Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
407 postów 8920 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - Kogut polski, niekoszerny, heteroseksualny...rasa górska

Oliwkowa Rewolucja na Węgrzech, czyli Węgierski Majdan...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szanowni Państwo, wszystko wskazuje na to, że na Wegrzech mamy następną, zorganizowaną kolorową rewolucję...

 

Szanowni Państwo, wszystko wskazuje na to, że na Wegrzech mamy następną, zorganizowaną kolorową rewolucję, a Viktorowi Orbanowi, jako opornemu przywódcy swojego kraju europejskie lewaki organizują Majdan...


 

Przypomnijmy za co może grozić Orbanowi zrobienie burdelu w kraju. Kiedy 26 maja 2006 roku padły słowa lewaka, premiera Ferenca Gyurcsányego: „kłamaliśmy rano, nocą i wieczorem”, "spieprzyliśmy. Nie tylko trochę, ale bardzo” Węgrzy wpadli w złość i zrobili porządek w kraju. Nie bedę opisywał walk ulicznych tego okresu, żeby się zbytnio nie rozpisywać.. Wynikiem tego w następnych wyborach parlamentarnych partia Fidesz z Viktorem Orbanem zdobyła 60 procent poparcia. Viktor Orban zaczął to, co w normalnym kraju powinno się zrobic żeby kraj stał sie samodzielny. Pomimo groźnych pomrukiwań Brukselskiego Mordoru Orban opodatkował banki, firmy ubezpieczeniowe, oraz sieci handlowe. Viktor Orban zdobywał sympatie ludzi, widać było, że fachowo zabiera się za reformy w kraju..i co ważne raz na zawsze rozprawił się z lewakami (socjalistami) w kraju delegalizując ich szkodliwe ugrupowanie. Miał także wsparcie z Polski, gdzie Głu-Pole (copyright by @MacGregor) organizowały pociągi poparcia dla Węgrów w odzyskiwaniu suwerenności. Niestety poparcie prysło, kiedy Viktor Orban postawił na współpracę z Rosją, czym mógł się uniezależnić od Brukselskiego Mordoru Stał się “ruskim agentem” w rozumieniu sympatyków “chorążych pokoju”, jakim niewątpliwie jest stronnictwo żydowsko-amerykańskie.


 

Wszystko jednak wskazuje na to, że lewactwo chce się zemścić na Orbanie i przeprowadza następną kolorową rewolucję...ja bym ją nazwał Oliwkową Rewolucją ze względu na kolor skóry tituszków, pochodzących z krajów, gdzie rosną oliwki.


 

Przypomnijmy ile to już było tych kolorowych rewolucji, gdzie pod pozorem stabilizacji w kraju...że się wyrażę kolokwialnie rozpierdala się go dokumentnie...


 

A nie będę klepał, wkleję z wiki :


 

"Rewolucja róż" - pokojowe protesty, które w listopadzie 2003 doprowadziły w Gruzji do ustąpienia prezydenta Eduarda Szewardnadze i zastąpienia go przez prozachodniego reformatora Michaiła Saakaszwilego. Nazwa wzięła się od kwiatów, które trzymali w dłoniach zwolennicy opozycji, gdy wkraczali do parlamentu, domagając się ustąpienia prezydenta Eduarda Szewardnadzego.


 

"Purpurowa rewolucja" - określenie wydarzeń, które miały miejsce w Iraku po obaleniu dyktatury Saddama Husajna. Określenie "purpurowa" pochodzi od koloru tuszu, jaki pozostawał na kciukach Irakijczyków jako dowód iż brali oni udział w pierwszych demokratycznych wyborach parlamentarnych w Iraku w 2005 roku.


 

"Pomarańczowa rewolucja" - protesty po wyborach prezydenckich na Ukrainie w 2004 w których w II turze zwyciężył Wiktor Janukowicz. Wyniki wyniki wyborów zostały zakwestionowane, zarówno przez zwolenników Wiktora Juszczenki na Ukrainie, jak i przez niezależnych międzynarodowych obserwatorów. W efekcie rewolucji prezydentem został Wiktor Juszczenko, a w nowo powołanym rządzie premierem została Julia Tymoszenko. Nazwa została nadana od pomarańczowego koloru, który był symbolem sztabu wyborczego Wiktora Juszczenki.


 

"Cedrowa rewolucja" - masowe demonstracje w Libanie (głównie w Bejrucie) po zamachu przeprowadzonym 14 lutego 2005, w którym zamordowano byłego premiera Libanu Rafiqa Hariri. 19 lipca 2005 władzę objął nowy rząd, którego premierem został Fouad Siniora, co stało się zwieńczeniem "cedrowej rewolucji". Liban stał się ponownie, po niemal 30 latach syryjskiej okupacji, w pełni wolnym państwem. Był to pierwszy w świecie arabskim masowy ruch demokratyczny. Nazwa pochodzi od drzewa cedrowego, które jest symbolem Libanu.


 

"Tulipanowa rewolucja" - wydarzenia z marca 2005, które nastąpiły w wyniku protestu kirgiskiej opozycji. Skutkiem było obalenie prezydenta Askara Akajewa. Jego następcą został Kurmanbek Bakijew.


 

"Niebieska rewolucja" - nazwa przemiany społecznej w Kuwejcie po manifestacji sufrażystek w marcu 2005, które domagały się praw wyborczych. W maju 2005 rząd przystąpił na żądania kobiet. Nazwa wzięła sie od kolorów używanych przez kobiety w demonstracjach.


 

"Dżinsowa rewolucja" - wydarzenia, które miały miejsce na Białorusi w marcu 2006, w kontekście wyborów prezydenckich 2006. Termin został wymyślony, gdy jeden z przywódców ruchu młodzieżowego Żubr, Mikita Sasim, ogłosił swoją dżinsową koszulę, flagą protestów przeciwko Alaksandrowi Łukaszence. Wystąpienia społeczne nie przyniosły zmian na białoruskiej scenie politycznej.


 

"Szafranowa rewolucja" - wystąpienia społeczne w Birmie w 2007, w Rangunie, rozpoczęły się pierwsze protesty przeciw rządom junty wojskowej. Organizatorami manifestacji są mnisi buddyjscy i birmańska inteligencja domagający się zaprowadzenia w kraju demokracji, poszanowania wolności religijnej oraz sprzeciwiający się wzrostom cen gazu i łamaniu praw człowieka przez władzę. Wystąpienia nie zakończyły się obaleniem rządu.


 

"Zielona rewolucja" - protesty i zamieszki uliczne w Iranie po wyborach prezydenckich z 12 czerwca 2009. Organizatorami protestów byli zwolennicy opozycji, popierający głównie Mir-Hosejna Musawiego, który według oficjalnych wyników przegrał wybory z urzędującym prezydentem Mahmudem Ahmadineżadem. Zwolennicy opozycji zarzucili władzy sfałszowanie wyników głosowania i w proteście wyszli na ulice miast. Nazwa wzięła się od zielonego koloru w kampanii wyborczej oraz demonstracjach przez zwolenników Musawiego i Irański Zielony Ruch. Jednakże po skutkiem protestów nie było zmiany władzy w Iranie.


 

"Jaśminowa rewolucja" - protesty mieszkańców Tunezji na przełomie 2010 i 2011 o charakterze społeczno-politycznym przeciwko złej sytuacji gospodarczej w kraju, bezrobociu, braku swobód obywatelskich i długoletniej władzy prezydenta Zin Al-Abidina Ben Alego. W ich rezultacie prezydent zrzekł się władzy i opuścił kraj.


 

Rewolucja goździków” – 1974 r. wojskowy zamach stanu w Portugalii, który doprowadził do obalenia dyktatury następcy António Salazara – Marcelo Caetano. Nazwa pochodzi stąd, że żołnierzom w lufy karabinów wkładano goździki. Rewolucja oprócz obalenia Caetano przyniosła dekolonizację portugalskich posiadłości w Afryce i Azji. Wydarzenia te zapoczątkowały burzliwy proces demokratyzacji systemu politycznego w tym kraju.

 

Dodam jeszcze Rewolucję w Libii (2011), gdzie można powiedzieć kraj został obrócony w perzynę, a Kadafi zamordowany...głównie za to, że chciał ominąć dolara w rozliczeniach za ropę naftową...


 


 

Jak już wspomniałem wyżej Oliwkowa Rewolucja na Węgrzech nabiera na sile. Najprawdopodobniej lewactwo bezwzględnie mści się na Orbanie i próbuje z niego zrobić faszystę. Zresztą co by nie zrobił Orban (polewaczki, gumowe kule, wprowadzenie stanu wyjątkowego zostanie okrzyknięty faszystą).


 

To będzie bardzo tania rewolucja, bo Oliwkowe Tituszki nie potrzebują wiele, wychowani w skrajnych warunkach są zaprawieni w rozróbach, mordobiciu i kreatywności w zabijaniu. Jak wczoraj czytałem przerzucali nawet swoje dzieci przez ogrodzenie zrobione z drutu żyletkowego czym ranili je bardzo...czyli używają dzieci jako żywe tarcze. Zastanawia też bezczelność i hardość islamistów w forsowaniu granicy serbsko-wegierskiej. Tak nie zachowują się uchodźcy, tylko tacy, którzy mają protektorat miejscowych i wykunują pewne zadania. Przecież dostają nawet prąd na ładowanie swoich smartfonów, dostają pożywienie i picie, a przecież ktoś im też musi opłacać roamingi w rozmowach telefonicznych, kto był za granicą, to wie, że rozmowy w roamingu nie należą do tanich. Pytanie kto tak naprawdę opłaca rewolucję na Węgrzech? 

Mój nos wyczuwa tych, którzy na rewolucjach (czytaj rozpieprzenu kraju w drobny mak) zarabiają najlepiej, czyli bandy sługusów Sorosa. Ile kasy będzie kosztować Węgierski Majdan...nie wiadomo, natomiast wiadomo, że Rewolucja w Europie już się rozpoczęła.

Czy będzie powtórka z Budapesztu ???

 

 

Jak działają "żywe tarcze":

 

 

 


 

Ps. Dodam jeszcze, że w Polsce nie powinno być na razie rewolucji. Polacy są trzymani krótko za mordy...mając potężne, niespłacalne kredyty frankowe, potężne opodatkowanie swoich dochodów (80 %) i wyprane mózgi (choć może nie wszyscy) nie będą nawet myśleć o zrobieniu porządku w kraju...niestety.


 

A jeśliby się kiedyś nawet udało, gdyby jakimś cudem Polska miała przywódcę takiego jak Orban, to wtedy rewolucja będzie nieunikniona, wystarczy wtedy tylko wybrać kolor z bogatej palety kolorów w celu określenia tejże rewolucji...

 


 


 


 


 


 


 


 

KOMENTARZE

 • migracja żydowska zalewa Europę
  Kocioł Bałkański - warto pamiętać początek WWI. Polacy, najstarszy Naród świata, nie chcą żadnej rewolucji - tego Pan nie bierze pod uwagę, jak i ustawki z Serbami, którzy Węgrom zarzucają użycie przemocy, a Węgrzy Serbom, że nie rozbrajają rzekomych uchodźców, za którymi podążają kontenery broni palnej itd.. I proszę nie obrażać Narodu Polskiego.
  https://www.youtube.com/watch?v=MH6rvRFJ4cQ
 • To zależy
  Jak wielkie poparcie istnieje dla imigracji na Węgrzech, a podejrzewam,że po ostatnich doświadczeniach z przemarszem i przejazdem "uchodźców", jest bliskie zera.
  Nie zapominaj, że te wszystkie rewolucje były organizowane od wewnątrz, natomiast tutaj mamy do czynienia z najazdem i z atakami obcych.
 • @Lotna 18:13:31
  //Nie zapominaj, że te wszystkie rewolucje były organizowane od wewnątrz, natomiast tutaj mamy do czynienia z najazdem i z atakami obcych.//

  to fakt, ale nie uważasz, że lewactwo nie zaprzepaści takiej okazji żeby się zemścić za zdelegalizowanie, ci oliwkowi są świetni żeby sie odegrać i bardzo tani, wystarczy trochę żarcia, prąd do smartfonów i fajki , gorzały nie piją, Allach nie pozwala :))) ...

