Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
407 postów 8920 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - Kogut polski, niekoszerny, heteroseksualny...rasa górska

Prezydent Duda powiernikiem koncernów szczepionkowych...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prezydent Duda powiernikiem koncernów farmaceutycznych...

 

 

PREZYDENT Andrzej Duda PODPISAŁ USTAWĘ, KTÓRA ROZSZERZY LISTĘ OBOWIĄZKOWYCH SZCZEPIEŃ OD 1 STYCZNIA 2017 R.

 Czytam dziś na stronie stopnop :


 

26 lipca br. Prezydent ( B Komorowski przypis mój )podpisał projekt zmiany ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (druk senacki nr 141, druki sejmowe nr 293 i 416). Mimo dużego społecznego sprzeciwu, wyrażonego m.in. poprzez złożenie ponad 8000 podpisów pod petycją pt. „Stop przymusowi szczepień”, setki maili i telefonów do posłów, senatorów oraz prezydenta, i nasz apel o debatę, parlamentarzyści oraz prezydent nie wzięli pod uwagę kontrowersyjnych zapisów dotyczących:


 

- zmiany definicji choroby zakaźnej (art.2 ust 2),


 

- określenia obowiązku szczepień ochronnych w art. 5 w sposób ogólny, przenosząc go na wszystkich obywateli (art.5 ust.1),


 

- zniesienia refundacji kosztów zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych przez lekarzy (uchylenie art. 21 ust. 9),


 

- możliwości zmonopolizowania i ograniczenia dostępu do informacji o zakażeniach, chorobach zakaźnych i niepożądanych odczynach poszczepiennych poprzez ograniczenie ich rejestracji wyłącznie do zarządzanego przez GIS systemu sentinel oraz projektowany płatny dostęp do tego systemu, wyłącznie dla niektórych instytucji i po wcześniejszym podpisaniu umowy (art. 29a),


 

- przymusu bezpośredniego wykonywanego przez pracowników medycznych pod nadzorem lekarza (art.36 ust.2),


 

- zniesienia uprawnień Ministerstwa Zdrowia do wydawania rozporządzeń dotyczących procedur działania inspekcji sanitarnej (art. 8a Ustawy o PIS),


 

- rozszerzenia uprawnień Inspekcji Sanitarnej o nadzór nad realizacją obowiązków przez obywateli. Nadzór ten ma dotyczyć obowiązków zawartych w art. 5 i obejmować również obowiązkowe poddawanie się szczepieniom (bez okreslenia jakim) oraz obowiązkowe profilaktyczne przyjmowanie leków (bez określenia o jakie leki chodzi). Obowiązki te mają dotyczyć wszystkich osób przebywających na terytorium RP, również osób zdrowych, nie wymagających pomocy lekarskiej


 

- oraz brak regulacji odnośnie odszkodowań za powikłania poszczepienne występujące po szczepieniach, których obowiązek nakłada ustawa oraz odszkodowań za działania niepożądane leków profilaktycznie i obowiązkowo przyjmowanych przez zdrowe osoby.


 


 

http://www.stopnop.pl/aktualnosci1/144-przymus-szczepien-prezydent-podpisal-ustawe


 

I dalej:


 

PREZYDENT Andrzej Duda PODPISAŁ USTAWĘ, KTÓRA ROZSZERZY LISTĘ OBOWIĄZKOWYCH SZCZEPIEŃ OD 1 STYCZNIA 2017 R.


 


 

Po wczorajszym spotkaniu spodziewaliśmy się, że taka właśnie będzie decyzja pana prezydenta. Liczymy jednak na podjęcie skutecznych działań zmierzających do realizacji naszych postulatów, zaczynając od skierowania zapytania dotyczącego przepisów nakładających obowiązek szczepień do Trybunału Konstytucyjnego (o czym rozmawialiśmy na spotkaniu), a także opracowanie nowego systemu identyfikacji, kontroli i leczenia niepożądanych odczynów poszczepiennych, utworzenia funduszu odszkodowań współfinansowanego przez producentów szczepionek dla osób dotkniętych trwałym uszczerbkiem zdrowia lub utratą bliskich wskutek wystąpienia NOP i powikłań poszczepiennych, utworzenia listy biegłych ekspertów – niezależnych od koncernów farmaceutycznych, w tym producentów szczepionek – na potrzeby wydawania opinii niezbędnych w toku spraw sądowych dotyczących powikłań poszczepiennych (z obowiązkiem złożenia oświadczenia o konflikcie interesów) oraz wprowadzenia dobrowolności szczepień wzorem 16 państw europejskicch.


 

 


 

www.facebook.com/stowarzyszeniestopnop

 


 


 

Niech nikt nie mówi, że może prezydent Duda nie wie o szkodliwości tych szczepionek. Pan Duda został dobrze poinformowany i wiedział co robi...o poinformowaniu można poczytać tutaj :


 

https://www.facebook.com/stowarzyszeniestopnop/posts/1105963439431083:0


 


 

Szanowni Państwo, koniec złudzeń, pan prezydent Duda jest powiernikiem koncernów szczepionkowych, dzięki panu Dudzie koncerny wyrwą z budżetu NFZ (bo dzięki ustawie finansowanie ma iść z NFZ, a nie Ministerstwa Zdrowia) co roku ponad 80 milonów złotych, czyli na chłopski rozum...więcej trucia, mniej leczenia, które i tak jest mizerne.

 

 

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prezydent-podpisal-ustawe-przesuwajaca-finansowanie-szczepien-z-mz-do-nfz/v58w29


 


 

Podziękujcie panu Dudzie rodzice córek, które dzięki szczepieniom np szczepionką gardasil nasze młode, piękne Polki mogą być trwale okaleczone, mogą zachorować na raka szyjki macicy, bo ta szczepionka powoduje właśnie raka szyjki macicy !!!

 

O duńskich dziewczętach zaszczepionych gardasilem można oglądnąć w tym filmiku...młode dziewczęta na wózkach inwalidzkich...


 

Francuscy lekarze apelują o wstrzymanie szczepień przeciw HPV !!!


 

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/francuscy-lekarze-apeluja-o-wstrzymanie-szczepien-przeciw-hpv


 

...a w Koncentrazion Lager Polin można szprycować do woli, Polacy się jeszcze ucieszą...


 

Czy świątojebliwy “ratowacz Hostii” nie jest hipokrytą, czy nie wie, że najlepszą profilaktyką przeciwko rakowi szyjki macicy jest wierność jednemu partnerowi ???


 


 


 

Ja nie dam się już nabrać. Jako ojciec czterech córek będę musiał stoczyć prawdziwą walkę o zdrowie moich córek..nie dam się tak łatwo, ale teraz szanowne Pisiory wypowiadam wam wojnę, koniec bajdurzenia o patriotyźmie jesteście bandą hipokrytów i sługusów koncernów farmaceutycznych...jesteście zwykłymi szabesgojami na usługach obcych...


