Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
407 postów 8920 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - Kogut polski, niekoszerny, heteroseksualny...rasa górska

Koń Trojański w mediach Boga...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przed wyborami na prezydenta zauważyłem, że do studia Radia Maryja zapraszany był tylko jeden kandydat...tylko Andrzej Duda...

Zdenerwowało mnie to, ponieważ liczyłem na obiektywizm i liczyłem na rzetelną dyskusję o kandydatach i programach...zabrakło mi przedewszystkim innych kandydatów na prawicy, których Radio Maryja i Tv Trwam powinno gościć na swojej antenie. Zabrakło mi choćby Mariana Kowalskiego, czy Grzegorza Brauna, który przecież był kandydatem wybitnie prokościelnym, prowatykańskim...


 

Programu z Dudą nie można było dosłuchać do końca, jakoś mi tak zajeżdżał jedyną słuszną linią polityczną...czy Radio Maryja stało się pisowską tubą propagandową ? Tak to zaczęło od jakiegoś czasu wyglądać.


 

Dobra, ale po kolei...


 

Brakuje mi dziś w Radiu Maryja wieloletniego współpracownika RM profesora Jerzego Roberta Nowaka, który współpracował z RM przez 15 lat...dlaczego prof JRN zniknął z Radia Maryja, dlaczego cicho jest wokół jego absencji ? Ja uważam, że przez to, że był on radykalnym krytykiem mojżeszowych “starszych braci”,a zwłaszcza tych, których objęła pookrągłostołowa amnestia. Zresztą Radio Maryja przez głoszenie prawdy o relacjach Polacy-Żydzi, było uważane za radio antysemickie, co spędzało sen z powiek żydowskiego establishmentu krajowego, jak i zagranicznego, zwłaszcza tego zza Wielkiej Wody.


 

O człowieku, który jest związany z Radiem Maryja, niejakim Janie Kowalkowskim vel Satyrem, pisałem tutaj...


 

http://trybeus.neon24.pl/post/123264,szajka-niepoprawnych-palkownikow-zdemaskowana


 

...a który przyznał się na portalu niepoprawni.pl do weryfikowania (jako wpółpracownik Redakcji niepoprawnych) tam komentujących i obiecywania im, że jeśli podadzą więcej informacji na swój temat to nie będą sekowani i ogólnie będą mieli “lepszy start” na tymże forum (przypadek Jacka Strzemiecznego vel JSC, studenta WSKSiM pod linkiem wyżej)

Dlaczego wracam do tego człowieka ? Ano dlatego, bo kiedyś napisałem komentarz na niepoprawnych, że RM wyraźnie stonowało jeśli chodzi o krytykę relacji mojżeszowych do Polaków, a nieobecność Jerzego Roberta Nowaka, jest wskazówką, że mogło nastapić ostateczne rozwiązanie kwestii Radia Maryja.

 

Odpowiedział mi w komentarzu ...mianowicie :


 

Podwoje tych stacji nie są dla każdego otwarte, bowiem nie ma nic gorszego od "detonacji bomby" w środku tych budynków. O. dyr. dr T. Rydzyk nigdy nie pozwolił na panoszenie się w tych redakcjach i studiach nawet Episkopatowi. Gości tylko tych, do których ma pełne zaufanie. Ma ogromne doświadczenie w identyfikowaniu zagrożenia. Dzieki temu RM i TV Trwam nie podzieliły losów Radia Plus i TV Niepokalanów, których daremnie szukać w eterze od kilkunastu lat.


 

Co do braku obecności w studio RM i TV Trwam prof. J.R. Nowaka, to jego absencja wcale nie jest związana z tym, żeby nie "pyszczono" na mojżeszowych. Powód jest zgoła inny, który znam, ale nie zostałem upoważniony do jego opublikowania.”


 

http://niepoprawni.pl/comment/1451023#comment-1451023


 

Powód jest zgoła inny...i nie ma upoważnienia, aby o tym pisać, napisał pan pisowski anioł stróż w Radiu Maryja. Oczywiście zabrzmiało to bardzo tajemniczo i może miało wywołać dreszczyk emocji, ale ja tego nie kupiłem, a w zasadzie nie musiał w ogóle odpowiadać na ten komentarz...


 

Jaki mógłby być powód wyrzucenia prof JRN z Radia Maryja po piętnastoletniej nienagannej współpracy ? Tak, JRN został wyrzucony przez Ojca Dyrektora bez podania przyczyny? Dlaczego ?