  Orban jest ością w gardle międzynarodówki, dlaczego "uchodźcy" nie zaatakowali od razu od strony Chorwacji ?

  Zresztą Balcerac pięknie namierzył lewactwo robiące ustawkę z "uchodźcami"...pozdr
 • @trybeus 18:25:28
  Orban powinien dowieźć imigrantów do granic Austrii i tam zorganizować obozy przejściowe.
  To jedyny sposób.
 • @trybeus 18:25:28
  //Orban jest ością w gardle międzynarodówki, dlaczego "uchodźcy" nie zaatakowali od razu od strony Chorwacji ?//

  Nie rozumiesz strategii dzialania ludzi z cienia.
  Orban jest im potrzebny do tego zeby robic to czego nie chca robic ofi jalnie.
  Strategia dziel i rzadz opiera sie na przeciwstawnych kierunkach, ideach, interesach.
  Smiesza mnie te teksty typu 'orban jest koscia w gardle' albo input...

  To wszystko jest czescia jednego monolitycznego modus operandi tylko porozbjanego na zlych i dobrych policjantow.
  Czas wyrosnac z infantylizmu.albo i nie.
 • Czy Orban ma rację???
  http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/09/17/berlin-polizei-erschiesst-terroristen-nach-messerattacke-auf-polizistin/


  Z ostatniej chwili. Członek Al-​Kaidy zastrzelony w Berlinie. Wcześniej zaatakował policjantkę nożem Niemieckie media poinformowały, że 41-letni Irakijczyk zaatakował nożem policjantkę, ale został zastrzelony przez jej kolegę. Po zajściu okazało się, że mężczyzna należał do Al-Kaidy i był pod obserwacją służb.
 • @eonmark 18:55:49
  Niestety masz rację. To perpetuum mobile.
 • @eonmark 18:55:49
  co ty nie powiesz, zacznij pisać o ludziach cienia :))), czyli co...poczwórne dno ? A może za dużo naoglądałeś się Incepcji ... ?:))

  https://www.youtube.com/watch?v=zrPGHWiZVVU


  ..a już najlepsza wersja to by była, że "wszyscy to chuje".. :)))
 • @partyzant 19:08:50
  no widzisz jak ci spasowało :)) od jak dawna to stosujecie ?

  jaka pogoda w Los Angeles ...Mosze ?:))
 • @trojanka 19:41:29
  ma racje !!!...a Grupa Wyszehradzka powinna stać za nim murem, szkoda, że te polskojęzyczne parchy w rządzie i ta niby opozycja ma w dupie Orbana...
  ...jako Polacy powinniśmy się zmobilizować i oddolnie wesprzeć Węgrów...to dla nich bardzo trudne chwile...pozdrawiam
 • @trybeus 20:14:38
  Pełna zgoda!!!!Orban, wie za co odpowiada, za swój naród!!!
  Węgry dziękują międzynarodowym lichwiarzom

  Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-04-15


  Węgry dziękują międzynarodowym lichwiarzom, czyli koniec współpracy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym?


  To się nazywa mieć cojones. Prezes węgierskiego banku centralnego Gyorgy Matolcsy poinformował, że Węgry planują szybszą spłatę pożyczki z Międzynarodowego Funduszu Walutowego i zamierzają zamknąć przedstawicielstwo MFW w Budapeszcie.

  Portal forbes.pl podał informację, że węgierski prezes banku centralnego Gyorgy Matolcsy wysłał list do szefowej MFW Christine Lagarde, w którym uprzejmie podziękował za pomoc finansową przekazaną Węgrom, gdy kraj znajdował się na skraju bankructwa oraz poinformował, że Węgry spłacą MFW ostatnią ratę (ok. 2,2 mld euro) przed końcem tego roku – zatem przed terminem, który upływa 31 marca 2014 roku. Na koniec Matolscy napisał, że po spłacie pożyczki Węgry podziękują za współpracę z MFW i pozbędą się ze stolicy przedstawicielstwa Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

  Przypomnijmy: Największe pożyczki Węgry otrzymały od MFW za czasów rządów socjalistów. Wtedy przyznano im 20 mld euro. Gdy władzę przejął Victor Orban, zmieniło się nastawienie co do konieczności zaciągania dalszych zobowiązań. Orban od razu przerwał pożyczanie pieniędzy z MFW. Jednocześnie premier Węgier poddał ostrej krytyce założenia MFW odnośnie walki z kryzysem w jego kraju. We wrześniu 2012 roku Orban mówił: „Lista żądań MFW jest długa i nie jest zgodna z interesami naszego narodu. Nie zamierzamy przeprowadzać głębokich cięć budżetowych, zwłaszcza w szkolnictwie, opiece zdrowotnej i transporcie publicznym. Nie będziemy zmniejszać zasiłków rodzinnych, podwyższać podatku dochodowego i podatku od nieruchomości, zmniejszać emerytur, zwiększać wieku emerytalnego. Nikt nie będzie nam dyktował, co i kiedy mamy prywatyzować”. Orban dodał wówczas, że przyjęcie kolejnych pożyczek od MFW „uderzałoby w węgierskie społeczeństwo”.

  I tak oto mąż stanu Wiktor Orban pokazał Europie, że jest naprawdę politykiem wybitnie imponującym, potrafiącym walczyć o dobro wspólne Węgier, a nie o interesy oligarchów europejskich.

  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=orban%20odrzuci%C5%82%20po%C5%BCyczk%C4%99%20mfw&source=web&cd=7&cad=rja&uact=8&ved=0CEQQFjAGahUKEwiJpZCT1_7HAhVMbRQKHc6LBhA&url=http%3A%2F%2Fwirtualnapolonia.com%2F2012%2F09%2F07%2Forban-odrzucil-pozyczke-mfw%2F&usg=AFQjCNGY9Qth6pIY0Yxe2Wp5DSVfbIaqdw


  Wszyscy to wiedzą ,ale przypominam!

  Odwzajemniam pozdrowienia!!
  http://img5.demotywatoryfb.pl//uploads/201104/1303817558_by_fornal97_600.jpg
  http://img8.demotywatoryfb.pl//uploads/201101/1293999357_by_Szprotek17_600.jpg
 • @trybeus 20:10:26
  Nie masz pojecia nawet o tym co Nolan ukryl w swoim dziele, a co dopiero o sprawach geopolitycznych posuniec.
  Gdybys to wiedzial i rozumial nie smialbys sie z tego co napisalem.
  Nikt tobie nie broni kurczowo trzymac sie standardowego, wyswieconego na blysk modelu myslenia zaprogramowanego w owieczkach.
 • @trojanka 20:27:48
  nooo :))..i to powinno wystarczyć :))
 • Proszę nie mylić lewaków z socjalistami...
  Lewacy działają wspólnie z innym badziewiem na rzecz kapitalizmu globalistycznego. Natomiast Orban opodatkowując globalistów działa jak socjalista, bo w ten sposób odciąża zwykłych ludzi w obciążeniach fiskalnych.
  Bardzo proszę więc o nie wtrącanie demagogii w treść tekstu.
 • @eonmark 20:29:09
  nie mam pojęcia, ale jak napiszesz tekst na ten temat, to z miłą chęcią zatopię w nim porcelanę :)) Na razie stosujesz tajemnicze wrzutki, które na mnie przyjacielu nie działają...:))
 • @Jan Paweł 20:37:21
  ..czyli ma rozumieć, że Gyurcsány to był socjalista...?
  Nie chce mi się młynkować tematu blogera @wku..wionego..jestem za tym, żeby zniknęły wszelkie "socjale" i żeby każdy radził sobie sam, a Państwo jako takie nie przeszkadzało..to jest recepta na udane Państwo i recepta na problem tzw "uchodźców"...nic więcej ...
 • @trybeus 20:38:20
  Wiem ze nie dziala.

  Juz kiedys pisalem o incepcji.Lata temu.

  Jest to ukryta opowiesc o szwindlu jaki za pomoca dwuch wiodacych religii na planecie oraz przy grze paru grup rozmieszczonych w kilku panstwach uczyniono ludzkosci.
  Jest to opowiesc o sektorze energetycznym, ultymatywnym oraz o walce pomiedzy dwoma pozornie konkurencyjnymi imperiami.
  Jest to opowiesc o konsekwencjach ktore zaczynamy obserwowac a ktore orzybiora na skali i stana sie przyczyna ostatecznego rozwiazania.

  Incepcja to majstersztyk planu wobec ludzkosci ktory kazdy ma mozliwosc przeanalizowac ale tego nie zrobi bo patrzy i nie widzi...zajety jest zbyt czesto koncentrowaniem sie na blyskotliwym wylapywaniem stron konfliktu, tego ktory istnieje tylko na potrzeby gry prowadzonej przeciwko gapiom.
 • Można mieć tylko nadzieję, że Węgrzy....
  nie będą stali bezczynnie jak Ukraińcy i razem z wojskiem i policją pogonią majdaniarzy u samego zarodka. W tej sytuacji współpraca z policją jest obowiązkiem
 • @eonmark 20:57:25
  więc dobrze cię prześwietliłem, masz jebla na punkcie Incepcji, a to już może być ciężki przypadek...porównywalny do "Gwiezdnych Wojen"...te wszystkie produkcje Holyłudu mają właśnie za zadanie tak naśmiecić ludziom w głowach, żeby nie myśleli racjonalnie...ja też njusy mediów mętnego nurtu analizuję przez pryzmat podwójnego dna, natomiast projekcja Incepcja ma na celu szukać głębiej i to jest celem Holyłudu, a ty dajesz się łapać :)))

  ...sam wiesz, że film kończy się dwuznacznie i tu powinna ci się zapalić kontrolka że jesteś rypany w bambuko :)))..proponuję więcej spacerów mniej kina :)))))rowerek, spacer, wieczorny seks z własną żoną...to jest recepta na udane życie :))
 • @trybeus 20:50:19
  Nie chce mi się juz pisać o tym jak to wygląda jak każdy musi sobie sam radzić, bo właśnie widzimy to u nas. Tylko co mają powiedzieć ci którzy nie są w jakimś gangu polityczno-gangsterskim, nie mają w domu broni, nie potrafią się rozpychać łokciami, nie kablują innych by samemu wypłynąć, stosują się przykazań Dekalogu... itd, itp, jednym słowem są porządnymi obywatelami a wg Ciebie i wg kapitalistycznych zasad, są... frajerami. Dziękuję za takie społeczeństwo. O tym się nie piszę, ale o ile wzrosła w Polsce przestępczość w stosunku do tej za komuny?
 • @trybeus
  Witaj , V.Orban broni swoich .Ave. https://cyklista.wordpress.com/2015/09/17/viktor-orban-broni-zalganej-spedalonej-genderowej-i-czosnkowej-europy-multikulti-z-radoscia-oddajacej-sie-dzikim-pohancom/
 • @Jan Paweł 21:05:47
  widzisz to jest temat na osobną notkę, dodam, że za komuny ludzie sobie radzili, ale dlatego tylko że wiedzieli kto jest ich wrogiem, teraz nie wiedzą, ba nawet myślą, że wróg, to przyjaciel, który tylko im da wszystko za darmo...sam pomyśl, gdyby nie było "szeroko pojętego socjalu", to ludzie byliby zmuszeni do radzenia sobie po swojemu...w socjalistycznym kapitaliźmie zatracili instynkt samozachowaczy...nie uważasz ?
 • @trybeus 21:05:39
  Kolejny frustrat ktory nie rozumie incepcji...