 

Ani jednego głosu na PIS, mało tego, będę robił kampanię, aby jak najwięcej ludzi poinformować jakie to zakamuflowane, świętojebliwe, siedzące w pierwszych rzędach przed ołtarzem w kościołach polityczne biurwy Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarka świecą...hawghk !!!


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

KOMENTARZE

 • Słuszny gniew
  Witaj w szeregach oburzonych kaleczeniem dzieci poprzez szczepionki. Sama też coś o tym wiem.

  Jak chodzi o Dudę, chciałoby się powiedzieć: a nie mówiłam?
  http://lotna.neon24.pl/post/119530,taniec-w-rytmie-dudy
  Duda nam będzie grał tak, jak jemu UE i NATO, ale, jak widać, także i korporacje. Strach pomyśleć, że to dopiero początek jego panowania.
 • @Lotna 17:11:20
  ...witaj...ze szczepieniami borykam się już rok...ci co wykonują polecenia koncernów, to wyjątkowo perfidne biurwy...

  dotej pory można było jeszcze odwołać się do Ministerstwa Zdrowia i powołać się na pismo w którym Ministerstwo wyraźnie określa, że na szczepienie musi być zgoda szczepionego, lub opiekuna, rodzica...ciekawe co te biurwy z NFZ wymyślą, żeby skutecznie szczepić...

  Duda już pokazuje, ze jest sługusem obcych, a to dopiero miesiąc...niech Bóg ma nas w swojej opiece...pozdr
 • 26 lipca
  to ten wstrętny pisior prezydent Duda musiał bardzo wcześnie wstać by podpisać ten prrojekt ustawy.
 • @rymark 18:25:11
  sie tam czepiasz...:))...ale podpisał

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prezydent-podpisal-ustawe-przesuwajaca-finansowanie-szczepien-z-mz-do-nfz/v58w29
 • Oczywiście, popieram twój gniew.
  Ale warto wspomnieć tu jeszcze kampanię i potem proces wytoczony przez PiSowskiego Rzecznika Praw Obywatelskich Janusza Kochanowskiego, za to, że zachorował na grypę.
  Niewiele pamiętam dobrych decyzji Ewy Kopacz jako Minister Zdrowia, ale ta decyzja była wprost wspaniała. Później w wielu krajach chciano postawić przed sądem decydentów, którzy wydali ogromne pieniądze społeczne na nic nie przynoszące efektów szczepionki.
 • @trybeus 18:33:27
  O finansowaniu, to jednak coś innego, chociaż zdanie które mi się nie podoba w tej podpisanej ustawie jest, a co do czepiania to mi z tej kalendarzowej Twojej wpadki i rzygolenia nie do smiechu pamiętając nagonkę na prez. Lecha. A sam petycje przeciw szczepieniom podpisuję.
 • W Niemczech 3 ofiary smiertelne i 1637 powiklan po szczepieniu HPV.
  http://www.zentrum-der-gesundheit.de/hpv-impfung-ia.html

  a u nas jako "obowiązkowe" ?
 • @rymark 19:00:20
  tekst jest ze strony stopnop, ustawa jest z dnia 24 lipca 2015 roku, którą to ustawę podpisał wczoraj pan święty Duda :))

  pozycja nr 31

  http://www.prezydent.pl/prawo/ustawy/podpisane/art,1,sierpien-2015-r.html

  jak zwał tak zwał chodzi o to, że wyrwą nam z kieszeni i zaszczepią nasze dzieci przymusowo...dzięki funkcjonariuszom z Sanepidu, którzy dostali specjalne uprawnienia...

  co do Lecha, też ma swoje za uszami, też wykonywał dyrektywy obcych...więc "rzygolenie" jak najbardziej na miejscu :)))
 • @Nibiru 18:48:54
  zezwolenie na rozmnażanie też jest brane pod uwagę...

  niejaki Hartman o tym wspomina

  http://www.myvideo.ge/?video_id=2521432

  jak nie posprzątamy tego dziadostwa, to wlezą nam na głowy...
 • @Zawisza Niebieski 18:41:49
  jeśli kto raz się zaszczepi na grypę to musi już zawsze się szczepić...tak to działa...pozdr
  ..nie daj Boże szczepić starszych...jeśli się nie zaszczepi na czas, to umrze na grypę...
 • @ekoludek 19:06:12
  dzięki za link...


  obowiązkowe ...


  http://trybeus.neon24.pl/post/124456,w-polsce-rozszerzono-przymusowe-szczepienia
 • @trybeus 19:10:42
  "jak zwał tak zwał chodzi o to, że wyrwą nam z kieszeni i zaszczepią nasze dzieci"
  Nie ma jak zwał tak zwał gdy tak zasadniczo rozminąłeś się z prawdą,
  wyrwą, acha dopiero wyrwą, a walka jest przecież by temu zapobiec, po to sprzeciw i masowe petycje,
  "No i stało się, prezydent Duda podpisał ustawę o obowiązkowych szczepieniach na HPV, meningokoki i pneumokoki"
  podaj wwięc link potwierdzający że prezydent Duda podpisał ustawę o
  obowiązkowych szczepieniach na HPV, meningokoki.
  Co do Lecha...pamietając jak zginął, Twoje "za uszami" i ":)))" jest nie na miejscu.
 • @
  /Czy świątojebliwy “ratowacz Hostii” nie jest hipokrytą, /
  to się nazywa pytanie retoryczne :)), kolejny raz szacun, że zadajesz trudne pytania
  BTW
  zauważyłem skąd PAD wziął pomysł na kreację wizerunku
 • @rymark 19:36:09
  no to ci ma napisać ?... że ustawa o obowiązkowych szczepieniach na HPV jest podpisana, a Duda "tylko" ją dopieścił ? No bo tak to wygląda...

  zrzucone jest to z Ministerstwa Zdrowia dlatego, bo MZ jasno określiło, że szczepienia, to zabieg na który trzeba wyrazić zgodę...pisałem pismo do Sanepidu powołując się na pismo MZ, ale po nich jak "po gęsi", więc została według mnie otworzona furtka, aby zrzucić odpowiedzialność na NFZ...a Narodowy Fundusz Zagłady już sobie poradzi...tak to widzę..podpisanie ustawy przez Dudę otwiera furtkę koncernom...

