Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
407 postów 8920 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - Kogut polski, niekoszerny, heteroseksualny...rasa górska

Przypominam o podatku katastralnym...ostanie się ino sznur

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy któryś kandydat na prezydenta odniósł się do tego haraczu, który dyrektywą Unii Europejskiej Polacy będą musieli płacić ?

 

Po Komorowskim nie spodziewam się wiele, bo pochodzi z partii, która kradnie w biały dzień nie czając się specjalnie...mam pretensję do kandydata Dudy, który w dwóch dla mnie kluczowych sprawach milczy jak żydowski grób na ulicy Szerokiej 40 na krakowskim Kazimierzu...


 

W kwestii Ukrainy i o podatku katastralnym, który dotknie Polaków jak jedna z plag egipskich. Alarmowałem o tym ponad rok temu...


 

http://trybeus.prawynurt.pl/klub-dyletantow/podatek-katastralnyczyli-jak-wykatastrowac-polakow,1202.htm


 

...zresztą nie ja jeden...politruki z PO i PiS milczą jak zaklęte, żeby sobie Naród czasem nie przypomniał przed wyborami o goleniu razem ze skórą...


 

Oczywiście góra i tak umyje ręce, bo ściągalność podatku katastralnego obciąży Gminy, które będą musiały ściągać „w świetle prawa” złodziejski haracz, który przekażą na spłatę zaciągniętych długów przez ferajnę pana Tuska...zespół złodziejskich naczyń połączonych.


 

Dlaczego nikt nie zadaje pytań kandydatom o kwestię być, albo nie być Polaków? Dlaczego Zakładnicy Cezara Franka (link) nie forsują bram PiS-u i nie pytają, czy partia PiS potrafi ich obronić przed dwukrotnym haraczem, czyli przed złodziejskimi odsetkami wynikłymi z manipulacji kursu franka szwajcarskiego, oraz przed katastralnym podatkiem, który , aby zapłacić, będą musieli wypruć sobie żyły, lub dalej się zapożyczać do czwartego pokolenia, aby żyć w tym pierdolniętym kraju.

Będą płacić podwójnie, aż ze zgryzoty porzucą swoje ciężką krwawotą zdobyte „gniazdka” i wyjadą z kraju ku uciesze polityków, którzy są prowadzeni na smyczy przez międzynarodową bandę finansowych złodziei.


 

Czytam na portalu Zmiany na Ziemi i włos mi się jeży na głowie :


 

Już obecnie powszechna pauperyzacja społeczna powoduje, że na wtórny rynek nieruchomości trafia wiele domów ludzi, którzy nie radzą sobie z ich utrzymaniem. Wiele z nich to osoby starsze sprzedające swoje domy i kupujące mieszkania. Wkrótce trend ten może ulec intensyfikacji, ponieważ po wyborach parlamentarnych dowiemy się o planie wprowadzenia podatku katastralnego, czyli od wartości nieruchomości.


 

Początkowo mówiło się o kwocie podatku w wielkości 2% wartości rocznie, ale skutki takiego ruchu przeraziły nawet naszych polityków. Najnowsze projekty zawierają propozycję 1% wartości. To nadal bardzo dużo i statystyczna polska rodzina posiadająca mieszkanie na kredyt na 30 lat, o wartości pół miliona złotych, przy założeniu, że jej nieruchomość jest tyle warta zapłaci rocznie dodatkowo 5000 zł.


 

Po zgodzie na zakup ziemi przez obcokrajowców jest to też kolejny przygotowywany akt prawny, którego skutkiem może być wywłaszczenie Polaków. Wyobraźmy sobie co będzie się działo z małymi gospodarstwami rolnymi. W przypadku takich rolników mogą być zmuszeni do płacenia rocznie państwu kilkadziesiąt tysięcy złotych nowego podatku. Wielu z nich nie bedzie w stanie podjąć takiego wyzwania. Holenderscy i niemieccy rolnicy będą zadowoleni z taiego stanu rzeczy.