  Zbierasz pamiatki filmowe, przebierasz sie za ulubione postacie?
  Nie kazdy tak musi robic wiec warto oceniajac wypowiedzi innych nie oceniac wedlug wlasnych doswiadczen.

  Nie rozumiesz ani filmow hollywoodu ani tym bardziej geopolityki.

  Myslisz ze mocna stapasz nogami po ziemskim racjonalizmie ale tylko powtarzasz to w czym wytresowano ludzikow.

  Rozumiesz kim jest w incepcji saito albo syn i ojciec fisherowie.
  Rozumiesz nazwy bohaterow i symbolike tych nazw, do czego nawiazuja?
  Rozumiesz metafore upadajacej bialej furgonetki na moscie do wody?
  Symbolike numerow pokoi hotelowych?
  Rozumiesz uniwersalizm powtarzanych symboli konsekentnie w produkcjach filmowych, ksiazkach, teledyskach nadzorowanych przez czlonkow tajnych i nietajnych organizacji?
  Itd...

  Takie gadki o fiksacji na hollywoodzkich produkcjach mozesz zachowac dla ludzi bez znajomosci historii, religioznastwa, astrofizyki, filozofii, biologii...

  W innym przypadku wez sie do roboty jezeli chcesz to wszystko zrozumiec bo prostackie i przesmiewcze komentarze tylko okadzaja twoja ignorancje.
 • @Repsol 21:13:54
  witaj...no broni...ale najgorsze jest to, że jest sam na placu boju :((, a nasze "jelity" wolą słuchać Makreli...
  ...cosik się burzył Jarosław z Żoliborza w Knesejmie, ale chyba to tylko pohukiwania "pro forma"...pozdr
 • @eonmark 21:18:34
  :)))) kręć bączka eonmark, jak się nie zatrzyma to jest pewne, że śnisz he he he..proponuję ci, żebyś sobie jednak pohędorzył z żonką :))) to działa :))

  http://i1.celebixy.pl/7381a88e9f13687ca3fb3c6d9cbea95bcc27097a/0291_d3db_480-gif
 • @trybeus 21:26:09
  http://img.hopaj.pl/images/3/7/3732b7c92da89e4e388e470aa1c15c39.gif
 • @Jan Paweł 20:37:21
  Nie wiem skąd takie definicje socjalizmu? Całe lewactwo na Zachodzie się z niego wywodzi, to jest ideologia socjalistów i komunistów na steroidach.

  Działa jak socjalista a jest socjalistą, to duża różnica.
  Jakże inaczej ma postępować w dzisiejszej sytuacji? Ten system był budowany przez długi czas, a więc aby go rozmontować bez krwawej rewolucji też trzeba czasu i metody małych kroków.

  Czy Orban jest socjalistą, tego nie wiem, ale mam nadzieję, że Wolność jest mu bliższa niż socjalizm i że działaniem docelowym nie są socjalistyczne Węgry które by ponownie za jakiś czas przepotwarzyły się w totalitaryzm i faszyzm, bo tak to działa.
 • @trybeus 21:28:42
  No tu akurat z bączkiem Hiszpanie mają przerąbane. Ave. :https://www.youtube.com/watch?v=ct_9BMGXvsQ
 • @Repsol 21:28:56
  to @eonmark praktykuje :)) ja to ma w dupie :)) aa jeszcze się rzuca, jak wesz na grzebieniu, że nikt nie rozumie Incepcji :)))ale i tak skutecznie udało mu się odbiegnąć od tematu :))AVE !
 • @Lotna 21:30:39
  Przecież to prosty człowiek , broni swoich na miarę Dmowskiego. Ave.
 • @trybeus 21:32:58
  On to może ludziom myślącym naskoczyć tam gdzie Pana Trybeusa może w d.pę pocałować .Wybacz że pojechałem klasykiem .Ave Amigo.
 • @trybeus 21:28:42
  Tylko jedna osoba miala racje w calym filmie.

  Incepcja nie jest u ieczka od tematu jednak rozumiem dlaczego ty nie zrozumiesz nici laczacej cala siec.

  Masz moze pojecie dlaczego struktury gladio wraz z szarymi wilkami wpuszczaja strumien imigrantow ktorym odgrazal sie wytwor sluzb o imieniu bogini do europy?

  Dlaczego wall street, city, nadzorowane przez zmijowisko tego chce?

  Rozumiesz dlaczego twoj niomylny guru zacheca do tej biblijnej przepowiedni poprzedzajacej upadke ludzkosci?

  Oczywiscie ze nie rozumiesz ale jak przystalo na koguta z kurnika bedziesz nadymal piers i pial cos o pchlach na grzebieniu przegladajac sie w lustrze i powtarzajac 'you're talking to me?'...

  Wyedukuj sie trybeuszu, potencjal jest.
 • @eonmark 21:18:34
  // nie rozumie incepcji...//

  antykon...cepcji ????? 8-))))


  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSsrXs049hCifH3nLAjoq-krYuOH9yo0vAKrWZ8dHwvAUivAWo1FA
 • @Repsol 21:36:46
  Repsol truje spokoj hiszpanow na wyspach.
  Firmy olejowe to symbol najczarniejszej demoralizacji ludzkosci.
  Hiszpanie mowia na olej ekskrementy diabla.
 • @Lotna 21:30:39
  Nie ma niczego innego, albo kapitalizm czyli kapitalistyczny wyzysk i niewolnictwo, albo socjalizm, odwrotność kapitalizmu. Skoro teraz mamy kapitalizm i TY walczysz z nim, to w takim razie o co Ci chodzi?
  Oczywiście socjalizm nie jest przeciwny tzw społecznej gospodarcze rynkowej, tak jak to się już zaczynało tworzyć za Gierka, czyli ci pierwsi badylarze i prywaciarze. Oczywiście z blokadami fiskalnymi i administracyjnymi, by ta społeczna gospodarka rynkowa nie przerodziła się w oligarchiczny, globalistyczny kapitalizm. Na Zachodzie kapitalizm nie był niczym skrępowany i... ewoluował w globalizm.
  Więc tak szczerze mówiąc, nie wiem o co Ci chodzi? przecież masz to co chcesz, wolny rynek (wolny dla globalistów), kapitalizm, przeciwięnstwo socjalizmu. Nie wiem więc co Ty tu robisz? powinieneś raczej pisać peany na cześć obecnego ustroju w Polsce np na Onecie...
  Trybeus, zawodzisz mnie...:-)
 • @eonmark 21:42:30
  ale ja cię rozumiem doskonale...policz do dziesięciu, a potem zalej rumianek :))

  ..i żeby cię nie podkusiło na spaniu zejść poniżej czterech...wiesz czym się to kończy...biała furgonetka spadająca z mostu ...jak się bączek zatrzyma, to oznacza, ze przestałeś śnić i jutro przyjdź pokomentować :))trzym się
 • @partyzant 21:44:39
  Mosze to imię męskie :)) jaka pogoda w Los Angeles ?
 • @eonmark 21:42:30
  Ty lgbt , czy inny kozoj..ca .))) http://telewizjarepublika.pl/dzialacze-mlodziezy-wszechpolskiej-nabrali-srodowisko-lgbt-przyniesli-przesmiewcze-transparenty-na-marsz,14196.html , no jeśli jesteś hardcorem to jeszcze bardziej mi przykro .:( http://www.cda.pl/video/1116175a Wyłapiesz chłopie dychę za to . :)))))
 • @
  Na krótką metę (kilka dekad) wszystko można zaprogramować, szczególnie jeżeli jest to w kogoś interesie. Zwróćcie troszkę więcej uwagi
  na ten tajny układ.
  TTIP - Umowa pomiędzy UE i USA
 • @Zbójnicki pies 21:44:02
  Witaj widziałem jego CV , zaczyna się tak : Urodziłem się ponieważ nie miałem innego wyjścia . Mama zafundowała mi poród pośladkowy , etc ..... Dalej rozwijać tego nie należy . Ave. :)))
 • @Repsol 21:56:59
  Bredzisz repsol.
  Widac odpowiedni nick sobie dobrales swiadomie.
  W hiszpani widzialem niejedno grafitti czy transparent zeby repsol sie wynosil.
 • @trybeus 21:54:28
  Trybiki maja to do siebie ze sa tylko trybikami, nie wiedzac co jak i dlaczego.

  Milych snow na poziomie.
 • @eonmark 21:42:30
  Ejże ...
  nie nazywaj go trybeuszem.
  ewent. może być "trybesie" (w wołaczu)
  a najlepiej "trybie"
  O! Trybie!
  Kółku w Maszynie!
  Co nie zginęła i nie zginie.

  pozdrawiam
 • @lukucjusz 22:08:53
  Anglicy mowia na prezentowany przez autora sposob myslenia - flat.
  Prosto, prawda?
  : }
  Zdrowka
 • @lukucjusz 22:08:53
  ooo...następny incepcjonista ???:))

  wyłapię was jak kaczki :)))
 • @eonmark 22:03:52
  Tak w $ czy Euro tu kadzisz ?. No pasaran .https://www.youtube.com/watch?v=vOpOJ32ND_0
 • @Stara Baba 21:57:09
  jaki tajny ?:)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Transatlantic_Trade_and_Investment_Partnership
 • @eonmark 22:14:06
  Tak słyszałem to u E.Johna tego co urodził z partnerem 2-kę dzieci , takie twoje pisanie jak jego zapładnianie . :)))))
 • @Repsol 22:15:43
  Niektorzy rzeczywiscie wszedzie i wszystkim licza pieniadze.
  Takie zawodowe zboczenie.
 • @eonmark 22:21:51
  Skoro napisałeś prawdę to niestety niewiele już tu napiszesz .Przykro mi :)
 • @trybeus 22:19:33
  Tylko nieliczni wtajemniczeni wiedza co zawiera a omawiany jest przy ścisłe zamkniętych drzwiach i stole.
  Kiedyś powtarzałem iż wojna USA z Irakiem była wymierzona przeciw Europie. To co dzieje się teraz jest tylko jednym z jej elementów.
 • @Repsol 22:19:39
  Widze ze masz jakis niezdrowy fetysz.
  A pozatym nic sensownego do powiedzenia.
  Pamietam ten styl z podstawowki.
  Zawsze trafial sie jakis frustrat ktory myslal ze jak bedzie bucem to inni beda czuc przed nim respekt i osiagnie porzadany status.

  Szkoda mego czasu na dziecinne odpowiedzi nicka ktory u wielu hiszpan wywoluje ciarki i obrzydzenie.
  Tam jest sporo swiatlych ludzi.
 • @partyzant 22:24:12
  " zrozum młocie " , " z parchatymi" Wiesz zastanawiam się nad tobą podam to pod dyskusję wszystkim Administratorom . Ręce mi opadają czytając Twoje formy wyrażania się .Przykro mi. :(
 • @partyzant 22:24:12
  Doceniam ze zwracasz uwage na ten rodzaj 'wrazliwosci'...

  Niestety, wiekszosc do kona nie zalapie o co w tym chodzi.
 • @partyzant 22:42:39
  Albo odwrotnie .Przykro mi :( . http://www.motogp.com/es/noticias/2014/05/03/100-grandes-premios-para-marc-m-rquez-en-jerez/163978
 • x
  Na moje może być nawet z Plutona, czyn oceniam. Nie mam zdolności telepatycznych, a podążanie za pętlami króliczka, prowadzi do bzika, nie odpowiedzi. Te pętle są zrobione specjalnie, jako pułapki na takich jak my poszukiwaczy i żeby nam się nie nudziło, to nam je dali.
  eonmark, myślę, że wiem o czym mówisz, ale brzytwa karze, uciąć spekulację i ocenić fakt, tak? Czy zaspekulujemy się do 2047go?
  Oceniam jego kolejny czyn, jako dobry dla Węgier i dobry dla Polski.
 • @Torin 23:27:44
  Kto chce spekulowac ten niech spekuluje.
  Oopowiedzi sa jednak oczywiste i logiczne.
  Nie ma dziel i rzadz bez przecwinikow, bez frontow walki, bez sporu, bez roznych postaw, z jedna partia, z jednym narodem z jedna ideologia.