 

Żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie trzeba wrócić do roku 2007, kiedy to Lech Kaczyński reaktywuje na terenie Rzeczpospolitej lożę “Niezależny Zakon Synów Przymierza”, czyli Independent Order of B’nai B’rith, która “miała przerwę” w działalności na naszym terenie 70 lat. Przypomnę, że w 1938 roku 11 lóż działającej w Polsce zostało zdelegalizowanych, a każdy, kto wspierał, lub zostawał członkiem loży był automatycznie ekskomunikowany. Kara ekskomuniki obowiązuje po dziś dzień.


 

http://www.bibula.com/?p=1190


 

Przy okazji tego samego dnia czyli 9 września 2007 roku omówiono cytuję “...omówiono m.in. sprawę ustawodawstwa dotyczącego zwrotu mienia oraz kwestie związane z Radiem Maryja i Telewizją Trwam.”


 

Czyli mam rozumieć, że kwestią było wyciszenie mediów Ojca Dyrektora...


 

Miłość O. Dyrektora do Prawa i Sprawiedliwości była kiedyś bardzo szorstka, ponieważ Ojciec Tadeusz Rydzyk nie bał się nazywać rzeczy po imieniu, choćby sławne powiedzenie, że “szambo to nie perfumeria”, które wypowiedział na antenie po spotkaniu Marii Kaczyńskiej z lewackimi feministkami.


 

Wiemy doskonale, że PiS jest pod silnym lobby izraelskim, zresztą wcale się z tym specjalnie nie kryje, więc jest niemal pewne, że “kwestie związane z Radiem Maryja i Tv Trwam”, które były poruszane przy okazji reaktywacji loży B’nai B’rith są też oczkiem w głowie Prezesa Kaczyńskiego.


 

To co napiszę teraz jest moim własnym przemyśleniem, bez dowodów, ale jest moim zdaniem wielce prawdopodobnym scenariuszem...


 

O. Dyrektor miał bardzo ciężki orzech do zgryzienia, zapewne dostał “propozycję nie do odrzucenia”, musiał “otworzyć szeroko podwoje swojej stacji” i wyrzucić przez okno swoje “ogromne doświadczenie w identyfikowaniu zagrożenia”.

Propozycja mogła być jasna i klarowna... albo zwija interes (niedostając się na cyfrowy multipleks), albo spuści z tonu i przestanie krytykować mojżeszowych. Warunki przejrzyste mógł dostać od samego Prezesa. Za obietnicę wsparcia przez PiS przy organizowaniu Marszów w Obronie Wolnych Mediów, oraz załatwienie koncesji (kiedy nastąpi już apogeum i ludzie powoli będą tracić nadzieję na otrzymanie koncesji dla TV Trwam)...Prezes mógł zażądać aby było “więcej PiS-u na antenie RM” i żeby ogólnie O. Dyrektor “pokochał mojżeszowych”., no i być może wysiudał tych, co do których może być podejrzenie, że zakłócą w przyszłości jedynie słuszną linię (tutaj widzę analogię do portalu niepoprawni.pl, dziwnie podobna metodologia).


 

Oczywiście możliwe by to było, gdyż system PO-PiS doskonale ze sobą koreluje w ramach szablonu dobry glina-zły glina...pamiętamy, że koncesja na cyfrowy multipleks spadła nagle i niespodziewanie, czy to litość wzięła Krajową Radę Radiofonii i Telewizji ? Niesądzę...


 

Tutaj dygresyjka...kiedyś znajomy ksiądz, który spotykał się także z ludźmi PO śmiał się ze mnie, że wierzę w to, że PO i PiS toczą jakiś spór...powiedział mi, że na zewnątrz tak to ma wyglądać, a w rzeczywistości oni się spotykają, szanują i współpracują...aha !!


 

Wracając do mojej teorii spiskowej...gdyby tak było, to według mnie Ojciec Dyrektor wszedł na bardzo niebezpieczną ścieżkę i będzie musiał faktycznie bardziej wnikliwie uruchamiać filtry na antenie i bacznie obserwować, żeby nie doszło do “detonacji bomby” o której wpomniał @Satyr :)))..