  Duda powinien mieć swoje zdanie, tym bardziej, że został poinformowany..tyle...
 • @roux 19:44:58
  skąd ?:)) dawaj wiecej :))
 • @trybeus 19:54:23
  bardzo stare źródło, znalazłem przypadkiem,
  napiszę notkę, troszkę ironiczną :)
 • @trybeus 19:50:55
  Każdy ma prawo do słabszego czy pechowego dnia, ale nie każdego stać na sorry. Dziś kończę.
 • Jak obowiązek, to i surowe prawo.
  To już fakt. Możliwe, że nie podlegała wątpliwości jej zgodność z Konstytucją (dla obecnego Trybunału Konstytucyjnego), bo że obecny Sejm by ją ponownie uchwalił, to wątpliwości nie ulega.
  Teraz nam zostaje tylko naciskanie na nowelizację tej ustawy, by rzeczywiście ratowała życie, a nie zabijała. Przede wszystkim musi ona objąć pełną kontrolą wszystkich zaszczepionych, wręcz wziąć ich pod 100% opiekę "Przymusowej Służby Zdrowia" i zapewnić tą opiekę nie tylko jako darmową, ale i z odszkodowaniem za czas stracony. Nadto za każdy przypadek śmierci po szczepionce, kara śmierci dla wszystkich zaangażowanych w dany proces zaszczepienia, a w przypadku powikłań gigantyczne odszkodowania od koncernów, które wypuściły daną szczepionkę i kary śmierci dla wszystkich, którzy ją testowali i wydawali decyzje dopuszczające, oraz sprowadzali do Polski czy w Polsce produkowali.
  Jak obowiązek, to i surowe prawo. Obowiązek drakoński, to i prawo drakońskie.
  Nie może być tak, że jak nie ma pewności, że szczepionka na pewno zapobiegnie chorobie, to może być obowiązkowa.
  Poza tym ustawa musi zapewniać możliwość kwarantanny zamiast przymusu nawet w czasach pandemii, a nie tylko zwykłej epidemii. Zresztą i terminu "epidemia" nie można dowolnie rozszerzać na byle zwiększoną zachorowalność.
  Człowiekowi musi być zawsze pozostawiane prawo do odchorowania swojej choroby. To często daje i uodpornienie na przyszłość i umożliwia wyleczenie się z innych chorób, groźniejszych. Badania w tym kierunku trwają, a skoro nauka nie powiedziała tu ostatniego słowa, to i przymus trzeba tu traktować jak zbrodnię.
  Duda, jak chce pozostać dobrym człowiekiem, jak chce zachować jakikolwiek autorytet w Narodzie, to musi się mocno zaangażować w tą nowelizację
 • @trybeus 19:15:47
  W mojej rodzinie nigdy się nie szczepiliśmy, mam za to problem z mamą, ta szczepi się co roku i co roku ciężko przechodzi grypę. Ale nie wytłumaczysz, że to grypa, to były wszelkie inne choroby tylko nie grypa.
 • Kłamstwo, wprowadzanie opinii w błąd trybeusie
  Wytłumacz wszystkim tu zainteresowanym dlaczego wprowadziłeś ich w błąd kierując oskarżenie na obecnego Prezydenta Andrzeja Dudę?
  Czy dlatego, że jesteś przeciwko PiS?
  Andrzej duda został Prezydentem dopiero 6 sierpnia 2015 roku i nie podpisywał tej ustawy! Nie był jeszcze Prezydentem.

  Tą ustawę podpisał twój kochany były Prezydent Bronisław Anna Komorowski 26 lipca 2015 roku i na pewno wiedziałeś o tym nie od dziś.

  Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w czwartek (26 lipca) nowelę ustawy o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń oraz chorób zakaźnych.

  Gniew słuszny tylko dotyczy byłego Prezydenta z Platformy Obywatelskiej.

  A to odnośnik do tego kto podpisał ustawę
  http://www.gramzdrowia.pl/prof-maria-dorota-majewska/szczepienia/prezydent-podpisal-totalitarna-ustawe-o-przymusie-szczepien.html
 • @Lotna 17:11:20
  To Komorowski podpisał tą ustawę
  http://www.gramzdrowia.pl/prof-maria-dorota-majewska/szczepienia/prezydent-podpisal-totalitarna-ustawe-o-przymusie-szczepien.html
 • @rymark 18:25:11
  To P O wiec podpisał tą ustawę, Bronisław Komorowski a Duda jeszcze nie pełnił obowiązków Prezydenta.

  http://www.gramzdrowia.pl/prof-maria-dorota-majewska/szczepienia/prezydent-podpisal-totalitarna-ustawe-o-przymusie-szczepien.html
 • @Zawisza Niebieski 18:41:49
  Ustawę podpisał Komorowski, wprowadzono cię w błąd.

  http://www.gramzdrowia.pl/prof-maria-dorota-majewska/szczepienia/prezydent-podpisal-totalitarna-ustawe-o-przymusie-szczepien.html
 • @Nibiru 18:48:54
  Ustawę podpisał Komorowski aby dokończyć dzieła zniszczenia.

  http://www.gramzdrowia.pl/prof-maria-dorota-majewska/szczepienia/prezydent-podpisal-totalitarna-ustawe-o-przymusie-szczepien.html
 • @ekoludek 19:06:12
  Ustawę podpisał Komorowski aby dokończyć dzieła zniszczenia.

  http://www.gramzdrowia.pl/prof-maria-dorota-majewska/szczepienia/prezydent-podpisal-totalitarna-ustawe-o-przymusie-szczepien.html
 • @roux 19:44:58
  Ustawę podpisał Komorowski aby dokończyć dzieła zniszczenia.

  http://www.gramzdrowia.pl/prof-maria-dorota-majewska/szczepienia/prezydent-podpisal-totalitarna-ustawe-o-przymusie-szczepien.html
 • @MrKrzysiek 20:14:14
  rozumiem...kwestia pierwszego zdania...oczywiście jest to nadużycie z mojej strony, w zdaniu którego napisałem w zdenerwowaniu ...

  resztę podtrzymuję, bo uważam, że podpisanie wczoraj ustawy przez PAD jest ciągłością ustawy podpisanej przez Komorowskiego ...który nota bene nie jest moim prezydentem, gdyż nigdy na niego nie głosowałem...tyle w temacie
 • Uwaga!
  "26 lipca br. Prezydent podpisał projekt zmiany ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (druk senacki nr 141, druki sejmowe nr 293 i 416). Mimo dużego społecznego sprzeciwu, wyrażonego m.in. poprzez złożenie ponad 8000 podpisów pod petycją pt. „Stop przymusowi szczepień”, setki maili i telefonów do posłów, senatorów oraz prezydenta, i nasz apel o debatę, parlamentarzyści oraz prezydent nie wzięli pod uwagę kontrowersyjnych zapisów dotyczących:"

