Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
385 postów 8909 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - ...katol i moher z kościoła toruńskiego, parafia podhalańska...łowca jehowitów...

O DWÓCH TAKICH, CO UKRADLI KURNIK...(odc.18)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wieść kurnikowa niesie, że do Kurnika Nieprzeciętnego zbliża się dwóch okrutnych Kogutów Rosolników...

Kogut siedzący wysoko na Kurniku w specjalnie do tego zrobionym bocianim gnieździe obserwował ze zgrozą, jak do Kurnika Nieprzecietnego zbliżał się tłum dwóch Kogutów Okrutnych Rosolników...o Kogutach owych krążyły legendy, szemrało się w Kurnikach, że gdzie ino się pojawili, zostawiali pożogę, rabowali wszystko, przestawiali meble, gwałcili Kury, a po Kurniku zawsze pozostawiali zgliszcza.


 

Kogut szybko zeskoczył i pobiegł co tchu do sztabu głównego Kurnika Nieprzeciętnego. Wpadł do biura sztabu i zapiał co sił w drobiowych piersiach...

-Nadciągają !!! Biada nam !!! Jest ich dwóch, ale są tak okrutni i nieprzewidywalni, że to już po nas ...ratuuuuj się kto może. - dokończył Kogut i padł nieprzytomny.

Blady strach, padł na koguta koziołka... postanowiono szybko powołać sztab kryzysowy i ostrzec wszystkich mieszkańców Kurnika o nadciągającej katastrofie.


 

Dosyć szybko zebrała się Rada Starszych i zaczęly się obrady...


 

-Szanowne Koguty i Kury...- zaczął najbardziej rozgarnięty Kogut - wszystko wskazuje na to, że najstarsze Koguty i Kury powinny sie obawiać najbardziej, gdyż ta nadciągająca horda nowokurnikowych kogutów chamów chce objąć rządy w naszym Kurniku i wekstraktować Koguty i Kury Seniorów do Drobiowego Domu Starców...pytam sie was, co robić ...???!!!


 

- Uważam - rzekł następny - że należy wszystkich mieszkańców Kurnika postraszyć, że to desant i chce objąć władzę w Kurniku, to dobre określenie i ma siłę rażenia, żeby zmobilizować Drób do walki.


 

- Bzdura... - zapiał inny - nikt się już nie boi desantu...nikt tego nie kupi...


 

- Kupi, kupi..jestem pewien...kupi kupi...- zapiał znów drugi Kogut - trzeba tylko wywołać odpowiedni nastrój grozy...uważajcie, pokażę wam o co chodzi...


 

Kogut wyskoczył na pudło po bananach i zapiał z całych sił..


 

- Jak desant dojdzie do władzyyyyy... to pomalują nam grzędy na czerwonooooo...- dokończył pianie Kogut...


- Aaaaa, już rozumiemy o co chodzi... - odrzekły Koguty...


 

- To może teraz ja. - odezwał się inny Kogut. - jak desant dojdzie do władzyyyyy... to wprowadzą nam prawo koraniczne, szariat, a pianiem urzędowym, będzie pianie po ruskuuuuu...!!! dokończył Kogut..


 

- Jak desant dojdzie do władzyyy... - zapiał następny - to będzie głód, zaraza i pomór stadaaaaaaa ..!!!...


 

- Jak desant dojdzie do władzyyy... - nadął się następny – to Kogut Spiryto będzie w naszym Kurniku....Kogutem Dyrektoremmmmmm ...!!!


 

- Jak desant dojdzie do władzyyy... - zapiał inny - To Kogut Tonderius w skórzanym płaszczu będzie chodził po grzędach...i gwałcił młode Kokoszkiiiiiiii ..aaaaaaaaaaa!!!??


 

- Jak desant dojdzie do władzyyy...to wprowadzą eutanazję Drobiu i aborcję młodych piskląttttttt...!!!- zapiał znowu jakiś Kogut..


 

-Jak desant dojdzie do władzyyyy...to zainstalują rożno w Kurnikuuuuuuu..!!!!- zapiał następny


 

- I będzie brud, smród, trzęsienie ziemi, potop i zaraza...i będą rosnąć grzyby..zapiała dla odmiany jakaś Kura (napisałem zapiała...ech te dżender)


 

- I wten oto dzień... - zapiał jeszcze inny Kogut – Kogut Spiryto obróci się przeciwko Kogutowi Wójtowi...

 

- a Kogut Gienek obróci sie przeciwko Kogutowi Dyrektorowi...dokończył inny Kogut


 

- No...tośmy się postraszyli...będzie dobrze...teraz trzeba wysłać Koguta Delegata, aby poinformował mieszkańców Kurnika... - zapiał na zakończenie najbardziej rozgarnięty Kogut...


 


 


 

Gdy wieść o dwóch “okrutnych” Kogutach Rosolnikach się rozniosła, cały Drób dostał histerii i zrobił wielki “run” w kierunku drzwi Kurnika...przepychali się i szturchali nawzajem...część zdesperowanego Drobiu wyskakiwała oknami...nastąpiła wielka kłótnia...


 

...Kogut Stańczyk widząc co się wyrabia spochmurniał i zasępił się ...przysiadł na bocznej grzędzie i kiwał z politowaniem głową ... pomyślał sobie... jak tu bedzie z takim skłóconym Drobiem ratować Gospodarstwo...* CDN


 

...wszystkie postacie są fikcyjne, wszelkie podobieństwa przypadkowe...

 


 


 

 

KOMENTARZE

 • @
  Rożen ! - zaskrzypiał blaszany kogucik - kurna, rożen ! Łypnął szklanym okiem i sypnął iskrami.
 • @cyborg 15:43:18
  ee tam ...tam to i może być rożno :)))))))))) pozdrawiam nieprzeciętnie:))
 • A TEN DESANT TO KTO? RANGER I GIZMO?
  Bo ja nie rozszyfrowałem nijak - o co tym razem chodzi? Ostatnio zapracowany jestem. Wyjazd na Ukrainę szykuję, imprezę pod Jaruzelem, no i Święta tuż-tuż.
 • @Eugeniusz Sendecki 15:54:43
  ...no bo widzisz Gienku ...pewnie nie śledzisz na bieżąco losów Nowego Kurnika...to jest serial...stracisz jeden odcinek i tracisz wątek...wieprzowina źle wpływa na witalność :)) pozdrawiam nieprzeciętnie
 • @mesa boogie 15:45:10
  ..witaj Kogucie Marku... Kogut Pawka Tonderius gwałci słowem skrobanym..no tak już ma...co mu zrobisz..a Kogut Naczelnik się nie wtrąca ...to są drobiowe igrzyska ...

  http://get-2.wpapi.wp.pl/a,61764482,f,73f802476df7cade9a4d86eb16039bd1.jpg
 • @
  Nie ma to jak swojskie, kurnikowe klimaty...
  Gdyby nie kurnik, to na neonie byłoby jak w polskim filmie;-)
  http://www.youtube.com/watch?v=Z9VQ089v9VQ
 • @Elis 21:15:38
  ha ha ha ha ..:))))))))))))) Elis jesteś debeściara, toż to jakbym widzał swoje Koguty i Kury na tej łajbie he he..uśmiałem się ...dzięki ..pozdrawiam niepoprawnie
 • @Trybeus
  Rany, jak te koguty zaczęły wywrzaskiwać te proroctwa, to taką grozą powiało, że aż ciarki przeszły po grzbiecie.
  Można by w teatrze wystawiać.

  Zdrufko

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031