 

Dobra, żarty na bok...jest to niebezpieczna ścieżka Ojca Dyrektora, gdyż ludzie doskonale pamiętają pisowski, medialny lincz na Arcybiskupie Wielgusie, lincz na Kapłanie namaszczonym przez Boga, który z Woli Boga miał objąć stanowisko Metropolity Warszawskiego, a perfidnie wyśmianym i ubiczowanym kłamstwem i kalumnią przez PiS i środowiska Gazety Polskiej.


 

http://trybeus.neon24.pl/post/116902,patriotyzm-wedlug-pis-u-a-sprawa-abp-wielgusa


 

Jak O. Dyrektor to pogodzi ? Co powie, kiedy ludzie zaczną pytać, o nagonkę na abp Wielgusa ? Zapewne te filtry antenowe będzie trzeba wydłużyć.


 

Zbliżają się jesienne wybory, zbliża się też batalia Puławian i Natolińczyków o władzę nad rządem dusz...Natolińczyki przepoczwarzają się w bardziej “nowoczesny” byt, natomiast Puławianie walczą o media, ...być może taki miał być scenariusz. Przyklejanie się PiSu do Kościoła Katolickiego i mediów katolickich aby chwycić wyborców katolickich jest widoczne aż nadto, ulokowanie kardynała Nycza na stanowisku Metropolity Warszawskiego to robota wyłącznie PiS-u, a i PO przyklasnęła na tą okoliczność z radością.

Widoczna tutaj jest próba podjęcia ręcznego sterowania Kościołem Katolickim, oraz mediami katolickimi, upolityczniania go, a zwłaszcza wnikliwe kontrolowanie myślozbrodni wiernych...dodam, że sztuczny podział w KK na kościół toruński i kościół łagiewnicki, to jest wybitnie krecia robota polityków.


 

Konie Trojańskie w ostatnich, wolnych mediach rozlokowane...show must go on...


 

PS. Nie jest moim zamiarem atakowanie mediów Ojca Rydzyka, jestem zatroskany, że media te skupiają się teraz tylko i wyłącznie na Platformie Obywatelskiej i ich aferach (co każdy przecież widzi), a zupełnie bagatelizują inne, większe zagrożenia zewnętrzne, które mogą przyjść z najmniej niespodziewanej strony...pamiętajmy, że koń trojański jest sprawdzoną metodą na zdobycie najbardziej niedostępnej twierdzy...


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

 

KOMENTARZE

 • Brawo Ojciec Dyrektor!
  Och, przepraszam, chciałam pwiedzieć: Brawo Kogut Dyrektor!

  Tak to zapewne było i tak to zapewne jest. Ubrał się diabeł w ornat i ogonem na maszę dzwoni: PiS wspierający szatańską masonerię udaje świętszego od papieża, co w dzisiejszych czasach nietrudno, zważywszy przyzwolenie papieża w ostatniej encyklice na zabójcze podatki , GMO i wysoce nieetyczne gmeranie w genotypach stworzonych przez Boga.

  Czytałam księżeczkę pewnego polskigo badacza przepowiedni Nostradamusa. Mam dość sceptyczny stosunek do wszelkich przepowiedni, ale jako ciekawostka: autor, szanujący Ojca Rydzyka, ubolewał nad tym, że na podstawie tej przepowiedni wygląda na to, że Ojciec Dyrektor okaże się nie być światłą postacią.
  Mówił też o tym, że w czasie zawieruch wojennych szalejących na całym świecie, Polska nie zostanie wciągnięta w żadną wojnę, dzięki rozważnej polityce skorumpowanego, aczkolwiek rozsądnego generała, który wkrótce ma Polską rządzić. Piszę o tym na pocieszenie. :)

  Wszystko jest możliwe w dzisiejszych czasach. Najwyższe władze kościelne nie stoją po stronie Narodu.

  Dobrą tego ilustracją jest fakt, że to nie książa polscy, a duchowni gruzińscy maszerowali na przeciw paradzie homoseksualistów:

  https://redakcjapartyzant.files.wordpress.com/2013/05/966456_453884878029218_1229833265_o.jpg?w=614

  Najlepszy dowód istnieje tutaj:
  Rząd po lewej stronie, górnicy po prawej; poszukaj, gdzie jest biskup:

  http://media.wpolityce.pl/cache/6d/40/6d403c7de2b459cbd1fe3cf2c9276e88.jpg

  Naród został sam i tym większym ciosem jest zmiana kierunku jedynych wolnych mediów katolickich. Cała nadzieja w proboszczach i wikariuszach miejscowych parafii.
 • Z tego co piszesz wynika,
  że ten cały Satyr to wtyczka RM na np,pl. Ciekawa teza.