  To przed przyjęciem urzędu podpisał bo nie rozumie?
 • @klementyna 20:40:04
  napisałem sprostowanie tekscie...ustawę z 26 lipca podpisał B Komorowski, a wczorajszą ustawę o finansowanie tych przymusowych szczepień podpisał Andrzej Duda...za zamieszanie przepraszam...
 • Czy doprawdy nikt nie widzi drugiego dna tej sprawy
  jątrzymy się o szkodliwe szczepionki profilaktyczne,

  ale tak naprawdę to cały ten przymus zalegalizowany w ustawie,

  ma na celu masowe szczepienia na okoliczność wojny biologicznej.
  --------------------------------------------------------------------------------
 • @MrKrzysiek 20:17:35
  Z tego co przekartkowałem ustawa tylko przenosi miejsce finansowania i to na rok 2017. Co będzie finansowane będzie zależało od ówczesnych władz. Stąd na razie nikogo nie można oskarżać o jakieś złe działania. Jakie szczepienia będą z tego finansowane tego nie wiemy. Nie wszystkie obowiązkowe szczepienia są złe.
 • @trybeus 20:44:30
  Pierwsza ustawę jaką podpisał A Duda to ustawa o darmowych biurach adwokackich!!! I o sporcie!!!!!!!!!!!!!
  Na co nam tacy blogerzy? Dwa razy podpisana ustawa? Panie albo pan nie pij , albo pan nie pisz!!
  Liczy pan na durnych?
 • @trybeus 20:44:30
  oj agencie watykanski 8-)))))
  to nieladnie,nieladnie tak "mieszac"
 • @klementyna 20:57:38
  Informacja w sprawie ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi

  Przedmiotowa ustawa ma na celu wprowadzenie zmian w zasadach ponoszenia kosztów szczepionek służących do przeprowadzenia obowiązkowych szczepień ochronnych w rozumieniu ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2013 r. poz. 947 oraz z 2014 r. poz. 619 i 1138).
  Obowiązek finansowania zakupu szczepionek przeznaczonych do obowiązkowych szczepień ochronnych osób ubezpieczonych zostaje nałożony na Narodowy Fundusz Zdrowia. Koszty wydatków na zakup szczepionek będą określane w planie finansowym NFZ. Po raz pierwszy NFZ sfinansuje zakup szczepionek w 2017 r. Zakup szczepionek dla osób, które nie mają uprawnień z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego pozostanie finansowany z budżetu państwa z części dotyczącej dyspozycji ministra właściwego do spraw zdrowia.
  Zmiana ta powoduje, że ciężar podejmowanych działań o charakterze profilaktycznym powierzony jest temu samemu podmiotowi, który uzyskuje z tego tytułu realną oszczędność spowodowaną ograniczeniem występowania chorób zakaźnych, a zatem redukcją kosztów leczenia oraz ewentualnych kosztów leczenia ich powikłań. Rozwiązanie takie ma również wpłynąć na większą skłonność do podejmowania decyzji o rozszerzeniu listy chorób objętych działaniami profilaktycznymi w formie szczepień ochronnych.
  Nowelizacja ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. 2015 r. poz. 581) wprowadza do rozdziału dotyczącego kwalifikowania świadczeń opieki zdrowotnej jako świadczeń gwarantowanych, upoważnienie dla ministra właściwego do spraw zdrowia do zlecenia Prezesowi Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji przygotowanie rekomendacji zasadności stosowania leków w ramach Programu Szczepień Ochronnych. W części dotyczącej zakresu działania Narodowego Funduszu Zdrowia ustawa wprowadza finansowanie zakupu szczepionek przewidzianych do obowiązkowych szczepień ochronnych osób ubezpieczonych, a w planie finansowym NFZ określanie planowanych kosztów wydatków na zakup szczepionek.
  W ustawie z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych ludzi są zawarte niezbędne zmiany korespondujące z w/w uregulowaniami


  tą podpisał Duda...bez nerwów droga pani, pani też niech nie pije i doczyta uważnie o jaką ustawę chodzi...dobranoc

  pozycja nr 31

  http://www.prezydent.pl/prawo/ustawy/podpisane/art,1,sierpien-2015-r.html
 • @trybeus 21:04:58
  "W części dotyczącej zakresu działania Narodowego Funduszu Zdrowia ustawa wprowadza finansowanie zakupu szczepionek przewidzianych do obowiązkowych szczepień ochronnych osób ubezpieczonych, a w planie finansowym NFZ określanie planowanych kosztów wydatków na zakup szczepionek. "

  Bla bla bla ja szczepiłam dzieci na to co było ważne , i dalej też chcemy by były finansowane.
  Jednak przymusu nie ma , nie widzę!!!

  PS. Duda nie z mojej bajki ale czepiactwo to jakieś fatum ? A może szczepionkę od czepiactwa?
  Bloger powinien zdjąć taką notkę!
 • @klementyna 21:23:19
  //Bla bla bla ja szczepiłam dzieci na to co było ważne , i dalej też chcemy by były finansowane.//

  a ja nie chcę i wielu ludzi nie chce i nie ma tak, że sobie ktoś wybiera szczepionki jakie mu pasują ble ble ble...
  jesli ktoś nie chce szczepić i podpisze "odmowę szczepień" to wtedy Sanepid się mu bierze za dupę...przymusu nie ma, ale jest obowiazek i są kary nakładane przez Wojewodów, a kierowane przez Sanepid...za odmowę zaszczepienia gardasilem planowana jest kara około 5 tysięcy...
  wejdzie sobie pani na stopnop i poczyta, a potem polemizuje...nooo...nic nie będę ściągał...notka zostaje...com napisał, napisałem ...Duda kontynuuje to co zaczął Komorowski...tyle
 • @trybeus 21:42:48
  Przypomina mi się wiersz MickiewIcza "Golono strzyżono"
 • @klementyna 21:57:29. Co się czepiasz. Piłata też postawiono na "pudle"- (Tfu, stanowisku i miał z tego profity.
  Wypisał też Piłat tytuł winy i kazał go umieścić na krzyżu. A było napisane: „Jezus Nazarejczyk, Król Żydowski” (łac. Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum). Ten napis czytało wielu Żydów, ponieważ miejsce, gdzie ukrzyżowano Jezusa, było blisko miasta. A było napisane w języku hebrajskim, łacińskim i greckim. Arcykapłani żydowscy mówili do Piłata: „Nie pisz: Król Żydowski, ale że On powiedział: Jestem Królem Żydowskim”. Odparł Piłat: „Com napisał, napisałem”.
  Źródło: J 19:19.
 • @klementyna 21:57:29 -Chcesz, żeby Trybeus był gorszy?
  ;)))
 • @trybeus 21:42:48 "notka zostaje...com napisał, napisałem ..." ;)))
  .
 • @trybeus 21:42:48 'notka zostaje...com napisał, napisałem ..."
  - Aha. - Myślę, że wprawdzie w Polsce susza , ale po macaniu kur chyba umywasz ręce?
 • -Bo Piłat , co by nie powiedzieć, był czyściochem:)))
  Mateusza 27:24,25 Piłat umywa ręce przed tłumem mówiąc o Jezusie : " nie jestem winny krwi tego człowieka. To wasza sprawa. Na to cały lud,odpowiadając rzekł : " krew jego niech spadnie na nas i na nasze dzieci"
 • @trybeus 21:42:48
  Witaj , przecież żydki dobrze wiedzą co robią 3mld USD , to nie kara wszystko zostało skalkulowane .Pzdr. : http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/Wydarzenia/koncern-farmaceutyczny-zaplaci-3-mld-dolarow-kary,28337,1
 • @moher 22:06:44
  Na tym polega ta gra .Napisz tytuł, a gówno samo nie odpadnie.
 • @klementyna 22:58:55- No tak.
  -Czuję tylko drobny zawód, bo miałem Trybeusa za uczciwego człowieka, szukającego prawdy...
 • @moher 23:03:02
  Szczęść Boże . Od naszego Trybeusa zalecam się odwrócić i spojrzeć na naszą karmę ,Pzdr. : http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1237882,Gigantyczna-kara-dla-koncernu-GlaxoSmithKline-za-korupcje-w-Chinach
 • @moher 23:03:02
  A ja nie, widzę że zarobek na portalu jest ważniejszy.
  To kasa!!!
 • @klementyna 23:14:13. -Za srebrniki?
  -Biedactwo... Piłat miał na pewno lepsze apanaże! - Pozdrawiam Cię serdecznie.
 • @klementyna 23:14:13
  No jaka to kasa , proszę rozwinąć tezę .Pozdrawiam w osłupieniu . :)
 • --------------PODAJ DALEJ !!!!!!!!!!!!!!!!
  http://ninanonimowa.neon24.pl/post/125255,arcy-wazne
 • @MrKrzysiek 20:14:58
  Wielki kurz. PiS jak jeden mąż głosował za obowiązkowymi szczepieniami, poza strategicznie nieobecnymi, do których należał Duda.
  http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&nrkadencji=7&nrposiedzenia=16&nrglosowania=15
  Jeśli teraz podpisał ustawę o finansowaniu szczepień z kieszeni Polaków po to, aby kaleczyć ich i ich dzieci, to chyba wiadomo, że nie jest tym przymusowym szczepieniom przeciwny. Ma Duda głęboko gdzieś prośby,petycje i apele i wszystkie fundacje, instytucje i osoby prywatne je wystosowujące.
  A wszczepić można wiele rzeczy. Przymusowe szczepienia są jednym z najbardziej jaskrawych symptomów totalitaryzmu, ale, jak widać, niewiele osób to wrusza. Jak ktoś będzie za bardzo podskakiwał, to go wsadzą do ciupy,anastępnie do psychuszki. Za tymPiS też głosował. z Dudą łącznie.
  http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&nrkadencji=7&nrposiedzenia=52&nrglosowania=13
 • @Zawisza Niebieski 20:46:39
  " Nie wszystkie obowiązkowe szczepienia są złe."

