Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
407 postów 8920 komentarzy

blog trybeus'a

trybeus - Kogut polski, niekoszerny, heteroseksualny...rasa górska

PODATEK KATASTRALNY...CZYLI JAK WYKA(TA)STROWAĆ POLAKÓW...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wiem, że to temat już przerabiany, niemniej lemingi słodko śpią...

Tematy grabieży własności Polaków są w mediach mętnego nurtu skrzętnie maskowane...celebryci na najwyższych obrotach...coraz nowsze odcinki seriali, żeby lemingi trochę znieczulić, pokazać im, że jest “miłość” i “dobro”, ale to pokazówka i tylko w telewizyjnym matrixie...już niedługo może się okazać, że oglądanie seriali we własnej “dziupli”będzie tylko historią... a najbardziej zdesperowani będą szukać szczęścia na obczyźnie, którą na razie niektórzy z naszych rodaków jeszcze chwalą, ale to wszystko może się odmienić.

Mój przyjaciel jeszcze tak 10 lat temu mówił takie słowa...wpierw będziesz zapieprzał, żeby wybudować dom, firmę, kupić w miarę dobry samochód...a potem będziesz zapieprzał jeszcze bardziej, żeby to wszystko utrzymać...generalnie byłem wtedy “na dorobku”, a dobrze szedł interes i nie przekonywały mnie jego słowa...myślałem, że jak wybuduję dom, to już nie trzeba się martwić, bo przecież dom jest najważniejszy i jest mój.

Nic bardziej mylnego...fakt, udało sie zbudować dom jeszcze na vacie 7%, wynajmowałem zaprzyjaźnione ekipy sąsiedzkie, które postawiły mi “chałupę”w oka mgnieniu i za śmieszne (wtedy) pieniądze...następnym znajomym zleciłem tzw. wykończeniówkę...hipoteki nie mam, więc można by rzec, żem Pan na włościach.


 

Gdy weszliśmy do domu, zaczęły jakoś dochodzić informacje o podatku katastralnym...ee tam, ktoby uwierzył, że można tak obciążać własność, przeca to moja własność..wieści gminne niosły, że podatek katastralny może nawet zamknąć się w granicach 2% wartości nieruchomości...czyli jeśli kto ma domek i działkę powiedzmy 10 arów, to może się spodziewać nawet podatku 10 tyś pln rocznie...no bo dom warty w opcji 450 tyś złotych i działka warta 50 tyś złotych to daje już 500 tyś x 2%= 10 tyś / 12 mieś = 833 pln na miesiąc...oczywiście wartość zależy od położenia, atrakcyjności...o wartości nieruchomości na danym terenie można wyczytać z ogłoszeń lokalnych na danym terenie...oczywiście działki w zależności od położenia różnie się kształtują...np działka (10 arów) w okolicach Rabki, Jordanowa, czy okolic można kupić już za 30 tyś, ale w okolicach Kościeliska trzeba już mieć niemal dziesięciokrotność tej sumy...

Czyli najbardziej mogą dostać w "rzyć" ci, którzy mieszkają na terenach tzw. “atrakcyjnych”...”atrakcyjność” tych terenów może być zmorą dla mieszkajacych, ale żyłą złota dla samorządów...oczywiście samorządy już drobią nóżkami ze zniecierpliwieniem, gdyż napięte przez wieloletnie inwestycje infrastrukturalne budżety lokalne natychmiast potrzebują pieniędzy. Polecam ciekawy artykuł na temat katastru, link poniżej.

Niecierpliwi samorządowcy nie chcą już czekać na wprowadzenie zmian na szczeblu centralnym i mogą spróbować obejść przepisy.

W zależności od podziału na strefy, opartego na planach zagospodarowania przestrzennego, ustalana byłaby stawka podatku od powierzchni nieruchomości. W ten sposób lokale i tereny w strefach mieszkaniowych, usługowych, inwestycyjnych lub rolnych mogłyby być obciążane różnymi podstawami opodatkowania. Tak oto wprowadzony zostałby podatek katastralny bez katastru.


 

W 2013 r. podatek katastralny w Polsce?


 

Jednak w Polsce, w której wiele nieruchomości wciąż posiada nieuregulowany status, lub ich przeznaczenie lub prawa i formy własności nie są jasno określone, uporządkowanie takiej ewidencji musiało potrwać. Tymczasem posłowie opozycji alarmują, że nawet jeżeli quasikatastru nie wprowadzą na własną rękę samorządy, może zrobić to rząd, nawet jeszcze w tym roku. 

 

Drogie mieszkania i niskie płace


Tymczasem w ocenie niektórych ekspertów podatek katastralny w polskiej specyfice mógłby zdestabilizować cały rynek nieruchomości. Wszystko przez wysoką dysproporcję pomiędzy wyceną nieruchomości, a osiąganymi dochodami przeciętnej rodziny. Przy stawce podatku w wysokości 1 proc., o której wspomina się najczęściej, rodzina zarabiająca podwójną średnią krajową i żyjąca w średniej wielkości mieszkaniu w dużym mieście, mogłaby oddawać do gminy nawet ok. 10 proc. dochodów na sam tylko podatek katastralny.

Nieruchomości wykupione za ułamek wartości w ramach uwłaszczenia, budowane samodzielnie systemem gospodarczym lub wybudowane wiele lat temu na obrzeżach miast, które teraz przekształciły się w prestiżowe osiedla, mogą mieć obecnie wysoką wartość, co wcale nie oznacza, że ich właściciele są ludźmi zamożnymi na tyle, aby podźwignąć nowe wielotysięczne obciążenia.


 

Rodzina Na Bruku


 Najmocniej poszkodowaną grupą byłyby młode małżeństwa spłacające kredyty za niedawno kupione mieszkania. Nie dość, że wiele z nich płaci raty od kredytu przewyższającego wartość nieruchomości, których ceny od trzech lat spadają, to do tego musieliby udźwignąć nowe obciążenie. W takich warunkach, wielu młodych ludzi może zrezygnować z dalszego spłacania kredytu i poważniej pomyśleć o emigracji.

 Podobnie jak studenci i absolwenci, którzy wynajmują mieszkania – ceny wynajmu wzrosłyby drastycznie ograniczając mobilność społeczeństwa i chęć do kształcenia się poza miejscem zamieszkania. Powszechnym efektem drastycznego podwyższenia podatków od nieruchomości, bo do tego sprowadzają się zmiany, byłoby ogólne znaczne zubożenie społeczeństwa, a w wielu przypadkach dramaty związane z koniecznością przeprowadzki lub zadłużenia się. Link do artykułu.

 

 

PS. Szwagier mój jest radnym w gminie, więc z troską o siebie i inych mieszkańców gminy zapytałem jak radni chcą przełknąć żabę katastralną ...założyłem mu opcję, że jak radni uchwalą najwyższą możliwą stawkę, to ludziska we wsi przekują kosy na sztorc i niechybnie nadciągną pod postacią kosynierów kościuszkowskich na dziedziniec gminy. Mój szwagier jest w porzo gość i zapewnił, że w wypadku wprowadzenia katastru trzeba uchwalić z resztą radnych możliwie najniższą stawkę podatku...najlepiej, jakby to był promil, czyli jakieś 0,1- 0,2%...wtedy można by to jeszcze przełknąć, ale najważniejsze co do mnie dotarło, to to, że bardzo ważne są wybory samorządowe i ważne kogo wybieramy...wybieramy ludzi uczciwych i takich, którzy nie zrobią nam numeru ka(ta)stralnego we własnym domu.


 

 

 

KOMENTARZE

 • To jest jak najbardziej możliwe.
  Zabrano i sprzedano wszystko, a państwo musi się nażreć.
  Mój znajomy wiele lat temu przewidywał bankructwo tego, co nazywamy państwem.
  Mówił tak: Zobacz, nawet pijak z domu wynosi, dopóki jest co.. a potem... potem już tylko kradnie..
  Toteż Gowin mówił, że Tusk boi się więzienia.
  Myślę, że nie mamy pojęcia o tym w jak strasznym stanie jest Państwo Polskie.
 • @Astra 23:36:11
  ...to znaczy tu jest taki peowski majstersztyk...zwalić na gmine odpowiedzialność za szkoły, gimnazja, MOPS-y, przedszkola...róbcie jak chcecie...my wam damy kataster ile złupicie mieszkańców waszej gminy to wasze...jak nie złupicie to zdechnijcie z głodu...ja widze taki przekaz ...a może kto mnie uświadomi, że tak nie jest ???
  ..czekam na śmiałków...:))) pozdrawiam niepoprawnie
 • Moim zdaniem,powiem krótko:
  Lepkie łapy polityków precz od prywatnej własności.
  Jeżeli chcą pomarzyć o podnoszeniu, lub uchwalaniu nowych obciążeń, to wpierw niech dają ludziom zarobić godziwe pieniądze.
  To co wyprawia się w tym kraju nie skończy się happy endem i prawdopodobnie dąży się do tego typu rozwiązania na siłę.
  Pozdrawiam-"5"
 • Trrybeus...
  Jak ty to robisz? Ciągle na pudle...
  Widzę, ze zachowałes swoje tajne wplywy w Redakcji tudzież Administracji.
  A taki skromny... :D)))))))))))
 • to dopiero początek
  Tu jest właśnie jeden ze sposobów przejmowania terenów poprzez banki oraz system. To dobro, które NIECHCĄCY zafundowała nam "komuna" sami na własne życzenie zaprzepaściliśmy. Ktoś już na NE wspomniał ze jesteśmy jedynym na świecie krajem który chciał wywołać "rewolucje" aby przejść na kapitalizm. Podatek katastralny jest prawie we wszystkich pseudodemokratycznych krajach na świecie. W USA na dzień dzisiejszy ludzie za domki w cenie 120~180 tys$ dolarów płacą nawet 8~10 tys $ podatku, i to nie w tak bardzo atrakcyjnych miejscach. Jest to od 4~7 % podatku od realnej wartości. Oczywiście procent taki jest prawnie nielegalny, jednak lokalne władze poradziły sobie z tym problemem poprzez zawyżanie wartości od nieruchomości. To co na rynku warte jest np. 100 tys $ dla ekspertów z "Ratusza" warte jest około 200%. A ze właściciel może sprzedać tylko za 100 tys $ wartości rynkowej to już tego człowieka problem.

  W Polsce jest to dopiero początek rugowania Polaków z własnej ziemi. Najgorsze przyjdzie po 2016.
 • @SpiritoLibero 00:20:58
  ...jak to ciągle...pomykam prawą szosą niemal codziennie, a ty mi tu , że ciągle...to jakieś "danse macabre"...jednak pozdrawiam niepoprawnie
 • @Bibrus 00:10:21
  ..tylko tu jest problem...ci na górze umyli łapki...wszystko przerzucają na samorządy...żeby się użerały z podatnikami..teraz o mądrość samorządów chodzi...ja wiem , że w takiej Warszawie teraz to można podciągnąć spokojnie kataster do 2%..widocznie wszystko warszawiakom pasuje..POkazali to w referendum...pozdrawiam niepoprawnie
 • @Stara Baba 00:27:45
  "Najgorsze przyjdzie po 2016."...pociągniesz watek ? pozdrawiam niepoprawnie
 • @trybeus 00:35:49
  Jakie "danse macabre'?...
  Cieszę sie po prostu, ze moje czarnowidztwo na temat "cichobiegów" sie nie sprawdza co dobitnie świadczy dobrze o Redakcji, która nie śpi i dla której jakosć tekstu a nie osoba autora jest najważniejsza :D))))

  Powiedz, że ci trochę łyso... No powiedz :D)))))))))))))
 • @trybeus 00:35:49
  "...pomykam prawą szosą niemal codziennie,..."