  //... śmiał się ze mnie, że wierzę w to, że PO i PiS toczą jakiś spór...//

  I słusznie, że się śmiał :) ale już się naprostowałes, czyli jednak można.

  a co sądzisz o wyczynie tej szumowiny - mindusia? ale zobacz, tylko miesiąc bana. Ciekawe z jakiego "ramienia' działa tam ta gnida?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:01:30
  nie...:)) uważam, ze Satyr to wtyczka pisowska w RM :)) i wtyczka pisowska na np.pl...

  ..noo minduś pięknie pojechał..popatrz, jak sotniarze milczą :)) nikt nie krzyczy, ze cenzura, zamordyzm he he:)))

  ..z jakiego "ramienia" działa ? no jak myślisz ?:))
 • @Nathanel 18:27:42
  no... to jest Ameryka :))) My na razie jeszcze pod powiernictwem pruskim :))pozdr
 • @Lotna 18:38:50
  encykliki nie czytałem jeszcze...obiecałem sobie, że dopiero się odniosę jak ją przeczytam...

  ..natomiast uważam, że o powiązaniach PiS-u z masonerią trzeba mówić głośno...za dużo było już tego mydlenia oczu..pozdr
 • @nocny gryzoń 19:07:19
  RM dziesięć lat temu było zupełnie inne...
  ...RM dzisiaj by już nie było...poza cyfrowym multipleksem zostało by skazane na niebyt...myślisz, że marsze wpłynęły na krajową radę i ta się ugięła ?:)) no nie żartuj...
 • @trybeus 19:09:20
  //...Satyr to wtyczka pisowska w RM :)) i wtyczka pisowska na np.pl...//

  Chyba masz rację. tym bardziej, że "ojcem założycielem" np jest... Macierewicz :)

  A sotniarze na razie milczą bo zwierają zwieracze :)
  Cysewski obraża dziś kogo się da ale jemu włos z głowy nie spadnie bo ten plugawy żydobanderowiec jest tam też służbowo.
 • @Nathanel 19:53:52
  Tak Nathanelu, objechales kilku ludzi bo w glowie Ci sie nie miescilo, ze w encyklice moga byc te NWO umizgi.Ja przeczytalem polowe encykliki i zaczely mnie zeby bolec.Za oknem chlodne lato( juz 3 z kolei), zimy tez byly ostatnio siarczyste a tu papiez prawi o ociepleniu klimatu gdy ten przekret Al Gora juz prawie upadl.Wyglada na to, ze w obecnym swiecie prawdziwych autorytetow juz nie ma, trzeba tylko polegac na wlasnym rozsadku a do wszystkiego innego podchodzic z nieufnoscia.
 • @Nathanel 19:53:52
  ..tak też przeczuwałem, że encyklika jest pisana pod lewacką publikę...ale nie wybiegałem przed orkiestrę...
  ...pytanie tylko do kogo jest adresowana ta encyklika? Bo chyba nie do zwykłych ludzi, którzy są wykorzystywani przez cwaniaków z NWO ...

  widziałeś clip jakiejś organizacji pozarządowej (pewnie lewackie grynpisy to kręciły)...