  Rozkawalkowana pomiedzy ludzikow planeta jest plantacja na ktorej uprawiaja gre za pomoca tej starozytnej strategii.

  Trzymaja wszystkie sznurki, nic im sie nie wymyka z reki, wydarzenia ida jak walec tak jak mialy isc...pacynki zachodu, azji, input, pers, polska, wegry, wszystkie sa pod kontrola.
  Chaos jest pozorny, a racjonalizm jednych liderow , zderzajacy sie z obledem innych jest kontrolowany.

  Zainteresuj sie postawa rosji w sprawie libii, albo sprawa atomu dla wegrow od rosji i kto czego chcial.
  Komu zalezy naprawde na atomie na wegrzech i dlaczego lider tego kraju tak diametralnie zmienil zdanie.

  Robia z ludzikami co chca.Jestesmy naiwna rasa tej planety.
 • @Torin 23:27:44
  Apropos,
  //eonmark, myślę, że wiem o czym mówisz, ale brzytwa karze, uciąć spekulację i ocenić fakt, tak? //

  Oceniajac same fakty moze dac sie latwo wyprowadzic w pole.

  Ameryka dolaczyla do wojny i pomogla w upadku niemiec.

  Niejeden europejczyk, w tym polak byl wtedy widzial fakt jej pomocy, jednak to czego nie widzieli, mialo inna twarz.

  Face off.
  Wierzyc w to co sie widzi, nie oznacza widziec calosc, ktora moze byc zupelnie inna, a w kontekscie naszych dyskusji, jest inna z pewnoscia.
 • @trybeus 22:19:33
  Chrzescijanie szukaja RATUNKU w żydowskiej Europie.

  Na tym polega cala ta tragedia.
 • @Jan Paweł 21:46:16
  "Nie ma niczego innego, albo kapitalizm czyli kapitalistyczny wyzysk i niewolnictwo, albo socjalizm, odwrotność kapitalizmu. "
  Owszem jest, a raczej był, wspólnoty, libertarianizm, tzw. americana, anarchia; są inne opcje, dla przykładu, Somalia ma się o wiele lepiej za czasów anarchii niż przed, pomimo, że nadal jest bardzo ubogim krajem. Ludzie sami potrafią o siebie zadbać, nie jest im potrzebne opiekużze państwo z dotacjami i jednoczesną kontrolą każdej dziedziny życia.

  "Oczywiście socjalizm nie jest przeciwny tzw społecznej gospodarcze rynkowej, tak jak to się już zaczynało tworzyć za Gierka, czyli ci pierwsi badylarze i prywaciarze"

  Sama pogarda,z jaką się wyrażasz o ludziach samodzielnych i przedsiębiorczych, pragnąych żyć z pracy własnych rąk, świadczy o Twoim sposobie myślenia, rodem z PRL, który niszczył wszystkich "oligarchów", czyli ziemiaństwo, "kułaków", czyli chłopów i ich okradał na rzecz "wspólnego dobra", po to żeby właśnie grupa uzurpatorów - oligarchów mogła dobrze żyć kosztem wszystkich innych.
  Prawda jest taka, że nie ma ludzi wolnych bez prawa własności, ale socjaliści nie mają o tym pojęcia, bo i skąd,skoro od małego byli uczeni, że wszystko do nich należy, czyli nic, a bogacenie się było uważane z haniebny postępek, kradzież natomiast nie.

  Macie jakiegoś fioła na punkcie oligarchii. Kapitalizm to nie oligarchia, ale kapitalizm umiera razem z powstaniem banku centralnego, którego działalność właśnie tworzy oligarchie; to samo z wolnym rynkiem, który nigdzie nie istnieje.


  O co mi chodzi? O własną walutę we własnym banku, np polskim, czy regionalnym, o możliwość równoległego istnienia innych walut; o prawo do posiadania własności i do swobodnej działalności gospodarczej bez złodziejskich podatków, bez przepisów, zakazów, ograniczeń, kontroli i nakazów, o zniesienie podatku od pracy własnej, o swobodę wyznania, o prawo do noszenia broni i do samoobrony, prawo do zrzeszania się, do zgromadzeń i wolności słowa, o kontrolowanie wybranych przedstawicieli i możliwość ich odwołania, o wolne media i o niezawisłe i niezależne sądy, które będą moich praw pilnowały. O wolność wyboru i dysponowania moim zdrowiem i zdrowiem potomstwa, ich edukacją i ich wychowaniem. Mam wyliczać dalej?

  Swoją drogą, w głowie się nie mieści, że po latach przebywania w internecie i na forum, opowiadsz bajędy takie, jakich uczono w PRLu: kapitalizm (czyli system zachodni) to odwrotność socjalizmu.
  To jest takie samo przeciwieństwo, jak dwa końce tego samego kija. Obejrzyj sobie "Freedom to Fascism", który po polsku został przetłumaczony jako "od wolności do faszyzmu", porównaj to sobie z tym, co było w PRLu i tym, co dziś się dzieje w Polsce i znajdź różnice; podejrzewam, że wiele ich nie będzie. System się domyka i wszyscy siedzimy w tym samym obozie utworzonym przez tych samych, z piekła rodem, psychopatów. Tych samych, którzy są odpowiedzialni za wojny i rewolucje, za "oświecenie", dogmaty "nauki" i dążność do usunięcia Boga z życia ludzi, a także do obalenia istniejących cywilizacji i parę innych drobiazgów.
 • Ci Islamisci sie zmecza, nie maja zaplecza a spanie na ziemi szybko
  da sie we znaki.Zrobia sie posluszni i bierni bardzo szybko, sprawa zdechnie smiercia naturalna.
 • @trybeus 20:50:19
  "zniknęły socjale....każdy sobie radził sam.." taką myśl trzeba koniecznie uzupełnić zdaniem.... i każdy zdychał sam w męczarniach jak zachoruje lub straci pracę, urodzi się niepełnosprawny lub będzie stary i niedołężny...

  Ubezpieczenia społeczne (zdrowotne, emerytalne, OC) są po to by każdy w potrzebie otrzymał pomoc od reszty społeczeństwa.
  Tylko dzięki temu można wykonywać drogie operacje ludziom nie bogatym ale potrzebującym, tylko dzięki takim ubezpieczeniom można ludzi starszych uchronić od przedwczesnej śmierci w męczarniach (nieleczone choroby, głód, utrata mieszkania brak środków do życia).

  Trzeba być idiotą lub kanalią by takie zdanie jak na początku wygłosić.
  Idiota to nie grzech to dopust Boży, niepełnosprawność intelektualna nieszczęście takie jak inne niepełnosprawności.
  Kanalia to już grzech wart ukarania. Kanalia to taki osobnik który uważa że jemu będzie lepiej a inni niech zdychają co go to obchodzi.
  Kanalie trzeba tępić, idiotów jak się da leczyć albo izolować jak są groźni dla otoczenia , na koszt państwa ze środków ubezpieczeń społecznych.
 • @Lotna 02:34:12
  Jeżeli definicją kapitalizmu jest niczym nie skrępowana działalność czyli tzw wolny rynek to prostą konsekwencją jest że "duży może więcej", "silniejszy zwycięży nad słabszym i przejmie jego zasoby".
  A to oznacza że duży będzie jeszcze większy a przegrany mniejszy słabszy i w końcu będzie musiał pracować na dużego by przeżyć.
  Duży stanie się Oligarchą i będzie mógł już ustanawiać (lobbować) korzystne dla siebie prawo , będzie miał swoje media bo go stać a mały nie będzie miał mediów bo go nie stać.
  Duży będzie miał swoich dobrze opłacanych prawników ale i sędziów, przedstawicieli władzy bo go stać na zdobycie ich "przychylności".
  Duży będzie chciał być jeszcze większy a najprostsza droga do tego to wyzysk pracowniczy (czyli wyzysk tych małych) oraz wyzysk konsumencki (wyzysk tych małych).

  Jak widać kapitalizm prowadzi w prostej drodze to tego co mamy obecnie czyli do najwyższej formy kapitalizmu jaką jest neoliberalizm czyli do zamaskowanego systemu oligarchicznego bazującego na masowym niewolnictwie (musisz pracować dla oligarchy albo zdechniesz z głodu gdzieś pod mostem).

  To jest prosty logiczny dowód na to że kapitalizm jest systemem zbrodniczym z samej swojej definicji.

  Teraz należało by napisać o socjalizmie...o jego celach i mechanizmach działania. Ale mi się nie chce.
  Dodam tylko że komunizm to nie socjalizm.
 • @eonmark 23:40:35
  Ciekawe na jakiej podstawie sądzisz, że wszystko jest zaplanowane? Czy możesz mi przedstawić odpowiednik takiego idealnego zaplanowania w przyrodzie albo w ludzkiej cywilizacji ale w mniejszej skali? Oczywiście nie ma takich przypadków, bo jakkolwiek chaotyczne procesy w przyrodzie posiadają pewne uwarunkowania (http://www.fizykon.org/images_fiz/teoria1.gif), to kierunek zmian pozostaje w dalszym ciągu nieodgadniony. Takie są zwyczajnie prawa naszej rzeczywistości i podlegają im wszystkie procesy oparte na dużej ilości zmiennych – w tym oczywiście przemiany społeczne. Ja wiem, że zza kulis, przy pomocy ostatnich osiągnięć inżynierii społecznej (manipulacji) i służb specjalnych, można osiągnąć złudzenie posiadania kontroli nad społeczeństwem, jednak w tym przekonaniu tkwi wielki błąd. Otóż ludzie w czasie pokoju zachowują się w miarę racjonalnie, czyli przewidywalnie – można nimi sterować. Jednak im bliżej wojny, tym emocje rosną i w pewnym momencie przewyższają te lęki, których używa się do sterowania ludem. Tym samym społeczeństwo przestaje odpowiadać na sygnały i polecenia. Uważam, że ci na górze doskonale o tym wiedzą i postępują inaczej niż ty sądzisz. Oni mają określony cel i dążą do niego metodą prób i błędów. Oczywiście, kiedy ma się w kieszeni wszystkich władców na świecie, błędy można w miarę skutecznie zatuszować tak aby gawiedź nie odkryła gry i zacząć z innego końca. Przykładem takiej akcji spalonej na panewce była wojna domowa na Ukrainie. Jednak takie ustawienie szachownicy nie daje żadnej gwarancji czy ich cel zostanie osiągnięty. Tym samym naprawdę warto walczyć o to do czego jesteśmy przekonani bo nigdy nie wiadomo, czy nasze działanie, w sumie jak powiew motylich skrzydeł, nie przyniesie w efekcie huraganu.
 • @staszek kieliszek 07:31:36
  Wysłałem Ci na pocztę krótki list. Mógłbyś dać odpowiedź?
 • @Krzysztof Szotowicz 09:53:59
  Oni nie tworza zludzenia posiadania kontroli nad ludzkoscia tylko realnie ja posiadaja.
  Sposob funkcjonowania grup ludzkich jest szalenie przewidywalny.
  Dlatego latwo manipulowac calymi grupami.
  Na nie wystarczy maly odsetek calosci przy dobrej organizacji a ta bedzie tym lepsza im bardziej rozpoznane sa naturalne mechanizmy behawioralne wsrod mas.
  Potencjalnym problemem sa jednostki i ich sklonnosc do mniej standardowych zachowan.
  Jednak przy wystarczajaco dobrze funkcjonujacym systemie, wystarczajaco szczelnym a ten jest wprostproporcjonalnie szczelny do stopnia organizacji poszczegolnych panstw w latwy sposob mozna zatrzymac jednostki zanim zdarzylyby wprowadzic w zycie jaki kolwiek zaawansowany wirus ktory odebralby realna wladze ludziom z cienia.