  A widzisz? Za mojej kadencji to ciągle byłes na pudle.
  A jak Spiritka zabrakło to prawa szosa... A tak na mnie psioczysz... (chlip chlip...:(
 • @Nathanel 00:43:33
  ...no jest okey, tylko nie wiem jak Twój komentarz odnieść do sytuacji w Polsce ..podatek jest, jest..tylko , że ja mieszkam w górach, dla górali były zawsze ulgi, bo wiadomo, że niższa klasa ziemi, niskie plony, gorsze dojazdy...etc.ogólne rzecz biorąc dotychczas podatki gruntowe były w porządku....teraz będzie się brało podatki od "atrakcyjności" położenia...i tu jest burdel, bo gryzipióry już prześcigują się w kreatywności pomysłów ...''jak zedrzeć, ale żeby nie zdechnął" (oczywiście nie żyję z turystyki, żeby mi nikt nie zarzucił)...ja tak to widzę...jeśli ruszy w Polsce kataster, to niech Bóg ma nas w swojej opiece...pozdrawiam niepoprawnie
 • @SpiritoLibero 00:47:10
  ..e no nie bądź baba nie rozkładaj mi się tu...bądźże Kogutem, a nie Kurą ...:))..cósik sie mi widzi, że ty,mnie tu psychologicznie rozpracowujesz...
  ...kto tak twierdzi ...łapka w górę ...
 • @trybeus 00:54:46
  "... dla górali były zawsze ulgi, bo wiadomo,..."

  Ło Matko! Przeca to największe obłupiacze Ceprów, z urlopu w górach prawie w slipkach sie wraca a ci jeszcze ulgi chcą...
  No bezczelność na maxa :D)))))))
 • Ludziska kochane!!! Skończcie wreszcie dyskutować o BZDURACH!!!
  Już wielokrotnie i w różnych miejscach pisałem, że TYLKO podatek katastralny ma sens, bo płacimy podatek od WARTOŚCI, czyli jak każdy inny podatek (!!!!!!!) a nie od jakieś bzdury, typu forma użytkowania, powierzchnia czy może jeszcze wymyślą kolor lub inną BZDURĘ!

  Problemem jest WYSOKOŚĆ podatku a nie sposób naliczania! Faktycznie jak ustalimy, że podatek od nieruchomości wynosi +/- 1‰ to większość z nas zapłaci podatek w podobnej wielkości jak dotychczas. Więcej zapłacą właściciele bardziej wartościowych nieruchomości (luksusowych, np apartamenty w centrach dużych miast) a mniej, właściciele starych wiejskich chałup nieremontowanych od lat. To chyba jest nawet bardziej sprawiedliwe niż to co mamy teraz. Nie dajcie się wpuszczać w BZDURNE dyskusje O NICZYM!
 • @SpiritoLibero 00:47:10
  Przeczytałam Twoje durne 4 wpisy, każdy to ściek i złośliwość...
  celowe trollowanie, aby zdenerwować autora !
  O co chodzi, chcesz żeby mu nerwy puściły, żeby go zbanować?
  Na to jesteś za cienki dla trybeusa :)

  Bo rozumiem, że w temacie prócz ubliżania to nie masz nic do powiedzenia ?
  Po co tu włazisz ? Podyskutuj sobie u siebie... ostatnio to autora tego tekstu wyciąłeś na swoim blogu... hehhe
 • @SpiritoLibero 00:59:45
  ...słuchoj Spirytusie...ty żeś się już pokozoł jak kosić zboże...jakbyś tak kosił w górach, jakżeś kosił u Wojtasa, to byś niechybnie zdechnął z głodu...howgh :))))
 • @trybeus 01:03:52
  A po co mialbym kosić? Kupiłbym sobie strój misia polarnego i na Krupówkach stanąl :))

  Poza tym trochę nieuważnie patrzyles na filmik. Nie zwrócileś uwagi na jakość sprzętu i ekologiczną uprawę gdzie zielska bylo wiecej niz zboża.
  Jak chcesz to w przyszlym roku możemy zrobić zawody :))
 • @Nathanel 00:43:33
  W Polsce też jest podatek od nieruchomości... tutaj chodzi o jego wyskość, o to podwyżkę na którą zubożałe społeczeństwo nie będzie stać..
 • @Astra 01:02:23
  A co ty lalunia wcinasz sie między wódke a zakaskę?
  Trybeus to harpagan i sobie sam poradzi, nie musisz mu matkować.

  A pod tamtą notką wyciąłem wszystkie komenty nie na temat.

  Te moje tutaj też są w pewnym sensie off topic i wcale sie nie obrażę jak je wytnie.

  Trybeusie! Ublizyłem ci w czymś? Powiedz szczerze, jeśli tak to wycinaj bez pardonu :D)))

  Na temat notki wypowiem sie poźniej jak przemyślę temat, nie mam gotowych odpowiedzi tak od ręki.
 • @Nathanel 01:13:05
  No zgoda. To nawet dosc logiczny i sensowny sposob na przychody gminy. Ale co w takim razie z podatkami lokalnymi, ktore są obecnie?
  Powinny zostać zlikwidowane albo choć zmniejszone?
 • @janpol 01:01:09
  ...pierdoły zza stodoły...Faktycznie jak ustalimy, że podatek od nieruchomości wynosi +/- 1‰ to większość z nas zapłaci podatek w podobnej wielkości jak dotychczas...
  ...pierdzielenie, pierdzielenie...dotychczas płace do gminy podatku około 1200 pln rocznie, z działalnością, z nieruchomością, z działkami..teraz mogę płacić (katastralny) około 12 tyś rocznie ...weź gościu juz nie pier...ol okey?
 • @SpiritoLibero 01:17:25
  No to myśl laluś, myśl... ja to już się nie mogę doczekać tych przemyśleń.

  //Na temat notki wypowiem sie poźniej jak przemyślę temat, nie mam gotowych odpowiedzi tak od ręki.//

  Nooo bystry to Ty nigdy nie byłeś... na zaraz to u ciebie tylko trollowanie które nazywasz off topic hehhe zawołaj "psa na trolle" to sobie obaj podyskutujecie hhahahhhaaa
 • @Nathanel 01:13:05
  ...nie Nat...wszystko, co jest w gminach jest już pod jurysdykcją gmin...gminy se muszą same radzić...z tym podatkiem, który teraz sciągają nie wyżyją, dlatego będą łupić, pod płaszczykiem katastru...zauważ, że teraz gminy baardzo się zadłużyły...skąś trzeba dutki sciągnąć, kataster daje taka możliwość, tylko czy nie spowoduje rebeli w gminach ...??? czas pokaże, niemniej jest to zagwozdka dla gmin...żyć z mieszkańcami na wojennej ścieżce, czy raczej w zgodzie, a tzw ŻOND ma to w dupie...pozdrawiam niepoprawnie
 • @Astra 01:24:01
  Idź juz lepiej lalunia spać bo widzę, że to ty zaczynasz "ściek" robić.
 • @SpiritoLibero 01:30:10
  Zapomnij :)
 • @trybeus 00:59:21
  "....cósik sie mi widzi, że ty,mnie tu psychologicznie rozpracowujesz..."

  Oj tam oj tam... Przewrażliwiony jesteś :)
  W Piśmie stoi jak byk - "Miłujcie nieprzyjacioły wasze"- a że ty mi żaden "nieprzyjaciel" to tym bardziej mogę tak szczerze po katolicku pogaworzyć.
  Od czasu do czasu :D))))
 • @trybeus
  5*! Dzięki.
 • @KOSSOBOR 01:38:43
  Też dałem "5" :))
 • @Trybeus
  Myślisz Trybeusie, że to już koniec pomysłów bandy złodziei?
  Ja jestem ciekaw, co jeszcze wymyślą...
 • @trybeus 01:22:32
  Widzę, że masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem, ale nie martw się, tak ma większość, niestety. Dla tego wytłumaczę P O W O L I i D U Ż Y M I L I T E R A M I:

  - W A Ż N A J E S T W Y S O K O Ś Ć podatku a nie S P O S Ó B N A L I C Z A N I A !

  Bardzo się mylisz, jeżeli uważasz, że urzędasy w ramach istniejącego prawa nie będą mogli podwyższyć Tobie podatku np. na podstawie uchwały rady gminy.
 • @trybeus 23:42:27
  Witam!

  Dobry i piękny ,,finansowy,,zastrzyk ....bracie!!

  Włosy dęba stają !!

  Postawimy pod smreką,,szlabanik-prywatne,,!!

  Karty magnetyczne ,,dla mieszkańców ,,.....reszta wynocha!!

  Znasz to,,proletariusze łączcie sie,,.....!!

  Stare nawyki czasem sie przydają !!

  Pilnujmy swego......Ojcowizny,własnego gruntu i tylko,,chłopa reguły,,!!

  Tym,,panom,,BRUXELA smakuje,własne w oczy kłuje!!pozdr.
 • @Nathanel 04:33:54
  Wodę, ścieki, śmieci płacisz osobno ?
 • @trybeus
  Nie daj się trollować ! Trzymaj temat. Temat ważny bo ludziska mieszkające
  nie na swoim myślą że ich nie dotyczy. Oj dotyczy, dotyczy !
  Slumsy w centrach miast są wynikiem katastru. Kluczem jest "wartość do
  celów podatkowych".
 • @Nathanel 00:43:33
  *
  Zapomniałeś dodać, że chociaż wartość podlegająca opodatkowaniu (Taxable Value) wynosi $388.900 — to aktulna, realna i rzeczywista wartość rynkowa tego domu może naprawdę wynosić np. 599.000.

  Ponadto, w USA w wielu hrabstwach (county) podatek ten jest płacony od rzeczywistej wartości domu w roku zakupu — choć później może nieznacznie wzrastać.

  Warto też wiedzieć, że znaczna część społeczeństwa w USA gromadziła kapitał od wielu pokoleń, a płace w USA są znacznie wyższe niż w PRL-bis.

  Choć i tutaj jest sporo przypadków przejmownia i wręcz mafijnego licytowania domów za bardzo niską cenę — tylko za niepłacenie tego lokalnego podatku od nieruchomości...

  Społeczeństwo w Polsce jest zncznie uboższe... Dlatego, w przypadku wprowadzenia takiego podatku przez rządzącą mafię w PRL-bis — znaczna część ludności może stracić całą swoją własność.

  W dodatku wiadomo, że wielu komorników w PRL-bis działa w strukturch przestępczych — czyli współprcują z mafią oraz przestępcami, licytując przejęte nieruchomości czy rzeczy znacznie poniżej ich realnej wartości rynkowej...
 • zmiany w podatkach mogą naruszyć ciągle niestabilny rynek mieszkaniowy
  *
  W USA Kongres zaczyna dyskusję nad reformą podatków. Poniżej propozycja listu do kongresmenów opracowana przez THE THE NATIONAL ASSOCIATION OF REALTORS®, w której stwierdzają, że zmiany w podatkach mogą naruszyć ciągle niestabilny rynek mieszkaniowy — a tym samym wiele społeczności lokalnych oraz wychodzącą z kryzysu gospodarkę...

  Stwierdzają też, że reforma podatków nie może odbywać się kosztem właścicieli domów.

  A warto wiedzieć, że w 2013 roku średnio 65% społeczeństwa w USA posiada domy (homeownership). Natomiast, w wieku 55 to 64 jest to już 76,2%, a w wieku 65 i powyżej 81.2%.
  * * *

  Tell Congress: Home Ownership Matters!
  * * *

  Dear Elected Official,

  As you and your colleagues begin discussion on tax reform in America and working, understand home ownership matters.

  The housing industry is beginning to recover. But possible changes to the tax code could set the housing market back. This could affect not just me and my home but also potential homeowners, my community and our recovering economy.

