu.

  Dodała, że jest "kanclerzem wszystkich Niemców", niezależnie od ich pochodzenia. Należy uczynić wszystko, aby integracja (imigrantów) zakończyła się sukcesem. - Każdy, kto przestrzega niemieckiego prawa i mówi po niemiecku, jest niezależnie od wyznawanej religii mile widziany - mówiła Merkel. Jej zdaniem należy zintensyfikować dialog między religiami. Jak podkreśliła, jest wdzięczna muzułmanom za to, że sami zdystansowali się od przemocy.

  Davutoglu ostrzegł przed obarczaniem islamu odpowiedzialnością za terroryzm. Używając pojęcia "islamski terroryzm" możemy stworzyć wrażenie, że oskarżamy wszystkich muzułmanów - powiedział turecki polityk.

  Premier Turcji odrzucił jako nieuzasadniony zarzut o to, że jego kraj robi zbyt mało w walce z dżihadystami z Państwa Islamskiego (IS). Zwrócił uwagę, że Turcja przyjęła pół miliona uchodźców z Syrii. - Mogliśmy zamknąć granice, ale nie zrobiliśmy tego - zauważył. Jak zaznaczył, Turcja stała się też obiektem agresji ze strony dzihadystów. Polemizując z opinią, że władze tureckie pozwalają terrorystom na wjazd do Syrii, Davutoglu poinformował, że turecka policja odesłała 1500-2000 obywateli krajów zachodnioeuropejskich podejrzanych o terroryzm. Zadeklarował współpracę ze służbami wywiadowczymi innych krajów.

  Szef niemieckiego kontrwywiadu Hans-Georg Maassen wezwał Turcję w wywiadzie dla telewizji ARD, by uczyniła więcej, aby uniemożliwić ekstremistom przekraczanie granicy do Syrii w celu przyłączenia się do Państwa Islamskiego lub innych organizacji terrorystycznych. Zaznaczył, że choć wysiłki na rzecz powstrzymania wyjazdów radykałów do Syrii częściowo zakończyły się powodzeniem, to liczba tych, którym udało się przedostać, jest zbyt wysoka.

  Merkel potwierdziła swoje sceptyczne stanowisko wobec przyjęcia Turcji do UE, zastrzegała jednak, że negocjacje z Brukselą powinny być kontynuowane. Davutoglu apelował do Berlina o wsparcie dla unijnych ambicji swego kraju. Przyjęcie kraju muzułmańskiego nadałoby UE "nowy wymiar" i mogłoby skutecznie przeciwdziałać antyislamskim nastrojom - argumentował. Byłby to "sygnał pokojowy dla świata" - powiedział szef tureckiego rządu.

  W Niemczech mieszka ponad 1,5 mln Turków; liczba obywateli niemieckich z tureckimi korzeniami jest znacznie wyższa. Liczbę muzułmanów szacuje się na 5-8 mln. Ps...Czy oni nigdy niczego się nie nauczą? że najbardziej niebezpieczny wróg, to jest wróg, który mówi naszym językiem jako językiem ojczystym, gdyż to usypia naszą czujność. Cały teren Turcji jest do dyspozycji terrorystów, gdyż Erdoganowi marzy się Imperium Otomańskie. Sam Erdogan stoi na czele partii która niewiele się różni od terrorystycznej partii Bractwa Muzułmańskiego...Islam nie należy do Niemiec. Islam należy do Muzułmanów nad którymi nie macie już żadnej w obecnych Niemczech czyli już Zachodnim Emiracie lub jak kto woli Kalifacie kontroli, wręcz odwrotnie to oni wami rządzą!
  Chyba, że zrobicie jak Rzymianie przed 1600 lat temu, gdzie Niemcy przejdą na Islam. Wtedy kanzlerin frau Merkel musi nosić czarne ciuszki+burkę i zmienić imię i nazwisko na np. Fatiha Merkhel.
 • @Kula Lis 65 08:10:21
  To jest nagroda za zestrzelenie rosyjskiego bombowca i wyrownanie strat za sankcje Rosji.3 mld Euro za spadek dochodow z turystyki z Rosji i restrykcje eksportowe.Zniesienie wiz jest nagroda dla pozbawionych pracy Turkow w Rosji ktorzy moga z marszu przejsc na socjal niemiecki(niby uchodzcy)albo podjac prace w Niemczech.
 • Putin i Erdogan
  Jeszcze niedawno sojusznicy

  https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSqGC0ITYpe1klqxguj9vpkV8k4SU0Ig6wiysaIIbiA4gxebvpAog
 • @KOSSOBOR 01:13:11
  premierzyca Szydło cała w skowronkach...

  "Polska będzie partycypowała w mechanizm wsparcia uchodźców poza granicami UE, w Turcji - zapewniła w niedzielę wieczorem w Brukseli premier Beata Szydło na konferencji prasowej po zakończeniu szczytu Unia Europejska - Turcja.

  - To jest stanowisko, które prezentujemy konsekwentnie. (...) Chcemy wspierać i chcemy nieść pomoc humanitarną i przeznaczyć odpowiednie środki finansowe, które będą pomagały uchodźcom poza granicami UE - powiedziała szefowa rządu "

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ustalenia-po-szczycie-Unia-Europejska-Turcja-ws-uchodzcow,wid,18011597,wiadomosc.html?ticaid=11607e


  następni w kolejce, to uchodźcy holokaustu i pomoc humanitarną w wysokości 65 miliardów ...całe "szczęście", że w dolarach, choć kurs dolara szybuje i niedługo zrówna się z euro

  ...jawna zdrada polskich interesów....wyjście z Unii jest polską racją stanu...
  ...niestety Pislamiści dowiedli, że pachną im stołki....a w Strefie Wolnego Słowa cisza, jak makiem zasiał

  pozdrawiam
 • @wolidar 04:51:30
  dwa tygodnie, rządów i taki gest...przebili Platformę na starcie...pozdr
 • @Kula Lis 65 06:06:12
  witaj Kula Lisie, dzięki za komentarze

  amerykę odkryli muzułamnie :)))))))))))))

  a Kopernik też była muzułmanem :))))

  https://www.youtube.com/watch?v=vsrnpZj_ILM

  pozdrawiam
 • @Lotna 01:03:01
  klub myszki Miki :))? albo Pislam i 71 milonów euro dżyzji:)))pozdrawiam

  http://vader.joemonster.org/upload/rrg/1420075c0cbf15aPislam_nadchodzi.jpg
 • @lorenco 01:53:32
  the American Dream, się już kończy, tak jak europejska międzynarodówka...zostało tylko dobić gada, kto to zrobi ?

  pozdr
 • @ekoludek 00:07:22
  Może warto wrócić do wspólnoty gospodarczej, z państwami opartymi na swojej własnej gospodarce i surowcach i lokalnymi sojuszami, a nie ciągnąć dalej ten sztuczny twór zbankrutowany już gospodarczo i politycznie - marksistowską komunę euroPEJSką...
 • @Talbot 08:52:30
  czasy się zmieniają, widocznie do Putina już dotarło, że miał z chujem do czynienia...no nie ?
 • @Kula Lis 65 09:08:42
  ..trzeba wzmocnić Grupę Wyszehradzką, ale widzę, że Pisiorami się to nie uda :((...za bardzo pani premierzyca zauroczona łabędzim śpiewem Makreli...
 • @trybeus 09:02:00
  No to teraz Upaina, Patroszenko zaprotestuje, bo oni to samo a nawet więcej twierdzą! Także pozdrawiam.
 • @trybeus 09:13:27
  czasy się zmieniają, widocznie do Putina już dotarło, że miał z chujem do czynienia...no nie ?

  Gdy na Rosję nałożyli sankcje, to żywność z Turcji szła do Rosji.
  Tak to jest z politykami...
  Putin opowiadał o wielkiej przyjazni z Erdoganem jeszcze niedawno.
 • Paranoi ciąg dalszy
  Podsumujmy ostatnie rewelacje dotyczące Turcji. Ograniczam się do informacji potwierdzonych z kilku niezależnych źródeł:
  1. Turcja aktywnie wspiera wysyłanie uchodźców na teren Europy.
  2. Turcja pod płaszczykiem walki z „Państwem” Islamskim, przeprowadza naloty na Kurdów poza granicami swojego kraju, wbrew woli kraju, gdzie dokonywane są ataki.
  3. Przez Turcję przebiega główny kanał przerzutowy ludzi i uzbrojenia dla „Państwa” Islamskiego i nie ma informacji o aktywnym przeciwdziałaniu przez Turcję takich operacji.
  4. Turcja potajemnie kupuje ropę zrabowaną wcześniej przez „Państwo” Islamskie sprzedając w zamian uzbrojenie.
  5. Turcja dokonuje zestrzelenia samolotu rosyjskiego, który incydentalnie przekroczył jej granice. Tym samym zaatakowała głównego oponenta dla „Państwa” Islamskiego

  Oczywiście „Państwo” Islamskie jest potępiane przez wszystkie gremia międzynarodowych organizacji a najpotężniejsze kraje świata radzą jak zlikwidować zagrożenie związane z istnieniem tego tworu.
  W tym samym czasie okazuje że UE zapłaci Turcji 3 mld euro i zgadza się na ruch bezwizowy dla obywateli tego kraju.
  Dla mnie, jest to ruch tak samo bezsensowny i szkodliwy jak zaproszenie przez Merkel wszystkich uchodźców.
 • Tak wygląda solidarność unijna:
  Musisz płacić, jak nie masz, to sobie pożycz. Na Malcie uzgodniono już utworzenie funduszu powierniczego w wysokości 1,8mld euro, oprócz tego ustalono, że Unia corocznie będzie płaciła zapomogę krajom afrykańskim po 20 mld euro, a teraz jeszcze 3 mld dla Turcji. Czy Polskę stać na taką solidarność? Te 3 mld uzgodnił Tusk z Erdoganem, a przywódcy państw zaakceptowali. Te "uzgodnienia" tuskowe odbywały się w tle żarcia i chlania, bo na szczyt-co donosi Fakt- przyszedł rozmemłany i nieogolony. Gdyby Grupa Wyszehradzka była silniejsza, to te państwa wcześniej powinny uzgodnić swoje stanowisko na spotkanie unijne. Ale widać na polski rząd nie ma co liczyć. Godzą się płacić nie wiedząc jeszcze z czego wezmą na to środki. Ciekawe jak rozumieją Rację Stanu.
 • @fretka 09:40:44
  Teraz Rosjanom przyjdzie się obejść bez rachatłukum, winogron, a ponadto dżinsów i kożuszków. Po sieci krąży już wiele dowcipów na ten temat. Jeden z nich: „Synek pyta tatusia: – Ukarzemy Turcję? – Oczywiście. – A jak? – Będziesz mniej jadł”.


  http://labuszewska.blog.tygodnikpowszechny.pl/2015/11/27/turkobanderowcy-w-natarciu/
 • @KOSSOBOR 01:13:11
  Polski rząd zgodzi się także na przyjęcie uzgodnionych przez koparę imigrantów. Oczywiście pod warunkiem, że będzie miał gdzie ich upchnąć. Bo samorządy w Polsce jakoś nie kwapią się z zapraszaniem islamistów. No chyba, że rząd zapewni im dach nad głowy i utrzymanie. Można podejrzewać, że i w tym kierunku idą przygotowania ale informacji brak.
 • @trybeus 08:57:14
  Zapomina się dodać drobnej notatki: 3 mld jewro ROCZNIE!!
  W VATERLANDZIE koczuje ok 4-6 mln turasów z czego pracuje ok.25%. Po zniesieniu wiz będzie ich nieco więcej, czyli zamienił Hans stryjek, siekierkę na kijek.
 • @Talbot 11:03:50
  Talbot,
  Turcja i rosja graja z reszta w jednej druzynie.
  Sprzeczne pozornie posuniecia sa niezbednym elementem polityki dziel i rzadz.

  Turcja wspolpracuje z amerykanami ktorzy wspoeraja kurdow ktrych turcja zwalcza...a za wpuszczanie rzeki imigrantow na teren bestii dostaje pieniadze i wolny wstep dla 'swych obywateli'...jednoczesnie zapowiada zestrzelenie samolotu rosyjskiego ktory to umoziliwa pojawiajac sie w miejscu o ktorym ruskie wiedzieli ze jest gotowe do zestrzelenia.
  Dwa dni pozniej ruskie juz maja s300 w syrii...
  Ile trwa transport tych rakiet??? : )))

  'Twor islamski' jest potrzebny usa, eu, polwyspowi arabskiemu, izraelowi, rosji...

  Dzieki ich obecnosci wszyscy maja nezbedny pretekst do zbierania sil w tym regionie jednoczesnie dzieki naplywowi imigrantow moga wprowadzac ostateczne elementy do totalnego autorytaryzmu - zamordyzmu szczegolnie w europie.

  Zapowiadany na dzien i godzine zamach we francji zaowocowal tak samo szybkim jak w przypadku rosyjskich s300 w syrii ruchem francji oraz wb wzgledem zbierania sil w regionie.
  Na razie wysylaja ptaki...te ptaki beda jadly duzo miesa palac srodziemie.
  Przeto biblia ostrzegala zeby 'lud wybrany' uciekal od kary jaka spadnie na 'przeciwnika ' co bedzie pomsta za jego swiatynie.

  Wszystkie klocki sa juz niemal ustawione.

  Wielka wojna jest nieunikniona.
  Nawet jak ja w 'cudowny sposob' odwolaja zbawiajac tych z nadzieja to tylko po to zeby przesunac nieuniknione w czasie.
  Zniszcza cywilizacje- raka z licznymi orzerzutami.
  A dla tych ktorzy mamia sie wizja rozwoju i przezwyciezenia krzyzysow proponuje zadume nad zdaniem: ' bedzie jak za dni noego' zeby ci ktorzy wybieraja klamstwo moglizostac nagrodzeni oszustwem.
 • @Talbot 11:03:50
  Plan naprawy UE:
  1) Załatwić Tuska (zadanie dla Polaków)(jak widzimy po owocach w Polsce a teraz w Brukseli to cholernie zdolny inaczej ten, Tusk nawet Unię potrafi rozwalić :))
  2) Załatwić Merkel (zadanie dla Niemców)
  3) Pozbawić wpływu na politykę i media w ogóle wszelkich lewaków (zadanie dla wszystkich)
  4) Delegalizacja islamu i wyburzenie meczetów na terenie całej UE jak Angola! za wyjątkiem zasiedziałych (przed I wojną światową!!!) mniejszości w stylu polskich Tatarów (zadanie dla wszystkich)
  5) Odebranie obywatelstwa i usuniecie z UE wszystkich nielegalnie praktykujących islam (zadanie dla wszystkich)

  rezultaty:
  1) wolne miejsca pracy dla europejskiej młodzieży
  2) większe zasiłki dla europejskich rodzin (bo ubędzie 90% pasożytów)
  3) z powyższych dwu punktów wynika trzeci: poprawa dzietności Europejczyków
  4) zdecydowana poprawa bezpieczeństwa
  5) wzrost gospodarczy
  6) wzrost poparcia dla jednej UE
  itp. itd.
  Taka umowa między Unią Europejską a Turcją o ruchu bezwizowym dla obywateli Turcji, będzie skutkować tym, że Turcy za ciężkie pieniądze będą masowo na wielką skalę sprzedawać "obywatelstwo tureckie" tzw. imigrantom, a ci już jako obywatele Turcji zgodnie z unijnym prawem zaleją Europę i to będzie jej koniec, nastąpi czas uczenia się Europejczykom koranu, a odmieńcom ponowna zmiana orientacji na tą właściwa zgodną z koanem, inaczej to pospadają im głowy, etc..
  CZAS WALCZYĆ !!! INACZEJ PRZEGRAMY CAŁY KONTYNENT !!!!
  DOŚĆ LEWACTWA !!!
 • @Kula Lis 65 12:08:49
  "2) większe zasiłki dla europejskich rodzin (bo ubędzie 90% pasożytów)"

  Ozjasz Goldberg się nie zgodzi na większe zasiłki.
  Gdy znowu pójdzie na raut do ruskiej ambasady, to może tam to załatwi?
 • @trybeus 09:02:00
  Ciekaw jestem, jak "nasze" władze odróżnią uchodźców od terrorystów, skoro w ręce PI/ISIS wpadła syryjska rządowa drukarnia paszportów, obecnie znajduje się w Turcji pod Erdogana opieką?
 • @Talbot 12:25:53
  Gdzie się PO-jawi her TuSSk tam jest rozpierducha. PO-przednio był w Polsce i tylko PO-zostawił PO-gorzeliska , a teraz to "nagi król a raczej zwiędły i obwisły już Ciul" Jewropy i Niemcy maja PO-ważny problem !!! Gdy zobaczyłem te zdania zamarłem ze zdziwienia. "Nie ma zgody Polski na przyjęcie kolejnej grupy uchodźców – kontynuowała Szydło. – My jesteśmy za tym, by to był podział sprawiedliwy, by był oparty na zasadach solidarności." To ma być kolejna powtórka jak alkoholiczka szczająca pod siebie koślawy 5ty Peron-Kopacz i okłamywanie Polaków przez Szydło oraz zgodę na przyjęcie poprzedniej kwoty nierobów do Polski. !!!!! Widzicie teraz, jak z jaką łatwością ograli Polaków w tym i niestety mnie, moją rodzinę, znajomych, którzy oddali głos na PiS. A nowy rząd miał nie robić ponoć niczego, co zagroziłoby naszemu bezpieczeństwu.
  Teraz chyba rozumiecie, dlaczego Kukizowcy nie udzielili im votum zaufania.