 

Według nieoficjalnych informacji wprowadzenie podatku katastralnego jest rozważane jako sposób na spłatę zobowiązań gigantycznego długu publicznego, który po 8 latach rządów Platformy Obywatelskiej osiągnął wielkość 1 bilion 50 miliardów złotych. To sugeruje, że koszty obsługi długu rosną i teraz trzeba się będzie zrzucić na spłatę zobowiązań tych rządzących nami hucpiarzy.


 

Władza dobrze wie, że ludzie tego nie przełkną tak łatwo, bo wiele osób starszych zostanie zmuszona do sprzedaży nieruchomości właśnie ze względu na horrendalny nowy podatek. Oczywiście stado polskich pożytecznych idiotów uwierzy, że władza robi to bo musi, gdyż "Unia każe". Będziemy pasieni niezliczoną ilością propagandowych agitek pokazujących jak to dobrze płacić "kataster".


 

Można odnieść wrażenie, że władza konsekwentnie realizuje jeden cel - zwijania Polski, nie ukrywają już tego, że chcą, żebyśmy wyjechali z naszego kraju i większość obywateli III RP chce wyjechać, bo widzi pełzający syf dookoła, który do złudzenia przypomina syf PRL-owski i jedyna fundamentalna różnica polega na tym, że z tej Polski jeszcze daje się uciec. A jak ktoś na przekór wszystkiemu tutaj zostanie, to biada mu i lepiej, żeby miał gruby portfel bo cała kolejka banksterów czeka już na nasze pieniądze z katastru, polskich lasów i nie tylko.


 

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/katastrofalny-podatek-katastralny-wywlaszczy-polakow-co-nami-bedzie-po-wyborach


 

Jeśli nie przegnamy bandy czworga, czyli wszystkich partii politycznych z naszego kraju, to niedługo szanowni Polacy komornik przyjdzie i zabierze wam tego ulubionego grilla, a nawet tą puszkę z ręki z piwem wypitym do połowy...będziecie się cieszyć, jak zostawi wam gacie na osłonięcie waszych „klejnotów rodowych”, a i to nie jest pewne...


 


 