  While something must be done about tax reform in America, it must not be done at the expense of homeowners. That’s why I’m joining others to let you know that home ownership matters!

  Sincerely,
  Your Name
  —————————

  Ciekawi mogą także poptrzeć na:
  Table 8. Homeownership Rates by Family Income: 2008 to 2013 (in percent)
  Tutaj: http://www.census.gov/housing/hvs/files/currenthvspress.pdf
 • @trybeus
  To jest temat o który warto kruszyć kopie. Jak będzie z właścicielami mieszkań spółdzielczych? Wiesz coś na ten temat?
 • Kataster
  PO pierwsze primo: żadnego POdatku nie bedzie jak miłościwie nas okradający nie wymyslą; jak się z niego wyślizgać !
  PO drugie primo: może ktoś zbada jak z tym jest u Bratanków, bo Orban zrobił tam trochę pożytecznych rzeczy już
 • Tylko opcia WSZYSCY WON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Tylko KNP i tyle w tym temacie.
 • @bodziopl 07:33:01
  Już próbują ! Rozdzielność własności gruntu i budynku (budowli) da im
  taką możliwość ! A kto będezie wyceniał ? Swoi !
 • @jazgdyni 02:37:53
  cześć marynarzu...według mnie miało być tak, że Spis Powszechny miał określić jakąś potencjalną wartość nieruchomości...choć może jeszcze być do tego wykorzystany.., żeby określić wartość, to trzeba go oszacować, a to się wiąże z wielkimi kosztami, na to gmin nie stać, więc teraz trzeba zrobić tak, żeby wpływy były większe, a zwalić, ze to góra wymysliła i narzuca...jest to taki wytrych, gdyż taki wójt, czy radni powiedzą ci, że no jak to... na szkołę nie dasz ...

  ...gminy w polsce sa potwornie zadłużone, choć nie mogły się zadłużać "bez opamiętania", to i tak mają wielkie zadłużenie...gdzie znajdą kasę ?

  ...teraz migaj się od podatku, niech ci się noga powinie, zachoruj...to komornik zlicytuje i pokryje Twoje wierzytelności...tak samo banki...niektórym bankom nie zależy(tak czuję), żeby kredytobiorca spłacał kredyt...przecież z licytacji jest większy zysk...pozdrawiam niepoprawnie
 • @strumyk 02:53:05
  "Tym,,panom,,BRUXELA smakuje.."...pewnie, że smakuje, jak będzie nie teges, to dadzą dyla do brukseli...czy ktoś pamięta taką jedną panią z wymalowanymi pazurami, która nas przygotowywała do wejścia do Unii...ech jacy my nie pamiętliwi jesteśmy..pozdrawiam niepoprawnie

  http://www.grodzisk.pl/miasto2/pliki/komunikaty/hubner.jpg
 • @cyborg 05:17:48
  ..co ciekawe..może niektórzy myślą, że jak nie uniesie obciążeń w wyniku raty kredytu i podatku, to że może porzuci mieszkanie , albo je odda temu, który mu dał kredyt..nic bardziej mylnego...komornik zlicytuje za pół ceny, a reszte i tak będziesz musiał kiedyś oddać...nie ty to twoje dzieci, wnuki itd...jedyna wtedy opcja to wyjechać do Argentyny, Chile ...gdziekolwiek, byleby z Europy...ale chyba taki jest cel ...wypieprzyć Polaków z ich kraju...pozdrawiam niepoprawnie
 • @tadman 07:32:46
  ..akurat Tadziu tego nie wiem...może ktoś z komentatorów bedzie wiedział...pozdrawiam niepoprawnie
 • @trybeus 23:42:27
  No. Wreszcie ktoś to powiedział i nie ja. Dawno mówię, że taki jest najgłębszy sens reformy samorządowej. Tj. woszem, pewne rezczy lepiej się załatwia na poziomie samorządu. Ale zasadnicza myśl była wg mnie właśnie taka: zepchnąć na gminę wszystko co się da (czekam na samoobornę gminną w miejsce Wojska Polskiego) a potem patrzeć jak gminy se nie radza, jak mieszkańcy się burzą itp. Potem może łaskawie wkroczyć na zasadzie zarządu komisarycznego, ogłaszając wszem i wobec jak to se Palaiki?Polnische s* nie radzą z rządzeniem i trzeba to robić za nich.
 • @Bibrus 00:10:21
  "To co wyprawia się w tym kraju nie skończy się happy endem i prawdopodobnie dąży się do tego typu rozwiązania na siłę." Istotnie, można mieć takie myśli. Czy komuś zależy na tym, by ugodowych i pogodnych zwykle Polaków przestawić na tryb kosynierów i posłać z tymi kosami na jakieś tanki?
 • @ all
  ...i teraz tak...jak budowałem, to dom mógł mnie kosztować jakieś 300 tyś pln (system gospodarczy)...teraz ktoś mi może POwiedzieć, ze ..stary ale ty mieszkasz na zajebiście atrakcyjnym terenie...nooo stary za luksus się płaci, a poza tym twoja chałpka jest warta teraz 700 tyś...dlaczego miałbym płacić od 700 tyś , a nie od 300 tyś...jak wytłumaczą to gryzipióry...kosy na sztorc !!!
 • @cyborg 08:14:56
  "Rozdzielność własności gruntu i budynku..."

  ?????
  Wiesz coś więcej na ten temat?
 • @janpol 01:01:09
  "że TYLKO podatek katastralny ma sens, bo płacimy podatek od WARTOŚCI" Acha, czyli jak mam po babci złoty pierścionek o wartości powiedzmy 100 zł, to powinnam z tytułu tej własności płacić te, powiedzmy 1% wartości rocznej? Choć może lepiej bym płaciła 10% wszak biżuteria to wyrób luksusowy i nie jest dobrem pierwszej potrzeby. Ja się oczywiście zgadzam zasilać kasą kochaną ojczyznę ALE. ALe po 10 latach owego 10% podatku zapłacę państwu CAŁĄ wartość tego pierścionka. Co zatem po owych 10 latach? Będę mogła przestąc płacić? Czy dalej będę karana za posiadanie owego pierścionka? (Kwota wniesionych przeze mnie podatków przekroczy w tym momencie wartość opodatkowanej rzeczy).

  Podatki, w normlanych układach to się płaci od dochodu/zarobku, nie od faktu posiadania. Ergo: normalnym jest podatek od kupna sprzedaży (auta, konia, działki, żony) a nie od samego posiadania tej rzeczy. Nie od POSIADANIA bez dochodu (bo np. ktoś kto wynajmuje nieruchomość i ma z tego zysk, to niech płaci podatek. Ale też tylko od zysku, nie od nieruchomości).
  Ot, taki sobie drobiażdżek.

  Swoją drogą zastanawiam się cóż to za epicki pomysł, rodem z XIX filozoficznych i dowcipnych opowieści o rabinach - podatek od tego, że coś się ma.
  Przeciez kataster to rabunek w biały dzień. Tj. owszem, rozumiem ideę. Ale nie rozumiem płacei akatastru w sytuacji, gdy państwo zabiera mi kasę na tę policję, drogi i przedszkola w formie podatku PIT a potem drugi raz robi to samo (tj. zabiera mi kasę na policję, drogi, przedszkola) w formie katastru! Albo-albo. Albo PIT albo kataster. Ianczej to to jest podójne opodatkowanie i w cywilizowanych krajach się tego UNIKA. W cywilizowanych, powtarzam.
 • @Astra 01:13:22
  Bingo. Istotnie, jak już mamy podatek od nieruchomości, to po kiego parchatego grzyba drugi podatek od tego samego?! Ludize, to jest rabunek, to napad złodziejski.
 • @night rat 08:51:18
  ..wola gminy może być jeszcze znośna, gdy rządzą gminą normalni ludzie, a nie peowskie czuby, jeśli by była ta druga opcja, to ...klękajcie narody...
  ...i historia zatacza koło...opcja ...Wóz Drzymały...ale to niestety nie jest śmieszne...pozdrawiam niepoprawnie
 • @bez kropki 08:45:06
  ha ha...sorki, że wmieszałem w to Mopsa :))))))))))
 • @cyborg 05:17:48
  No właśnie. Slumsy. Widzę je rosnące także po wsiach. No bo tak:
  - człeka nie stać na mieszkanie w mieście,
  - kupuje działkę (wielkości chustki do nosa) w dalszej wsi, tamże buduje dom,
  - takich jak on jest przy dużym mieście wielu.
  W efekcie powstają skupiska domów na tych "chustkach do nosa" - żadnej zieleni, żadnego "biokorytarza", zadnyh drobnych ssaków, ptaków itp. Żadnych "chwastów" (czyt. zaworu bezpieczeństwa przyrodniczego i banku genów). Umiera cała przyroda, umiera wieś (miedze z ziołami, jeże, krety, wszystko to, co stanowi o stabilności ekosystemu). Zmienia sie też mikroklimat (zabetonowanie i zdrenowanie dużych powierzchni) - jedna wielka kicha.
  Tego aspektu katastru nikt nie podnosi. A szkoda, bo to też wazne.
 • @tadman 07:32:46
  Z nimi zrobiono przygotowanie - wykup części działki na jakiej stoi blok. I od tego wg mnie będą płacili kataster.
 • @bez kropki 08:56:38
  ..bardzo trafny komentarz ...podatek tylko od zysku, (sprzedaży)a nie od posiadania..podatek od posiadania to totalny debilizm, ale tak jest, że polskie debilizmy bardzo często tłumaczy się literą prawa ...pozdrawiam niepoprawnie
 • @bez kropki 08:56:38
  ....podatki płaci sie od...zarobku .??

  Wiec ja zapytam....ile wpłaciły do kasy....wielkie koncerny??

  Kto ich sprawdzi ....??

  A nas maja po latach męki .....rabować??

  Nie wolno na to pozwolić !! Co damy własnym dzieciom??

  .....ile jeszcze....podatków od podatków nam,,wielcy uczeni,,załatwią.??

  .....wykupują dla siebie wyspy,gwiazdy,wozy pancerne i śmieją sie

  .....do bólu,jak biedny Naród Rzeczypospolitej .....usycha bez wody....!!
 • @strumyk 09:16:30
  Aaaaaa! Pytanie o koncerny to kolejna sprawa do załatwienia. To odrębny temat. Wazny, ale tak obszerny, że to na odrębną dyskusję. W każdym razie dobrze, że to przypominasz. Tak, trzeba mówić o tym, że w ovecnym systemie sa uprzeywilejowanie, korzystajacy z różnych myków. I nic. I nikogo to nie obchodzi. I zamiast łatać państwową kasę tymi właśnie wyprowadzanymi za granicę pieniędzmi, łupi się obywateli, czy to przez podniesienie VAT (które miało być wszak obniżone, bo pamiętamy UKochanego-Przy-wódce, jak to obiecywał), czy próby zrobienia katastralnego, zwanego przeze mnie katastrofalnym (od skutków społecznych i biologicznych, jakie on przyniesie).
 • @bez kropki 09:05:24
  A jeśli do tego dorzucą podatek od wartości mieszkania? Za Kaczyńskiego można było wykupić mieszkanie spółdzielcze za psi grosz. Zastanawiałem się dlaczego ten rząd jest taki wspaniałomyślny, a teraz myślę, że szło o zwiększenie ilości baranów do strzyżenia.