  PiS, do dnia dzisiejszego, nawet nie raczył poinformować Narodu Polskiego, jaka ilość nielegalnych rezunów islamskich zobowiązały się nam zafundować poprzednie władze. Cały czas unikali odpowiedzi na to pytanie. Trzeba się spodziewać, że kwota ta jest znacząca, dlatego tak lawirowali. Każdą ilość należy od razu pomnożyć 10-cio krotnie. Do tego zniesienie wiz dla Turków, a następnie przyjecie tego 80-cio milionowego kraju islamskiego do Unii. I jeszcze do tego, kochani Rodacy, zapłacimy 71 milionów euro haraczu rocznie!!! Turkom, którzy wszystkim aktualnym i przyszłym tzw. uchodźcom nadadzą obywatelstwo swego kraju, aby już bez jakichkolwiek przeszkód mogli osiedlać się na terenie Europy. Na tym "szczycie" Niemcy wymyślili, że będą coroczne kontyngenty z 400.000 uchodźców corocznie dla Unii!!! ... Ja, Rodzina, znajomi, już nigdy nie zagłosujemy na szkolonych przez żydowskie fundacje w USA pseudo polityków. POLACY NIE WYRAŻAJĄ NA ŻADNE KWOTY UCHODŹCÓW MUZUŁMAŃSKICH DO POLSKI!!! ŻĄDAMY REFERENDUM!!!
 • @Talbot 09:34:12
  Nieoficjalne dane mówią, że w Polsce żyje już ok. 1,5 mln Ukraińców.
  Walą do nas drzwiami i oknami z powodów czysto ekonomicznych.
  Na większych budowach w Warszawie to Polakiem jest Majster i Kierownicy Odcinków, Budowy i Projektu. Trzeba przyznać,że generalnie to robotna nacja ci Ukraińcy :)
 • @Talbot 12:25:53
  Naprawdę ta Unia ma baranów w tej świętej Stolicy Brukseli. Minister turecki aż by się popłakał ze śmiechu wiedząc już z jakimi debilami ma do czynienia. Dość, że wyhandlował 3 miliardy euro rocznie, to dostał jeszcze ruch bezwizowy z Unią od 10.2016. i następną dokładkę , dalszy ciąg rozmów Turcji o wejściu do EWG . Tak Panie Orban, płoty będą niepotrzebne bo i tak Turki i "turki" najadą Europę, i to już całkiem legalnie.
 • @Kula Lis 65 12:32:21
  Na samolotach pasażerskich we Francji pojawiły się graffiti w języku arabskim...Pięć samolotów na francuskich lotniskach ucierpiały wskutek działań niezidentyfikowanych chuliganów, którzy namalowali na zbiornikach paliwa graffiti w języku arabskim.

  Lenta.ru, powołując się na The Express Tribune donosi, że trzy samoloty znajdowały się na lotnisku w Lionie, a jeszcze dwa — w Paryżu. Na zbiorniku paliwa jednego z nich był widoczny napis „Allahu akbar". Według doniesień informatorów policji, graffiti zrobiono przed wylądowaniem samolotów linii lotniczych EasyJet i Vueling na terytorium Francji. „EasyJet we współpracy ze służbami specjalnymi zbadał zdarzenie i doszedł do wniosku, że jest to jedynie graffiti" — cytuje przedstawiciela brytyjskich linii lotniczych lenta.ru. Według danych periodyku, francuscy śledczy nie wiążą ze sobą tych incydentów z zamachami w Paryżu, ponieważ takie epizody miały miejsce również wcześniej. 28 listopada poinformowano, że za radykalne poglądy zostało zwolnionych 57 pracowników paryskiego lotniska.
 • @Talbot
  http://cdn1.img.pl.sputniknews.com/images/154/70/1547048.jpg Media: tureckie okręty podwodne obserwują krążownik „Moskwa" u wybrzeży Syrii..Tureckie media poinformowały, że w pobliżu krążownika rakietowego „Moskwa", zapewniającego ochronę rosyjskiej bazy lotniczej w Latakii, znajdują się co najmniej dwa okręty podwodne tureckiej marynarki wojennej. Według danych Interfaksu, obecnie wschodni akwen Morza Śródziemnego patrolują okręty podwodne S-352 "Dołunaj" i S-359 "Burakreis". Okręt "Dołunaj" wypłynął z zadaniem patrolowania 11 listopada, a "Burakreis" — 7 listopada. Po zestrzeleniu przez Turcję rosyjskiego Su-24 Moskwa podjęła szereg środków bezpieczeństwa. Na lotnisko Hmeimim w Latakii zostały przewiezione wyrzutnie S-300 Faworyt i S-400 Triumf, których pociski są w stanie odeprzeć każde zagrożenie z powietrza. Ponadto dyżur bojowy rozpoczął krążownik „Moskwa", wyposażony w system obrony przeciwlotniczej Fort, odpowiednik S-300. Obecnie loty samolotów bojowych odbywają się tylko w towarzystwie myśliwców.

  Ps...A tureckie okręty są z pewnością śledzone przez rosyjskie okręty podwodne...niszczyciele. Wszak, jak twierdzą Francuzi podczas ataku bombowców strategicznych FR na cele PI/ISIL, część rakiet została wystrzelona z zanurzonych, rosyjskich okrętów podwodnych na Morzu Śródziemnym. Dwa okręty podwodne za tego Su-34? Turcy będą wyli jak wściekli Emotikon grin
 • @trybeus
  http://cdn1.img.pl.sputniknews.com/images/154/69/1546930.jpg Dania wysyła okręt, aby pomóc Turcji...(sic!)...Na prośbę Turcji Dania wysłała okręt flagowy Absalon na Morze Śródziemne. Wcześniej okręt łapał piratów u wybrzeży Somalii, lecz strona duńska postanowiła, że „rosyjskie zagrożenie" jest dla Turcji ważniejsze.

  Dania wysłała okręt flagowy w rejon tureckiego wybrzeża. Wysłanie okrętu stanowi „bezpośredni skutek wzrastającej aktywności Rosji w Syrii" — pisze gazeta Jyllands-Posten.

  Duński rząd podjął decyzję w sprawie wysłania okrętu na wniosek strony tureckiej do państw NATO o wyrażenie solidarności „po naruszeniu przez Rosję tureckiej przestrzeni powietrznej i rozmieszczeniu systemów rakietowych w Syrii".

  Teraz w kierunku tureckiego wybrzeża popłynie okręt Absalon, który do tej pory polował na piratów na Oceanie Indyjskim. Sytuacja u wybrzeży Somalii na tyle się poprawiła, że możemy przerzucić Absalon na Morze Śródziemne — cytuje gazeta Information słowa ministra obrony Petera Christensena. Według niego, nic nie wskazuje na powrót piratów po opuszczeniu przez okręt akwenu.
  Turcja zwróciła się do NATO o pomoc w świetle niestabilności i zmiany sytuacji z bezpieczeństwem we wschodniej części Morza Śródziemnego. Udzielamy aktywnego wsparcia, proponując uzupełnienie sił morskich, lecz nie ma to związku z niedawno zestrzelonym rosyjskim samolotem — oznajmił minister spraw zagranicznych Danii Kristian Jensen w komentarzu dla Jyllands-Posten. Według informacji Jyllands-Posten, inne państwa NATO także mogą pozytywnie rozpatrzeć wniosek Turcji, o czym poinformują na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych NATO w Brukseli w dniach 1-2 grudnia.

  Ps....Wniosek może być tylko jeden. Dania kupuje ropę od tzw.Państwa Islamskiego. Stąd ta troska o paserów z Turcji. Oby zatonął!!!
 • @trybeus 09:02:00
  http://cdn2.img.pl.sputniknews.com/images/18/92/189221.jpg Prokuratura Generalna uznała Fundację Sorosa za niepożądaną!!!(KIEDY U NAS?) Fundacja Społeczeństwa Otwartego i Instytut Społeczeństwa Otwartego otrzymały status „niepożądanych w Rosji organizacji" - poinformowała agencję RIA Novosti rzeczniczka Prokuratury Generalnej Marina Gridniewa.

  Prokuratura Generalna uznała za niepożądaną działalność w Rosji jeszcze dwóch zagranicznych organizacji pozarządowych — poinformowała dzisiaj agencję RIA Novosti rzeczniczka Prokuratury Generalnej Marina Gridniewa.

  Według niej, chodzi o Fundacej Społeczeństwa Otwartego (Open Society Foundations) i Instytut Społeczeństwa Otwartego (OSI Assistance Foundation). Obie organizacje należą do struktury tak zwanej Fundacji Sorosa — sieci międzynarodowych organizacji charytatywnych, założonych przez znanego amerykańskiego finansistę George'a Sorosa. „Postanowiono, że (ich) działalność… stwarza zagrożenie dla podstaw ustroju konstytucyjnego Rosji i bezpieczeństwa państwa" — powiedziała Gridniewa.
  Podkreślono, że powyższa decyzja związana jest z wnioskiem Rady Federacji Rosji pod adresem prokuratora generalnego Rosji, szefa rosyjskiego MSZ i szefa Ministerstwa Sprawiedliwości o sprawdzenie organizacji, wpisanych na tak zwaną patriotyczną czarną listę. Ta lista została zatwierdzona na mocy postanowienia Rady Federacji w lipcu bieżącego roku.
  W maju w Rosji została przyjęta ustawa, pozwalająca na nadawanie zagranicznym i międzynarodowym organizacjom pozarządowym statusu „niepożądanych w Rosji", jeśli ich działalność stwarza zagrożenie dla ustroju konstytucyjnego Rosji, obronności lub bezpieczeństwa państwa. Zgodnie z ustawą, decyzję w sprawie uznania działalności organizacji za niepożądaną podejmuje prokurator generalny lub jego zastępca po uzgodnieniu z MSZ Rosji. Procedura zniesienia podobnej decyzji odbywa się w analogiczny sposób.
  George Soros, znany na świecie jako autor największych w historii operacji spekulacyjnych, aktywnie miesza się w politykę różnych państw. Jego fundacje były wielokrotnie oskarżane o organizację zmiany władzy w szeregu państw. Sam finansista nie zaprzecza, że jego pieniądze pomogły w przeprowadzeniu pierwszej „pomarańczowej rewolucji" na Ukrainie w 2004 roku i Euromajdanu w 2013 roku.
  W kwestii wydarzeń na Ukrainie Soros zajmuje ostre antyrosyjskie stanowisko, kilka tygodni temu prezydent Ukrainy Petro Poroszenko odznaczył go Orderem Wolności „za osobiste zasługi w umocnieniu międzynarodowego autorytetu państwa ukraińskiego".


  Ps....Czyli główny sponsor przewrotu w banderlandzie wypieprzony z Rosji na zbity żydowski ryj ! Brawo Putin i Rosjanie! I bardzo dobrze, że zabronili działać tej chazarskiej hołocie bo to organizacja zbrodnicza, na terytorium Rosji, inne kraje też powinny pogonić to dziadostwo pejsate, stworzone tylko po to, aby jątrzyć i wywoływać wojny, zamieszki i przewroty za brudne, lichwiarskie pieniądze. Bardzo słusznie i dokumenty na stół. Kto i ile otrzymał i po wyjaśnieniu, co 2 dni zgłaszać się na posterunku policji w czasie, od 7 30 do 9 00. Wezwanie dla wylegitymowania delikwentów od 9 00 do 24 00. Za 1. spóźnienie 3 dni paki, 2. 3 tygodnie, 3. 3 miesiące, 4. 3 lata o obostrzonym rygorze. Wszyscy aresztowani pracują na wikt i opierunek, bo państwo nie może ponosić kosztów na utrzymywanie warchołów. Kiedy państwo polskie uzna Fundację im. Stefana Batorego za niepożądana? No proszę, oczywiście nasi władcy na taki krok nie potrafią się zdecydować, zapewne siedzą lub siedzieli w kieszeni tego grandziarza odznaczonego przez Bula Orderem Orła białego, ponoć za zasługi? chyba za zrobienie z Polaków dziadów i niewolników żydolewactwa w JEWUE, a z Polski ruiny gospodarczej..
 • @trybeus już piszą, że są jak dwie siostry! Frau judein Kasner und Merkel i Szydło zd. Kucińska?
  http://ir.i.wp.pl/661-451/CS//d.wpimg.pl/_171055179-1576185827_beata-szydlo-angela.jpg http://ir.i.wp.pl/661-874/CS//d.wpimg.pl/_1823431053-1663095297_beata-szydlo-angela.jpg http://ir.i.wp.pl/661-951/CS//d.wpimg.pl/_1310119836--2145699346_beata-szydlo-angela.jpg
 • @Kula Lis 65 13:54:39 Wniosek może być tylko jeden.
  Nie może być innego wniosku :))
 • @Kula Lis 65 13:54:39
  //Wniosek może być tylko jeden. Dania kupuje ropę od tzw.Państwa Islamskiego. Stąd ta troska o paserów z Turcji. Oby zatonął!!!//


  czekam, kiedy Putin zacznie wymieniać państwa grupy G20 i inne w grupie 40 państw kupujących zrabowaną, Syrii ropę...

  ...myślę, że trzeba przedefiniować pojęcie Imperium Zła...i wskazać koniecznie kto wchodzi w skład teraz prawdziwego Imperium Zła...

  Izrael
  USA
  Turcja
  (miejsce na dalsze państwa tzw demon-kracji zachodniej)
 • @Kula Lis 65 14:34:42
  w Lidlu wyprzedaż :)

  http://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/byly-2-w-cenie-1-w-lidlu-merkel-szydlo-bordowy-purpurowy-stroj-kostium.jpg
 • @trybeus 23:05:40
  Premier Węgier Viktor Orban wyraził dziś opinię, że napływ uchodźców do Europy odbywa się w ramach inspirowanego przez ideologiczną lewicę planu politycznej degradacji europejskich państw narodowych. – Przeciwko temu spiskowi, przeciwko tej zdradzie musimy zwrócić się ku demokracji i ku narodowi – stwierdził.
  – To nie przypadek, że codziennie dostarcza się do Europy tysiące migrantów. Chce się urzeczywistnić określoną konstrukcję, którą można nazwać ukierunkowaną na lewo. Chce się pozbawić europejskie państwa narodowe znaczenia – powiedział Orban na konferencji we włoskim instytucie kultury w Budapeszcie.
  – Jeśli nie zaangażujemy się na rzecz Europy, kontynent nie będzie już więcej Europą żyjących tutaj obywateli, lecz urzeczywistnią się mętne marzenia kilku wielkich finansistów, transnarodowych aktywistów i nie wybieranych przez nikogo funkcjonariuszy – dodał węgierski premier.
  – Przeciwko temu spiskowi, przeciwko tej zdradzie musimy zwrócić się ku demokracji i ku narodowi – zaznaczył.

  Wystąpienie premiera we włoskim instytucie kultury związane było z prezentacją powstałego w jego otoczeniu dokumentu programowego „Znaki czasu”. Dokument ten może „słusznie rościć sobie pretensje do służenia przez najbliższe dziesięć lat jako igła kompasowa dla – jak mam nadzieję, ukierunkowanych na prawo – (europejskich) rządów” – zadeklarował Orban
 • @trybeus 14:47:01
  "czekam, kiedy Putin zacznie wymieniać państwa grupy G20 i inne w grupie 40 państw kupujących zrabowaną, Syrii ropę..."