KOMENTARZE

 • Zanim przygotowano projekt "katastrat".
  To zapewne był już gotowy pomysł przyszłych głodowych emerytur, gdzie oszałamiająca kwota 800 złotych zmusi resztki tego narodu do oddania bankom nieruchomości w zamian za leki.
  Teraz trwa festiwal obietnic nie do spełnienia.
  A ludzie to łapią jak pająk muchy.
  Zupełnie jak kilku "NP", którzy łyknęli projekt "Bibrus w Londynie" jako wielkie polowanie na wielkie "nic." Ech-nie ma już prawdziwych komedii i nie ma w narodzie poczucia humoru ani za grosz.
  Pozdrawiam.
 • @Marx 8888 19:58:07
  ..szczerze Ci powiem, że wolałbym o tym nie pisać, ale nie można przejść obojętnie, kiedy za chwilę komornicy będą wywlekać ludzi na bruk z własnych mieszkań...pozdrawiam
 • @Bibrus 20:07:19
  ..tych "kilku" na "NP" Bibrusie, to są pisowskie politruki wynajęte za pieniądze, jeden z nich na pewno dostaje pieniądze za pisanie i od pana G i od twarzysza TevelDe...taka jest prawda...żadnych merytorycznych pytań, tylko forsowanie Dudy-Judy ...pozdrawiam
 • POladcy wszelakich denominacji- Laczcie sie!
  bo nie przezyjecie!
 • Autor!
  Bardzo dobrze, że podjąłeś ten przemilczany temat. Konsekwencje wprowadzenia tego haraczu mogą być wręcz nieobliczalne dla Polaków. Nasze zarobki i emerytury znacznie odbiegające od tych europejskich nie pozwolą na płacenie tego złodziejskiego podatku. Ten podatek liczony od wartości nieruchomości (zarówno tej gruntowej zabudowanej, lokalowej, czy niezabudowanej działki) jest płacony jako kara za posiadanie. Bo gdyby dotyczył tylko tych nieruchomości na których jest prowadzona działalność gospodarcza to jeszcze można zrozumieć. Podatek katastralny pewnie chętnie zaakceptują gminy ustalające jego wysokość i jako główny jego beneficjent.
  Ten podatek jest anty rozwojowy bo nie warto będzie inwestować w nieruchomość , bo tym samym podnosi się jej wartość, a więc płaci wyższy haracz. Widać to już wyraźnie w krajach Unii gdzie ludzie specjalnie nie dbają o swoje domy, szczególnie widoczne na francuskiej prowincji. Dlatego u nas jeszcze ludzie budują piękne domy z imponującym pięknie zadbanym otoczeniem. ale nasi dobrodzieje pewnie już myślą jak to zmienić.
  No, cóż socjalizm ma swoje prawa, jak się za bardzo wychylisz to w łeb i do szeregu!
 • ziemia - być albo nie być.
  Przez ostatnie 2 lata pojawiały się notki z moimi włącznie, na ten temat. Ludzie jednak to zlekceważyli. Ziemia polska jest kluczowym tematem dla naszej (Polaków) egzystencji. Od tego właśnie powinien zaczynać się każdy plan odnowy Polski gdyż to ona i prawa do ziemi regulują i ustawiają w zdrowym kraju wszystkie późniejsze decyzje na różne tematy nawet po długość czasu do wieku emerytalnego włącznie. Rodacy ten problem bagatelizowali i w przyszłości będą za to płacić srogą cenę. Czas na zmiany właśnie się kończy.

  PS: w USA za posiadanie małego domku 180~240 m.kw. płaci się
  od 6 do 10 tys. $ rocznie. Wliczając tylko ten podatek, dla zwykłych zjadaczy chleba jest to 30% ich poborów brutto.
  Tak jak za Solidarności chcieliście przedtem "ameryki" teraz będziecie
  ją naprawdę mieć i czuć.
 • @trybeus 20:14:52
  Tak, zaraza przywlekła się nawet tu pod mój post.
  Cóż, psy szczekają karawana jedzie dalej.
  Pozdr.
 • @nocny gryzoń 21:15:39
  Ci jelenie nie maja wyjścia i po przeprowadzce płacą podatek gdzie indziej.
 • Autor
  Pan Balcerowicz czeka w odwodzie ze swoją nowopowstałą partią.
  On już przypilnuje, aby unijne dyrektywy były realizowane z unijną precyzją.
  Pamiętam, jak gen. Skrzypczak po aneksji Krymu mówił, że "teraz nastąpi rzeź niewiniątek" i bynajmniej nie odnosił się tymi słowy do gmachu związków zawodowych w Odessie, gdzie doszło rzeczywiście do rzezi, a kto był rzeźnikiem?
  Cytat pasuje jak ulał, do tego, o czym napisałeś, Trybeusie.

