Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
381 postów 8900 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - ...katol i moher z kościoła toruńskiego, parafia podhalańska...łowca jehowitów...

Kościół, szkoła, strzelnica i legalna broń dla każdego...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"(...) Kto w Boga wierzy, niech zaczyna naprawianie Polski od tego, co najbliższe i wykonalne - od zabezpieczania własnej parafii. Po kolei: KOŚCIÓŁ - SZKOŁA - STRZELNICA. "

W październiku 2010 roku ginie w wyniku mordu politycznego działacz PiS Marek Rosiak. Zamachowiec, były członek PO posługiwał się oryginalnym, przedwojennym pistoletem marki Walther kaliber 22. Zastanawiam się, czy jeśliby Marek Rosiak był uzbrojony, czy zdołał by się uratować? Myślę, że szanse na jego przeżycie bardzo by wzrosły...a napastnik, wiedząc, że jego ofiara jest uzbrojona dwa razy by się zastanowił nad swoim postępowaniem.


 

Dwa lata później Prezes Jarosław Kaczyński zawiesza w prawach członka PiS Artura Nicponia. Artur Nicoń, działacz PiS z Oleśnicy prowadził swojego bloga w którym radykalnie wypowiadał się na temat broni, oraz przeciwników politycznych z Platformy Obywatelskiej, a zwłaszcza Donalda Tuska. Radykalnie i właśnie dlatego wszystkie łże - media z Gazetą Koszerną - Wybiórczą na czele przystąpiły do frontalnego ataku na Artura Nicponia. Motywem ataku miała być wypowiedź Nicponia, którą zacytuję :


 

"-Czy można w Polsce zrobić referendum nad projektem zastrzelenia Tuska? Żeby zastrzelenie go jak psa było legalne?..."

Na tym wyrwanym z kontekstu pytaniu Gazeta Wybiórcza założyła swoją teorie spiskową, natomiast reszta wypowiedzi brzmiała tak:

"...kumasz, skoro można majstrować przy dzieciach w fazie prenatalnej i można sobie głosować czy je zabić, czy nie, to czy to samo można zrobić z Tuskiem ?"...jest różnica (przyp. Mój) ???!!!


 

Ale Wyjce z Czerskiej zrobiły swoje, natomiast Artur Nicpoń wyraźnie zasugerował, że na majstrowaniu przy ustawach na temat aborcji nie będzie zgody, z czym w pełni się zgadzam.


 

Czego tak najbardziej przestraszyły się Wyjce z Czerskiej & Consortes? Ano tego że Nicpoń pisał na swoim blogu o broni, sam zresztą fotografował się ze strzelbą. Pisał, cytuję za Faktem :


 

"Pod wpisami Nicponia często, jak opisuje gazeta, działacz PiS dyskutował z innymi na temat broni. Radził też jak samemu sobie skonstruować broń. "Z rysuneczkami jest tak, że jak popytasz wujka Googla, to po najdalej 10 minutach da ci na tacy pdfy z rysunkami warsztatowymi takiej broni, jakiej potrzebujesz. Osobiście polecam irlandzkie 'podręczniki' sygnowane przez IRA, bo oni tam podają fajnie specyfikacje materiałowe. Na zasadzie - to i to wykonujemy najlepiej z łapy silnika ze złomowiska, a to z tego i tego. W sumie cały materiał można kupić na złomowisku, jako resztki samochodów, za grosze. Reszta to tokarka, pilniki i takie tam" – radził na swoim blogu Nicpoń. Na stronie znalazły się także opisy z linkami radzące, jak zrobić "najprostszą broń na naboje śrutowe", "dziewiątkę od zera" czy jak przerobić naboje do pistoletu na gwoździe na "normalną" amunicję."