  https://www.youtube.com/watch?v=76BtP1GInlc
 • Nabiorę zaufania do RM
  kiedy "ojcowie prowadzący" będą wypowiadali słowa modlitw na antenie równie starannie i dobitnie jak podają numery kont bankowych.
 • Złóż sobie kilka faktów już historycznych
  Za wsparcie w kampanii wyborczej w której mieliśmy dwóch braci jednojajowych a tak po prawdzie tylko Jarosława Kaczyńskiego jako prezydenta i premiera Rydzyk miał dostać dotacje do wierceń termalnych. Nie dostał ich, bo wredne PO zablokowało, gdyż Jarosław uwierzył, że jest w stanie samodzielnie rządzić i chroniąc się przed utratą dotacji do swej partii (szwindle w rozliczeniach) sprzedał władzę. Później mamy wsparcie polskojęzycznych mediów redemptorystów w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem. Teraz też mamy wsparcie tych mediów dla wybrańca Knesetu w Krakowie - Dudy. W polityce nic nie ma za darmo, ale by PiS mogło spłacić swoje długi względem Rydzyka musi wrócić Kaczyński prezydentem i premierem, czyli Duda prezydentem a Szydło premierem. Myślę, że po roku Kaczyński zastąpi Szydło jak zastąpił Marcinkiewicza, ale może jednak PiS nie będzie miało rządu, to jeszcze przyszłość i gdybanie. Faktem jest, że media zarządzane przez Rydzyka nie mogą sobie pozwolić na rozmydlanie głosów na pro-polskie siły. One muszą jednoznacznie poprzeć swego dłużnika. Dlatego Kukiza (coś niezależnego od PO-PiS) zobaczysz w polskojęzycznych mediach redemptorystów dopiero gdy zgodzą się pełnić rolę LPR-Samoobronę, czyli legitymować władzę PiS, by PiS mogło spłacić swój dług względem Rydzyka.
  No cóż, prawda jest bolesna, szczególnie dla ludzi co wierzą, że w polityce są ludzie uczciwi. Ci uczciwi zostali odrzuceni w fazie castingu.
 • @Zawisza Niebieski 21:59:29
  ...nie wydaje mi się, żeby PiS miał dług względem O Rydzyka...uważam, że jest absolutnie odwrotnie...to media Ojca Dyrektora stanęły pod ścianą jeśli chodzi o dostęp do cyfrowego multipleksu...bardzo długo był impas i niewiadoma co do koncesji...ostatnim rzutem na taśmę nagle krajowa rada popuściła...ja nie wierzę w przypadki dziś to Ojciec Dyrektor raczej spłaca długi względem PiS...przecież to widać wyraźnie
 • @Ptasznik z Trotylu 21:35:05
  :))he he ..no to jest fakt...pozdr
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:20:21
  ...Cysewski sfiksował dokumentnie...albo pije na umór...nie widziałem jeszcze takich jaj ...chyba obserwujemy schyłek niepoprawnych...cokolwiek miałoby to oznaczać...
 • @trybeus
  Polecam swoją notkę sprzed 13 miesięcy, poruszającą ten sam temat:
  http://powiewswiezosci.neon24.pl/post/109290,taniec-w-rytmie-synow-przymierza
 • @
  A jak to się ma do słów Rydzyka że śp MKaczyńskę nazwał czarownica!

  "Prezydentowa to czarownica, która powinna się poddać eutanazji. Prezydent to oszust ulegający lobby żydowskiemu. Sprawa Jedwabnego służyła tylko temu, by środowiska żydowskie mogły wyłudzić od Polski 65 mld dolarów. A "Gazeta Wyborcza" prezentuje cyniczną i przewrotną mentalność talmudyczną – takie prawdy głosi podczas wykładów dla swoich studentów o. Tadeusz Rydzyk"
  O Rydzyk dużo mówi może dla przetrwania, a może taki mamy klimat?
 • @trybeus 22:10:14
  "dziś to Ojciec Dyrektor raczej spłaca długi względem PiS...przecież to widać wyraźnie"

  Spłaca, ale niezbyt żwawo.
  Widać to na przykładzie wyborów do Europarlamentu.
  Np w Lublinie, Kandydat Prezesa z 'jedynki' przegrał z wyraźnie forowanym przez Ojdyra kandydata PISu z 2 miejsca na liście.
  Redemptorysta nie zamierzał ustąpić pola

  Podobnych przykładów jest więcej.
 • Uzależnienie RM od PiS to bzdura
  Na pstryknięcie palcem O. Tadeusza Rydzyka 1,5 mln. "żelaznych wyborców" PiS zacznie głosować na inną wskazaną partię.

  RM jest uzależnione jedynie od woli obecnego nuncjusza papieskiego, Abp. Celestino Migliore, który z kolei jest uzależniony od swoich szefów a ci szefowie z kolei są uzależnieni od Istituto Delle Opere di Religione czyli od Banku Watykańskiego zarządzanego od lat 60-tych przez klan Rotszyldów.

  Tu leży tajemnica eleganckiego "przemodelowania akcentów" w RM i nie tylko. Stąd biorą się paradoksy typu "starsi bracia" i "korzenie judeochrześcijańskie" (z naciskiem na "judeo").
  Stąd bierze się wstydliwe ukrywanie krzyża za pasem lub pod pelerynką, kiedy Francesco spotyka się ze swoimi "starszymi braćmi".
  NB. jeden wyświęcony cymbał posunął się nawet do tego że zasłonił krucyfiks , kiedy odbywała się wizyta rabina w Gdańskim Seminarium Duchownym.