  Nie stalo sie to przez tysiaclecia nie stanie sie tym bardziej teraz.

  Zadajesz dosc infantylne pytanie.
  Ja zapytam Ciebie.

  Podaj jakikolwiek pomysl na rozbrojenie z wladzy tych ktorzy ja obecnie trzymaja?

  Zanim zdarzysz zebrac odpowiednio wielka grupe ludzi, wyszkolic ich profesjonalnie, zorganizowac, przygotowac zaplecze techniczne, zadbac o swiadomosc spoleczna, utkniesz albo w kiciu, albo w fartuszku, albo odwiedzi ciebie weekendowy samobojca.

  Jak chcialbys zorganizowac wylom bez organizacji?

  Jak zamierzalbys ja stworzycw tajemnicy?

  Sam pociagnalbys za wajche jam pawlak na batorym?

  Moze chcialbys rozwalic swiatowa organizacje od srodka jam korwinek?

  Stal bys sie liderem najwiekszego mocarstwa a wtedy wygarnalbys prawde ludziom i zaraz by powywieszali na galeziach miliony ciemniakow pracujacych na utrzymywanie ludzkosci w stanie snu.

  Albo umowilbys sie z wybranymi generalaminajwiekszej armi zeby rozpoczeli przejecie wladzy pod twoja wizje oczyszcze ia planety z pasozytow?

  Jestes naiwny jezeli nie rozumiesz ze nie mamy zadnych szans na odebranie wladzy ludziom ktorzy decyduja o losach tej planety.

  To ze wszystko idzie wedlug planu jest oczywiste kiedy porowna sie plan przeprowadzany przez tys. Lat z wydarzeniami .
  Jezeli jedno i drugie sie zgadza to o czym mowimy?

  Tylko praca u pldsgaw i zmiana swiadomosci, czlowiek po czlowieku moze przyniesc jakiekolwiek zmiany na lepsze ale teraz juz tylko lokalnie.
  Nie jestesmy czesto w stanie zmienic najblizszych a co dopiero u mld ludzi na planecie na ktorej za chwile rozegra sie akcja oczyszczania.kolejna i kumulacyjna.
 • @eonmark 11:54:28
  Z pańskich słów wyziera bardzo jednostronnie pojmowany materializm. Wygląda na to, że nie dopuszcza Pan do głosu myśli, że ten świat opiera się na innych zasadach niż te pojmowane umysłem, uchwycone zmysłami i oparte na prawach fizyki. Jednak jest rzeczywistość o której filozofom się nie śniło. Owszem, ta inna rzeczywistość rzadko wtrąca się w nasze ziemskie sprawy, daje nam wolną rękę w gnębieniu brat brata, ale nie dopuszcza do odejścia od naczelnego zadania - wzrastania ludzi w świadomości bóstwa. Póki co, gnębienie ludzi na Ziemi stymuluje proces poznawania przez nas prawdy o życiu, więc oni mogą to czynić co czynią. Jednak jak tylko wprowadzone zostaną zasady kontrolowanego niewolnictwa, wyłączony proces naturalnego przepływu energii i myśli, tym samym oni sprzeniewierzą się najwyższemu prawu, ich system padnie. Swoje zdanie opieram na pewnych doświadczeniach z tą inną rzeczywistością i wiem, że choćby wszystko było zapięte na ostatni guzik, zawsze znajdzie się gdzieś jakaś niepozorna skaza, która zapoczątkuje lawinę upadku tej wyrafinowanej konstrukcji.
 • @Krzysztof Szotowicz 12:45:53
  //Jednak jest rzeczywistość o której filozofom się nie śniło. //

  Mozna tak w kolko patetycznie mowic.
  Podaj przyklady trzepniec motyla ktory odebral wladze tym z cienia.

  Przyklad motyla jest jednym z tych przykladow z prozni.
  Swiat ziemski nie jest jednak proznia.
  Jak motylek gdzies trzepnie skrzydelkami i rozpocznie sie reakcja lancuchowa to realne struktury, globalnie rozproszone, a jednoczesnie skonsolidowane, zaopatrzone w potezny aparat technicznego zaplecza, ludzkie zasoby, wyszkolenie, zaleznosci finansowe, przysiegi, materialy kompromitujace, efekt zastraszenia...nie beda sie przygkadaly spokojnie tylko zareaguja tak jak zawsze to robily i robia.
  Czasem inicjuja sami takie trzepniecia, czasem spontaniczne, wykorzystuja je po przejeciu kontroli nad zjawiskiem.

  Napisales ze kierunku nie mozna przewidziec.
  Falsz.
  Dokladnie tak samo jak mozna przewidziec skutek, ogolny zasieg czy czas trwania poszczegolnego frontu atmosferycznego.
  Nie mozna zawsze przewidziec lokalnych skutkow, ktora wioske zmiecie traba albo o ole dokladnie podniesie sie stan wody, ale mozna doklad ie przewidziec ogolne skutli i kierunek frontu.
  Mozna przewidziec zmiany klimatyczne na podstawie analizy danych na przestrzeni dluzszego odcinka czasu, natomiast lokalne wachania potrafia zaskoczyc.Tylko lokalne
  Jezeli jednak steruje sie frontem zaskoczenie moze byc zminimalizowane do smiesznych rozmiarow.

  Dlaczego wiezniowie obozow konfentracyjnych nie odbili wladzy z rak wartownikow?
  Wiedzieli dokladnie ilu, znali mniej wiecej schematy dzialania.
  Nic.
  Tylko jednostki organizowaly indywidualne ucieczki.
  Jak i gdzie ma uciec ludzkosc z tego 21 wiecznego obozu superkontroli gdzie nad wieloma hlowami globalnej hydry czuwaja sieci wzajemnych powiazan i bardzo ciemnych sprawek?

  Bedziesz organizowal armie w domach, przy powykaczanych komorkach, w godzonach wolnych od pracy...wystarczy jeden donos i zaczna siedziec na dupie.
  Zorhanizujesz autobusy i ruszycie na wall street, city, watykan, do saudow?

  Z czym?
  Jak?
  Co dalej?

  Bajdurzysz jak maly chlopiec i traciss czas swoj i innych na infantylna gdybanine o marzeniach odbicia swiata z rak psychopatow ktorzy wiedza dlaczego i po co oraz gdzie z nami jada.

  I nie mieszaj w to sily opatrznosci.
  Dzieje sie to co zapowiadano i stanie sie tak jak zapowiedziano.
  End of story.
  Zajmnij sie podnoszeniem wlasnej i najblizszych swiadomosci ew. W necie.
 • @Krzysztof Szotowicz 12:45:53
  ..."kierunek zmian pozostaje w dalszym ciągu nieodgadniony. Takie są zwyczajnie prawa naszej rzeczywistości i podlegają im wszystkie procesy oparte na dużej ilości zmiennych"...
  ..."Z pańskich słów wyziera bardzo jednostronnie pojmowany materializm. Wygląda na to, że nie dopuszcza Pan do głosu myśli, że ten świat opiera się na innych zasadach niż te pojmowane umysłem, uchwycone zmysłami i oparte na prawach fizyki"...

  To prawda, trudno to pojąć umysłem owładniętym podanymi nam prawami rzeczywistości.
  Zasadniczym zagadnieniem jest sposób wprowadzania tych praw(d) w nasze życie. Teraz, gdy ciśnienie wydarzeń będzie rosło, Internet będzie spełniał swoje podstawowe zadanie - centralnego układu sterująco-kont.roll.nego.
  Trzeba szukać tego, co jest poza rzeczy wistością, bo wistość tych rzeczy nie jest z świata tego.
  Szukać, ale gdzie? W sobie?

  pozdrawiam
 • @eonmark 13:32:18
  A czym ty się zajmujesz?
 • @Oscar 08:45:09
  "Jeżeli definicją kapitalizmu jest niczym nie skrępowana działalność"

  Zapomniałeś o prawie, a ja zapomniałam o zniesieniu lichwy. Niczym nie skrępowana działalność tak długo, dopóki innym nie robi krzywdy. Tym samym, np. zmowa żydowskich sklepikarzy na obniżenie cen, aby wyeliminować np. sklepikarzy polskich nie ma racji bytu.
  Dzięki lichwie właśnie utworzyła się grupa oligarchów, którzy dzięki swoim, a raczej cudzym pieniądzom uzyskali władzę.

  Kapitalizm nie prowadzi w prostej drodze do neoliberalizmu, ani do globalizmu; lichwa do tego prowadzi i pieniądz oparty na niczym. Mmay to co may dzięki powstaniu Rezerwy Federalnej, prywatnego banku mogącego swobodnie drukować pieniądze bez pokrycia.To nie jest gra według zasad kapitalizmu, bo kapitalizm został wypaczony, a praworządność pogwałcona i mamy sytuację taką, że pieniądze dyktują prawo.

  http://lotna.neon24.pl/post/111799,wojny-o-lichwe
 • @partyzant 10:01:03
  Odpowiadam komuś po paru godzinach, bow przeciwieństwie do ciebie mam życie i nikt minie płaci za głoszenie lewackich ideologii, tak jak tobie.

  Nie mam z tobą o czy dyskutować, skoro twój mózg nie ogarnia daliej niż korwin, który de facto jest neokonem, a jako jedyne argumenty masz jakiś bełkot na temat pejsatych. Martw się o swoje pejsy.
 • @eonmark 13:32:18
  Cały czas się zastanawiam, jaką masz tutaj rolę, bo wypowiadasz się zagadkami i przedstawiasz się jako wszystko wiedząca wyrocznia, a na dodatek nie omieszkasz ubliżyć każdemu, kto z tobą dyskutuje. Tutaj nie ma małych chłopców imałych dziewczynek, a są myślący dorośli ludzie zatroskani o los swój, swoich bliskich i swojej ojczyzny.
  Jeśli tutaj wszyscy ci do pięt nie dorastają, to co tutaj robisz, zamiast znaleść forum sobie równych?
 • @Lotna 14:50:53
  przecież to co pisze eonmark jest oczywiste . Nic dodać nic ująć. Może nie we wszystkim ma rację, ale ogólny kierunek który naszkicował jest prawdziwy bo potwierdza to nasza codzienność i historia. Nic nie dzieje się z przypadku. Cywilizacja zmierza do nieuniknionego, cyklicznego resetu . Jest pytanie czy prędzej nastapi ten naturalny, czy wywołany sztucznie. MNie sie wydaje, że nieuniknione to co naturalne zostanie wykorzystane przez siły ziemskie , a może i poza. by sobie pomóc w osiągnięciu zamierzonego celu. Największym problemem ludzi wierzących w przekazania kościoła katolickiego jest wiara, że istota niematerialna stoi na straży tego co się dzieje i zareaguje , kiedy ludzkość o to poprosi. Chyba nic bardziej błędnego. Stanie się to co zawsze .
 • @Lotna 14:50:53
  jesteś na 100% pewna, że nasza Ziemia nie jest taką kosmiczną fermą hodowlaną?
 • Trzeba dodac
  Zachód poprzez swoje media podsyca i pielągnuje obraz Orbana jako faszysty.Przoduje tu zboczona Francja gdzie lewactwo bez poparcia społeczenstwa jest przy władzy
  http://litera.fr/category/news/
 • @Amarant 13:39:47
  Szuler,czyli miedzynarodowy żyd,kręcący polskimi marionetkami,ma do dyspozycji fałszywą monetę.Wyrzuci orła-mamy PO.Wyrzuci reszkę-mamy PiS.A durnoty idana wybory i cieszą sie ,jak głupi zapalniczką.
 • @Krzysztof Szotowicz 14:32:46
  Wyzwaniami jakie przynosi zycie, jak wszyscy.