  Być może nie wszystkie szczepionki są, a raczej były, złe - zależy jak zostały wyprodukowane, ale to też jest kwestia wątpliwa.

  Natomiast wszelkie obowiązkowe szczepienia są złe, bez dwóch zdań. Równie prawdziwe byłoby twierdzenie, że nie wszystkie przymusowe rwania zębów są złe. Abo np. przymusowe amputacje i inne zabiegi, z eutanazją wlącznie.
 • @klementyna 22:58:55 -//Na tym polega ta gra .Napisz tytuł, a gówno samo nie odpadnie.//
  -Zgadza się. -Ręce umyte. -Tytuł pozostał.
 • @klementyna 23:14:13
  o jakiej kasie raczy pani pisać hę ?
 • @moher 22:05:52
  no widzisz jaki ze mnie Piłat "świętego za życia" żem ukrzyżował :)))

  na okaleczanie młodych dziewczyn nie ma mojej zgody...choćby Duda był ze złota...możesz mnie nazywać jak chcesz, dokumentnie mnie to wali...
 • @trybeus 08:45:34
  Musisz trybie wziąć pod uwagę jedna ważną kwestię - im bliżej wyborów tym więcej będzie głosów broniących PiS i Dudę. Bo to "namaszczona" "nadzieja narodu". Tych ludzi nie przekonasz.

  Moje hasło na nadchodzące wybory -

  "Polacy! głosujcie na wszystkich! Omijajcie jedynie PO, PiS, PSL i SLD!"
 • @autor
  Sluszny gniew ale co z tego, podpisuje sie potym co napisales ,jakie wnioski ilu jest czytwlnikow neonu wzajemnie sie utwierdzajacych w prawdach jakie tu prezentujemy . Na dzis wyszczepialnosc jest na poziomie 98 procent . Slowem stan ciemnoty jest przytalaczajacy . Zmienic to moze tylko MASOWY PROTEST . Gdybys autorze sciagnol ulotke antyszczepienna lub ja stworzyl i razem z czterema córkami rozdal za 10 tys sztuk pod kosciolami czy pod szkola to cos by to zmienilo .. Za pare godzin twój wpis zejdzie nizej a potem zniknie ,umysl zajmie sie nowymi ,,wiadomosciami,, a sprawy beda toczyc sie dalej swoim biegiem narzuconym przez tych ktorzy sa na kagancu korporacji [patrz ,,Glen Olsen kampanie farmaceutyczne nie chca byscie byli zdrowi,,] Moze jeszcze apel do sluzb specjalnych jesli sa wsrod was patryjoci i wspolczujacy ludzie zrobcie cos z problemem narzuconych polsce szczepiem.
 • @moher 23:03:02
  Niepotrzebnie czujesz zawód moherku, Trybeus jest uczciwy i szuka prawdy.
  Ma córki i niepokoi się jak tysiące innych o konsekwencje takich szczepień, a prezydent Duda nie bardzo jest zainteresowany wycofaniem tej ustawy :(

  //Aktywność zwolenników dobrowolności w tej kwestii nie przekłada się na decyzje polityków. Społeczny nacisk jest jak widać zbyt mały. Mimo tego rodzice nie składają broni i pytają Trybunał Konstytucyjny o zgodność przymusu szczepień z Ustawą Zasadniczą. Tymczasem prezydent Andrzej Duda zdecydował się podpisać ustawę o rozszerzeniu listy szczepień obowiązkowych. Wejdzie w życie w 2017 roku.  „Liczymy też, że w kalendarzu obowiązkowych szczepień jednak nie znajdzie się kontrowersyjna, ryzykowna i o nieudowodnionej skuteczności w zapobieganiu rakowi, szczepionka przeciw HPV” – piszą na profilu Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP jego członkowie obawiający się o przyszłość swoich dzieci. Jak przypominają, w 16 krajach Europy szczepienia są dobrowolne.//