  Pozdrawiam!
 • Podatku katastralnego nie będzie
  Ustawodawcy wiedzą że dzień uchwalenia tego podatku byłby ostatnim dniem ich życia.
  A oni chcą żyć , pić i zakąszać .
  Oczywiście na nasz koszt.
 • @Ptasznik z Trotylu 22:04:21
  Jesteś w błędzie. Myślisz, że jeśli uderzy on w tych co coś posiadają to wywoła to jakąś rewolucję? Przecież większość w tym kraju tak naprawdę niewiele posiada i co, oni ujmą się za tymi co coś mają nie mówiąc o tych co posiadają wiele?
  Paradoksalnie to właśnie klasa polityczna będzie i jest nadal przeciwna temu haraczowi, bo oni mają rezydencje, bogate domy i znaczne ilości ziemi i ich ten podatek nieźle uderzy, a że przy okazji rykoszetem walnie w zwykłych obywateli, którzy całe życie dorabiali się ciężką pracą często odmawiając sobie wielu rzeczy jak również w kredytobiorców budujących za pożyczone pieniądze domy, czy to kogoś będzie obchodzić? Przyjdzie polecenie z Brukseli i nie będzie zmiłuj się!
  Z ziemią rolną bananowi politycy będą mieli najmniejszy problem, bo ją po prostu sprzedadzą po maju 2016 roku obcokrajowcom z dużym zyskiem, bo czy po to ją nabywali po zaniżonych cenach by ją uprawiać? A podatek katastralny od niej już zapłacą nowi nabywcy, których zresztą będzie na to stać. A może nawet powstaną dla nich jakieś częściowe ulgi gdy będzie ona uprawiana i wówczas zapłacą mniej.
  "Obyś żył w ciekawych czasach", to stare chińskie powiedzenie, a właściwie przekleństwo pasuje jak ulał do tego, co dzieje się w ostatnim czasie, a dziać się pewnie jeszcze będzie dużo.
 • @Marx 8888 22:38:04
  Ciekawe jak to rozwiążą, być może będzie jakieś odroczenie lub niższy podatek? Pożyjemy, zobaczymy!
 • Witaj Polsko w bohaterskim, Nowym Porzadku Swiatowym.
  Jedno jest pewne, podatek raz wprowadzony bedzie co roku podnoszony, bedzie sie podwajal co jakies 12 lat (tak jest w USA).Za moj dom w USA oszacowany na $ 69870 place $2590,to jest 3.7%.Znajomy lekarz, kilka ulic dalej ma dom wartosci $ 442590, podatek $21201,czyli 4.8%.Wcale bym sie nie zdziwil gdyby jego sasiad, posiadajacy dom za $1000000 placil rocznego podatku $25.System obliczania podatku katastralnego jest bardzo bizantyjski, sa w nim jakies wyjatki,klauzule, pozwalajace tym co sa w kluczu nie placic nic.Podobnie jest z mandatami za przekroczenia drogowe.Komputer w sadzie automatycznie ich mandaty uniewaznia.Demokracja.Plan jest taki, ze trzeba populacje na Ziemi zmniejszyc o 80%.Polska podpisala ta ustawe ONZ, Agenda 21, w 1995 roku wiec chyba nikt nie powinien byc tym podatkiem katastralnym zaskoczony.
 • Wydzieranie spod serca
  naszych niemałych pieniędzy powinno być prawnie zakazane, bo dawanie dodatkowych pieniędzy utracjuszom i kombinatorom to pójście na łatwiznę. Po lotnisku to i idiota pojedzie bez stłuczki, a dla takich fachowców od jazdy po górskich serpentynach powinien być tylko mały margines zapasu, aby pokazaji dobrą jazdą, że coś potrafią i mały błąd spowoduje, że wylądują w przepaści.
 • Zalety i wady podatku katastralnego
  Podatek katastralnego, płacimy określony procent od wartości nieruchomości. Im bardziej warta nieruchomość tym większy płacimy od niej podatek. W naszym systemie podatkowym jest relikt podatku katastralnego czyli opłata adiacencka, opłata planistyczna, one są płacone gdy wzrośnie jednorazowo wartość nieruchomości oraz podatek rolny obliczany na podstawie klasy ziemi i średniej wartości koszyka zbóż.
  Podatek ten na terenie Polski istniał w okresie Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego.
  Co osiągamy przez podatek katastralny, likwidację nie używanych gruntów. Zniknie zwyczaj magazynowania nieruchomości i sprzedaż kontrolowana (regulacja podażą). Określone będzie wartość nieruchomości, co będzie pomocne przy wywłaszczeniach.
  Wadą będzie wzrost opodatkowania obywateli. Chociaż dojdzie do wyrównania opodatkowania gruntów zajętych na działalność gospodarczą z gruntami mieszkalnymi i rolnymi. Wprowadzenie podatku katastralnego powinno się zrównoważyć znacznie większą kwotą wolną od podatku dochodowego do minimum 18 - 24 minimalnych miesięcznych pensji (optymalne było by likwidacja podatku dochodowego). Taką podwyżkę wolnej kwoty by zrekompensowało likwidacja procentu przekazywanego samorządowi od wpływów pochodzących z PIT, CIT i podatku "Belki".
 • @Daro 00:36:42
  "Podatek ten na terenie Polski istniał w okresie Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego."