  Przed Soborem Watykańskim II, temu podobne aberracje i serwilizm nigdy nie mogłyby mieć miejsca.
 • @Ptasznik z Trotylu 09:24:09
  //RM jest uzależnione jedynie od woli obecnego nuncjusza papieskiego, Abp. Celestino Migliore, który z kolei jest uzależniony od swoich szefów a ci szefowie z kolei są uzależnieni od Istituto Delle Opere di Religione czyli od Banku Watykańskiego zarządzanego od lat 60-tych przez klan Rotszyldów.//

  RM jeszcze 10 lat temu było tak jak wspomina trybeus bardzo antyżydowskie. Sama pamiętam wypowiedzi nie tylko O.Rydzyka ale również wielu innych tam zapraszanych gości, którzy otwierali oczy słuchaczom na to co tutaj wyprawiają i jaki mają wpływ na polską rzeczywistość.
  A więc nie jest tak jak piszesz, że wyłącznie klan Rotszyldów miał wpływ na jego audycje.
  To się jednak zmieniło, czyli wygrała jedna wspólna rodzina, tyle, że żydowska już.... nie polska.

  Byłam parę m-cy temu świadkiem, kiedy przerwano i skrytykowano dzwoniącego słuchacza krytykującego wpływy żydowskie w Polsce... przykro to było słuchać, pamiętając poprzednie, sprzed lat audycje.
 • ...
  Z notki:
  "Przed wyborami na prezydenta zauważyłem, że do studia Radia Maryja zapraszany był tylko jeden kandydat...tylko Andrzej Duda...
  Zdenerwowało mnie to, ponieważ liczyłem na obiektywizm i liczyłem na rzetelną dyskusję o kandydatach i programach...zabrakło mi przedewszystkim innych kandydatów na prawicy, których Radio Maryja i Tv Trwam powinno gościć na swojej antenie. Zabrakło mi choćby Mariana Kowalskiego, czy Grzegorza Brauna, który przecież był kandydatem wybitnie prokościelnym, prowatykańskim...
  Programu z Dudą nie można było dosłuchać do końca, jakoś mi tak zajeżdżał jedyną słuszną linią polityczną...czy Radio Maryja stało się pisowską tubą propagandową ? Tak to zaczęło od jakiegoś czasu wyglądać."

  ---------------------------

  Ciekawe, jak o. Rydzyk łączy swoje poparcie dla Dudy z poglądami tegoż wobec in vitro?

  https://www.youtube.com/watch?v=M-qqKgOlk9E
 • @trybeus 19:09:20
  /popatrz, jak sotniarze milczą//

  Już odzyskali głos. A nawet odrabiają straty z ostatnich dni.

  Popatrz na gadaczkę i komentarze dziwnych ludzi, którzy się rozpychają na NP.

  Wracają do ataków personalnych, oszczerstw i pozostałych ubeckich metod.

  Szkoda tracić czas na przyglądanie się temu. Ja tylko od czasu do czasu sprawdzam pocztę.
 • @Astra 12:03:04
  To wszystko prawda ale linia RM w sprawie prawdy o "starszych braciach" zmieniła się właśnie wtedy, gdy Watykan zmienił dotychczasowy zwyczaj obsadzania stanowiska nuncjusza biskupami polskimi.

  Migliore został tu przysłany żeby zrobić "porządek" z "antysemickim" Rydzykiem i trzeba przyznać że zadanie zostało wykonane.

  Było dla mnie żenujące reklamowanie przez RM koncertu "charytatywnego" w Krakowie (który n.b. odbył się na terenie kościelnym) na rzecz ochotniczych batalionów banderowskich (sic !).
  W tym koncercie "charytatywnym" wziął udział m.in. aktor Jerzy Zelnik.
  Kościół dmucha obecnie w "amerykańską" (czytaj: pejsatą) trąbkę a dzieje się to na rozkaz z samej góry.
  Wczoraj słyszałem w RM wypowiedź arcybiskupa lwowskiego ( obrządku łacińskiego) , który o powstańcach Donbasu wyrażał się per "terroryści" i żaden z "ojców prowadzących" tego ani nie sprostował ani nie skomentował.
  W ten właśnie sposób Kościół polski traci resztki autorytetu.
  A "strasznym braciom" w to graj.
 • @Ptasznik z Trotylu 17:47:17
  ..to jest fakt...nawet w wiadomościach w RM mówi się o prorosyjskich terrorystach...tym samym wpisują się w propagandę mediów mętnego nurtu...no niestety...
  ...
 • Przykre to,
  że ludziska skołowane, a nie ma kto ich pokierować i pokazać cel i dać nadzieję.
  Prymas śpi, albo sie ukrywa, albo mu założyli areszt domowy.