  Putin to lojalny Gość, on z Netanyahu dobrze żyje, podobnie jak z większością Kolegów z G20.
  Spłacze się, potupie troszeczkę i zapomni o ich bezeceństwach.
  Turkom już przebaczył, te niby sankcje na Turcję?
  A co Rosjanie będą jeść?
  Już nawet Białoruś brata się ze zgniłym Zachodem...
 • @trybeus 14:47:01
  Poniżej o tych "humanitarnych" tureckich konwojach! Za to Erdogan aresztował za ponoć szpiegostwo generała, 2 pułkowników, bo ponoć zdradzili tajemnicę państwową ujawniając przemyt broni dla tych "umiarkowanych" tureckich terrorystów w zbombardowanym konwoju. Erdogan boi się, że Armia jak zawsze od czasów Ataturka stojąca na straży świeckości państwa w końcu go usunie jak zawsze jemu podobnych islamistów. Pisze o tym niemiecka prasa, a u nas powtarza się bzdury o humanitarnych konwojach. https://i0.wp.com/cs7064.vk.me/c540108/v540108093/ffb0/XLEPXP9phmA.jpg https://youtu.be/v1XLutB0eYA Władimir Putin: "W cysternach jakie jada do Turcji jest krew naszych obywateli" https://i2.wp.com/cs627929.vk.me/v627929319/1deae/Ey6qKs4UkWw.jpg
 • @trybeus 14:47:01 robi się ciekawie w tamtym rejonie!
  Grecy nienawidzący Turków zaczęli złośliwie rozpowszechniać takie mapy (proszę zauważyć do kogo należy Konstantynopol) http://ic.pics.livejournal.com/gwinplane/33556898/1503510/1503510_original.jpg Inne mapy: http://cs631620.vk.me/v631620802/66da/5sgUUQxm0BQ.jpg http://cs633617.vk.me/v633617757/c28/T7tR6m9TOis.jpg
 • @trybeus 09:02:00
  Niemieckie media: tureckie siły powietrzne powinny uczyć się profesjonalizmu od Rosji!..Rosyjskie samoloty wojskowe wielokrotnie naruszały przestrzeń powietrzną Izraela - podaje Deutsche Wirtschafts Nachrichten. Jednak według słów izraelskich wojskowych, to nie powoduje konfliktów między Moskwą a Tel Awiwem.

  W odróżnieniu od Ankary w przypadku podobnych incydentów obie strony profesjonalnie i szybko wyjaśniają sytuację i uzgadniają swoje działania.

  „Rosyjskie siły powietrzne co jakiś czas naruszają przestrzeń powietrzną Izraela" — oznajmił szef zarządu wojskowo-politycznego Ministerstwa Izraela Amos Gilad. Jak pisze Deutsche Wirtschafts Nachrichten, dzięki profesjonalnej współpracy służb bezpieczeństwa obu państw takie problemy są skutecznie rozwiązywane zgodnie z zatwierdzonymi przez Moskwę i Tel Awiw porozumieniami — wyjaśnił Gilad. Materiał niemieckiego periodyku cytuje InoTV.

  Jak poinformował minister obrony Izraela Mosze Ja'alon, niedawno rosyjski myśliwiec przeleciał nad Wzgórzami Golan, około 1,6 km od granicy powietrznej Izraela. Ten incydent natychmiast został wyczerpany: strony uzgodniły swoje działania i samolot obrał kurs na Syrię — podaje Russia Today. „Jest oczywiste, że problem polegał na błędzie nawigacyjnym — podkreślił minister. — Ponieważ rosyjskie samoloty nie mają zamiaru nas atakować, automatyczna reakcja i zestrzelenie samolotu byłoby błędne".
  Jak przypomina DWN, tureckie siły powietrzne zestrzeliły rosyjski samolot bombowy, który według danych Ankary, naruszył turecką przestrzeń powietrzną i nie opuścił jej pomimo wielokrotnych żądań. Jednocześnie rosyjskie i amerykańskie źródła twierdzą, że samolot przebywał na terytorium Syrii.
  Według danych Rosji, nie jest wykluczone, że turecki myśliwiec podczas manewru nawet wtargnął w przestrzeń powietrzną Syrii. Ta wersja na razie nie została jednak potwierdzona — podsumowuje DWN.
 • @trybeus 09:02:00
  Senator: słowa Erdogana świadczą o tym, że pod nim „zachwiał się stołek”..Turecki lider co i rusz zmienia swoją retorykę: raz twierdzi, że Ankara dalej będzie strzelać do samolotów, innym razem mówi, że żałuje tego, co się stało, - powiedział senator Franc Klincewicz.

  Próby prezydenta Turcji Tayyipa Erdogana ułożyć stosunki z Rosją można wyjaśnić tym, że incydent z Su-24 osłabił jego pozycję we własnym kraju, uważa się w Radzie Federacji. „Zapewne pod Tayyipem Erdoganem zachwiał się stołek, nie rozumieją go we własnym kraju” – powiedział dla RIA Nowosti zastępca przewodniczącego Rady Federacji ds. Obrony i Bezpieczeństwa Franc Klincewicz.
  Wcześniej prezydent Turcji Tayyip Erdogan powiedział, że jest bardzo zmartwiony incydentem z rosyjskim Su-24 i ma nadzieję, że w przyszłości to się nie powtórzy. Powiedział także, że uważa ewentualne spotkanie z prezydentem Federacji Rosyjskiej Władimirem Putinem w Paryżu za szansę na wznowienie rosyjsko-tureckich stosunków. „Retoryka prezydenta Turcji zmienia się na naszych oczach. Jeszcze wczoraj bez cienia wątpliwości twierdził, że jego państwo nadal będzie postępować tak samo, a już dziś słyszymy, że on bardzo żałuje tego, co się stało. "Krętactwo” – przekonany jest rosyjski senator. Jego zdaniem Erdogan „bardzo żałuje” nie incydentu z rosyjskim Su-24, ale tego, jak zareagowała Rosja na to wydarzenie.
 • @trybeus 09:02:00
  Były szef wywiadu wojskowego USA: Rosja zmieniła sytuację w Syrii...Waszyngton musi konstruktywnie współpracować z Rosją, powiedział Michael Flynn. Według niego do zwycięstwa nad „Państwem Islamskim” trzeba znaleźć i usunąć szczyt radykalnej grupy, a także zakręcić napływ funduszy.

  Działania Rosji w Syrii radykalnie zmieniły sytuację. Oczywiste jest, że należy współpracować w walce z nielegalną w Rosji grupą terrorystyczną „Państwo Islamskie” (PI), powiedział w wywiadzie dla niemieckiego magazynu Spiegel były szef amerykańskiego wywiadu wojskowego Michael Flynn. Ponadto jego zdaniem naloty w celu zwycięstwa nad radykalną grupą to za mało. — Nie możemy pokonać wroga z powietrza. Po pierwsze, konieczne jest wyparcie PI z ich terytoriów, aby dbać o bezpieczeństwo i stabilność, uchodźcy powinni powrócić do ojczyzny. Oczywiście to nie nastąpi szybko, musimy znaleźć i usunąć szczyt PI, zniszczyć ich sieci i zakręcić napływ funduszy, a także zostać tam, dopóki nie uspokoi się sytuacja”,- wyjaśnił.
  W Syrii od marca 2011 roku trwa konflikt zbrojny, w którym według ONZ zginęło ponad 220 tysięcy osób. Wojskom rządowym sprzeciwiają się oddziały bojowników należące do różnych grup zbrojnych. Najbardziej aktywni są bojownicy ekstremistycznych grup „Państwo Islamskie” (Daesh) i „Dżabhat an-Nusra”.
  Zakazana w Rosji grupa terrorystyczna „Państwo Islamskie” jest dziś jednym z głównych zagrożeń dla światowego bezpieczeństwa. W ciągu trzech lat terrorystom udało się zdobyć znaczne obszary Iraku i Syrii. Ponadto oni starają się szerzyć swoje wpływy w krajach Afryki Północnej, szczególnie w Libii.
 • @Trybeus
  http://cdn2.img.pl.sputniknews.com/images/154/96/1549633.jpg Recep Tayyip Erdoğan nadal ma nadzieję na spotkanie z Putinem w Paryżu..Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan oznajmił, że nadal czeka na odpowiedź strony rosyjskiej na wniosek dotyczący spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

  „Jeszcze pierwszego dnia złożyliśmy wniosek o rozmowy. Teraz czekamy na odpowiedź" — cytuje RIA Novosti Erdoğana. Wcześniej w kuluarach konferencji NZ ws. zmian klimatu w Paryżu korespondent RIA Novosti zapytał przywódcę Turcji, czy Rosja zostanie przeproszona za incydent z samolotem bombowym. Pytanie zostało przetłumaczone. Po wysłuchaniu Erdoğan nic nie odpowiedział i w milczeniu udał się w kierunku tureckiego pawilonu.

  Ps...Prezydent Rosji może nie mieć przyjemności zaszczycić go rozmową. Wystarczy, że zrobił to Obama, kolega po fachu i religii. Może się np odbyć rozmowa na poziomie konsula, wiceministra kultury, zaraz prezydent musi. Bardzo się wysoko nosi pastuch owiec. Przeproś i zapłać odszkodowanie za samolot i rodzinie zabitego pilota przez twoich Turkomanów, to Putin się zastanowi..A tak po prawdzie to powinni zlikwidować tego eksportera islamskiej swołoczy ze stanowiska prezydenta. Nie wiem jak Putin to wytrzymuje. Rozprute ma nerwy czy co?
 • @Kula Lis 65 16:40:14
  Polska będzie częścią Nowego Jedwabnego Szlaku - podpisano porozumienie z Chinami

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-srodkowa?zobacz/polska-bedzie-czescia-nowego-jedwabnego-szlaku-podpisano-porozumienie-z-chinami#


  No to Władimir się wścieknie.
  On planował,że Jedwabny Szlak pobiegnie z Chin przez Rosję do Niemiec i Europa Wschodnia i Środkowa zostanie pominięta.
  Do Rosji będzie tylko jedna odnoga,którą Chiny będą pchały do Moskwy plastikowe zegarki.

  Tak więc, Chińczyki zrobili psikusa tradycyjnej przyjazni niemiecko-rosyjskiej.
 • @trybeus mój apel do naszych sąsiadów Zachodniego Emiratu, czy jak kto woli Kalifatu
  Kochani Niemcy to już u was musztarda po obiedzie, stąd mój apel do was. Drodzy Niemcy, nasi sąsiedzi z Zachodniego Kalifatu, apeluję do was! Nie czekajcie aż zmęczeni podróżą morską i przeprawą przez pół kontynentu uchodźcy zawitają do was. Wychodzenia na dworce z plakatami "Willkommen" to też za mało. Pokażcie naprawdę jacy humanitarni i szczodrzy jesteście, na co was naprawdę stać. Niech wasz wasz rząd zwerbuje całą flotę Lufthansy do przewozu tych biedaków. Oni nie mogą się trudzić tymi niebezpiecznymi przeprawami w łódkach i na piechotę żeby dotrzeć do waszego raju, ziemi obiecanej przez waszą uwielbianą przez was kanzlerin frau Merkel. Też krytykuję jako ogromnie nieludzkie zamykanie ich w ośrodkach dla uchodźców kiedy wy grzejecie tyłki w ciepłych domkach przy kaloryferze. Proponuję niech każdy z was przyjmie do domu jedna małą rodzinkę imigrancką (on, ona albo i 4 one plus ok. tuzina dzieciątek) i oddajcie im miejsce przy kaloryferze a i nawet w łóżku swoim małżeńskim jeśli nie chcecie być poczytani za hipokrytów co mówią tyle o miłości do braci muzułmańskiej a każą im może spać na podłodze. Pod żadnym pozorem nie pozwalajcie by mężczyźni trudzili się jakąś pracą, bo im jaja spuchną. A to jest przecież nieludzkie! Oni są do tego nie przyzwyczajeni a oprócz tego dyscyplinowanie i obsłużenie nieposłusznych, by im jaja nie puchły, żon jest czasochłonnym i nad wyraz wyczerpującym dla nich zajęciem. Zgłoście się na ochotnika do budowy w każdej dzielnicy meczetu z choćby z małym minarecikiem żeby wierni mogli z wierzy codziennie w godzinach porannych bardzo budzić wasze leniwe ciała do pracy dla chwały Islamu. Jak już to wszystko uczynicie i zyskacie miano w Europie jako najbardziej humanitarnego narodu to nie zapomnijcie naostrzyć dobrze maczet i noży waszych gości by operacja odwdzięczania się za gościnę była krotka i jak najmniej dla was bolesna. Z przestępczością wśród nich też musicie się pogodzić, apelowała w tej sprawie do was wasza kanzlerin, ona ich i to rozumie, że po tak męczącej wędrówce muszą jakoś odreagować.
 • @Talbot 16:52:12
  Znalazlem potwierdzenie w szmatlawcu"Daily Mail"o braku granic miedzy Turcja a ISIS.Gdy obszary te sa ponownie zdobywane np. przez Kurdow Ankara natychmiast zamyka granice.
 • @trybeus 14:47:01
  http://cdn2.img.pl.sputniknews.com/images/39/20/392001.jpg http://cdn1.img.pl.sputniknews.com/images/155/03/1550368.jpg

  Merkel jest rozczarowana niechęcią partnerów w UE do poparcia jej polityki migracyjnej...Kanclerz Niemiec Angela Merkel w celu rozwiązania problemy uchodźców planuje stworzyć mini koalicję państw UE, chętnych do przyjęcia większej liczby uchodźców z Turcji! The Guardian: Merkel tworzy w UE koalicję chętnych do przyjęcia większej liczby uchodźców. Kanclerz Niemiec Angela Merkel w celu rozwiązania problemy uchodźców planuje stworzyć mini koalicję państw UE, chętnych do przyjęcia większej liczby uchodźców z Turcji. Jak podaje The Guardian, Merkel jest rozczarowana niechęcią swoich partnerów w UE (zwłaszcza w Europie Wschodniej) do poparcia jej polityki migracyjnej.
  Zdaniem periodyku, kanclerz Niemiec w celu dalszej realizacji swojej polityki postanowiła wykorzystać inną taktykę. „Koalicja chętnych", składająca się na razie z 9 państw, będzie wywierała presję na przeciwników podziału uchodźców zgodnie z kwotami.


  Ps....Makrela powinna sama przyjąć uchodźców skoro ich zaprosiła to niech płaci. Makrela....szczęśliwej drogi...już czas....powodzenia w tworzeniu....Kalifatu ino bez Polski. Jak się wydało kasę na Ukrainę, to nie było kasy dla Greków i Włochów, jak nie było kasy dla Greków i Włochów to trzeba było im ulżyć i rozdyslokować uchodźców, jak uchodźcy się rozpełzną, to trzeba będzie spacyfikować autochtonów, by nie bronili się przed uchodźcami, jak autochtoni się przestaną bronić, to przyjdzie stary niedźwiedź i nas zje. Najwyższy czas wyjść z tego kalifatu bo za 20 lat będziemy mieszkać w rezerwatach dla białej rasy a raczej w obozach pracy o ile wcześniej nie oddzielą tułowi od głów. Jak włączą Turcję do UE, to zamiast 3 milionów wyznawców Allaha z Somali i Pakistanu, do Europy przyjedzie 30 milionów Turków. Tak czy owak będzie to koniec Europy. Jeśli się uda do tego czasu zamknąć granice Polski to granica Afryki będzie się kończyć na zachodzie na Odrze a na północy na granicy kalifatu Finlandii i Cesarstwa Rosji.
 • @trybeus 14:47:01
  Przedstawiciel USA przy NATO: Turcja sama postanowiła zestrzelić Su-24! Turcja nie skoordynowała swojej decyzji w sprawie działań odnośnie rosyjskiego samolotu bombowego Su-24 ani z Rosją, ani z NATO - oznajmił dzisiaj stały przedstawiciel USA przy sojuszu Douglas Lute. „Mieliśmy stały kontakt z Turcją od chwili pierwszego naruszenia jej przestrzeni powietrznej w październiku. W tym sensie mieliśmy kontakt ze stroną turecką. Jednocześnie nie było żadnej koordynacji ani wspólnych działań w tym, co się tyczy samego zdarzenia (z Su-24). Była to niezależna decyzja Turcji w kwestii działań w jej przestrzeni powietrznej" — powiedział Lute.