  Mowisz o zawieszaniu sie tylko na materialnej stronie i sugerujesz mozliwosc cudownej interwencji ktora mialaby uratowac ludzkosc przed nadchodzaca katastrofa...

  Dlaczego mialoby sie tak stac?

  Opatrznosc miala by ratowac ta postac rzeczy?
  Zebysmy mogli doczekac emerytur, powydawac jeszcze pieniedzy w centrach handlowych, poogladac pudlo wieczorem, doczekac nastepnych wersji elektronicznych zabawek, polatac na wakacje, pomordowac , pogwalcic sie jeszcze troche?
  Zniszczcy srodowisko naturalne w jeszcze wuekszym stopniu, poklamac jeszcze?

  Zastanow sie.

  Wiem ze nie nalezysz do tych ktorzy obrazaja sie jak dzieci z byle powodu.
 • @Lotna 14:50:53
  //Tutaj nie ma małych chłopców imałych dziewczynek, a są myślący dorośli ludzie...//

  Gdyby tak bylo nie przykladalabys uwagi do okreslen 'infantylny' czy 'bredzenie' jakie uzylem na okreslenie wypowiedzi innych komentujacych.

  Nie chcesz tego z pewnoscia widziec, ale gdybys byka naprawde dojrzala, to zamiast 'caly czas' zastanawiac sie nad domniemana role innych piszacych zastanawialabys sie nad tym co pisza.
  Nie zauwazylem zebys dolaczyla do dyskusji poddajac moje wypowiedzi krytyce lub dodajac cokolwiek co by je moglo wzbogacic.

  Gdybys byla dojrzala, jak chcesz zeby bylo, to holdowalabys prawdzie.
  Zauwazylabys wtedy ze o ile ja oceniam innych wyoowiedzi lub sposob myslenia okresleniami o tyle inni szydza sobie ze mnie w inny sposob.

  Mnie rozbawiaja merytoryczne uwagi innych nazywajace mnie kozojebca...

  Autorzy takich wypowiedzi ani jednym slowem nie probowali wejsc w autentyczna, dojrzala polemike a w zamian bawili sie w wytykanie jezyka czy plucie na odleglosc.
  Jak nazwac takie zachowanie inaczej jak dziecinnym?

  Ani Trybeusz, ani Repsol, czy Ty, nie potrafiliscie otworzyc ust do rzeczowej dyskusji, trybeusz bawil sie w dziecinne uszcxypliwosci dotyczace mojego stanu psychicznego...ok, pomoglem ulzyc jego frustrwcji.
  Repsola merytoryczny wklad w dyskusje moge skomentowac jedynie smiechem oraz faktem dotyczacym znaczenia nicku jaki sobie wybral.
  Twoj wklad to ekspresja przemyslen na temat mojej osoby a nie tego o czym pisze oraz jedno stronne pelne hipokryzji dziecinne oskarzenia.

  Zaden z was, oprucz mojego blogerowego kolegi Kszysztofa nie zaproponowal niczego od siebie co dotyczyloby fakthcznej dyskusji.

  Nie trac czasu nad mysleniem o rolach ludzi ktorzy tu pisza bo zamiast zadbac o stan swojej i swoichnajblizszych swiadomosci rozdrobnisz sie i zabrniesz w jalowe terytoria absurdu.
 • @eonmark 18:13:39
  Ta cywilizacja odarła Człowieka z godności i dlatego nie ma niczego na tym świecie co mogłoby powstrzymać jej upadek. Siła która podpiera cywilizację zawsze wychodzi z człowieka, jego radości tworzenia i satysfakcji z życia. Kiedy tej siły brakuje, cywilizacja podpiera się jeszcze przez jakiś czas protezami - nasza produkcją pieniądza i marzeń, ale to działa krótko. Później już tylko słychać huk upadku.
  Nasza rzeczywistość jest wielopoziomowa. Na każdym poziomie obowiązują inne hasła przewodnie w zależności od stopnia uświadomienia stanu rzeczy przez jej mieszkańców. Na jednym poziomie żyją, a raczej można powiedzieć wegetują ludzie ogarnięci lękiem o swój byt i zabezpieczenie obecnego statusu. Przy okazji tratują wszystko na swojej drodze. Dla nich liczy się tylko szansa przetrwania.
  Inni, uprzywilejowani, z góry patrzą z troską na ludzkość i Ziemię. Szczycą się własnym humanizmem, jednocześnie bez mrugnięcia okiem skazują na cierpienia miliardy ludzi.
  Przez litość nie wspomnę o rzeszy religijnych idiotów, którzy dla wyimaginowanego boga o wyjątkowo egoistycznym charakterze, są w stanie zniszczyć każdego który ma odmienne zdanie (i nie dotyczy to tylko islamistów).
  Czy tych wszystkich (w sumie znaczacą większość populacji) ludzi jakaś opatrzność miałaby ratować od ich kolein życia? Po co? Co niosą w sobie takiego cennego, co warte byłoby cudu?

  Myślę, że każdy z nas z osobna jest dość marną kreaturą uwikłaną przyziemnymi lękami, jednak w kupie zrobiliśmy ostatnio bardzo duży postęp w dostrzeganiu wartości drugiego człowieka. Czy to kobieta, czy murzyn albo aborygen jawi się w powszechnej świadomości nie jako ułomna wersja WASP'a, ale ktoś o podobnej wrażliwości i odczuwaniu. Powszechna stała się znajomość zjawisk w przyrodzie i już nie odczuwamy wobec niej lęku ale, przy odrobinie dobrej woli potrafimy z nią współpracować. Inne plemię nie jest już (i jeszcze) traktowane jako wróg z definicji. To wszystko razem, to są doskonałe warunki do startu nowej cywilizacji, która potrafi stworzyć znacznie lepsze warunki życia dla wszystkich ludzi. Jak tylko obecna cywilizacja upadnie, a upadek jest niechybny, powstanie nowa - lepsza :)

  Piszesz, że pewne organizacje na Ziemi trzymają pod całkowitą kontrolą wszystkie procesy społeczne i prowadzą naszą cywilizację do określonego punktu przełomu. Może tak jest jak piszesz, jednak myślę że łatwo zabić kogoś, kto i tak tuż nad własnym grobem stoi, ale jak zapanować nad ludźmi, którzy budują własne życie od nowa i na nowo układają hierarchię ważności - jakich haczyków i manipulacji użyć? Nie będzie telewizji, nie będzie internetu i w polu każda wioska inaczej gada - to będzie chaos nad którym nie da się zapanować. ludzie nareszcie zaczną słuchać własnego serca.
  Zresztą nowe już pączkuje : http://12345-abcde.neon24.pl/post/125898,przyjemne-z-pozytecznym
 • @Krzysztof Szotowicz 00:04:40
  //Ta cywilizacja odarła Człowieka z godności i dlatego nie ma niczego na tym świecie co mogłoby powstrzymać jej upadek//

  Mogliby powstrzymac ten proces w kazdej chwili, zawroc raka i wyleczyc pacjenta.
  Ale tego nie zrobia.

  Przez pare tysiecy lat, mrowcza, konsekwentna, mistyczna praca, realizowali kolejne etapy planu ktory polega na inicjowaniu cywilizacji, jej rozwoju oraz etapu niszczenia.
  Robia to do tego stopnia sprawnie, skutecznie, ze wiekszosc ludzi mysli ze rzeczy nadajace ton, kierunek rozwoju, dzieja sie spontanicznie, ze nie mozna ich kontrolowac.
  Przyjecie takiego sposobu dzilalania jest niezbedne z racji charakteru funkcjonowania tej planety.
  Jest ona farma na ktorej jestesmy uprawiani.

  Wspominalem kiedys, chociaz watpie czy komukolwiek chcialo sie sprawdzic samemu, o tym ze CALY PLAN, jego powod oraz sposob przeprowadzenia jest ;ukryty tuz pod nosem' w 'centrum swiata' .
  Pod latarnia jest najciemniej a wszystkie drogi prowadza do rzymu.

  Plac sw. piotra ze swoja symbolika reprezentuje sposob a element dekoracyjnej symboliki z ogrodow ojcowskich reprezentuje cel.

  Pojawili sie w paru miejscach na swiecie i zainicjowali prekolebki cywilizacyjne.
  Pozniej 'kaplani' przechodzili 'metamorfozy' przy jednoczesnych geograficznych relokacjach.
  W nowych odslonach, pod plaszczykiem obrzedow, architektury, symboliki, powtarzali w kolko to samo.
  Powolywali mityczne , mgliste poczatki starozytnych cywilizacji do zycia, jednoczesnie ukrywajac w mitach te same schematy.
  Droge swojej wedrowki znaczyli charakterystycznymi steplami, stad slowa 'nil plynal ze wschodu na zachod'...
  Stworzyli wiekszosc religii, pozostale staly sie naturalnym efektem syndromu malpy.
  Skoncentrowali swoje wysilki glownie na trzech, tych ktore w masonerii symbolizuja trzy kolumny greckie reprezentujace 3 rozne style architektoniczne greki wskazujac na chronologie ich powstawania.
  Powielaja swoj kalke we wszystkim istotnym monumentalnym, tym co niesie ze soba olbrzymi potencjal oddzialywania na psychike czlowieka.
  Trojca wielkich piramid z gizy, trzy wieze ktore pociagneli na manchatanie, trzy kzyze na golgocie w opowiesci ktora stworzyli, 3 statki kolumba ktore rzekomo uczestniczyly w pierwszym odkryciu nowego ladu itd.

  Wyszli ze wschou ziemii z ogniem wiedzy, zaniesli go na zachod okrazajac ziemie, ale centrum postanowili zrobic w srodku europy.

  To oni stoja za stworzeniem islamu, tak jak i chrzescijanstwa, a wczesniej judaizmu, oraz wszelkich mitologii egiptu i sumeru.

  Tworzyli podwaliny nowoczesnych panstw europejskich, szykujac je na przyszlosc do niezbednej migracji ludzi oraz mysli na zachod, gdzie uczynili swoje glowne ramie potegi ekonomicznej, politycznej oraz militarnej.
  Tworzyli wojny, stali za zarazami, ksztaltujac w tluszczy ziemskiej owczarni kolejne etapy zmieniajacego swiatopogladu, efektu zmian w swiadomosci.
  Inspirowali rewolucje ramionami tajnych siatek bractw i organizacji.

  Sposnorowali obie strony konfilktow ramionami ekonoicznych rodow bankierskich.

  Budowali silne chiny, dyktatury satrapow w wileu zakatkach ziemii.
  Doprowadzili do rozwoju technologicznego otwierajac zamkniete grona na stara wiedze.
  Pozniej pod kamuflarzem historycznych wydarzen rozdzielali ta wiedze dalej, dazac do jak najwiekszej ilosci miejsc na ziemi gdzie ludzie wejda w posiadanie technologii nuklearnych.
  Satli za inicjowaniem kontroli umyslu za pomoca monolitycznego walca przemyslu rozrywki, wspartej alkoholem i narkotykami robiac przy tym wrazenie przed spoleczenstwem wielkiej wojny przeciwko uzywkom.

  Dbali o nierownosci i podsycali je.

  A wszystko to za pompatyczna zaslona latarni dla swiata.


  Oto jestesmy teraz...w 21 wieku, na poczatku 3 dnia panskiego, dla nas 3 tysiaclecia...wszystko naokolo sie wal. Mamy zatrute umysly.
  Neurotoksyny kraza coraz szybciej w organizmie i powoli obumieraja kolejne elementy swiat nad ktorym tracimy kontrole ktorej nigdy tak naprawde nie mielismy.
  To tak jakby wziasc naszpikowanego psychotropami pacjenta na nocna przejadzke i zrobic mu przedstawienie w ktorego autentycznosc uwierzy z automatu.