  No i masz człowieku dla siebie odpowiedz czyj on jest i komu służy.
  W naszej tradycji Polak nigdy od Króla ani dawnego państwa nie rentował swoich własnych gruntów. Podatek ten oprócz innych celów wyraźnie wskazuje iż "gospodarz gruntów" nie jest właścicielem swojej własności która nota bene taka własnością już nie jest.
 • @Daro 00:36:42
  "Co osiągamy przez podatek katastralny, likwidację nie używanych gruntów"
  Twierdzenie falszywe.Prawidlowa odpowiedz:"Zwiekszenie nie uzywanych gruntow."
  Wystarczy nie zaplacic podatku katastralnego raz i nieruchomosc jest odebrana, wlasciciel na bruk.Posiadlosc, jesli ma na sobie dom, natychmiast zostaje ogolocona z rur, kabli, izolacji, okien, dzrzwi, wszystkiego co mozna wyniesc, uciac, odkrecic, wyszarpac, bo nikt domu nie pilnuje.Przez kilka lat taki szkielet stoi gdzie narkomani sie szprycuja a pozniej miasto go burzy, sieje trawe i jest plac na zawsze.Detroit najlepszym przykladem.Jesli chodzi o grunty orne to odebrane wlascicielowi sa sprzedawane inwestorom zagranicznym(Chinom) i sobie stoja odlogiem na lepsze czasy.Na chinskie czasy.Nigdy na swiecie nie bylo podatku , ktory by mial pozytywny rezultat dla kraju.Sa to pieniadze wyszarpane od ludzi i zostaja rozkradzione przez elity.
 • @Ptasznik z Trotylu 22:04:21
  "Ustawodawcy wiedzą że dzień uchwalenia tego podatku byłby ostatnim dniem ich życia" Optymista.
 • @bez kropki 08:17:48
  Ustawodawcy to mistrze ludzkiej psychologi.Wiedza, ze z ludzi mozna wyciskac krew bardziej niz z kamienia.Ludzie sa jak owce.NWO.
 • @Panowiepoliczmygłosy 20:41:03
  ...w Polsce południowej ludzie są jeszcze dosyć zamożni, mają ładne domy i piękne otoczenie jak piszesz...to może się zmienić, lecz najbardziej dotknie to najbiedniejszych, rencistów, emerytów, rolników...ale pazerne państwo przy udziale banksterskich zlodziei ma już sposób...odwrócona hipoteka, która wywłaszczy ich w oka mgnieniu, będą mieli jedyny "słuszny" wybór...komuna w najgorszej postaci...pozdrawiam
 • @partyzant 23:10:18
  co to wklejasz propagandę "amerykanckiego imperialisty"...zdecyduj się chłopie, jako utrwalacz PRL-u nie powinieneś się podpierać zachodnim imperializmem :)))))))))

  a ta pała od ciebie to mnie naprawdę zwisa i powiewa :))
 • @Ptasznik z Trotylu 22:04:21
  ...zrobią to sprawdzoną metodą "gotującej się żaby"...na poczatku podatek może oscylować w granicy 0.1 %...potem będą podgrzewać w miarę zapotrzebowania...