 

Do czego potrzebna jest działaczowi PiS broń. "Przecież nikt tu nie twierdzi, że z samopałami będzie się na czołgi rzucał. Chodzi o to, że jak przyjdzie co do czego, to broń profesjonalną zdobędą tylko ci, którzy z jakąś bronią pod te magazyny przyjdą. A ci, co przyjdą z gołymi rękoma, zginą. Ot i wszystko. BTW, do szturmu na TVN wystarczyłyby gazrurki w pewnych dłoniach, tak naprawdę" – wypisywał na swoim blogu Nicpoń.(link)

 

Według mnie Prezesowi Kaczyńskiemu zabrakło odwagi, dał się zakrzyczeć i zdjął osobiście Nicponia. Szkoda, bo po śmierci Marka Rosiaka była doskonała okazja, aby wyposażyć członków PiS-u w broń, byłby to nowy standard w polityce, skończyłoby się głupie gadanie o "patroszeniu kaczek", oraz "dożynaniu watah", albo "wyginięciu jak dinozaury". Myślę, że Pisowcy, jako "uzbrojeni republikanie" uzyskaliby większy szacunek w społeczeństwie, skończyła by się kreacja członków PiS-u jako mazgai i nic nie mogących opozycjonistów o minach posępnych i męczeńskich...myślę, że taki też przekaz sugerował Nicpoń.


 

Będąc jeszcze przy Arturze Nicponiu chciałbym zasugerować pewien trend, który powinien dać pisowcom do myślenia. Artur pisał na swoim blogu o Marszu Niepodległości i o młodych, na których można liczyć ...dziś, kiedy widzimy ucieczki PiS- u i GP z Marszem Niepodległości do Krakowa, wyraźnie widać, że patriotyczną młodzież świadomie te środowiska wystawiają na "pewną śmierć" (cyt. pisownia oryginalna) :


 

"Ta cała [młodzież - przyp mój] wkurwiona i agresywna (co cenne i co ja popieram), nie pieprząca się w tańcu, aktywna i gotowa do konfrontacji. (...) Ci ludzie są Polsce bardzo potrzebni, bo Polsce po prostu potrzebni są ludzie, którzy są zdolni przypierdolić. A tych, którym by przypierdolić trzeba, jest sporo, mimo że coraz bardziej zestrachani są silni i na rzęsach stają, by na nas wymusić przestrzeganie ich reguł, które sobie sami dla siebie ustanowili, żeby im było wygodnie. Tego się nie skruszy ani pokojowymi marszami, ani krucjatami różańcowymi, ani ogólnie pojętą grzecznością".


 

I tutaj jest sedno i odpowiedź dlaczego został ściągnięty Nicpoń...dlatego, że pokazywał kierunek, nie godził się na miny męczenników, jaką cały czas sugeruje nam Prezes Kaczyński, marsze na nic się nie zdadzą, my musimy być uzbrojeni i niebezpieczni, niebezpieczni dla tych, którzy chcą z nas zrobić niewolników.


 

Dlatego powtórzę za Grzegorzem Braunem :

"(...) Kto w Boga wierzy, niech zaczyna naprawianie Polski od tego, co najbliższe i wykonalne - od zabezpieczania własnej parafii. Po kolei: KOŚCIÓŁ - SZKOŁA - STRZELNICA. Ważne, żeby niczego nie pomijać, nie zmieniać kolejności i nie przestawiać hierarchii" (link)


 

Jeśli chodzi o broń, Polacy powinni myśleć o niej poważnie. Kto chce i nie był karany, może wystąpić o pozwolenie i przejść przez gąszcz weryfikacji przez policję. Komu się nie chce przechodzić przez gąszcz też może kupić sobie legalnie broń. Znowelizowana ustawa o broni i amunicji z 5 stycznia 2011 (art. 11 pkt 10) stwierdza, że pozwolenie na broń nie jest wymagane w przypadku "posiadania broni palnej rozdzielnego ładowania, wytworzonej przed rokiem1885 oraz replik tej broni"...czyli możemy posiadać legalnie i bez pozwolenia rewolwery czarnoprochowe, wykonane przed 1885 rokiem, oraz ich repliki dokładnie takie jakimi posługiwali się kowboje na Dzikim Zachodzie. Możemy sobie za kilka, lub kilkanaście stów zafundować Colta, lub Remingtona. Oczywiście w porównaniu ze współczesną bronią repliki nie są takie celne i nośne, ale dla wytrawnego strzelca, odwiedzającego często strzelnicę nie będzie to wielkim problemem.