  Jak sobie przypomnę z jakiej rodziny wywodził się ks. Jerzy Popiełuszko, jak przypomnę sobie jego ciężko doświadczoną matkę i ojca to zupełnie nie dziwię się, że ks. Jerzy rozsiewał wokół siebie taką charyzmę, bo to on z domu wyniósł tą skumulowana miłość do Boga i do wiernych. Skąd dzisiaj brać zamiłowanych do służby kleryków, kiedy ostatnie 26 lat to podstępne psucie rodziny.
 • "Po owocach ich poznacie"
  Zwykle powściągliwie wypowiadam się na temat Radia Maryja. Stanowi ono niewątpliwie wyłom w oficjalnym przekazie medialnym. Z drugiej strony, nie jest to radio (telewizja) moich marzeń. Dużo na temat radia i Ojca Dyrektora mógłby powiedzieć Jan Łopuszański (gdyby chciał). Ja słyszałem trochę na ten temat od współpracowników pana Jana. Nie były to budujące informacje. Ojciec Tadeusz często mówi "po owocach ich poznacie". Jeśli tę zasadę odnieść do Radia Maryja, to bilans jest mizerny.
  Dobrze, że słuchacze radia mają też własne zdanie.
  Czego mi brakuje w radiu napisałem kiedyś przy okazji walki o multiplex:
  https://rodzinaswietokrzyska.wordpress.com/2012/04/10/multiplex-dla-telewizji-trwam/
  Pozdrawiam serdecznie
 • @Autor
  Trybeusie,wiesz że gdzieś dzwonią tylko nie wiesz w którym kościele.Z tego co ja wiem sprawa wygląda trochę inaczej.Żydzi znaleźli dostęp do generała zakonu Redemptorystów i zażądali uciszenia o Rydzyka.Myślę,ze pomagła w tym też sowita ofiara pieniężna wpłacona na zakon.
  O Rydzyk pod groźbą natychmiastowego usunięcia z funkcji dyrektora RM musiał zgodzić się na pewne warunki w tym warunek cenzury wypowiedzi antyżydowskich.Dlatego też z radiem musiał się pożegnać prof.J.R.Nowak i red.Michałkiewicz.Kto uważnie słucha nocnych transmisji RM to znajdzie miedzy wierszami to o czym tutaj napisałem.

  Druga sprawa to relacja RM z PIS-em.Te relacje wciąż są na niskim poziomie.Jak wiadomo Kaczyński nie wystawił na listy wyborcze do PE niektórych europosłów związanych z RM o co miał wielkie pretensje O dyrektor.
  W grę tutaj wchodzą też finanse.Wiadomo,że żadna partia oprócz PIS-u nie sypnie groszem na rydzykowe media.A bez olbrzymich finansów media o Rydzyka przestaną istnieć.Wiadomo ile kosztuje miejsce na multipleksie i opłaty roczne .A przecież o.Rydzyk ma na utrzymaniu jeszcze inne dzieła.Same opłaty radiosłuchaczy to tylko kropla w morzu potrzeb które nie są w stanie zapewnić funkcjonowania mediów o Rydzyka.W USA ze względu na brak środków ze składek musiano zrezygnować z nadajników amerykańskich ponieważ bogata polonia amerykańska i kanadyjska nie gwarantowała potrzebnej na ten cel kwoty.No a wiadomo kto sponsoruje media ten stawia też pewne warunki i tak koło się zamyka.
  Jak widać o Rydzyk jest w dużym stopniu jest uzależniony od generała Redemptorystów i Kaczyńskiego
  Sam o Rydzyk przyznał w nocnej audycji RM,że gdyby powiedział prawdę o arcybiskupie Wielgusie na drugi dzień byłby tylko zwykłym szarm zakonnikiem z zakazem wypowiedzi w mediach.
  Tak więc o Rydzyk miał tylko dwa wyjścia albo dać sobie odebrać dzieła stworzone przez Niego albo pójść na pewne ustępstwa i od czsu do czasu przemycać trochę prawdy między wierszami.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930