  Ps...No i tak kończą się sojusze z wielką Ameryką ! do gówna popcha ale wyciągnąć to już nie pomoże!!! Bardzo długo myśleli, no i wydumali, ale sprawa się już rypła. Po prostu olali sojusznika z NATO! Oto i obraz tego szmacianego NATO. Jedno wielkie szambo...A są tylko dwie możliwości. Albo Turcja wykonywała polecenia NATO czyli USA, albo zrobiła to bez wiedzy NATO, co oznacza, że w tak ważnym momencie NATO utraciło kontrolę nad największym państwem w regionie. Jak by nie patrzeć, kraj należący do NATO strącił samolot Rosji. Czas usunąć Turcję z NATO za samowolę.
 • @mac 17:08:48
  "Znalazlem potwierdzenie w szmatlawcu"Daily Mail"o braku granic miedzy Turcja a ISIS"

  Kto szuka, ten znajdzie...

  A po co mi to piszesz?
  Przecież ja nic nie pisałem o ISIS i Turkach, oni mi latają.
 • @trybeus 14:47:01
  http://cdn2.img.pl.sputniknews.com/images/154/99/1549959.jpg Rosyjskie Su-34 zaczęto wyposażać dla lotów w Syrii w pociski powietrze-powietrze! W poniedziałek rosyjskie Su-34 po raz pierwszy wystartowały na zadanie bojowe w Syrii wyposażone nie tylko w bomby, lecz również w pociski klasy powietrze-powietrze- poinformował dziennikarzy rzecznik Sił Lotniczo-Kosmicznych Rosji pułkownik Igor Klimow. „Rosyjskie samoloty bombowe Su-34 dzisiaj po raz pierwszy wyleciały na zadanie bojowe wyposażone nie tylko w bomby OFAB-500 i bomby lotnicze KAB-500, ale również w pociski rakietowe powietrze-powietrze małego i średniego zasięgu. Samoloty są wyposażone w pociski w celu ochrony" — powiedział Klimow.
  Według niego, pociski „wyposażone są w samonaprowadzające głowice i są zdolne do rażenia celów powietrznych w odległości do 60 km".

  Ps...No i skończyło się babci sranie po klatkach !Czas pokazał, że tak należało postąpić wcześniej, przed zestrzeleniem samolotu. Tym bardziej, że pislamolubne brudasy groziły. A Rosjanie chyba wiedzieli o brudnych interesach syna turre cepa, co należało uwzględnić waląc w brudna kasę.
 • @Kula Lis 65 17:31:26
  :))

  http://i.imgur.com/GQvPG.jpg
 • @Kula Lis 65 17:49:23
  :))

  http://img2.cda.pl/g/151433_555022c37439d898d5566e20167a0cdf.jpg
 • @trybeus 14:47:01
  Niemiecka gazeta: Polska rządzona jest przez paranoidalnych nacjonalistów
  "Dziś prawicowi populiści w Polsce chcą naśladować działania Viktora Orbana na Węgrzech" - pisze Christian Bommarius w komentarzu dla "Kölner Stadt Anzeiger", największego dziennika Nadrenii w Niemczech. Dziennikarz dodaje, że "dla europejskiej demokracji jest to bardziej niebezpieczne niż terror tzw. Państwa Islamskiego" a "Polska rządzona jest przez paranoidalnych nacjonalistów". Zdaniem Bommariusa, europejskie wartości zostały zaatakowane nie tylko w Paryżu przez zamachowców ISIS, ale także poprzez działania premiera Węgier Viktora Orbana. W podobnym kierunku, według komentatora, zmierza obecnie Polska. "To, co próbuje wprowadzać Viktor Orban w swoim autorytarnym państwie, teraz także próbuje nowo wybrany prawicowy rząd Polski pod przewodnictwem prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego" - czytamy.

  "Kölner Stadt Anzeiger" zauważa podobieństwa między zachowaniami węgierskiego i polskiego parlamentu w kwestii Trybunału Konstytucyjnego. Dwa lata temu na Węgrzech ingerowano w sprawę tamtejszego TK. W Polsce z kolei 8 października poprzedni Sejm - przy sprzeciwie PiS - wybrał pięciu nowych sędziów TK. Kadencja trojga z nich upłynęła 6 listopada - jeszcze w trakcie poprzedniej kadencji parlamentarnej; w ich miejsce Sejm wybrał Romana Hausera, Andrzeja Jakubeckiego i Krzysztofa Ślebzaka. Prezydent Andrzej Duda dotąd nie zaprzysiągł trzech nowych sędziów, bez czego nie mogą orzekać. 2 i 8 grudnia kończy się kadencja dwojga następnych sędziów TK, których miejsca mieli zająć Bronisław Sitek i Andrzej Sokala. W nocy ze środy na czwartek Sejm głosami klubów PiS i Kukiz'15 przyjął uchwały stwierdzające, że wybór w październiku, jeszcze w poprzedniej kadencji, pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego nie miał mocy prawnej. Tej samej nocy Sejm zmienił swój regulamin. Zmiana pozwala marszałkowi Sejmu na ustalenie terminu na składanie wniosków ws. kandydatur na sędziów Trybunału Konstytucyjnego w przypadkach nieopisanych dotąd w regulaminie.

  Bommarius w komentarzu dla "Kölner Stadt Anzeiger" przypomina podstawowe wartości Unii Europejskiej sformułowane w artykule 2 Traktatu UE: "Unia opiera się na wartościach poszanowania godności osoby ludzkiej, wolności, demokracji, równości, państwa prawnego, jak również poszanowania praw człowieka, w tym praw osób należących do mniejszości". Dalej w artykule czytamy, że "wartości te są wspólne Państwom Członkowskim w społeczeństwie opartym na pluralizmie, niedyskryminacji, tolerancji, sprawiedliwości, solidarności oraz na równości kobiet i mężczyzn".

  Publicysta dodaje, że prawa człowieka na Węgrzech - w tym uchodźców i osób bezdomnych - są deptane, a tamtejsza konstytucja jest pośmiewiskiem. Przy tej okazji dostaje się także krajowi znad Wisły. "Polska jest rządzona przez paranoidalnych nacjonalistów" - czytamy. Zdaniem Bommariusa w naszym kraju utrzymują się "spiskowe rządy prawa". "Przez Węgry i Polskę Europa narażona jest na większe ryzyko niż przez drużynę zabójców z tzw. Państwa Islamskiego".
 • @trybeus 14:47:01
  KE zarejestrowała inicjatywę ws. zawieszenia Węgier w prawach UE!
  KE poinformowała, że zarejestrowała europejską inicjatywę obywatelską (czytaj żydolewacy!), której celem jest rozpoczęcie wobec Węgier postępowania prowadzącego do zawieszenia tego kraju w prawach państwa członkowskiego, w tym prawach do głosowania w Radzie UE. Komisja zastrzegła w dzisiejszym komunikacie, że jej decyzja o rejestracji inicjatywy opiera się wyłącznie na prawnej dopuszczalności tego wniosku. Komisarze nie analizowali treści inicjatywy na tym etapie.

  Organizatorzy akcji zarzucają premierowi Węgier Viktorowi Orbanowi, że od kiedy doszedł do władzy w 2010 r., podjął szereg antydemokratycznych działań sprzecznych z zasadami państwa prawa. Oskarżają go też o ksenofobię i nieakceptowalne traktowanie migrantów przez władze węgierskie. Zdaniem autorów wniosku budzi to obawy, że podobne zachowania będą się rozprzestrzeniać w innych krajach członkowskich, których "kultura demokratyczna jest świeża i krucha".

  Węgry przyjęły we wrześniu restrykcyjne przepisy dotyczące imigrantów, przewidujące m.in. kary więzienia dla osób nielegalnie przekraczających granicę. Kraj ten jest krytykowany nie tylko za przepisy antyimigracyjne, ale też brutalne działania policji wobec uchodźców.

  W październiku KE zażądała od władz Węgier wyjaśnień dotyczących prowadzonej przez ten kraj polityki azylowej i migracyjnej, a także kontroli granicznych. Aby sprawie został nadany bieg, europejska inicjatywa obywatelska musi zebrać pod swoim wnioskiem milion podpisów w co najmniej 7 państwach UE w ciągu jednego roku. Jeśli tak się stanie, Komisja będzie miała trzy miesiące na decyzję, czy uruchamia postępowanie oparte na artykule 7 traktatu o UE, prowadzące do zawieszenia praw państwa członkowskiego, w tym prawa do głosowania w Radzie UE.

  Wcześniej taką procedurę chcieli wobec Budapesztu uruchomić Liberałowie w Parlamencie Europejskim, ale nie udało im się zmobilizować wystarczającej liczby eurodeputowanych, żeby nadać wnioskowi bieg. Ps.... No i dobrze! Eurokołchoz zaczyna się rozpadać na własne życzenie! To najsilniejsze państwo w regionie powinno mieć przynajmniej jakąś armię na poziomie 300 tys !, bo z tym co jest nie wygramy w razie ataku wojsk muzułmańskich na Polskę. Trzeba zbroić się przeciw Turcji, a nie przeciw Rosji, bo to islam zagraża Europie, a kiedy Turcy będą mogli swobodnie przemieszczać się do Europy, to zalew będzie tragiczny. Obawiam się, że nasze rusofoby zrobią podobnie, gdy turecka nawała ruszy na Polskę. Będą wygłaszać płomienne przemówienia przeciw Putinowi, a islamskie wojsko zauważą dopiero wtedy, gdy będą mieli nóż na szyi. Lewactwo kontratakuje, bo jego plany(wespół z żydami) niszczenia narodów poprzez ich mieszanie z muzułmanami zaczyna się sypać. I dobrze, jak się rozpadnie ta niewydolna, ciotowata spedalona, zbankrutowana żydolewacka Unia, to nic złego. UE która się uważa za potęgę, musi się opłacać dyktatorowi z Turcji bo sama potrafi się zająć tylko "wysokością płomienia w świecy", etc... Banda idiotów. I jeszcze chcą w bagno jakie zrobili wciągnąć innych. A najgłośniej krzyczą niemieckie pismaki żeby zagłuszyć swoje i swoich polityków świństwa.
 • Niemiecka prasa o porozumieniu UE z Turcją: pakt obłudy
  Komentatorzy niemieckich mediów sceptycznie ocenili porozumienie Unii Europejskiej z Turcją przewidujące lepsze relacje i zniesienie wiz w zamian za pomoc w rozwiązaniu kryzysu migracyjnego. Publicyści piszą o szantażu ze strony Ankary.
  "Uchodźcy jako broń strategiczna"

  "Frankfurter Allgemeine Zeitung" zwraca uwagę, że wszystkie dotychczasowe próby uczynienia z Turcji mocarstwa hegemonialnego w regionie nie powiodły się. Przyjaźń z prezydentem Syrii Baszarem el-Asadem przerodziła się we wrogość, a stosunki z Rosją pozostawiały wiele do życzenia jeszcze przed zestrzeleniem rosyjskiego samolotu.

  "(Prezydent Recep Tayyip) Erdogan nie byłby jednak sobą, gdyby w tej sytuacji ugiął się przed Europą. Zamiast tego użył syryjskich uciekinierów wojennych jako broni strategicznej, aby zaszantażować Zachód, a przede wszystkim Niemcy" - pisze Daniel Deckers.

  Wyniki szczytu są kompromisem, gdzie obie strony biorą i dają" - ocenia "FAZ" zastrzegając, że porozumienie zawarto z "autorytarnym graczem", który w polityce wewnętrznej stosuje "wszystkie dostępne metody".

  Zdaniem "FAZ" na dłuższą metę Turcja potrzebuje Europy co najmniej tak samo, jak Europa Turcji, której nie wolno ignorować. Obie strony nie wykluczają, że ten proces może zakończyć się wstąpieniem Turcji, która od dawna jest członkiem NATO, do UE. Turcja Erdogana niczego bardziej nie musi obawiać się jak rozmów o demokracji i praworządności - zauważa komentator.

  Ostrzeżenie dla Merkel

  "Die Welt" ostrzega kanclerz Angelę Merkel, aby "nie liczyła na Turcję". Turcja ma zostać bastionem przeciwko masowej emigracji do Europy, lecz czy UE może opierać się na "autokracie znad Bosporu"? - pyta komentator. "Erdogan ma tylko jeden cel - bezwizowe podróże do Europy dla 78 mln Turków" - czytamy w "Die Welt".

  Zdaniem komentatora Merkel musi skłonić "pogrążonych w letargu Greków" do ochrony granicy i budowy hotspotów. Musi ponadto włączyć się w rozmowy z Syrią. Mieszkańcy Niemiec mają wrażenie, że ich kraj stał się "osłem do noszenia ciężarów" w Europie. Kanclerz ma obowiązek zaradzenia temu" - pisze "Die Welt".

  Z Berlina Jacek Lepiarz
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Niemiecka-prasa-o-porozumieniu-UE-z-Turcja-pakt-obludy,wid,18012178,wiadomosc.html?ticaid=116093&_ticrsn=5
 • @trybeus 14:47:01
  http://niezalezna.pl/uploads/zdjecie2015/ Ten mem mówi więcej niż wszystkie badania naukowe razem wzięte.!!! Francja, Belgia już popłynęły, żadnej integracji z muzułmanami tam nie będzie. Byłaby, gdyby te kraje działały tak jak kraje bogate kraje Zatoki Perskiej czy Australii wobec imigrantów: "Nasze prawo obowiązuje, łamiesz nasze prawo, jesteś deportowany. Koniec". Prawda jest taka jak rzekł policjant niemiecki z Berlina. Policja i służby bardzo obawiają się ataków na centra handlowe przed okresem świątecznym. Media milczą bo jest zakaz podsycania nastrojów anty imigranckich. Centra dworce lotniska są pod wzmożoną obserwacją służb i tajnej polizei zwanej potocznie Cripo. Ale wystarczy jeden zamach i śmierć kilku Niemców by Merkel wyleciała z hukiem przed końcem kadencji. A te pompowane sondaże tyle warte co sondaże przedwyborcze na prezydenta gdzie bul miał ponad 70 % wedle lisa i gw . Kłamią tak jak u nas, wschodnie Niemcy chcą dymisji Makreli!! Cenzura panuje w mediach a Niemcy szczególnie te wschodnie widzą to dokładnie i chcą jej odejścia bo niszczy Niemcy. Rozmawiałem z kilkoma Niemcami (tymi rodowitymi) i ze wschodu i z zachodu Niemiec i sytuacja wygląda nieco inaczej. Tam praktycznie NIKT nie jest za Merkelową, więc nie wiem skąd wyczarowali te 44%. Na dzień dzisiejszy - gdyby wybory były jutro, to Merkelowa wylatuje na taczkach. Niemcy, ci prawdziwi Niemcy jest dosłownie nienawidzą, ale w mediach Wam tego pokażą, bo wiem z pierwszej ręki, że tam jest taka cenzura w mediach, że Korea to się przy tym chowa. Korea Północna chyba już powoli przegrywa z debilnymi mediami Niemiec. Nie pokazują nic na temat szczytu Unia - Turcja bo wiedzą już jakiego nowego szamba narobili zatwierdzając od października 2016 bezwizowy ruch obywateli Turcji po krajach unijnych, to już jest jasna przygotówka zaproszenia Turcji do Unii . Zamiast tego tematu co leci w wiadomościach ? Krótki film propagandowy który pokazuje nieludzkiego kierowcę węgierskiego który swoim TIREM skręca i straszy bambusów którzy na siłę chcą wejść do TIRA żeby przedostać się nielegalnie do Anglii i narobić problemów kierowcom. Oj jaki ten kierowca węgierski jest zły dla niemieckich mediów, zamiast ich wpuścić do swojego TIRA to ich straszy, debilstwo.
 • @Kula Lis 65 05:55:01
  Lisie, to nie są dezerterzy - to jest ARMIA. Do użycia.
 • @trybeus pod pierwszym linkiem ciekawe nazwisko znajdziesz pod T
  http://kehilalinks.jewishgen.org/belchatow/1901_kahal_elections.htm http://kehilalinks.jewishgen.org/belchatow/1936_candidates.htm http://www.coussins.org/Family/Russia.htm
 • @trybeus 08:57:14
  Cześć!
  No to chyba już pomału rysuje nam się głębszy cel zmiany krajowej wajchy w polityce. Wajchę dzierżą Jankesi, no ale sami nią nie zarządzają, jak wiemy. I sens amerykańskiej szkoły liderów dla tubylczych premierów.