 

Oczywiście nie namawiam, aby wychodzić w "samo południe" i samemu wymierzać sprawiedliwość...samo posiadanie broni jest bardzo dobrym straszakiem dla tych, którzy gnębią Polaków coraz bardziej, śmielej i bezczelniej...


 

Fajny artykuł na temat broni i jej posiadania znalazłem tutaj :

domowy-survival.pl/2012/12/metody-na-nabycie-broni-palnej-2013/

Tutaj możliwości takich "gunów", pan pokazuje jak nabijać Remingtona, jak strzelać...instrukcja obsługi w pigułce...

 

 

 

KOMENTARZE

 • @
  A mówiłem Arturowi (znamy się osobiście) aby nie integrował się z PiS'em; to ani ładna, ani bogata panienka a raczej stara kwoka siedząca do tego na cudzych jajach.

  Szkoda, że się Artur nie produkuje. Tak ciętego języka zwłaszcza szkoda. Jak się kiedyś za mnie wzięli we trójkę to ledwie ledwie, ale to ledwie ledwie dałem sobie z nimi radę. Strasznie pyskate i z niewyparzonymi językami.
  Ale jak mu kiedyś zwróciłem uwagę, że nadmiernie stosuje "swój styl" to mi odrzekł, że to jego język i nic nikomu do jego używania.

  Cóż, jeśli się odpisił to byłby tutaj bardzo ciekawym nabytkiem. Ale chyba mu jakieś "kuku" zrobili bo się nawet prywatnie nie odzywa.
  Masz Trybeusie jakiś z nim kontakt?
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:28:43
  A co do strzelania; najtaniej byłoby w kościele strzelnice urządzić. Tylko tarcze od strony chóru, aby świętokradztwa nie było.

  PS. Należy jeszcze instrukcję czyszczenia broni...
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:28:43
  ...nie nie mam kontaktu...ale bardzo podobała mi się jego radykalna postawa...
  ...nie dziwię się, że się nie odzywa, pewnie dostał kilka "rad" od "władców tego świata" i żyje sobie spokonie "nie wadząc nikomu"...

  ...żeby być radykalnym , trzeba nie mieć rodziny, być outsiderem...nie każdego na to stać...
  ...myślę, ze sama "góra" Pisu przyczyniła się, żeby go wyciszyć, dziś mogę powiedzieć, ze Pisowi zależy na utrwalaniu takiego statusu politycznego, jaki jest ...ten "marszyk sobotni", to takie lightowe"pobrzękiwanie szabelką"...pozdrawiam
 • Tutaj chyba jest najlepiej wyjaśnione, o co chodzi z tą bronią dla nas...
  //Polacy w ciągu ostatnich ponad 200 lat zostali więc nie tylko rozbrojeni – stało się dużo gorzej. W tym samym czasie większość z nas pozwoliła sobie bowiem wbić do głów wierutną bzdurę, że posiadanie broni jest czymś nagannym, niebezpiecznym i z gruntu szkodliwym.

  W rezultacie pod względem liczby sztuk broni znajdującej się w prywatnych rękach, w przeliczeniu na liczbę obywateli, Polska plącze się na szarym końcu wszystkich rankingów. Na 100 Polaków przypada - dokładnie rzecz ujmując - 1,3 sztuki broni. W przybliżeniu zatem zaledwie jeden na 100 z nas ma broń w domu.