  Obecny i poprzednie rządy to banda utracjuszy, która wszystko co wyciągnie od obywateli to przetrajda. Komuś takiemu nie wolno dawać do łap ostatnich naszych pieniędzy, bo pójdą one na następne kredyty, aby zamaskować, że kasa jest pusta. Namawiam do niesubordynacji, bo wszystkich nie mogą wsadzić do pudła.
  Bezczelność w wyciąganiu pieniędzy przez podatki rośnie niebywale, bo już chcą abyśmy płacili podatki nawet za "dobra" z których nie będziemy korzystali, jak powszechny abonament RTV. Kiedyś abonament za używanie RTV Tusk nazwał haraczem, to czym jest obecnie forowana forma nowej ustawy?
 • @trybeus 09:07:53
  Pokrętność ich jest wielka, bo wprowadzenie podatku katastralnego tłumaczą, tym że w UE tak jest więc i u nas musi być.
  JKB jako prezes PKO dostał ponad milion zł gratyfikacji i tym razem okazało sie, że tak musi być, bo w Unii są takie stawki na tym stanowisku. Pytam się więc - czym mój kałdun gorszy od JKB, że jemu się należy, a mnie nie, bo jesteśmy na dorobku. Z tego widać, że on i wielu jemu podobnych nie są na dorobku w tym biednym kraju.
 • Wysoki podatek katastralny będzie dla wszystkich z ...wyjątkami.
  I dzięki tym wyjątkom własność nieruchomości systemowo i dobrowolnie zostanie przekazana we władanie wyjątków.

  Wyjątki nie są zainteresowane w przeciwstawianiu się kradzieży nieruchomości prywatnych. Jest to kradzież przez 50 lat lub 500 lat...
  Ta druga jest medialnie łatwiejsza do strawienia...

  Poczytajcie, jakie teraz są wyjątki w podatkach od nieruchomości
  i zorientujecie się, kto będzie właścicielem Polski.

  Także władze gmin mogą zwalniać z płacenia podatków
  od nieruchomości....Koledzy wójta śpią spokojnie...

  Pytanie :
  czy w gminach rządzą jedynie nie-Polacy wybierani przez nie-Polaków ???

  Jeżeli tak , to Polacy powinni stworzyć GMINNE MNIEJSZOŚCI NARODOWOŚCIOWE i powołać GMINNE KOŚCIOŁY NARODOWOŚCI POLSKIEJ zwolnione z podatku od nieruchomości...

  X X X
  Zapraszam http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/
 • @zbigniew1108 10:05:29
  "Także władze gmin mogą zwalniać z płacenia podatków
  od nieruchomości....Koledzy wójta śpią spokojnie..."

  ...gdzieś mi sie obiło o uszy, że wójt może umorzyć podatki bez podania przyczyny...(ale nie weryfikowałem)...a radny-biznesmen nie płaci podatków...pozdrawiam niepoprawnie
 • @trybeus 10:15:52
  pisząc radny-biznesmen, miałem na myśli podatek od działalności...
 • @SpiritoLibero 08:55:35
  Iza jest bardziej w temacie . Zapytam synowej (radca prawny) o to co jest
  "robione w temacie".
 • @trybeus 08:50:10
  Przypadek w rodzinie. Mieszkanie w starej, prywatnej kamienicy, WC na korytarzu i bez łazienki. Własnym sumptem (wymagany był plan przebudowy zatwierdzony przez architekta) zrobiono łazienkę. Stan prawny na ówczesny stan to zwrot przez właściciela poniesionych nakładów lub obniżka czynszu równa poniesionym kosztom przebudowy. W praktyce był stosowany wariant drugi. Właściciel wyjechał za granicę i mieszkanie stało się komunalnym. Czynsz poszedł bardzo do góry. Na stosowne pismo administracja odpisała, że czynsz podniesiono ze względu na wyższy komfort mieszkania. Po kolejnym piśmie, że podniesienie standardu nastąpiło na skutek zainwestowania własnych pieniędzy zaczęła się kołomyja. Przyłaziły komisje, sprawdzały czy przebudowa była uprawniona, czy zgodna z zatwierdzonym planem itp.
  Skończyło się postanowieniem, że czynsz wyższy za standard mieszkania wyższy lub czynsz obniżony, ale mieszkanie trzeba doprowadzić do stanu poprzedniego.

  Przytoczyłem tę historyjkę, aby uzmysłowić co niektórym jak myślą lokalne władze. Doić, doić i jeszcze raz doić.
 • @bez kropki
  Znam sytuację kanadyjską, kiedy to kataster pozostaje (nie wiem czy w całości) w "komunie" - wspólnocie. Woda, ścieki , śmieci, sprzątanie i odśnieżanie, utrzymanie osiedlowego parku. Normalnie wspólnota - komuna ! Ale nie totalitaryzm, gdzie zostanie podjęta partyjna decyzja
  dofinansowania tęczowego marszu lub premii Vincenta.
 • @cyborg 10:40:55
  Ale w tej Kanadzie oni nie płacą kilka razy (VAT, PIT, katster) za TO SAMO, jak sądzę?;)
  W sytuacji, gdy lokalne podatki (ileś ich) ma byc zastapione jednym, łatwiejszym do wyliczenia, może być zgodna na kataster. Ale nie ma zgody na to, by kataster stawał się KOLEJNYM sposobem dojenia, tj. płacenia przez obywatela kilka razy ZA TO SAMO (policja, armia, szkoła, niech będzie ten cholerny MOPS, drogi, inne).
 • @cyborg 10:25:31
  To byłaby naprawdę rewolucja i przewracanie fundamentalnych zasad prawa rzymskiego...
 • @tadman 09:55:56
  Brawo. Nareszcie do rzeczy ktoś rzecze!!!
 • @tadman 10:39:09
  ..ja pierdziele..brzmi jak scenariusz Alternatywy 4...a może tych gryzipiórów tą sama bronią...Bareja może dał nam jakieś kryptoinstrukcje jak to robić...

  http://www.youtube.com/watch?v=ftvUyFQbGNE

  ...chyba muszę jeszcze raz oglądnąć ten serial...pozdrawiam niepoprawnie
 • ----BEZHOŁOWIE lokalne -wespółzespół -dla kasy zrobi wszystko
  http://bialczynski.wordpress.com/
 • @SpiritoLibero 10:47:31
  A zasada ta mówiła że właściciel gruntu jest właścicielem wszystkiego co się
  na nim znajduje i w ziemi AŻ DO PIEKIEŁ. Bogactwa ziemi.
  W Mastricht zwiedzałem kamieniołom, podziemny w którym na ścianach były "marki"( gmerki ?) zaznaczające granice posesji odpowiadające tym na powierzchni ziemi. Kamień (piaskowiec) był własnością posiadacza działki.
  Piaskowiec ten był sprowadzany w dużych ilościach do Rzymu w czasach Klaudiusza , Nerona. Mastricht był miastem granicznym Cesarstwa i dziczy germańskiej.
 • @cyborg 11:12:30
  Zgadza się
  Superficies solo cedit ...
 • @SpiritoLibero 11:39:51
  Nasz problem polega na tym że próbujemy implementować jakiś jeden element obcego prawa, który tylko dlatego gdzieś tam działa dobrze, że
  jest elementem wiekszej całości ! Wyrwany z prawnego kontekstu staje sie
  groźny dla otoczenia i wymaga natychmiastowych "protez", interfejsów.
  Jesteśmy specjalistami w dziedzinie przepisów wprowadzających,
  zarzadzeń zmieniajacych ducha ustawy, ustawy zmieniającej ducha konstytucji .....
 • @cyborg 11:56:20
  Prof. Koneczny nazywał to judaizacją prawa i paragrafiarstwem.
 • 5,pozdrowienia przy okazji od Marka dla Nowego Targu i Kowańca.Cytaty:
  http://www.rp.pl/artykul/975225.html
  "Czy autorzy tego tekstu się dobrze czują? Wprowadzanie podatku katastralnego w Polsce to samobójstwo dla każdego rządu, bo Polacy tego nie udźwigną. Argument, że "tak jest w UE" jest śmieszny - W UE jest też przeciętny dochód na mieszkańca przekraczający wielokrotnie dochód przeciętnego Polaka więc może by tak zacząć od ujednolicania tego? Kiedy już mój dochód będzie równy dochodowi przeciętnego Niemca czy Francuza - z przyjemnością zapłacę kataster.
  _______
  Podatek katastralny - ile zapłacilibyśmy wg irlandzkiej stawki?

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Podatek-katastralny-ile-zaplacilibysmy-wg-irlandzkiej-stawki-2698522.html

  A tutaj taki komentarz:
  "Moi teściowie są właścicielami trzech mieszkan w centrum Warszawy. Teraz mają bardzo niskie emerytury. Dostają ok 1000zł. Jeśli zostanie wprowadzony podatek kastralny, ich cały dorobek życia zostanie sprzedany. bez sensu."

  Jeszcze inny:
  "Jest to mimo wszystko moim zdaniem jeden z najmądrzejszych podatków na świecie ALE musi być związany z rezygnacją z PODATKÓW DOCHODOWYCH oraz wszelkich obowiązkowych SKŁADEK (ZUS, NFZ).
  ______________________

  Osobista refleksja,która tylko pokazuje że trzeba się dodatkowo liczyć
  z reakcjami znajomych w rządzie,powiecie,gminie w przypadku podatków
  kastralnych gdy trzeba natychmiast ...przykładowo opłacić leczenie dziecka czy dzieci i wydać natychmiast,na dzień fobry 30.000 Euro a przy następnej operacji 70.000 Euro gdyż NFZ takich sum nie pokrywa....

  Nie zapłacisz natychmiast to nawet za 1 zł masz już w Polsce komornika.
  Teraz się przekonacie że postulaty Lipskiego i innych są bardzo ważne.
  http://www.uwazamrze.pl/artykul/724046,983766-Akuszer-smierci.html?p=4
  _____________

  W roku 2001 byłem w Polsce.Kupiłem ziemię i dom,koło Koszalina.
  W innych miejscowościach również.Nawet koło kochanego Nowego Targu.Znajomy z innej epoki poinformował mnie a mam wielu w Polsce,
  że z twoimi poglądami ..."sprzedaj,przekaż gdyż nie masz produkcji a osoba ,którą znasz postara się o "odpowiednią reklamę" dla Ciebie."

  Bez 2 prawników ,którzy byli by gotowi natychmiast reagować nie masz
  szans..."

  "Przecież wiesz że on działa w Warszawie"
  a ty byłeś przeciw "solidarności".

  Dodam kochani,że ta osoba aktywna i która działa w Warszawie jest nie tylko posłem czy w PO.

  Osobiste refleksje nie mają znaczenia.Każdemu życzę sukcesów a nauki Ludwiga von Misesa są mi wyjątkowo znane gdyż w pewnych fragmentach są realizowane w Irlandii,Wielkiej Brytanii,w Niemczech(jak lewica nie dojdzie do władzy co niektórzy twierdzą)Faktem jest że ten podatek kastralny,zniszczy egzystencje tysięcy ludzi w Polsce,którzy kupili mieszkania,ziemię,domki,gdyż zarobki i dochody,oprócz paru milionerów w Polsce,są wschodnie a wydatki zachodnie.

  To jest ustawa przeciw Polakom do ...6000 Euro Netto,
  pensji,dochodów miesięcznych.Opóżnienie w opłatach gwarantuje
  reakcje komornika i wpis do księgi wieczystej a wtedy rozpoczyna się
  zabawa prawna.

  Autor poruszył bardzo ważny temat ,szczególnie dla Polonii gdyby chciała
  mieszkać w Polsce.....

  Celem tej ustawy jest również powstrzymanie powrotów Polonii....

  Tak jak wprowadzenie ostrych przepisów prawnych
  dla polskiego internetu od 2014 ale to inny temat....