  Do Strefy Wolnego Słowa nawet nie zaglądam.

  Co stało się z Jarkiem Ruszkiewiczem?!
 • @trybeus 09:02:00
  Oczywiście, Kopernik była muzułmaninem!
 • @wercia 11:04:45
  Rząd g. może im zapewnić. Ściepę zrobią pomiędzy sobą? Wszystko pójdzie za wyrwane nam, nasze pieniądze.
  U nas miejscowy pą prezidą jeszcze za Kopary wyrwał się z ofertą locum dla muslimanów.
 • @trybeus
  Tusk – fałszywy życiorys. Tak fałszywie pewny siebie Donald Tusk licznie zaświadczał Narodowi Polskiemu, że jest człowiekiem, którego rodzina nigdy nie podnosiła ręki przeciw Polakom (jak każdy polski żyd zresztą-np.stary szarlatan antypolski Lech Wałęsa-Lejba Koen). http://www.mpolska24.pl/post/4174/tusk-falszywy-zyciorys TUSK NIE JEST ANI POLAKIEM, ANI NIEMCEM, ANI KASZUBEM [...] (prawdziwy życiorys Tuska)

  W 1860 roku , według spisu sporządzonego przez ówczesnego burmistrza miasta, Majewskiego ,€" w Bełchatowie mieszkało 325 Polaków (stanowiących 22% mieszkańców miasta), 35 Niemców (2% mieszkańców) oraz aż 1 139 Żydów, stanowiących 76% mieszkańców.

  W 1801 roku powstała w Bełchatowie pierwsza manufaktura Józefa Kaczkowskiego, zaś pod koniec XIX wieku w mieście istniały 32 manufaktury tkackie, w tym CHAIMA TUSKA, Lejzora Warszawskiego, Szai Fajwina, Arona Warszawskiego i Jankiela Gudermana. Na przełom XIX i XX wieku datuje się otwarcie dwóch większych firm tkackich: manufaktury MENDLA TUSKA i Lejzora Warszawskiego (był on również właścicielem tartaku parowego w Bełchatowie).

  W 1901 Żyd Perec Frajtag otworzył pierwszą mechaniczną tkalnię w Bełchatowie, co stanowiło dużą rewolucję w produkcji. Żydzi posiadali także własne zakłady tkackie.
  W 1867 r. na 16 małych zakładów w Bełchatowie 13 należało do Żydów.
  Zakłady te zatrudniały 95 robotników.
  Ponadto działały tu: manufaktura Mendla Tuska i Lajzera Warszawskiego, który prowadził także tartak parowy.

  Chaim Tusk natomiast posiadał w miasteczku duży sklep materiałów i manufakturę. Jego zakład w 1899 r. zatrudniał od 35 do 70 robotników w zależności od sezonuâ€. "Po upadku Powstania Styczniowego w 1870 r. Bełchatów utracił prawa miejskie. Po licytacji majątku Bełchatów przeszedł w posiadanie Niemca Reinholda Spillera, który po kilku latach sprzedał te nieruchomości Henrykowi Hellvigowi, z pochodzenia Bawarczykowi, osiadłemu w Tuszynie Mimo formalnego pozbawienia praw miejskich , Bełchatów nadal wolno rozwijał się.

  Żydzi coraz więcej inwestowali w przemysł włókienniczy Bełchatowa. Wystarczy tu przywołać nazwiska najbardziej znanych w owym czasie przedsiębiorców, jak: Birbaun, Warszawski i TUSK.

  Klasa robotnicza obawiając się o swoją przyszłośĆ organizowała strajki. W 1901 r. miał miejsce pierwszy strajk w manufakturze TUSKA. W strajku tym wzięli udział nie tylko robotnicy z Bełchatowa, ale i ościennych wsi, takich jak: Czapliniec, Zdzieszulice, Wola Mikorska, Bełchatówek i Myszaki. W latach 1905 / 1907 powstała fabryka Zysli Działowskiej, w 1909 r. Daniela Barana, w rok później Daniela Freja i Spółki oraz Nanszpergera, Moskalewskiego i Seelinga"...
  http://www.sztetl.org.pl/pl/article/belchatow/5,historia/
  POTEM TUSKOWIE WYPROWADZILI SIĘ Z BEŁCHATOWA i ZAMIESZKALI NA POMORZU". http://gdanszczanin.blox.pl/2008/03/Tusk-Hitler-i-moja-misja-Czerwonego-Krzyza.html http://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2011/01/a59.jpg http://unsinn.blox.pl/resource/walesad425.jpg
 • @trybeus 23:05:40
  http://forum.hotnews.pl/fpolska,0,1372,13547584,Zydowskie_pochodzenie_DTuska.html
 • @trybeus 18:18:32
  :)))!
 • @Kula Lis 65 20:04:05
  bardzo ciekawe artykuły...to wiele wyjaśnia...

  a tymczasem :)))

  http://fakeposters.com.s3.amazonaws.com/results/2015/11/30/dz8naihnzr.jpg
 • @KOSSOBOR 19:50:46
  http://dd.neon24.pl/post/127400,gdzie-jest-jarek-ruszkiewicz
 • @Zbójnicki pies 20:20:45
  No ale z tej notki i z komentów nie wynika nic - znaczy: gdzie jest Jarek Ruszkiewicz? I dlaczego Go nie ma?
 • @KOSSOBOR 20:33:59
  Szanowna Pani wielu z nas zadaje sobie to pytanie. Szkoda ze sam Pan Ruszkiewicz na to nam nie odpowiedzial. Pan Ruszkiewicz wiele razy mnie tu strofowal i nie zgadzal sie z moimi komentarzami ale ja nadal uwazam ze brak wpisow i komentarzy SL powoduje pewne "zubozenie" portalu. brak cietych merytorycznych ripost,czesto gesto "wesolych" polemik itp. itd.
  szkoda, szkoda,szkoda
 • @trybeus 18:18:32
  Oczywiście w polskich mediach nie znajdziecie informacji, że w obsłudze amerykańskiej wyrzutni TOW z której zestrzelono helikopter ratunkowy ratujący pilotów SU24 było dwóch amerykańskich doradców wojskowych. Identyfikacje na podstawie filmu zamieszczonego potwierdzili sami amerykanie. Oficjalnie Biały Dom stwierdził, że nie będzie ustosunkowywał się do filmów z youtuba. To dziwne bo to właśnie amerykanie nadzwyczaj ochoczo opierali swoje zarzuty na podstawie właśnie youtube, choćby z Ukrainy.
 • @KOSSOBOR 01:13:11
  W relacji polskiej korespondentki wyraźnie "stoi", co polski rząd w osobie p.Szydło przyklepał http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/katarzyna-szymanska-borginion/blogi/news-ankara-kiwa-unie-i-polski-rzad-czyli-szczyt-ue-turcja,nId,1929524
  Z zapisów dokumentu, który ma zostać przyjęty na szczycie UE-Turcja wynika, że Ankara otrzyma prawie wszystko, na czym jej zależało, a Unia jedynie mgliste zapewnienie, że Turcja będzie się starać uszczelniać swoje granice, by zatrzymać u siebie uchodźców. Unia obiecuje Turcji 3 mld euro w ciągu dwóch lat, z czego polscy podatnicy mają zapłacić 71 milionów. Turcja wynegocjowała jednak tzw. klauzulę o przeglądzie finansów - de facto oznacza to, że w przyszłości popłynął do niej kolejne miliardy z UE i z polskich kieszeni.
  Jest naiwnością sądzić, że 3 mld euro to wystarczająca kwota na utrzymanie ponad 2 mln uchodźców syryjskich. I naiwnością jest sądzić, że Ankara zadowoli się tą sumą. Tureccy dyplomaci już mówią o 5-6 mld i są przekonani, że wcześniej czy później postawią na swoim. Mogą przecież raz zamknąć granicę (np. teraz zimą, gdy i tak ruch migracyjny będzie mniejszy) a innym razem ją otworzyć. Turcy potrafią liczyć pieniądze i znają swoją siłę - przyznał w rozmowie ze mną jeden z dyplomatów UE. Dziwna jest także wiara Unii, że te pieniądze rzeczywiście trafią tam gdzie trzeba, czyli do obozów dla uchodźców. W Turcji korupcja jest na porządku dziennym i wystarczy poczytać raporty Komisji Europejskiej na temat praworządności w tym kraju, żeby chociaż zadać sobie pytanie, jakie są gwarancje, że pieniądze te rzeczywiście zostaną wydane na rozbudowę infrastruktury w obozach, na budowę szkół czy prowizorycznych domów dla uchodźców.

  Mam spore wątpliwości co do tego, że pieniądze polskich podatników rzeczywiście wspomogą tych najbardziej potrzebujących. Unia zgadza się także na przesiedlenia, czyli na przyjęcie z czasem części azylantów z tureckich obozów. Sam zapis w tej sprawie oznacza zgodę UE i polskiego rządu na przyjęcie w przyszłości uchodźców z Turcji na zasadzie kwot. Nie ma innej możliwości przyjęcia do UE przesiedleńców z tureckich obozów bez sprawiedliwego ich podziału między kraje UE.

  W dokumencie jest też zobowiązanie ze strony Unii do stopniowego znoszenia wiz dla Turków już od przyszłego roku. Turcja ma w zmian przyjmować tych imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Wiadomo jednak, że polityka powrotowa w UE jest mało skuteczna. Wystarczy, że w rodzinie takiego imigranta pojawi się dziecko, które zacznie chodzić do szkoły i wydalenie takiej rodziny staje się niemożliwe ze względów humanitarnych. Unia obiecuje także Turcji postęp w negocjacjach w sprawie członkostwa w Unii i zapowiada formalne spotkania Unia-Turcja. Szef Rady Europejskiej Donald Tusk zapowiadał równorzędne negocjacje między Unia a Turcją: "Proponowałem, aby tak tę współpracę budować, żeby Turcji oferować "coraz więcej" w zamian za "coraz więcej"".

  Na razie jednak więcej daje Unia. I nie ma żadnej pewności, że cokolwiek otrzyma w zamian. Zwłaszcza, że Turcja zatrzyma u siebie miliony uchodźców.
 • @finka 22:37:12
  Szwecji, jaką znali Polacy, już nigdy nie będzie! Dzisiejsza Szwecja czyli Północny Emirat Skandynawski lub jak kto woli Północny Kalifat Skandynawski. Choć są jeszcze Szwedzi co walczą posłuchajcie ICE RADIO....lecz to już ostatnie podrygi normalnych autochtonów. (W Szwecji jest 20 tys. policjantów, z czego ponad 12 tys. siedzi za biurkiem. !!! )Tzw. "uchodźców" Potop II , wrzuca ich na prom w Ystad i wysiadają w Raju. Swoją drogą nie pojmuję dlaczego Szwecja nie może deportować obywateli którzy "oblali" azyl? Nie tak dawno pisano, że z 21 tysięcy gotowych do deportacji, 14 tys się im rozpłynęło a 7 tysięcy nikt nie chce przyjąć bo Afganistan, Libia, Liban, Somalia, Maroko , Irak nie przyjmują swych obywateli którzy zostali deportowani. Zupełnie tego nie rozumiem. 100 lat temu emigrant musiał sam na siebie zarobić. Dziś daje mu się kasę za darmo i narzeka, że to tyle kosztuje. Do tego imigrantom daje się różne prawa jak prawo protestu, że dostali za mało czy, że przydzielony lokal nie spełnia ich oczekiwań. Przecież każde dziecko wie, że jak rzucisz okruchy jednemu gołębiowi, za chwilę będzie przed tobą dwadzieścia. To samo z muzułmańskimi "uchodźcami". Otwarta granica i hojny social, więc hurra! A do tego ich kraj ojczysty nie chce zwrotu. Pozbyli się szumowin i basta. Tak ma pozostać. Zdecydowanie świat schodzi na psy. I do tego na własne życzenie. Erozja każdego państwa zaczyna się gdy fragmenty jego terytorium są poza kontrolą policji, wojska i służb podatkowych. Tam w Szwecji tego nie rozumieją, nie mają pojęcia o historii bo historię w mózgu zajęła im poprawność polityczna. Ale nie oni jedni z defektem mózgu. Francja też już odstąpiła cześć swojego terenu - pod Cale jest skrawek bez kontroli w/w służb. Na razie zamieszkały przez 6,5 tysiąca ludzi. Za rok, może dwa obejmie całe miasto - gdy rdzenni mieszkańcy sprzedadzą domy i wyjadą lub wymrą - to sami emeryci. I będzie zalążek Kalifatu. A co do Szwecji to już jej nie ma. Wspomnijcie lewacy ten post za kilka lat jak już oficjalnie zamiast nazwy Szwecja będzie nazwa Północny Emirat Skandynawski lub jak kto woli Północny Kalifat Skandynawski. Szwedzkie społeczeństwo jest zgniłe do szpiku kości. Moi znajomi mieszkają od kilku lat w Szwecji więc mam relacje na bieżąco. Szwedzi mają pomieszane w głowach tak, że dziś nie mają żadnego potencjału żeby przeciwstawić się tej dziczy. Nic im nie pomoże żadne zamykanie granic. To co już się tam dostało załatwi ich demograficznie w jedno pokolenie a zapewne w ramach swojej "socjaldemokratycznej" filozofii będą wpuszczali muslimską zarazę nadal. Aż do ostatniego dnia przed ustanowieniem kalifatu a potem nikt już ich nie będzie wpuszczał tylko sami będą sobie wjeżdżali zgodnie z prawem szarja A "postępowa" Szwedka nawet zakładając burkę na łeb będzie jeszcze bredziła coś o ubogacaniu kulturowym. Problemem nie do rozwiązania jest zakorzeniona lewacka ideologia, która w starciu z wrogą islamską dziczą jest zupełnie bezradna. Dzisiaj w Szwecji jest kilkadziesiąt stref do których policja w ogóle nie wjeżdża. Tego państwa już nie ma, nie dla tego że nie kontroluje części swojego własnego terytorium (bo to przejściowo w różnych krajach się już zdarzało) tylko dlatego że w imię chorej ideologii się z tym pogodziło! Lewactwo sprawdza się dobrze tylko w stosunku do katolicyzmu który z natury ma nastawiać drugi policzek. W zestawieniu z radykalnym islamem kuli ogon pod siebie. Przypomnijcie sobie co napisał redaktorzyna z „Charlie Hebdo” po "zamachu" czyli żydolewackiej false flag:„Nie będziemy już umieszczać karykatur Mahometa w naszej gazecie ponieważ wypełniliśmy już swoją misję” :-). Na polski tłumaczy się to tak „Będziemy dalej pluli na katolików bo nic nam nie zrobią zgodnie ze swoimi zasadami ale jak ktoś (muslim) nam przywali w ryj to kulimy ogonki pod siebie... Na koniec gorąco polecam rozmowę na temat dzisiejszej Szwecji z Joanną Teglund, Polką od 1981 mieszkającą w Szwecji, która pracuje w szwedzkim urzędzie imigracyjnym od 12 lat. Wywiad z nią zatytułowany "Szwecji, jaką znali Polacy, już nigdy nie będzie" przeprowadził Grzegorz Lindenberg - pod poniższym linkiem: http://www.euroislam.pl/index.php/2015/11/szwecji-jaka-znali-polacy-juz-nie-bedzie/ Poniżej typowa "szwedzka " muzułmańska rodzina! jurny ojciec poza kadrem, będąca na socjalu, czyli utrzymywana przez szwedzkiego i unijnego podatnika a pośrednio(składka) także polskiego i nie tylko polskiego. A obecnie mamy finansować tę szarańczę bezpośrednio, kwotowo, na dziś jest to 71 mln euro rocznie!!!, taki oto niechciany przez nas w 95% "prezent" przywiozła ze szczytowania z podtulonym tam ogonem nam Polakom premier Beata Szydło.! http://www.euroislam.pl/wp-content/uploads/2015/11/27.jpg
 • @trybeus
  http://www.euroislam.pl/wp-content/uploads/2015/12/image001-300x199.jpg Turcja znów aresztuje dziennikarzy(czyżby dostosowywanie się do unijnych norm lewackiej "żydokracji"?)...Sąd w Stambule aresztował Cana Dündara, redaktora naczelnego gazety “Cumhuriyet” oraz Erdema Güla, szefa biura w Ankarze z powodu publikacji o zaangażowaniu tureckiego wywiadu w transfer broni do Syrii. Mark Toner, zastępca rzecznika Departamentu Stanu USA, oświadczył, że śledztwo, oskarżenia i aresztowanie redaktorów wywołują „poważne obawy” co do podejścia tureckiego rządu do zasady wolności mediów.