  ...ja tylko jestem ciekaw, jak przebrną przez szacowanie nieruchomości, bo szacowanie może wykonać rzeczoznawca, a to juz koszty i to nie małe...poza tym jak to sie ma, jak ktos budował całe życie i metodą gospodarczą i ma podobny dom do tego, kto wynajmował firmy, płacił vat itp...różnica pomimo takich samych budynków może oscylować o ładnych kilkadziesiąt tys złotych, a może nawet klikaset (ktoś mógł budować jeszce na 7 % vat, a robocizna 10 lat temu była dużo tańsza...
 • @staszek kieliszek 06:06:51
  ...bardzo dobry komentarz...pozdrawiam
 • @trybeus 09:42:32
  Raczej podstawą powinna być rynkowa wartość nieruchomości. Ale to sprawia b. duże problemy także dziś, patrz np. tu:
  http://sub-iudice.blogspot.com/2015/04/wrozbiarstwo.html
 • @bez kropki 09:52:17
  ..zgroza...jesli dopuszczą "biegłych" do szacowania to będzie prawdziwy armagedon...będzie to następna po komornikach mafia, która bedzie "pomagać" w wywłasczaniu Polaków...
  ...ile bierze biegły za wycenę nieruchomości? Za oszacowanie samochodu bierze 500 pln...pytam z ciekawości ..pozdr
 • @Jinks 21:51:11
  masz rację, tajfun Leszek dokończy dzieła...że ta kanalia jeszcze łazi po tym świecie..nie mogłyby go chazarzy juz wziąść do siebie ? Już się cieszyłem, że pojedzie na Ukrainę "rozwijać im gospodarkę" :)), a tu dupa...szkoda, bo pewnie dostałby odpowiednią nagrodę za to ...siekierę w plecy i pal do rzyci...pozdrawiam
 • @trybeus & bez kropki
  Z wpisów wynika ze jednak zgadzacie się na "kastralny" jeżeli nie będzie
  aż tak bardzo uciążliwy?
 • @Stara Baba 14:28:50
  ...ja się nie zgadzam, ale co moje niezgadzanie ma do rzeczy ?
  kataster będzie wprowadzony, bo żaden politykier się nie wychyli, żeby się narazić zarządzających Polinem...
  poza tym jak pisałem, bedzie to sprytnie przerzucone na samorządy...jeśli ktoś będzie miał pretensję do Dudy, czy innego Judy, to on wtedy powie..."niem mam państwa katastru i co mi państwo zrobicie"...

  ...uważam również, że samorządy bezpodstawnie pobierają podatki w dotychczasowej formie, przecież ja płacę dochodowy, vat...to ponad 40 %...dlaczego mam jeszcze utrzymywać gminnych, czy magistrackich pasożytów ?

  po prostu "wszyscy won", to jest przyszłość...gdy uszczupli sie banda urzędników, to i oszczędności się znajdą na wszystkie brakujące potrzeby...poza tym opodatkować trzeba, ale sieci sklepów wielkopowierzchniowych, banki opodatkować, zagraniczne koncerny, które nie płacą podatków jak to zrobił Orban...najmniej i średnozarabiających zwolnić z podatku dochodowego...wszystko ruszy z kopyta, jestem pewien...ale wpierw trzeba zlikwidować szajkę polityków od PO, po PiS, łącznie z tymi kundelkami typu Kurwin, Palikot i politykoprostytutki z PSL u...
 • @trybeus 15:17:02
  "po prostu "wszyscy won", to jest przyszłość...gdy uszczupli sie banda urzędników, to i oszczędności się znajdą na wszystkie brakujące potrzeby...poza tym opodatkować trzeba, ale sieci sklepów wielkopowierzchniowych, banki opodatkować, zagraniczne koncerny, które nie płacą podatków jak to zrobił Orban...najmniej i średnozarabiających zwolnić z podatku dochodowego...wszystko ruszy z kopyta, jestem pewien...ale wpierw trzeba zlikwidować szajkę polityków od PO, po PiS, łącznie z tymi kundelkami typu Kurwin, Palikot i politykoprostytutki z PSL u"