  Piszesz:

  //Czy tych wszystkich (w sumie znaczacą większość populacji) ludzi jakaś opatrzność miałaby ratować od ich kolein życia? Po co? Co niosą w sobie takiego cennego, co warte byłoby cudu? //

  Pomysl przez chwile o ziemii i naszym epizodzie na jej powierzchni z dystansu adekwatnego do skali obserwowalnego fragmentu wszechswiata...

  Naprawde myslisz ze gnijaca duchowo i materialnie cywlizacja rozchorowanych mrowek, jako chwilowa forma bytu w tej postaci jest tak unikatowym zjawiskiem zeby ratowac ja przed wstrzasem jaki jest nie tylko nieunikniony ale niezbedny?

  Byla by to malosc opatrznosci.Wielka malosc.

  Amores perros i fabularny przyklad desprackiej milosci do rewolucji, ducha rewolucji zmian na wielka skale, skale calego narodu...zeby nie bylo niesprawiedliwosci...

  Ludzie gdyby tylko zajeli sie soba i swoimi najblizszymi, gdyby zatrzymali sie w pedzie, usiedli i szczerze ze soba rozmawiali, sasiad z sasiadem, rodzice z dziecmi...bracia z bracmi...gdyby pozostawili poza soba ten obled jaki pcha zbyt wielu do naprawiania swiata, to zrozumieliby ze klucz do jego naprawy tkwi w prostocie i koncentracji na najblizszym otoczeniu.

  Uczmy sie od rdzennych i nazywanych prymitywnymi ludami istot...zyja na swoim kawalku prostota...sa szczesliwi. nie zagrazaja planecie, co najwyzej okolicznym grupom, ale nie ma mozliowsci idelanego funcjonowania na tej planecie.
  Napewno nie eksterminuja sie wojnami totalnymi, co najwyzej mezczyzn ponosi prymitywny instynkt i jego skutki uboczne.

  Kazdy z nas zamiast bajdurzyc o zakadaniu partii o rewloucjach, powinien skoncentrowac sie na osobistym procesie wychodznia z matriksu, w jak nejpeszy sposob jaki jest tylko mozliwy indywidualnie.

  Nie ma idelanych rozwiazan, ale sa drogi zle i dobre na kotrych mozemy byc gorsi albo lepsi.

  Zycie tutaj jest epizodem, nie nalezy marnowac go na obsesje zwiazana z wzieciem udzialu w cyrku.
  Uczy nas tego chociazby sama pragmatyka historii.
  Czy kiedkolwiek na tej planecie na wieksza skale stworzyli ludzie polityczny twor ktory zapewnial by zdrowe proporcje pomiedzy sprawiedliwoscia spolecczna a indywidualnym poczuciem szczescia?

  Smieszne sa te historie od buzujacych swieza krwia kolejnych generacji reformatorow i marzycieli wywracania stolow i zastepywania swiatyn swoimi pomyslami na raj o ekonomicznym podlozu.

  Czy pieniadze sa wogole niezbedne?

  Obecnie myslenie inne od przyjetych standardow jest oczywiscie kompletnym kretynizmem, ale...cywilizacja upadnie a skonczy sie to przy akompaniamencie ognia i oparow...nasze wazne materialne ciala do ktorych tak sie przywiazujemy, rozplyna sie tak jak miliardy innych cial przed nami...a ci ktorzy przejda prawdziwe meki oczyszczania dadza poczatek nowemu cyklowi ktory bedzie mial szanse , przynajmniej na jakis czas, przezyc w tej czesci wszechswiata, przygode zycia wolniej i szczesliwiej niz jakiekolwiek spoleczenstwo ludzkie przez ostatnich kilkaste lat.  //ale jak zapanować nad ludźmi, którzy budują własne życie od nowa i na nowo układają hierarchię ważności - jakich haczyków i manipulacji użyć? Nie będzie telewizji, nie będzie internetu i w polu każda wioska inaczej gada - to będzie chaos nad którym nie da się zapanować//


  Totalny blad w mysleniu.
  Zauwaz chronologie wydarzen.
  Najpierw w wyniku celowo wywolanych wojen 20 wieku, wciagnieto podstepnie spoleczenstwa w dwa obozy ( to co teraz odgrzewaja jak zwykle w historii ) permanentnej wrogosci umiejetnie podscycanej za pomoca aparatow propagandy (dialektyka hegelianska )
  Dzieki temu wybiegowi, udaje sie stworzyc programy budowy narzedzi masowego niszczenia...nie planety, ta sie odnowi a czas nie jest dla niej problemem.
  Kiedy program odniosl zalozony suckes, dochodzi do rozprezenia w celu kolejnej globalnej przewalki jaka jest co?
  Kolejny etap wzmacniania slabszgo imperiu militarnie tak by nadrobilo zaleglosci niezbedne do dzialan wojennych na skale globalna, a raczej biblijna...
  W tym samym czasie pompowali chiny, oraz prezentowali technologie atomowe wszystkim zapalnym punktom ktore tworzyli poprzez np. sztuczne podzialy regionow na panstwa jak to sie dzialo z bliskim wschodem.

  Pozniej okres pompowania gospodarek za pomoca wirtualnych pieniedzy i wielkie bum hipotek ktore ciagnie system bankowy giganta zza oceanu.
  Ten ciagnie konsekwentnie zadluzane gospodarki w newralgicznych miejscach na planecie.
  Te ratuje sie bailoutami ktorymi dlugofalowo przypieczetowuje sie nieuniknione bankructwa...
  bezrobocie, utraty domow, mizeria, agresja, chaos...
  Problem , rekacja, rozwiazanie...gotowe na okres przejsciowy.

  W miedzy czasie, chowanie manuskryptow pod ziemie do ogniodpornych klimatyzowanych pomiesczen, czasem nawet do bylych szybow kopalnianych...Przepisywanie milionow ksiazek na zapis cyfrowy...

  Banki nasion.

  Globalne Zbiorki materialow genetycznych.

  zbieranie danych medycznych.

  Wysyp programow surwiwalowych w tv-zjach.

  Znikanie zlota...

  Powstawanie prywatnych armii...

  Jezeli ktos ma wiedze o zamiarach,zna ramy czasowe wydarzen z przyszlosci, i ma odpowiednio duzo wladzy ( srodkow i autorytetu ) ...moze sie bardzo dobrze przygotowac na wszystkich plaszczyznach...posiadajac niewyobrazalna wzgledem ogolu przetrwancow, rozbitych, skolowanych, niedozywionych, wystraszonych, zdziczalych...przewage ktora mozna przekuc w blyskawiczny startup dla nowych kolebek cywilizacyjnych, postatomowego ( postkatastroficznego ) spoleczenstwa.
 • @eonmark 01:38:46
  powinieneś tę odpowiedź dać jako notkę. Zakwestionowałeś nią kilka obowiązujących paradygmatów, czym z pewnością się mocno naraziłeś. Dla wielu twoja teoria jest zbyt.....prosta, by mogła być prawdziwa.
 • @eonmark 01:38:46
  "Ludzie gdyby tylko zajeli sie soba i swoimi najblizszymi, gdyby zatrzymali sie w pedzie, usiedli i szczerze ze soba rozmawiali, sasiad z sasiadem, rodzice z dziecmi...bracia z bracmi...gdyby pozostawili poza soba ten obled jaki pcha zbyt wielu do naprawiania swiata, to zrozumieliby ze klucz do jego naprawy tkwi w prostocie i koncentracji na najblizszym otoczeniu"

  >> a czy Ty dyskutując tu z ludźmi też nie uczestniczysz w "pędzie" o którym piszesz ?
  Przecież wiesz, ze Twoje słowa nie podziałają dopóki ich odbiorca nie będzie gotowy na ich przyjecie i nie uzna ich za własne.
 • @eonmark 01:38:46
  Nie dałeś jeszcze odpowiedzi, kto nad tym wszystkim panuje, kto jest na samym szczycie i zarządza pacynkami przez te tysiące lat.
 • @ekoludek 11:41:01
  Nie interesuja mnie stanowiska w nowej, jakze czesto postulowanej reczywistosci po rewolucyjnej.
  Ile tutaj juz ruchow postulowano...ile partii nie zakladano wszedzie w swiecie...ile razy mamiono udzialami w oddolnych przedsiewzieciach
  majacych na celu przejecie wladzy...

  Smieszne to.

  Sam ocen czy uczestnicze w pedzie z marzeniami o zajmowanie stanowisk w wyzszych szczeblach jakiejkolwiek wladzy tyle tylko stac sie kolejnym zbawicielem ludzkich oczekiwan.

  Pisze uporczywie o tym co kojarzy sie z pesymizmem, z postawa nihilizmu i uniesionych rak w gescie poddania.

  A moglbym przeciez napisac jakie jestvmoim zdaniem wyjscie z tejnkaruzeli trwajacej od tysiecy lat.
  Pewnie nie stac mnie na to... by zaskoczyc prostota jedynego sposobu...who knows.
 • @zadziwiony 12:09:28
  Na ziemii bajpewniej watykan kontrolujacy siatke maszyny.
  Poza nia, pisalem nie raz.
  Poczekaj jak beda gotowi z cernem...
 • @eonmark 01:38:46
  To jest dla mnie jasne, że religia chrześcijańska poprzez agenta Szawła i Islam za sprawą Mahometa, zostały stworzone przez źródło tkwiące w Judaizmie (albo ponad nim), aby poprzez ich (tych dwóch religii) odwieczne zmagania, prowadzić ścisłą kontrolę nad umysłami ludzi. Szczególnie w ostatnich latach widać wyraźnie jak niby antagonistyczne wobec Judaizmu religie, angażują się w żydowski spisek. To źródło tkwiące w Judaizmie (ponad nim) zostało już wcześniej zidentyfikowane przez gnostyków (a wcześniej w eposach Sumeryjskiech i akadyjskich) jako najeźdźcy z innych światów. Istoty pozbawione pierwiastka boskiego i stąd wyjątkowo niehumanitarne w swoich działaniach. To oni stanowią szczyt piramidy na banknocie 1-dolarowym ten szczyt oderwany od reszty. To oni są tymi reżyserami spektaklu. Faktycznie mogą budzić podziw i respekt potęgą umysłu i technologii, w co ty Eonmark zdaje się popadłeś.
  Jednak, chociaż są naszymi stwórcami, nie posiadają tego co my posiadamy - połączenia z duchową częścią rzeczywistości.
  W twojej opowieści pominąłeś zupełnie ludy dalekiego wschodu, które skutecznie bronią sie przed upiornymi religiami z Jerozolimy. Tamte ludy są przez nich uchwycone tylko czubkami palców - za mało. Jest zresztą jeszcze ród słowiański, który posiada w swoim kodzie genetycznym wielkie możliwości. ONI byli świadomi naszego, słowiańskiego potencjału i dlatego od początku starali się niszczyć wszystko co było w nas z wysokości. Czy im się udało? Popatrz, naród pozbawiony swojej elity, przez pół wieku tarzany w błocie sromoty i nijakości, na pierwszy zew prawdziwego zagrożenia, staje gotowy zmierzyć sie z przeciwnikiem. Śpiący rycerze nie kimaja pod Giewontem, ale w naszych sercach. To właśnie są sprawy wynikające z połączenia w sercach z Najwyższym. Nie do uwierzenia przez kogoś, kto nie czuje.
 • @Krzysztof Szotowicz 15:54:49
  //Faktycznie mogą budzić podziw i respekt potęgą umysłu i technologii, w co ty Eonmark zdaje się popadłeś.//

  Nie jestes pierwszy ani ostatni ktory zarzuca mi zachwyt nad poslancami.
  Ja opisuje zjawisko a poniewaz jest zlozone oraz zawiera w sobie aspekt determinacji ktorej nie chcesz dostrzec wtracasz nieprawdziwy wniosek.
  Jedynie przestalem sie gniewac, nienawidzic...