  O tym, jak bardzo jesteśmy pod tym względem upośledzeni, niech świadczy to, że własną broń ma ponad 30 na 100 Niemców, Francuzów, Austriaków, Norwegów, Szwedów, Kanadyjczyków i na przykład 16 na 100 Czechów oraz prawie dziewięciu na 100 Rosjan. O Amerykanach nie ma nawet w tym kontekście co wspominać – 88 na 100 z nich ma swoją broń, dzięki czemu stanowią oni najpotężniejszą armię pod słońcem. Przeszkodę nie do pokonania dla każdego potencjalnego agresora.//

  http://dorzeczy.pl/id,3992/Pistolet-w-kazdym-polskim-domu.html
 • @Astra 20:53:30
  miałam broń ! - zdaliśmy ! z przemęczenia !! od nadmiaru nękających nas wszelakich służb mundurowych .
 • @ninanonimowa 21:27:19
  A była okazja tych mundrowych odstrzelić. A tak....
 • @Astra 20:53:30
  ...właśnie, najgorsze jest to :
  "W tym samym czasie większość z nas pozwoliła sobie bowiem wbić do głów wierutną bzdurę, że posiadanie broni jest czymś nagannym, niebezpiecznym i z gruntu szkodliwym."

  przecież jak kto jest normalny, to i normalnie będzie się obchodził z bronią...a normalność jest konieczna przy weryfikacji na pozwolenie na broń...pozdrawiam
 • @trybeus 22:13:00
  --weryfikacja -- co to znaczy ??
 • @ninanonimowa 22:18:21
  ajaj...Policja musi cię zweryfikować (skontrolować), czy masz równo pod sufitem i czy nie jesteś karana... wtedy możesz dostać pozwolenie na broń...dobrze już??:)))
 • Nie wiem co za środki przyjmujesz " na organizm ", albo to zwykła swojska ekologiczna durnota narodowa...
  Broń to atrybut ludzi wolnych. Nie wiem czy zauważyłeś ale dzisiejsza "wolność" nie pozwala "wolnym ludziom" na wybór choćby w kwestii czy chcę się "ubezpieczać" czy nie , albo do którego roku życia chcę pracować. Więc przesympatyczny w swej beztreskiej durnocie przyjacielu przyjm do wiadomości że : NIEWOLNIKÓW SIĘ NIE UZBRAJA ! Wszyscy zaborcy panicznie boja się broni w rękach ciemiężonego społeczeństwa ! Zwróć uwagę do jakich spazmów i ataków histerii polskojęzyczne media dochodzą gdy jakiś idiota postrzeli drugiego z wiatrówki. Za to minister jaśnie panującej partii może bezkarnie ostrzelać samochód z broni krótkiej który nie udzielił mu pierwszeństwa. Broń to WOLNOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ ! A tu ani wolności ani odpowiedzialności za cokolwiek w NIBY PAŃSTWIE !
 • Pan Mr.Kuba65 09:14:47
  .
  Kubus ,

  bzdury jak siurdak kundla gajowego Bulla komoruskiego .
  Rdzenni Polacy maja bron .
  Skundleni janczarowie tez .
  Okupanci niesmiertelnego Narodu Polski maja bron sluzbowa .
  Wprowadzenie slowa niewolnik i uzycie w znaczeniu Polaka - uhhhhhhh no chyba , ze sam o sobie stanowisz piszac w ten sposöb .
  Uwazaj w pracy kmiotku biurwowy , bo z czego bedziesz zyl jak pokryjomu piszesz a szef cie zlapie, i wyrzuci na zbity pysk - niewolniku wlasnych zludzen z budzetöwki .
 • @Autor
  Wiecznie żywy duch sarmacki, któremu się marzą czasy powstań:

  Czy potrzeba, żebyśmy zaraz w pole wyszli?
  Strzelców zebrać - rzecz łatwa; prochu mam dostatek,
  W plebaniji u księdza jest kilka armatek;
  Przypominam, iż Jankiel mówił, iż u siebie
  Ma groty do lanc, że je mogę wziąć w potrzebie;
  Te groty przywiózł w pakach gotowych z Królewca
  Pod sekretem; weźmiem je, zaraz zrobim drzewca,
  Szabel nam nie zabraknie, szlachta na koń wsiędzie,
  Ja z synowcem na czele i? - jakoś to będzie !"