  Właśnie naszkicowałeś program zmiany systemu zarządzania Polską.
  Niestety Naród jest tak ogłupiony 26 latami "wolności i demokracji", że nie poprze w swej większości inicjatywy zmiany systemu olligarcho-partiokratycznego. Rozmawiam z wieloma ludźmi i praktycznie nikt nie zdaje sobie sprawy w jakim Matrixie żyje. Wielu za to przejawia upośledzenie telawizyjne oraz fanatyzm w obronie jednego czy drugiego unity wolnościowego, męża swojej żony. Ludzie podłączeni do systemu są jego żywicielem i tak jak on nie wyobrażają sobie rezygnacji z tego pasożydniczego układu.

  Kataster wprowadzą i ludzie uwierzą, że to dla ich dobra.. :(
  Tylu mieni się patriotami.. a patriota to osoba, która jest gotowa zabijać i zginać dla Polski.. jesteśmy pod okupacją, gdzie ci patrioci?????
  Mafia biurokratyczna od prezydenta poczynając już nawet nie maskuje się, na beszczela mówią, że to nie ich ręka, że to nie oni na nagraniu.. po WTC i Smoleńsku wszystko można wcisnąć ciemnej masie..

  tylko dzieci żal..

  Pozdrawiam
 • @trybeus 09:42:32
  Z tym szacowaniem nieruchomości nie będą mieli specjalnie wielkiego kłopotu. Na bazie posiadanych informacji powstaną tzw. mapy taksacyjne określające w danych obszarach średnie ceny rynkowe za metr kwadratowy + informacje wynikające ze spisu powszechnego i praktycznie każdy już jest oszacowany. Gdy obywatel będzie sobie rościł pretensje do szacunku wówczas może zamówić operat szacunkowy u rzeczoznawcy, ale za niego zapłaci sam. Oczywiście, że w wielu przypadkach będą zatrudnieni rzeczoznawcy, ale podstawowe wyceny oparte zostaną o mapy taksacyjne. Przecież już dzisiaj w każdym urzędzie są komórki zarządzania nieruchomościami i katastru.
  W niektórych krajach problem wycen rozwiązano w w taki sposób, że to właściciel nieruchomości sam podaje wartość nieruchomości. Ale w przypadku jej sprzedaży nadwyżka wynikająca z różnicy podanej wartości a zainkasowanej gotówki zostaje obłożona podatkiem. Widać, że władza zawsze znajdzie sposób na pobranie podatku.
 • Trybeusie
  wielu osobom, także Tobie czasami nienawiść powoduje utratę zdrowego rozsądku. Było w komunie wiele złych rzeczy. Jednak dzisiaj ok. 80% Polaków mieszka we własnych nieruchomościach, a w Europie jest odwrotnie. Te 80% to spuścizna po tej komunie. Odwrócona hipoteka i kataster przywróci żydowską hierarchię w tej materii.
 • wywłaszczenie
  Wywłaszczenie powoli staje się faktem. W Warszawie nieruchomości stoją na gruntach dzierżawionych od miasta, za co miasto pobiera opłatę z tytułu użytkowania wieczystego w wysokości 1% wartości nieruchomości.
  Od 2011 roku trwa proces ustanawiania nowych stawek, które - w związku z rzekomą zmianą wartości gruntu, która miała miejsce od 2006 roku - znacznie wzrosły. Podwyżki sięgają 1000% u mnie tylko 400%. Za prawo do mieszkania we własnym mieszkaniu będę miastu oddawać nie 100 zł miesięcznie a 400 zł miesięcznie, czyli 40% emerytury.