  Turcja początkowo twierdziła, że ciężarówki przechwycone przez prokuratorów przewoziły pomoc humanitarną. Rząd później zmienił wersję i oznajmił, że przewożono broń dla Turkmenów na terenie Bayırbucak w Syrii. Turkmeńscy bojownicy są etnicznie Turkami i są silnie wspierani przez Ankarę.

  Toner powiedział, że te wydarzenia są tylko ostatnimi z serii działań tureckiego wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania podjętych na podstawie „wątpliwych okoliczności” wobec tureckich mediów krytykujących rząd.

  Po aresztowaniu Dündara i Güla liczba uwięzionych tureckich dziennikarzy wzrosła do 32. Od czasu odzyskania przez rząd większości parlamentarnej po wyborach pierwszego listopada, co najmniej sześciu dziennikarzy zostało aresztowanych. W minionym miesiącu władze tureckie zamknęły 14 stacji telewizyjnych, przejęły dwie gazety, dwie stacje telewizyjne i stację radiową.

  „Wzywamy władze tureckie do zapewnienia, że wszystkie osoby i organizacje – w tym między innymi media, ale nie tylko – mogą swobodnie wyrażać pełną gamę opinii i krytyki, zgodnie z gwarancjami konstytucyjnymi w Turcji dla wolności mediów i wolności słowa”, powiedział Toner, dodając, że ostatecznie wzmocni to “turecką demokrację”.

  Na podstawie: http://www.todayszaman.com/ Ps .... Czy gdzieś przeczytaliście, że Turcja to dyktatura a Erdogan to dyktator, satrapa, tyran, etc? Głęboka w tym temacie cisza w "żydodemokracji!!! Wyobraźcie sobie, że to prezydent Łukaszenka aresztuje dziennikarzy? Oj toby się działo!!! Oj działo i wszędzie klangor aj waj byłoby słychać, jaki to despota, tyran, dyktator. Ale to jeszcze nic w porównaniu z tym co by się działo, gdyby tak prezydent Putin aresztował jakiegoś dysydenta. Prasa jewropejska i nie tylko, bo z zza Wielkiej Wody oraz "nasza" polskojęzyczna lamentowała by tak, że z łez potop by się zrobił!!!. Czy unijne i jewropejskie w tym polskojęzyczne dziennikarzyny myślą, że tak gardzona przez nich "hałastra" nie ma rozumu???
 • @trybeus 20:18:40
  Kalifat na zachód od Odry? Islamscy fundamentaliści będą uczyli w niemieckich szkołach! Rząd jednego z niemieckich landów chce pozwolić integrystycznym środowiskom islamskim na nauczanie religii muzułmańskiej w szkołach. Przeciwko tym planom protestują liberalni muzułmanie oraz "Zieloni", obawiając się fundamentalistycznej indoktrynacji dzieci. Co do zielonych, to wydaje mi się trochę dziwne, bo to właśnie zieloni ze swoją pedofilską przeszłością są bardzo islamem zainteresowani, ale prawdopodobnie tylko tym tureckim…A Niemcom w części zachodniej od lat jest wpajana nienawiść do siebie samych i przesadna tolerancja wszystkiego co muzułmańskie, to nie ma się co dziwić, że tak się wszystko zmienia. Co prawda w części wschodniej Niemiec ludzie potrafią jeszcze myśleć, ale są za to medialnie niszczeni i szkalowani. Kiedyś się łudziłem, że Niemcy będą u siebie potrafili zrobić wreszcie porządek. Po słuchaniu debat w TV niemieckiej nabrałem przekonania, że Niemcy są stetryczali i zarażeni robakiem poprawności politycznej. obawiam się, że dadzą się wyrżnąć bez walki. Ps...Zobaczcie to pod poniższym linkiem: http://voxnews.info/2015/10/24/linvasione-vien-di-notte-immagini-aeree-dellorda-islamica/
 • @trybeus
  Uchodźcy z Erytrei grożą Niemcom!?! https://www.youtube.com/watch?v=yssVwI42sxk Przykra prawda, niemieckie społeczeństwo dużej mierze jest wyprane z mózgu. Wyjałowione inter reakcje, uśmiechy, byłem, widziałem. Multikulti Francja (materiał filmowy zakazany we Francji) https://www.youtube.com/watch?v=ZNAstubGMcQ I po to jest broń, a nie słuchanie bredni, że większa dostępność broni spowoduje wzrost przestępstw, w Polsce powinna być podobna dostępność broni jak w USA i obecnie w Rosji czy Szwajcarii. Każdy obywatel z odpowiednimi uprawnieniami powinien mieć broń. Będący u mnie ostatnio w gościnie znajomi Niemcy się skarżyli się, że nie mogli dostać wybranych przez siebie mieszkań, bo pierwszeństwo mają muzułmańscy najeźdźcy. Pedalska, zboczona, żydolewacka Europa sama się doprowadza do autodestrukcji....A TV nas młotkuje, twierdząc...., że to są biedni ludzie, którym należy pomóc....oni rosną w siłę, my natomiast słabniemy. Tolerancję, oni biorą za słabość, bo tolerancja wynika jedynie ze słabości. Silni jak obecna Rosja i prezydent Putin czy Ramzam Kadyrow w Czeczenii nie tolerują tylko jak trzeba w mordę walą muslimską szarańczę tak u siebie jak i poza granicami i mają spokój.
 • @trybeus
  http://www.euroislam.pl/wp-content/uploads/2015/11/26-300x201.jpg Król Szwecji odwiedza urząd imigracyjny w Sztokholmie Ani z imigracją, ani z deportacjami Szwecja sobie nie radzi! Joanna Teglund
  „Gazeta Wyborcza” pisząc o sytuacji imigrantów w Szwecji powiela, nie podając źródła, artykuł szwedzkiej gazety wieczornej „Aftonbladet”, znanej ze swojej nierzetelności...Zacznijmy od tytułu: “Do niedawna Szwecja nie radziła sobie z napływem imigrantów. Teraz… ma kłopoty z ich deportacją”. Tytuł sugeruje, że Szwecja już sobie radzi z napływem imigrantów, a ma jedynie problem z ich deportacją.

  Tylko od września tego roku poprosiło o azyl w Szwecji prawie 100 tys. imigrantów i ocenia się, że drugie tyle przekroczyło szwedzką granicę i nie zarejestrowało się. Nikt nie wie, kim ci niezarejestrowani imigranci są, dlaczego się nie rejestrują i gdzie się ukrywają.

  “Szwecja nie radzi sobie z odsyłaniem imigrantów, którym nie przyznano azylu. Według policyjnego rejestru na wydalenie z tego kraju czeka rekordowa liczba ponad 21 tys. osób, z których aż 14 tys. uznano za zaginione”, pisze gazeta.

  Ze statystyk Szwedzkiej Agencji Migracyjnej wynika, że w ciągu ostatnich lat około 10 tys. cudzoziemców rocznie dostaje odmowę azylu (2012 – 13 tys., 2013 – 12 tys., 2014 – 9 tys.), z czego większa część odmawia opuszczenia kraju. W policyjnym rejestrze znajdują się jedynie osoby, których decyzja jeszcze nie uległa przedawnieniu, ale w rzeczywistości jest ich dużo więcej. Tylko w tym roku Szwedzka Agencja Migracyjna przekazała policji dane 10 280 osób w celu wydalenia.

  “Imigrantów nie chcą przyjąć nawet państwa, z których pochodzą. Według Engstroema, mimo że w normalnych warunkach sprawami deportacji zajmuje się 200 policjantów, to w wielu przypadkach proces ten utrudnia sprzeciw państw, z których pochodzą imigranci.

  Swoich obywateli nie przyjmują Somalia, Erytrea, Liban, Maroko oraz Liban. Podobne kłopoty Szwecja ma w kontaktach z władzami Afganistanu, Iraku, a także Iranu.

  – Istnieje ryzyko, że sprawa o wydalenie przedawni się, a wtedy taka osoba może złożyć kolejny wniosek o azyl – powiedział Engstroem” – kolejny cytat z GW.

  Tutaj akurat fakty się zgadzają (oprócz istnienia, wg. „Gazety”, dwóch Libanów). Jako czytelniczka chciałabym jednak dowiedzieć się, dlaczego te kraje imigrantów nie przyjmują z powrotem. Otóż w 90% przypadków azylanci nie chcieli lub nie potrafili potwierdzić swojej tożsamości, a przy napływie 100 tys. imigrantów rocznie brakuje środków na werifikację danych. Osoby, które mieszkają w ośrodkach dla uchodźców, mimo że dostały decyzję o wydaniu, czują się bezpiecznie, wiedząc, że wydalenie im nie grozi, bo nie jest znana ich tożsamość, a w wielu wypadkach nawet kraj ich pochodzenia.

  Uważny czytelnik zwróci być może uwagę na liczbę 200 policjantów oddelegowanych do wydalenia kilkudziesięciu tysięcy nielegalnych imigrantów. Powiedzmy, że tym policjantom uda się ustalić tożsamość tych imigrantów, znaleźć ich i ulokować w ośrodkach detencyjnych, które dysponują 200-300 miejscami na całą Szwecję, a następnie załatwić wszelkie formalności związane z ich wydaleniem, łącznie z akceptem z kraju ich pochodzenia.

  Aby ich wydalić należy wyczarterować samolot, którym ze względu bezpieczeństwa będzie leciało 50 uchodźców i tyle samo policjantów, kilku pracowników socjalnych, tłumaczy, lekarz, pielęgniarka. Jeden policjant, wziąwszy pod uwagę 40-godzinny tydzień pracy, nadgodziny oraz fakt, że po wylądowaniu trzeba załatwić wszelkie formalności, jest w stanie tygodniowo wydalić 2-3 osoby. I teraz prosta zagadka matematyczna. Ile czasu zajmie 200 policjantom wydalenie 20 tys. imigrantów? W Szwecji nigdy takich pytań nie zadawano. Jest na to za późno. Ważne jednak, żeby Polacy zadawali jak najwięcej tego rodzaju pytań, zamiast uczestniczyć w tym samym konkursie na najlepszego najszlachetniejszego, najbardziej humanitarnego, jak to przez wiele lat robili Szwedzi.

  „Gazeta”: “Szwedzka polityka migracyjna uważana jest za liberalną – aż 77 proc. wniosków o azyl rozpatrywanych jest pozytywnie. Uchodźcy w Niemczech otrzymują prawo pobytu jedynie w 42 proc. przypadków.”

  Dodajmy do tego jedną z najwyższych na świecie norm zasiłku socjalnego, wypłacanego raczej bezwarunkowo i otrzymujemy odpowiedź, dlaczego dziesiątki tysięcy ludzi co roku decyduje się na pozostawienie całego swojego dobytku, zapożyczenie się i narażeniem życia, żeby odbyć podróż przez pół kontynetu do kraju, który nie kusi ani przyjemnym klimatem, atrakcyjnym rynkiem pracy ani serdecznością mieszkańców.

  Ludzie ci często potocznie określani są jako uchodźcy, co jest pojęciem mylnym. Uchodźca to osoba, której przyznano status uchodźcy według Konwecji Genewskiej w pierwszym bezpiecznym kraju po przekroczeniu granicy państwa, w którym jest prześladowana. Pozostałe osoby to imigranci. A osoby, które przekroczyły osiem granic w drodze do kraju przeznaczenia, w tym wypadku Szwecji, to głównie imigranci ekonomiczni.

  „GW”: “We wtorek szwedzki rząd poinformował o zaostrzeniu przepisów migracyjnych. Uchodźcom przyznawany będzie jedynie tymczasowy pobyt, ograniczone zostanie prawo do łączenia rodzin imigrantów”.

  Jednak zaostrzenia te mają charakter tylko symboliczny. Pobyt stały czy tymczasowy nie ma żadnego znaczenia, dopóki Szwecja nie radzi sobie z wydalaniem cudzoziemców, którym wygasło pozwolenie na pobyt, a nic nie wskazuje na to, że zacznie sobie radzić. Ograniczenie prawa do łączenia rodzin doprowadzi jedynie do zwiększenia liczby dzieci, które będą z narażeniem życia zabierane w podróż do kraju, któremu nadal się wydaje, że jest rogiem obfitości.

  Dotychczasowe zaostrzenia przepisów imigracyjnych miały jedynie marginalne znaczenie. Na przykład wprowadzone w 2010 roku prawo o obowiązku utrzymania przez osobę sprowadzającą swojego partnera/partnerkę do Szwecji miało tyle wyjątków, że w praktyce obejmowało mniej niż 1% osób. Według szwedzkiego naukowca zajmującego się kwestią migracji na Uniwersytecie w Goeteborgu, Joakima Ruista, obecne zaostrzenie przepisów może dotyczyć zaledwie około 5% osób, które otrzymały azyl.

  Gdzieś na początku artykułu „Gazeta” kusi: “Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas.” Droga „Gazeto”, nie, nie chcę wiedzieć szybciej, chcę wiedzieć rzetelniej. Od jednego z najpoczytniejszych dzienników w Polsce wymagam rzetelności i przyzwoitości dziennikarskiej, szczególnie, jeśli chodzi o relacje dotyczące migracji. Dzisiaj, kiedy losy naszego kraju i Europy zależą od mądrych decyzji polityków w kwestii migracji, ważne jest, żeby te decyzje opierały się na faktach, a nie na pobożnych życzeniach.
  Autorka mieszka od 34 lat w Szwecji, od 12 lat pracuje w Agencji Migracyjnej. Ps...W pełni popieram apel autorki! Szwecja, ubogacona kulturowo przez islam i ludzi mających wielkie potrzeby ale mały potencjał jest już nie do uratowania, Polska jeszcze tak. Niestety dla zachodu jest już za późno…Można na to i tak spojrzeć :) Powinniśmy się w każdym razie uczyć na błędach innych i nigdy nie dopuścić do takiej sytuacji u nas. Kto sprowadza do siebie miliony islamskich mieszkańców Bliskiego Wschodu, wkrótce będzie miał ten islamski Bliski Wschód u siebie – czego innego można było się spodziewać? Tylko wyznawcy wulgarnego żydolewackiego marksizmu upierają się, że to byt określa świadomość i jeśli poprawimy ludziom byt materialny, to ich poziom świadomości poszybuje do góry i staną się demokratami, humanistami, w dodatku z wysokim morale pracy! Akurat! Aż nie do wiary, że niegłupi przecież naród dał się wciągnąć w takie bagno. Ale poziom zastraszenia przeciwników imigracji z krajów niezachodnich przez poprawnych politycznie despotów jest w Szwecji a ostatnio w Norwegii niewiarygodny! Ostatnio śledzę na bieżąco media skandynawskie (chociaż z mainstreamowych mediów szwedzkich niewiele się można dowiedzieć, bo są zakłamane jak w Korei Północnej, zresztą taką "ksywkę" Szwecja nosi w innych krajach skandynawskich, ale są miejsca takie jak avpixlat. se czy friatider.se) i bardzo ponury obraz się z tego wyłania; skandynawskojęzycznych zachęcam do czytania document.no, świetny portal, wysoki poziom merytoryczny i wysoki poziom kultury!
 • @Kula Lis 65 10:36:06
  Erdogan chyba znalazł się w kłopocie...Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan wyraził gotowość dymisji, jeśli tylko dowiedziony zostanie fakt, że Ankara zakupuje ropę od ugrupowania terrorystycznego Daesh. Po zebraniu w całość wszystkich poszlak i dowodów okazuje się, że Erdogan był zbytnio nieostrożny w słowach.