  Szanowny pan Ryszard Opara dobrze wskazuje na to, co obecnie jest najskuteczniejszą bronią - warto by po prostu wskazać Polakom oręż, obecnie najskuteczniejszy, całkowicie legalny i ogólnie dostępny który powinni gromadzić, zamiast bawić się bractwa kurkowe.
 • @ Tryb
  Dałam 5* za ideę.
  No ale..., Drogi Trybie, darmozjady żyją za nasz pieniądze /partie polityczne/, a Ty jeszcze chcesz gnojkom dać broń palną???!!! Pogięło, Kolego?! To MY mamy mieć broń! Jak oni będą mieć broń, to konsekwencje łatwo można sobie wyobrazić: są wybory /chłe, chłe, chłe, kto tam w to wierzy/, przychodzi taki partyjniak jeden z drugim i przystawia Ci pistolet do głowy. Ty wiesz, że oni uchwalą pracę do setnego roku życia, GMO, hipotekę odwróconą i inne gówna, ale zagłosujesz, bo i co możesz zrobić?
  Jeszcze raz: to MY mamy mieć broń. I zabrać gnojkom finansowanie partii z budżetu!

  Nooo, z Nickiem to PiS dał ciała, a po prawdzie dupy. Ale to i dlatego, że w sprawie aborcji PiS miał "masło na głowie", jak mawiają starzy żydzi. No i to partia systemowa, więc zarządzana z Giewu.
 • @KOSSOBOR 21:14:50
  ..oczywiście dziś to już musztarda po obiedzie, dziś nie dałbym im broni, wtedy była szansa i Nicek ich można by rzec "wypatroszył" mentalnie, ale oni widzę inny trend w społeczeństwie kreują...utrwalanie popisu...
  ...oczywiście broń ma być dla społeczeństwa...pomyślmy sobie, że nagle spontanicznie ludzie skrzykną się na protest i władza nawet nie wie ilu ma przy sobie broń...wtedy jest szansa coś wyprotestować...no i skończyły by się policyjne prowokacje, kiedy jednemu lub z drugiemu kapturnikowi ktoś wpakowałby magazynek :)) zaraz widać byłoby różnicę w "demokracji" he he..pozdrawiam
 • @MrKuba65 09:14:47
  ...co ja przyjmuję to tobie nic do tego :))
  ...wolność nie jest dana ludziom raz na zawsze...z odpowiedzialnością też bywa różnie...trzeba cały czas o to walczyć, a bez broni ...jak ?

  ..oglądałeś Spartakusa ? Jak nie to polecam...oni też mieli broń, tyle że z innej epoki, ale mieli broń i byli niewolnikami...pozdr
 • Kogut Trybeus 21:47:48
  .
  To ja jestem Spartakus !
 • @Max von Stirlitz 22:48:38
  ...ani przez chwilę nie wątpiłem... :))pozdr
 • @trybeus 21:44:11
  No, teraz to mówisz dorzecznie.
  Nie tylko Nicek ich wypatroszył, inne sytuacje również.
  Pozdrawiam.
 • @Max von Stirlitz 22:48:38
  Ty jesteś Mad Max , a broń w domu , w Rosji mnie nie dziwi .Ave . :)
 • @Max von Stirlitz 22:48:38
  Z tą bronią to możesz co najwyżej w kurniku porządki robić.
  O ile ci kogut pozwoli.
 • Trybeusie !
  może komentarz do wycofania poparcia biskupów dla marszu 13 grudnia.
 • @zadziwiony 19:10:37
  ...cóż komentować, nie chcą, to nie idą...dla mnie sprawa jest oczywista marsz jest dziełem wizerunkowym stricte dla PiS-u, nic nie wnoszącym, a wizerunkowym przed przyszłorocznymi wyborami... dlaczego duchowni mieliby pieczętować polityczne marsze ? A może nie pasuje biskupom żydowski sznyt w PiS-e ...a może presja PO ...ale raczej nie podejrzewałbym przynajmniej bp. Dydycza o to...nie wiem
  ...dla mnie sprawa byłaby istotna, gdyby O Rydzyk organizował marsz, a biskupi nie poparli, wtedy widziałbym rozłam...poza tym nie do końca rozszyfrowałem misję Kardynała Dziwisza w "kościele toruńskim", więc pozwól, że się raczej nie będę rozwodził nad tą tematyką...na razie przynajmniej...pozdr

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031