  Czyli użytkowanie wieczyste jest już załatwione, szlaki przetarte. Oczywiście namawiają nas na wykup, by po raz drugi dowalić podatkiem katastralnym, gdy będziemy już właścicielami gruntu.
 • WEZWANIE DO OBRONY KONIECZNEJ W STANIE NAJWYŻSZEGO ZAGROŻENIA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ !
  WEZWANIE DO OBRONY KONIECZNEJ W STANIE NAJWYŻSZEGO ZAGROŻENIA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ !
  Łowicz, 14.04.2015r.

  Maria Bejda, Teresa Wojda
  Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”
  Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi
  POLSKI OBYWATELSKI RUCH OPORU
  http://www.petycjeonline.com/protes_przeciw_ustawie_nowe_prawo_geologiczne_i_gornicze https://wojdabejda.wordpress.com/2015/04/02/polski-obywatelski-ruch-oporu-wzywa-do-realizacji-dekretu-o-wypowiedzeniu-posluszenstwa-okupacyjnym-organom-w-polsce/

  Drodzy Rodacy !

  Jako przedstawicielki Polskiego Obywatelskiego Ruchu Oporu, broniące Narodu Polskiego w Polsce i na forum międzynarodowym a jednocześnie każda z osobna jako Suweren, spełniamy moralny obowiązek wystąpienia z niniejszym apelem do rodowitych Polaków, boleśnie doświadczających w warunkach pozornego pokoju skutków agresji na Polskę, zawojowania jej terytorium i podstępnego ludobójstwa na Narodzie Polskim.

  W stanie najwyższego zagrożenia Rzeczypospolitej Polskiej zwracamy się z apelem o pilne rozpowszechnianie Dekretu przywódcy Narodu Polskiego Tadeusza Cichockiego z 02.04.2015r. o wypowiedzeniu posłuszeństwa żydowskiemu okupantowi w Polsce. W okolicznościach mnożenia się różnych złudnych i podstępnych inicjatyw fałszywych obrońców Narodu Polskiego wzywamy rodowitych Polaków do powszechnego zjednania się i zastosowania się do Proklamacji T.Cichockiego z 02.11.2014r. o przejęciu bezpośredniego sprawowania władzy zwierzchniej przez Suwerena-Naród Polski oraz Dekretu z 02.04.2015r. o wypowiedzeniu posłuszeństwa żydowskiemu okupantowi w Polsce.

  Tylko w interesie okupanta żydowskiego jest wyprowadzenie bezbronnego Narodu Polskiego na ulice i daremny rozlew polskiej krwi ! Potępiamy z całą mocą wszelkie próby wyprowadzania i wychodzenia w bezpośredni kontakt z okupantem, uzbrojonym we wszelkie techniki zniewalania i niszczenia Narodu Polskiego !

  Wzywamy do bojkotu wyborów w dniach 10 i 24 maja 2015r. Wzywamy do wypowiedzenia posłuszeństwa żydowskiemu okupantowi w Polsce z dniem 1 czerwca 2015r. oraz do działania w obronie koniecznej w zakonspirowanych oddziałach, według wskazań przywódcy Narodu Polskiego Tadeusza Cichockiego.

  W stanie najwyższego zagrożenia Naszej Ojczyzny szczególnie apelujemy do Matek -Polek o zmobilizowanie mężów, synów, córek do działania w zakonspirowanych Oddziałach Obrony Koniecznej Narodu Polskiego oraz Trybunałach Ludowych zgodnie ze wskazaniami Dekretu Tadeusza Cichockiego z 02.04.2015r. : “Wypowiedzenie posłuszeństwa wszystkim organom państwa. Dekret zwierzchnika władzy Rzeczypospolitej Polskiej”, http://www.tcichocki.pl/20150402_Wypowiedzenie_posluszenstwa_organom_panstwa.pdf

  Maria Bejda, Teresa Wojda
  Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”
  Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi
  POLSKI OBYWATELSKI RUCH OPORU

  https://wojdabejda.wordpress.com/2015/04/16/wezwanie-do-obrony-koniecznej-w-stanie-najwyzszego-zagrozenia-rzeczypospolitej-polskiej/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930