  Na marginesie szczytu klimatycznego w Paryżu, Erdoğan oświadczył dziennikarzom, że „oskarżenia pod adresem Turcji, jakoby zakupuje ona ropę od terrorystów Państwa Islamskiego są amoralne i nie do przyjęcia. Tego tematu nie można ot tak sobie podejmować. Konieczne są dowody. Jeśli takowe są — niech zostaną przedstawione. Jeśli ten fakt zostanie dowiedziony — podam się do dymisji". Jak zauważa RT, nie jest to pierwsza kontrowersyjna wypowiedź tureckiego lidera, którego działania w Syrii prezydent Rosji Władimir Putin określił jako „cios w plecy" ze strony „popleczników terrorystów". Agencja przywołuje też szereg faktów ukazujących na to, że Ankara uczestniczy w dostawach ropy z obszaru znajdującego się pod kontrolą terrorystów Daesh (Państwa Islamskiego).
  Zdjęcia z kosmosu Władimir Putin był jednym z pierwszych demaskatorów. Na spotkaniu grupy G-20 w tureckiej Antalyi, prezydent przestawił rosyjskie zdjęcia z kosmosu, na których widać skalę bezprawnego handlu ropą naftową: „Ustawione w szeregu i niknące za horyzontem cysterny" wyglądają jak „żywy ropociąg. I my widzimy, dokąd ciągną te cysterny — one dniami i nocami zmierzają do Turcji".
  Śledztwo brytyjskiej gazety The Guardian
  Zademonstrowane przez rosyjskiego prezydenta zdjęcia zainspirowały autora brytyjskiego The Guardian do przeprowadzenia własnego śledztwa. Ustalił on, że już w 2012 roku, kiedy to dżihadyści zaczęli napływać do Syrii, ślady ich obecności były w Turcji wyraźnie widoczne. Oni nawet nie myśleli o tym, by zachowywać dyskrecję. Zuchwale panoszyli się w tureckich restauracjach i kawiarniach, by podpisywać tam z miejscowymi biznesmenami kontrakty na "bajeczne pieniądze". Na nich terroryści zarabiali tygodniowo co najmniej 10 mln dol.
  Zestrzelenie rosyjskiego Su-24
  Jak zauważyła w wywiadzie dla RT Anna Głazowa, kierownik Ośrodka Azji i Bliskiego Wschodu Rosyjskiego Instytutu Badań Strategicznych, rosyjski bombowiec został strącony kilka dni po tym, jak rosyjskie lotnictwo zaczęło bombardować karawany terrorystów odprowadzających nielegalną ropę ku tureckiej granicy. Zdaniem Głazowej, łańcuchy cystern „nie mogły ujść uwadze tureckich władz, a więc tak czy inaczej tureccy liderzy uczestniczyli w tym biznesie".
  Turecka opozycja
  Wielu członków opozycji też zauważa, że oskarżenia pod adresem tureckiego rządu nie są niebezpodstawne. Wśród nich Mehmet Ali Ediboglu, który jasno zarysowuje sytuację: „PI zarabiało na eksporcie ropy 800 mln dol. rocznie i za te pieniądze zakupywało broń. Tym samym ropa stała się środkiem finansowania terroryzmu. W Kirkuku, na północy Iraku, działa czworo pośredników w handlu ropą powiązanych z liderem irackiego Kurdystanu Masudem Barzani. Od niego dziesiątki tureckich biznesmenów skupuje ropę i sprzedaje na światowym rynku. Zapytałem o to w parlamencie ministra energetyki. Jego odpowiedź była wielce zajmująca: „Kupujemy ropę od Masuda Barzaniego. A skąd się ona bierze — tego wiedzieć nie możemy. To nie nasz problem".
  Areszt tureckich dziennikarzy i wojskowych
  W maju 2015 roku tureckie wydanie Cumhuriyet opublikowało zdjęcia kolumny tureckich samochodów ciężarowych przewożących broń i amunicję dla bojowników. Jednocześnie w sieci pojawiło się wideo, na którym utrwalone jest, zdaniem dziennikarzy, uzbrojenie dostarczane przez tureckie władze terrorystom z sąsiednich krajów. Za tę demistyfikację sam prezydent Erdogan nakazał aresztować redaktora gazety i jednego z jego korespondentów. Inna demistyfikacja wypłynęła od trzech wysoko postawionych tureckich wojskowych, którzy w styczniu 2014 roku zatrzymali trzy ciężarówki z nielegalną bronią, ukrytą w skrzynkach pod lekarstwami. Wojskowi zostali oskarżeni o szpiegostwo i tworzenie ugrupowania terrorystycznego.
  Powiązania rodzinne
  Nie jest też sekretem zaangażowanie syna tureckiego lidera Bilala Erdoğana w nielegalny handel ropą z udziałem PI. Zdaniem wielu ekspertów, Bilal osobiście kontroluje handel ropą, którą terroryści nielegalnie dostarczają Turcji.
  Politycy i eksperci
  Wielu światowych polityków wypowiada się też na temat powiązań Turcji z terrorystami, w tym były francuski premier François Fillon, który mówi o dowodach na to, że prawie cała ropa wywożona przez PI dostarczana jest bezpośrednio tureckim zakładom petrochemicznym: „Handel prowadzony jest bezpośrednio z tureckimi przedsiębiorstwami. Zmowa pomiędzy Turcją i „Państwem Islamskim" jest oczywista. A wśród ekspertów zacytować można Dominique'a Trinquand, byłego szefa misji wojskowej przy ONZ, który oświadczył, że Turcja nie walczy z Daesh i w żaden sposób „nie utrudnia handlu rozlicznymi produktami, i nie ważne jakimi: ropą, bawełnęą, czy nawet ludźmi".
  Wczoraj też na konferencji Narodów Zjednoczonych ws. klimatu prezydent Władimir Putin oświadczył, że dysponuje dodatkowymi dowodami na to, że ropa z pól naftowych znajdujących się pod kontrolą terrorystów w ogromnych rozmiarach dostarczana jest Turcji.
  Wszystko zatem wskazuje na to, że Erdogan popełnił dużą nieostrożność, wyrażając swą gotowość do dymisji.


  Ps....Biznesmen zawsze ma problemy, a jak się jest jeszcze prezydentem, to podwójne. Nie wszystkim się podoba co robi i muszą trwać ostre starcia jak z tego się wykaraskać. Zobaczymy co z tego wyniknie. Unia Europejska doskonale wiedziała o skupowaniu przez Turcję za grosze skradzionej przez terrorystów syryjskiej ropy , wiedziała o zestrzeleniu rosyjskiego bombowca, o zamordowaniu katapultującego się pilota i o tańcach złodziei ropy nad jego ciałem. Wiedziała lewacka żydokratyczna UE o tym wszystkim i od razu w podzięce obdarowała kupujących skradzioną Syrii ropę Turków, 3 mld euro rocznie. To taka przyjacielska usługa. Rosja ZŁA a UE, USA, Izrael i Turcja, CACY !
 • @trybeus
  Brytyjski polityk: Turcja może zażądać od UE większej pomocy! (co jest nie trudne do przewidzenia dla myślących samodzielnie!) W przyszłości Ankarze zostaną przyznane większe środki finansowe niezależnie od skuteczności powstrzymywania napływu imigrantów do Europy - uważa James Carver. Polityk wyraził także opinię, że Turcja raczej nie będzie spełni wymogów, będących warunkiem dołączenia do UE. Ankara prawdopodobnie zwróci się do UE o dodatkowe wsparcie finansowe niezależnie od skuteczności powstrzymywania napływu imigrantów do państw UE — oznajmił przedstawiciel brytyjskiej partii eurosceptycznej (UKIP) James Carver w wywiadzie dla agencji Sputnik.
  UE i Turcja zawarły porozumienie o przyznanie Ankarze 3 mld dolarów w charakterze pomocy w powstrzymywaniu napływu imigrantów do UE. Poza tym Turcja prowadzi z państwami członkowskimi UE rozmowy w sprawie wejścia do UE. Wątpię w sukces. Niezależnie od rezultatu Turcja w przyszłości otrzyma więcej pieniędzy, jestem pewny w 110% — powiedział Carver. Uważa także, że Turcja raczej nie może spełnić standardów demokracji, czyli warunku wejścia do UE, co według niego pokazuje stosunek władz do prasy i praw człowieka. Turcja, oznajmił Carver, „już nie przypomina świeckiego państwa". Według najnowszych danych unijnej agencji Frontex przez pierwsze dziesięć miesięcy roku do UE przybyło około 1,2 mln imigrantów. Komisja Europejska oświadczyła, że obecny kryzys imigracyjny jest największym od czasów II wojny światowej. Agencja Frontex poinformowała także, że przez ostatni miesiąc do Grecji z Turcji przybyło ponad 150 tys. imigrantów, czyli wielokrotnie więcej niż 8,5 tys. osób, które przybyły do kraju w analogicznym okresie w 2014 roku.
 • @trybeus
  Sekretarz generalny NATO ma podwójne standardy w „tureckiej kwestii" (zresztą jak zawsze!) http://cdn1.img.pl.sputniknews.com/images/62/45/624594.jpg Komentując sytuację z zestrzelonym rosyjskim samolotem, Jens Stoltenberg powiedział, że Turcja ma prawo do obrony swoich granic, lecz kiedy wspomniano o naruszenie przez Turków greckiej granicy, stwierdził, że są to „dwie zupełnie różne sytuacje".

  Prezenterka CNN Hala Gorani przypuściła, że sekretarz generalny NATO ma podwójne standardy w sytuacji z naruszeniem granic. Mówiąc o sytuacji z zestrzelonym rosyjskim samolotem, Stoltenberg poinformował o prawie Turcji do obrony swojej przestrzeni powietrznej, lecz komentując oskarżenia pod adresem Turcji o naruszenie przez nią greckiej granicy, stwierdził, że jest to zupełnie inna sytuacja. Gorani przypomniała Stoltenbergowi o oświadczeniach greckiego premiera Alexisa Tsiprasa, który zwrócił uwagę na naruszenie przez tureckie lotnictwo greckiej przestrzeni powietrznej. „Jaka jest reakcja NATO w tej sprawie?" — zapytała prezenterka. Według słów Stoltenberga, są to dwie „zupełnie różne sytuacje". Na granicy z Syrią i Irakiem Turcja znajduje się w epicentrum „trudnej i niestabilnej" sytuacji, w związku z tym rzekomo jej sytuacja jest szczególna. Gorani zapytała, czy można w takim razie mówić o podwójnych standardach w kwestii, dotyczącej granic.
  „Nie. Podkreślamy duże znaczenie przestrzegania granicy powietrznej każdego narodu" — powiedział Stoltenberg. Jednak według niego trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że Turcja ma „wyjątkową sytuację" z powodu bliskości do epicentrum konfliktu w Syrii i Iraku, tak samo jak z powodu zwiększenia w Syrii rosyjskiej obecności. „Chcę Pan powiedzieć, że Turcji trzeba pozwolić na naruszanie granic, na przykład, greckiej, z powodu usytuowania i trudnej sytuacji?" — zapytała prezenterka. Stoltenberg powiedział, że należy szanować przestrzeń powietrzną każdego kraju, po czym znów podkreślił „szczególność" sytuacji wzdłuż turecko-syryjskiej granicy.

  Ps...Hehehe, to są właśnie te "elastyczne" standardy...Prawo prawem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie!
 • @trybeus 20:18:40
  Niemcy wyślą 1,2 tys. żołnierzy do Syrii do walki z Daesh .. (szczególnie będzie pewnie ta bundeswerka po lewej na zdjęciu, już to widzę, jak walczy ta armia złożona z pedałów, lesbijek, etc. Toż oni nauczeni, że o 14:30 idą już do domów, a od piątku po 14:30 mają fajrant do poniedziałku do 8:00!Te niemieckie chłopaki nie mają tęgich min. Walczyć będą według rozkazu, na razie nie bardzo wiadomo z kim. Tak czy owak nie zazdroszczę im. Niewierny na arabskiej ziemi, w dodatku z bronią w ręce, przyjaciel czy wróg, jest zawsze narażony na skrócenie o głowę.)...Niemiecki rząd zgodził się na udział sił zbrojnych kraju w walce z ugrupowaniem Państwo Islamskie (w wersji arabskiej Daisz lub Daesh) w Syrii.

  Według informacji Spiegel, Niemcy wyślą 1,2 tys. żołnierzy do Syrii do udziału w operacjach zbrojnych. Gazeta informuje, że ta operacja może stać się największą z bieżących zagranicznych misji Bundeswehry. Udział w walce z Daesh będzie kosztował niemiecki skarb 134 mln euro. Sama operacja, którą teraz powinien zatwierdzić Bundestag, ma potrwać rok, lecz w razie konieczności może zostać przedłużona. Pod koniec listopada kanclerz Niemiec Angela Merkel oznajmiła, że niemieccy wojskowi wniosą wkład w walkę z Daesh czyli Państwem Islamskim.
  Od września 2015 roku Rosja przeprowadza naloty na pozycje Daesh w Syrii. Od jesieni ubiegłego roku terrorystów w Republice Arabskiej i Iraku atakuje koalicja pod dowództwem USA.

  Ps...Czy mają syryjskie zaproszenia ? Czy Prezydent i Rząd Syrii godzą się z tym by niemieckie wojska na ich terenach się zagnieździły czy też nie ? Już zaczynają podnosić swój łeb, mało im dwóch wojen?. Mogą tej awantury, durnowate Helmuty nie przeżyć. Już ledwie prześlizgnęli się po drugiej wojnie, bo mieli być zlikwidowani jako państwo. Jak widać USA prą do wojny przez wysłanie szpic innych państw by utorowały drogę. Cała prowokacja i napaść na Rosję wydaje się już być przygotowana.