  Read more: http://www.pch24.pl/wszechwladne-panstwo-w-ofensywie---rozszerza-przymus-szczepien--z-akceptacja-prezydenta,37822,i.html#ixzz3kBr4T4NR

  pozdrawiam
 • @Astra 10:25:27
  ...dziękuję Astro za uzupełnienie, boję się i jestem w desperacji...myślę meldunku na Słowacji, oczywiście jest jeszcze dwa lata czasu, natomiast nie widzę nadziei jeśli chodzi o Dudę i to mnie boli najbardziej, głosowałem na niego (albo bardziej przeciw Komorowskiemu) i widzę, że to znów następny hochsztapler, polityczny Coperfield...szkoda gadać...pozdrawiam
 • @jan 10:12:26
  Janie, dobry pomysł z ulotkami...mam już doświadczenie, bo przed akcesją do Unii rozdawałem :))...W tym kierunku pójdę...pozdr
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:39:24
  //"Polacy! głosujcie na wszystkich! Omijajcie jedynie PO, PiS, PSL i SLD!"//

  i to jest super hasło na dziś i do jesieni...głosuję na Szczęść Boże Grzegorza Brauna...konsekwentnie i do bólu...pozdr
 • @Astra 10:25:27 -Też uważam, że szczepienia powinny być dobrowolne.
  - Mój zawód dotyczy przypisywanie komuś czynu niepopełnionego. -No ale skoro taki jest wymóg mądrości etapu... SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @trybeus 12:37:33
  Sursum corda!
 • @moher 14:28:53
  ale tak tak, nie nie, czy nie bo tak, albo tak bo nie? ;)))
 • @trybeus 12:38:36
  hej, zrobmy te ulotki plus petycje! znaczy moment... mnie sie podoba sam koncept, bo pomysla nie mam :(, moze jakies konsultacje przedtem z fachowcami? w kazdym razie jestem przeciw wszelakiemu przymusowi panstwa wobec obywatela, bo to wiedzie do zniewolenia i wskazuje na wladze, ktora nie chce byc sluzba narodowi, ale dyktatem nad czlowiekiem. na takie podejscie przyzwolenia nie ma. non possumus. skoro jest jednak tak, ze oddajemy wladzy wladze nad soba, demoralikracja, przy zachowaniu sposobow nacisku od jej scisku, uzywajmyz tegoz do wyrzygania! :)))

  SC!
 • @DelfInn 14:45:52 -Ty też mącisz?
  -Tak, czy nie?... ;)
 • @DelfInn 14:55:45 -Nie masz pomysłu?
  - Slij e-maile lub dzwoń do Prezydenta. -Może do niego dotrze, czego chcą Ci, co go wybrali? (Strona głównaKontakt
  Sierpień
  pn wt śr czw pt so nd
  01 02
  03 04 05 06 07 08 09
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31
  A A A

  Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
  ul. Wiejska 10
  00-902 Warszawa
  Telefon informacyjny o wewnętrznych numerach telefonów w Kancelarii: (48 22) 695-29-00
  Fax: (48 22) 695-22-38
  Mail: listy@prezydent.pl

  Możesz też skontaktować się z nami poprzez formularz kontaktowy.

  Uwaga! Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dn. 8 stycznia 2002 roku w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków, rozpatrzone zostaną tylko maile zawierające dane nadawcy tj. imię, nazwisko oraz adres pocztowy.
  E-mail
  (pole wymagane)

  Imię
  (pole wymagane)

  Nazwisko
  (pole wymagane)

  Kraj
  Miejscowość
  Kod pocztowy
  Adres
  Treść
  (pole wymagane)

  Ile to jest 4 - 3?
  (pole wymagane)

  (wpisz wynik słownie)

  (pole wymagane) Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.)

  Administratorem danych jest Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wiejskiej 10. Dane są przetwarzane w celu obsługi korespondencji i nie będą udostępniane odbiorcom danych, w rozumieniu art. 7 pkt 6 ustawy o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest obowiązkowe (art. 63 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego - Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 ze zm.).
  Poleć znajomemu
 • @trybeus 20:44:30
  Pozwól że zacytuję -

  "...za zamieszanie przepraszam..."

  To nie jest żadne zamieszanie.

  Jesteś po prostu zwykły ku....tas.
 • @trybeus 12:40:09
  Ja też. Tak trzymać.Szczęść Boże. A referendum omijać z daleka i iść do lasu na grzyby.W tym roku można zbierać już suszone.
 • @moher 15:26:34
  A może tak ?
  "Pan Prezydent powinien kazać przymusowo zaszczepić swoją córeczkę a potem dłuuuuuuugo czekać na wnuczka. W międzyczasie z poświęceniem wozić córcię na wózeczku inwalidzkim.
  http://coryllus.salon24.pl/665809,prezydent-wszystkich-korporacji"
 • @nonscolar 15:40:32
  ...już nie przepraszam...nie będę przepraszał hejterów pisowskich, którym wczoraj ostatni raz udało się mnie sprowokować...

  żegnam panie nonscolar, jakby powiedział Max zakładam panu koszulkę Banik Ostrava na uspokojenie nerwów, przestaniesz pan bluzgać to przywrócę...prośba na sciągnięcie koszulki Baniku Ostrava na priv...
 • @Cheval Noir 16:20:33
  ...kurde, u nas ani suszonych nie ma...Szczęść Boże !!
 • @Cheval Noir 16:23:02 -Jeśli wprowadzi ten przymus,
  to oczywiście, że pierwszy powinien dać przykład.
 • @moher 16:39:49
  ...córke ma, niech da przykład ...raczej wątpie...
 • @moher 15:26:34
  bog zaplac znaczy nie rozumiem :) przeciez wyraznie powiedzialem ze nie mam pomyslu! opracujta, to sie podpisze, a jak nie tyo opracujmy razem, he?
 • @DelfInn 14:55:45
  cześć ...dzięki...
  ...przemyślę jak to zrobić, skonsultuję ze znajomymi, trza zrobić magiel...i informować społeczeństwo..bedziemy w kontakcie jakby co, to dam, znać pozdr
 • @trybeus 16:26:08
  bez przesady! w koncu tylko powiedzial ze stac go na kutasa, to i tak duzo :)) miej litosc i daj mu szanse na regeneracje :)))
 • @moher 15:26:34
  bez sensu, prezio już pokazał jaka będzie jego kadencja...sługus

  hołd i klęczki, a Niemcom loda...obudź się Moher


  http://img3.demotywatoryfb.pl//uploads/201110/1317886943_by_olunia2345_600.jpg
 • @Lotna 00:54:42
  Obowiązek szczepień to jedno z haseł mających rzekomo pomagać w walce o dobro i zdrowie społeczeństwa tak jak wiele innych i rozpatrując to w ten sposób wszyscy jesteśmy w to umaczani bo większość społeczeństwa popiera ten postulat po prostu z nieświadomości.
  Kurz powstał z celowego kłamstwa skierowanego przeciwko Dudzie co stało się teraz obecne w mediach i tylko z tego.
  Ustawę podpisał Bronisław Komorowski i tak powinien napisać autor albo powinien poszukać prawdziwego powodu stawiając prawdziwe zarzuty Dudzie. Jeśli my wciąż będziemy się posługiwać kłamstwem to sami się pogrzebiemy.
  Pozdrawiam
 • @MrKrzysiek 20:49:09
  Tak, najlepiej ukryżować trybeusa, bo skłamał mówiąc, że Duda podpisał ustawę o przymusowych szczepieniach, zamiast ustawy o ich finansowaniu i w poszukiwaniu prawdy zignorujmy fakt, że Duda w ten sposób kontynuuje dzieło Komorowskiego.
 • Pani Lotna, 17:11:20
  Na temat szczepionek juz się wypowiadałem u Pana trybeusa, a z HPV myślę, że jednak będzie dobrze.
  Jesienny finał już niedaleko.

  http://m.youtube.com/watch?v=AHWLVxg8MxA

  pozdrawiam

  PS.