  Inny komentarz:
  Ja nie zarabiam dużo, ale wiele lat zaciskaliśmy ostro pasa i kiedyś kupiliśmy działki dla dzieci (mampy piątkę dzieci), gdy były jeszcze nie takie drogie. Nie chcę by kiedyś moje dzieci były niewolnikami banków, więc te działki trzymamy dla nich. Teraz okaże się, że bedę musiał te działki sprzedać, bo nie będę w stanie płacić podatku od nich. Od tamtego czasu koszty życia w Polsce wzrosły wielokrotnie i moja stopa życiowa bardzo spadła. Dla mnie podatek katastralny będzie zwykłym rabunkiem w takiej sytuacji, bo ja za te działki zapłaciłem już bardzo wysoki haracz przy ich kupnie."

  Najlepiej w tym kraju będą wychodzić ci co żyją dniem dzisiejszym, zarabiają i przeżerają nie martwiąc się o przyszłość."

  _______________

  Podam wideo z wyjątkowym protestem ale komunikatywnym:
  http://www.youtube.com/watch?v=rgQedggV0N0&hd=1


  _____________
  http://www.youtube.com/watch?v=ECk4XAkZBcA&hd=1

  http://www.youtube.com/watch?v=GVWtEljUHo8
 • Przecież to od lat jest oczywiste, że podatek katastralny ma wyzuć z własności
  wszystkich nie pasujących do obecnych czasów, tj. tych, którzy nie są na żołdzie u bank i innych sterów.

  Wprowadzi się go zapewne jednocześnie z wejściem prawa wykupywania ziemi przez Niemców, lub trochę przed.

  I wiadomo co się stanie. Ostatecznie możemy tylko podejrzewać, na co umawiał się Mazowiecki (już pogrzebany, niekoniecznie trzeba tylko o nim dobrze) z Helmutem (Kohlem).
 • masz też rację, najbardziej będą poszkodowani ci najbiedniejsi
  co to pobudowali sobie szałasy i lepianki w atrakcyjnych miejscach.

  Wyzuje ich się w try miga.
 • @Astra 23:36:11
  nie państwo musi się nażreć, tylko te świnie u żłobu, tak znane dzięki tv, że wszyscy na nie głosują.
 • @trybeus 23:42:27
  skoro ludzie pozwalają sołtysowi na wszystko ......
 • @Bibrus 00:10:21
  przecież ludzie nie buntują się, chcą, aby ich łupiono. Oddać władzy, co władza chce, a aby wyjść na swoje złupić sąsiada.
 • @Stara Baba 00:27:45
  tak, tylko koniec świata może nas ocalić od życia w Nowej Guberni.
 • @Nathanel 00:43:33
  podatek od nieruchomości zasadniczo różni się od zarobku,

  jeśli zachorujesz, nie pracujesz, nie masz dochodu, i nie płacisz podatku.

  Podatek od nieruchomości podobny jest do podatku za oddychanie.
 • @janpol 01:01:09
  To TY wypisujesz bzdury,

  podatek katastralny nie jest podatkiem od wartości posiadanej nieruchomości.

  Podatek jest uśredniany, za lepiankę zapłacimy tyle samo co za sąsiadujący z nią pałac.
 • @Nathanel 01:13:05
  jasne, raz dwa trzy, płacisz będziesz TY.

  To jest społeczność lokalna. Sitwa.

  Ten co ma pół gminy, według Ciebie, pokryje połowę budżetu. Tyle, że ma z czego, bo wszyscy inni są u niego zatrudnieni, i on decyduje, ile im płaci. Ono tyle, aby starczyło im na podatek, a na zupkę, to już nie.
 • @janpol 02:39:23
  jedno i drugie jest ważne, mądralo., i wysokość podatku, i sposób naliczania, no i jeszcze sensowność.
 • @bodziopl 07:33:01
  5 " żadnego POdatku nie bedzie jak miłościwie nas okradający nie wymyslą; jak się z niego wyślizgać !"
 • @trybeus 08:37:38
  TAK, ta Pani, mając obiecane stanowisko komisarza, agitowała za przystąpieniem do unii, korzystając z autorytetu ekonomisty twierdziła, że po przystąpieniu Polski do unii w Polsce NIC NIE PODROŻEJE.

  To jest dopiero korupcja, a nie jakaś tam sprawy Rywina.

  Z tego powodu ja nie uznaję wyników referendum w sprawie przystąpienia do UNII
 • @Astra 23:36:11
  //Toteż Gowin mówił, że Tusk boi się więzienia.//

  To jest takie gadanie tylko. Kto ich ma do tego więzienia posadzić?
  Trzeba by zrobić w Polsce Norymbergę nie tylko dla ekipy Tuska, ale cofnąć się o 70 lat i zrobić rachunek.

  PIS nie jest tak zdeterminowany.
 • @trybeus 23:42:27
  //...to znaczy tu jest taki peowski majstersztyk...zwalić na gmine odpowiedzialność za szkoły, gimnazja, MOPS-y, przedszkola...róbcie jak chcecie...my wam damy kataster ile złupicie mieszkańców waszej gminy to wasze...jak nie złupicie to zdechnijcie z głodu...ja widze taki przekaz ...a może kto mnie uświadomi, że tak nie jest ???//

  Ja się pytam co wtedy zostaje Sejmowi i rządowi do roboty, by miał ściągać w podatkach więcej niż 2%?
 • Podobno jest to przygotowane
  Chyba, z rok temu, gdzieś wyczytałam w komentarzu (nie pamiętam strony), że jest już przygotowane oprogramowanie do naliczania tego podatku. Czy to było w związku z wprowadzeniem elektronicznych ksiąg wieczystych, czy spisu budynków, nie pamiętam (a szkoda). Wypowiadała się w wątku dotyczącym wprowadzenia podatku katastralnego osoba, która instalowała takie oprogramowanie.
 • @circonstance 13:51:45
  ...no jak to co...będą latać do Brukseli po judaszowe granty..pozdrawiam niepoprawnie
 • @leoparda 13:56:54
  Witaj Leopardo...tutaj trochę światła..polecam artykuł pod linkiem jako uzupełnienie tematu...pozdrawiam niepoprawnie

  “Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skąd­inąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy” - napisał Alexis de Tocqueville. A rząd Donalda Tuska nie jest ani łagodny, ani liberalny (cokolwiek by to słowo znaczyło) i nieustannie ostrzy sobie zęby na ten nowy kąsek. Kataster to przecież kilkunastokrotne podwyższenie podatku od nieruchomości i ogromna ilość pieniędzy, które można wydać na ratowanie budżetu, ale też np. na zatrudnienie nowych rzeszy urzędników na wszelkich możliwych szczeblach. Pracę nad podatkiem katastralnym toczą się obecnie w ramach Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii. Istnieje tam Zespół do Spraw Rządowego Programu Rozwoju Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach. Zajmuje się on systemem ksiąg wieczystych, systemem ewidencji gruntów i budynków oraz systemem podatkowym. Dnia 19 stycznia 2010 r. w obrębie Zespołu powołano podzespoły. Jeden z nich zajmuje się sprawą opodatkowania nieruchomości. Wśród jego szczegółowych celów znajduje się przygotowanie propozycji zmian przepisów systemu podatkowego w odniesieniu do nieruchomości.

  http://www.debata.olsztyn.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1815:dlaczego-polacy-powinni-si-ba-podatku-katastralnego&catid=65:publicystyka&Itemid=123
 • @Stara Baba 00:27:45
  //To dobro, które NIECHCĄCY zafundowała nam "komuna" sami na własne życzenie zaprzepaściliśmy. Ktoś już na NE wspomniał ze jesteśmy jedynym na świecie krajem który chciał wywołać "rewolucje" aby przejść na kapitalizm. Podatek katastralny jest prawie we wszystkich pseudodemokratycznych krajach na świecie. //

  Ja takie wypowiedzi traktuję jak tylko lobbowanie za socjalizmem i Rosją.
  W kręgach służb panują te dwa przeciwstawne trendy, ewentualnie jakaś ich mieszanka. Każda ze stron ciągnie naród w swoją stronę obietnicami a to z jednej, a to z drugiej opcji ustrojowej, a gawiedź bierze się na te wojenki, bo nie ma rozumu by zdiagnozować kłamstwo, a ono leży u fundamentów filozofii.

  Prawidłowa filozofia, której nie mają obydwa rozwiązania jest taka, że to człowiek jest najwyższym dobrem dla państwa, nie państwo, nie prawo, ani nic innego. Państwo i prawo mają służyć dobru każdego człowieka. I to jest filozofia katolicka. Tylko ta religia stawia człowieka jako dobro najwyższe, i żadna inna.

  Dopóki politycy nie przedstawią głośno takiej propozycji ustrojowej i prawnej i dopóki swoim życiem nie poświadczą tego, nie dam mojego głosu NIKOMU.
 • Tyle komentarzy i wszędzie próżne gadanie.
  Nikt na NE nie pisze tysiąc razy, że -CZŁOWIEK MA BYĆ DLA PAŃSTWA NAJWAŻNIEJSZY, a państwo ma być malutkie i prawie niewidzialne.
 • Niedobrze mi się zrobiło po przeczytaniu tesktów o tych przepisach prawnych w Polsce gdy pensje i dochody są małe...Uff.
  Podatek zniechęca właścicieli nieruchomości do inwestowania w nie, gdyż wzrost wartości nieruchomości wiąże się ze wzrostem podatku.

  Informajcje z alibi dla podatku:
  http://biurose.sejm.gov.pl/teksty_pdf_03/ps6.pdf
  http://daniny.wro24.com.pl/index.php/41-system-podatkowy-w-polsce/podatki/29-podatek-katastralny

  Kataster zamiast janosikowego?
  http://www.wykop.pl/link/1711064/podatek-katastralny-za-kilka-lat-mowi-senator-po/

  Temat jest tak szokujący że muszę jeszcze raz cytować teorię,która jest moim zdaniem realna:
  Mam taką teorię i proszę o opinię specjalistów w temacie czy dobrze kombinuję czy sieję spiseq ;)

  Państwo ma pod sobą mieszkania komunalne z lat 50-70tych i późniejsze oddane w użytkowanie wieczyste. Po ponad 50 latach budynki wymagają sporego wkładu finansowego w remont elewacji, klatek, instalacji, dachu itd. Aby płacić jak najmniej lub najlepiej wcale organizuje się ustawę o wykupie mieszkań za ~3-6% (nie wiem dokładnie ile) jego wartości. Nowy właściciel pokrywa niecierpiące zwłoki remonty i Państwo czy tam "MZBM" nie musi dokładać tej części do puli napraw. Im więcej ludzi wykupi tym lepiej dla Państwa.
  Lećmy dalej. Budynki zostają wyremontowane przez nowe wspólnoty czy właścicieli na przestrzeni kilku lat lub więcej. Następnie wprowadza się podatek katastralny który odprowadza się załóżmy 1% wartości mieszkania rocznie do Państwa. Po 100 latach (przy założeniu podatku 1% wartości nieruchomości) Państwo otrzymuje zwrot 100% wartości mieszkania które odsprzedał ludziom za 3-6% czyli reasumując okazuje się że Państwo nie sprzedało mieszkań za 3-6% wartości ale oddało je w użytkowanie wieczyste na 99-100 lat ze zwrotem kapitału w postaci podatku katastralnego a przy okazji nie musi płacić za remonty i utrzymanie.
  Jeszcze jedna sprawa - jak ktoś nie płaci podatku katastralnego za nieruchomość bo go nie stać to państwo obciąża hipotekę danej nieruchomości i po 100 latach nieruchomość (wyremontowana) powraca do pierwotnego właściciela czyli Państwa.
  Jak podatek katastralny wyniesie 3% to wszystko przyspiesza i po 30 latach krąg się zamyka. ;)

  Zobacz więcej na: http://www.wykop.pl/link/1711064/podatek-katastralny-za-kilka-lat-mowi-senator-po/

  Pozdrawiam autora.
 • @circonstance 14:14:33Pani to napisała i to jest ważne.CZŁOWIEK MA BYĆ DLA PAŃSTWA NAJWAŻNIEJSZY,
  Dlatego też moje protesty a autor wybaczy mi komplimenty
  również dla Pani komentującej.
 • @Marek Lipski 14:15:35
  ..dzięki za linki...ważne uzupełnienia..pozdrawiam niepoprawnie
 • @trybeus 14:11:44
  Pierwszy raz o tym słyszę, że agendy rządowe prowadzą nad tym prace.
  Bardzo dziękuję, że o tym napisałeś.
 • @zbigniew1108 10:05:29 otóż to, pobić żydlactwo ich własną bronią
  GMINNE KOŚCIOŁY NARODOWOŚCI POLSKIEJ zwolnione z podatku od nieruchomości...
 • @tadman 10:39:09 bo samorządy zostały wprowadzone po to
  aby wprowadzić całą sieć lokalnych sitw i zbocznikować państwową administrację.
 • @cyborg 10:40:55
  z komuną to nie ma nic wspólnego,

  wyobraź sobie kataster w mini osiedlu - dwoje sąsiadów, jeden bezrobotny, drugi zatrudniony w jakiejś mafii, może być tzw. Korporacja.