  //W twojej opowieści pominąłeś zupełnie ludy dalekiego wschodu, które skutecznie bronią sie przed upiornymi religiami z Jerozolimy//

  Nie zapomnialem.
  Zawkcentowalem te ktore staniwia w ich rekach goowna sile napedowa.
  Wszystkie duze religie wschodu sa ich sprawka i zawieraja w sobie wiele elementow z tej samej matrycy.
  Nie odrobiles lekcji Krzysztofie.
 • @eonmark 16:20:48
  Widzisz, tak się składa, że mam za sobą uwiedzenie przez katolicyzm, które leczyłem przez 10 lat siedzeniem w buddyjskim zazen. Buddyzm też odpuściłem i teraz staram się poczuć powiew Tao :)
  Tylko hinduizm sobie darowałem emocjonalnie, choć sporo o nim czytałem. Tak więc znam sprawę od środka - matryca jest odmienna.
 • @Krzysztof Szotowicz 15:54:49
  czyli Paweł chciał lansować judaizm ignorując jego kluczowe obyczaje ?i to tylko dlatego ,że przewidział ,że jego propozycja z czasem stanie się religią o światowym zasięgu , a Mahomet wymyślił sobie islam by teraz te dwie religie się zderzyły na tyle skutecznie by wywołać światową pożogę ? i to wszystko kontrolują od wieków jacyś "oni" , OK , tylko po co ? czy te kilkadziesiąt milionów zabitych w dwóch światowych wojnach dało "im" też jakiś zysk , a jeśli tak , to jaki ? a jeśli nie , to czy teraz liczą na większą ofiarę , a może nawet "na całość" ?a jeśli "na całość" , to co zrobią gdy nas już nie będzie ?jaka jest dla "nich" wartość naszej śmierci ?chyba jednak nieadekwatna do włożonego wysiłku , w końcu przyglądają się tym ludziom przez tysiąclecia , podsuwają tych różnych agentów od religii czy innych wpływowych idei by za jednym zamachem zwyczajnie zabić wszystkich , trochę dziwna ta ich taktyka , to już sam człowiek wymyśliłby coś znacznie ciekawszego
 • @Krzysztof Szotowicz 16:26:25
  Matryca ma swoje bieguny jak wszystko.
  Odmiennosc o ktorej piszesz jest tego odbiciem.
  Nigdy jednak nie zrezygnowali z punktow laczacych ktore sa znacznikami ich dzialalnosci.
  Porozmawiamy jeszcze kiedys o tym.

  Nie myslales nigdy zeby poszukac swojej drogi zamiast popadac w ustalone segregacje?

  P.S.
  Pawel nigdy nie istnial, tak jak budda i cala reszta poza zrodlami pisanymi.
 • @eonmark 18:45:34
  Mam już swoją drogę. Tao jest dobre dla zdrowia i gotowości do walki.
  Pomiędzy twoimi wierszami czuję unik aby wyjść z twarzą.
 • @puuuq 18:28:23
  Kiedy dobiega konca wielki cykl budowania swiadomosci...rozkrecaja impreze dla globalnego spoleczenstwa i organizuja wydarzenie ktore jest wielkim katarzisem...po czym zdecydowana wiekszosc transferuja tunelami czasoprzestrzennymi w ustalone regiony...robiac miejsce pod nastepne rozdanie.
  Planeta ziemia jest rozdzielnia, religijnie mowiac, czysccem.
  Masz pewnosc ze sam sie nie zglosiles do proby?
  Mozliwosci jest wiele, jedne bardziej inne mniej logicznie prawdopodobne.
 • @Krzysztof Szotowicz 18:50:02
  Tao nie jest twoja autorska droga, tylko wyborem istniejacej opcji obcej produkcji.
 • @puuuq 18:28:23
  Wielu na Neonie poddaje pod uwagę myśl, że jesteśmy hodowlą. W pewnym sensie ja też przychylam się do tej teorii. Jednak uważam, że nie jesteśmy bezbronnymi cielętami. W naszym wnętrzu tkwi ziarno mocy daleko przewyższające moc naszych pasterzy. Dlatego czynią oni starania poprzez wprowadzanie oszukańczych wierzeń, poprzez ucisk, odwracanie uwagi od spraw istotnych, abyśmy nie poszerzali własnej świadomości - właśnie - Dzieci Bożych. Wielkości jednak nie da się schować pod korcem i z pokolenia na pokolenie wzrasta pomimo ichnich zabiegów. To dlatego nadszedł czas ostatecznej konfrontacji - jeszcze trochę, a straciliby kontrolę nad nami i musieliby opuścić nasz ogród na Ziemi i dlatego zaplanowali zagładę. W sumie chyba nie po raz pierwszy. Ponieważ wiedzieli o tym już dawno temu, czytamy teraz różne starożytne przepowiednie, które dziwnym trafem zaczynają się spełniać.
 • @eonmark 18:57:45
  eonmark, więcej czucia w czytaniu. Tao nie jest moją drogą, chociaż ma z nią sporo wspólnego. Natomiast Tao dosłownie praktykowane, jest dobre dla zdrowia i gotowości do walki.
 • @Krzysztof Szotowicz 19:00:16
  Wydaje mi się, ale tylko na nosa bo nie jestem badaczem "nieogarniętego" , że Twoje i eonmarka widzenia świata mogą mieć wiele wspólnego. Jedno nie zaprzecza drugiemu, a w pewnym sensie się uzupełniają.
  Jak by nie patrzeć jesteśmy w czarnej d.... , zbliża się czas wielkiej sraczki , tylko nie wiemy jakie miejsce zostanie nami nawożone.
 • @eonmark 18:52:57
  czy ktokolwiek wie jaka jest wartość ludzkiej świadomości ?czy świadomość dziecka albo osoby chorej , która już nawet sama nie wie ,że ją posiada ma taką samą "wartość transferową " jak pozostałych ?poza tym każdy człowiek w ramach własnej świadomości różnie z niej korzysta , stąd mamy bandytów i filantropów czyli różne jej jakości , w takim razie musiałby istnieć jakiś "filtr" selekcyjny by to jakoś uporządkować , chyba ,że nie ma znaczenia ta jakość świadomości ale wtedy jakie inne kryterium mogłoby decydować o jej losie ?chyba ,że nie ma żadnych kryteriów
 • @puuuq 20:04:17
  //...w takim razie musiałby istnieć jakiś "filtr" selekcyjny.../?

  Istnieje.
  Wszechswiat jest zywym mechanizmem, tak jak my.
  I tak jak my posiada programy filtracyjne.
 • @Krzysztof Szotowicz 19:03:43
  //eonmark, więcej czucia w czytaniu. Tao nie jest moją drogą, chociaż ma z nią sporo wspólnego.//

  Fakt, nie wyczulem ze piszac jedno, masz na mysli drugie, : )

  //Mam już swoją drogę. Tao jest dobre dla zdrowia i gotowości do walki. //

  Leczyles sie z katolicyzmu, probowales buddyzmu, chyba jeszcze niedawno, teraz tao...
  Moze to za czym tak gonisz, czego szukasz jest blizej niz wytyczone spektrum drog.
 • @eonmark
  muszę zadać to pytanie. Skąd Twoja wiedza w tym temacie?
 • Gospodarzowi bloga
  szanownemu Trybeusowi zabrakło chyba konceptu w tym temacie, zostawił dyskutantów samopas i spłodził nową , mniej kontrowersyjną notkę..... Trybeusie! jeszcze nie raz zmienisz zdanie na temat otaczającej nas rzeczywistości. Takie życie! Ciągle musimy się zmagać z nieodgadnionym, by w końcu za Sokratesem stwierdzić "Wiem, że nic nie wiem".
 • @Krzysztof Szotowicz 19:00:16
  //Wielu na Neonie poddaje pod uwagę myśl, że jesteśmy hodowlą. W pewnym sensie ja też przychylam się do tej teorii. Jednak uważam, że nie jesteśmy bezbronnymi cielętami.//

  Nie jestesmy, tylko nasza bronia nie jest to na co nas zaprogramowano.
  Tego wlasnie mamy sie nauczyc poprzez doswiadczenie.

  Mysle, ze caly program, bezwzglednie realizowany, jest obliczony na pozytywny efekt koncowy, w przypadku, kiedy dokonamy wlasciwych wyborow.

  Problem z postrzeganiem rzeczywistosci polega na tym ze ludzie zanim dokonaja przeskoku pomiedzy poziomami, zawieszaja sie na scislym identyfikowaniu swojego bytu wylacznie z z czasoprzestrzenia tej planety.

  ciagle towarzyszy ludzkosci subtelne przeswiadczenie nakazujace wewnetrznym glosem wymoscic z planety raj dla wszystkich...paradoksalnie, wszystko zmierza w przeciwnym kierunku.
  Powodem tego jest nadinterpretacja tego wewnetrznego glosu niebywale wzmocniona narzuconym zewnetrznie programem ( manipulujacej ludzkoscia siatki ) oraz bledny system.
  Ten system wlasnie jest sila i slaboscia jednoczesnie.

  Trzeba odwrocic piramide do gory nogami...wyjsc z powrotem przez lustro z zaczarowanej nibylandii zawieszonej na jednym i tym samym schemacie.TO oznacza metaforycznym jezykiem, pojscie pod prad prawu narzuconemu przez matryce wszechswiata.
  W tym celu toczy sie ta gra.
  Dla naszego dobra...
 • @zadziwiony 20:51:52
  "szanownemu Trybeusowi zabrakło chyba konceptu w tym temacie, zostawił dyskutantów samopas i spłodził nową , mniej kontrowersyjną notkę.."

  Ja mu się nie dziwię, przecież strollowaliście mu wpis, zupełnie odbiegając od tematu notki chyba, czy nie? :)
 • @Astra 21:13:27
  oczywiście :))nie chciałem przeszkadzać gościom w wymianie myśli światopoglądowej...miało być o rewolucji na Węgrzech, kończy się na Zen i Tao :))...a eonmark pisze grypserą, którą nie popiera dowodami...cóż miałem się wtrącać, absolutnie zostawiłem to na żywioł :))pozdr
 • @zadziwiony 20:51:52
  :)) czy zostawiłem dyskutantów samopas ?..oczywiście !... gdze by mi dyskutować w tematyce, w której nie nadążam. :))

  Nie mam konceptu, jeśli chodzi o fanatyka kinowego, który dostrzega filozofię w kinowej produkcji Nolana..sam łapałem się na produkcjach Gwiezdne Wojny, Matrix itp...to droga do nikąd...wolę "mniej kontrowersyjne notki"...i czasem wypić wieczorem piwo, skończyć sezon grillowy, pokochać się z żoną i tak dalej...

  gdzie mi tam do orbitowania w przestworzach, tudzież rozszyfrowywania co też w danej chwili chcą mi na podświadomość wrzucić Jaszczury z Oriona :))
 • @Astra 21:13:27
  Od razu strolowali..... po prostu samo z siebie tak wyszło.
  Na dodatek LoneStar wrzucił parę jaszczurów Trybeusika jak by na zawołanie.
  Problem w tym , że niektórzy w interpretacji rzeczywistości i mechanizmów rządzących światem ograniczają się często do informacji i przekazów zawartych w jednej księdze w przeświadczeniu , że tam zawarta jest cała i jedyna prawda. Nie wszyscy muszą podzielać taki ogląd rzeczywistości.
  A dowody? Na nic nie mamy dowodów i przeważnie w interpretacji świata opieramy się na wierze. Marny to dowód na czyjąkolwiek prawdę.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930