  Osiągnięcia poprzednich preziow znamy, co się zmieniło, że ten miałby być inny?
 • @Lotna 21:22:24
  Czemu zaraz ukrzyrzować, zwrócić uwagę żeby więcej nie kłamał bo to brzydko i już. Z tą kontynuacją to idź do kąta. Pozdrawiam.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:39:24
  "Polacy! głosujcie na wszystkich! Omijajcie jedynie PO, PiS, PSL i SLD!"
  To na kogo wg Ciebie głosować? Bo żeby zostać w domu to byle kopaczka poradzi.
 • @Stonek 21:50:19
  Jesienią się dopiero zacznie, w Polsce i na świecie. :(

  Ale co tam, w końcu i tak nie jesteśmy wieczni, Panie Stonek. ;)

  https://www.youtube.com/watch?v=_Jtpf8N5IDE

  Pozdrawiam
 • @Autor
  Gratulacje! Trafiłeś temat w samo sedno. Korylus dzisiaj powielił temat, tylko u niego koncerny wystąpiły jako korporacje.

  Ciekawe jest w tym, że tabloidy, portale internetowe, celebryci i inne barachło zachęca do niestandardowego podejścia do współżycia płciowego, które jak się okazuje skutkuje brodawczakiem jamy ustnej u facetów. Jest fun i są koszty.
  Mam pytanie, dlaczego za taką propagandę w cztery litery maja otrzymywać małe dziewczynki, a nie te sucze syny, które za to biorą pieniądze. Ich powinno się nie szczepić a poddać lobotomii z pożytkiem dla nas wszystkich.
 • @Autor
  mnie ścigają, straszą.. nic nie podpisuję..
  Nie złam się, nie jesteś sam..

  P.S.
  żydowska dialektyka; mamy zgodzić się na emigrantów aby mieć bazy usraelskie.. na polski tłumacząc; mamy zgodzić się na nowotwór, aby mieć gangrenę.. kornhauser pełną gębą..

  P.S.2
  należy ustanowić polską interpretację żyda (mam dość dywagacji/dezinformacji rabinów). Jesteśmy Polakami w Polsce i sami możemy klasyfikować.:


  żydem jest ten co ma matkę, albo ojca, albo żonę żydówkę.
  (to jest kluczowe)


  Możemy dywagować o szwagrze, ale to ponoć nie rodzina.. bez szwagrów mamy i tak ponad 4mln żydów.. powinni mieć swoją reprezentację w sejmie, jako duża mniejszość. Trzeba zacząć walczyć o prawa tej mniejszości.. a reszta partii niech będzie Polakami, szanującymi mniejszość.. (nie gorzej niż cyganów, tatarów, niemców, ukrainców i reszty "obcych")

  Pozdrawiam, trzymaj się i nie złam..
 • @Lotna 22:06:08
  Dziękuję za muzyczkę, kiedyś lubiłem film Highlander. :)
  Jeden z komentarzy pod klipem:

  "In the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years.

  Abraham Lincoln"

  Będzie dobrze. :)

  pozdrawiam
 • @wk..ny 22:37:33
  cześć...nie dam się :P

  co do tzw żydów, to nas Polaków nie obowiazują żydowskie konotacje, to są najeźcy i tak powinni być traktowani...problemem jest jak bardzo Polacy dali sobie wmówić o "starszych braciach", jest to kłamstwo, które powinno być tępione na każdym kroku...pozdrawiam
 • @tadman 22:10:18
  cześć Tadziu...no dzieje się...celem unych jest zatrzymanie prokreacji Polaków, wspominał o tym kiedyś ten czosnek Hartman...PIS pięknie się teraz wkomponowuje...

  10 i 11 zasada Sun Tzu, ale bardziej 11, uderzające w seksualność...wpierw zdemoralizować, potem wymyślić szczepionkę na skutki demoralizacji (efekt szkarza i jego ucznia, uczeń wybija szyby, a szklarz szkli i geszeft ja trza)

  10.Osłabiajcie wole walki nieprzyjacielskich żołnierzy za pomocą zmysłowych piosenek i muzyki.

  Prostacką muzykę i jej oprawę (eksponujcie cielesność i seksualność do przyjętych przez dany naród granic, a potem przekraczajcie je)( Muzyka Madonny, Nergala, Lady Gaga i innych)

  - rozpasanie kulinarne (złą dietę) i trunki oraz inne używki niszczące zdrowie (najgorsze z nich legalizujcie, mając z tego profit).(legalizacja marihuany)

  -Niszczcie i wyśmiewajcie wiedzę o medycynie naturalnej, nazwijcie ją zabobonem i ciemnota, odsuwajcie ludzi od darów Natury, dając w zamian jako niezbędne do życia szkodliwe suplementy. "Szkodzić- nie pomagać"(likwidacja obrotu ziół)
  11.Podeślijcie im nierządnice,(czyńcie także kobiety przeciwnika nierządnymi i chciwymi, bez szacunku do siebie i dzieci[rodziny]pod pozorem wolnego wyboru i równości), by dokończyły dzieła zniszczenia. (o wszechobecnej pornografii i rozpuscie chyba nie muszę pisać, pornografia wchodzi do kin)
 • @trybeus
  Czy te orzeczenia NSA mogą się przydać do obrony przed przymusem?

  https://czasprzebudzenia.wordpress.com/sanepid-przegral-w-nsa-w-sprawie-szczepien/

  Nie analizowałam w kontekście tej nowej ustawy, podpisanej przez Dudę.
 • Pan trybeus, 10:20:37
  10.
  Myślę, że lepszym przykładem będzie hannah montana i Miley Cyrus.

  pozdrawiam
 • @Rebeliantka 10:34:40
  Witaj Rebeliantko...
  ..więc tak, nie wiem z którego roku jest przypadek tej mamy z Poznania, bo sanepid teraz nie może nałożyć grzywnej, to co może to kierować sprawę do wojewody, a to on może nałożyć grzywną, z reguły wojewodowie nie są skłonni nakładać, ale były przypadki, że sa tacy nadgorliwi... z tego co wyczytałem, to ta mama podpisała "odmowę szczepień" i to jest błąd...nie wolno niczego podpisywać, co podetkną funkcjonariusze tzw Słuzby Zdrowia...natomiast w kontekście tej ustawy to jeszcze nie wiadomo, coś się przebąkuje o szczepieniu nawet dorosłych...i wszystkich zamieszkujących terytorium Rzeczypospolitej Polskiej...(czyli żydki że też ? ciekawe jak to będą respektować :))
  ...to co zapoczątkował Komorowski w lipcu, teraz jest już zaklepane przez Dudę...przesunięcie odpowiedzialności na NFZ...jak pisałem wyżej można było sie powoływać na pismo z Ministerstwa Zdrowia w którym Minister jasno określił, ze szczepienie jest zabiegiem medycznym , ponieważ następuje przerwanie tkanek miekkich, a jesli jest zabiegiem, to musi być zgoda szczepionego, lub rodzica czy prawnego opiekuna...