  Nie ma siły, aby jeden nie był niewolnikiem drugiego.
 • @bez kropki 10:46:22
  kataster nie jest sposobem dojenia !!!!!
  -----------------------------------------------
  doi się tych, co mają dochód !!!!!
  -----------------------------------------------
  kataster to sposób na wywłaszczenie tych, co nie mają ODPOWIEDNIEGO dochodu, np. nie należą do mafii rządzącej.
  -----------------------------------------------
 • @circonstance 14:12:38
  a ja dotąd myślałem, że każda religia jako dobro najwyższe stawia BOGA.
 • @interesariusz z PL 15:13:01
  >kataster to sposób na wywłaszczenie tych, co nie mają ODPOWIEDNIEGO dochodu

  Czyli większość społeczeństwa, bo takiego podatku ze swoich dochodów nie jest w stanie zapłacić!
 • @Marek Lipski 14:15:35
  tak, masz rację,

  tylko zapominasz o najważniejszym,

  JUŻ TERAZ NAJEMCY SKARBU PAŃSTWA PŁACĄ CZYNSZ 3% WARTOŚCI,

  a więc podatek katastralny jedno czy dwu procentowy, to pikuś

  ALE POLACY NIE ŚWINIE I O BLISKICH NIE DBAJĄ (MAJĄ BLISKICH W DUPIE),

  a więc jak wszystkim rypną ten 3% podatek katastralny, to będą mieli za swoje. Za bliźnimi nie ujęli się.
 • @leoparda 15:24:44
  nie blaguj,

  większość społeczeństwa ma całkiem dobrze, ta większość to około 70%.

  Podatku nie jest w stanie zapłacić owe 30%. Tak jak teraz nie jest w stanie płacić czynszu.

  I kogo to obchodzi ?
  -------------------------
 • @interesariusz z PL 15:28:53
  Jeżeli przyjąć, że obecnie tych 30% jest niewypłacalnych, to po podniesieniu podatków ci z 70% ogona wpadną w niewypłacalność i summa summarum będzie to około 40 - 50% społeczeństwa, więc można blagować.

  "ALE POLACY NIE ŚWINIE I O BLISKICH NIE DBAJĄ (MAJĄ BLISKICH W DUPIE)..." - prawda, że z zewnątrz fajnie się ogląda i bardzo łatwo feruje sądy.
 • @interesariusz z PL 15:28:53
  Chyba na jakiejś innej planecie żyjesz. 70% ma się dobrze? Wylicz mi to proszę.
 • Trzeba roz.ebać cały ten złodziejski system
  Po jakiego grzyba dziesiątki radnych w kazdej gminie czy dzielnicy ?!

  Po jakiego ch.ja Warszawie 700 radnych, kiedy Nowy Jork ma ich 12-tu ?

  We wsi jeden sołtys, w gminie 5 radnych, w mieście stutysięcznym maximum 10 radnych, w metropoliach 15 i wystarczy.

  Przy każdych wyborach samorządowych mizdrzą się z plakatów tysiące mord cwaniaczków którzy chcą doić kasę i stąd wysokie koszt utrzymania tych samorządów oraz ich CAŁKOWITY BRAK ODPOWIEDZIALNOŚCI.

  Tam gdzie decyduje 5 osób, przynajmniej wiadomo komu urżnąć jaja jak zmarnuje albo ukradnie społeczne pieniądze.
  Tam gdzie jest 100 złodzieji NIE ODPOWIADA NIKT.

  ZLIKWIDOWAĆ KORYTO !!!
 • @circonstance 14:12:38
  "Ja takie wypowiedzi traktuję jak tylko lobbowanie za socjalizmem i Rosją."

  To niedobrze że Pani tak traktuje (przyznaje iż sprawę opisałem niejasno).
  W tym naszym "pseudo socjalizmie" było także kilka dobrych rzeczy o dziwo stawiających człowieka ponad wszystko. To te rzeczy należy skopiować. Jeżeli chodzi o człowieka ponad wszystko posunę się jeszcze dalej. To RODZINA jest najważniejszą strukturą składającą się na siłę oraz stanowi jedyne prawo do egzystencji państwa.
 • @Stara Baba 17:53:12RODZINA jest najważniejszą w Polsce ale i w EU.To rodziny powinny protestować.Ja próbuję ale jestem sam a
  poklepywanie po plecach można zamienić na strony internetowe z takimi autorami jak autor,komentujący,ptasznik z tyrolu(konkretny),leoparda,interesariusz z PL i inni ,którzy dzisiaj zawitali na Blog autora,gościnnego ,któremu zazdroszczę okolicy w której mieszka.

  Najlepiej by było aby Marek tam również zamieszkał.....lecz administracja niestety już by czekała a tak czasami mogę napisać.Szkoda...

  Kogucie jak ja Tobie zazdroszczę.....Pisz dalej a inni będą czytać...
 • @janpol 01:01:09
  "Już wielokrotnie i w różnych miejscach pisałem, że TYLKO podatek katastralny ma sens, bo płacimy podatek od WARTOŚCI, czyli jak każdy inny podatek"
  "Więcej zapłacą właściciele bardziej wartościowych nieruchomości (luksusowych, np apartamenty w centrach dużych miast) a mniej, właściciele starych wiejskich chałup nieremontowanych od lat. To chyba jest nawet bardziej sprawiedliwe niż to co mamy teraz."

  Już dawno nie czytałem większych DEBILIZMÓW !!
  Ty się człowieku lecz na nogi bo na głowę już za późno.
  A najlepiej wcale nie odzywaj.

  - zarobiłem pieniądze kosztem zdrowia i rodziny i ZAPŁACIŁEM OD NICH PODATEK
  - kupiłem działkę i ZAPŁACIŁEM ZA TO PODATEK
  - zrobiłem projekt domu za który zapłaciłem i i ZAPŁACIŁEM ZA TO PODATEK
  - kupiłem materiały i ZAPŁACIŁEM ZA TO PODATEK
  - zapłaciłem budowlańcom i innym majstrom i ZAPŁACIŁEM ZA TO PODATEK
  - kupiłem wyposażenie i ZAPŁACIŁEM ZA TO PODATEK
  - zagospodarowałem podwórko i ZAPŁACIŁEM ZA TO PODATEK
  - zrobiłem ładne ogrodzenie płacąc za materiały i majstrów i ZAPŁACIŁEM ZA TO PODATEK

  I TERAZ CO ROKU ZNÓW MAM PŁACIĆ PODATEK OD PIENIĘDZY KTÓRE ZAROBIŁEM I OD KTÓRYCH ZAPŁACIŁEM PODATEK KILKUNASTOKROTNIE KTÓRE NIE ZAKOPAŁEM W ZIEMI W SŁOIKACH TYLKO POSTAWIŁEM W FORMIE DOMU ???

  (to takie wielkie uproszczenie)
  A gdzie kredyty i odsetki?

  A ŁUPNIJ SIĘ W DEKIEL CZŁOWIEKU !!!
  Najlepiej podatkiem bo najmocniej boli i długo się go pamięta.
 • Podsumowując:
  @all:
  Pełna zgoda, że PRL-bis nie różni się od PRL, gdzie każdy nawet dobry pomysł szybko zamienia się w swoje przeciwieństwo, ale to NASZA wina, bo na to pozwalamy, np. dlatego, że pozwalamy się wpuszczać w maliny i marnujemy czas i energię na BZDURNE dyskusje o NICZYM na podstawie "wrzut" licznych niestety "wyrobników elyty wadzy" we wszystkich środkach masowej dezinformacji i wierzymy w brednie typu: bojkot wyborów, tajne spiski tych czy tamtych, konieczność wyboru "mniejszego zła", bo UNi tak nam każą itp. itd... A przede wszystkim, że "ONI" zrobią coś dla nas i ZA NAS, wystarczy, że się "oburzymy".

  Nie ma obowiązku znać wszystkich moich postów i komentarzy, więc przypomnę pokrótce swoje poglądy:
  -państwo i jego instytucje są DLA obywatela a nie obywatel jest dla państwa;
  -najsprawiedliwsze podatki to podatki POŚREDNIE i uważam je za JEDYNE usprawiedliwione podatki, bo płaci je ten co co tworzy i SPRZEDAJE (z zyskiem!!!) wartość dodaną, korzysta lub wykonuje z płatne usługi i ZARABIA na obrocie tego czy tamtego i to tym większy płaci podatek im więcej korzysta!!! Podatki takie jak podatek od dochodu, emerytury, katastralny, darowizn czy spadku TO BZDURA i jest to podatek od czegoś co już zostało OPODATKOWANE kiedyś podatkiem POŚREDNIM (ciekawe jak się to ma do zasady unikania NIESPRAWIEDLIWEGO podwójnego opodatkowania). Oczywiście można CZASOWO i w sposób jak najmniej dotkliwy dla obywateli wprowadzać podatki bezpośrednie dla poratowania np. trudnej sytuacji w gminie ale decyzję muszą podjąć DEMOKRATYCZNIE zainteresowani OBYWATELE.

  @Nathanel:
  No właśnie, tylko jak to tym ludziom wytłumaczyć?

  @bez kropki:
  nigdy nie twierdziłem, ze podatek od pierścionka po babce ma być wprowadzony. Dyskusja metodą "a u was biją Murzynów" jest chyba nie do końca sprawiedliwa co? A podatki na policję, drogi, szkoły itp. itd. należy płacić, bo jak tego nie będzie to nasze państwo zamieni się w Somalię a wtedy po "sprawiedliwość" będziesz musiała się zgłosić do miejscowego bosa mafijnego, jeżeli jeszcze będzie żył.

  @interesariusz z PL
  Zgoda i sposób i wysokość podatku jest ważna (jak starczy czasu to poczytaj powyższe) ale generalnie podatki powinny być liczone metodą obcinania wełny nie "do gołej skóry" to chyba jasne, jak uznamy, że państwo jest dla obywatela. Znam wady podatku katastralnego (to właśnie dzięki niemu całe połacie miast zamieniają się w slumsy a inne w luksusowe, często grodzone enklawy) ale ma też swoje zalety np. gminy zainteresowane są w podnoszeniu wartości terenów bo mają wyższe dochody, ale to nie zmienia generalnej zasady, ze podatek katastralny jako niesprawiedliwy powinien być raczej "złem koniecznym" a nie zasadą bez wyjątków.
 • @SpiritoLibero 08:55:35
  "@cyborg 08:14:56
  "Rozdzielność własności gruntu i budynku..."

  ?????
  Wiesz coś więcej na ten temat?"