  Ale reżim Fuhrer Merkel będzie walczył po stronie terrorystów czy przeciwko nim ? Bo broń niemiecka już jest w rękach terrorystów . ...więc chyba naziści niemieccy wzmocnią Daesz..No cóż. Kto inny będzie teraz obracał niemieckie Helgi. Pan Hitler też marzył o zdobyciu Syrii. Ale nie udało mu się. A worki z czarnymi krzyżami na niemieckie trupy są gotowe? fuhrer frau judein Kasner und Merkel?
 • @trybeus
  The Independent: trzeba walczyć z PI jak Rosja, a nie wymyślać „umiarkowanych" ..Sprawozdawca brytyjskiego periodyku wyraża wątpliwości co do wypowiedzi Davida Camerona, który „znalazł" w Syrii 70 tys. „umiarkowanych" walczących opozycjonistów. Od dawna obaliliby Baszara al-Asada, i czy rzeczywiście są „umiarkowani", skoro są uzbrojeni w karabiny - pisze Robert Fisk. Słowa brytyjskiego premiera Davida Camerona, który w tym tygodniu „znalazł" w Syrii 70 tys. „umiarkowanych" walczących opozycjonistów, wywołały w mediach falę krytyki. Na przykład, sprawozdawca Independent Robert Fisk przypuścił, że premier „stworzył tych bojowników w Photoshopie". Gdyby to „niewidzialne wojsko" istniało, już zajęłoby Damaszek i obaliłoby Baszara al-Asada — uważa Fisk. Syryjska armia, która straciła z rąk Państwa Islamskiego i Frontu an-Nusry (komórka Al-Kaidy w Syrii — red.) 60 tys. żołnierzy, miałaby trudności z odparciem takiego przeciwnika. Autor wyraża wątpliwości, że w Syrii znajdzie się chociażby 700 takich bojowników, których w otoczeniu Camerona nazywano nawet „najemnymi wojskami", nie mówiąc już o 70 tysiącach. Poza tym, czy rzeczywiście są „umiarkowani", skoro są uzbrojeni w karabiny Kałasznikowa — zadaje pytanie autor The Independent. Regularną armią na tym terytorium są akurat nie „umiarkowani" powstańcy, lecz syryjscy żołnierze, którzy dzięki prezydentowi Putinowi, a nie Wielkiej Brytanii, zaczęli przejmować kontrolę nad terytorium — pisze Fisk. Według niego, rosyjski prezydent wie, że Państwu Islamskiemu pomaga Turcja, właśnie dlatego zamierza zniszczyć „korytarz ropy naftowej" z Syrii do Turcji.
  We czwartek David Cameron opowiedział się w parlamencie za operacją Wielkiej Brytanii przeciwko Państwu Islamskiemu w Syrii. Według niego, w Syrii walczy 70 tys. „umiarkowanych" opozycjonistów, nie należących do ugrupowań terrorystycznych, którzy czekają na wsparcie. Brytyjski premier oświadczył, że te dane opierają się na informacji Połączonego Komitetu Wywiadu (Joint Intelligence Committee).
  Ps....Ten pan Cameron głosi hasło "Napisz na rogach diabła jestem dobry Anioł, a wszyscy uwierzą". Jednak nie wszyscy.
 • @trybeus
  NYT: sankcje Rosji nasilą problemy gospodarcze Turcji! Władze Turcji i eksperci obawiają się, że napięcia w stosunkach z Rosją stanowią ryzyko utraty reputacji dla Turcji, która jest zależna od zagranicznych inwestycji i może je stracić, pisze The New York Times.
  Turecka gospodarka już czuje ochłodzenia, które może przekształcić się w odczuwalny problem dla całego kraju na tle rosyjskich sankcji, jak również ze względu na obniżenie eksportu do Chin i krajów Bliskiego Wschodu, pisze The New York Times. „Mimo zewnętrznego rozkwitu, ochłodzenie (w gospodarce — red.) już dotknęło… turecką gospodarkę, ponieważ spadł poziom eksportu do Chin i na Bliski Wschód. Na tle tego, że Rosja gwałtownie zmniejszyła napływ rosyjskich turystów do Turcji i zagroziła zakończeniem importu żywności z Turcji po tym, jak turecki F-16 zestrzelił rosyjski samolot wojskowy przy granicy z Syrią w ostatni wtorek, ryzyko dalszych problemów gospodarczych jest oczywiste”, — czytamy w artykule.
  W ostatnich miesiącach Turcja zwiększyła eksport do Rosji na tle zachodnich sankcji wobec Moskwy. W północno-zachodniej Turcji miasto Eskisehir aktywnie eksportuje towary — co roku miasto sprzedaje ciasteczka, torty, krakersy i inne produkty do Rosji o wartości 30 milionów dolarów, pisze magazyn powołując się na dane z lokalnej Izby Handlowej. Według burmistrza miasta Byuyukershena Yilmaza w ostatnim czasie gwałtownie wzrosło bezrobocie, w tym także z powodu napływu imigrantów i można odczuć „spowolnienie gospodarcze”, zaznacza NYT.
  Ponadto do Turcji jeździła ogromna liczba turystów z Rosji, w ubiegłym roku z powodu spadku wartości rubla ona spadła. Obecna decyzja Rosji o wprowadzeniu wiz dla obywateli Turcji zbiega się z początkiem „cichego sezonu” i na razie tureccy ekonomiści mają nadzieję, że do kolejnego „gorącego sezonu” sytuacja się poprawi. Jednak lokalni eksperci przyznają, że usługi turystyczne są jednym z głównych punktów dochodów dla Turcji, ponieważ deficyt bilansu handlowego już nie zostanie skorygowany, a wskaźniki eksportu nie mogą przekroczyć wskaźnika importu, pisze NYT. Głównym towarem eksportowym Rosji do Turcji jest gaz ziemny, zapewniając krajowi 60% i na razie Moskwa nie powiadomiła o ograniczeniach w dostawach. Rosja nie nałożyła również sankcji wobec towarów przemysłowych z Turcji, głównych artykułów tureckiego eksportu do Rosji. Niemniej jednak ze względu na konflikt z Rosją Turcja może nie tylko stracić pieniądze, ale także reputację. Zdaniem ekspertów pod znakiem zapytania może stanąć międzynarodowe zaufanie do Turcji, które jest niezbędne dla inwestycji zagranicznych, czytamy w artykule. W ostatnim czasie turecka gospodarka cierpi z powodu braku stabilności na Bliskim Wschodzie. Jeden z największych rynków eksportowych Turcji — Syria i Irak — są ogarnięte konfliktami. Ponadto chiński rynek, który był kiedyś dużym importerem tureckich materiałów budowlanych, w szczególności marmuru, również zatonął, zaznacza NYT. Jednym z niewielu jasnych punktów jest budownictwo mieszkaniowe. Ponieważ wiele ludzi z krajów Bliskiego Wschodu obawia się dalszej niestabilności politycznej, oni kupują mieszkania w Turcji, uważa publikacja.

  Ps...Rosja, może sobie pozwolić na całkowitą rezygnację ze współpracy z Turcją, bo w to miejsce wejdą z pocałowaniem ręki inni kontrahenci, tylko po co ? Z sąsiadem trzeba umieć żyć w zgodzie, nie biegać z bańką benzyny i gasić pożar, jak to robił / robi ? / swego czasu Jarosław Kaczyński ze spółką i nie tylko on, bo z PO, lewactwa także latali po majdanie w Banderlandzie.
 • @trybeus 20:18:40
  Po raz pierwszy odbył się szczyt UE-Turcja. W obradach wzięła udział Beata Szydło, jaka była jej pozycja w kwestii imigrantów. To spotkanie miało na celu znalezienie rozwiązania sytuacji, kiedy część krajów Europy Zachodniej takich jak Niemcy, Austria, Szwecja nie jest w stanie nawet podać liczby imigrantów, którzy przebywają na ich terytorium. Te państwa stworzyły problem w Europie poprzez bardzo otwartą politykę, można wprost powiedzieć, zapraszającą imigrantów, a w tej chwili szukają, żeby ktoś wziął na siebie część tego problemu, który sami stworzyli. W tym kontekście wizyta pani premier Beaty Szydło miała dwa aspekty. Po raz pierwszy pojawiła się w takim gremium. Wielu przywódców było ciekawych, jak sobie będzie radziła. A druga kwestia, to jest próba, którą zapewne na szczycie podejmowano, aby Polska ugięła się, przyjęła nielegalnych imigrantów, żeby z czasem brała kolejne kwoty. Postawa polskiego rządu jest jednoznaczna!. Ze zobowiązań Polska nie będzie się wycofywać ?!?!, ale będzie bardzo ostro podchodziła do sprawdzenia każdej osoby i wyklucza na przyszłość kolejne kontyngenty nielegalnych imigrantów. Polska stoi na stanowisku, że należy wspierać osoby, które uciekają z regionów, gdzie są zagrożone. Trzeba wspierać materialnie państwa, które są najbliższe ich krajom, aby w momencie uspokojenia sytuacji ludzie ci mogli wrócić do swoich pierwotnych miejsc zamieszkania. - Przecież wystarczy usunąć kilka rodzin mącicieli światowego "ładu" i znikną wojny i migranci. A głównym mącicielem jest żydowski ród Rothschildów przy pomocy lewaka i żyda "filantropa" Sorosa.
 • @trybeus 20:18:40
  http://cdn1.img.pl.sputniknews.com/images/155/06/1550688.jpg Wielka Brytania i jeszcze 6 krajów w przypadku kryzysu zmobilizuje do 10 tys. żołnierzy.. (coś słabo, tylko na tyle stać aż 6 krajów?!)...Wielka Brytania, państwa bałtyckie, Dania, Norwegia i Holandia porozumiały się w sprawie mobilizacji w przypadku sytuacji kryzysowych do 10 tys. żołnierzy. Dzisiaj, 30 listopada, minister obrony Wielkiej Brytanii Michael Fallon zobowiązał się, że Wielka Brytania odegra rolę lidera w tworzeniu połączonych wojsk ekspozycyjnych, w którym wezmą udział Dania, Estonia, Łotwa, Litwa, Holandia i Norwegia i które może oznaczać mobilizację do 10 tys. żołnierzy dla reagowania na kryzysy, czytamy w komunikacie Ministerstwa Obrony Wielkiej Brytanii. Do obowiązków nowych wojsk będzie należało zarówno bezpośrednie użycie siły zbrojnej w razie konieczności oraz zapobieganie konfliktom i pomoc w pokonywaniu skutków kryzysów i katastrof.
 • @trybeus
  http://cdn1.img.pl.sputniknews.com/images/62/45/624594.jpg NATO chce zastrzec sobie prawo do „niezapowiedzianych kontroli" ćwiczeń wojskowych w Rosji ?! NATO zaniepokojona częstotliwością i skalą ćwiczeń wojskowych w Rosji chce przez Organizację Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE - to szpiony NATO, USrahella i Izrahella) zastrzec sobie prawo do „niezapowiedzianych kontroli" przeprowadzanych przez Rosję manewrów - poinformowało dzisiaj agencję RIA Novosti bliskie sojuszowi źródło dyplomatyczne. „Nagłe rosyjskie ćwiczenia wojskowe niekiedy są dla NATO zaskoczeniem, dlatego sojusz za pomocą OBWE chce zobowiązać Rosję do wstępnego informowania o swoich ćwiczeniach o pewnej skali oraz stworzyć odpowiedni mechanizm niezapowiedzianych kontroli" — powiedział informator agencji.
  Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg oznajmił wczoraj, że w Europie trzeba wprowadzić „niezapowiedzianą kontrolę niezapowiedzianych ćwiczeń" w celu zwiększenia przewidywalności działalności militarnej.

  Ps...Jak długo można jeszcze wielbić takich pyszałków którzy nieustannie uważają się za nadludzi lub za pępek świata. Kto im wreszcie wskaże miejsce w szeregu by świat odetchnął ! Temu nowemu Vidkunowi Quislingowi przeszkadza defensywna Rosja, a jakoś nie przeszkadzają agresywni "islamiści" z DAESZ i ich "greckokatoliccy" kumple z Ukrainy.....To są jakieś żarty.... Nie wiem jak inaczej to nazwać, Rosja ma prawo przeprowadzać takie ćwiczenia jakie chce na swoim terytorium. Może sobie zastrzegać u siebie w domu. Jedyną przeciwwagą rosyjską na awanturnictwo NATO jest zdolność podjęcia błyskawicznej mobilizacji.
 • @trybeus
  Ciekawy art. odnośnie Polski , Rosji Ad 1914. Ostrzeżenie dla Turcji by nie włączała się do wojny. Turcy nie posłuchali i utracili imperium...
  http://geopolityka.net/wizja-przyszlej-europy-wg-mapy-rosyjskiej-z-1914-r/
  A Stalin potem zrealizował....carskie plany likwidując Prusy i przesuwając wsch. granicę Niemiec na Odrę
 • @trybeus
  Departament Stanu skrytykował uznanie fundacji Sorosa za niepożądaną w Rosji. Stany Zjednoczone są głęboko zaniepokojone wpisaniem dwóch organizacji - fundacji Open Society Foundations i instytutu OSI Assistance Foundation na listę niepożądanych, informuje w poniedziałek Departament Stanu USA. Prokuratura Generalna wcześniej uznała za niepożądane działania w Rosji dwóch zagranicznych organizacji pozarządowych — fundacji Open Society Foundations i instytutu OSI Assistance Foundation. Oba wchodzą w strukturę Fundacji Sorosa — sieci międzynarodowych organizacji charytatywnych stworzonych przez słynnego amerykańskiego finansistę Georga Sorosa. Wcześniej jako niepożądany w Rosji został uznany Narodowy Fundusz Wsparcia Demokracji. „Dzisiejsze wprowadzenie fundacji Open Society Foundations i instytutu OSI Assistance Foundation na listę niepożądanych tylko dodatkowo ograniczy pracę społeczeństwa obywatelskiego w Rosji na rzecz rosyjskich organizacji. To działanie jest kolejnym przykładem surowych środków związanych z rosnącym wpływem rosyjskiego rządu”, — czytamy w oświadczeniu. Departament Stanu dodał, że „jest zaniepokojony rosnącymi ograniczeniami niezależnych mediów, społeczeństwa obywatelskiego, członków mniejszości i opozycji, która chciałyby mieć przedstawicielstwo w rosyjskim rządzie”. Ps...Niech się tam departament niepokoi. Ja się będę mniej niepokoił im więcej kopniaków dostanie ta żydowska banda od Rosji. Czyli Rosjanie mieli rację zakazując działalności forpoczty żydowskiej mafii polityczno-militarnej. Tylko Rosjo czemu tak późno ! ? czemu dopiero teraz ! ? Przecież to lewak i żyd Soros sfinansował krwawą awanturę majdanową w Kijowie, czym zdestabilizował Wschodnią Europę, a teraz przebiera się w piórka gołębia pokoju. Niech Baraki zjednoczone skierują bandytę Sorosa do np. Arabii Saudyjskiej - kraju który w ONZ pilnuje praw człowieka (sic!!!). No ale tam, skoro ten demokratycznie rządzony kraj postępowych Arabów to sojusznik Baraków to wszystko jest w największym porządku...Putin był kreaturą oligarchów żydowskich w Rosji, tylko on ich przechytrzył! - St. Michalkiewicz https://www.youtube.com/watch?v=V8uP1IoxQp8 Ps... Putin był kreaturą oligarchów żydowskich w Rosji, tylko on ich przechytrzył! - St. Michalkiewicz ...Coś takiego panie Stanisławie? A oto znajomość HISTORII się kłania!. W 1953 po śmierci zamordowanego przez żyda Berię i spółkę Stalina, za ich oszukanie w sprawie Krymu jako żydowskiej enklawy i próbę przejścia na rubla opartego o parytet złota, co by zagroziło wtedy papierowemu żydowskiemu dolarowi i FED, na polecenie amerykańskiego żydostwa, Armia Rosji zrobiła czystkę, wybijając w pień 2 garnizony Moskiewskiego żydowskiego znienawidzonego przez ocalałych frontowców NKWD załatwiono Berię i jego żydowskich zauszników, którego złapano w trakcie palenia dokumentów ze Zbrodni Katyńskiej i nie tylko . w operacji przewodził cudem ocalały Marszałek Żukow i Marszałek Kulikow, ten ostatni szykował człowieka, który w przyszłości wyzwoli Rosję z żydowskich łap, tym człowiekiem był Władymir Putin protegowany Marszałka Kulikowa. Tak więc tu nikt nikogo nie przechytrzył a była to zaplanowana operacja . czasami aby wejść w gniazdo os trzeba czasami je udawać, każdy to wie. Jakby Putin oficjalnie głosił swoją misję. w życiu by nie osiągnął tego co osiągnął. Jako polityk nie może używać pewnych określeń ale jedno jest pewne, że nazwał Lenina zdrajcą interesu Rosji. O sytuacji w Rosji niszczonej przez żydów każdy wiedział, tak więc przypuszczam, że oczyszczenie Rosji było planowane. trzeba wejść na polityczne i militarne drzewo genealogiczne Rosji.. ostatniego "potomka" Berii czyli następcę Breżniewa, Andropowa zamordowano i to samo następnego. Dwóch nowych przywódców umarło bardzo szybko. A tego od żydowskiej" pieriestrojki" żyda Gorbaczowa, jak i pijanicy Jelcyna z żydowskim otoczeniem, którzy rozkładali gospodarczo, militarnie, politycznie, moralnie, demograficznie, etc..po prostu sprzedawali żydom jako ich kolonię szybko się pozbyto.
 • @trybeus
  http://shoebat.com/wp-content/uploads/2015/03/c1-copy1.jpg Erdogan: Meczety są naszymi koszarami a muzułmanie żołnierzami!!! https://www.youtube.com/watch?v=CX4Mf27ucuM www.youtube.com/watch?v=4LBpmPXv1R4
  I oni teraz wciskać się chcą do Unii Europejskiej szantażując ją imigrantami trzymanymi u siebie w kraju ,że jakby co to wypuszczą tych ludzi do Europy i w 2016 będzie niezły zalew i kolejne przerabianie ludzi by byli tolerancyjni i kochali multi kulti. Dojdzie wreszcie do rozlewu krwi i fali nienawiści bo widocznie tego chcą wielcy tego świata. Oni prędzej pogrzebią Europę niż ją ubogacą w jakiś sposób. Rozmowa z uchodźcami - chcemy domu i pieniędzy ( lato 2015 ) https://www.youtube.com/watch?v=P4Z2_ycOtxk Podsłuchała imigrantów uchodźców w pociągu. Mówili po Arabsku, myśląc, że nikt ich nie rozumie(polskie napisy) https://www.youtube.com/watch?v=TGTkhkqtrBc Imigranci demolują ulice Szwecji https://www.youtube.com/watch?v=EAopm1BxO_o Jak wynika z filmu są Szwedzi ubogaceni Kulturowo :) Szwedzi sami sobie zgotowali ten los...nikt zgwałconym Szwedkom nie odda tego co straciły, żadne lewackie szczekanie o otwartości, itp. Jeszcze trochę a pojawi się szwedzki Breivik...albo Johanson. Gdzie są ci odważni wikingowie? :( Czekam na nich z niecierpliwością.!
 • @Kula Lis 65 09:26:19
  Pytali imigrantów o zamachy w Paryżu... https://www.youtube.com/watch?v=uLTZ4YZQgiY Na naszych oczach umiera nasza cywilizacja..!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031