  postaram się znaleźć to pismo, to wkleję...pozdr
 • @Stonek 10:41:35
  he he ...coś w tym jest... zmiana płci może wyryglować sprzedających szczepionkę na HPV...bo nagle się okaże, że wszyscy ludzie w Polsce staną się chłopami :)))))))))

  to taka seksmisja w wykonaniu chłopskim :))))...a role główną zagra Grocka baba, która uratuje kobiety przed męskim szowinizmem :)))

  http://fakeposters.com.s3.amazonaws.com/results/2015/08/30/uy3hs3kdrs.jpg

  pozdrawiam również :))
 • @trybeus 11:24:49
  odpowiedź ministerstwa zdrowia na zapytanie Justyny Sochy odnosnie szcepień i tzw "odmowy szczepiń"...te pisma, które sie podtyka mamom do podpisania są nielegalne...

  MINISTERSTWO ZDROWIA Warszawa, 2014-01-24
  Departament
  Matki i Dziecka
  MZ-MD-S-054-4919-8/JK/14
  Pani
  Justyna Socha
  Ogólnopolskie Stowarzyszenie
  Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP
  juso@stopnop.pl
  Szanowna Pani.
  W nawiązaniu do pism z dnia 7 i 8 stycznia 2014 r. przekazanych elektronicznie na adres Kancelarii Ministerstwa Zdrowia, Departament Matki i Dziecka informuje, co następuje.
  Odnosząc się do wzoru oświadczenia opracowanego przez Zakład Profilaktyki Zakażeń i Zakażeń Szpitalnych (Narodowy Instytut Leków) oraz wzoru oświadczenia opracowanego przez Pana dr med. Pawła Grzesiowskiego (Fundacja Instytut Profilaktyki Zakażeń), przekazanych przy piśmie z dnia 7 stycznia 2014 r., a także druku wezwania na szczepienie, Departament informuje, że wszystkie załączniki nie są drukami, których wymóg stosowania lub wzór określają przepisy prawne. Konieczność podpisania przez rodzica druku, lub formularza w sytuacji odmowy na wykonanie szczepienia ochronnego u dziecka, może wynikać z organizacji pracy i dokumentowania realizacji świadczeń w danym podmiocie leczniczym. W odniesieniu do druku wezwania na szczepienie, brak informacji o jego autorze lub dystrybutorze wyklucza możliwość interwencji przez Departament Matki i Dziecka.
  Zgodnie z ust. 1 § 7 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 18 sierpnia 2011 r. w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych, informacje na temat przeprowadzonych obowiązkowych szczepień ochronnych wykonanych od dnia urodzenia są dokumentowane i uzupełniane w:
  1. karcie uodpornienia, której wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia;
  2. książeczce szczepień, której wzór jest określony w załączniku nr 3 do rozporządzenia,
  3. dokumentacji medycznej, o której mowa w przepisach dotyczących rodzajów i zakresu dokumentacji medycznej oraz sposobie jej przetwarzania.
  Zarówno wzór karty uodpornienia, jak wzór książeczki szczepień nie zawiera rubryki lub formularza, które byłyby przeznaczone na złożenie oświadczenia „o wyrażeniu zgody przez pacjenta lub opiekuna prawnego na wykonanie obowiązkowego szczepienia”.
  Natomiast, informacje o zgłoszeniu się na szczepienie, woli wykonania obowiązkowego szczepienia u dziecka lub sprzeciw oraz fakt poinformowania przez lekarza rodziców o możliwości wystąpienia odczynów poszczepiennych, powinny zostać odnotowane w dokumentacji medycznej pacjenta. Art. 16 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (Dz. U. z 2012 r. poz. 159, poz. 742), wskazuje, że pacjent ma prawo do wyrażenia zgody na udzielenie określonych świadczeń zdrowotnych lub odmowy takiej zgody. Konieczność uzyskania zgody pacjenta lub opiekuna prawnego dziecka, będąca po stronie lekarza, wynika z art. 32 ust. 1-2 ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty (Dz. U. z 2011 r. Nr 277, poz. 1634, z późn. zm.). Wykonanie świadczenia zdrowotnego wymaga poinformowania pacjenta o realizowanym świadczeniu oraz wymaga uzyskania zgody od pacjenta w formie ustnej lub pisemnej. W przypadku, gdy pacjent nie może samodzielnie udzielić zgody (np. ze względu na wiek), stosuje się konstrukcję tzw. zgody zastępczej. Wyraża ją wówczas tzw. przedstawiciel ustawowy, którym wobec małoletnich dzieci są najczęściej ich rodzice.
  Odnosząc się do przekazanej informacji o zmuszeniu rodziców, którzy rezygnują lub sami odraczają szczepienia ochronne dzieci, do podpisywania niezgodnego z prawdą oświadczenia woli, a także o przypadkach odmawiania wystawiania recept na mieszanki mlekozastępcze, odmawiania wydawania skierowania do lekarza specjalisty i utrudniania dostępu do świadczeń zdrowotnych, informuję, że udzielanie świadczeń zdrowotnych nie może być warunkowane podpisaniem „Oświadczenia świadomiej odmowy szczepienia ochronnego”.
  W każdym indywidualnym przypadku, gdy rodzice uważają, iż wobec nich zastosowano przemoc lub groźbę w celu zmuszenia do określonego działania, należy bezwzględnie zgłosić zaistniałe zdarzenie do właściwych organów ścigania.
  Ponadto, informuję, że zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, lekarz ma obowiązek zgłoszenia pogorszenia stanu zdrowia dziecka, które wystąpiło w okresie 4 tygodni po podaniu szczepionki. Lekarz na podstawie objawów klinicznych oraz badania lekarskiego podejmuje decyzję o zasadności zgłoszenia danego przypadku do nadzoru jako Niepożądany Odczyn Poszczepienny (NOP), kierując się listą NOP wymienioną w załączniku do Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie niepożądanych odczynów poszczepiennych oraz kryteriów ich rozpoznawania oraz prawdopodobną lub ustaloną etiologią rozpoznanych zaburzeń (np. guz mózgu u dziecka, u którego wystąpiły drgawki).
  Dagmara Korbasińska
  Dyrektor Departamentu Matki i Dziecka

  http://www.stopnop.pl/images/PDF/inne/MZ%20ODPOWIED%20W%20SPRAWIE%20OWIADCZENIA%20I%20WEZWANIA%20NA%20SZCZEPIENIE.pdf

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930