  Może miało być WARTOŚCI a nie "własności"

  Od dłuższego czasu - kilku lat- podczas podpisywania aktu notarialnego zakupu/sprzedaży nieruchomości trzeba wyszczególnić i wpisać oddzielnie wartość nieruchomości a oddzielnie samej działki.
  Pierwszy raz miałem to chyba ze 4 lata temu jeśli mnie pamięć nie myli.
  Kilka lat wcześniej w akcie podawana była tylko całkowita kwota zakupu bez dodatkowego rozbijania jej na wartość działki i wartość budynku.
 • @ALIK 18:36:47
  Nie czytałem tego przed opublikowaniem powyższego komentarza, ale chyba wyczerpuje też twój problem.
 • @leoparda 13:56:54
  "Chyba, z rok temu, gdzieś wyczytałam w komentarzu (nie pamiętam strony), że jest już przygotowane oprogramowanie do naliczania tego podatku. Czy to było w związku z wprowadzeniem elektronicznych ksiąg wieczystych, czy spisu budynków, nie pamiętam (a szkoda). Wypowiadała się w wątku dotyczącym wprowadzenia podatku katastralnego osoba, która instalowała takie oprogramowanie."

  Oooooooooooo....
  I tutaj może być sens tego co napisałem że od kilku lat podczas kupna/nieruchomości poza samą ceną zakupu trzeba wyszczególnić oddzielnie wartość samej ziemi a oddzielnie domu.
 • @interesariusz z PL 15:28:53
  "większość społeczeństwa ma całkiem dobrze, ta większość to około 70%.

  Podatku nie jest w stanie zapłacić owe 30%. Tak jak teraz nie jest w stanie płacić czynszu."

  To chyba proporcje mundurowych towarzyszy - a te 30% to wywaleni bez prawa do UBeckich emerytur
 • @janpol 18:48:31
  Nie rób tu szopenhałera czy inszej obory;). Podatek za pierdzionek po babce był przykładem - edukacyjnym modelem mającym na celu pokazanie bezsensu katastru w tej formie, jaka jest proponowana.
  Podatek od posiadania jest obliczony na zabranie posiadanej rzeczy. Pokazaniu tej oczywistej oczywistości służył przykład z hipotetycznym pierścionkiem.
  Podatki na drogi, progi, milicję, szkoły, pier*ły - pisałam gdzie indziej, że cacy, potrzebne i rozsądne. I tego mi nie tłumacz(litości!), lepiej zabierz się za czytanie ze zrozumieniem. ALE. Ale pobrane RAZ a nie dwa razy. No, bo co z unikaniem podwójnego opodatkowania?!

  A Somalię to już mamy, sprawiedliwość JUŻ kiedyś musiałam egzekwować przy pomocy mafii, bo sądy były dla mnie za drogie;>. Ale to całkiem odrębny temat i wybieranie podatków nie ma z nim związku.
 • @ALIK 19:01:01
  Te 70 do 30 % to w naszym regionie wygląda akurat odwrotnie... Osoba pisząca o 70% ob-li będących w stanie płacić kataster ma duże szczęście - żyje w bogatej części Polski i wśród zamożnych ludzi. W jakiejś enklawie:)
 • @ALIK 18:36:47Masz całkowitą rację w analizie.Takie są paskudne realia pseudo socjalizmu przebranego w spodnie kapitalizmu.
  Dodam że największe podatki płacą rodziny z majątkiem i dziećmi.....

  POPIS chce forsy na przeżycie od koncernów a rozbiór Polski trwa.


  EU ma w 4 literach komplimenty polskich polityków czego byłem na wielu spotkaniach,świadkiem.Szkoda że nie nagrywałem...

  Coś potwornego.Nawet wywiad w Polsce czy kontrwywiad nie przekazuje informacji o reakcjach na temat POPISU z EU.Politycy w Polsce mają stworzyć w Polsce podziały jak za czasów zaborów co już ma w tej chwili miejsce.

  Ukłony dla autora Blogu.
  Do tej pory masz 2500 odsłon na liczniku wewnętrznym.
  Z Polski,Rosji,USA,Ukrainy,Bialorusi,Niemiec,Danii a nawet z Turcji.
  Masz tam rodziny autorze?Jak to robisz że masz tyle fanów w internecie?

  O.K.Nie pytam ale podnosisz i wzmacniasz portale w Polsce.
  Gratuluję i wielki szacunek respekt zwłaszcza że temat wyjątkowo poważny,prawny,konkretny....
  http://nowyekran.wordpress.com/2013/11/07/podatek-katastralny-czyli-jak-wykatastrowac-polakow-protestowac/
 • U mnie 2500,tutaj przeszło 1000 odsłon z jednego tematu.POLAND FOR YOU.Protestować gdyż
  dochody w Polsce od 89 są skandaliczne,niewolnicze a paru celebrystów czy milionerów mają konta w rajach pod palmami i znowu sprzedają Polskę pod zabory.Tak Panowie agenci.Wy tym milionerom pomagacie w rozbiorze.

  Gdy ta zaraza i wirus dotrze do EU zachodniej,będzie wojna.....

  Nowy podatek to głowa pod topór
  http://biznes.pl/magazyny/nieruchomosci/mieszkania/nowy-podatek-glowa-pod-topor,5429310,magazyn-detal.html
 • @Marek Lipski 19:31:48
  ..nieee, nie mam rodziny w Turcji:)))..jednak prosiłby Cię Marku, żebyś na dole pod Twoim postem wkleił też źródło częściowego pochodzenia tekstu, czyli to co w moim tekscie jest na czerwono. Link do artykułu. Przed Post Scriptum...czyli też link
  http://jaroslawryba.natemat.pl/20677,podatek-katastralny-rewolucja-tylnymi-drzwiami

  ...bo nie chcialbym też, aby ktoś mi zarzucił wykorzystywanie praw autorskich...a linkowanie autora jest bardzo miłe dla tegoż:))pozdrawiam niepoprawnie
 • @tadman 16:22:16
  nie rozumiem,

  ja jestem wewnątrz.
 • @leoparda 16:57:10
  to są dane z US. Z pitów.
 • @Stara Baba 17:53:12
  circ dała się zwerbować, dlatego teraz wypisuje bzdury z TVNu.
 • @interesariusz z PL 19:51:06
  ...to znaczy, że pracujesz w Skarbówce ?? ..no nieźle ..agent specjalny 007...
 • @bez kropki 19:26:47
  to są dane z jednej z dzielnic wrocka, zaokrąglone.
 • @bez kropki 19:26:47
  ps. jak wiadomo, wrocek to jeden z bastionów PO.
 • @trybeus 19:53:48
  nie, nie pracuję, jednakże w dalszym ciągu spotykam się towarzysko. z różnymi, z syjonistami też, chociaż z pewnym zażenowaniem.
 • dodatkiem
  Ten ochydny kardynał z Trzech Muszkieterów= człowiek co Francję uczynił silną . Stwierdził : podatek ma sens jeśli koszt jego poboru wynosi mniej niż ułamek jego wartości (coś w ten deseń w każdym razie)

  A teraźniejsi ekonomiści szacują że budowa i utrzymanie aparatu katastralnego- to ci goście co wyceniają nasze nieruchomości i nakładają obliczony podatek, pochłonie niemal 100% wpływu tego podatku.

  Jedyny zysk to te kilkadziesiąt tysięcy stanowisk dla znajomych królika.
 • @bez kropki 19:26:47
  "żyje w bogatej części Polski i wśród zamożnych ludzi. W jakiejś enklawie:)"

  To chyba że Watykańskiej :D
  Ale zaraz zaraz... "Oni" i podatki ???
  :D
 • @ALIK 18:36:47
  -- dodałabym MEDIA / pod.od nieruchomości !! -ludzie nie mają na chleb, lekarstwa, na katastralny też nie będą mieli !! iiiiiiiiiiii
  --WASZE ULICE !!! pozostaną
 • @gnago 20:39:15
  Masz zupełną rację. Rzeczoznawca nie jest tanim pracownikiem, do tego trzeba zbudować nowe budynki (lub kupić/wyremontować), dać mu kadrę wspomagającą, kupić sprzęt (komputery i inne), meble, artykuły biurowe itd. A w ministerstwie finansów powstanie chyba nowy departament. A urzędy skarbowe? Trzeba będzie przeszkolić ludzi. A tym wszystkim ludziom trzeba będzie płacić za swoją pracę.
 • @bez kropki 19:25:33
  To nie ja nie robię "...szopenhałera czy inszej obory...", bo nie dyskutuję z tezami z d...y wziętymi, ani nie posługuje się przykładami dobranymi pod wymyśloną tezę. Moje argumenty tyczą następujących twierdzeń:
  - podatek katastralny wymyślają po to aby "zgnoić" ludzkość i zabrać im własność co jest BZDURĄ, bo jeżeli takie "wadza" miałaby cele to by realizowała je w bardziej skuteczny sposób. A ja nadal uważam, że podatek katastralny, który jest liczony od wartości nieruchomości jest lepszy i bardziej sprawiedliwy niż podatek liczony od "niewiadomoczego" (np. formy użytkowania, czyli jeżeli coś jest warsztatem albo stodołą to pomimo, że użytkuję je niezgodnie z przeznaczeniem, to i tak muszę płacić ten "wymyślny" podatek). A problemem jest tu TYLKO (a może i aż?) wysokość tego podatku i ew. jego sens z którym się też nie zgadzam, jak wynika z powyższego mojego pisania. A co wyrabia "wadza" to jest osobny problem i z tym też się nie zgadzam, ale jak też już napisałem, uważam, że jest to w znacznej części NASZA wina i żale, że "wadza" ma nas w d...e powinny byś kierowane do siebie.
  -wynikłe w trakcie dyskusji: podatki trzeba płacić, bo z nich jest finansowane państwo, rozumiane jako dobro wspólne obywateli i które to państwo ma być dla obywatela. Jedynym sprawiedliwym podatkiem jest podatek POŚREDNI, płacony przez tych co używają dóbr.

  I tyle.
 • @janpol 00:05:55Lidl:3600 zl,Aldi:4000 zl,Sprzątaczka:4400 zł,nauczyciel:12.000 zł,policjant,13.000 zł,sędzia:20.000 zł,
  informatyk:12.000 zł,pielęgniarka:10.000 zl i to tylko netto ale w Niemczech,w Wielkiej Brytanii a Pan komentujący tworzy propagandę
  dla administracji ,która chce eksterminacji polskiego narodu,poprzez ten cholerny podatek.

  Zaniżyłem specjalnie pensje,które nie są fikcyjne.
  Nie podaję tego co już jest zabronione w Polsce.

  Ten podatek wyrzuci Polaków do EU i to minimum 4 miliony do tych,
  którzy wyjechali.
  Dodam że zapomniał Pan o skandalicznym,okupacyjnym podatku w Polsce:leczenie i leki płatne dla dzieci od 0-18 lat.

  Polska została biednym krajem gdyż tak chcą administratorzy,gubernatorzy lub jak inni
  piszą zaborcy,okupanci w Polsce......
 • @Marek Lipski 09:45:33
  Polska nie jest biednym krajem, bo gdyby była takim to po 24 latach rządów ubekistanu (ZA NASZĄ ZGODĄ!!!), który jak widać, jest zainteresowany TYLKO dobrem swoich "członków" (żeby nie pisać dosadniej) i ich popleczników już dawno bylibyśmy na poziomie przysłowiowego (żeby nie było) Burkina Faso a nie utrzymywalibyśmy się coś tak między Rumunią a Albanią (fakt, ze z niewielką tendencja spadkową). Ale jak już wcześniej i powyżej pisałem to jest NASZA wina a nie "ONYCH". Wypisywanie bredni typu: nauczyciel w WB zarabia 12 tyś a w Polsce (no właśnie ile? Bo ja znam takich co zarabiają pow 5 tyś. ale nie twierdzę, że tak mają wszyscy) np. 3 tyś., bo to jest NIE WIADOMO jak liczone (kurs NBP nie jest dobrym miernikiem, to już wiadomo, dużo lepszy jest wskaźnik Big Maca wg którego wartość £ do większości walut jest ZAWYŻONA ale brytole mogą sobie na to pozwolić bo WB ma potężne dochody, jakich Polska mieć nie będzie np. z pośrednictwa w handlu międzynarodowym).

  Ludzie z Polski wyjeżdżali, wyjeżdżają i będą wyjeżdżali, jeżeli dalej będą nami zarządzać "administratorzy mianowani przez ubekistan" ale to jest NAPRAWDĘ NASZA wina, bo na to pozwalamy!!! Dlaczego taka PROSTA PRAWDA nie może dotrzeć do ludzi?!!!
 • @janpol 11:03:23Podałem dane 50 metrów za Odrą a czołgi mają administratorzy Polski.Nasza wina?Co pan wypisuje?Cała
  strefa zachodnia leczy się w Niemczech jak mają rodziny z dziećmi a w ZUS jest tylko 21 milionów zarejestrowanych na 38 milonów mieszkańców.

  To są już zabory.Pan chce krwi na ulicach?Ja nie.Edukacja i nowa demokratyczna czy republikańska partia,system prawny jak w USA,społeczno-socjalny jak w Bawarii i bez rozlewu krwi,z serwerami wyborczymi w Polsce,sytuacja zatrzyma banicję z Polski.

  Bezrobocie w Polsce wynosi 30% wraz z tymi ,którzy muszą dodoatkowe dotacje w Polsce otrzymywać.W Niemczech bezrobotnych wraz z dotacjami to 12 milionów mieszkańców.SkądPan bierze takie abstrakcje?

  Ten podatek do przysłowiowy gwóżdz do trumny.
  http://nowyekran.wordpress.com/2013/11/07/podatek-katastralny-czyli-jak-wykatastrowac-polakow-protestowac/

  Brakuje mi czasu ale wkrótce dojdzie inny portal
  w współpracy z neon24.pl nawet tej merytoryczno-przyjaznej.

  Niech Pan się uspokoi.Na czołgi nie ma czasu.Przekazywać,informować...
 • @Marek Lipski 09:45:33
  co jest zabronione w Polsce ?
 • @Marek Lipski 11:21:43
  Ludziska kochane!!! Gdzie ja piszę że chce krwi na ulicach? CO TO ZA BREDNIE?!!!!!!!! Ja tylko piszę, że to co się u nas dzieje to NASZA wina a nie "onych" bo na to pozwalamy!!! Mieliśmy już co najmniej 8 szans (24/4) aby to zmienić, ale nie zmieniliśmy bo... No właśnie dlaczego?!!! Myślę, że najbliższe prawdy jest wyjaśnienie, że jesteśmy BANDĄ DURNI, którzy dają się wodzić za nos propagandzie w środkach masowej dezinformacji i wolimy wyjechać aby korzystać z majątku i socjalu innych (w przypadku brytoli i germańców może i sprawiedliwie bo to ich DUŻA wina, że jesteśmy w takiej sytuacji jak jesteśmy) niż coś z tym zrobić, ale nie uważam, że to dobre rozwiązanie.

  A czołgi ma armia a nie "administratorzy" i są one NASZĄ własnością!!! Szkoda, że ta PROSTA PRAWDA nie może dotrzeć do ludzi.
 • @janpol 12:05:22
  to, że jako naród, jesteśmy największą bandą durni na świecie, jest oczywiste i bardzo boli,

  jak patrzę na swoich kolegów ze szkolnej ławy to ich nie poznaję, kiedyś wydawali mi się patriotami i Polakami, teraz ani patriotami, ani nawet nie Polakami.

  Polacy to taki naród, dla którego najważniejsze jest zgnojenie sąsiada, a wspólne dobro mają w pogardzie.
 • @janpol 12:05:22Oni wydają rozkazy.To oni "mają"czołgi".Granice już zamknięte.Są przygotowani na stan wojenny w Polsce.To nie
  winą Polaków jest sytuacja w Polsce więc niech Pan powstrzyma do cholery ataki na Polaków gdyż napiszę do Pana w innych językach.

  Pan myli analizy z propagandą...Wybaczam.Znam agencików,amatorów,którzy służą okupantowi w Polsce.
  Tosą rozbioty Polski a idioci w mediach pomagają okupantom....

  Jakie mają szanse Polacy w Polsce?Na czołgi?Protesty stłumione,mordercy aktywni,referendum odrzucone.

  Edukacja i dotarcie do każdego wyborcy w Polsce.
  Zbieranie forsy dla nowej Partii na wygnaniu gdy ludzie się boją w Polsce.
  O tych opcjach nie można zapominać...Szanowny Panie.
 • @interesariusz z PL 12:39:22Tego się boi wielka polityka:Polaków na mszach w kościołach.
  Setki tysięcy co niedzielę w Polsce.
  Tego się boi Nowa Europa.
  Czy Polacy walczą z sobą w kościołach,ma mszach?Nie.

  Cytat komentującego:"Polacy to taki naród, dla którego najważniejsze jest zgnojenie sąsiada, a wspólne dobro mają w pogardzie."

  Proszę jak w każdej sprawie karnej o dowody a nie poszlaki.

  Ja podałem:wspólne msze,koncerty,opery,filharmonie,teatry itd.

  Te ataki na KRK nie są przypadkiem.

  Co jest zabronione w Polsce?
  Wkrótce więcej.....

  Niech zabory poczytają o sobie.

  Również niech zaborcy poczytają jak Niemcy są
  pod okupacją od 45 do dzisiaj....

  Brakuje mi czasu.....Potem.
 • @Marek Lipski 13:25:52
  no cóż, uważam się za Polaka, a więc jest to samooskarżenie, nawet, jeśli ja nie dążę do zgnojenia sąsiadów.

  To oskarżenie to gorzka konkluzja wynikająca z prób zrozumienia postępowania moich znajomych, sąsiadów, ale i też nieznajomych na podstawie informacji z różnych źródeł.

  Do kościoła chodzą różni, notoryczni grzesznicy też.

  Dowody, iż Polacy (większość Polaków, to uprawnia uogólnić) przedkładają zgnojenie sąsiada nad wspólne dobro. Każda sprawa z życia udowadnia to. Na razie wyłgam się pytaniem.

  Jak sądzisz, dlaczego Polacy nie tylko oglądają programy Lisa, ale i przejmują jego argumentację ?
 • @interesariusz z PL 14:12:06To jest pytanie do autora Blogu,który jest specjalistą od lisów,kogutów,kurników.
  Wybitnym i jedynym w Polsce.Lis jest konkurencją dla Opary,Ryszarda.
  Nie gloryfikuje tego ambitnego Lisa,gdyż on ma swój kurnik.


  Zadam pytanie na pytanie.
  Czy na spotkania Lisa w kościele przyjdzie więcej ludzi jak do Panów prof.Dakowskiego czy prof.Michalkiewiczia,z wiedzą Lisa i intelektem??
  http://www.michalkiewicz.pl/wplaty.php

  Oczywiście że masz rację.Ja się przez całe życie uczę.Od analizy okreśłonych systuacji jesteś ...znacznie lepszy aniżeli podpisujący się Lipski.Serio i bez sarkazmu.Znam twoje analizy i komentarze.Cieszą mnie Twoje odwiedziny i reakcje.

  Pozdrawiam.Respekt.
 • @Marek Lipski 13:16:23
  Człowieku, gdzie ty żyjesz? Słyszałeś coś o "obozie łagiewnickim" i o "obozie toruńskim"? Znasz poglądy takiego biskupa Pieronka, słyszałeś o takich księżach jak Natanek, Stasiak, Lemański, Isakowicz-Zaleski, Boniecki i inni, znani zresztą z różnych "ciekawych historii". Nie żebym miał coś przeciw, bo ksiądz to też człowiek i obywatel ale np. mogliby odróżniać trybunę od ambony.

  Do Polaków nic nie mam i nie planuję też wyjazdu ale staram się OD LAT nauczyć tych, przynajmniej, z którymi mam kontakt, że człowiek, też Polak (a co?!!!) ma rozum i wolną wolę i POWINIEN z tego korzystać a nie dawać robić z siebie durnia a potem narzekać na "onych".

  Edukację najlepiej zacząć od siebie.
 • @janpol 00:05:55
  Wobec Twoich postów oraz wobec faktów postrzeganych w otaczającym życiu, nasuwa się pytanie: ile Ci płacą?:)
  Pytanie to jest figura retoryczną mającą najkrócej pokazać duuużą odległość Twoich tez od rzeczywistości;).
  W sedno tego katastru trafiła leoparda - podatek ten jest obliczony na to, by wyeliminować "z obiegu" posiadaczy za mało zasobnych. I wsio tut.
 • @janpol 15:25:18Sorry ale znam.Konwencja haska i Konstytucja w Polsce,USA,Niemczech
  jest mi znana.Tak jak polska muzyka grana na wszystkich kontynentach:
  http://www.youtube.com/watch?v=Mk1JQk90UbY

  http://www.youtube.com/watch?v=DO_ByGtPa78

  http://www.youtube.com/watch?v=nHGFfDrHZes

  Borodina,Bacha,Czajkowskiego,Gershwina itysiące innych kompzytorów.

  Pozdrawiam.Proszę się nauczyć na pamięć:
  http://www.youtube.com/watch?v=ITLBVi4wnFM
 • No... chyba trzeba zamknąc tę dyskusję bo się juz mocno "poślizła"...
  @bez kropki
  I co znowu będzie na mnie, że robię "...szopenhałera czy inszą obore..."...?
  Ale jak Ciebie to interesi to proszę bardzo: NIKT mi nie płaci, bo od niemal 20 lat sam sobie płacę i to niestety tylko tyle ile sam zarobię, ale nie jest aż tak źle, choć jak zawsze, mogłoby być lepiej.

  Niestety też jestem BARDZO blisko rzeczywistości i dlatego mnie bardzo wkurza szczególnie to, że ludziska same sobie robią błoto a potem narzekają, że ślisko. Ręce i nogi opadają!!!

  Sedno katastru jest takie, że jest to dużo prostszy i sprawiedliwszy podatek od tego co jest a problem jest w wysokości a nie ... ale mi się już nie chce po raz kolejny...

  @Marek Lipski
  Cieszę się, ale nie do końca rozumiem co, komu i do czego niby mianowicie?
  A Bogarodzicy nie zamierzam się uczyć, bo to historia i nie moje klimaty (np. nie mam zwyczaju targować się z Bogiem jakim by nie był).
 • Nie obawiajcie sie nowobogaccy , w tym wszelkiej maści politycy "z bożej łaski" po 1989 r.
  Podatek katastralny w Polsce wejdzie i to nastąpi wcześniej niż myślicie i co śmieszne stanie się to waszymi rękami. Jesteście tylko sługusami systemu i jako tacy po wyczerpaniu waszej roli zostaniecie przez ten system potraktowani. Wartość prywatna to jedno z największych oszustów na ziemi na które daliście się nabrać.
 • Wszyscy.
  Album żydokomuny w Polsce rozkradanej i zniewalanej http://web.archive.org/web/20080611091112/http://www.polonica.net/album_zydokomuny.html
 • @Kula Lis 62 17:35:21
  http://web.archive.org/web/20080611091112im_/http://www.polonica.net/imag/mmmichnik_komuna.jpg rzecznik żydokomuny narodu wy..wy..wybranego przez NKWD, KGB i UB

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930